EN W. 'AN SAS VAN GENT: Geen servicebureau voor jongeren voordeel* WET CALAMITEUZE RS IS IN ZICHT Nog niet veel ervaring op inspraakgebied Kortgene heeft burgemeester 66e 650 639625 455445 159 64 89 239 219 198 189 85 39 69 179 fleetwagen n botsing Keukenzout uit stank ZEEUWSE NOTITIE: Solisten en koren uit Zeeland en W.-Brabant naar Zeeuws festival Regen hoogwater sckebrod en ita, wit 200 gram 79 UiJ ickebrod en ita, bruin, 200 gr. 73 113 ex luiers ,30 stuks «ra tampons maal, 20 stuks tentoiietpapMr lien 299 295 2t9199 99 89 meswitand 8^t59 arina, 20 stuks sue keukenrol !t, 2 stuks doekjes mex pak 10 st. tex blauw 500 gram an ter 2000 gram fer2000gram bbelman 2000 gram sh ter 2000 gram ntkracht ter 2000 gram ter 2000 gram sft E 5 (1100 gram asverzachter :on2liter 269199 f65159 259 239 £89669 595 079 575495 598 565 189 185 wasmiddel met citron :on 1 liter bro citron con 600 gram ax allesreiniger con 500 gram mchlorax s420 gram con 450 cc v bleekmiddel con 1 liter liritus con 1 liter 79 77 128 125 189 169 63 59 130127 79 69 182 169 sspray 2z0gr< gram m ilmolive toiletzeep 4 cc nde!3stuks 175 lUU inlightzeep ituks toiletzeep ndel3stuks idschuim innen, 1 liter (ruiden shampoo nnn :hwarzkopf20O cq330 Z>uw erne shampoo acon1/2liter iruidenshampoo icon 1/2 liter |afthakspray js 380 gram rahairspray [jrote bus >qua fresh 3ndpasta, tube iteradent uis 26 tabletten adeospray ius125cc ladschuim eringen, 1 liter 139 129 «49129 439*395 215209 135 129 279 249 349 339 i9s189 eepsponsjes 0 stuks Idah lucifers iak 89 43 'edaalemmerzakken iak 20 stuks 85 Aluminiumfolie onn ol 25 meter 359 duw :Ha mmipanties >ak2stuks 189 ngrid mmipanties 4 -in ..EL., per stuk 195 I /3 besneden hutspot ca.500gr.,perstuk Besneden groene kool ca.400gr.,perstuk Gekookte bieten ca. 500gr,, per stuk Handperen Legipont,2kilo Handsinaasappelen extra groot, 7 stuks voor Grapefruits I vol sap, 1,5 kilo 39 m □21 DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 DEN HAAG - Minister Westerterp (Verkeer en Water staat) heeft eindelijk bij de Tweede Kamer een ontwerp ingediend tot opheffing van de wet Calamiteuze Polders Zeeland. Na 1 januari 1977 - de datum waarop de wet zal worden ingetrokken - wordt een overeenkomst van kracht tussen de regering en het provinciaal bestuur van Zeeland over een speciale vergoeding van het rijk bij extra- onderhoud van bepaalde dijken langs de Zeeuwse kusten. Het is niet te verwachten, dat de Tweede Kamer nog roet in het eten zal gooien. Keden, waarom per 1 januari 1977 de volgende calamiteuze polders onder de nieuwe overeen komst vallen: de polders Burgh en Westland, Oud Kempers-Hofstede en Moggershil, Onrust, Jacoba en Anna-Friso, Vliete, Suzanna, Leendert-Abraham, Jonkvrouw-Anna, Oost-Beveland en Wilhelmina (Zuid- Beveland), Willem Anna, Borssele, Zimmerman, Adornis, Hoofdplaat en Thomaespolders, Nieuw-Neuzen en Serlip- pens, Nieuw-Othene, Margaretha, Kieine-Huissens en Eendragt en de waterschappen Bruinisse, Scherpenisse, Tienhonderd en Zwarte, Oud- en Jong Breskens en Wal soorden. tank CSM voorbij (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT - De onduldbare stankhin- er, die de Centrale Suiker Maatschappij de af- elopen veertien dagen in Sas van Gent ver- preidde, is voorbij. Dit aldus een opgelucht col- ege van B. en W. van Sas van Gent gisteren een erklaring. Daarmee lijkt deze suikerfabriek op iet nippertje te zijn ontkomen aan een dreigende uiting. Vanmiddag brengen B.enW. erslag uit aan de Sasse ge- leenteraad over de C.S.M.- :ankkwestie. Daarna maakt et college zijn definitieve be- issing over het bedrijf be- end Fabrieksdirecteur ir. J. an Loon toonde zich gister- vond uitermate hoopvol ten anzien van de beslissing, die en W. over het al dan niet luiten van het bedrijf moeten emen. Het gemeentebestuur ubliceerde zijn verklaring, adat er vroeg in de avond verieg had plaatsgevonden let dr. A. Adriaanse, inspec- Eurvan milieuhygiëne in Zee- ind. De ondernemingsraad an de C.S.M. kwam gister- vond ook met een verklaring, 'e ondernemingsraadsleden laakten bekend dat men het olste vertrouwen heeft in het eleid van de C.S.M.-directié. Ie behoefte om steun te betui- SAS VAN GENT - Woens- agmiddag kwam de meetwa- envan het Rijksinstituut voor e volksgezondheid, die mo- 'enteel in Sas van Gent me ngen verricht van zwavelwa- •rstof, in botsing met een Bel- isehe personenwagen. De elgische bestuurder, G.B. uit 'ent verleende geen voorrang P het kruispunt, ramstraat-Rozenlaan. gen aan de directie kwam na een vergadering van de onder nemingsraad en vakbondsver tegenwoordigers, 's middags. Tijdens die bijeenkomst vroe gen NKV en NVV zich af of de CSM-top de ontstane moei lijkheden niet eerder had kun nen voorzien. Doelend op de toepassing van ijzerchloride, de chemische stof die uiteinde lijk alle moeilijkheden lijkt te hebben opgelost, zei NKV- districtsbestuurder E. Merckx gisteravond: „Het is een rare zaak dat het vorige week bij het bedrijf al bekend was, dat het op deze manier kon". Het door het gemeentebestuur van Sas van Gent maandag ge stelde ultimatum aan de CSM heeft ertoe bijgedragen, dat het bedrijf dinsdag en woens dag in koortsachtige haast een aantal voorzieningen trof die een eind maakten aan de ont wikkeling van zwavelwater stof boven de beluchtingsvij ver, achter het bedrijf. Dit gas veroorzaakte met name in de witte wijk ongéveer twee weken lang oxydatie van meta len, aantasting van verf en ziekteverschijnselen. In de Sasse raadszaal vond na het overleg met inspecteur Ad riaanse een vergadering van het seniorenconvent plaats. Vanmiddag om vier uur brengt het Sasse gemeentebestuur verslag uit van zijn activiteiten in de bestrijding van de over last die de C.S.M. veroorzaak te. Na toevoeging van chemicaliën wordt een monster genomen. MIDDELBURG - Een Zeeuws service- en informa tiebureau voor het jeugd- en jongerenwerk is voorlopig van de baan. Het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk (C.R.M.) heeft de betreffende stichting meegedeeld, dat ze voorlopig niet voor subsidie in aanmer king komt. Dit muisjè zal echter nog een staartje krijgen op de eerstvol gende vergadering van de Zeeuwse Jeugdraad op woens dag 13 oktober om 19.00 uur in het gebouw van de stichting Zeeland te Middelburg. Volgens de werkgroep Jeugdwerk van de Zeeuwse Jeugdraad is namelijk geble ken, dat Gedeputeerde Staten het gunstige advies van de Jeugdraad over deze zaak heb ben genegeerd. Dit advies is op de eerste plaats niet in het G.S.-college aan de orde ge weest. Op de tweede plaats heeft gedeputeerde A. van Geesbergen dit advies volledig genegeerd tijdens het overleg tussen het provinciaal bestuur, de inspecteur jeugdzaken voor Zeeland van het ministerie en de provinciale instellingen voor jeugd- en jongerenwerk. De Werkgroep Jeugdwerk heeft de Jeugdraad daarom een motie voorgelegd, waarin de houding van gedeputeerde Van Geesbergen wordt betreurd. Bovendien spreekt de motie de wens uit, dat gedeputeerde sta ten alsnog de Jeugdraad op de hoogte brengen van de motie ven waarom het advies gene geerd is. Het initiatief voor de oprich ting van een service- en infor matiebureau voor het jeugd- en jongerenwerk is destijds genomen door de provinciale instellingen op dit gebied. Voor dit doel werd een stich ting opgericht. Het subsidie verzoek is door het ministerie afgewezen omdat aan twee voorwaarden niet werd vol daan: een werkgebied van vol doende omvang en dienstver lening bestaande uit het geven van advies, voorlichting en in formatie, het bemiddelen bij het afsluiten van contracten en het leggen van contacten. Het ministerie heeft aan zijn afwij zing echter toegevoegd een nieuw verzoek in overweging te willen nemen indien de be hoefte in Zeeland aan een der gelijk service- en informatie bureau wordt aangetoond. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT - Een hoe veelheid van twintig ton ij zerchloride is als laatste red middel gebruikt door de Cen trale Suiker Maatschappij te Sas van Gent. Deze vloeistof werd in de nacht van dinsdag op woensdag aangevoerd. Het ijzerchloride, afkomstig van het chemisch bedrijf U. G.B. bij Gent zorgde ervoor dat er van de giftige zwavelwaterstofve- rontreiniging, die uit de be luchtingsvijver opsteeg, uit eindelijk een ijzersulfidever- binding en wat onschuldig keukenzout overbleef. Alvorens het ontstaan van zwavelwaterstof bij de C.S.M. op deze manier kon worden be streden, vloeiden er bij de chemici van het bedrijf heel wat zweetdruppels. Overigens was deze bestrijdingsmethode, het binden van het element zwavelwaterstof aan ijzer, vo rige week al bij de C.S.M. be kend. de methode wordt ook toegepast bij zuiveringsinstal laties. De C.S.M. was er echter niet van overtuigd of deze chemische reactie een oplos sing voor de problemen met de beluchtingsvijver zou beteke nen. Men hoopt de verontreini ging in eerste instantie op de oude vertrouwde manier via beluchters onder de knie te krijgen. Leden van de onder nemingsraad en vakbondsver tegenwoordigers kregen deze verklaring gisteren te horen van de C.S.M.-direktie. Pas toen de zaak in de loop van vo rige week goed uit de hand liep, de klachten in de witte wijk de pan uitrezen en het Sasse gemeentebestuur een ul timatum stelde, kwam het ij zerchloride op de proppen. De tankwagen met dit spul kostte de C.S.M. vijfduizend gulden. Een tweede vracht ijzerchlo ride verwacht het bedrijf vrij dag te kunnen verwerken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Veel erva ring op inspraakgebied is in Zeeland nog niet opgedaan. Dit wordt geconstateerd in een notitie „Inspraak, wat doet de provincie eraan?", die zal wor den besproken door de com missie ad hoe bestuur- bestuurden op dinsdag 12 ok tober om 15.30 uur in het pro vinciehuis te Middelburg. Vol gens de notitie heeft het pro vinciaal bestuur van Zeeland tot nog toe niet veel inspraak procedures georganiseerd. In 1969 kwam er een in spraakregeling ten aanzien van streekplannen en in 1972 kwam er een regeling voor in spraak bij de vaststelling van tracé's voor provinciale wegen. Daarnaast is incidenteel voor bepaalde zaken een inspraak procedure op touw gezet. De notitie verstaat onder in spraak niet het al dan niet wet telijk voorgeschreven voor overleg met instanties als ge meenten en waterschappen, maar de bevolking de gelegen heid geven wensen, gedachten en suggesties naar voren te brengen over bepaalde zaken en daardoor mede invloed uit oefenen op het overheidsbe leid. De notitie werpt de vraag op of een algemeen inspraakmo del voor zaken, die op provin ciaal niveau spelen en niet de (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De ge meente Kortgene op Noord- Beveland heeft een nieuwe burgemeester. Met ingang van 1 november aanstaande is in die funktie benoemd de heer J.L.D. van der Linden uit Vier- polders (Zuid-Holland). De heer Van der Linden is momenteel directeur van het bureau „Eilandengemeen schap Voorne-Putten- Roozenburg". De nieuwe Kortgeense burgemeester is gehuwd en heeft twee kindg^- ren, hij is Nederlands Her vormd en lid van de Partij van de Arbeid. Na zijn H.B.S.-B studeerde de heer Van der Lin den twee jaar aan de Economi sche Hogeschool in Rotterdam en heeft daarna de urgentieop leiding aan de Sociale Acade mie voltooid. Voorzitter A. Schouwenaar van het gewest Zeeland van de PvdA zei desgevraagd gister avond erg gelukkig te zijn, dat Kortgene opnieuw een PvdA- burgemeester had gekregen. De vorige burgemeester, de heer Evers, had tijdens zijn ambtsperiode zijn lidmaat schappij van de partij opge zegd. De nieuwe burgemeester stond niet als eerste op de lijst van kandidaten, zo viel de laatste maand herhaaldelijk te beluisteren in Zeeuwse PvdA-kringen. Voorzitter Schouwenaar verklaarde gisteravond dat hem niet bekend was wie de eerste op de voordrachtslijst was geweest. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Aan het Zeeuwse vocaal bondsfestival voor koren en solisten, dat de Zeeuwse Zangersbond zaterdag 9 okto ber houdt in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg, doen solisten en koren uit West-Brabant en Zeeland mee. De jury wordt gevormd door de heren H. Smout uit Bergen op Zoom en H. Engels uit Mechelen. Het festival begint om 12 uur met een ontvangst van koren, solisten en juryleden en een uur later bijt het duo Van Genk-Joosen uit West-Brabant de spits af. De verdere deelnemers in volgorde van optreden zijn: me vrouw Lanooy uit Roosendaal, het Zeekant Meisjeskoor uit Ber gen op Zoom, Monique van Genk uit Roosendaal, Marinus Joosen uit Rucphen, M. van Gorsel uit St.-Maartensdijk, het dameskoor Zanglust uit IJzendijke, J. Westdorp uit St.-Maartensdijk, het Souburgs Mannenkoor, het gereformeerd gemengd zangkoor uit Tholen, de gemengde zangvereniging VZOS uit St.-Philipsland, het gemengd jeugdkoor Pavane uit Goes, Carline de Jongh, C. de Bruin, het Middelburgs Mannenkoor, het Smalstads Mannen koor uit St.-Maartensdijk en het gemengd koor VZOS uit St. Maartensdijk. ruimtelijke ordening of we genaanleg betreffen, kan wor den ontworpen. Het antwoord moet volgens de notitie „nee" zijn. Het is immers nauwelijks mogelijk die zaken op te som men, die aan een inspraakpro cedure onderworpen zouden moeten worden. Bovendien is geen enkel geval gelijk. De no titie pleit er dap ook voor om per geval een daarop afge stemde procedure te ontwikke len. De notitie stipt verder het belang aan van het moment, waarop met de inspraak wordt begonnen. „In alle gevallen moet nog een discussie moge lijk zijn over een zinvol alter natief", zo wordt gesteld. In bepaalde gevallen zou zelfs een aantal alternatieven in de in spraakprocedure aan de orde moeten worden gesteld. Er moet in elk geval voor worden gewaakt, dat de inspraak een lachertje wordt wanneer aan ingenomen standpunten toch niet meer te wrikken is. Volgens de notitie is het ook lang niet altijd nodig, dat het provinciaal bestuur zijn standpunt toevoegt aan de te verstrekken informatie. Meestal is dat zelfs ongewenst. De consequentie daarvan is, dat een werkstuk van een amb telijke dienst als discussiestof openbaar wordt gemaakt. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag opgesteld door het KNMI op woensdag om 18 uur: Opklaringen ook tijdelijk regen en iets lagere temperatu ren Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor vrijdag: aantal uren zon 1 tot 6, min. temp. om streeks 10 graden, max. temp. omstreeks 16 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur 70 procent, kans op een geheel droog etmaal 30 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon 1 tot 7, min. temp. om streeks 10 graden, max. temp. omstreeks 16 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur 80 procent, kans op een geheel droog etmaal 50 procent. Il»[ Konstanz 341 plus 2, Rhein- felden 237 plus 7, Plittersdorf 378 plus 18, Maxau 422 plus 16, Plochingen 133 min 7, Mannheim 221 plus 3, Stein- bach 132 plus 4, Mainz 222 min 5, Bingen 96 min 1, Kaub 128 plus 3, Trier 236 plus 1, Ko blenz 133 plus 6, Keulen 83 plus 4, Ruhrort 217 onveran derd, Lobith 837 min 3, Pan- nerdense kop 811 min 4, Nij megen 642 min 3, IJsselkop 787 min 2, Eefde IJssel 326 onver anderd, Deventer 198 min 2, Katerveer-Spooldersluis min 8 min 19, Monsin 5440 onveran derd, Borgharen 3759 min 4, Belfeld 1087 plus 4, Grave be neden de sluis 500 plus 5. :>i Morgen, vrijdag 8 okt - Bergen op Zoom 3.35 en 15.40 Hansweert 3.06 en 15.08 Terneuzen 2.30 en 14.28 Vlissingen 1.54 en 13.59 Wemeldinge 3.44 en 15.57

de Stem | 1976 | | pagina 13