CRM WEIGERT EXTRA-KOSTEN TE BETALEN Gemeenschapswerk laat inspraakgroepen vallen BEJAARDEN SCHIKTEN BLOEMEN sy Minister De Paepe wil burgemeester Bent werden van BELG VERSTOORDE RIT VAN DE VOSSERIJDERS Kermissucces KPJ Eede Essr VAN DIJK'S VISHANDEL Terneuzen Hulst Sluiskil Eede Philippine 'n kwart voor het hart IJzendijke Axel Sas van Gent Aardenburg Draaibrug Heikant Clinge Noordstraat Bevolkings onderzoek in Goes streek Kloosterzande Westdorpe ZEEUWSE NUTSSPAARBANK politierapport DE STEM VAN DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 (Van een onzer verslaggevers) EEDE - De KPJ-afdeling Eede is dik tevreden over de resultaten van de kermis, die het afgelopen weekend in het dorp heeft plaatsgevonden. Gezien het succes wil men vol gend jaar opnieuw een derge lijk evenement op poten zetten. De kermis in Eede is door de KPJ na 15 jaar afwezigheid in ere hersteld. Grootste trek pleister bleken de twee geor- ■-dansavonden, met verbonden aktivitei- ten als een verloting. EHBO - Half oktober begint de EHBO-afdeling Klooster zande met een EHBO-cursus. De cursus verloopt volgens de twintigste druk van het Oranje-kruis boekje en bestaat uit zestien lessen. Belangstel lenden moeten zich voor tien oktober opgeven bij J. Baart, i cioosterstraat 42 Klooster zande of bij H. Menu, Oostdijk Walsoorden (telefoon 01148-1332). llonkey-piekclub- G. Schil- 1 iemans heeft de voorcompeti tie van de Monkey-piekclub uit Kloosterzande gewonnen. Hij kreeg niet alleen de over winningsbeker, maar behaalde tijdens de competitie ook de hoogste score (175 pnt) en het hoogste gemiddelde over tien beurten (125 pnt). Volgende week start een nieuwe Monkey-piekcompetitie. De tot nu toe behaalde gemiddel den zullen dan ook weer mee- tellen. De eindstand in de nu competitie: 1. G. SchiUemans 4335 pnt, gem. I pnt, 2. R. Goossen 4015 pnt, gem. 100 pnt, 3. R. Ver lammen 3965-99, 4. P. Ivens 5 L. van Puyvelde 3825-96 6. A. Kint 3790-95, 7. J,Pauwels 3535-88. Toneeluitvoeringen - De to neelvereniging De Schelde- uit Kloosterzande be reidt zich voor op toneeluit voeringen, die op 10 en 11 de cember zullen plaatsvinden in Hotel Van Leuven. Men is nog aan het zoeken naar een ge schikt stuk. L. van Goethem zal als regisseur optreden. Ten van het gehandicapte kind verzorgt de toneelvereni ging enkele toneelstukjes op 9 oktober in de zaal van de Groene Molen te Kloosterzan- Veteranenvoetbal - Het ve- teranenelftal van RIA-W heeft te Zuiddorpe een oefenpar- lijtje gespeeld tegen de A-juniorenploeg van RIA-W. Tijdens de eerste helft speelde 4e conditie en het enthou siasme van de junioren de vete ranen parten. De junioren i dan ook een 2-0 voor- doelpunten van Hecke en Frank Na de hervatting de veteranen goed terug door een goal van Carlo ran den Abeele. F. Bauwens "raakte aan alle illusies der «oudjes" een eind en bepaalde «e eindstand op 3-1. Buurtfeest - De jaarlijkse feestavond van de buurtvere- ragrng Graafjansdijk wordt gehouden op zaterdag 23 okto ber in de zaal van „Het Oud edhuys" bij J. van der Goes-Pluijm. Nadat de leden maaltijd hebben gebruikt Wrdt de avond verder door bracht met gezelschapsspe- SINT JANSTEEN - Aan de oheke Universiteit te 'imegen is geslaagd voor het ®aa' examen pedagogiek, B.Th.M. van Waesberghe 8t. Jansteen. (ADVERTENTIE) Dagelijks levende KREEFTEN-OESTERS PALING en FOREL HULST achter de kerk Telefoon 01140-3914 Zaalvoetbal - Na twee wed strijden in poule B van het zaalvoetbal is alleen Terneu zen veteranen nog zonder een verliespunt. Het team won deze week met 3-0 van Van He ke. Philips deelde de punten metPZEM 2 via een 1-1 gelijk spel, ook in een draw eindigde CHD-Centraal Laboratorium 2-2 en ACZC won met 3-0 van NSM. Nieuwe bedrijven - Bij de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Terneuzen zijn de volgende nieuwe bedrijven in geschreven: J.J. van Esch en Cie BV, im- en export van vis en aanverwante artikelen te Breskens: Daniel's Geschen- kenkraam, markthandel in ge schenken te Terneuzen: „Ster-kaasshop", kleinhandel in kaas, noten, zuidvruchten en drop te Sluis: de Schoenle pel, kleinhandel in schoenen en sportartikelen te Aarden burg: Willem Muller sleepboot „Engeland" BV te Terneuzen: Willem Muller sleepboot.„Hol-- land" BV te Terneuzen: Willem Muller sleepboot „Nederland" BV te Terneuzen; Lasbedrijf H.L. Maton te Sint Jansteen: Technitron, groothandel in au tomaterialen te Terneuzen: Slaon „Imelda" instituut voor lichaamscultuur, te Klooster zande. Op vrijdag 1 oktober huldigt de Terneuzense scheeps bouwmaatschappij een tweetal jubilarissen. De be trokkenen zijn 25 jaar bij het bedrijf in dienst. De huldi gingsplechtigheid begint om 14 uur in de kantjne van het bedrijf. Marinierskapel - In alle grote Zeeuwsch-Vlaamse plaatsen (Hulst, Axel, Terneu zen, Sas, Oostburg) en in St. Niklaas is de kaartverkoop be gonnen voor het concert, dat de Marinierskapel op 15 oktober geeft in Den Dullaert te Hulst. Door donateurs zijn in de voorverkoop al 300 kaarten gekocht. Kaarten kunnen ook worden besteld via het WV Hulst 01140-3755. Het concert is zodanig gepland, dat ook de bezoekers uit Midden-Zeeland na afloop nog met de veerboot thuis kunnen komen. EHBO - In de oefenruimte van de Sluiskilse Rode Kruis kolonne in de plaatselijke brandweerkazerne vond deze week de uitreiking van de EHBO-diploma's plaats. De groepscommandant van de ko lonne de heer J. Andriessen reikte de diploma's persoonlijk uit aan de dertien geslaagde kandidaten, met de opmerking „Ik hoop dat jullie deze kennis niet teveel nodig hebben". De geslaagden waren: W. de Bruijn, W.L. van Hijfte, J.W. Doeselaar, A. Bierhuis, me vrouw van Oirschot-van Thor, mevrouw L. de Waal-van den Hemel, mevrouw Bruijnbroek-van Doeselaer, W. Engels, mevrouw Steijaert-Kaas, mevrouw de Waal-Somers, mejuffrouw A. de Bruijn, mevrouw Harmes- Loon en mejuffrouw I. de Maat. De bejaarden druk bezig met de voorbereidingen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL - De Axelse bejaarden hebben zich gisteren verwoed in de bloemen- en fruithandel gestort. Een 25-tal enthousiaste bejaarden begon gistermiddag met het vervaardigen van een honderdtal bloemstukjes en enkele fruitmanden, die 's avonds tijdens het „open huis" bij opbod en bij afslag aan de man werden gebracht. De bezoekers konden daarbij ook nog de traditionele trefpuntbollen nuttigen. Voor de verkoping begon werden de bloemstukjes en de fruitmanden nog even tentoongesteld. De opbrengst is voor het open bejaardenwerk in Axel. Grensbollers - Uitslag van clubbolling voor bejaarden en invaliden te Eede met 48 boi lers: 1L. de Lange M. Vlaeijs F. Gijsel, 2 C. Bouwens - B. Martens - M. de Langen, 3 L. Rijbroeck - R. Reijbroeck - B. Martens, 4 A. Verstraete - J. de Vreeze - Th. Voet, 5 E. van Kerckhove - G. Beelaert - P. Staelens, 6 C. Marcle - R. de Vriend - A. Sierens, 7 P. Hae- geman - A. Breijaert - A. Reij broeck. Uitslag kermisbolling met 80 deelnemers: 1 P. Haegeman G. de Meijer - G. Dhoore, 2 S. van Parijs - L. Rogge - A. de Clerck, 3 J. Goethals - E. Stan- daert - C. Bouwens, 4 J. de Vreeze - N. de Dekker - A. van Pamelen, 5 J. Cauwels - O. Rodts - A. Minnaert, 6 L. Reij broeck - E. van Kerckhove - H. Marcle, 7 Ch. Beley - J. Bou wens - R. Lampo. Schieting - De schuttersvé- reniging Herleving hield een schieting in café Marinet bij C. Buijze. Aan deze schieting namen 35 schutters deel. De uitslag luidt als volgt: hoge vo gel: R. van Beveren uit Philip pine, eerste zijvogel: C. Stof fels uit Terneuzen, tweede zij vogel: R. van Beveren. De meeste vogels werden gescho ten door E. Fermont uit Sluis kil met vier stuks. (ADVERTENTIE) \l Otto Dicke tekende voor de Zeeuwse Nutsspaarbank vier Zeeuwse steden. U kunt er een fraaie reproduktie van kopen. De opbrengst, verhoogd met een kwart door de bank, komt geheel ten goede van de Nederlandse Hartstichting. Lees uw informatiekrant. 'n Bondsspaarbank (Van een onzer verslaggevers) GENT - De Belgische minis ter De Paepe wil burgemeester van Gent worden. Hij is ervan overtuigd dat zijn partij, de CVP, als sterkste tevoorschijn zal komen uit de gemeente raadsverkiezingen, die in Bel gië de volgende maand gehou den worden. De heer De Paepe (Van onze correspondent) H Een wellicht op L,ag s'ccht gehumeurde 2°ndagmiddag in de ttanwg„van Stekene voor lij. e a"cdaags verschijnsel ">idl„aUt0ïally Sezorgd door It.;,,i °P "e weg staande de De fur0Ute te Moskeren. sen die voor zijn rust tti, r|.°?lnS en daarmee ook toch tr het bos had Se" NerS kenneliik in de ver te dn„,n§ dat ook de wegen lopen gekochte gebied „°k aUeen hem ter be- Wnstaan- Men is in de an Stekene, al is daar- W.J gedeelte verkocht, de wegen die er zijn als openbaar te beschouwen. De organisatie van de Maz- darit maakte van dit incident echter geen probleem en creëerde een omlegging. De rit die meetelde voor het Provin ciaal Kaartlees Kampioen schap was erg zwaar en moei lijk en ook de lengte (voor de a klasse 175 en voor de b klasse 120 kilometer) was niet voor de poes. Reeds in de morgenuren vertrokken de deelnemende equipes uit Hulst om na vele omzwervingen, uren later in het op het slechts enkele kilo meters verwijderd van de startplaats gelegen Clinge te finissen. In eigen streek rijdend be haalde in de a klasse de equipe met aan het stuur F. der We duwe en als navigator W. Bols- sens (Hulst-Clinge) de over winning met een totaal van 648 strafpunten. De verder uitslag was: 2 M. IJsebaert-H. Hase- lager (Terneuzen-Koewacht) 702. 3 C. Stolk-E. Kupers (Vlissingen) 834. Deze heren speelden het klaar om het tra ject te rijden volgens het sys teem „Blinde Lijn" foutloos te rijden. 4 S. van Hoeve-Jac Ris- seeuw (Axel-Zaamslag) 844. 5 W. van Beerendonk-c. Wee ring (Vlissingen) 954. 6 E. de Kerf-G. Vonck (Sint Jan steen-De Klinge) 1224. 7 L. Wauters-J. Jansen Van Roo sendaal (Souburg) 1261. 8 A. Wauters-L. Smit (Vlissi- gen-Kloetinge) 1442. 9 J. Aers-L. Betue (Oostburg) 1493. 10 B. Lootens-J. Diele- man (Vogelwaarde) 1558. In de b klasse waarin twaalf equipes van start gingen, haalden er twee wegens pech de finish niet. Ook hier een Oost Zeeuw- sche zege en daarvoor zorgden J. Alefs en G. Vinck uit Sint Jansteen die 546 strafpunten moesten incasseren. 2 E. Francken-J. Bral (Hulst) 578.3 Equipe Musch-Buijsse (Koe wacht) 670. 4 J. Heyens-M. Smet 707. 5. MvanderElst-W. Piening (Kamperland) 757 strafpunten. is lijsttrekker voor de CVP in Gent. „In het geval dat de CVP wint eis ik voor onze partij het burgemeesterschap op. Het ligt voor de hand dat die func tie dan aan de lijsttrekker wordt toebedacht", aldus de minister. Als hij burgemeester van Gent wordt treedt hij af als minister en senator. Hij is van mening dat het burgemeester van Gent zijn hem zoveel tijd kost dat die baan niet met an dere functie is te combineren. minister De Paepe wil verder geen beperkingen van zijn ambtsperiode aanvaarden. Als hij burgemeester wordt, dan wil hij als zodanig de volledige ambtsperiode van zes jaar uit dienen, zo deelde hij mee. Verbinternissen voor een toekomstige coalitie heeft de CVP te Gent nog niet aange gaan. Bij een eventuele coali tievorming gaat de voorkeur van de CVP uit naar de tradi tioneel gestructureerde parti jen, zo werd tijdens een CVP- persconferentie te Gent mee gedeeld. Correspondent - Wij willen er langs deze weg vertegen woordigers van clubs, vereni gingen en andere belangheb benden erop wijzen dat cor respondent van De Stem voor IJzendijke de heer Ted de Blieck is. Wij doen dit omdat geruchten de ronde doen in IJ zendijke dat de heer De Blieck (01176-1772) geen correspon dent van De Stem meer zou zijn GOA - De hengelaarsvere niging Geduld Overwint Alles uit Axel hield voor haar leden een clubwedstrijd hengelen in binnenwater. De uitslag was als volgt: 1 C. Dieleman 670 punten, 2 Mevrouw Roose 500, 3. A. van de Abeele 260, 4 F. Merckx260, 5 F. Saaij 220, 6 A. Roose 220. 7 P. Kalle 200, 8 L. van Kerckhove 190. 9 A. Over- dulve sr. 180. 10 A. de Kort 180 punten. Na afloop werden in het clublokaal café De Witte Leeuw de prijzen aan de win naars uitgereikt. Bowling - Op zaterdag 25 september houdt de perso neelsvereniging CPC te Sas van Gent de tweede bowling prijskamp in het bowling cen trum „De Vlaanderen". Alle banen zijn afgehuurd. De aan vang is 20 uur. Herfstwandeltocht - Op za terdag 25 september wordt een grote herfstwandeltocht ge houden voor de medewerkers van CPC en hun familieleden. De route gaat via het unieke krekengebied van Assenede en Boekhoute in België. De moge lijkheden van deelname zijn: gezinswandeling van 10 kilo meter, vertrek om 14 uur vanaf de kantine en 20 kilometer tocht vertrek om 13 uur vanaf de kantine van CPC. Deelname kan al worden geregeld bij me juffrouw K. de Bock en de heren R. van Vilder en S. Pluym. Vredesdienst - Het jonge renkoor uit Hulst verzorgt zondag een jongerendienst in Sas van Gent. Het thema luidt: „Bedreigd bestaan", ontleend aan de actie Vredesweek 76. Opzet en tekst van deze vre desdienst is verzorgd door de tekstgroep van het koor, dat zich laat begeleiden door een eigen combo. De aanvang is 11 uur. Er worden voor de aan vang tekstboekjes aangebo- (Van een onzer verslaggevers) HULST - Het Gemeenschapswerk in Hulst ziet voorlo pig geen kans om verder te werken met de inspraakgroe pen, die vorige zomer in de gemeente werden gevormd. „Het is treurig dat we nu niet verder kunnen gaan, maar we durven er niet aan te beginnen. Eerst zullen er garan ties moeten zijn, dat we over voldoende geld en mankracht kunnen beschikken", aldus directeur C. van Leuven. Bij het Gemeenschapswerk had men gehoopt om de slui merende inspraakgroepen weer te kunnen opstarten nu de gemeenteraad zich over en kele weken gaat buigen over de structuurstudie en de resulta ten van de vorig jaar gehouden inspraakprocedure. Die hoop heeft men echter moeten laten varen. Burgemeester en wethou ders hebben inmiddels laten weten, dat ze positief staan te genover het handhaven van de inspraakgroepen en dat ze be reid zijn voor de helft van de kosten (totaal 24000 gulden per jaar) op te draaien. Toe zeggingen van het ministerie van CRM, dat de andere helft moet betalen, zijn tot nu toe echter uitgebleven. Het minis terie aarzelt zelfs om mee te be talen aan de extra kosten, die de Hulster inspraakprocedure vorig jaar met zich heeft mee gebracht. Volgens directeur C. van Leuven is haast geboden met een beslissing over het voort zetten van de inspraakgroe pen, die men voor een deel tot dorpsraden om wil vormen. MIDDELBURG - De ge meentepolitie te Middelburg heeft inzake het plegen van diefstallen aangehouden de heer R. v. D. en mej. H.E.F. Beiden hebben zich schuldig verklaard aan een serie inbra ken in particuliere woningen in verschillende Middelburgse straten. In alle gevallen werd geld gestolen, terwijl één keer ook sieraden zijn verdwenen. Van deze gestolen sieraden is een gedeelte teruggevonden. Beiden zijn voor verder onder zoek ingesloten op het Middel burgse politiebureau. PTT-kantoor De toegang tot het PTT-kantoor te Aar denburg wordt de komende weken gewijzigd en aangepast aan de huidige normen van toegankelijkheid van gebou wen voor invaliden. Openbare lagere school - Van het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen heeft het Aardenburgs gemeentebe stuur bericht ontvangen, dat voor het leerjaar 1976-1977 akkoord wordt gegaan met de aanstelling van een vierde leerkracht, zelks in verband met enerzijds een toename van het aantal leerlingen en ander zijds in verband met een verla ging van de Jeerlingenschaal. Vredesweek - Aanstaande zondag zal de eucharistievie ring in de parochiekerk van Aardeburg in het teken staan van de Vredesweek. Het jonge renkoor Aardenburg verzorgt deze dienst met ritmische mu ziek op het thema Vrede. Aan vang van de dienst 10 uur. Trimmen Het komende winterseizoen gaat de volley balclub „De Kikkers" opnieuw gelegenheid geven aan de 25 jaar en ouderen om op maan dagavond te trimmen in de gemeentelijke gymnastiek zaal. Start van de trimavonden maandag 27 september om 20.30 uur. Tennisbaan - De animo voor de tennissport in Aardenburg is zo groot geworden, dat het noodzakelijk werd een derde tennisbaan aan te leggen op het gemeentelijk sportpark aan de Herendreef. De opening van deze derde baan zal zater dagmiddag om drie uur in het bijzijn van een delegatie uit het dagelijks bestuur van de ge meente geschieden. Zwembad - Het gemeente lijk zwembad boekte dit jaar een bezoekersaantal van 47.863 tegen 37.954 in het vo rige jaar. De drukste dag had in totaal 1358 baders, de druk ste maand was juli met 18.384 7wpmlu.stigen „Je kunt niet zomaar straffe loos blijven wachten, zegt hij, „ais de behandeling van de Hulster structuurstudie voor bij is en we ook nog de discus sie over de komende nota lan delijke gebieden moeten mis sen, denk ik dat de rek er wel uit is. Dan hoeven we het niet meer te proberen. Gelukkig dat de behandeling van de structuurstudie over enkele maanden wordt uitgespreid, misschien kunnen we nog op tijd aanhaken", aldus de heer Van Leuven. Kermis Het komende weekend staat de buurtschap Draaibrug in het teken van de kermis. De Draaibrugse sport vereniging DSV houdt ter ge legenheid van de kermis een voetbalontmoeting tussen de veteranen van Heille en Draai brug. Aanvang 13 uur op het terrein van de familie Butijn in de Langeweg. Om 14.00 uur zijn er wedstrijden tussen FC Peperbusse uit Sint Kruis, HOC uit Heille en DSV uit Draaibrug. Ze zullen hun krachten meten in hoog- en verspringen, 100 meter, bal- werpen, fietsen, slalom, esta fette enz. voor het publiek zul len er ook diverse stands zijn met kermisattracties. Algemene bejaardenbond Een 85 leden van de algemene bejaardenbond afdeling Hei kant maakte een uitstapje naar België. Dat gebeurde onder leiding van mevrouw Stevens-Pauwels en de heer A. de Bruyn. Men reisde via Temse naar Leuven, waar het brouwerijcomplex-Haecht werd bekeken. Ze werden er door de directie ontvangen en maakten een rondgang door de fabriek. Ook werd een film ver toond over het produceren van bier. Op de terugreis werd de dancing „de Americain" aan gedaan te Lokeren. Molenstraatkermis - Hoe wel niet uitbundig, werd de Molenstraatkermis te Clinge toch ook dit jaar weer gevierd. De kinderen konden mast- klimmen. Daarvoor had men een .grote en een kleine mast in de grond gezet. Wie helemaal boven klom kon een envelop bemachtigen, waarmee een prijs was af te halen. Voor an dere activiteiten bestond slechts matige belangstelling. Gaaibolling - Aan de gaai- bolling in café A. Menheere in Noordstraat (Hontenisse) deden 22 boilers mee. De uit slag: hoge vogel A. van Geers- daele, Noordstraat, Rechter zijvogel P. Sloot, Kloosterzan de, linker A. van Geersdaele, Noordstraat, meeste vogels (zes) J. Pardon Kloosterzande. Tritsen - Aan een tritsing in café Rue du Nord te Noord straat namen 20 liefhebbers deel. 1. A. de Poorter, Klever- hille, 2. J. Maes, Hengstdijk, 3. A. de Pooftr, Klevershille, 4. A. de Poorter, Klevershille. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Begin 1977 zal in Goes begonnen worden met het onderzoek naai' baarmoe derhalskanker. Er zullen on geveer 1300 vrouwen tussen 35 en 55 jaar voor dit onderzoek worden opgeroepen. B. en W. van Goes vragen de gemeente raad ten behoeve van het on derzoek een bijdrage van f 15.500 - beschikbaar te stel len

de Stem | 1976 | | pagina 15