WIELRENNER AD TAK Door wilskracht naar de Spelen DEALEN VERWEZENLIJKT.. SM ZWARE OPGAAF VOOR RODA JF AJAX O ve rwinning Ad van Peer gd en Gezin andelde MET HET OOG OP MONTREAL Evert Hoving alsnog naar Tienkamper Eltjo Schutter: '*V3} Loting EC-duels sport Vertrouwen 9 Eede STUG GRENS 0ÉSTEM VAN WOENSDAG 7 JULI 1976 um, Lange Noord- xpositie schilderi- tlichel Krieger en an Martine Misse- ag t/m zaterdag van [I uur, woensdag ook 21.30 uur, t/m 22 ier stadhuis, Belgi- I Itschilder Frans Bak-1 lert zijn werk. Geop; |i: 10.00-12.30 en I zond. 10-13 uur en (t/m 22 juli). ÜEN i-annes galerie Arti-1 iolweg 4. Expositie ;n van Nildo Mar- ag. geop. van 9.00- Zond. gesloten, (t/m I tadhuis, Terneuzens Burg. Geilstraat. „Kristal en de steer I tijd". Kristallen en I voorwerpen vanaf I zer eeuw tot in de I ïtig. Geopend di. t/m uur (t/m 31 juli). rv. Kerk, Expositie voor Woord". Ten- ng rondom de kin- Met tekeningen, bels, films, musicals, ast en uitbeelden van halen in tekeningen prm. Geopend: dag. 10 r; zond. gesloten, (t/m us). [JKE useum, Markt 28, ex- West-Zeeuwsch- ren presenteert. 1 werkdagen van .00 uur, zaterdag, en feestdagen van .00 uur. T/m 15 sep- ZEE weeshuis, Poststraat Beeldhouwers, binnen ;n (t/m 31 juli). (Van onze speciale verslaggever) PAPENDAL - Pas afge lopen zaterdag wist Ad llak definitief dat hij met Ije Olympische wieler- Iploeg naar Montreal zal 1, waar hij overigens lal is gearriveerd, omdat de wegrenners maandag zijn vertrokken om deel te temen aan de voor- Olympische ronde van I Quebec. Het verlossende I jawoord werd ditmaal echter niet door wegcoach Joop Middelink maar Hoor dokter De Jongste I gegeven. De nationaal kampioen Ivan vorig jaar, die dit seizoen [altweemaal met een sleutel- [beenbreuk werd geconfron teerd, ging vorige week bij [een trainingsrit in de omge- Iving van sportcentrum Pa- Ipendal lelijk onderuit. ■Zwaar bloedend werd Tak lafgevoerd waarbij na onder- Izoek bleek dat hij over zijn [hele lichaam snij- en schaaf- Ivtonden had opgelopen. Het Imedische team verrichtte het ;e lap- en naaiwerk en leen dag later zat Ad Tak weer de fiets om dertig moei- Izame kilometers te trainen. l„Dat viel me toch nog mee", laldus de nog met een pijnlijk Igezicht rondlopende Tak, ■tijdens de voorstelling van de lOlympische ploeg. „Ik had Ihet niet verwacht. Mijn eer- Jste gedachte toen ik onderuit ■ging was: Daar gaat Mon treal. Heb ik daarvoor nu zo- Iveel pijn verbeten om te her- Jsiellen van mijn vele blessu- Ires dit seizoen?" Want dat het doorzettings vermogen dat Tak dit seizoen gedemonstreerd heeft is een van de voornaamste redenen geweest dat Middelink hem bij de selectie heeft gehand haafd, is iets dat als een paal boven water staat. „De eerste keer dat ik mijn sleutelbeen brak was in de Ronde van Marokko. Dat was iets om nooit te vergeten. En dan heb ik het nog niet eens over mijn sleutelbeenbreuk maar over de toestanden in het zieken huis waar ik toen naartoe werd gebracht. Er heerste een onbeschrijfelijke troep. De vrouwen kwamen er 's nachts nog bij hun mannen slapen die in het ziekenhuis lagen en de etensresten wer den zo over de grond gesme ten. Ik was zo blij als een kind dat ik naar huis mocht. Toen zag ik de Olympische Spelen nog wel zitten. Maar na mijn tweede sleu telbeenbreuk in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen begon ik toch wel enigszins pessimistisch te worden. Wonder boven wonder genas ik echter snel. Toen bleek dat ook meneer Middelink zijn vertrouwen in mij niet had verloren zag ik het echt weer helemaal zitten. Tot die trai ningsrit waarbij ik onderuit ging. Gelukkig is dat ook weer goed afgelopen. Maar het is het hele seizoen door met de deelname aan de Olympische Spelen een dub beltje op z'n kant geweest." f. •v.3'VT -- V' Het is uiteraard niet alleen het doorzettingsvermogen geweest dat Joop Middelink deed besluiten om Tak in zijn selectie te handhaven. Het parkoers in Montreal is uit ermate zwaar. Het is een geaccidenteerd terrein, waarin veel kleine maar krachten slopende klimme- tjes voorkomen. Ad Tak, die al eerder heeft bewezen goed in de bergen mee te kunnen, heeft een voorkeur voor een dergelijk parkoers, wat hij tijdens het onlangs verreden nationaal kampioenschap in Simpelveld bewees door een ijzersterke koers te rijden. „Meneer Middelink weet dat ik graag op een zwaar par- koersfiets. Daar voel ik me thuis. Het is daarom dat ik me in Montreal niet kansloos acht. Het is uiteraard altijd moei lijk om van tevoren te stellen dat je een kans op een Olym pische titel maakt maai- dat ik me tot het uiterste zal ver dedigen is iets wat zeker is. Ik heb er steeds van gedroomd om ooit nog eens naar de Olympische Spelen te mogen gaan. Ik heb dit seizoen veel afmoeten zien om mijn selec tie uiteindelijk toch af te dwingen. Nu het dan een maal zo ver is, zal ik mijn uit erste best doen om er wat van te maken. Ik heb er mijn hele seizoen op afgestemd. Ik heb er speciale trainingsschema's door mijn eigen trainer voor laten opstellen." Net als alle topamateurs speelt Tak na tuurlijk met de gedachte dat een goede Olympische pres tatie borg staat voor een gun stig profcontract, iets waar tegen de donkerharige cou reur uit het Westbrabantse Oud Gastel niet afkerig staat. i „Vorig jaar al na het behalen van het Nederlands kam pioenschap, heb ik kansen gehad om prof te worden. Ik denk daar echter niet te licht over. Ik heb te veel voorbeel den in mijn naaste omgeving gehad van uitstekende ama teurs, die het bij de profs to taal niet gemaakt hebben. Ik kan als timmerman overal te recht, daar hoef ik het niet voor te doen. Maar nogmaals, ik wil wel graag prof worden maar dan moet het op een re delijke contractbasis gebeu- HARRY VERMEULEN een onzer verslaggevers 3ES - De stichting vo pd en Gezin in Zeeland hal g jaar totaal 845 klëntent ehandeling, waarvan 17| lien van voogdij, 322 vat isvoogdij en 353 contactei iet adviesbureau. Bijna di van het aantal klEntenl was afkomstig van Wall en, 225 van Zeeuwsehf inderen, 126 van Zuid] eland en het overige dee elders in Zeeland, i het jaarverslag over 1971] irin deze cijfers zijn opgei ren, wordt de wens uitgH >ken dat nog in de loop val 6 gestart kan worden mtf krisisopvangcentrum vooj geren. Een dergelijk op< gcentrum is bedoeld om dij en tijdelijk onderdak er p te bieden aan jongerei sen 14 en 20 jaarr, die hu blemen in het arin zij verkeren niet lange] ïkunnen en voor wie geel lere directe opvang nrnêj of aanvaardbaar is. Ad Tak: geweldig doorzettingsvermogen. DEN HAAG (ANP)-Het be stuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft beslo ten de atleet Evert Hoving als nog in te schrijven voor de Olympische Spelen. Hoving, die maandagavond in Stock holm het Nederlandse record op de 1500 meter op 3 minuten 37.31 seconden bracht, zal uit komen op de 800 en 1500 me ter. VOETBAL: Het Pools voet balelftal, dat in München (1972) de gouden medaille heeft gewonnen, heeft de laat ste oefenwedstrijd voor het vertrek naar Montreal gewon nen van Krakau (4-0). Zeven duizend toeschouwers zagen doelpunten van Roman Dgaza (2) en Jan Beniger (2). ATLETIEK: Europees en Gemenebestkampioen op de 400 meter horden Alan Pascoe zal alsnog deelnemen aan de Olympische Spelen in Mon treal. Pascoe was ernstig ge blesseerd. Hij was echter na een harde voorbereiding reeds aangewezen voor de estafette ploeg 4x400 meter en heeft af gelopen zaterdag op Crystal Palace een zodanige 400 meter horden gelopen, dat hij ook op dat nummer aan de start zal verschijnen. ;ien: 3-1. Sepke van dK van Hecke; Marleen v" L. van Parijs. Kaj' :ien: 2-1. Martha van Will ems; 2. Janine van" van Hecke. Kalfsko® p. Betje 23 van dhr. G. «ij tis; 2. Trees 18 van d*1 Willems. HoogdracM ars: 1. onbekend van dJ van Maele. Kalfsvaarzen. ebr. Rodts2. G. Martel] ngvee: 1. Gebr. Rodts. ed. Pr. de Milliano. B® ers: Truus 12 van Willems. Beste groep: 0 van Hecke. Bedrijfsg*,1 i: dhr. G. Willems en van Hecke. NEDERLAND V., u-taal; f 12,71 per m. and; fl45, iwstraat 9, 01150-7920 (4 lijnen), GOES; Klokstraat 1. 12.30 en 13 30-17.00 uur. -EXPLOITATIE: Breda: 1. Zondag van 20.00-22.00 u n: 01140-3751, Midden-Z* Zeeuwse redactie: S.C. Algemeen redacteur Zeelan -28138, redacteur Midden- -2320. Redacteur voor Terne i 45, Hoek, 01154-1556. Redf/:0.4l! Walmolenstr* at 12, Hulst, 01* •Tro<ls» eren: R. van der Helm, /oor Zeeland: C.J. de Boer edactie Zeeland: A. Koomen cteur Zeeland: W. Hendrik*' ir Zeeland: C. Menu, 01150-583® Van onze speciale ver slaggever) NIJMEGEN - Tot het Jaatste moment keihard mokken. Dat is het parool BWeest van de Nijmeegse fakamper Eltjo Schut ter, Want ondanks het kit, dat hij eerder dit sei nen het reeds jarenlang i het bezit van Eef Ka- lerbeek zijnde tienkam- Precord brak en Schutter ik tussen het Oostduitse hnkampgeweld op Pa- aardig overeind kwam er nimmer 'oor hem een vroegtijdige "Vestiging dat hij op een hympisch ticket kon re nnen. Nijn ideaal heb ik dit jaar Jereikt", reageert nog altijd "nutter enthousiast. In eer- instantie had Schutter 'li zinnen gezet op het re- van Eef Kamerbeek. otl8 jaar brak hij het totaal Pa i632 punten reeds ruim- 1 °ots, maar door een ern- L'J8 tekortkoming van de I I' (de wedstrijden wer- en °P de niet goedgekeurde '««neer-baan in Amster- t "jpbouden) werd de score I™ Schutter niet erkend. I aar de lange en voor een kamper erg schriele "ter, ging in de winter enden intensief door. De «mngsarbeid werd nog taMer' de aandacht werd terk ®er'c'lt °P zijn niet zo e technische nummers e tienkamp. Schutter .'«winterde" goed. En in L werd hij de eerste L wiens naam op de natio- L 2evenkamprecordlijst f worden geplaatst. Schut- L1 «Ifs aan een natio- !tjAIT(:orc'' want de door de 'is u, VastSestelde punte- 'le< i keveikt. Maar en- Du» n 'a*er herzagen de l^^htige officials in de Henh"," zienswiize en I n het vereiste punten totaal voor een Nederlands record naar een hoogte, die achteraf bezien, boven de prestatie van Schutter in Zwolle lag. Maar de Nijmegenaar, die pas vier j aar intensief bezig is met de tienkamp, trok zich opnieuw niets aan van het besluit van de KNAU. In alle eenzaamheid trainde hij stug door. Vooral intensief wer kend aan zijn nog niet zo bij ster sterke nummers: het speerwerpen, het discuswer pen en het kogelstoten. In de schuur achter de bungalow van trainer De Graaf in Overasselt werd nog inten siever met gewichten ge werkt. En langzaam maar zeker kwamen er nieuwe winstpunten in zijn score. De 7700 punten waarmee de 22- meer een zevenkamper dar een echte tienkamper zag Mogelijk hebben juist deze woorden Schutter tot eer uiterste krachtsinspanning gebracht. Want tijdens de Papendal Games wist hi liefst op twee onderdelen, he hoogspringen en het koge lstoten zijn persoonlijke prestaties te verbeteren. De beslissende fase op weg naai Montreal was ingezet. Maar Eltjo Schutter moest dagelijks wel met een aantal ernstige bedreigingen reke ning houden. Het trainings programma is voor een tien kamper niet alleen zwaar, maar door de sterk afwisse lende oefeningen zit er ook altijd bij overbelasting het ernstige gevaar van blessures in. Maar Schutter moest wel tot het laatste moment alles uit zijn krachtige lichaam ha len. En op het moment dat de internationale concurrenten jarige Schutter op 8 en 9 mei op Papendal het uit 1960 da terende record van Eef Ka merbeek (7232 punten) over nam, was het belangrijkste bewijs dat Nederland ineens weer over een behoorlijke tienkamper beschikte. Maar het NOC durfde he- met aan om Schutter vroeg tijdig voor de Spelen in Mon treal aan te wijzen en chef de mission, Bram Leeuwen hoek, liet zich zelfs eenmaa ontvallen dat hij in Schuttel al lang van hun bonden te horen hadden gekregen dat zij op Montreal konden reke nen en er alleen maar voor moesten zorgen dat de vorm gehandhaafd bleef, stond Schutter nog dagelijks op de trainingsbaan te transpire ren. „Dat is een erg zware be lasting geweest", zegt Schut ter nu. „Steeds moest alles optimaal gebeuren. Een rus tige periode in de trainings- opbouw naar Montreal is mij niet gegeven geweest. Ik heb erg lang onder hoge druk moeten trainen en mijn wed strijden moeten afwerken". De 7700 punten die Eltjo Schutter op dit moment op zijn naam heeft staan, zijn beslist geen waarborg voor een hoge klassering op de in ternationale ranglijst. „Ik ben al lang blij dat ik aan het eind van het seizoen met deze score nog de 25- ste plaats op de wereldranglijst aller tijden bezet. In Montreal zal de winnaar op de tienkamp ver boven de 8000 punten komen". Totalen van tussen de 8200 en 8300 punten beho ren beslist tot de mogelijkhe den. Een echte topper in de internationale tienkamp wereld zal Schutter wel nooit worden, want hij zelf meent dat zijn totaal nooit erg ver boven de 8000 punten zal komen te liggen. „En dan moet alles behoorlijk meezit ten. Moet ik op bijna alle on derdelen mijn persoonlijke records verbeteren of evena ren. Dan ligt de grens van 8100 punten binnen bereik. Maar dan moeten de omstan digheden wel optimaal zijn", zegt Schutter eerlijk. Maar het is de vraag of Schutter, wanneer hij tussen het geweld in Montreal over eind blijft en daar niet in de buurt van de 8100 punten komt, nog wel ooit deze score kan benaderen. Want Schut ter, die nu al dagelijks zijn medicijnen-studie met de sport moet combineren, wacht als aanstaande arts drukke tijden. En het zou dan ook niet vreemd zijn dat bin nen een jaar of twee de naam van Schutter uit de tienkamp-wereld zal ver dwijnen. Oprecht zegt hij: „Dat Nederlands record en de Olympische tienkamp heb ik altijd voor ogen gehad. Mijn idealen zijn verwezen- Eltjo Schutter tijdens het kogelstoten. lijkt. Ik zal nog proberen om enige tijd de tienkamp vol te houden, maar wanneer de vrije tijd steeds minder wordt, zal ik een keuze gaan maken uit het tienkamp pakket. En het polsstok hoogspringen alsmede de hordenummers trekken mij bijzonder aan". Maar eerst Montreal. De strijd met de atletiek- giganten. Een bijna onmen selijke strijd over twee da gen. Een Olympische strijd die met de „moordende" 1500 meter als afsluitend nummer de laatste krachten trekt uit de vol atletische li chamen. „Ik weet dat een tienkamp zwaar is. Maar het is zo'n mooi nummer. Ik wil en zal in Montreal knokken tot ik er bij neerval. Want op een Olympiade moet je tot het uiterste gaan. Moet je ri sico's nemen. Ik durf het aan. En ondanks het feit, dat ik best besef dat mijn plaatsing in het klassement ver van de medailles af zal liggen, ver trouw ik op mijn eigen krach ten en capaciteiten. En wan neer Schutter in de ogen van anderen faalt, dan weet ik persoonlijk dat ik er alles aan gedaan heb om zo goed moge lijk het Olympisch strijdperk binnen te stappen". Eltjo Schutter is klaar voor de slag. Maar voor deze Nijme genaar is het deelnemen aan de Spelen veel belangrijker dan het winnen. (Van onze sportredactie) ZÜRJCH - Voor de derde achtereenvolgende maal heeft het lot PSV in een toernooi om een Europese voetbalbeker een Ierse tegenstander voor de eer ste ronde toegewezen. In 1974 trok de Nederlandse lands kampioen en bekerhouder naar Noord-Ierland om FC Ards uit te schakelen. Een jaar later bleek de Noordierse ploeg Linfield FC kansloos. Ditmaal reizen de Eindhovenaren naar de republiek Ierland, al wordt de grens met Noord-Ierland tot op een tiental kilometer gena derd. In het uiterste noordoos ten speelt PSV zijn eerste wed strijd voor de Europa-cup 1 tegen FC Dundalk. Dat was het resultaat van de loting, die gis teren in Zurich werd gehou den. De wedstrijden voor de eer ste ronde zijn vastgesteld op 15 en 29 september a.s. Roda JC, dat zijn plaats in de Europa-Cup voor bekerhou ders dankt aan het feit dat PSV goed was voor de „dubbel", mag zorgen hebben wat zijn tegenstander betreft. Zorgen over de reis zijn er allerminst. In Brussel ontmoeten de Lim burgers, die in de nationale bekerfinale werden uitgescha keld, Anderlecht eerst op eigen terrein. Een duel waarin de ploeg van onder meer Rob Ren- senbrink en Arie Haan favoriet is. Bij de loting trok Feyenoord in de UEFA-Cup Djurgarden uit Stockholm als tegenstan der, een ploeg waartegen de Rotterdammers een tiental jaren geleden hebben gespeeld. Ajax, de tweede Nederlandse ploeg in het UEFA- cuptoernooi, trok een zware tegenstander. Om verder te komen zal de ploeg van trainer Ivic Manchester United moe ten uitschakelen. Loting eerste ronde Europa beker voor landskampioenen: Liverpool (Eng) - Crusaders Belfast (Nier), Ferencvaros (Hon) - Jenesse d'Esch (Lux), CSKA Sofia (Bul) - Saint Etienne (Fra), Dundalk (Ier) - PSV (Ned), Austria Wien (Oos) Borussia Mönchengladbach (WD1), Stal Mielec (Pol) - Real Madrid (Spa), Dynamo Dres den (OD1) - Benfica (Por), Dy namo Kiev (Sov) - Hajduk Split of Partisan Belgrado (Joe), Bayern München (WD1) - BK Köge (Den), Glasgow Ran gers (Sch) - Zürich (Zwi), FC Brugge (Bel) - Steaua Boeka rest (Roe), Omonia Nicosia (Cyp) - Paok Saloniki (Gri), Torino (Ita) - Malmoe FF (Zwe), LA. Ankranes (IJsl) - Trabzonspor (Tur), Viking Stavanger (Noo) - Banik Ostrava (Tsj), Sliema Wander ers (Mal) - Turun Palloseura (Fin). De loting van de Europese beker voor bekerwinnaars had het volgende resultaat: Voorronde: te spelen voor 28 augustus: Cardiff City (Wal) - Servette (Zwi), eerste ronde: Keflavik (IJsl) - Hamburger SV (WD1), Anderlecht (Bel) - Roda JC (Ned), MTK Boeda pest (Hon) - Sparta Praag (Tsj), Rapid Wien (Oos) - Atletico Madrid (Spa), Lokomotive Leipzig (OD1) - Heart of Mid lothian (Sch), winnaar Cardiff City/Servette - bekerwinnaar uit de Sovjet Unie, Floriana La Valetta (Mal) - Slask Wroclaw (Pol), Bohemians Dublin (Ier) - BK Esbjerg (Den), Southamp ton (Eng) - Olympique Mar seille (Fra), Aik Stockholm (ZWe) - Galatasaray (Tur), Le- vski Spartak Sofia (Bul) - Lahden Reipas (Fin), Lierse SK (Bel) - Hajduk Split of Dy namo Zagreb (Joe), Scu Galati (Roe) - Boavista Porto (Por), Carrick Rangers (Nier) - Aris Bonneweg (Lux), Bodoe Glimt (Noo) - Napoli (Ita), Iraklis Sa loniki (Gri) - Apoel Nicosia (Cyp)- De volledige lijst van wed strijden voor de eerste ronde van de UEFA-beker ziet er als volgt uit: FC Köln (WD1) - GKS Tychy (Pol), Chachtjor Donezk (Sov) - Dynamo Ber lijn (OD1), Naestved If (Den) - RWD Molenbeek (Bel), Kuo- pion Palloseura (Fin) - Östers Vaexjoe (Zwe), Feyenoord (Ned) - Djurgarden (Zwe), Glentoran Belfast (N.Ier) - Basel (Zwi), Fram Reykjavik (IJsl) - Slovan Bratislava (Tsj), Queens Park Rangers (Eng) - Brann Bergen (Noo), Celtic (Sch) - Wisla Krakow (Pol), Derby County (Eng) - Finn Harps Dublin (Ier), Wacker Innsbruck (Oos) - Start Kris- tianstad (Noo), Ein tracht Braunschweig (WD1) - Hol- baek BK (Den), Ajax (Ned) - Manchester United (Eng), Bar celona (Spa) - Belenenses Lis sabon (Por), Sochaux (Fra) - Hibernians (Sch), Red Boys Differdange (Lux) - Lokeren (Bel), Manchester City (Eng) - Juventus (Ita), Porto (Por) - Schalke'04 (WD1), Espanol Barcelona (Spa) - Nice (Fra), Grasshoppers (Zwi) - Hiber nians (Mal), Dosza Ujpest (Hon) - Atletico Bilbao (Spa), Dynamo Boekarest (Roe) - AC Milan (Ita), Paralimni Fama- gusta (Cyp) - FC Kaiserslau- tern (WD1), Slavia Praag (Tsj- Akademik Sofia (Bul), FC Magdeburg (OD1) - Cesena (Ita), AEK Athene (Gri) - tweede vertegenwoordiger uit de Sovjet-Unie, Fenerbahce (Tur) - Videoton Szekesfeher- var (Hon), ASA Tirgu Mures (Roe) - Partisan Belgrado of Dynamo Zagreb (Joe), Honved Boedapest (Hon) - Inter Milaan (Ita), Lokomotiv Plovdiv (Bul) Rode Ster (Joe), Austria Salz burg (Oos) - Adanaspor (Tur), Sportul Boekarest (Roe) - Olympiakos Piraeus (Gri). Oil (Van onze sportmedewerker) WESTDORPE - Hoewel sommige mannen al voor de vierde dag in de slag zaten, is de wielerwedstijd gisteren in Westdorpe uitgegroeid naar een geweldige propaganda voor dit amateurwielrennen. Het comité Westdorpe zag dan ook met genoegen de strijd vanaf de jurywagen zich on- branden. In het eerste koer- suur was Peer Maas niet uit de voorste gelederen te branden. Telkens wanneer een groepje renners afgescheiden door kwam, was de man uit Huij- bergen aanwezig. Maar het kwam toen nog niet verder dan een schuchter proberen. Serieus werd het pas toen Wim de Wilde na een premie sprint doorging en Nieuwdorp, Huijzen (pas terug uit Joegos lavië) en de winnaar van Graauw, Prinsen meteen in waren voor een ver avontuur over de Westdorpse kasseien. Fase, Van Laarhoven en Spaans zagen het gevaar, ont ketenden een geweldige jacht en maakten de aansluiting. Daarmee was het echter nog niet afgelopen, want nu Maas de goede trein voor de eerste keer gemist had, bewoog hij in de tweede groep hemel en aarde om de vluchtpoging on gedaan te maken. Op d:e ontknoping hoefde men toennietlang meer te wachten. Ad van Peer probeerde een sprint te ontlopen, kreeg Nieuwdorp mee en het tweetal pakte vrij vlot 200 meter. Toen pas gingen de mannen waarbij De Wilde nog wegviel door een lekke band, er achter aan. Even bleven ze hangen maar toen sprong Fase met een ge weldige laatste krachtsin spanning naar de twee koplo pers toe. Een enorme finale, waarin Fase nog werd terug gepakt en toen het in de laatste ronde bij het zestal stilviel, moest de spurt de winnaar brengen. Van heel ver weg ging men aan en in de laatste meters kwam Ad van Peer overtui gend over Nieuwdorp heen. Uitslag: 1. Ad van Peer (Sprundel) 100 km 2.34.10; 2. H. Nieuwdorp (Wemeldinge); 3. P. Maas (Huijbergen) 2.34.35; 4. G. van 't Geloof (Oudenbosch); 5. T. Fase (Oud Vossemeer); 6. K. Fiktorie (Bergen op Zoom); 7. T. Huij zen (Kloetinge); 8. C. Spaans ('s-Gravenpolder); 9. W. de Wilde (Oudelande) op 2.10; 10. A. Polak (Heinkenszand); 11. A. v.d. Elzakker (Steenber gen); 12. S. Aarts (Kruinin- gen); 13. C. van Laarhoven (Fijnaart); 14. A. Coppens (Wouw); 15. B. Wieles (Sluis kil) 16. A. de Feijter (Sluiskil); 17. F. de Belie (Hulst); 18. N. Mapplebeck (Terneuzen); 19. B. Geense (St. Philipsland); 20. L. Schelfhout (Groesbeek).

de Stem | 1976 | | pagina 9