Karstens overwint zichzelf KNAU achter Ruud Wielart Gebroeders Van Katwijk in llvenhoit Van den Hoek: wondkoorts IMilieu-di Piet Rentmeester portret van een winnaai EEN VAN DE} tZt\\3-51'bospeen 35' METINGEN TNO door: JEAN NELISSEN Nederlaag van Donner Van Impe verliest' geld 115 E N Zuurstof injectie vijver Terneuzen markten Rook DE STEM VAN WOENSDAG 7 JULI 1976 MANOSQUE - Het eerste teken dat Gerben Kar stens weer gezond is, werd drie dagen geleden, in de etappe van Divonne naar Alpe d'Huet waargenomen. „De Karst" sprintte toen uit het peloton weg en nam 150 meter voorsprong. Toen hij na een bocht uit het zicht verdwenen was, ging hij languit midden op de weg liggen, zijn fiets naast hem. Iedereen dacht dat Karstens gevallen was. Toen men inderhaast maatregelen nam om „de gewonde" eerste hulp te verlenen, sprong hij lachend overeind. De jury kon de grap van Karstens niet waarderen. Ze houdt hem sinds het vorig jaar toch al nauwlettend in het oog, want toen klom Karstens midden in het peloton in de etappe van Tarbes naar Albi op de schouders van de Belg Eddy Peelman, die de 85 kilo van „De Karst" honderden meters meetorste. Deze „wandaad" kostte Karstens destijds maar liefst 500 frank boete. Drie dagen geleden gaf de jury Karstens voor zijn optreden als „gewonde" 50 frank boete. Het gaat niet zozeer om die grappen of om de boetes, maar wel omdat zij hét teken zijn dat de 34-jarige zijn slepende ziekte (darminfectie, opgelopen in Andalusë, in februari van dit jaar) eindelijk overwonnen heeft. In de eerste week van de Tour was „De Karst" niet te genieten, 's Ochtends verscheen hij slechtgehumeurd aan de start, mopperde op de mensen die fruit en de thee voor in de kruikjes uitreikten, negeerde journalisten, klom met een strak gezicht in het zadel. „Laat me met rust", zei hij steevast, „ik moet ontspannen, alleen op die manier kan ik herstellen". En zo werd Karstens een eenzame. Twee jaar geleden reed hij nog drie dagen in de gele trui, na een flitsende start te Brest. Was Karstens niet altijd goed ge weest voor sensatie? Voor de groene of de gele trui? Vanaf 1965, toen hij in de ronde debuteerde met een etappezege te Versailles, is hij een der markantste figuren in de ronde geweest. Ziekte en tegenslagen velden Karstens in het afgelopen jaar. Hij brak een pols in de wedstrijd te Putte-Kapelle, herstelde, moest geopereerd worden omdat zijn blinde darm ontstoken was, herstelde, kreeg half april van dit jaar vervolgens een voorhoofdholte-ontsteking en leed maan denlang onder de virusinfectie in zijn darmen. Dinsdags, twee dagen voor de start van de Tour, werd Karstens in het ziekenhuis nog operatief geholpen voor zijn voorhoofdholte-ontsteking, een bijzonder pijnlijke erva ring. En zo verscheen een zieke Karst aan de start van de Tour, vier kilo onder zijn normale gewicht. „Een normaal mens zou thuis zijn gebleven", zei hij, „maar ik word door de firma goed betaald, dus hier ben ik". Karstens kon zich derhalve niet in de massasprints mengen, waarin hij in vroegere jaren zo uitblonk. Zijn hoogste klassering was een vierde plaats in de etappe te Angers. Die sprint kostte de verzwakte Karstens zoveel kracht dat hij na de finish mi nutenlang uitgeput over zijn fiets hing, niet bij machte om te spreken. Tijdens de rustdag in Divonne-Les-Bains dienden zich - verrassend - de eerste tekenen van herstel aan. „Het gaat beter", riep Karstens opgewekt in het imposante hotel Golf, doorgaans de verblijfplaats van de elite, „als ik de bergen achter de rug heb, ga ik nog een etappe winnen". Gisteren, op de derde dag in de Alpen, deed Karstens vroe ger dan verwacht reeds van zich spreken. Op 36 km. voor de finish flitste hij weg uit het peloton, dat toen een achter stand van 24 minuten op de Spanjaard Viejo had. „Ze reden toen 60 km. per uur", vertelde Karstens later, „maar ik koos het juiste moment om weg te gaan. Ik heb wel alles moeten geven. In de eerste week van de roride draaiden mijn benen vierkant, vandaag voelde ik me voor het eerst weer sterk". Dat Karstens de krachten terugheeft, bleek in de finale, toen hij nog een col van derde categorie moest beklimmen. Achter hem scheidde zich een groepje met alle favorieten af. Er werd zeer hard gereden. Maar de favorie ten konden Karstens, ontketend als hij was, niet meer terugpakken. Triomfantelijk zwaaiend, alsof hij de etappe had ge wonnen, gleed Gerben als tweede over de eindstreep. Hij had een overwinning op zichzelf behaald. „Van de honderd renners zouden er in mijn situatie 99 naar huis zijn ge gaan", vertelde hij trots, „maar ik zet altijd door. Opgeven komt in mijn woordenboek niet voor. Zo is mijn karakter. Weet je dat ik Nederlands recordhouder in de Tour ben? Wim van Est heeft negen Tour de Francen gereden en is zeven keer in Parijs aangekomen, Jan Janssen nam 8 keer aan de Tour deel en bereikte ook zeven keer de finish. Ik heb acht ronden gereden en ik kwam ook acht keer in Parijs aan. Kt is mijn record!". DE STEM VAN WOENSDAG 7 JULI 19 „Als ik moet kiezen dan wordt het natuurlijk Joop Zoe temelk. Uiteraard speelt daar een stukje chauvinisme bij mee, maar toch vind ik Joop een meer compleet renner als Lucien van Impe". Aan het woord Piet Rentmeester, de ex-coureur, die in de jaren vijf tig, begin zestig samen met Jo de Roo de wielerdienst in het Zeeuwse land uitmaakte. En vaalf daarbuiten ook. Toch waarschuwt Piet Rentmeester, die via zijn sportzaken en an dere activiteiten nog nauw be trokken is bij het wiclergebeu- ren in Europa, voor een te groot optimisme. Hij: „Zoete melk en Van Impe letten zo op elkaar dat het best eens kan zijn dat een derde de eindzege op zak steekt. Kijk, als bij zo'n vroege aanval van Hennie Kuiper maandag een paar jon gens zitten die willen rijden dan is het wel gebeurd met Zoetemelk en Van Impe. Dan kunnen ze nog zo hard koersen, maar het geel is verloren. Daarbij denk ik aan mannen als Thevenet, Galdos aan Pou- lidor, want het is toch wonder- De sprint om de derde plaats werd gisteren gewonnen door Freddy Maertens (links.) Naast hem Panizza en Baronchelli. Derde van links Hennie Kuiper. ZOETEMELK WACHT TOT DE PYRENEEEN Gerben Karstens, bijtend op weg naar de tweede plaats. DEN HAAG (ANP) - De Ko ninklijke Nederlandse Atle tiek Unie (KNAU) heeft giste ren een protestbrief gezonden aan de nog in Nederland aan wezige leden van het Neder- landsch Olympisch Comité (NOC). In deze brief, die per expres werd verstuurd, protes teert de KNAU tegen het af wijzen van hoogspringer Ruud Wielart voor deelneming aan de Olympische Spelen. De KNAU schrijft in de brief dat „het onjuist is dat Ruud Wielart niet is aangewezen. Wielart verdient niet eens het voordeel van de twijfel, maar dient zonder meer te worden uitgezonden", aldus de Atle tiek Unie. Het argument van de KNAU is vooral de goede pres tatie van Wielart maandag tij dens wedstrijden in Stock holm. Hij werd daar winnaar met een sprong van 2.18 meter en versloeg daarmee sterke springers als de Belg Moreau, de Zweed Almen en de Ameri- AMSTERDAM (ANP) - Jan Hein Donner kon zichzelf gis teren geen verjaardagsge schenk aanbieden in de vorm van een overwinning in de eer ste ronde van het IBM- schaaktoernooi. Integendeel. De 49 jaar geworden „mae stro" leed met zwart verlies tegen de IJslander Ölafsson. Donner, die al meer dan 20 jaar professional is, mocht van toernooidirecteur Wolthuis voor de partij niet worden ge stoord. Een enorme bos bloe men bleef in de vaas, goede woorden werden (nog) niet uitgesproken. Na afloop van het duel werd de plechtigheid op mini-basis uitgevoerd. Het hoofd van de jarige stond er echter niet meer zo naar. De uitslagen van de partijen voor de eerste ronde van het IBM-schaaktoernooi, die gis teren in Amsterdam werden gespeeld zijn: Grootmeestergroep: Ree (Ned) - Kortsjnoi (Sov) remise, Farago (Hon) - Miles (Eng) re mise, Sigurjonsson (IJsl) - Bi'hm (Ned) afgebroken, Lan- geweg (Ned) - Ligterink (Ned) 0-1, Kurajica (Jsl) - Szabo (Hon) remise, Olafsson (IJsl) - Donner (Ned) 1-0, Gipslis (Sov) - Sax (Hon) remise, Ivkov (Jsl) - Velimirovic (Jsl) remise. Meestergroep: Eising (WD1) Woodhams (Aus) 1-0, Pribyl (Tsj) - Ciocaltea (Roe) 1-0, Ma tera (VSt) - Van Baarle (Ned) 0-1, Gaprindasjvili (Sov) - Suwuh (Ind) 1-0, Tatai (Ita) - Westerveld (Ned) 1-0, Van Wijgerden (Ned) - Hartoch (Ned) remise. kanen Woods en Kotinek. Almen werd zelfs op grond van zijn prestatie van dinsdag (2.14 meter) alsnog toegevoegd aan de Zweedse ploeg voor Mon treal. Ruud Wielart bracht op 6 juni in Dortmund het Neder lands record op 2.20 meter in een wedstrijd, waarin hij de volledige Westeuropese elite versloeg. Daarna viel hij wat terug, als gevolg van droevè familie-omstandigheden en een kaakontsteking. In Stock holm bewees hij echter er weer helemaal bij te horen. ULVENHOUT - De broers Piet en Jan van Katwijk zullen vandaag in de Ronde van Ul- venhout voor profs aan de start verschijnen. Zoals bekend kwamen de Raleigh-coureurs maandag te laat binnen in de Ronde van Frankrijk. Jan van Katwijk raakte tijdens die etappe op maandag door een val geblesseerd. Desondanks zal hij vanmiddag aan de start te vinden zijn. TENNIS: Op de eerste dag van de Europese tenniskam pioenschappen voor junioren die in Berlijn worden gehou den heeft in de klasse 17/18- arigen Van Boekei de tweede ronde gehaald door een over winning met 6-3, 6-3 op de Deen Nielsen. Riethoven ver loor van de Spanjaard Ferrer met 1-6, 1-6. In de afdeling 15/16-jarigen ging Albert naar de tweede ronde door een overwinning op de Belg Bug- genhoudt: 6-2, 6-0. (Van een speciale verslaggever) MANOSQUE - In het gedurende de zomermaanden kale en sfeerloze skidorp Montge- rèvre aan de Italiaanse grens verscheen Lucien van Impe gistermorgen met knikkende knieën aan de start voor de elfde etappe. De drager van de gele trui was bang. De Belg had grote angst dat hij de gele trui zou gaan verliezen op de Mont d' Or. In feite een belache lijke zaak. Lucien van Impe klimt in deze ronde het soepelst van alle renners. En de Mont d' Or, die aan het einde van de echte niet zware Alpenrit naar Manosque in het etappe schema was opgenomen, stelt in vergelijking met Van Impe's klimcapaciteiten helemaal niets voor. Het is weliswaar een steile helling over erg ongelijk lig gende kasseien, maar de klim duurt slechts een paar honderd meter. De Mont d' Or is een soort Cauberg maar dan over een smal paadje met kinder koppen. Toch was de Belgische favoriet bang. In Manosque, waar hij een diepe zucht van verlichting slaakte, zei hij: „Dit is mijn achtste Ronde van Frankrijk, ik heb alle bergen beklommen, maar de Mont d' Or kende ik niet. Ik was bang dat ik op dat bergje mate- riaalpech zou krijgen. Als dat gebeurd zou zijn, was ik de gele trui zeker kwijt geweest en zou ik bovendien minuten achter stand hebben opgelopen". Lucien van Impe was er van overtuigd dat als hij - om welke reden dan ook - in moei lijkheden was gekomen, Joop Zoetemelk onmiddellijk in de aanval was gegaan. Van Impe: „Zoetemelk reed weer bijzon der sterk. Ik krijg in de Pyre neeën nog heel wat met hem te stellen en ik zag hem op de Mont d' Or steeds naar me kijken. Hij heeft ook gepro beerd door een van zijn ploeg- makkers een gat te laten val len. Eerlijk, ik werd er hyper nerveus van. Daarom ging ik zelf maar aan de leiding van het peloton rijden". Joop Zoetemelk was vrij nuchter na aankomst in Ma nosque. De Nederlandse kans hebber zei: „Dit was geen etappe om je te forceren. Op de Mont d' Or hebben we met de ploeg natuurlijk even gepro beerd om de zeven seconden achterstand op Van Impe goed te maken, maar een serieuze aanval was dat niet. Ik begrijp ook niet waar Van Impe zich druk om maakt, want die Mont d' Or stelt echt niet zo veel voor". Met de ongegronde angst van Lucien van Impe eindig den de Alpenritten. Het was de etappe van 25-jarige Jose Luis Viejo, een knecht van Luis Ocana. Deze Spanjaard schreef in de saaie elfde etappe van deze Ronde van Frankrijk geschiedenis, door met de grootste voorsprong sinds de intrede van Anquetil en Merckx in de Tour, die hun knechten achter alle ontsnap ten aanstuurden, de etappe te winnen. Zijn maximale winst tijdens zijn solo van 160 kilo meter bedroeg 27 minuten, in Manosque had hij nog 22 mi nuten en 50 seconden over. Een fantastische prestatie in een rit, waarin hij geen moment verzwakte op de vlakke stuk ken en zeer krachtig de hellin gen beklom. Jose-Luis Viejo, die dit jaar twee etappes in de Ronde van Asturë' won en als tweede eindigde in het kam- pioenchap van Spanje, werd daarmee na de Italiaan Aldo Parecchini de tweede held uit het grijze verleden. Het is meer dan vijftien jaar geleden dat een renner met zo'n grote voor sprong een etappe van de (Van onze speciale verslagge ver) MANOSQUE - Gele trui drager Lucien van Impe is 20.000 Belgische franken (on geveer 1400 gulden) armer ge worden. Voor de start van de Tour had hij zijn vrouw Rita beloofd: „Als ik in Manosque in de gele trui rijd, mag je me komen opzoeken". Rita heeft dat goed onthou den. Gisteravond belde ze: „Ik heb een ticket gekocht en een kamer gereserveerd in een uit stekend hotel, samen voor 20.000 franken". Ronde van Frankrrkijk won. Gisteravond, na Viejo's grandioze triomf, verplaatste de rondekaravaan zich naar Port Barcares aan de Middel landse Zee. Daar mogen de 105 overgebleven renners vandaag nieuwe krachten opdoen voor de zware Pyreneeën-etappes, waar de beslissingen over de eindzege zullen vallen. Joop Zoetemelk wordt nu door alle volgers serieus tot de kansheb bers gerekend. Hij zei zelf in Manosque: „Dat word ik elk jaar, maar meestal ging het meteen al mis. Ik ben wel blij dat ik er nu zo goed voor sta. En ook dat we de Alpen achter de rug hebben. In de Pyreneeën rij ik altijd beter, maar daar tegenover staat dat de be klimming van de Puy de Dime, twee-dagen voor het einde van de Ronde, een specialiteit is van Lucien. Ik moet dus mijn slag slaan in de Pyreneeën. De aankomsten op toppen in Py renees 2000 en Saint - Lary Soulan lenen zich daarvoor. Ik heb veel vertrouwen gekregen in de Alpen, ik hoop maar dat ik zo sterk zal kunnen blijven rijden". MANOSQUE -Aad van den Hoek, die maandag tijdens de afdaling van de Izoard ten val kwam in een flinke regenbui, heeft in de nacht van maandag op dinsdag vrijwel geen oog dicht gedaan. Van den Hoek had last van wondkoorts. Hij arriveerde dan ook doodmoe in Manosque en zei: „Ik ben blij dat er woensdag gerust mag worden, want anders zag ik het somber in. Als er in de eerste Pyreneeé'netappe ook nog een beetje rustig gereden wordt, zal het daarna wel weer gaan." MANOSQUE De uitslagen van de elfde etappe van Mont- genevre naar Monasque (224 km) luidt: 1. Jose Luis Viejo (Spa, Saura) 5 uur 42 min. en 34 sec., 2. Gergen Karstens (Ned, Post) op 22.50, 3. Freddy Maertens (Bel, Driessens) op 23.07, 4. Wladimiro Panizza (Ita, Chiappano) z.t., 5. Gian- battista Baronchelli (Ita, Chiappano) z.t., 7. Raymond Delisle (Fra, De Muer) z.t. 7. Hennie Kuiper (Ned, Post) z.t., 8. Michel Pollentier (Bel, Driessens) z.t., 9. Guy Sibille (Fra, De Muer) z.t., 10. Jose Martins (Por, Velez) z.t., 11. Ronald De Witte (Bel, Cribiori) op 23.07, 12. Raymond P%ou- lidor (Fra, Caput) z.t., 13. Ber nard Thevenet (Fra. De Muer) z.t., 14. Joop Zoetemelk (Ned, Caput) z.t., 15. Francisco Gal dos (Spa, Velez)z.t., 16. Lucien van Impe (Bel. Guimard) z.t., 17. Fausto Bertoglio (Ita, Fon- tana) z.t., 18. Pedro Torres (Spa, Saura)op23.16,19.Regis Ovion (Fra, De Muer) z.t., 20. Georges Talbourdet (Fra, Ca put) z.t., 41. Gerrie Knetemann (Ned, Post) op 23.19, 40. Tino Tabak (Ned, Driessens) op 23.55, 58. Gerard Vianen (Ned, Caput) z.t., 86. Bert Pronk (Ned, Post) op 24.59, 92. Jan Raas (Ned, Post) op 25.03, 102. Aad van den Hoek (Ned, Post) op 25.58. Michel Laurent (Fra, Van Vaerenberg) is als enige renner in deze etappe uitgevallen. Algemeen klassement: 1. Lucien van Impe (Bel, Gui mard) 60.351( 2. Joop Zoetemelk (Ned, Caput) op 7 sec, 3. Raymond Poulidor (Fra, Caput) op 1.36, 4. Bernard Thevenet (Fra, De Muer) op 1.48, 5. Francisco Galdos (Spa, Velez) op 2.04, 6. Fausto Bertoglio (Ita, Fontana) op 2.05, 7. Raymond Delisle (Fra, De Muer) op 4.17, 8. Mi chel Pollentier (Bel, Driessens) op 4.22, 9. HennieKuiper(Ned, Post) op 4.36, 10. Jose Martins (Por, Velez) op 4.56, 11. Lopez Carril (Spa, Velez) op 5.18, 12. Baronchelli (Ita, Chiappano) op 5.30, 13. Pesarrodona (Spa, Velez) op 5.34, 14. Bellini (Ita, Cribiori) op 5.51, 15. Maertens (Bel, Driessens) op 5.56, 16. baarlijk wat die man op zijgl leeftijd presteert". Joop Zoetemelk spreekt zicJ elders op deze pagina met res. peet uit over de mogelijke ac. ties van Lucien van Impe opd beklimming van de Puy Dime, een col die twee dai voor het einde van de GraJ Bouclé genomen zal moeted worden en waar op de top J aankomst ligt. Piet Rentmees. ter: „Ik snap niet waarom Zot. temelk dat zegt, want in voor.j gaande jaren kon hij op de Pm de Dime toch ook met de bes. ten mee. Maar natuurlijk weed Joop zelf het beste wat hij wel en wat hij niet kan". Piet Rentmeester heeft naastl voor Joop Zoetemelk ook grote bewondering voor het rij der. van Hennie Kuiper. „Nadat hij de regenboogtrui pakte heb ill hdfel wat grote Belgische rag. ners wat schamper over Ha«.| nie horen spreken. Het was hun ogen dan wel geen Otteg. bros, maar hij presteerde tochl niet veel meer. Nu heeft Kuipei bewezen dat hij een meer dai| waardig wereldkampioen isei vboral, dankzij hem hebben w in de eerste Tour-week tenl minste strijd gezien. Misschien is hij wat te onbesuisd met ziji krachten omgesprongen, maai een Tour vergt ook wat erva. ring. Tour-routine bedoel iï dan. Maar let op. Als Henni die trui eenmaal kwijt is en dm de last weg valt dan zullen wij in de komende jaren nog v van hem horen in de Tour di France. Nu heeft hij te veel krachten verspeeld in de eerslj week om echt kort te kunnei eindigen, maar hij heeft wi veel geleerd. En daarnaast dl wielerpubliek laten genietei en dat is toch ook heel wa waard. d. MANOSQUE - José Lu Viejo woont in Madrid vlakb het Bernabeu- stadion wan Real Madrid speelt Hij is ga trouwd met Marie-Carmen d hem twee kinderen, een zoo en een dochter heeft geschoi ken. De kleine Madrileen, 1.1 m. groot, is 26 jaar. Hij hee het ais wielrenner nooit bree gehad. Want hij is een ondti betaalde knecht van Luis Oca CLINGE/ASSEN - De 0ud-Clingenaar J. Colsen (25) is een van de zeven eerste Ne derlandse technici, die een hoger diploma Milieubeheer op zak hebben. Het diploma is ingesteld door de Unie van Waterschap pen ome grote be nici, die natuur e instantie gaan be: vering e van het Meeste de luel Sas va (Van een MIDDELBURG Het veront Gent duidelijk hoger dan op verontreinigingsniveau van z (donker gekleurd, in de lucht z\ in het algemeen wat hoger dan Dit blijkt uit het jongste rappt Gezondheidstechniek van T.Nj verontreiniging in Zeeland in rapporten zijn deze week gepu (Van onze correspondent) TERNEUZEN - De dienst openbare werken en de vrijwil lige brandweer van Terneuzen namen maandag- en dinsdag avond proeven om zuurstof toe te voegen aan het water in de na. Als amateur deed Viejo hi vijver nabij het Zuidersport- niettemin niet slecht. Hij wei in 1971 te Mendrisio derde het wereldkampioenschi achter Ovion en Maertem welke laatste hem in de sprii gezakt en de voortdurende versloeg. Als prof boekte Viejo weiffl opzienbarende resultata hoewel hij geen slechte rondi renner is. In de Tour van hi vorig jaar eindigde hij in Pari] als 23ste, met een achterstan van 1 uur en 11 minuten winnaar Thevenet. De overwinning in de etap van gisteren, betekende va Viejo de eerste triomf in seizoen. In de Ronde van Levant in het voorjaar werdl met 2 seconden door zijn lan genoot Aja verslagen. Viejo van ondergeschikt b lang is in de ploeg van Ocan werd duidelijk toen hij gis' ren tijdens zijn vlucht van km. slechts vergezeld wen door één mecanicien. Zi ploegleider was bij hetpeloti gebleven. Op 42 km. voori finish kreeg Viejo een lett band. De mecanicien, die os versehillig als veertiende au in de volgkaravaan achtt Viejo reed, moest eerst na: voren sturen, vervolgens auto tot stilstand brengen toen een wiel van de auto w men. Daardoor verloor Vit; 20 seconden. Het deerde he echter niet, want de voo: sprong van bijna 23 minut' waarmee hij in Manosqueaai kwam, kan worden schreven in de lijst van wee succesvolle soloritten in de? schiedenis van de Tour. Na# vlucht van 180 km. van de"- liaan Parecchini in de ze# etappe, accentueert de tweede marathonvlucht w» een „open" Tour de France? reden wordt, waarin nog mogelijk is. park. Het water is tot een halve meter onder het normale peil Roccomi (Ita, Chiappano) op 6.35, 17. Panizza (Ita, Chiap pano) op 10.12, 18. Mesiet (Fra, Guimard) op 10.26, 19. Ocana (Spa, Saura) op 10.57,20. Dan- guillaume (Fra, de Muer) op 11.01, 37. Pronk (Ned, Post) op 22.32, 48. Knetemann (Ned, Post) op 26.36, 54. Van der Slagmolen (Cribiori) op 38.22, 59 Vianen (Ned. Caput) op 41,36, 89. Karstens (Ned, Post) op 105.41, 95 Van den Hoek (Ned, Post) op 1.15.17, 97. Tabak (Ned, Driessens) op 1.17.08,90. Raas (Ned, Post)op 1.17.47. Puntenklassement: 1. Maer tens 147 punten, 2. Esclassan 81 pnt., 3. Cavazzi 71 pnt., 4. Kuiper 60 pnt., 5. Paolini 40 pnt., 6. Mintkewicz 37 pnt., 7. Zoetemelk en Karstens 34 pnt., 9. Battaglin, Sibille en Pouli dor 33 pnt. Algemeen BergkM ment: 1. Van Impe 75 pu# 2. Bellini 63 pnt., 3. Zoete# 60 pnt., 4. Kuiper 49 pnl" j Galdos 40 pnt.,1 6. Marti»s1 pnt., 7. Poulildor 36 pn1- Thevenet 33 pnt. Dagploegenklassement. Saura (Viejo, Torres, Ocana uur, 54 minuten en 36 £fC'4 den, 2. Post (Karstens, Ku'P Knetemann) 18.16.58, 3. - Muer 18.17.03, 4. CaPl 18.17.12, 5. Driessens 18- J (33 pnt), 6. Chiappano z.t Pnt)- «1 Algemeen Ploegenkla'j ment: 1. Caput 182.21-5' Velez 182.24.47, 3. De j» 182.25.52, 4. Saura 182f 5. Fontana 182.31-30. Chiappano 182.35.33, ld' 183.05.13. hitte onttrok de zuurstof er aan. Vijfentwintig dode kar pers waren reden om in te grijpen. Elke avond werd in to taal rond veertig kubieke water uit de vijver gepompt met behulp van een nevelspuit van de brandweer er weer in gebracht. Op die manier hoopt men zuurstof aan het water te kunnen toevoegen. De heer Rottier van de Terneuzense brandweer zei dat na de proef van maandagavond, dinsdag morgen geen dode vis werd aangetroffen. „Hopelijk heeft deze methode, die vrij nieuwis, en in Terneuzen in ieder geval voor de eerste keer werd toe gepast, een succes", aldus de heer Rottier. K APELLE-TERNE UZEN, 6 juli - Frambozen p. doos I "5-163, frambozen in doosjes P-kg. IIX 495-502, industrie 5. frambozen tubs p.kg. 1.20, schonemann p. doosje I 154, fode bessen p. doosje van 250 gram extra 76-79', IA 67-71, IB 3 II 46, rode bessen p. doos van,a°o gram IA 136-149, IB 133, rode bessen in 2 kg. krat P-kg- extra 256-257, IA «0-237, IB 208-220, II 3-183, rode bessen in 5 kg ®at p.kg. n 154, dubb. r"iCL:bonen IK 364-396, aardbeien p. doosj I 145, II 62, kruisbessen p. doos 181-143, II '1-68, p.kg. I 230-270, II 150, Dn5? p'kg' IIX 350> 11 f320, Golden Delicious 180 II ij'8/80 54, 165 36, Winston II 65 75. Walcheren, 5 juü - 1- f aardappelen eerste- ^"hn26^132'81"- 94-116' ■den n kriel 36-49, Gol- 150 s-t ci°us 80 60, 70-80 Eim 65-?0 60-™ 34, to- ri-ion tt 70~98,11 62~76' B1 151 11 61-75, Cl 48-51, II Ihersn n Per stuk 62-449, Lr V per doos 43, aardbeien |4°os ttV13' frambozen per ■44-86 uisbessen per doos 146-72' rode bessen per doos -97°de bessen per kg 237, Jlein Va anc44jvie 34-60, poste- |35oprinsessebonen fcnijW, snijbonen 156-170, |40-7i ?n krom 55, tuinbonen Bij fluorver deze per nieuwe Door d< hodc ku: vormige losbare worden van de 1 dat de concenti nieuwe het onn king te 1 sul ta ten ren. Niette in genoe naar vo verontre nabij Se uitschiet concenti meetpur Nederlai grenswa fluorcon lucht. Zou ec de ramn Direktoi Arbeid dan wer grens tv De ge\ andere 1 fluoride resultatt het T.N. polder ii punt m men, dal door de wordt, den in S ter hogei die in gemeten De do gestelde veldioxj nergens uitzondi zelfde PoskiL oten per kg. 55-60, p5-ins uien Per kg. barber 7oPltsk°o1 15-29> ra" Pf%seii selderij Per bos 17, Smerig kistje35°' kom" 62-6- TrTs 1-76168-74, 51-611 |36I5q^2~55.41-51 H 48-56, |42-56 T6-3! II29, stek per kg bloemL 1 m Per kg 40-44, ^-5i 4 90-120, 6 47-90, 8 (Van f TERN eis van c mr. W. IV dc kante Hees, de Meijer B tot een I wegens stuwado van het 1 ligheidsi op 3 jani beider, hielp bij cellulose schip Sv De man genblik tussen e< gram we de schee Divers

de Stem | 1976 | | pagina 6