Canadese soldaat moet mooi flauwvallen a actie Israël in Oeganda Tweede greep hartpatiënten naar VS RENTE EN FRUIT ONGEKEND DEER IN BELGIE Suarez zit klei I ieTelFd Misbruik bijstandswet valt erg mee Duitse voorstellen voor bestrijding terrorisme Kaping mislukt Industriebond-NKV handhaaft looneis errassingen binnenland buitenland afrikaans liet langer krplicht m kabinet lo! wel zitten ROUW - -■ commentaar BIESB0SCH- T0CHT Suikerprijs Crisis in Spanje J Het weer in Europa Totale breuk Soedan Libië DUITSLAND 2 Is Zwemles voor de jeugd f5 Flipper, tv-serie. 17.0(1 j-naal. 17.10 Circus. I7.35I ualiteiten en muziek. 18.2q| Ickelbach Co, Ictive-verhalen. I8.55 uterprogramma. 19.00 rnaal. 19.30 Sport. 20.15! brmaties en meningen ovel J aktueel onderwerp. 2l.oJ ■rnaal. 21.15 Dokumentair Ir gehandicapte kinderen Tl 5 Die Zwei, tv-serie. 22.3s Irnaal. ksTEM VAN WOENSDAG 7 JULI 1976 BELGIË (Ned) 17.30 Jeugdprogramma] |30 Barbapapa. 18.35 De onl ntbare man, tv-serie. 19.29 neragenda. 19.38 Mededel oen en weerbericht. 19,41 li rnaal. 20.15 Het meisje val ITV, tv-serie. 20.40 Amusel ^ntsprogramma. 21. here the Action is, thriller J.15 Amusementsprogra la. 23.25 Journaal. (Van onze redactie buitenland) VANCOUVER - Het bevel I van hogerhand is er: Cana dese soldaten mogen voort aan niet meer op slordige ol onelegante wijze flauwvallen terwijl zij staan aangetreden. Zij die de order aan nun laars lappen, krijgen dat te horen. Het Canadese conser vatieve parlementslid John Reynolds heeft in een brief aan zijn kiezers bijzonderhe den onthuld over een memo dat is uitgegaan naar de Ca nadese troepen in Duitsland. Volgens Reynolds staat erin: „Om de kans op be zwijmen te voorkomen, zie de soldaat erop toe dat hij op de parade-ochtend ontbijt heeft genoten. Mocht het ergste niettemin gebeuren, dan valle hij op beheerste wijze op de grond. Daartoe draaie hij zijn lichaam ongeveer 45 graden, zakke door op de hurken, rolle naar links en herkrijge de greep op zijn wapen, om persoonlijke ver wondingen en grote schade, aan het wapen te voorkomen. Elk geval van bezwijming zal door de sectiecommandant worden onderzocht. Hij zie erop toe dat waar de instruc tie niet is opgevolgd, beris ping volgt". (Van onze sociaal-economisch redacteur) DEN HAAG - Het aantal ge vallen van misbruik en fraude van de bijstandswet is beperkt tot slechts een a twee procent. Dit blijkt uit gegevens van een grote gemeente. Het College Algemene Bijstandswet zegt dat dit percentage niet rcspre- sentatief voor het hele land is, maar het is nauwelijks moge lijk dat bijstandtrekkers fraude plegen of misbruik maken van de algemene bij standswet. Wanneer er arbeid mogelijk zou zijn zou slechts twaalf procent van de bij standtrekkers door arbeid in eigen onderhoud kunnen voor zien, aldus het College in een advies aan staatssecretaris Meijer van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. De belangrijkste vormen van misbruik en fraude zijn vol gens het college het verzwijgen of het doen van onjuiste of on volledige opgaven van inkoms ten uit arbeid. Verder doen sommige bijstandontvangers net alsof ze geen arbeid hebben en maken geen melding van een samenlevingsvorm die overeenkomt met een gezinssi tuatie. Het College voelt niets voor het instellen van sociale re chercheurs bij de sociale diens ten van de gemeenten. Een op lossing kan liggen in een integ ratie van de controlediensten van de diverse uitvoeringsor ganen. Het college adviseert de staatssecretaris de administra tieve straffen, zoals terugvor dering van te veel genoten bij stand en het verlagen of beëin digen van bijstand, uit te brei den wanneer een bijstandtrek ker niet aan zijn verplichtin gen voldoet. BELGIË (Frans) Il6.30 Jeugdprogramma B.10 Dokumentaire. 184] L>or de kleuters. 18.4 5 Le troii e coeur, tv-serie. 19.00 Regio Jaal journaal. 19.11 Weerbe Icht. 19.15 Journaal. 19.30 L Irdin extraordinaire, natuur] Mm. 20.00 Les gens de Moga] lor, tv-serie. 20.57 ReportagJ ■1.50 Journaal. 22.05 Religieu Irogramma. 22.35 Journaal. LACHT BIJ V-RAAD fcangersportret. 13.00 (S) Ind] Ichaduw van de meester [4.00 Nieuws. 14.02 (S) Liede |en van Hugo Wolf. 15,30 (S|| Juziek voor Diaghilev (14)] [6.15 (S) In kleine bezetting 16.30-17.00 (S) Muziek va eigen tijd. (an onze redactie buitenland) I PRETORIA - Bij besluit van iZuidafrikaanse regering is jtt Afrikaans niet langer ver licht op bantoe-scholen, zo left minister van onderwijs lotha dinsdag meegedeeld. De taalkwestie was vorige Land aanleiding tot ongere mdheden in Afrikaanse [oonoorden bij Johannesburg 1 Pretoria, waarbij 176 men- 6n het leven verloren. Op de bantoe-scholen kan hen nu kiezen tussen onder lijs in het Engels of het Afri cans of in beide. BRUSSEL (Nederlandse uitzendingen} 12.00 Nieuws en SOi berichten. 12.05 Gevarieei programma. 13.00 Nieuws 13.10 Aktualiteiten. 13.25 Bt tenlands persoverzicht. 13.31 Kunst en kuituur. (14.1 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.1 Voor jonge volwassene (16.00 Nieuws). 16.03 Amus mentsmuziek en verkeerstips (17.00 Nieuws. 18.00 Sport)] 18.30 Lekenmoraal en filos fie. 19.00 Nieuws en weerl richt. 19.10 Aktualiteitei 19.30 Taalwenken. 19.33 Mi ziekprogramma met groetei en wensen. 20.30 Nieuws 20.33 Muziekprogramma (22.00 Nieuws en loterij uitslagen.) 22.15 Ge varices] muziekprogramma. (23.0 Nieuws). 23.40-23.45 Nieuws! (Franse uitzendingen) >nze redactie binnen land) DEN HAAG - Volgens het (ederlands instituut voor de [ublieke opinie en het mark- onderzoek vindt 43 procent |an de Nederlanders dat het ibinet-Den Uyl spoedig moet ftreden. 'HeiNipo heeft deze conclu- getrokken uit de uitkoms- tnvan een medio juni gehou- len steekproef. „Spoedig af- jeden" was het meest gegeven ïtwoord bij alle CDA- femmen en VVD'ers. Bij de aquête bleek 46 procent van Nederlandse bevolking Jttwens nog van oordeel dat let kabinet-Den Uyl moet i]Ven. Elf procent onthield Sch van een oordeel hierover. (Van onze redactie buitenland) KAMPALA/TEL AVIV - De Organisatie van Afrikaanse Eenheid (OAE) heeft gisteren for meel verzocht om een bijeenkomst van de Veilig heidsraad van de VN om de „moedwillige daden van agressie" van Israël tegen Oeganda te be spreken. Het is de eerste duidelijke actie om de VN te betrekken bij de Israëlische operatie op de luchthaven van het Oe- gandese Entebbe, zondagmorgen vroeg, om meer dan 100 kapingsslachtoffers te bevrijden. De voorzitter van de VN-raad, Piero Vinei, zal naar verwachting op korte ter mijn de leden van het orgaan raadplegen over een datum voor de bijeenkomst. 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 ej 16.00 Nieuws. 16.02 Voor c jeugd. (17.00 Nieuws). 18-fl Nieuws. 18.15 Feuilleton| 19.00 en 20.00 Nieuws. 20.0 Interviews en muziek. 22.01 Nieuws. 22.15 Lichte muziekl 23.00 Nieuws. 23.05 Jaz| 23.45-23.47 Nieuws. IE 17-jarige oud-president [an de Westduitse bondsrepu bliek, Gustav Heinemann, ligt linds vrijdag in een ziekenhuis Essen wegens een acute lloedsomloopstoornis. Premier Yitzhak Rabin van Israël heeft gezegd, dat zijn re gering invoering van de dood straf overweegt voor veroor deelde terroristen als nieuw middel om de toekomstige ka pingen en terreuracties te voorkomen. „Ieder keer dat wij een moordenaar voor een paar j aar naar de gevangenis sturen, werpen wij aas uit voor nog meer misdaden bij pogingen hen vrij te krijgen", aldus Ra bin. De doodstraf is in Israël momenteel beperkt tot plegers van volkerenmoorden en oor logsmisdaden in de tweede we reldoorlog. President Idi Amin van Oe ganda heeft gisteren verklaard dat de Israëli's die verant woordelijk zijn voor de aanval op het vliegveld zwaar zullen boeten voor hun acties. Vol gens radio-Oeganda zei hij dat dat zou gebeuren in Israël of elders. Oeganda heeft gisteren na tionale rouw aangenomen. De zeven kapers werden tegelijk met de 20 bij de overval op En tebbe omgekomen Oegandese militairen met alle militaire eer in Oeganda bijgezet. Tij dens de grafenis temperde Idi Amin zijn aanvallen op zijn buurland Kenia. In Washington is uit kringen van de Israëlische geheime dienst vernomen dat de red ding van de gijzelaars mogelijk was door de activiteiten van een „superspion" en door Is- (ADVERTENTIE) ook vanuit geertruidenberg dagelijks 14.00 uur vanaf Dongekade. Inlichtingen 01621-3061. Naarmate het loonoverleg van het kabinet langer duu rt wordt van zaken onbegrijpelijker. Deskundigen hebben uit wekend - tot op tienden van procenten - wat wel kan en niet 1 maar bijna dagelijks worden die berekeningen omver ge- geld doordat dan weer de ene partij en dan weer de andere .meevaller" vindt dan wel een ,,gat" ontdekt. Aangezien [bijdeze surprises steeds gaat om bedragen van honderden Ijoenen wordt het gebeuren in het Catshuis steeds moeilijker volgen, laat staan te begrijpen. Duidelijk is intussen wel dat het kabinet alles in het werk stelt een oplossing te vinden voor de loonproblematiek, die wvaardbaar is voor de vakbeweging. Duidelijk is eveneens, 'nietalle ministers bereid zijn daartoe concessies te doen, strijdig zijn met wat v J'teen gezond financieel-economisch beleid verantwoord is. dit punt wordt een zeer belangrijke rol gespeeld door de 'dA minister van Financiën, Prof. Duisenberg. Duisenberg heeft al een paar maal eerder een eigen geluld en horen. Hij heeft scherpe kritiek geoefend op het 'toerp-program van zijn partij en de progressieven op hun Ners getikt toen ze onlangs tot een AMRO-boycot meenden moeten oproepen. Trouwens, ook de minister-president zelf 1rdt wat kritischer ten opzichte van zijn achterban. Dezer '9en wees hij onomwonden de gedachte af, dat de PvdA leen aan een verdere eenwording van West-Europa zou open meewerken, als dat Europa socialistisch zou worden. ™itiek is gezond, zeker voor partijen en groeperingen waar n minderheid zijn wil aan de meerderheid probeert op te lrgen en de grenzen van het mogelijke niet steeds in acht Tden genomen. w zo 5TOM re KUK) je BETER JON 0AAN. VA Aft \6 WEB- «AT JE raëlisehe infiltranten, die voor de aanval de verbindingen van het vliegveld vernietigden. De „superspion" zou kolonel Bar-Lev zijn, die naar Kam pala was gevlogen om te on derhandelen maar in werke lijkheid op hoog niveau spio neerde. Intussen heeft de Franse contra-spionage vier van de zeven kapers geïdentificeerd. Een van hen is de 27-jarige Westduitser Wilfried Böse, drie anderen waren Arabieren. De identiteit van de anderen was gisteren nog niet bekend. Anderzijds heeft Frankrijk diplomatieke stappen onder nomen om de bij de overval be schadigde air-bus uit Oeganda terug te krijgen. De omvang van de schade is niet bekend. De Oegandezen zijn daar tame lijk vaag over. De KLM voldoet aan de Is raëlische veiligheidseisen. Daarom heeft de Israëlische minister van transport Gad Ja- cobi zich niet tot Nederland gewend met het verzoek erop toe te zien dat de veiligheids maatregelen op de vluchten van de KLM naar en van Israël worden verscherpt. Frankrijk, Griekenland, de VS, België, Turkije en Finland kregen wel een dergelijk verzoek. Ondertussen hebben ver schillende Israëlische leiders de vrees uitgesproken dat er van Palestijnse zijde op een vergelding voor de bevrijding van de gijzelaars gerekend moet worden. Met het oog daarop zijn de veiligheids maatregelen langs de grenzen en in het binnenland aanzien lijk verscherpt, zo meldde onze correspondent in Jerusalem gisteravond. AR-fractievoorzitter Aan- tjes heeft minister Van der Stoel (Buitenlandse Zaken) schriftelijk gevraagd waarom de Nederlandse regering „zo koel en gereserveerd" heeft ge reageerd op de Israëlische ac tie, in plaats van duidelijk van begrip en sympathie blijk te geven voor deze actie en van voldoening voor de uitkomst ervan. Het AR-Kamerlid heeft de minister gevraagd of de re gering zich alsnog in deze zin tot de Israëlische regering wil wenden. Aantjes vraagt zich verder af of aan Israël nog an dere mogelijkheden openston den dan een verrassingsaan val. Hij wil weten of de Neder landse regering de onderno men actie wel of niet gerecht vaardigd vindt. De voorzitter van de Partij van de Arbeid, mevr. van den Heuvel, vindt de kritiek op de reactie van Van der Stoel - „een ongebruikelijke actie" zei de minister - niet terecht. Naast alle enthousiasme over het welslagen van de actie moet wel in het oog worden ge houden dat het voor een afge wogen eindoordeel over alle facetten van de zaak nu nog te vroeg is, aldus de PvdA- voorzitter. SCHIPHOL (ANP) - Tien dagen na de eerste groep is dinsdag van Schiphol met een vertraging van twee uur een tweede groep Nederlandse hartpatiënten naar de Ver enigde Staten vertrokken voor een operatie door de Ameri kaanse hartchirurg Denton Cooley in het St.-Luke's zie kenhuis te Houston in de staat Texas. De tweede groep hartpatiën ten omvat negen personen (twee meer dan de eerste ploeg) onder wie de 6-jarige Ronald Karsbergen (foto) uit Win terswijk. Ronald's ouders zijn Jehova's getuigen, voor wie bloedtransfusies onaanvaard baar zijn. Omdat dr. Cooley zonder bloedtranfusies werkt, gaat Ronald mee, aldus dr. P. van der Schaar, de begeleider van de Nederlandse hartpa tiënten op hun reis over de oceaan. Dr. V an der Schaar keert za terdagmorgen a.s. op Schiphol terug met de eerste groep hart patiënten, met wie het boven verwachting goed gaat, aldus dr. Van der Schaar. Hij heeft goede hoop in de komende tijd zeker 30 Nederlandse hartpa tiënten per maand naar Hous ton te kunnen brengen. De Hartpatiëntenvereniging in Breda heeft momenteel vier groepen Nederlandse hartpa tiënten voor Houston samen gesteld. De volgende derde groep hartpatiënten, vertrekt op 20 juli a.s. van Schiphol. De nu vertrokken tweede groep wordt donderdag of vrijdag a.s geopereerd, zoveel mogelijk op één dag. (Van onze correspondent) BONN - Tijdens hun tweedaagse besprekingen in Hamburg hebben de Franse president Giscard d'Estaing en de Westduitse bondskanselier Helmut Schmidt besloten pogingen te onderne men om de internationale strijd tegen het terrorisme te intensive ren. Voor dit doel heeft de Bondsrepubliek reeds gedetailleerde voorstellen uitgewerkt, die de goedkeuring kregen van Giscard d'Estaing. Bonn wil deze plannen ook voorleggen aan de overige partners van de EEG met de bedoeling, dat zij als een gemeen schappelijk initiatief op de eerstvolgende algemene vergadering van de Verenigde Naties ingediend worden. njdens ae consultaties, werd volgens kanselier Schmidt ook „uitzonderlijk lang" over de grondstoffenpolitiek en de houding tegenover de landen van de Derde Wereld gespro ken. In dit verband gaven zij deskundigen opdracht een model te ontwerpen, dat als gemeenschappelijke houding van de Europese Gemeenschap en later van de gehele weste lijke wereld ingevoerd kan worden. In Hamburg werden Giscard d'Estaing en Schmidt het voorts eens over de voorwaar den, waaronderin 1978direkte verkiezingen voor een Euro pees parlement gehouden kunnen worden. Om de klei nere EEG-landen niet op de tenen te trappen spraken zij in dit verband niet van een „ge meenschappelijk besluit", maar van voorstellen die zij de overige partners zullen doen. Over de mogelijkheid van deze verkiezingen lieten zij zich zeer positief uit. WEER <K£N I 1 onze correspondent) "USSEL - In België be- 'n[n bier en frisdranken ''"rs le worden, niet omdat duktie te klein zou zijn, omdat er moeilijkheden Jnet het transport en de P'butie. Tal ten in het van super- land hebben een rantsoenering inge- Als gevolg van de hitte zijn ook de prijzen van groente en fruit in België begin deze week onrustbarend gestegen, met name in de grote agglomera ties. Zo kost een krop sla op het ogenblik in Brussel al gauw 2 gulden, een bloemkool 3 gul den, tomaten 6 gulden per kilo, boontjes 7 gulden per kilo, aardappelen 5 gulden voor 3 kilo en kersen circa 10 gulden per kilo. Ook de waterschaarste breidt zich sedert gisteren be langrijk uit. Verwacht wordt dat de toestand hier en daar in België vandaag of donderdag kritiek zal worden. Het water van de Rijn zal het komende weekeinde zijn laagste stand sinds het jaar 1811 bereiken. Volgens de Westduitse water en scheepvaartdirectie zal deze toestand intreden wan neer de huidige droogte nog enkele dagen aanhoudt. Aan gezien er volgens de meteoro logen iets koeler weer, maar nog geen regen op komst is, vreest men dat het Rijnwater nog dieper zal zakken dat in de katastrofale herfst van het jaar 1947. In oktober werd toen de laagste stand sinds 1811 be reikt. Intussen bonden de Franse en de Duitse ministers van fman- cin de strijd aan met de opge blazen Brusselse bureaukratie. Na afloop van afzonderlijke besprekingen verklaarden zij, dat zij een onverantwoorde lijke stijging van de Europese begroting willen verhinderen door spaarmaatregelen in te voeren. Volgens hen biedt de mogelijkheid hiertoe zich vooral door een bezuiniging op de personeelskosten.Ook drugsmokkelaars, wapenhan delaars en autodieven gaan het moeilijker krijgen. Beide lan den besloten een intensieve samenwerking tussen de poli tie van Frankrijk en die van de Bondsrepubliek in te voeren. Deze zal vooral in een scher pere controle aan de grenso vergangen bestaan. BREDA - In een artikel over prijsverhogingen schreven we gisteren dat de winkelprijs van suiker is vastgesteld op 1,58. Aangezien hierbij niet stond vermeld dat het om de mini mumprijs ging zijn er nogal misverstanden ontstaan over de werkelijke prijs die de con sument in de winkel met beta len. Het bedrag dat daar moet worden neergeteld voor een kilo suiker zal in de meeste ge vallen rond 1,70 liggen. Met de conferentie in Ham burg is een nieuwe poging van kanselier Schmidt geslaagd om deze Noordzee-havenstad steeds meer tot de „heimelijke hoofdstad" van de Bondsrepu bliek te maken. Steeds meer staatslieden ontvangt hij hier in zijn partikuliere burger manswoning op een eenvou dige maaltijd, die onder meer zijn eigen glans moet dienen. Hamburg is namelijk zijn eigen kiesdistrikt en spektaku- laire ontvangsten van politici uit de eerste garnituur ver schaffen de kanselier niet al leen een grootscheepse, maar ook een volkomen gratis pro paganda. Schmidt is er echter ook van overtuigd, dat de me tropool Hamburg meer allure heeft dan het weliswaar niet ongezellige, maar al met al toch wel provinciale Bonn. MADRID (AFP) - Minstens twee dagen zullen nog nodig zijn, voordat Suarez, de nieuwe Spaanse premier, zijn regering kan hebben gefor meerd en een crisis afgewend, waarvan de omvang alle poli tieke kringen in Madrid heeft verrast. De gehele Spaanse pers onderstreept dat de wei gering van Spaanse politici deel te nemen aan een nieuwe regering „een feit is zonder precedent in de geschiedenis van het regime". Oud-minister van buiten landse zaken De Areilza noemde zijn weigering een weldoordacht, verantwoord en vaderlandslievend besluit". Evenals de andere liberale mi nisters vindt hij de keus van koning Carlos voor Suarex een stap terug naar het franquis- me. De oppositiepartijen van hun kant, christendemocraten, socialisten en communisten, staan gedurende de crisis per manent in onderling contact. De partijen, verenigd binnen de „Democratische coördina tie", zullen na afloop van dit contact een communiqué uit geven. Tot zolang bewaren ze het stilzwijgen. In oppositionele kringen is vernomen dat Suarez initiatie ven heeft genomen tot ge sprekken met de meer gema tigde oppositiepartijen voor het vervullen van ministerpos ten in het deze week te vormen Spaanse kabinet. Christen democraten zowel als sociaal-democraten zouden direct of indirect door de pre mier benaderd zijn. Ook de linksere socialistische arbei derspartij zou zijn benaderd. PALMA DE MALLORCA (DPA) - Een ongeveer 20- jarige Libische man heeft gis teren een Boeing 727 van de Libische luchtvaartmaat schappij gekaapt en de piloot opdracht gegeven naar Tunis te vliegen. Hij gaf zich echter na een paar uur op het vlieg veld van Palma de Mallorca over, nadat de Tunesische au toriteiten hadden laten weten dat het toestel niet in Tunis mocht landen. De jongeman was kort na het vertrek van het vliegtuig uit Tripoli de cockpit binnenge drongen en had daar, zwaaien dmet naar achteraf bleek twee speelgoedpistolen, de piloot met de dood bedreigd, als hij niet naar Tunis vloog. In plaats van in Tunis landde het toestel in Palma de Mallorca waar de Libiër, die waarschijnlijk geestelijk gestoord is, in de ge vangenis is opgesloten. (Vervolg van pag. 1) De Industriebond NKV wil niet afzien van de FNV-eis om tot een loonsverbetering van 55 gulden netto per maand te komen. Het voorstel van het CNV van een loonsverbetering van 44 gulden kenschetst de bond als „volksverlakkerij", omdat CNV-voorzitter Lanser het als de oplossing heeft ver kocht, terwijl het nooit door de werkgevers is aanvaard. De Industriebond NKV kijkt echter niet op een gulden, maar 44 gulden is onaanvaardbaar. Over een loonvoorstel van vijf tig gulden is met ons te praten, aldus Janssen, loondeskundige van de bond. Hij verwacht dat de achterban dan wel ja zal zeggen. Zowel zijn bond als de In dustriebond NVV staan op een loonsverbetering per 1 juli, omdat „de werknemers niet de dupe mogen worden van het getreuzel van de regering". Wanneer er als gevolg van de verlenging van de loonmaatre gel van de regering tot 1 augus tus geen loonsverbetering per 1 juli in zit kan er flink wat on rust onder onze leden ont staan, aldus Janssen. De Vervoersfederatie NVV-NKV, clie vorige week donderdag een korte staking in de havens uitriep om de eisen van de vakbeweging kracht bij te zetten, neemt voorlopig een afwachtende houding aan. Eerst wil men weten waar de regering mee aan de onder handelingstafel komt. Het wordt tijd dat er nu toch eens een buitje naar beneden komt, want enige bomen en struiken in mijn favoriete park laten hun bladeren hangen. En dat is geen goed teken. Boven dien kun je overdag een kanon afschieten op straat, want er loopt geen kip, gebiologeerd als we zijn door alles wat maar even met water.te maken heeft. En ook dat is niet gezellig. Lege terrasjes, lege winkels. Het wordt tijd dat er weer eens wat leven in de brouwerij komt. Er waart momenteel een Miss Windmolen door ons land. Die heeft ze^er vier armen. Een Iraniër van 88 jaar, een zekere Yahya Ali Achbar Beyk Noeri (ik had ook nog nooit van de man gehoord), maakt zich op voor een huwelijk met zijn 160e vrouw. Zo meldt de pers in Teheran tenminste. Noeri, die zich niet meer her innert hoeveel kinderen hij nu precies heeft hij had dat ook moeten opschrijven), heeft wel het geheim van zijn vitaliteit onthuld: hij eet elke dag een kilo uien. Rauw. Ik neem aanmat brave Noeri z'n 160 vrouwen niet allemaal tegelijk ontmoet. Hij zal daar wel een schema voor hebben. De Tour: eigenlijk is het Alpen col-der. De heer J. Amin verklaart niets met de zaak te maken te hebben gehad. Met de groeten van: MERIJN Finland: veranderlijk be wolkt met vooral in het oosten plaatselijk buien. Middagtem- peraturen van ongeveer 15 graden in het noorden tot 19 graden in het zuidwesten. Scandinavië: vooral in het zuiden overwegend zonnig. Temperaturen van 18 graden in het noordwesten via 23 gra den in Zuid-Zweden tot 27 graden plaatselijk in Zuid- Noorwegen. Britse eilanden: aanhou dend zonnig. In het uiterste zuidwesten kans op lokaal on weer. Oostelijke kustgebieden 17-23 graden, binnenland meest tussen 25 en 30 graden. Frankrijk: in het noorden aanhoudend droog en zonnig met middagtemperaturen van 30-34 graden, meer naar het zuiden veranderlijk bewolkt met periodiek onweersactivi teit en middagtemperaturen i.h.a. tussen 27 en 33 graden. Spanje-Portugal: verander lijk bewolkt met vooral in het noorden en noordwesten van tijd tot tijd onweersbuien. Middagtemperaturen van rond 20 graden in het noordwesten tot circa 30 graden in het zui den en zuidoosten. Italië, Joegoslavië, Grieken land: flinke zonnige periodes, maar vooral in de berggebie den ook onweersbuien. Tempe raturen omstreeks 30 graden. Denemarken, Noord- Duitsland, DDR: droog en zonnig, temperaturen meest tussen 22 en 27 graden. Zuid-Duitsland, Alpenge bied: veranderlijk bewolkt met vooral in de bergstreken lokale onweersbuien. Temperaturen meest 27-33 graden in de lager gelegen streken KHARTOEM (Reuter) - Soedan heeft gisteren de di plomatieke betrekkingen met Libië verbroken. De maatregel volgt op een mislukte staats greep in Soedan, vorige week, die volgens Soedan door Libië op touw was gezet. Ook al het luchtverkeer tus sen Soedan en Libië wordt stopgezet. Gemeenschappe lijke economische projecten worden beëindigd en Libische vliegtuigen mogen geen ge bruik meer maken van het Soedanese luchtruim. Werk nemers en ambtenaren uit Soedan mogen geen positites aanvaarden in Libië. Libische auto's zullen de grens met Soe dan niet mogen overschrijden. Vanuit Tunesië is Libië er van beschuldigd, dat het jonge Arabieren uit ander landen, onder wie 2.400 uit Tunesië, opleidt om de kern te vormen van guerillabewegingen die revoluties in hun reactionaire vaderland moeten ontketenen. Tunesië zou daar eerder dit jaar al het slachtoffer van zijn geworden. Libië heeft gezegd, dat de desbetreffende kampen zijn ingericht om vrijwilligers op te leiden voor de strijd aan Palestijnse zijde.

de Stem | 1976 | | pagina 3