\m Nederland en Zweden 't gulst voor arme landen Goodrich: geen ultimatum Afrikaanse landen veroordelen Israël Steekpartij na ruzie ld keuze tv-net Philips batterijen die gaan lang mee. iidstraf de VS GRAANPRODUKTIE LAAG pan wil gasexport overnemen Vijf ministers weigeren werk onder Snarez Kunsfgebifte Pietro lngrao voorzitter kamer utem van dinsdag 6 jul11976 binnenland buitenland (erlandse lending jknse uitzending loevig VN Ir. Mertens weer aan de slag Soedan -Libië klacht bij VN Driedeling Hel weer in Europa PHILIPS 17.35 Actualiteiten pk. 18.20 Tekenfiijj Kleuterprogranin Ei Journaal. 19.30 p0| West, Amerikaan Ifilm uit 1948. 21.00 J0l] 121.25 Informaties eni over een actueel erp. 22.00 Cultureel |e. 22.45 Journaal, 1/14.05 Reportage R01 frankrijk. 18.55 Barbar 9.00 Tienerklanken. 19] bdelingen. 19.45 Journ; Verslag Ronde van Frai, 120.20 My Brother's Kee |omische serie. 20.45 f)| van goede wil, tv-sei Amusementsprogr; f2.05 Documentaire. 22] naai met verslag RoJ Frankrijk. 1 Reportage Tour de Fra f17.45 Kinderprogramn 1 Programma voor oud] |ers. 18.45 Le trois tv-serie. 19.00 Reg journaal. 19.11 Weerb) |t. 19.15 Journaal. 19.40 de Mogador, tv-sei. |5 Elle cause plus, elle flij politie-komedie. 21.1 (naai. 22.10 AngelsakI humor. 22.45 Journaal] en Korpsen. 14.1 fuws. 14.02 Aktua-Speci 30 (S) Om de Kunst. 15. 00 (S) Belcantoriuj Ira-fragmenten. IDEKLANDSE DING UITZE1 12.00 Nieuws en SC lichten. 12.05 Gevarie Jgramma. 13.00 Nieuws j erbericht. 13.10 Actuality 13.25 Buitenlands pen zicht. 13.30 Kunst en cJ (14.00 Nieuws). 15.j fuws. 15.05 Magazine vo en gezin. (16.1 Jpuws.) 16.30 Amusement) «ziek en verkeersinformat) 1.00 Nieuws. 18.00 Niein 115 Sport). 19.00 Nieuj 110 Actualiteiten. 19.1 alwenken. 19.33 Toemaatj |35 Beroepsbelangen vani Iddenstand. 19.45 Muzie' pgramma met informal |30 Nieuws. 20.33 Muziej pgramma. 22.00 Nieuv 105 Gevarieerd muziekpt Imma. (23.00 Nieuv (40-23.45 Nieuws. a onze correspondent) IfASHINGTON - Het jaanse Hoogge- fctshof heeft besloten dat [doodstraf een plaats in de Amerikaanse [enleving. Het Hof deed, «zien dat zijn funktie lis, geen uitspraak over [sociale aanvaardbaar- jvan de doodstraf, maar beperkte tot pure swetaspekten. Het met twee afwij- meningen, tot de jusie dat de doodstraf [persein strijd is met de ndwetsbepaling die ie en ongewone" stra- toging verbiedt. f,t Hooggerechtshof ver gde een aantal nieuw aan- jomen doodstrafwetten, [name in de staten Georgia, 1 cn Texas, constitutio- 1. Tezelfdertijd liet het Hof Onzienlijke twijfel over be- nof de doodstrafwetten in aantal andere staten [dvvettelijk zijn. ieder geval heeft het gerechtshof duidelijk pakt dat het de doodstraf [wil uitbannen, zo lang de 1 strikte juridische maat- |en hanteren bij de toepas- [van de wet. 1972 verklaarde het Gerechtshof alle dood- etten die toen bestonden ettig, op grond van de reging dat zij door rech- en jury's in strafprocessen arbitair werden toege- Sedertdien hebben 35 [de 50 Amerikaanse staten federale regering nieuwe itrafwetten aangenomen, le hoop dat die aan de |we voorschriften van het gerechtshof zouden vol- Twintig staten dachten Idoodstraf waterdicht en itutioneel te kunnen len door de doodstraf in de sboeken onder te brengen ivermijdelijke straf voor aantal nauw omschreven ijpen. Maar deze formule het Hof te gortig: er zijn lelijk geen uitzonderingen ie wetten voor verzach- of verzwarende omstan- (Van onze redactie land) binnen- DEN HAAG - Na Zweden is er geen land, dat zoveel offi ciële hulp aan de ontwikke lingslanden verstrekt als Ne derland. Dit wordt gezegd in het rapport van de OESO, or ganisatie voor economische samenwerking en ontwikke ling te Parijs, in een overzicht over de hulpverlening van de rijke landen in het jaar 1975. In dat jaar steeg voor de eerste keer de officËle hulp van Ne derland tot boven het streef doel van 0,7 procent van het bruto nationaal produkt, dat de rijke landen krachtens de ontwikkelingsstrategie voor het lopende decennium op zich hebben genomen. De Nederlandse hulp be reikte 0,75 procent van het bruto nationaal produkt en de Zweedse 0,82 procent. Zweden en Nederland waren in 1975 de enige landen, die het streefdoel hadden bereikt. De geldstroom van de rijke laqden naar de arme landen is in 1975 aanzienlijk toegeno men, aldus de OESO. De netto-stroom van officËle ontwikkelingshulp (dit is de hulp die van overheidswege wordt verstrekt) steeg tot 13,6 miljard dollar, vergeleken met 11,3 miljard dollar in 1974. De stijging bedraagt 20 procent, maar houdt men rekening met de geldontwaarding, dan be droeg de toeneming van de of ficËle hulp reëel ongeveer 10 procent. Over het geheel ge nomen bedroeg de officËle ontwikkelingshulp 0,36 pro cent van het bruto nationaal produkt van de rijke landen. Dit betekent een stijging ten opzichte van 1974, toen een percentage van 0,33 procent werd bereikt. De communistische landen verminderden hun officËle ontwikkelingshulp van 1 mil jard dollar in 1974 tot naar schatting 0,7 miljard dollar in 1975. De OPEC-landen ver hoogden, hun hullp, een klei nigheid van 2,5 miljard dollar tot 2,6 miljard dollar. (Van onze parlementaire redactie). DEN HAAG - Goodrich Eu ropa heeft minister Lubbers (Economische Zaken) laten weten, dat 19 juli niet de uiter ste datum is, waarop de Neder landse regering overeenstem ming moet hebben bereikt met Goodrich Amerika over de toekomst van Vredestein, de Nederlandse tak van het (Van onze redactie buitenland) PORT LOUIS/KAMPALA - De Israëlische commando-actie op het vliegveld van het Oegandese En tebbe is door de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid (OAE) „ten scherpste veroordeeld". De topconferentie van de OAE op het eiland Mauritius heeft verzocht om een bijeenkomst van de Veiligheidsraad. Het Oegandese staatshoofd Idi Amin heeft bij de raad protest aangete kend tegen de „zionistische invasie op de luchthaven En tebbe". Ook de secretaris-generaal van de Verenigde Na ties, Kurt Waldheim, heeft het Israëlische optreden van zaterdagnacht bestempeld als „een schending van Oegan- da's soevereiniteit", maar hij sprak zijn voldoening uit dat daarmede de levens van meer dan 100 mensen werden gered. Ook de communistische pers heeft de Israëlische actie over het algemeen veroordeeld. ventie, die tijdens de laatste FRANSE UITZENDING 2.00, 13.00, 14.00, 15.00 .00 Nieuws. 16.02 Jeugi zine. (17.00 Nieuws). 18. euws. 18.02 Muziekp: amma. 18.15 Feuilleti .00 en 20.00 Nieuws. 20.1 cht muziekp rogrami .00 Nieuws. 22.03 Lid uziek. 23.00 Nieuws. 23.1 zz. 23.45-23.47 Nieuws. (ADVERTENTIES) oed bericht voor de izitters van ;ntoflx-een aangenaam en hygiéni ieder - brengt uitkomst voor alle» tende of losrakende kunstgebit ?n weinig Dentofix, 's morgens op aat gestrooid, houdt Uw gebil -hele dag, onder alle omstanfl iden, vast en zeker op zijn p|al «Miers en apotheken en drogisterijen. (doodstrafwetten die deze hees wel bevatten werden [rtiet Hooggerechtshof niet njd met de grondwet be ften. Daarmee schaart dka zich wederom onder om honderd landen die de Istraf kennen. Slechts in aden is, volgens een rap- [van de Verenigde Naties, dstraf afgeschaft. de Verenigde Staten zijn omenteel bijna zeshon- personen, die, in afwach tende eventuele executie hun doodstrafvonnis, op itspraak van het Hoogge- Ishof hebben gewacht. In geval zal de helft van hen Mtiezeer waarschijnlijk »pei) Tegenstanders van oodstraf vinden het intens vig dat het Hooggerechts- ie 200ste verjaardag van erenigde Staten heeft ge- 'roet een uitspraak die de de elektrische die negen jaar zonder wi zijn geweest, weer in "ik zal stellen. Daartegenover staat dat de westelijke wereld reeds eerder overwegend instemmend heeft gereageerd op de spectaculaire Israëlische door de negen lan den van de Europese Gemeen schap, zal als direct gevolg van het Israëlische ingrijpen met nog meer nadruk worden ge streefd naar de totstandko ming van een internationale conventie tegen het terrorisme. Dit zal gebeuren tijdens de volgende zitting van de alge mene vergadering van de Ver enigde Naties. Na de golf van triomfante lijke uitbundigheid over de be vrijding van de gijzelaars is men in Israël teruggekeerd tot de realiteit. De Israëlische vei ligheidsdienst in binnen- en buitenland is in een staat van alarm gebracht om eventuele vergeldingsacties voor de on gebruikelijke actie op Entebbe tegen te gaan. Amin zei op Mauritius in een via radio Oeganda verspreide verklaring dat zijn land zich het recht voorbehoudt „de agressie te vergelden". Hij eiste niet uitdrukkelijk een bijeenroeping van de Veilig heidsraad. Wel verzocht hij in een brief aan Kurt Waldheim dat de Veiligheidsraad de Is raëlische actie „in de scherpst mogelijk vorm" veroordeelt. De Westduitse bondsrepu bliek en de acht andere leden van de Europese Gemeenschap zullen op de komende zitting van de algemene vergadering van de VN al het mogelijke doen om een conventie tegen het terrorisme tot stand te brengen. Regeringswoordvoerder Klaus Boiling zei maandag in Bonn dat de voorgestelde con- Z6<5 'w<5 eveul pzxwj V£RCMCHTMAKIM<£EW 4 JOU BEN IK B.'JWA [EINDHOVEN (ANP) - In het Labrehuis voor daklozen in Bdhoven heeft de 75-jarige G.v.d.R zondagavond tegen fSen uur de 66-jarige medebewoner J. van Stappen met wt mes levensgevaarlijk verwond. De mannen hadden 'tzie omdat ieder naar een andere zender wilde kijken op ®ene tv in de kantine van het tehuis. De dader vluchtte na °eaanslag naar zijn kamer en verstopte het mes achter een jast. Van Stappen werd met diverse steken in de borst naar pt Sint Josephziekenhuis overgebracht, waar voor zijn 'even wordt gevreesd. 1'an de R. kreeg twee jaar geleden onderdak in het La- htehuis. nadat hij uit het bejaardenhuis in Uden was ver- "'iderd, omdat hij daar ook al een verpleegster had gesto- De man werd om zijn agressiviteit, in Eindhoven de ee'ste tijd speciaal begeleid. zitting van de algemene verga dering geen goedkeuring ver kreeg, besproken zou worden door kanselier Helmut Schmidt en de Franse presi dent Giscard d'Estaing tijdens hun tweedaagse ontmoeting die maandag in Hamburg be gon. Naast het enthousiasme dat ook de Israëlische pers over spoelt was er maandag slechts weinig nieuwe informatie te krijgen over de wijze waarop de commando-actie precies werd uitgevoerd. Enkele pu- blikaties bevatten onbeschre ven stukken, waarmee werd aangetoond dat de militaire censor bijzonder terughou dend is operationele details te verstrekken, omdat die in de toekomst nog wel eens kunnen worden gebruikt. Bevelhebber van de strijdkrachten, gene raal Mordechai Gur, vertelde zondag dat wij „geen details over de operatie zullen ver strekken". Het is zelfs niet of ficieel bevestigd dat slechts 3 vliegtuigen van het type Her cules c-130 bij de actie betrok ken waren. In goedingelichte kringen in Tel Aviv werd maandag gezegd dat in totaal vijf vliegtuigen waren ingezet: drie Hercules-toestellen en twee Boeings 707. Ook werd opgemerkt dat de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al op zaterdag geregelde vluch ten maakt op Johannesburg en dat zaterdagavond laat een tussenlanding wordt gemaakt in Nairobi (Kenia). De vice-president van Ke nia, Daniel Arap Hoi, ver klaarde op Mauritius, dat Kenia bij de commando-actie niet had samengewerkt met Is raël. President Amin had Kenia ervan beschuldigd dat het de Israëli's had geholpen door toe te staan dat de drie vliegtuigen die aan de actie deelnamen, in Nairobi bijtank ten op weg naar huis. Israël heeft het internatio nale Rode Kruis en een niet ge noemd land gevraagd de be langen te behartigen van de enige gijzelaar die in Oeganda is achtergebleven. Het is de 75-jarige mevrouw Dora Bloch die met haar zoon behoorde tot de gijzelaars in Entebbe. Een stuk voedsel bleef vastzitten in haar keel hetgeen gevaar voor haar leven betekende. Daarom werd zij overgebracht naar een zieken huis in de Oegandese hoofd stad Kampala. V, - - v*\ - J «.Vs- s:-"- m k* Agrarische bedrijvigheid op de Amsterdamse luchthaven: tussen de series landingslichten door baant de hooimachine zich een weg om het hooi te oogsten. (Vervolg van pag. 1) De graanproductie in ons land is tien tot vijftien procent minder dan normaal. In de EEG-landen doet zich een vrij ernstig aardappelschaarste voor, waardoor de prijzen vrij hoog zullen blijven. De voedingsmiddelen-industrie ziet geen problemen. Er zijn grote buffervoorraden. Als de droogte aanhoudt heeft het produktschap voor vee en vlees zorg over het veevoer, maar tot een slachting van het melkvee, zoals in Zwitserland en Frank rijk op grote schaal gebeurt, is niet te verwachten. Er is een extra toename van het gebruik van sla, tomaten en komkommers te zien. De conserven-industrie heeft problemen met de verwerking daar de aanvoer van de grond stoffen erg groot is. De vraag naar consumptiemelk en kar nemelk is sterk gestegen. Zowel in de frisdranken-, bier- plus zuivelindustrie is een te kort aan flessen ontstaan. De leveranciers van aireonditioning-apparatuur en luchtinstallaties hebben het reusachtig druk. Er komen klachten binnen van mensen over de luchtinstallaties, omdat die werken tot een tem peratuur van 28 graden c. Bij de lederwarenfabrikan- ten is een stagnerende vraag naar paraplu's en regenkle ding. In het algemeen is er ook een lagere chocoladeconsump tie. De waterleidingbedrijven kunnen de vraag naar drink;- water goed aan. Een gunstige omstandigheid hierbij is dat veel mensen met vakantie zijn. De maandagse wasdag kan de- vwaterleiding problemen brengen. Aangeraden wordt op (ADVERTENTIE) LUKE PE KOL WIETOVeK- JET E.TUK AL ZO VAAK HU 'T VAST VAN BUIT6M onze redactie binnen land) ^F-RDAiVl - Iran maakt da? j™ ro' van Neder- I tyS aardgasleverancier '1 j? Europa over te ne- j staa' 'n een rapport National Iranian Gas tori j (staatsgasmaat- I, gepresenteerd is anlri in Londen ge- Wereldgasconferentie. "OU de aardgasreser- .1,. an momenteel op «"duizend miljard ku- Mer. Binnen tien jaar hoopt de maatschappij in staat te zijn om jaarlijks zo'n 67 mil jard kubieke meter aan het buitenland te leveren. De plannen van Iran zijn in gegeven door het besluit van Nederland om zuinig te wor den met zijn aardgas. Volgens een plan van de Nederlandse Gasunie, dat goedgekeurd is door de minister van Economi sche Zaken, zullen er geen nieuwe contracten met het bui tenland worden afgesloten. De eerste invloeden daarvan op de export zullen al merkbaar worden in 1978, maar de meeste contracten lopen af in 1985. Rond 1994 zal de uitvoer van aardgas uit Nederland ge heel opgehouden hebben te be staan. Op deze wijze wil men voorkomen, dat de reserves, die nu geschat worden op ruim tweeduizend miljard kubieke meter, voortijdig worden uit geput. Inspelend op de verwach ting, dat de Verenigde Staten, West-Europa en Japan na 1980 grote hoeveelheden aardgas zullen moeten importeren, zijn de grote olieproducerende landen, die verenigd zijn in de Opec, nu reeds bezig om de consequenties daarvan te be zien. Het secretariaat- generaal van de Opec maakte enige tijd geleden bekend dat er een speciale gascommissie was opgericht. Deze gaat de mogelijkheden bestuderen om de produktie van de lidstaten te coördineren en qua prijs op elkaar af te stemmen. maandag de tuinen niet te be sproeien. Naast de hulp, die de Be scherming Bevolking reeds ruim een week verleent, zal met ingang van vandaag ook de krijgsmacht de droogte in de landbouw helpen be strijden. Het landbouwschap zal de gebieden die met de be schikbare middelen kunnen worden geholpen, aanwijzen. (Van onze redactie buitenland) ROME - Het Italiaanse huis van afgevaardigden heeft met de 61-jarige Pietro lngrao, voor het eerst sinds de oprich ting van de Italiaanse repu bliek, dertig jaar geleden, een communistische voorzitter. lngrao is al geruime tijd fractieleider van de commu nisten in het huis van afge vaardigden en staat bekend als een van de grootste voorvech ters van de onafhankelijkheid van zijn partij ten opzichte van Moskou. lngrao werd in 1940 lid van de Italiaanse communistische partij, in '48 werd hij opgeno men in het huis van afgevaar digden. Voorzitter van de Italiaanse senaat werd de christen democraat Amintore Fanfani. (Van een onzer verslaggevers) BREDA - Ir. Ande Mertens, geschorst hoofdambtenaar van het ministerie van Openbare Werken in BelgË en ten van Vlaanderen's belangrijkste dwarsliggers, is gisteren na een schorsing van ruim een half jaar weer aan het werk gegaan. Eën van de directeurenpge- neraal van zijn ministerie liet hem vrijdagavond per tele gram weten, dat hij I zich maandag weer op zijn dienst diende te vervoegen. Andie Mertens werd vorig jaar december voor de tweede maal geschorst, nadat hij in een interview met het Vlaamse weekblad Humo betwijfelde, of zijn minister het qua intelli gentie bij een ezel wel zou ha len. De BB is in vrijwel alle provin cies actief. De in te zetten hulpmiddelen bestaan voornamelijk uit mo torbrandspuiten van de mari ne. Ook de landmacht heeft steun toegezegd in de vorm van spuitmateriaal en een speciale genie-compagnie. De werke lijke kosten zullen in rekening worden gebracht. Hierbij zijn niet inbegrepen de normale personeelskosten. De inwoners van de Franse stad Bordeaux slaakten een zucht van verlichting toen het het afgelopen weekeinde begon te regenen. Maar de op luchting duurde maar kort Na een wolkbreuk met hevige re genval die een half uur aan hield, stonden de straten blank, waren de kelders on dergelopen en constateerde men op diverse plaatsen kabe lbreuken. CHARTOEM (AP) - Nadat Soedan zondag zijn ambassa deur in Libië heeft teruggeroe pen heeft het gisteren de vei ligheidsraad van de Ver- eningde Naties verzocht in spoed bijeen te komen om de „verraderlijke inval" vanuit Libië te bespreken. Soedan heeft voorts een offi cieel beklag ingediend bij de Arabische Liga te Caïro en daar is Libië beschuldigd van „het voorbereiden en uitvoe ren" van een gewapende inval in de afgelopen week. De Soe- danese regering zegt over hechte bewijzen te beschikken dat Libië ongeveer 1.000 huur lingen heeft opgeleid, uitge rust en van transportmiddelen voorzien in een poging Soe- dans wettige regime omver te werpen. Er waren huurlingen van verschillende nationaliteiten gegrepen die hadden bekend datzij inLibiëwaren opgeleid. In de nota aan de Arabische liga wordt voorts gezegd, dat de schade voor Soedan onge veer een half miljard gulden bedraagt en dat het juiste aan tal doden en gewonden nog niet bekend is. Soedan wijst erop dat geen enkel lid van de Soedanese strijdkrachten aan de staats greep heeft deelgenomen. Libië heeft gisteren ontkend betrokken te zijn geweest bij de poging tot staatsgreep tegen de Soedanese president. Vol gens Libië was het gewoonte geworden Libië de schuld te geven van elke volksoproer of machtsgreep, in plaats van te zoeken naar oorzaken binnen de betrokken regeringen. Goodrich-concern. Minister Lubbers heeft dit gisteren meegedeeld in zijn overleg met de Kamercommissies van Eco nomische en van Sociale Za ken. Op 19 juli vergadert de raad van bestuur van Goodrich Amerika. Die zou op die datum weliswaar graag een beslissing nemen over Vredestein, maar deze wens heeft niet de vorm van een ultimatum aan de Ne derlandse regering. Goodrich heeft wel gedreigd dat zij zich uit Europa zal terugtrekken als er niet op korte termijn overeenstemming wordt be reikt met de Nederlandse rege ring. Voor Vredestein is hierbij de werkgelegenheid van een kleine 5000 mensen in het ge ding. Topfunctionarissen van het ministerie van Economi sche Zaken gaan morgen in de Verernigde Staten Groodrich onderhandelen. Gedacht wordt op dit mo ment, zo vertelde minister Lubbers gisteren aan de Ka mercommissies, aan een drie deling van het aandelenpak ket. Goodrich zou daarbij een derde moeten behouden, de Nederlandse staat zou een derde overnemen en het ove rige zou moeten worden ver kocht aan een derde partner, waar nog naarstig naar ge zocht wordt. Tijdens het over leg met de kamercommissies is de naam DSM gevallen, maar volgens minister Lubbers be staat er bij dit staatsbedrijf weinig animo voor het over nemen van Vredestein- aandelen. Ook heeft de minister gezegd, dat het rapport over de reorga nisatie bij Vredestein van het bureau Bosboom en Hegener hem nog steeds niet overtuigd heeft van de noodzaak tot reorganisatie. De centrale ondernemings raad van Goodrich-Europa heeft vorige week langdurig vergaderd, maar heeft helaas moeten constateren niet over de instrumenten te beschikken om als werkelijk orgaan van overleg te kunnen fungeren. Evenmin is het voor deze on dernemingsraad mogelijk een duidelijke positie in de huidige moeilijkheden te kiezen en naar buiten te treden. De raad, zo wordt gesteld, is op het oge nblik in het spanningsveld in geklemd tussen de aandeel houdster Goodrich Amerika, de raad van bestuur van Good rich Europa, de overheid en de vakverenigingen. De centrale ondernemingsraad heeft met telegrammen aan alle partijen gepleit voor behoud van de werkgelegenheid. (Van onze redactie buitenland) MADRID - Vijf huidige Spaanse ministers hebben in middels geweigerd zitting te nemen in het nieuwe kabinet van de gisteren benoemde premier Suarez. Het zijn de bewindslieden voor buiten landse zaken (Areilza), binnen landse zaken (Iribarne), voor lichting (Gamero), onderwijs (Robles) en justitie (Guarri- gues). De eerste twee hebben zich in het recente verleden uitgesproken voorstanders ge toond van ingrijpende her vormingen in Spanje. De nieuwe regeringsleider heeft politieke carrière gemaakt onder het Franco-bewind. De speculaties over de sa menstelling van de nieuwe re gering concentreren zich op de groep van vroegere ministers, die als „technocraten" in 1957 de economische opleving van Spanje hebben ingeleid en uit de omgeving van de katholieke vereniging „Opus Dei" komen. Zij waren in het eerste noch in het tweede kabinet van Sua rez' voorganger Navarro ver tegenwoordigd. Goed, om de draad van vo rige week weer even op te ne men, ik ging dus een week eindje kamperen in de hoop te worden verrast door een vlie gende schotel, een vreemd vliegend voorwerp of anders zins merkwaardig vliegend tuig. Nou, persoonlijk ben ik niet verder gekomen dan wat vlie gen, vliegers en vliegtuigen en daar was niets merkwaardigs Maddddadar, wie schetst mijn verbazing toen ik gister morgen de krant las en ik me moest realiseren de kans van mijn leven te hebben gemist om ooit nog eens een vliegende schotel te zien. In de Zwartepolder te Cad- zand, een plaats waar ik niet verder dan twee kilometer van verwijderd was - twee kilome ter slechts - is ook al een vreemd vliegend voorwerp ge zien. Met een gegolfd dak, zon der ramen en zonder zichtbare levende wezens. Op zulke momenten kan ik me wel voor m'n kop slaan. Zo dicht bij een wonderlijke ge beurtenis en er toch zo ver van verwijderd. En ik heb nou ge zien dat er heel wat vakantie gangers in die streek zijn, dus die kunnen zich ongeveer in denken wat ik voel. Hé, daar, in de buurt van Cadzand en omstreken, jullie hebben mooie een vliegende schotel gemist, zaterdagmid dag. Jammer. Als dit toevallig ook op Mars of Jupiter of Antares gelezen wordt, dan hier een boodschap voor de bewoners van die he mellichamen: IK ZOU OOK ZO GRAAG EENS EEN VLIEGENDE SCHOTEL ZIEN •i* *1» Overigens ben ik van mening dat het niet alleen voor de land- en tuinbouw goed zou zijn wanneer er eens wat regen zou vallen. Mensen gaan spo ken zien en dat is nooit goed. Nou allez dan, van de frisse. MERIJN Weersvooruitzichten ko mende dagen voor de vakantie landen in Europa: Skandinavë: droog en zonnig temperaturen van 15 graden in het noorden tot 25 graden in het zuiden. Finland: wisselvallig, tempe raturen 16-20 graden. Denemarken: droog en zonnig, temperaturen 22-26 graden. Britse eilanden: zonnig, tem peraturen van 20 tot 25 graden. Duitsland, Benelux, Oost- Europa: droog en zonnig, tem peraturen 25 tot 30 graden. Frankrijk: overwegend zon nig, in het zuiden kans op lo kale buien, temperaturen 25 graden aan zee tot 35 graden elders. Spanje, Portugal, Italië: zo mers weer temperaturen 30-35 graden. Zlvitserland, Oostenrijk: droog en zonnig, temperaturen 25-30 graden. Balkan: zomers weer, later lo kale onweersbuien, tempera turen 25-30 graden. ROTTERDAM en Enschede zullen binnen enkele weken de fluoridering van het drinkwa ter moeten staken. Dan wordt namelijk een algemene maat regel van bestuur van kracht die het gemeenten onmogelijk maakt nog langer drinkwater te fluorideren. (ADVERTENTIE) ROOD: NORMAL DUTY, GOUD' HEAVY DUTY. ZWART: DOUBLE DUTY

de Stem | 1976 | | pagina 3