K MAERTENS ALLEEN VOORRUIT oize- sterk er re Zuidwestnederianders vooraan Achtste titel is successie por Keetie N Oosten gen: Uitslagen Simpelveld MD Lp STEM VAN MAANDAG 21 JUNI 1976 voorsprong bedroes, lut. 6 1 Toine van de IJzendijke, 1.55.43,2 reijen, Dinteloord.'op Guido Paridaen, Aar- op 25 sec, 4 Heddy >rp, Wemeldinge, 5 dde, Koewacht, 6 Ves- 5, Kruiningen, 7 Wim Tholen, 8 Thijs Fase, ssemeer, 9 Ad Coots recht, 10 Toine V&. Bergen op Zoom, n de Smit, Biervliet, 12 Verbeke, IJzendijke, Jeremiasse, Wemeh 14 Rini Jongenemei, osch, 15 Mableback' id, 16 Piet van Dalen, •echt, 17 René de Kun- Heerenhoek, 18 René alsteren, 19 A. deNijs, op Zoom en 20 Peter ons, Halsteren, dingen: 1 C. Lazeroms, 1.06.10, 2 A. van de Hoogerheide, op 1,40 R. van de Sijpt, Koe- 4 J. Meijer, Vlaardin- van Dillen, Hoogvliet, e Heer, Hoogerheide, 1 ieme, IJzendijke, 8 L, Zwijndrecht, 9 R. ere, Hoogvliet, 10 P uts, Rijsbergen, 11 J, n, Kloosterzande, 12 A. Halsteren, 13 P. Scher- Dostburg en 14 F. Reints, f^égroep, die de beslissing bij de amateurs inleidde: v.l.n.r. initiatiefnemer Dries van Wijhe, Frits tfirard, Jan Spijker en Toine van de Bunder. (Van onze sportredactie) BERINGEN - Freddy Maertens heeft zijn eerste Belgische titel bij de profs binnen. Na 266,5 loodzware kilometers had de Belgi sche kroonprins 36 seconden voorsprong op Jean-Luc Vanden- broucke, die zich in de laatste ronde losgemaakt had uit het groepje dat na deze slijtageslag was overgebleven. Van de onge veer 140 gestarte renners bereikte slechts een dertigtal renners de eindstreep. Vlaeminck kon het moordende tempo dat Maertens ontwik kelde niet opbrengen en moest afhaken. En Maertens ging door. Al was dat aanvankelijk niet de bedoeling. Ploegleider Lomme Driessens: „Eigenlijk De beslissende slag viel na 230 kilometer koers. Freddy Maertens en Eric de Vlaemick gingen aan de haal. Frans Ver beeck, Walter Planckaert en Herman van Springel reageer den. Maar te laat. Eric de Freddy Maertens was het nog te vroeg. Er zat in het parkoers een zwaar stuk met kasseien. Ik had met Maer tens afgesproken dat hij na dat stuk zou wachten. Maar het ging te goed om dat plan door te voeren". HASSINK INCASSEERT EINDELIJK ZIJN LOON Daarom versnelde Freddy Maertens het tempo nog wat. En met succes. Want niemand van de concurrerende ploeg IJsboerke, met als kopman Frans Verbeeck, slaagde erin het gat te dichten. Alleen Jean-Luc Vandenbroucke, een eenling in het gezelschap, lukte het wat van de achter stand goed te maken. Maar ook hij moest zijn poging staken. Mede dank zij het uitstekende werk van Maerten's ploegge noten Van Springel en Pollen- tier. Op die manier werd het pad voor Maertens in deze ti telstrijd, zonder Eddy Merckx en Roger de Vlaeminck, maar met de verrassend sterk opko mende Johan Demuynck, die echter niet veel in te brengen had, geëffend. Een dolgeluk kige Maertens: „Ik heb aan mijn ploegmaats veel te dan ken. Ze hebben fantastisch ge reden. Zonder hen had ik deze titel niet gepakt". De uitslagen van de in het buitenland gereden wed strijden om de nationale titels zijn: België (Dils): 1 Freddy Maer tens 266,5 kilometer in 6 uur en 18 minuten, 2 Jean-Luc Van denbroucke op 39 sec., 3 Mare Renier op 45 sec., 4 Willy Teir- linck z.t., 5 Ludo Peters z.t., 6 Staf van Roosbroeck op 1 min. 7 Roger Rosiers z.t., 8 Frans Verbeeck z.t., 9 Herman van der Slagmolen z.t., 10 Jos Ja cobs z.t. (Van onze sportredactie) SIMPELVELD - Arie Hassink heeft eindelijk loon naar |»erken en klasse gekregen. De 25-jarige coureur uit het Achterhoekse Neede behoort al jaren tot de Nederlandse lamateurtop, behaalde vele uitmuntende resultaten, maar ■hetontbrak hem nog altijd aan een klinkende overwinning 1 in een grote wedstrijd. Zaterdag in Simpelveld bracht de ■Gelderse temporijder echter op resolute wijze verandering n die situatie met het behalen van de nationale titel, die hij veroverde door zijn jonge ploeggenoten Leo van Vliet (20) len Jan Spijker (21) in de spurt duidelijk voor te blijven. euwdorp en WimJeremiossi I Voorwaarts begon erg sterk I oor een 2-0 zege op het tegen-1 allende Athanatos. <J®| avok moest in het Ax I ?am zijn meerdere erkenii I >e eerste set werd een vrij e I ïakkelijke 15-8 overwin«J )e tweede set leverde een vff ieten vechtend Savok °P chter met 13-15 de b0CV ;ing. De Sterre begon rna let verspeelde een p® -1 Jourleyn. Tegen AthanJ verd echter een reS"\ev| !_0 overwinning F J Savok en uu .'-I verspeelden daarna hun kansen op de - )(i door 1-1 tegen spelen. In de rechtstt^l confrontatie tussen de t vorieten op de eindzege, waarts en De Sterre, laatstgenoemde oV6LirkeT'l langste adem teJbe®c(jeinak' De eerste set werd een ss p4 kelijk 15-13 overwinning 1 tweede set leverde me J blemen op. Via 9-6 w ([,l uiteindelijk 15-12 voo A ganiserende vereniging J kende met Athanatos g I delijden, 15-12. Eenzelfde lot onderging D jJ leyn tegen Voorwaarts, J 1-15. Dourleyn en Atn» .1 mochten onderling u wie laatste wilde e Dourleyn had weinig piraties voor de laats v 0J,, Het knokte het hands d resulteerde in een If ^o0jSta overwinning. De 1 partij was ongetwij tussen Savok en De Eindstand: IDe pnt., 2 Voorwaarts, A 5 Atl pnt., 4 Dourleyn 4 Pn hanatos 0 pnt. beetle ran Oosten, die Trijn- I Fopma moeiteloos versloeg. fkan onze sportredactie) J simpelveld - Voor de ij™tste maal en insuccessie I "ft Keetie van Oosten de na- |"onale wegtitel bij de dames ■veroverd. De Zeeuwse, die in I'8ui land nog steeds geen te- ll'nstand van betekenis onder- li!' tekende in de laatste Milderden meters op gemak- Mke wijze af met haar enig JfWeven concurrente, we- I'lfkampioene Trijntje Fop- 1 die op de laatste klim nog u" seconden verloor. Lp nederlaag deerde de E ®zlri' die halverwege de L stnjd de enige was, die L,e, e van Oosten kon volgen, Km a"erminst. Zij was zelfs L er°Pgeluchtdan teleurge- A trijntje Fopma: „Ik had 'ik n,om te stoppen, omdat Ti, na "et wereldkampioen- l aP niets meer presteerde, "indringen van mevrouw kman (de coach van de h. esred.ben ik echter toch k. r.?e|aan. Dat ik hier nu met L f,16 mee kunnen komen [tla m'J een groter voldoening [titel" a'en van de wereld- Eigenlijk is het een compleet worden wat Hassink momen teel weer presteert. Midden 1973 leek hij namelijk geheel afgeschreven voor de wieler sport, toen zijn lichaam door tuberculose geteisterd werd, hetgeen hem tot het einde van het volgende jaar van de fiets afhield. Dankzij een enorm doorzettingsvermogen - Has sink heeft trouwens altijd blijk gegeven over veel karakter te beschikken - kwam hij vorig jaar echter ijzersterk terug. Hij won toen de Dorpenomloop en werd op het laatste ogenblik ook nog opgenomen in de Ne derlandse ploeg voor het we reldkampioenschap. En dit seizoen rijdt de Amstel- coureur zelfs indrukwekken der dan ooit. Hij schreef de Ronde van Overijssel, de Om loop van de Kempen en twee Duitse klassiekers op zijn naam, werd tweede in het eindklassement van Olympia's Toer en bewees als klap op de vuurpijl dat hij voortreffelijk mee kan komen in het profmi lieu door in de door Frans Ver beeck gewonnen Ronde van Luxemburg beslag te leggen op de vijfde plaats in de eindrang schikking, waarin verder geen enkele Nederlandse amateur vooraan was te vinden. Arie Hassink heeft evenwel helemaal geen profplannen meer. Het was de bedoeling dat hij tegelijk met Gerry Knete- mann naar de beroepsrenners zou overstappen. Zijn ziekte haalde een dikke streep door die plannen. Hassink is zich sindsdien bezig gaan houden met het opbouwen van een normale maatschappelijke carrëre. Hij haalde het mid denstandsdiploma en begon daarna een zaak in sport- prijzen, gesteund door zijn ploegleider Herman Krott, die importeur is van afschuwelijk Arie Hassink passeert dolgelukkig de streep, voor de achter hem schuilgaande Leo van Vliet en Jan Spijker. voorgrond getreden Spijker, van wie het wel bekend was dat hij uitstekend kan klim men, voegden zich al spoedig bij Van Vliet. Voor de Honse- lersdijker, die met zijn ploeg genoten had afgestopt bij de panne van Hassink, leek dat geen ramp, want hij was zon der meer favoriet in de spurt. Door zijn te geringe ervaring - hij had een veel te klein voor blad staan - werd Van Vliet (die zich bovendien verscha- kelde) echter met ruim verschil door de veel geroutineerde Hassink verslagen. „Als ze die spurt tien keer zouden overdoen, zou Van Vliet tien keer winnen", ver klaarde Amstel-ploegleider Herman Krott, die na de com plete triomf van zijn equipe zei: „Na de Ronde van Luxem burg heb ik de hele tijd geroe pen dat de eerste twee plaatsen voor Hassink en Van Vliet zou den zijn. Alleen de derde plaats was voor mij een vraagte ken HEIN GROOTHUIS Frankrijk (Montauban): 1 Guy Sibille 215 kilometer in 6 uur 4 minuten 21 seconden, 2 Alain Mesiet op 3 sec., 3 Jean- Pierre Genet op 39 sec., 4 Mar tin z.t., 5 Hauvieux z.t., 6 Lau rent z.t., 7 Romero z.t., 8 Cam- paner op 1.12, 9 Delepine op 2.51, 10 Hinault op 3.09. West-Duitsland, Zwitser land en Luxemburg (Keulen): tijdrit 6,1 kilometer: 1 Dietrich Thurau (W.-Dl.) 7.29.6, 2 Salm (Zwi.) op 8 sec., 3 Tschan (W.-Dl.) op 12 sec. Wedstrijd over 152 kilome ter: 1 Thurau 3.26.20, 2 Haritz (W.-Dl.) op 16 sec., 3 Gilson (Lux.) z.t. Totaalklassement: 1 Thurau (Westduits kampioen), 2 Salm (Zwitsers kampioen), 3 Tschan (W.-Dl.), 4 Haritz (W.-Dl.), 5 Gilson (Luxemburgs kam pioen). lelijke, maar wel bijzonder goed verkochte sporttrofeeën van Japanse makelij. Ook na zijn grote succes van de laatste weken heeft Arie Hassink er geen enkele be hoefte aan prof te worden. De Needenaar, die vroeger ma chinebankwerker van profes sie was, maar dat beroep niet meer mocht uitoefenen na zijn ziekte, heeft het advies van de doktoren zeer ter harte geno men. „Na mijn ziekte", aldus de nuchtere Hassmk, „heb ik drie doktoren geraadpleegd en die hebben mij alle drie afge raden grote ronden te rijden. En het is nu eenmaal zo dat als je als prof goed wilt verdienen je de Tour of de Giro moet rijden. En dat zou ik in geen geval doen. Het risico is mij veel te groot. Als ik weer in el kaar zou klappen, kost het me twee of drie jaar van mijn le ven. Daarom blijf ik mooi bij de amateurs. Ik heb het er goed naar mijn zin en kan boven dien fijn doorgaan met wat ik nu heb opgebouwd". Hassink reed op het zware parkoers in Simpelveld (Has sink: „In acht jaar dat ik nu amateur ben is dit het zwaarste parkoers dat ik ooit heb mee gemaakt. Er zat niks geen snelheid in") een formidabele koers. In het begin, toen Matje Dohmen, Fons van Katwijk en Gerry van Gcrwen al achterop raakten (alle drie stapten af en zagen hun kansen op Montreal tot praktisch nul gereduceerd), hield hij zich verstandig rustig. Maar toen de wedstrijd in een beslissende stadium kwam en Michel Jacobs ook een grote verliezer werd, weerde hij zich geweldig. De beslissende slag werd in geleid door Dries van Wijhe, de verrassende kampioen van 1973, die met ongeveer 120 ki lometer te gaan wegsprong. Hij kreeg al spoedig gezelschap van Van de Bunder, Pirard en Spijker. Bij een voorsprong van ongeveer een minuut begon het peloton zich te roe ren. Eerst gingen Tak, Lub- berdink, Van Vliet en Ter Harmsel in de achtervolging, Hassink en Ad Verstijlen volg den hun voorbeeld en wat later ook Akker, Scheffer en Kruu- nenberg. Met nog dertien ron den van 5,8 kilometer voor de boeg ontstond er een kopgroep van veertien man, waarbij al leen Minneboo nog aansluiting kreeg. Terwijl Jimmy Kruu- nenberg aan een vrij zinloze lange solo bezig was vielen Minneboo en Ter Harmsel als eersten af. Tenslotte bleven met de finale in zicht zes ster ken over, Van Vliet, Akker, Hassink, Tak, Spijker en Pi rard, die later door een defect zijn kansen verloren zag gaan. De sterke vertegenwoordiging van Amstel bij de vluchters leidde tot een ontsnapping van Leo van Vliet, de winnaar van Olympia's Tour. Ad Tak pro beerde uit alle macht de schade te hestellen, maar bereikte daar slechts mee dat hij Has sink, die eerder een sublieme achtervolging had laten zien, nadat hij van wiel had moeten verwisselen, en Spijker in de kaart speelde. Een twaalftal kilometers voor het einde de marreerde het Amstel-tweetal aan het eind van de Hulsberg weg bij Akker en Tak, wiens leiding geven aan de achter volging teveel van zijn krach ten had gevergd. Hassmk en De dit seizoen nog weinig op de PROFS: 1. Jan Raas ('s-Gravenpolder), 210,8 kilometer in 5 uur, 45 mi nuten en 4 seconden; 2. Aad van den Hoek (Dirks- land) op 11 sec.; 3. Hennie Kuiper (Ossendrecht) op 2.37; 4. Joop Zoetemelk (Germigny 1' Eveque) z.t.; 5. Jos Schipper (Kwadendamme) op 3.02; 6. Nidi den Hertog (Erme- lo) op 4.56; 7. Gerrie Kne- teman (Huybergen) 6.14; 8. Roy Schuiten (Putte) op 8.17; 9. Wil van Helvoirt (Tilburg) op 9.41; 10. Bert Pronk (Scheveningen) z.t.; 11. Cees van Dongen (Hoeven) op 9.54; op één ronde: 12. Henk Prinsen (Hank); 13. Jan Krekels (Sittard); 14. Gerard Tabak (Veldhoven); 15. Gerben Karstens (Prin senbeek); 16. Jan Breur (Schiedam); 17. Jan van Katwijk (Bladel); 18. Jan Brinkman (Rotterdam). Er waren 48 renners ge start. AMATEURS: 1. Arie Hassink (Neede) 176,8 ki lometer in 4.48.53; 2. Leo van Vliet (Honselersdijk) z.t.; 3. Jan Spijker (Kam pen) z.t.; 4. Ad Tak (Oud Gastel) op 24 sec.; 5. Roe lof Akker (Winssum) z.t.; 6. Albert Schefier (Zei- hem) op 3.36; 7. Frits Pi rard (Breda) z.t.; 8. Toine van de Bunder (IJzendij ke) op 4.26; 9. Henk Lub- berdink (Voorst) z.t.; 10. Ad Verstijlen (St.- Willebrord) z.t.; 11. Piet van Leeuwen (Zoeter- woude) op 6.30; 12. Jim Kruunenberg (Hoofd dorp) op 8.39; 13. Huub Neven (Hulsberg) z.t.; 14. Luc Rotman (Kontich, België) z.t.; 15. Piet van Kollenburg (Broeksit- tard)op 9.27; 16. Erik Vis- schers (Sweijkhuizen) op 9.37; 17. John van Her werden (Voorburg) op 9.46; 18. Michel Jacobs (Bingelrade) op 10.20; 19. Allen op één ronde: Rob groen (Giethoorn), Nico Hilberink (Den Ham), Tonny Huyzen (Kloetin- ge), Egon van Kessel (Velddriel), Tin us de Lange (Amsterdam), Hendrik Meijn (Amster dam), Ad Prinsen (Raamsdonksveer), Frits Schür (Didam). Van de 135 ges tartte renners kwamen er 26 over de eindstreep. DAMES: 1. Keetie van Oosten (Kloetinge) de 54.4 km. in 1.43.25; 2. op 7 sec. Trijntje Fopma (Huins); 3. op 2.49 Annelies Poirters (Loon op Zand); 4. op 3.04 Marion Bik (Bergam bacht); 5. op 4.45 Anne Riemersma (Amsterdam); 6. op 5.09 Gre Knetemann (Huybergen); 7. op 5.38 Truus van der Plaat (Geldermalsen); 8. Ma rijke Lagerlof (Klaas waal); 9. Heieen Hage (St.-Maartensdijk); 10. Corry Oosterwaal (Vlijmen). Leo v. Vliet bezig aan zijn solo. JOHAN LOONEN is als negende geëindigd in Ka- pelle op de Bosch, waar de Belg Rudi Brusselmans de snelste was. BARRY ADEMA fi nishte als dertiende in Wezembeek-Oppem, waar Arnold Boeker ze gevierde. Wim Vermetten klasseerde zich als zeven tiende. NICO VALKENBURG bezette de vierde plaats in Essen, waar Andié Ad- riaansen de eerste plaats voor zich opeiste. Johan van de Velde werd zeven de. THEO VAN DE BOOM bezette de achtste plaats in Sint Jozef Olen, waar Leo van Thielen won. LOUIS SCHENK werd vijftiende in Meldert, waar Johnny de Nul de sterkste was. FRED VAN DONGEN eindigde als zeventiende in Schelle, waar Raymond Smeyers een triomf be haalde^ (Van onze sportredactie) SIMPELVELD - De Zuid westnederlanders hebben voortreffelijke prestaties gele verd in het amateurkampioen schap van Nederland. Vier man leverden zij af in de top van het klassement: Ad Tak, Frits Pirard, Toine van de Bunder en Ad Verstijlen. Van dat viertal maakte Ad Tak de sterkste indruk. De coureur uit Oud Gastel, die in het voorseizoen zo ongelukkig was tweemaal een sleutelbeen te breken, toonde in Simpelveld aan dat hij hele maal terug is. Tak, die in de Ronde van En geland al een indicatie had ge geven van zijn stijgende vorm, imponeerde vooral op de 1200 meter lange klim, waarop hij met Hassink en Van Vliet het gemakkelijkst omhoog ging. Dat de Westbrabander, die zijn vorig jaar in Hoogerheide ver overde titel verdedigde, tens lotte op ongeveer 13 kilometer voor de finish samen met Roelof Akker moest afhaken was niet zo verwonderlijk doordat hij in zijn eentje moest optornen tegen drie ook ijzer- sterk rijdende Am- stelcoureurs, Hassink, Van Vliet en Spijker. Tak: „De overmacht was te groot. Toen Van Vliet was weggesprongen, moest ik al het werk opknappen en daar hebben Hassink en Spijker dankbaar van geprofiteerd." Tak, die uiteindelijk vierde werd, kan echter toch met voldoening op de titelstrijd terugkijken. Hij heeft zo goed als zeker zijn laatste kans benut om te worden opgenomen in de Olympische wegploeg voor Montreal, die woensdag bekend wordt gemaakt. De voordracht voor het Nederlands Olympisch Comité is zaterdag rond gekomen, maar die willen wegcoaeh Joop Middelink en de sportcommis- sie van de KNWU pas vandaag prijsgeven. Dat Tak erbij is, lijdt echter nauweüjks twijfel, ook al gelet op de bewonde rende uitspraak van Middelink over de coureur uit Oud Gastel. Middelink: „Ad reed voortref felijk. Hij heeft de vorm weer helemaal te pakken." Frits Pirard was aan vankelijk na afloop niet te ge nieten. Hij had begrijpelijk verschrikkelijk de pest in dat hij met nog ruim twintig kilo meter voor de boeg het contact met de kopgroep louter verloor door een defect, een gebroken verbindingsstuk tussen trapper en trapas, wat hem noopte twee maal van fiets te veranderen. „Ik had anders verdorie een goede kans ge maakt", mokte Pirard. „Ik dacht al dat ik gebakken zat, toen wij er met vier man van Amstel bijzaten. Ik heb echter niks dan pech, eerst al in Olympia's Toer en het Brabants kampioenschap en nu weer. Het lijkt wel of de duvel ermee speelt." Volgens Amstel-ploegleider Herman Krott had Pirard de pech echter uitsluitend aan zichzelf te wijten. Krott: „Hij heeft die verbindingsstukken uitgeboord. Wij, mecanicien Jan Sprenkelink en ik, hebben hem tevoren gewaarschuwd dat ze zouden breken. Frits wilde het echter niet aanne men. Hij zei: ach ben je gek." Naderhand troostte Pirard zich met de gedachte dat hij in ieder geval een uitstekende koers had gereden, waarvoor hij ook door Middelink werd gecomplimenteerd. „Dat is hett voornaamste", aldus Pi rard, „want dit was tenslotte ook voor mij de laatste moge lijkheid me waar te maken voor Montreal." Of Pirard in derdaad naar Canda zal gaan, hangt af van het feit wat Mid delink met de 100 kilometer- ploeg van plan is, want voor de individuele wedstrijd zal de Bredanaar nagenoeg zeker niet in aanmerking komen. Voor die strijd staan a 1 vast H assink en Van Vliet en min of meer ook Tak, terwijl het om de vierde beschikbare plaats wel zal gaan tussen Spijker en Toine van de Bunder. Toine van de Bunder zou het verdienen deel uit te maken van de Olympische ploeg, want wat de Zeeuw, die in het voor seizoen zo succesvol was met drie klassieke overwinningen, in Simpelveld liet zien, was veelbelovend. Zeker gezien het feit dat hij na zijn knieblessure pas drie weken weer actief is. En tenslotte resten er nog vier weken voor de Spelen. Van de Bunder, die een kleine dertig kilometer voor het einde de tol moest betalen voor te grote inspanningen in het begin van de wedstrijd (wel begrijpelijk, want hij wilde zich nu eenmaal in de kijker rijden): „De vorm is er nog niet helemaal, maar ik voel dat het snel vooruit gaat. En aan gezien ik nog een maand de tijd heb en Dohmen, Van Gerwen en Van Katwijk in het begin van de wedstrijd zijn afgestapt, geef ik me toch nog wel vijftig procent kans op de Spelen. Ad Verstijlen dwong grote bewondering af. De jonge Wil- lebrorder, die pas drie weken over is van de junioren en nog totaal niet gewend aan een af stand van 176,8 kilometer, lijkt totaal geen aanpassingsmoei lijkheden bij de amateurs te hebben. De renner uit de ploeg van Rini Wagtmans ging met de besten naar boven en hoefde pas tegelijk met Van de Bunder en Lubberdink af te haken. Hij werd daarna getroffen door een lekke band, maar maakte in een mum van tijd zijn ach terstand goed op het voor hem rijdende tweetal. „Verstijlen is er een, die meteen doorstoot naar de top van de amateurs", prees Middelink de Willebror- der. „Wat hij na die lekke band nog presteerde is zonder meer groots." Ton ter Harmsel maakte tot zeventig kilometer voor de fi nish nog deel uit van de kop groep. Daarna ging het evenwel helemaal mis met de coureur uit Lage Zwaluwe, die tenslotte de strijd staakte. Ter Harmsel: „In het begin ging het uitstekend en had ik geen enkele moeite voorin te blijven. Toen het echter wat kouder werd en het een beetje begon te regenen, kwam ik he lemaal vast te zitten." Bijzonder onfortuinlijk was Jan Jonkers, die een voortref felijke indruk maakte - hij ging al in het begin van de koers in de aanval. De coureurs uit Oud Gastel kwam aan het eind van de Hulsberg, op een moment dat er nog een grote groep voorop zat, dat verder rijden voor hem geen zin meer had. „Het is jammer van Jon kers", aldus Middelink. „Ik had wel het een en ander van hem verwacht, want voor zijn val reed hij erg sterk."

de Stem | 1976 | | pagina 9