Oud-Vlissingen wil weinig wijzigingen Schoondijke honden actie Nieuwe bij VVV te Sluis Vierdaagse Sas onder grote hitte van start RIA-W Van Haelst- toernooi Volleyballers Sluiskil naar Kerkrade Biervliet 3 won toernooi van Racing White NEDERLANDER TAPTEN BEST BIERTJE Kmisbessen- oogst Sociaal cnltureel werk Ternenzen heeft gebrek aan geld en mankracht UITSLAG ENQUETE IN HOEK: Hoogleraren kritiseren besluitvorming Oosterschelde Aannemingsbedrijf huldigt jubilarissen begonnen School in Sluiskil hield sportdag Sluiskil Terneuzen Aarden burg streek Geslaagde excursie Steltkluut Geslaagde sportdag IJzendijke Speulerieë- verkiezing Poëzie- festival in Terneuzen Sportvissers steunen Flamingo V DE STEM VAN WOENSDAG 9 JUNI 1976 Uit de antwoorden bleek dat tachtig procent van de bewo ners van oordeel is dat het ka rakter van Oud-Vlissingen bewaard moet blijven. De overgrote meerderheid zei niets of niet veel te weten van het rehabilitatieplan van de gemeenten) Zeventig procent van de mensen vond dat hij of zij niet goed door de gemeente was voorgelicht. Verder was tachtig procent van oordeel dat er voldoende onderhoud aan hun woningen (Van een onzer verslaggevers) HOEK - De bewoners van de wijk Oud-Vlissingen in Hoek willen eigenlijk niet dat hun wijk veel verandert en zijn best tevreden met de huidige situatie. Dit zijn enkele conclusies uit de enquête, die onder deze wijkbewoners in Hoek is gehouden door de werkgroep Oud-Vlissingen. In verband met de rehabilitatieplannen, die de gemeente Terneuzen voor dit gedeelte van Hoek in petto heeft, is de werkgroep via de enqu'te de betrokken bewoners gaan vragen wat hun wensen zijn. is verricht. Slechts veertig pro cent van de ondervraagden is geïnteresseerd in de mogelijk heden om met behulp van overheidssubsidie de eigen woning te verbeteren. De werkgroep Oud- Vlissingen had die geringe be langstelling niet verwacht. Men had gedacht dat er veel meer animo zou zijn om wat aan het eigen huis te doen. Ge confronteerd echter met de enquête-uitslag zegt de werk groep: „Mogelijk komt het doordat in de wijk veel bejaar den wonen, die geen zin meer hebben in woningverbete ring". Een andere opmerkelijke conclusie uit de enquête is ver der dat zeventig procent van de wijkbewoners van oordeel is dat het doorgaande verkeer in Oud-Vlissingen geweerd moet worden. Wat er nu met al de gege vens, die de enquête heeft op geleverd, moet gebeuren, zal ter sprake komen tijdens een openbare vergadering, die door de werkgroep Oud- Vlissingen woensdagavond 16 juni in de raadszaal van het voormalige gemeentehuis wordt gehouden. Ook het ge meentebestuur van Terneuzen is hiervoor uitgenodigd. De uitkomst van de enquête wordt dan besproken en bekeken wordt op welke manier en in hoeverre de wensen van de wijkbewoners te verwezen lijken zijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE - De mid denstandsvereniging DES te Schoondijke houdt in de maanden juni en juli een actie, waarbij hen gratis toegangs kaarten kunnen bemachtigen voor de amusementsavond, die op 7 augustus in Schoondijke wordt gehouden. Dan treden namelijk op John Woodhouse, zangeres Ciska Peeters, zanger en presentator Louis Neefs, conferencier Frans Vrolijk, Ben en Gizella, het duo El Mondo, bandparo- dist Frans Bakvis, het trio Huug Rosman en verder wordt de disco-show El Dorado ge presenteerd. In het kader van de actie geven de winkeliers bij beste ding van elke tien gulden een gratis bon uit en voor vijftig gulden bonnen kan men bi] de Rabobank een gratis toe gangskaart krijgen. Die kaar ten zijn voor een bedrag van tien gulden ook te koop. (Van onze correspondent) SLUIS - De Sluisse VW be schikt over een nieuwe infor- matrice, die vanuit de balie in de hal van het stadhuis in het komende zomerseizoen de be- zokers aan Sluis van de ver langde informatie zal voor zien. Het is mejuffrouw Moni que Bogaard uit Sluis, die haar opleiding ontving aan de School voor Toeristische Vor ming te Breda. Zij volgt mejuffrouw Ineke Vercouteren op, die na één jaar de toeristische informatie in Sluis te hebben verzorgd, thans in Oostenrijk als hostess voor een Nederlands reisbu reau werkzaam is. Mejuffrouw Bogaard, die te vens tot taak heeft de regeling van de bezichtiging van het Sluisse Belfort, zal in de ko mende maanden haar handen vol hebben om de honderden toeristen, die zich in het sei zoen aan de VW-balie aan bieden, van de gewenste in formatie te voorzien. Zij heeft daarbij het voordeel, dat zij geboren en getogen is in Sluis. EMMAHAVEN - Een tach tigtal belangstellenden, af komstig uit heel Zeeland en zelfs daarbuiten, heeft geprofi teerd van de excursie, die de vogelwacht De Steltkluut op touw had gezet door Saaftinge. In twee groepen trokken de liefhebbers door het natuurge bied. Beide groepen vertrok ken omstreeks twee uur vanuit Emmahaven en waren daar omstreeks vijf uur terug. De ene excursie liep via de Gas- dam terug, de andere via het Speelmansgat. AMSTERDAM (ANP) - De hoogleraren in de bestuurs kunde, dr. R. Crince le Roy (Utrecht) dr. A. Leemans (Am sterdam), hebben kritiek op de manier, waarop de regering haar definitieve beslissing over de afsluiting van de Oos- terschelde voorbereidt. Vol gens beide hoogleraren houdt de regering ten gunste van de veiligheid der Zeeuwse bevol king te weinig rekening met wat zij noemen „wijdere wa terstaatkundige en milieu kundige belangen in ruimte en tijd". Dr. Crince le Roy en dr. Leemans schrijven een en ander in een open brief aan het kabinet, dat binnenkort beslist over de drie belangrijkste „Oosterschelde-alternatieven" De hoogleraren menen dat de uit 1958 stammende Delta-wet gewijzigd dient te worden als mocht blijken dat deze wet de regering in haar besluitvorming te veel belem mert. De wet is volgens hen verouderd. De belangrijkste doelstelling ervan was volgens de hoogleraren de veiligheid van de bevolking. Anno 1976 zijn ook andere doelstellingen sterk op de voorgrond getre den, vinden zij. Volgens beide hoogleraren kan binnen „aan vaardbare tijd" aan al die doelstellingen tegemoet geko men worden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Vrijdag middag om vier uur zullen in de kantine van het Terneu- zense aannemingsbedrijf Van der Poel B.V. aan de Haar- manweg zes medewerkers van dit bouwbedrijf gehuldigd worden wegens hun 25-jarig dienstverband. Dat zijn: J. de Clippelaar uit Terneuzen, J. van Driel uit Hoek, A. van Laar uit Lamswaarde, G. Leenk- necht uit Hulst, H. van de Voorde uit Zaamslagveer en A. Weesepoel uit Kioosterzande. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Onder tropische hitte is in Sas van Gent gisteren de vierdaagse gestart. De start vond plaats bij de Vlaanderenhal waarna de deelnemers de keuze had den om veertig of zestig ki lometer verdeeld over vier avonden te lopen. Met 113 deelnemers is het record van vorig jaar (75 deelnemers) wel gebroken. Typerend was wel, dat het vrouwelijk ele ment weer in ruime mate ver tegenwoordigd was en dat de Sasse jeugd de overhand had. Mevrouw J. Verplanken (be stuurslid van de Zeeuwse Wandelsport Bond) was te vreden over de deelname. Vrijdagavond om ongeveer negen uur komen de 113 deelnemers (waarschijnlijk zullen dit er wel enkele min der zijn door uitvallen) aan op het Keizer Karelplein waar ze muzikaal worden verwelkomd door het majo- rettenpeloton De Arno's. (Van onze correspondent) WESTDORPE - Het jaar lijks „Gustaaf van Haelst- voetbaltoernooi" voor C- en D-junioren, dat door de w RIA-W te Westdorpe werd georganiseerd, is in alle op zichten een groot succes ge worden. Het weer was uitste kend en de publieke belang stelling zeer goed. Aan span ning heeft het in het Westdorps jeugdtoernooi ook niet ont broken. De uitslagen van het jeugd toernooi te Westdorpe zijn: (Van onze correspondent) SLUISKIL - De sportdag gehouden op de sportvelden aan de Drostlaan te Sluiskil voor de rk school was een overweldigend succes. De dag startte voor de laagste klassen met een vijfkamp waaraan de leerlingen van de eerste vier klassen in actie kwamen. 's Middags waren er voor de 5e en 6e klassen hardlopen, verspringen, hoospringen en hindernisloop. Voor de le en 2e klas waren er kringspelletjes. De uitslagen van de diverse onderdelen zijn: Zoektocht: I, ploeg Monique van Pamelen, 2. ploeg Maud Goethals, 3. ploeg Els de Bruyn. Voetbal: 1. ploeg Carlos Hontelez, 2. ploeg Rudy de Rocker, 3. ploeg Robby Aarsen. Vijfkamp: 1. ploeg Maud Goethals, 2. ploeg Nicole Van- hijfte, 3. ploeg Johan Boon man. Handbal: 1. ploeg Ludwig Jurriens, 2. ploeg Frans Harms, 3. ploeg Ronnie de Pre. D-junioren: RIA-W - Zaam- slag 0-0, Terneuzen - Wach- tebke 1: 0-2, Wachtebeke 2 - Zaamslag 0-5, Wachtebeke 1 - RIA-W 0-0, Terneuzen - Wach tebeke 2: 0-0, Zaamslag - Wachtebke 1: 0-2, RIA-W - Wachtebeke 2: 4-0, Terneuzen Zaamslag 0-0, Wachtebeke I - Wachtebeke 2: 5-0, RIA-W - Terneuzen 3-0. Eindstand D-junioren: 1. Wachtebeke 1, 7 punten, 2. RIA-W 6, 3. Zaamslag 4, 4. Terneuzen 2,5. Wachtebeke 21 punt. C-junioren: RLA-W - Zaam slag 3-0, Terneuzen Wachte beke 0-1, Hoek - Zaamslag 1-0, Wachtebeke - RIA-W 0-0, Ter neuzen - Hoek 0-1, Zaamslag - Wachtebeke 0-0, RIA-W - Hoek 2-1, Terneuzen - Zaam slag 0-0, Wachtebeke - Hoek 1-0N RIA-W - Terneuzen 3-0. Eindstand C-junioren: I. RIA-W 7 punten, 2. Wachte beke 6, 3. Hoek 4, 4. Zaamslag 2, 5. Terneuzen 1 punt. Na afloop werden de prijzen in de kantine uitgereikt door de RIA-W-voorzitter R. Spues- sens. (Van onze correspondent) SLUISKIL - De voileubal- vereniging „Dourleyn Sluis kil" gaat het seizoen afsluiten met een tweedaags verblijf in centrum Rol du te Kerkrade. Deze reis vindt plaats op 12 en 13 juni. In Kerkrade worden onder linge wedstrijden gehpuden, die in totaal uit acht onderde len bestaan. Op vrijdag 28 mei houdt Dourleyn de jaarlijkse feestavond in zaal Atlanta te Sluiskil. Tijdens deze feest avond treedt de Sluiskilse popgroep Anderson Airplane op. Dourleyn neemt verder nog deel aan diverse toernooien in Schoondijke, Hulst, Goes, Zwijnaarde en Zuiddorpe. De volleybalvereniging sluit hiermede een succesvol sei zoen af met als hoogtepunt het kampioenschap van het eerste herenteam in de derde klasse NEVOBO. Kaarting - Aan de kaarting in café Atlanta te Sluiskil namen 60 kaarters deel. De uitslag is als volgt: 1J. Dubbe ldam, 2. J. V'erpporter, 3. L. van Yk, 4. M. Verhelst, 5. M. Ger- rits, 6. C. de Deyn, 7. A. Poppe, 8. J. van de Voorde, 9. mevrouw Lockefeer, 10. P. van de Voor de. Voetbalwedstrijden - De Sluiskilse ploeg van café At lanta heeft de voetbalwed strijd tegen FC Noens met 3-2 gewonnen. Zondag speelt At lanta tegen Old Dutch uit Axel. Dit in Axel. Supporters die willen meegaan worden om 18 uur bij het clublokaal Atlanta te Sluiskil verwacht. Nieuwe bedrijven - Bij de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Terneuzen zijn de volgende nieuwe bedrijven in geschreven: Huize Deane B.V., kleinhandel in damesboven- kleding te Terneuzen; Salva dor, confectie-atelier te Eede; Handelsonderneming H.L. Maton, groothandel import en export van tweedehands goe deren te Sint Jansteen; Aan nemersbedrijf Krijckaert B.V., burgerlijke en utiliteitsbouw te Hengstdijk; Sexshop „Ko penhagen", kleinhandel in sex- lectuur te Sas van Gent; Tagi- mex, import en export van en handel en agenturen in techni sche artikelen te Sint Jansteen; Firma Enfants Louis Martens PVBA, Grensexpediteurs- tolagenschap te Sas van Gent; Bar-discotheek Funhouse, ca fébedrijf te Terneuzen; Café Sasput te Schoondijke; Herm- sen, schoonmaak- en glazen- wassersbedrijf te Hulst; Schoonmaakbedrijf Proper te Hulst; Woningtextiel Vema, kleinhandel in woningtextiel te Terneuzen; Café „Bellevue" te Sluis; Camping ,,'t Schor re" te Nieuwvliet. (Van onze sportmedewerker) IJZENDIJKE - Op het ge meentelijk sportterrein in IJ zendijke werd voor de eerste keer een sportdag voor de jeugd gehouden. De deelne mende jongelui (54 in totaal) hielden zich gedurende de ge hele dag met twaalf verschil lende spelen bezig. Met grote inzet werd om de verschillende prijzen gestreden. De weersomstandigheden werkten gelukkig mee, zodat zowel deelnemers als publiek zich uitstekend amuseerden. Na afloop van het inspannende gedeelte werd er voor iedereen nog een aantal sportfilms ver toond. Gevolgd uiteraard dooi de prijsuitreiking. Ondanks het feit dat de belangstelling van de kant van de ouders nogal matig was, kijken de leden van de organiserende jeugdcommissie van de voet balvereniging IJzendijke terug op een geslaagde sportdag, die volgend jaar zeker herhaald zal worden. TERNEUZEN - De werk- roep, die zich bezighoudt met de voorbereiding van de tradi tionele kindervakantieweek „De Speulerieë" wil dit jaar een miss en mister Speulerieë-verkiezing houden. De twee uitverkorenen zijn gedurende de hele Speulerieë de eregasten van de Terneu- zense jeugd. De verkiezing van miss en mister Speulerieë vindt plaats op dinsdag 20 juli in het jonge rencentrum „De Kousepael". Iedereen die voor deze nieuwe titel in aanmerking wil komen kan een briefje sturen naar het jeugdvakantiecomité, postbus 111 in Terneuzen. Een van de voorwaarden voor deelname is dat de gegadigden minstens twaalf jaar moeten zijn. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Biervliet 3 is als eindoverwinnaar uit de bus gekomen tijdens het voet baltoernooi voor lagere elftal len, dat op touw gezet was door w Racing White 70 uit Sas van Gent. Kwalitatief had de eindzege bij Zaamslag 2 terecht moete komen omdt dit team beter voetbal liet zien dan de andere deelnemende teams. Maar doordat Zaamslag verrassend in de laatste wedstrijd met 1-0 van Spui 2 verloor, werd Bier vliet 3 toernooiwinnaar. De uitslagen van de ge speelde wedstrijden zijn: Spit 2 - Corn Boys 3: 1 - IN Zaa®. slag 2 - Biervliet 30-0, RaCjBE White 1 - Spui 2: 1-0, Cor; Boys 3 - Biervliet 3:1-3, Zaai® slag 2 - Racing White 1 -0, Sp® 2 -Biei-vliet3:0-1, CornBoys) Zaamslag 2: 0-1, Biervliet 3 Racing White 1-0, Spui 2 Zaamslag20 1-0, Racing Whie Corn Boys 3: 1-0. Eindstand: 1. Biervliet 1 punten, 2. Zaamslag 2 5 p®,. ten, 3. Racing White 1 4 p®,. ten, 4. Spui 2 3 punten, 5. Co® Boys 3 1 punt. Na afloop reikte vice-voorzitter M. Geuze vat Racing White de prijzen uit (Van onze correspondent) SLUIS - Bi j de ter gelegenheid van de Handelsbeurs te Melde, gem aldaar gehouden biertapwedstrijden, toondpn de Neder- landse deelnemers zich beduidend sterker dan hun Belgisofe collega's. Vooral in Sluis, dat trouwens het grootste aantal deel- nemers leverde, bleken tijdens deze wedstrijden goede biertap, pers te zitten. runo Balzani van hotel ,,'t Hof van Brussel" te Sluis behaalde met 387 punten de eerste prijs. De verdere uitslag was: 2. Raymond Pauwels van café ,,'t Molentje" uit Meldegem 366 punten, 3. Ben Verhuist van hotel ,,'t Hoekje" uit Sluis 359, 4. ex aequo mevrouw T. Smoorenburg-de Boevere vas bar „Bij Jopie" uit Sluis e Rudy Buzijn van café ,,'t Mo lentje" uit Sluis 318 punten. Van Nederlandse zijde wam leden van de jury de heren E. Cuelenaere uit Aardentaj (voorzitter), G.M. van Wester, en R. Dusarduijn beiden uil Sluis. (Van onze correspondent) KAPELLE - Op Zuid- Beveland is de oogst van groene kruisbessen be gonnen. Dagelijks wordt er een kwantum van en kele honderden kilo's van dit produkt aangevoerd op de veiling in Kapelle- Biezelinge, waar het to tale aanbod van de Zeeuwse veilingen cen traal wordt verkocht. De prijs lag in de eerste aanvoerdagen rond 2,50 per kg en steeg tot 2,90. Alles werd tot op heden verkocht voor ex port naar Zweden, waar de groene kruisbessen nog een behoorlijke markt hebben. Overigens zijn er niet zoveel afzetmoge lijkheden meer voor dit produkt, waarvan de teelt de laatste jaren sterk is ingekrompen. Wanneer de prijs daalt, worden ze meestal niet meer groen geplukt, maar laten de te lers ze rijp worden. De laatste jaren is voor rijpe kruisbessen in de zomer meestal wel een goede markt. Het vorig jaar begon de aanvoer van groene kruisbessen in Zeeland ruim een week later dan dit jaar. Installatie - Donderdagoch tend 10 juni wordt om halft- waalf in het gemeentehuis van Aardenburg adjudant J. Beuz- enberg geïnstalleerd als com mandant van de groep Aar denburg van de rijkspolitie. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Gebrek aan voldoende mankracht en vol doende geld. Een aantal ge bouwen, waarin wel wordt gewerkt, maar die niet meer aan de eisen voldoen. Dat zijn de problemen, waarmee de centrale stichting voor sociaal, cultureel werk in Terneuzen in 1975 mee heeft geworsteld. Dat blijkt tenminste uit het gisteren verschenen verslag over dat jaar. Heel wat wensen zijn wel in vervulling gegaan, heel wat ac tiviteiten leverden leuke resul taten op, maar ook tal van wensen gingen niet in vervul ling. Een van die laatste wen sen was bijvoorbeeld het aan stellen van een onderhouds- man voor het opknappen van de accommodaties. De aan vraag om zo'n man te mogen aanstellen is door het ministe rie van CRM afgewezen. Dit betekent dat het groot onderhoud van de accommo daties alleen maar door aan nemers kan worden uitge voerd. Hetgeen meer geld kost dan wanneer een eigen man dat zou doen. Ondanks inci dentele verbeteringen is de centrale stichting wat gebou wen betreft beslist nog niet uit de zorgen. Het plan om in Hoek samen met twee andere instellingen een gebouw voor meervoudig gebruik neer te zetten, is niet doorgegaan. De twee andere instellingen wilden tot grote droefheid van de centrale stichting liever allemaal een apart gebouw. „Wij menen dat hier een enorme kans voor sa menwerking en tegelijk een grote financiële besparing is verspeeld", aldus de centrale stichting. In verband met de financiële positie van de stichting acht men het onmogelijk om in de wijken Serlippenspolder en Zeldenrust in Terneuzen buurthuizen neer te zetten. In die wijken zijn acties gevoerd om dergelijke voorzieningen van de grond te krijgen. (Van een onzer verslaggevers! TERNEUZEN - Op donder dag 10 juni vindt in het jonge rencentrum „De Kousepael"» Terneuzen een p oë zie - festival plaats. Aan dit gebeuren wetfcl een twintigtal dichters uit Ne- derland en België mee. Het fes tival begint om 20 nur. Behalve Terneuzense dich- tees als Jos de Mul, Hei Huijsman en Paul van de Velé treden op: de Belg Jan Bie: Fernand Ronsman, de Middel burgse Johanna Kruit, AiiIoiïi van Kraag van het Zeen® Kunstenaarscentrum, T» Veugen, redactie-secretari van het dichtersblad „De Of wenteling" en enkele poëid uit Enschedé en Bergr Zoom. Als speciale gast 1 aanwezig de 76-jarige Oversteegen, stichter van „ft Opwenteling" en promots van jonge dichters.. (Van onze correspondent! WESTDORPE - Op bet» water de Canisvlietkreet I Westdorpe wordt zaterdaj" juni een internationale he# lwedstrijd gehouden. Naasts sportief evenement heeft evenement ook nog een li dig doel: de netto-op komt in zijn geheel ten 8 aan de verenigingskas vat" koninklijk majorette' tamboers- en trompette' korps „De Flamingo's" 1 Westdorpe. Deze muzikale groep to"4, sportieve financiële ges'8"- goed gebruiken, want de groep is sinds kort j nieuwe uniformen ge in sportvisserskringe» staat voor dit hengelf* dat inmiddels traditie 's I worden, een grote belang» ling. Het viswater van de»» gelaarsvereniging „De zak" te Westdorpe is bij ocU sers heel geliefd. De hengelwedstrijd zaterdagmiddag om twee en duurt tot vier uur. O1?®' sator van dit evenement"' heer Frank Mcchelin» - Westdorpe. Ook dit jaaifl'j prachtige prijzen te winje1^ zijn drie bekers voor de reeks, die worden gesch"1 aan de eerste bij de jnn,': de eerste veteraan en s3>' eerste dame. Hoofdp"^ voor dit hengelgebeurea onder andere een eethowé televisietoestel, een g en een mimisettafehF schrijving voor derlna®1' de wedstrijd is mogelijk1® uur tot halféén in de 1$.. „het Oud Raedhuys" van der Goes.

de Stem | 1976 | | pagina 16