world press photo in raadhuis terneuzen Weer groot feest in {Waterlandkerkje iet vijfsterrenshow barkruk bleef zijn thuisbasis op OPRICHTING VOORZAG IN BEHOEFTE NKV-vrouwen Aardenburg vieren zilveren jubileum Jeugdvoetbaltoernooien in ZuidersportparkT erneuzen DAMESKOOR HEEFT DRUK PROGRAM ,Fijn dat er kabouters zijn IJzendijke G roede Terneuzen Biervliet Oostburg streek Oostburg Hoek „Souvernir van Terneuzen99 Popconcert voor jeugd IJzendijke Kaartavond op De Vogel P-Pupülenern°0i Activiteiten Bromfietsster ernstig gewond OE STEM VAN DONDERDAG 3 JUNI 1976 In de hal van het Terneu- I Zense raadhuis vindt men een keuze uit de door de World press Foto-commissie be loonde inzendingen uit alle landen. Het ieder jaar weerke rend gebeuren van deze ten toonstelling van persfoto's houdt ons de spiegel van de eigen tijd voor, al moeten we er aan toevoegen: wel een uiterst eenzijdige- Wanneer men op jeze expositie rondwandelt, krijgt men de indruk dat ze al- j leen uit ongeval, geweld, moord en brand bestaat. Uu zal niemand willen ont- Vrouwengilde - Het Katho- I liek Vrouwengilde Oostburg maakte zijn jaarlijkse uitstap- je, ditmaal naar de Vlaamse Ardennen. Dank zij een goed op de hoogte zijnde reisleider werden allerlei bijzonderhe den vernomen over onder meer het in restauratie zijnde stad- I huis van Oudenaarde en het I Begijnhof in deze plaats. Alvo- I rens te voet de top van de 1 Kluisberg te beklimmen werd I de inwendige mens versterkt. I Na de Kluisberg stond de I Zwarte Berg op het program- ia, maar voor men zover was, Iwerd eerst een rondrit door l deze prachtige heuvelachtige I streek gemaakt. Dat de herin- I nering aan de Eerste Wereld- ogin deze streek nog dage- lijks leeft, wordt bewezen door I het feit dat iedere avond om 20 uur in het geheel na deze oor- l herbouwde leper de Last st wordt geblazen. Het Vrouwengilde maakte deze I herdenking van de gevallenen I mee. Rond 21.30 uur 's avonds I arriveerde men weer in Oos- I tburg, na een zeer gezellige en [■fijne dag. Vergadering - Op vrijdag 4 j juni vergadert het algemeen j bestuur van het recreatieschap DeBraakman. De bijeenkomst in het receptiegebouw van de Braakman begint om 16 uur. kennen dat al deze dingen in ruime mate aanwezig zijn en natuurlijk vastgelegd worden en dienen te worden, maar men ontkomt niet aan de indruk dat de jury wel ieder jaar meer de voorkeur laat uitgaan naar het sensationele en het schok- element. Dat moet de conclusie zijn uit de beschouwing van deze kleine keuze uit het totaal van het bekroonde werk dat staat afgebeeld in een uitvoerige ka- talogus, die bij de tentoonstel ling behoort maar waarvan, helaas en vreemd genoeg, voor de pers geen exemplaar ter be schikking kon worden gesteld. De keiharde realiteit, oorlog en geweld kregen een ruime portie toegemeten, de geluk kige en vrediger momenten uit het leven van vandaag, die er ondanks alles ook nog zijn, komen er wat bekaaid of wei nig zeggend af. En dat terwijl er van de positieve kant van het leven dikwijls ook door persfotografen opnamen ge maakt worden die een grote ontroeringskracht bezitten. Maar misschien is het wel goed deze beelden van oorlog, geweld en terreur op zich te laten inwerken om ze in ge dachten te kunnen aanvullen met misschien helemaal niet gefotografeerde maar wel met eigen ogen waargenomen din gen, momenten en gebeurte nissen die bewijzen dat ook de werkelijkheid van vandaag nog een andere kant heeft, minder schokkend, minder sensationeel misschien maar daarom van niet minder bete kenis. Te bezichtigen tot 13 juni. WILLEM ENZINCK Schieting - Traditiegetrouw worden tijdens de'aanstaande kermis een aantal schietingen op het liggend spel gehouden. De liefhebbers van deze sport krijgen voldoende gelegenheid hun bogen te spannen. In het Hofzicht theater worden dit keer vier schietingen gehouden en wel op zaterdag 5, zondag 6 maandag 7 en dinsdag 8 juni aanvang der schietingen middags om halfdrie. (Tan onze correspondent) WATERLANDKERKJE - ?P zaterdag 12 en zondag 13 |W viert Waterlandkerkje «eer feest, met een vijfster- j renshow, dansen, verlotingen, waaraan fraaie prijzen zijn ve™n(len en een wieierwed- I strijd voor amateurs. Een groot eest voor een kleine gemeente. Zaterdag 12 juni, om 20.00 Pr, wordt de vijfsterrenshow fpresenteerd met de Moun- '®'°e Twee Pinten, Mieke (de «dekking van Vader Abra- Tony Bravo met zijn wonderaccordeon en Cees en arjan met hun laatste hits. esentator en confencier is Harry Touw en het vijfster- renshoworkest verzorgt de be geleiding en de dansmuziek. Na het variétéprogramma is er gelegenheid tot dansen. Die zelfde avond wordt er een gra tis verloting gehouden met veel waardevolle en fraaie prijzen. Er kan o.a. een reis voor twee personen naar Londen of Pa rijs worden gewonnen, kleding ter waarde van 150.- enz. Op zondag 13 juni wordt de 15e Zeemeerminronde voor amateurs verreden. De koers begint om 15.00 uur en 's a- vonds is er in de feesttent een groot kermisbal waarbij de Guanita's de dansmuziek ver zorgen. (Van onze correspondent) WESTDORPE - Het parochieel dameskoor uit Westdorpe heeft een druk pro gramma te verwerken. Naast de wekelijkse repetitie zingt het dameskoor veelvuldig in de kerk. In de kerk te Sas van Gent werkte het Westdorps dameskoor mee aan een eucharistieviering uit dankbaarheid, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Katholieke Vrouwen Organisatie aldaar. In het bejaardentehuis „Het Verlaet" te Westdorpe droegen de zangeressen een steentje bij aan de viering van de verjaardag van de directrice zuster Beata. Op zaterdag 5 juni zal het koor een dienst in ,,Het Verlaet" opluisteren waar die dag feest wordt gevierd rond het 40-jarig priesterjubi leum van pastoor F. Dierick. Ook zondag 6 juni, wanneer in de kerk de hele parochie dit priesterfeest viert, is het koor present. Het dameskoor heeft, naast een groot aantal Nederlandse kerkliederen en missen, ook twee meerstemmige missen op het repertoire staan. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Het bezoek van twee Engelse mijnenve gers aan Terneuzen is enkele bemanningsleden van deze schepen zo goed bevallen, dat ze deze week al rap uitzagen naar een aandenken. Twee van de Navy-maten pakten in El Capone in de Nieuwstraat be halve een forse pint ook maar een degelijke barkruk mee. Een oplettende agent van de rijkspolitie te water, die in burger zijn hondje aan de haven uitliet, vond de beide heren met hun nieuwe aan winst wat vreemd manoeuvre ren. Ook kon hij maar moeilijk geloven dat ze zich 's avonds nog van een alternatief stuur wiel hadden voorzien om zich zelf een beetje op koers te hou den. Hij zorgde er derhalve voor dat na een vermanend woordje, dat het betrokken horeca-kleinood niet met de noorderzon naar de thuisbasis Aberdeen vertrok, maar nu weer netjes op vier poten in Al Capone staat. 59 Gehuld in een passend tenue voerden een aantal leerlingen van de drie laagste klassen van de basisschool „De Zonneschool" en van de kleuterschool „De Springplank" gisteren de musical „Fijn, dat er kabouters zijn" op. Dat alles onder toeziend oog van onderwijzend personeel, ouders en leerlingen van de beide scholen. Vandaag om 19.30 uur vindt in het gebouw van „De Zonneschool" een tweede opvoering van deze kindermusical plaats. IJZENDIJKE - Op de avond van de eerste kermisdag, za terdag, houdt de werkgroep J'IJzin uit IJzendijke een pop concert in het jeugdgebouw. Dit Pinksterpopconcert is vol gens de organisators in eerste instantie bedoeld voor de jeugd rond de 15 jaar. Temeer omdat deze categorie jeugd gedurende de IJzendijkse ker mis weinig vertier kan vinden in cafés. De muziek wordt op deze avond verzorgd door de Aardenburgse groep „Dutch Concert", welke groep onlangs heel wat succes oogstte op het eigen bodemfestival in Ter neuzen en het popfestival op Koninginnedag in Axel. De eerste klanken van Dutch Con cert zullen omstreeks 20.00 uur te horen zijn. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK - Op de camping De Vogel in Hengst dijk vinden komend weekend weer verschillende activiteiten plaats. Vrijdagavond wordt een kaartavond gehouden. Za terdagavond wordt het 5-jarig bestaan nog eens gevierd met dansmuziek door het orkest Eloras uit Brabant. Zondag (eerste pinksterdag) kan men er bingoën. Al deze activiteiten beginnen om 20.00 uur. Op tweede pinksterdag begint om 13.00 uur de inschrijving en de start van een autorally. Ook niet camping-bezoekers kun nen aan de activiteiten mee doen. 'lan onze correspondent) cI^ZEN De jeugd- niginBST? Va" de voetbalvere" tteVrf! ""euzen zal het ko nen va "[f deinde op de terrei- ersonrt ,tTerneuzense Zuid" 1 £atk de iaari'ikse 'eem!^rn en houden. Alle- E'PUpüïrnzaterdaSdeD-en ZouipiL', aan de beurt, de E. le D-pupillen als bij ,j ien zal er gespeeld Het 'o twee poules. E-] °ernooiom 13.00 uur. 'rUnile^ van* aan om 12 aa»hun ti3"pdlen .beginnen De diverse poule-indelingen zijn als volgt: D-pupillen: poule A: Ter neuzen Dl, Vogelwaarde Dl, Corn. Boys Dl, Sluiskil Dl en Hontenisse Dl. Poule B: Terneuzen D2, Tern. Boys Dl, Axel Dl, HW'24 Dl, en Hoek Dl. E-pupillen: poule A: Ter neuzen El, Vogelwaarde El, Corn. Boys El, Sluiskil El en Hontenisse El. Poule B: Terneuzen E2, Tern. Boys El, Axel El, HVV'24 El en Hoek El. De prijsuitreiking is voor zien rond 17.45 uur op het hoofdveld. Op tweede pinksterdagis het de beurt aan de A-, B- en C-junioren. Ook daar zal er gespeeld worden in twee poules. Dit toernooi begint 's middags om 12.00 uur. De diverse-poule- indelingen zijn als volgt. A-junioren: poule A: Ter neuzen Al, Advendo Al (Bre da), Hontenisse Al en Voge lwaarde Al. Poule B: Terneuzen A2, Breskens Al (er wordt voor dat team nog naar een andere ver vanger gezocht aangezien men op het allerlaatste moment nog verhinderd is om daar aan deel te nemen), Zeeland Sport Al (Vlissingen) en HVV'24 Al. B-junioren: poule A: Ter neuzen BI, Advendo BI, GPC BI (Vlissingen) en Voge lwaarde BI. Poule B: Terneuzen B2, Steen BI, Tern. Boys BI en HVV'24 BI. C-junioren: poule A: Ter neuzen Cl, Advendo Cl, Voge lwaarde Cl en Philippine Cl. Poule B: Terneuzen C2, Tern. Boys Cl HVV'24 Cl en GPC Cl. De prijsuitreiking is voor zien rond 18.00 uur op het hoofdveld. (ADVERTENTIE) SPECIALIST IN BABYUITZETTEN Noordstraat/Promenade Axel Pupillentoernooi - Zaterdag 29 mei hield de VV Groede haar pupillen-toernooi. Als voorwedstrijd speelden de al lerjongsten van Groede en Wa terlandkerkje tegen elkaar. De uitslag was 0-1. Groede en IJzendijke kwamen als pou lewinnaars uit de bus. In de fi nale speelden ze gelijk 0-0 waarna IJzendijke won door strafschoppen. Wethouder J. Vergouwe reikte de beker aan de winnaar uit. De medaille voor de sportiefste ploeg ging naar Waterlandkerkje Dl. De einduitslag Was: 1. IJzendijke Dl, 2. Groede Dl, 3. Schoon- dijke Dl, 4. IJzendijke D2, 5. Waterlandkerkje Dl, 6. Cad- zand Dl. Koningsschieting De handboogmaatschappij „De Westerschelde" hield de afge lopen week voor de 81ste keer de jaarlijkse koningsschieting. De heer F. Vermast schoot de koningsvogel naar beneden. Als nieuwe koningsschutter mag hij op 26 juni meedingen naar de landelijke koningstitel tijdens een schuttersgebeuren in Terneuzen. De verdere uit slag van de koningsschieting luidt als volgt: hoge vogel: G. Baert, zijvogels: G. Baert en M. Wisse, kallen: G. Baert, M. Wisse en J. Hollet. Na afloop van de schieting vond de jaar vergadering plaats onder voorzitterschap van de heer J. Dhert. De voorzitter stelde zich tevens als aftredend be stuurslid herkiesbaar en werd herkozen. De aanwezigen kozen R. de Houwen in de be staande vacature. Hengelen De hengelclub „De Oude Haven" hield in de brandvijver een clubwedstrijd voor haar leden, die meetelde voor het kampioenschap 1976. Bij de senioren was het E. Duy- serinck die met 4030 punten winnaar werd voor S. Versluys die 3419 punten haalde. Bei den hadden een ruime voor sprong op de rest van de deel nemers. De verdere klassering was als volgt: 3. A van Swin- nen 228, 4. H. Asselman 162, 5. J. Kornelis 158, 6. J. van de Velde 141, 7. L. Naeye 121, 8. B. Doens 108, 9. mevrouw Van de Velde-Meijer 92, 10. mevrouw Naeye-Van de Heide 87 pun ten. Uitslag junioren: 1. Wim Jansen 3650 punten, 2. Peter Babijn 295,, 3. Ronald Doens 150, 4. Arian Versluijs 147, 5. Mark de Pau 86, 6. Johnny Maas 85, 7. Johnny van Hout 84, 8. Peter Puyenbroek 83, 9. Edwin Naeye 7T, 10. Christian Weeda 45 punten. De eerstvol gende wedstrijd wordt gehou den op 20 juni. KVO - In het kader van haar zomeractiviteiten houdt de Katholieke Vrouwen Organi satie van de NCB een smul- avond in de huishoudschool te IJzendijke. Officieel heet deze avond „gourmet-avond". Rond 20 uur worden de dames in de huishoudschool verwacht en om er kennelijk zeker van te zijn, dat er een gezonde eetlust aanwezig is, wordt de leden voorgesteld eerst een fietstoch tje te maken, met als einddoel de huishoudschool. De avond wordt gehouden op maandag 14 juni en tot 10 juni bestaat voor belangstellende leden ge legenheid zich op te geven. De kosten voor deze avond bedra gen 8,- per persoon. Voor de benodigde hapjes staat slager Ries Cauwels uit Oostburg borg. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG - De Vrouwenbeweging van het NKV- afdeling Aardenburg - in de volks mond „de vrouwenbond" - gaat op 11 juni haar 25-jarig bestaan vieren. De nog steeds actieve en, dank zij een toeloop van jonge leden, goed flore rende afdeling viert zijn jubileum overigens een maand eerder dan eigenlijk moest. De reden daarvoor is dat in de zomermaanden wellicht minder leden de feestviering kunnen bijwonen door vakanties en het bestuur wil iedereen er eigenlijk toch bij betrekken. De oprichtingsvergadering vond op 11 juli 1951 plaats in de toenmalige huishoudschool van Aardenburg. Grote anima tor was de toenmalige dioce saan leidster van de Vrouwen beweging, oud-Tweede- Kamerlid mejuffrouw Annie Kessel. „Ze hield toen zo'n boeiende toespraak dat we het onweer dat tegelijkertijd plaatsvond niet gehoord heb ben", zo zegt een der werksters van het eerste uur mevrouw E. Corveleijn-Lampo. „De afdeling voorzag in een behoefte", zo vult zij aan. „Er was immers zeker voor een ar beidersvrouw niet veel vertier, de avonden van de afdeling werden dan ook goed be zocht". De vrouwenbond speelde ook een belangrijke rol in de bewustwording van de arbei dersvrouw, zo zegt mevrouw I. Rijk-Vanloo, vanaf de oprich ting een der wijkleidsters van de Aardenburgse afdeling. Op de oprichtingsvergade ring gaven zich spontaan 58 leden op en de afdeling kon zijn zegenrijke werk beginnen. In de loop der jaren werden heel wat activiteiten gehou den, variërend van het bezoe ken van demonstraties, wa renhuizen en beurzen tot voor lichtingsavonden. Ook het ge zellige aspect werd niet verge ten. Zo kenden de jaarlijkse reisjes veel animo. Veel meer als nu het geval is. „Vroeger ging je gezellig een dagje onder elkaar uit, nu beschikt haast iedereen over eigen vervoer en voorziet zo'n bustochtje niet meer in een grote behoefte". De Aardenburgse afdeling is bepaald niet onzelfstandig. „Wij krijgen wel een gids met allerlei aotiviteiten die kunnen plaatsvinden, maar die gids is meer gericht op Brabant dan op onze streek. Zeeuwsch- Vlaanderen hangt er echt een beetje bij", aldus mevrouw Roose, een der 11 leden die vanaf het begin bij de afdeling is betrokken. „We zijn erg op onszelf aangewezen en doeken het daarom weieens over de grens, wat voor ons ook goed koper is", zegt mevrouw M. Rijckaert-Blomme. Een paar jaar geleden kende de afdeling een soort diepte punt. Het ledental liep wat terug en de oude getrouwen zagen het niet meer zo zitten. Gelukkig vond men een aantal jonge vrouwen bereid de schouders onder het werk van de „vrouwenbond te zetten en zodoende is de afdeling sinds een jaar of twee weer een zeer levensvatbare. Het bestuur komt maandelijks bijeen. De afdelingsavonden vinden vooral in de winter plaats. „Niet iedereen komt dan, want men blijft toch wel gemakke lijker thuis dan vroeger". De jubileumviering vindt plaats in de Ontmoetings ruimte aan de S assenstraat. Begonnen wordt om 14.30 uur met een eucharistieviering in de parochiekerk. Aan de feest avond - waarop ook de echtge noten van de leden hartelijk welkom zijn - is een maaltijd verbonden. De huidige dioce saan leidster is uitgenodigd en wij proberen er een heel gezel lige dag van te maken", zo werd gisteren gezegd. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG - Gistermor gen verleende de bestuurster van een bromfiets J.D. uit Axel, rijdende in de Molen straat in Zaamslag geen voor rang aan een uit de Diaconie straat komende personenauto bestuurd door G.A. uit Kloos- terzande. Een botsing volgde en hierbij werd D. zo ernstig gewond dat zij per ambulance naar het St. Elisabethzieken- huis te Sluiskil moest worden overgebracht. - per DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V., Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJZEN: f37,75 per kwartaal; f 12,71 per maejid; f145,- jaar. Losse nummers f 0,55. RAYONKANTOREN: TERNEUZEN, Nieuwstraat 9, 01150-7920 (4 lijnen), HULST: Steenstraat 14, 01140-3751 (3 lijnen), GOES: Klokstraat 1, 01100- 28030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: Maandag t.m. vrijdag van 19.00-20.00 uur, 076-122341. Zondag van 20.00-22.00 uur, 076- 122341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: 01140-3751, Midden-Zeeland: 01100-14944. HUISAANSLUITINGEN REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S.C. Augustijn, Lo- rentzlaan 50, Terneuzen, 01150-5745. Algemeen redacteur Zeeland drs. J. Bouwmans, Zuidvlietstraat 53, Goes, 01100-28138, redacteur Midden-Zeeland: G. van Berkel, Voorburcht 37, Kapelle, 01102-2320. Redacteur voor Terneuzen en Kanaalzone: P. de Schipper, Noordstraat 45, Hoek, 01154-1556. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: H. Postma, Walmolenstraat 12, Hulst, 01140-4159. Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm, Melkweg 40, Oostburg, 01170-3370, foto-journalist voor Zeeland: C.J. de Boer, Langs de Kreek 56, Terneuzen, 01150-3137, sportredactie Zeeland: A. Koomen, Troelstra- laan 8, Axel, 01155-2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: W. Hendrikx, 01140- 3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, 01150-5839.

de Stem | 1976 | | pagina 19