Doelman Frans d'Hooghe stopt „Plaats maken voor de jeugdspelers Zeeuws team Roda tegen Een punt voor Hulster Ambacht en De Schelde Oefenwedstrijd afdelingselftal Van Lanschot verhoogt de spaarrente. WINST DELTA SPORT SUCCES VOOR VELTHUIZEN Finale Zeeuwse jengdbeker sport H&apeUt Niek Kno1 Sparen met opzegtermijn. Sparen met vaste termijn. 6% Spaarbrieven (aan Toonder). 6% 7% 7%% 7%% 8% 7% Spaar-Trouw systeem. Sparen met Stijgrente. 4% 33/4% 73/4% 7'/2% Evan Lanschot DE STEM VAN DONDERDAG 3 JUNI 1976, (Van onze sportmedewerker) SINT JANSTEEN - Nog een keer wil hij schitteren. Daarna zal men hem terugvinden in de dug-out van STEEN. Frans d'Hooghe zet er een punt achter. Een weloverwogen besluit, dat in STEEN-kringen overigens wel met gemengde gevoelens is ontvangen. „Er is een tijd van komen en gaan, ik sta mijn plaats af aan de jeugd", zo redeneert hij. Toch mlhet pijn doen, zowel voor STEEN als voor d'Hooghe. Het betrouwbare sluitstuk van de verdediging van de wit-zwarten zal niet meer opvallen door spectaculaire reddingen. Het „los", dat vele aanvallers als onheilspellend in de oren moet hebben geklonken, zal verdwenen zijn. Frans d'Hooghe rest slechts het fotoboek. Een beeldend verhaal dat bestaat uit een aaneenschakeling van successen en dieptepunten. Frans d'Hooghe begon zijn carrière bij HW. Als twaalfja rige kwam hij onder de lat in het B-juniorenelftal. Enkele jaren later was hij vaste keus voor het eerste elftal, na eerst nog een jaar bij de Belgische Rebellen te hebben gespeeld. Zijn eerste jaar in de hoofd macht van de Hulsterse forma tie werd meteen en succes. „De wedstrijd tegen Internos uit Etten-Leur, waarin HW het kampioenschap van de tweede klasse behaalde is een onverge telijke herinnering", aldus d'Hooghe. HW redde het in de eerste klasse echter niet. Slechts één naam bleef er bij de scouts, die er toen ook al rond liepen, in het boekje staan: d'Hooghe. De Hulstenaren zul len zich stellig de wedstrijd tegen Helmond uit dat jaar herinneren. HW kreeg geen poot aan de grond. Toch won het daar met 1-0. De krante koppen ut die tijd vermeldden slechts een naam: D'Hooghe. Scouts Hij was toen negentien jaar en verschillende vereni gingen lonkten naar hem. Het werd STEEN. Datzelfde jaar liepen de Belgische scouts 1 zowat de deur plat bij de fami lie d'Hooghe. Na de vriend schappelijke wedstrijd tegen .Excelsior besloot hij het erop Hij tekende een contract, waarin overeengekomen werd dat hij na elke tien wedstrijden 400 gulden zou ontvangen. Na negen wedstrijden vonden de Belgen hem niet goed genoeg meer. „Ik heb geen cent meer ontvangen. Ze belazeren je waar je bijstaat. „Gelukkig was van de transfersom nog maar de helft aan STEEN be taald, zodat de overgang naar zijn oude club vrij gemakkelijk verliep. Tot op heden heeft hij daar geen moment spijt van gehad. „De vriendschap tussen de jongens onderling is fantas tisch. STEEN is een echte vriendenclub", zegt Frans d'Hooghe. Hoogtepunt uit zijn carrière bij STEEN is ongetwijfeld het kampioenschap in de vierde klasse, dat behaald werd in de beslissingswedstrijd tegen Clinge. „Er stonden toen zo'n vijfduizend mensen te kijken. De sfeer, het gejuich na een doelpunt, de handsbal die scheidsrechter Piet Koster over het hoofd zag en ons het kampioenschap opleverde, het staat me voor de geest alsof het gisteren gebeurd is. Ik geloof niet, dat een kampioenschap ooit al eens uitbundiger is ge vierd". Het eerste seizoen in de derde klasse leverde weinig problemen op. Onder leiding van Piet Wissel werd vrij ge makkelijk naar een midden- mootpositie gespeeld. Meer moeilijkheden met het behoud van het derdeklasserschap heeft STEEN dit jaar gehad. Onder de kersverse trainer Ruud Luteijn leek STEEN voorbestemd voor de degrada tie. „Na negen wedstrijden had den we vier punten. De sfeer in de ploeg bleef echter goed en iedereen kwam trainen. Resul taten konden daarom niet uit blijven. STEEN heeft daarna nog een wedstrijd verloren. Net in Axel stapten we in de fout. We gingen mee met het spelletje dat Axel speelde". Toch heeft hij een goed oog voor de toekomst van STEEN. „Er is talent genoeg aanwezig. Dat blijkt wel uit het kam pioenschap dat de A-junioren behaald hebben. Ik heb daarom in overleg met Ruud Luteyn besloten ermee te stop- STEEN-doeman Frans d'Hooghe: 20 jaar onder de lat pen. Ik krijg nu iets meer tijd voor mijn gezin, alhoewel ik moet zeggen dat mijn vrouw mij altijd aangemoedigd heeft om door te gaan". Hij klapt het fotoboek dicht. Twintig jaar voetbal van een van Zeelands beste doellieden verdwijnt in de kast. Op 9 juni neemt d'Hooghe afscheid van STEEN. Hij kan dan nog één keer zijn talenten tonen, wanneer STEEN in het kader van het 750-jarig be staan van het dorp aantreedt tegen het Nederlands militair elftal. „Reken er maar op, dat ze er niet gemakkelijk een in zullen krijgen", besluit hij. Ook dit jaar verdwijnt er weer een legendarische figuur van de Zeeuwse voetbalvelden. KAREL PLEUNIS (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG Trainer Jo e Maal van het Zeeuws elftal ccft voor de wedstrijd tegen "da JC voor dezelfde basi sopstelling gekozen als voor de '"■'□strijd van afgelopen zater- U(fDj{e®en 'lu' Belgische Irnm wedstriid tegen de WB-beker-finalist Roda JC Kerkrade (thans zeker van uropacupvoetbal volgend ttwn, dank zij de titel van i.w,ordt gespeeld op het veld van het zuider- J Park in Terneuzen en be- F vrijdagavond om 19,00 Het Zeeuws elftal ziet er als «5, ult: Adrie van Huizen W SP°rt> in het doel; géigersPaul Telussa (Jong -eni°p Baa^ Faasse (Meeu- Eugene Lauret (Terneu- Eugene Fagg (Vlissin- i,' ®!dden: Kees van der K,]s J^ddelburg), Hennie k Mdri ,1 Urg)' Wim Dek" ffiburg) en Simo Ha- mun ftlelburg)' voor: Bert Ambon) en Leo ts-M (Yerseke)- Wisselspe- jJanGBa?,rten vaa der Staal en ,(o Wn! t°e<k van Terneuzen, a. (Koewacht) en eidwi's <RCS>- Als ictvanr fr, ls aanSesteld Visrecht Ult Breda en als Sers treden °P Ad uit Axel en Cees ker uit Hulst, land hebben recht op een staanplaats. De kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Chevron Service Station Cornelis in Schoondijke, her enkapper Wouters in Koe wacht, sigarenmagazijn Lip pens in Axel en de kantine van de voetbalvereniging Terneu zen. (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG/TERNEUZEN VLISSINGEN/HULST - Ook in de laatste wedstrijd van de landelijke tenniscompetitie is het eerste team van de tennis vereniging „Hulster Ambacht' uit Hulst er niet in geslaagd het bezoekende De Schelde I uit Vlissingcn beide punten af handig te maken. Lange tijd zag er dat wel naar uit, maar in het dames- dubbel, het eerste en tweede gemengddubbel - de drie laat ste partijen - werd het voor de Hulstenaren een nederlaag. De Schelde wist hierdoor een 4—4 eindstand uit het vuur te sle pen. In het damesdubbel werd het voor de Hulsterse mevr. R. Deltour/J. Verstraeten in hun partij tegen mevr. L. Wijn gaarden en mej. H. Klaassen een 6-3 en 6^4 nederlaag. De «taL,rrskantoor Rouw, de ank l e M'ddenstands- fnieujp. fl.Aktie Centrum idnw! kel3l:>en deze wed- 1 Hw.:nogeiiik gemaakt- Aer/JfunSeert weer als fysiotk en de verzorger tónna ls met vakantie). >ngSprijZen zijn als tio ,..Verdekte zitplaats °°r kinri anPdaatsen f 5.- en {Oty'p., uren 14 jaar en .'1.50 rff een staanplaats eKWPomah°uders van en de afdeling Zee- (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG - In het kader van het 20-jarig bestaan van de voetbalvereniging Heinkenszand speelt het Zeeuws afdelingselftal zater dagmiddag 5 juni in Heinkens zand tegen het eerste elftal van de vereniging van die naam. De wedstrijd op het gemeen telijk sportterrein in Hein kenszand begint om 15.00 uur. De volgende spelers zijn uit genodigd voor het Zeeuws af delingselftal: de keepers Nol Verdonk (Lewedorpse Boys) en Joop van de Broeke (Schoon dijke); verder Johan Baert en Jack Paridaen (Aardenburg), Rinus Cornelis (Schoondijke), Jan Lievense (Brouwersha ven), Wim Berrevoets (WIK), Rudi Snauwaert (Aarden burg), Jack Wille (Ria W), Eddy Schild (Bruse Boys), Chris Riemens (Serooskerke), Joost Folmer (SKNWK), Theo de Croock (Aardenburg) en Wim Geluk (Bruse Boys). Afde- lingsoefenmeester Jo de Waal heeft de technische leiding in handen en als~verzorger treedt op Ron Verkerk. Scheidsrech ter is de heer L. Baert en grens rechters zijn de heren L. van Eenennaam en P. de Jonge. Dit is de voorlaatste wed strijd van het afdelingselftal. Zaterdag 12 juni speelt de afdelingsselectie tegen het zaterdag-afdelingselftal van Brabant, op het terrein van Tholense Boys. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG - De eerste finalewedstrijd van de Zeeuwse jeugdbeker wordt za terdag gespeeld. De grote B-juniorenwisselbeker gaat of naar Middelburg BI of Schoondijke BI. De door Jumbo-offest in 's-Gravenpolder beschikbaar gestelde wisselprijs wordt za terdag om halfzes op het eerste veld aan de Baskenburg in Vlissingen betwist. De win naar ontvangt tevens een be ker. De verliezer krijgt een groot vaan en voor alle spelers is er een herinneringsvaantje. De finale bij de C-junioren gaat tussen Terneuzen Cl en HW Cl. De plaats waar deze finale wordt gespeeld is nog niet bekend. eerste partij in het gemengd dubbel tussen R. Deltour/JL Deltour en L. Wijngaarden/R. Viergever werd voor Hulster Ambacht een 7-5 en 6-3 neder laag. J. Verstraeten/R. van Remortel verloren met 6-4 en 6-1 van de Vlissingers H. Klaassen/A. Prinsen. Overige uitslagen: J.L. Del tour - A. Prinsen 6-2 en 6-1, R. v. Remortel - R. Viergever 6-2 en 6-3., R. Deltour - L. Wijn gaarden 2-6 en 1-6. M. deBooy H. Klaassen 0-6, 6-1 en 6-2, J.L. Deltour/R. v. Remortel - A. Prinsen/R. Viergever 6-0 en '6-2. De Schelde II dat thuis Hul ster Ambacht II ontving won vrij gemakkelijk met 6-2. Nadat de Hulsterse spelers (sters) vier partijen in een ne derlaag zagen eindigen, zorg den A. Deltour/B. de Boy in het herendubbel voor het eerste punt, al had men hier wel drie sets voor nodig. De eerste set tegen F. Verhulst/B. Oranje werd voor de Hulstenaren een 6^4 nederlaag. Vervolgens wist men de tweede set nipt, maar verdiend met 7-5 te winnen, om daarna ook de beslissende met 6-4 op zijn naam te schrijven. Voor het tweede punt zorgden F. Weemaes/B. de Booy in het gemengddubbel dat met de cijfers 6-4 en 6-4 werd gewonnen. Overige uitslagen: F. Ver hulst - A. Deltour 4-6, 6-3 en 6-1B. Oranje - B. de Booy 6-4 en 6-3,1. v.d. Veen - F. Weem- aes 6-1 en 6-2, D. Parent-M. Deltour 1-6, 6-4 en 6-2,1. v.d. Ven/D. Parent - M. Deltour/T. Weemaes 6-7, 6-4 en 6^4., 8. v.d. Ven/F. Verhulst - M. Del tour/A. Deltour 6-4 en 6-1. Hulster Ambacht III versloeg in zijn laatste wedstrijd het thuisspelende Animo V uit Terneuzen met 5-3. Toch begon het voor de Hulstenaren niet zo succesvol, want in de eerste partij verloor J. Deruyck van P. Smolders in drie sets, 3-6, 6-2 en 7-5. Overige uitslagen: J. Jurry- T. Molthoff 4-6 en4-6., J. IJse- baert - H. de Gueht 4-6 en 2-6, J. den Engelsman - M. de Kerf 4-6 en 2-6, A. IJsebaert/C. v.d. Walle - T.Molthoff/R. Schei- fout 1-6, 6^4 en 8-6, J. IJse- baert/J. Jurry - H. de Gucht/M. de Kerf 1-6 en 3-6, J. den En- gelsman/J. Jurry - H. de Guch- t/J. Deruyck 3-6 en 5-7, J. Jur- ry/C. v.d. Walle - M. de Kerf/R. Schelfout 6-^4 en 7-6. Hulster Ambacht IV won in de thuis wedstrijd van DOS met 5-3. M. Schellekens behaalde in het damesenkel een vrij vlotte overwinning. Ze versloeg in twee sets M. Scheurs met 6-1 en 6-1. Maar ook in de dames- dubbel met G. de Moor trad ze duidelijk op de voorgrond. A. Thiele/M. Scheurs van DOS waren met de cijfers 6-4 en 6-3 kansloos. Uitslagen: Th. Schellekens - P. Gruwer 4-6 en 1-6, P. Ha- melinck - O. Adan 3-6, 6-3 en 4-6, G. de Moor - A. Thiele 6-4, 0-6 en 4-6, Th. ScheUekens/P. Hamelinck - O. Adan/J. Felius 7-6 en 6-4, Th. Schellekens/M. Schellekens - A. Thiele/P. Gruwer 3-6, 6-0 en 6-3 ADVERTENTIE rente nieuw rente oud 2 weken opzegging 4'/< i% 4% 3 maanden opzegging 4Vi% 4%% 6 maanden opzegging 43/4% 4'/2°/o 12 maanden opzegging 5%% 5% rente nieuw rente oud 2 jaar vast 3 jaar vast 4 jaar vast 5 jaar vast 6 jaar vast 6'/2% VUX 7%% 8% 8%% 6-y4% 714% 7%% rente nieuw rente oud 1 jaar vast 2 jaar vast 3 jaar vast 4 jaar vast 5 jaar vast 6 jaar vast 6'/4% S'/2% 5Wo 6'/4% TU% 7'/2% (Rente op basis van samengestelde intrest.) rente nieuw rente oud Inleg direkt beschikbaar. 6%% 6% (De basisrente op deze spaarvorm wordt 4%.) rente nieuw rente oud tot tot maand opzegging. (Rente stijgt in 5 jaar tot 73A% op basis van samengestelde intrest.) (Op voordien gestorte bedragen op spaarvormen met vaste termijn wordt gedurende de looptijd geen rentewijziging toegepast.) Bovenstaande rentevergoedingen gelden m.i.v. 1-6-76. bankiers 's-Hertogenbosch, Amsterdam, Breda, Den Haag, Eindhoven, Hilversum, Nijmegen, Roosendaal, Rotterdam, Tilburg, Vught. (Van onze sportmedewerker) DORDRECHT-TERNEUZEI Met een totaal van 6955 pun- tenzijn de D-meisjes van Delta Sport uit Zierikzee winnaar geworden in een juniorencom petitiewedstrijd van het di strict West II. De jeugdafdeling van de Terneuzense sportvereniging Schelde Sport eindigde op de vijfde plaats, met een totaal van 5672 punten. Delta Sport uit Zierikzee kwam met 5047 punten op een zesde plaats. Het nummer hoogspringen werd gewonnen door H. Ko renneef van Delta Sport met een sprong van 1.25 m. H. Po- korni van diezelfde vereniging atletiek won het verspringen met 4.31 m„ om daarna ook te zegevie ren op de 60 m. in 9.1 sec. Bij de C-meisjes was Schelde Sport met een derde plaats de beste Zeeuwse vereniging, dat met een totaal van 8144 pun ten. Zeeland Sport werd hier zesde met 7371 punten. Voor de Schelde Sport-atlete Wanda Reijenga werd het een fraaie tweede plaats op het nummer discuswerpen met 18.78 meter. Clubgenote ,M. Olieslager werd tweede in het verspringen: 4.59 meter. Op de 80 m. zegevierde ze in een tijd van 10.7 sec. De jeugdploeg van Zeeland Sport verbeterde het record op de 4x80 meter met een tijd van 44.4 sec. schelde Sport was echter de snelste van de tien deelne mende ploegen. Zij lieten een tijd afdrukken van 43.16 sec. Verder viel er een tweede plaats te noteren voor Connie Gijsbertse van Zeeland Sport. Op de 600 m. werd het voor haar een tijd van 1.49.3 sec. Silvia Sleurink werd derde op het hoogspringen met een sprong van 1.35 m. Een plaats die ze uiteindelijk mocht delen met clubgenote Van Vossen. ZAAMSLAG - De Con cours Combinatie Walcheren hield met een deelname van 439 oude duiven een wed vlucht vanuit Orleans, die werd gewonnen door een duif van R. Velthuizen uit Sou burg met een snelheid van 1157,31 meter per minuut. 2. F. Lacor uit Vlissingen, 3. Aerssens-Maas uit Vlissin gen; 4 en 5. M. Jaspers uit Middelburg; 6. H. Wzietek uit Vlissingen; 7. J. Hinderks uit Middelburg; 8 EN 20. L. Braet uit Souburg; 9. J. Meerman en zoon uit Vlissin gen; 10. W. Swagemakers uit Middelburg; 11. J. Broeke en zoon uit Souburg; 12 en 19. J. Hietbrink uit Middelburg; 13 en 14. J. Lens uit Vlissingen; IT. L. van de Kettery uit Middelburg; 16. W. Hofman uit Middelburg; 17. A. Braam en zoon uit Middelburg; 19. J. van de Belzen uit Middel burg. De Swaluw te Kwaden- damme met 103 oude duiven, hoogste snelheid 1210,4 mpm. 1. R. de Koster; 2 en 3. J. Claessens; 4. P. Poortvliet; 5. \j. de Jonge; 6 en 9. M. Bou- dens; 7. H. Beulens; 8. F. Franse. De Uiver te 's Heer Arendskerke met 110 oude duiven, hoogste snelheid 1167,5 mpm. 1 en 7. D. Rijk; 2. J. van Hekken; 3. W. Vis ser; 4 en 5. Joh. Poelman; 6'. P. Goedgebure; 7 en 10. J. Kole; 8. J. van de Velde; '9. M. Koens. De Postduif te Lewedorp met 51 oude duiven, hoogste snelheid 1175,2 mpm. 1. P. Pieters; 2 en 7. A. Hazen; 3,4, 5 en 10. C. Hermes; 6, J. Pol- fliet; 8. J. Buise; 9» M. Ars. Vriendenkring te 's Heer- enhoek met 37 oude duiven, hoogste snelh'iid 1162,4 mpm. 1 en 6. L. 'Traas; 2 en 3. PTraas; 4. S. van Eykeren; 5. Joh. van de Dries; 7. J. van Eykeren; 8, 9 en 10. A. van de Dries. Zeelandia te Middelburg met 128 oude duiven, hoogste snelheid 1136,32 mpm. 1 en 2. M. Jaspers; 3. J. Hinderks; 4 en 10. W. Swagemakers; 5. J. Hietbrink6L. van de Kette ry; 7. A. Braam en zoon; 8 en 9. J. van Belzen. De Posthoorn te Vlissingen met 226 oude duiven, hoogste snelheid 1156,47 mpm. 1 en 10. F. Lacor; 2. J. Weeland;; 3. Aerssens-Maas; 4. J. van Peenen; 5. H. Wzietek; 6. J. Meerman en zoon; 7 en 8. J. Lens; 9. W. Hofman. De Luchtbode te Souburg met 169 oude duiven, hoogste snelheid 1169,15mpm. 1 en3. L. van Wallenburg; 2, 4, 6, 8 en 10. Van Peenen en zoon; 5. R. Velthuizen; 7. L. Braet; 9. J. Broeke en zoon. Uitslagen wedvluchten vanuit BeaumetDe Postduif te Lewedorp met 90 duiven, hoogste snelheid 1177,32 mpm. 1, 5, en 8. A. Hazen, 2. P. van 't Westeinde; 3 en 4. N. van 't Westeinde; 6 en 10. G. Steenbakker; 7. P. Pieters; 9. P. Steenbakker. Vriendenkring te 's Heer- enhoekr" met 174 duiven, hoogste snelheid 1187,8 mpm. 1. A. van de Dries; 2. C. Rijk\ 3 en 8. A. Westdorp; 4. G. Verbart; 5. J. van Eykeren; 6. P. van de Waart; 7. P. Traas; 9. G. de Jonge; 10. L. Traas. De Uiver te 's Heer Arendskerke met 180 duiven, hoogste snelheid 12193,26 mpm. 1 en 5. M. Koens; 2. F. Westdorp; 3. C. Goedgebure; 4. F. Vermeulen; 6, 8 en 10. Joh. Poelman; 7 en 9. D.Rijk. De Swaluw te Kwaden- damme met 80 Duiven, hoog ste snelheid 1211,82 mpm. 1 en 4. H. Beulens, 2, 5, 6 en 9. M. Boudens; 3. F. Franse; 7. C. Franse; 8, J. Steenbakker; 10. J. de Koster. De Luchtbode te Souburg met 194 duiven, hoogste snelheid 1220,56 mpm. 1,2 en 3. 1. Joziasse; 4 en 9. C. Meulmeester; 5. Gebroeders Korff; 6. Joh. Braet; 7. L. van Wallenburg; 8. J. Broeke en zoon; 10. J. Broeksma. Zeelandia te Middelburg met 138 duiven, hoogste snelheid 1211,37mpm. Ien3. Ch. de Graaf; 2. R. van Her cules; 4. A. 't Gilde; 5. A. Braam en zoon; 6 en 8. J. Hinderks; 7. M. Poortvliet; 9. M. Jaspers; 10. L. van de Ket tery. De Posthoorn te Vlissingen met 292 duiven, hoogste snelheid 1232 mpm. 1. P. Theune; 2. J. Rottier; 3. K. Meerman; 4. van de Dood- Meerman; 5. W. Warren; 6. A. Schenkel; 7. F. Lacor; 8. J. van Roo; 9. Aerssens-Maas; 10. J. Lynse en zoon.

de Stem | 1976 | | pagina 11