Bij trainer Thijs mag ik een font maken' Rob Rensenbrink: ,IK WIL WEL NAAR SPANJE' ,BELGIE ZINT OP WRAAK" iedereen leest de krant altijd en overal. VRAAGTEKEN van hoogwaardige en dynamisch. te realiseren een onlijkheid, met liefst vermogen en wils- ibekende begrippen. eden in een be- produkt. ing en opleiding in srkt worden door een ie team. ian naar: RLAND N.V. »TE KEUZE IN 01152-13 74 - Biervliet bungalow met gas c.v. en hv instig gelegen t.o.v. de uitval?- ride, prachtige living met open irbinding met de zeer luxe keu- ie grond 1 grote sl.k. en badka- rote sl. kamers en aparte ruimte ller'j 205.000,- k.k. woonhuis met grote aan9®" Ind. woonhuis: woonk., grote i en 2 flinke sl. kamers. 75.000,-k.k- te koop 2 panden waarin thans ven. Boven een horecabedrijtis ir rendabele huuropbrengst vooi (en met onze 20 onderstaari- wij momenteel aanvragen ingen in Breda en orn9- rond Breda, mag ook do ormatie en taxatatie gelieve met P. Proper. icademiesingel 25. el. 076-125700. IREDA. .g.g. 01682-2219- l Dordrecht, Düsseldort, fc" Haag, s-Hertogenboscn^ ijmegen. RoerrnondlJ*°termee: viissingen en Zoet sport jEAN-marie pfaff SINT-NIKLAAS - Negen jaar geleden kreeg de toen dertienjarige Jean-Marie Pfaff lijn eerste keepersonderricht van Guy Thijs, die aan zijn eerste jaar als trainer bij SK Iteveren-Waes bezig was. Jean-Marie Pfaff zal op dat moment beslist niet vermoed «ebben, dat die Guy Thijs een belangrijke rol in zijn latere carrière zou gaan spelen. De lieitenzijn bekend. Jean-Marie Pfaff bleek voldoende kwaliteit in huis te hebben om door Itestoten naar de hoofdmacht van het dit seizoen sterk voor de dag gekomen Beveren- llïaes. Zelfs talent genoeg voor een plaatsje in de Belgische nationale selectie. Bij onze liuiderburen nog altijd een erezaak. I Het vertrouwen winner, van loach Raymond Goethals |:eek echter niet te realiseren. «Belgische tovenaar, die de de-later de witte - duivels laar heel wat successen voerde ■rond Jean-Marie Pfaff een ■aanlig keepertje. Maar meer luk met. Vandaar dat Ray- land Goethals de ervaren I Christian Piot handhaafde. ■Set „een Piot op een been is |osg altijd beter, dan een fitte l.'aff", verdedigde hij vol vuur ■a.jn met veel kritiek begeleide laze. Het resultaat: enkele doelpunten, waarbij de lilandard-doelman niet geheel Irajuitging. I Op de mentale opdoffers die I de toch al gevoelige Jean- l 'w Pfaff met zijn uitspra- |®i herhaaldelijk toediende Itakte Goethals zich niet zo l-i De Beveren-Waes doel- Isihjorde bij de selectie om dat je nou eenmaal een reser vedoelman nodig hebt. Zo re deneerde Raymond Goethals, tot groot verdriet van de Beveren-aanhang. Aanvanke lijk wil Jean-Marie Pfaff niet meer over de voor hem zo bit tere affaire Goethals. „Dat is voorbij", zegt hij. Toch blijkt hij de woorden van mijnheer Goethals niet vergeten te zijn. Zijn relaas: „Ik vond die op merkingen natuurlijk niet leuk. Veel mensen hebben me echter moed ingesproken. Me gezegd dat mijn kans nog wel komt. Daarom kon ik me sterk maken. Een pantsering aan leggen tegen de kritiek van mijnheer Goethals. Maar het heeft doorgewerkt. Twee wed strijden na de match in Rotter dam heb ik voor Beveren wat minder goed gekeept. Het heeft me dus wel degelijk geraakt." Na de wedstrijd in de kuip was Jean-Marie Pfaff zo wat de enige Belg die met een te vreden gezicht de spelersbus binnenstapte. „Logisch", stelt hij lachend, „ik had totaal geen schuld aan die grote nederlaag. Maar in Rotterdam had ik erg graag gespeeld", vervolgt hij heel wat ernstiger, „veel men sen zeiden na afloop dat ik blij moest zijn dat ik niet tussen die palen stond. Ik had echter tegen een ploeg van wereld klasse ook de wedstrijd van mijn leven kunnen spelen. Na tuurlijk kun je dat nooit bewij zen, maar het had gekund". Dat Jean-Marie Pfaff diep in zijn hart blij is met het vertrek van Raymond Goethals is wel duidelijk. En hij zal ongetwij feld niet de enige zijn. De komst van Guy Thijs is door de sympathieke Beveren-goalie Rensenbrink in gesprek met bondscoach Knobel. „Een Spaans avontuur zou ik best aandurven. ZEIST - Op een afstand lijken ze als twee druppels water op elkaar, Johan Cruijff en Rob Rensenbrink. Hun lichaamsbouw verschilt nauwelijks en de bewegingen van de twee Oranjevedetten hebben veel overeenkom sten. Beiden zijn snel, be weeglijk en onberekenbaar. Johan Cruijff is echter meer regisseur, terwijl Rob Rensenbrink bepaald niet de neiging heeft zich als zodanig te manifesteren. Toch kan de Anderlechtspeler door zijn slimme op maat gegeven passjes en zijn snel uitge voerde solo's vol wervelende kapbewegingen een wed strijd alleen beslissen. Ren senbrink bewees dat enkele weken geleden nog in de in terland tegen België,"toen hij driemaal scoorde en tijdens de finale-ontmoeting voor bekerwinnaars tegen Wes tham United toonde hij an dermaal aan, welk een grote waarde hij voor de Brusselse club heeft. Het zal daarom duidelijk zijn dat Anderlecht zijn grote man niet graag zal laten gaan. Maar de kunsten van Rensenbrink zijn ook de Madrid wel degelijk belang stelling heeft. Hoever je inte resse vanuit Spanje echt se rieus moet nemen, is nu nog moeilijk te bepalen. Wanneer ik echter een aantrekkelijke aanbieding zou krijgen, zou ik best zelf een paar jaar een Spaanse topclub Real Mad rid niet ontgaan. Rensen brink, zich met het Neder lands elftal in het KNVB- sportcentrum in Zeist voor bereidend op de return tegen de Belgen„Noem het nog ge ruchten, maar het is voor mij toch wel duidelijk, dat Real Spaans avontuur aandur ven". Maar het ziet er vooralsnog niet naar uit dat Anderlecht Rob Rensenbrink zonder meer zal laten gaan. Voorzit ter Constant Vandenstock piekert niet over een transfer van Rensenbrink. Bovendien zit de Anderlechtaanvaller contractueel nog vijf jaar vast. „Je zou nu kunnen stel len, dat het misschien niet verstandig van mij is geweest om een dergelijke verbinte nis met Anderlecht aan te gaan, maar ik heb op een ge geven moment bewust voor de zekerheid gekozen. Maal ais ik me elders nadrukkelijk financieel kan verbeteren, vind ik toch dat de club mo reel verplicht zou zijn zijn medewerking aan een trans fer te verlenen". De perikelen rond de komst van ex-bonds- coach Raymond Goethals naar Anderlecht laten Ren senbrink vrijwel koud. Hij zegt daarover: „Ik heb er veel over in de krant gelezen, maar ik ken die man verder nog niet. Voordat ik over hem kan oordelen, moet ik eerst onder hem gewerkt hebben". Rensenbrink treurt over igens niet zozeer over het ver met gejuich begroet. Tot zijn grote tevredenheid zette de nieuwe Belgische coach danig het mes in de nationale selec tie. De jeugd krijgt voorrang. Jean-Maie Pfaff: „De jeugd had al veel eerder een kans moeten krijgen. Vroeger was het echter bijzonder moeilijk om tussen de oude garde te ge raken. En dat is natuurlijk nooit bevordelijk voor je ver trouwen. Nu mijnheer Thijs die verjonging wel aandurft hoor je erbij. Dat kan de sfeer in het team alleen maar ten goede doen komen". De kans dat Guy Thijs JeanTMarie Pfaff zal verkiezen boven de nog altijd wedstrijd ritme missende Christian Piot is erg groot. Rekenen op een plaats onder de lat doet Jean-Marie Pfaff niet, hopen des te meer. „Het maakt mij niet zoveel uit. De trainer be slist. Mijn tijd komt wel. Daar ben ik van overtuigd. Want bij mijnheer Thijs voel ik me op mijn gemak. Op de training ben ik nu veel rustiger. Nu mag ik eens een fout maken. Bij mijnheer Goethals was ik bang om een fout te maken. Hij duldde geen fouten. Dat knaagt toch aan je zelfver trouwen. Je bent te gespan nen". Pfaff: -De kritiek van mijnheer Goethals heeft me geen goed gedaan, al hebben heel wat mensen me enorm gesteund. "le overeind". Jean-Marie Pfaff is pas 22. Een lange carrière als eerste doelman van de nationale ploeg ligt hem wellicht te wachten. Zelfverzekerd zegt hij: „België heeft weinig echte klassekeepers. Bij de topclubs spelen buitenlandse doelman nen. Na Christian Piot is er weinig talent gekomen. Van daar dat ik me moet kunnen handhaven. Ik ben overigens een erg goede vriend van Christian. Voor hem heb ik veel bewondering. Al is hij nooit mijn grote voorbeeld ge weest. Dat was Jean Nicolay. Toen ik klein was vroegen de mensen wel eens, „manneke hoe heette gij". Mijn ant woordt was dan steevast: Jean Nicolay. Afgelopen zondag zag ik hem sinds acht jaar weer. Hij heeft me nog de hand ge drukt. Dat vond ik geweldig". Naar alle waarschijnlijkheid blijft Jean-Marie Pfaff, on danks de belangstelling van gerenommeerde buitenlandse clubs, onder andere Feyenoor, bij het bescheiden Beveren, het Volendam van België. „Met Feyenoord zijn de contacten verbroken. Beveren vroeg erg veel voor mij. Dat vind ik he lemaal niet erg. Het is een be wijs dat de clubleiding in mij een goede doelman ziet. Als ik dit jaar niet wegga, blijf ik voorgoed. Ik heb nu nog een tweejarig contract. Wellicht teken ik dan voor vier jaar, waarna er een benefietwed strijd voor me volgt. Dat levert toch ook de nodige franken op. Bovendien heb in in Sint- Niklaas een erg goed lopende sportzaak. De mensen kennen me hier. Waarom zou ik dan weggaan Dat doe ik alleen als er een fantastisch aanbod komt". De belangstelling voor hem zal echter wel blijven. Zeker als hij zich een plaatsje achter de Belgische defensie ver schaft. Een soort wraak op Raymond Goethals, al zal JeanMarei Pfaff dat nooit met zoveel woorden zeggen. „Mijnheer Thijs heeft de eerste stap naar verjonging gezet. Za terdag zal blijken of hij gelijk heeft Geloof maar dat de jon geren er een prestigezaak van zullen maken. De kwalificatie kunnen we wel vergeten, maar een kleine overwinning op Hol land is altijd welkom. De jeugd zal knokken. Hopelijk met mij erbij. Als ik speel krijg ik ein delijk de kans die me eerder is afgepakt'.. ROMAIN VAN DAMME MMI - trek van Hans Croon, die één jaar de touwtjes in handen heeft gehad bij Anderlecht en nu nog wil proberen om na de Europacup voor bekerwin naars ook nog de vaderlandse beker binnen te slepen. Croon en Rensenbrink heb ben elkaar niet altijd even goed verstaan. De verwijde ring kwam in het begin van het seizoen, toen successen voor Anderlecht uitbleven en Croon zijn vedette van de training wegstuurde. Rensenbrink: „Ik vond dat een onterechte beslissing. Kijk, ik ben van nature een binnenvetter. Ik zal me niet zo gauw uiten, maar als ik vind dat me onrecht wordt aangedaan, dan kan ik kop pig zijn. Croon en ik hebben drie weken niets tegen elkaar gezegd. Na een poosje be gonnen we langzamerhand toch weer tegen elkaar te praten en de laatste tijd gaat het tussen ons zelfs vrij goed. Maar daar zijn de prestaties natuurlijk niet vreemd aan. Het is nu eenmaal altijd zo, dat wanneer een elftal goed draait, je eerder bereid bent iets van elkaar te nemen. Van mij had Croon echt wel mo gen blijven". Rob Rensen brink verkeert momenteel in glanzende vorm. Dat heeft hij nu tweemaal vrij snel tweemaal achtereen bewe zen. „Maar", zegt hij be scheiden, „dat komt ook om dat zowel het Nederlands elf tal als Anderlecht ook lekker draaien. Als een team sterk speelt, dan durf ik ook meer acties te ondernemen. Dan hoef je niet zo bang te zijn, dat er iets mislukt. Je wilt dan ook veel aangespeeld worden". Voor Rob Rensen brink breken er belangrijke en ook zware weken aan. Toch is de frêle aanvaller het lange voetbalseizoen nog lang niet beu. Hij: „Als we in de halve bekerfinale Club Brugge kunnen terugwijzen, volgt er vanzelfsprekend nog een finale achteraan. Zou dat niet lukken, dan kan ik me volledig op de eindronde van het Europees kampioen schap voor landenteams gaan concentreren. Het sei zoen duurt dan nog een maand, maar daar zie ik be paald niet tegen op. Maar la ten we nog niet te veel voor uit blikken. Zaterdag krijgen we eerst nog die wedstrijd tegen België en ik heb zelf wel gemerkt, dat er een dui delijke revanche in België leeft. Niet dat er een stem ming is dat ze die 5-0- nederlaag wel even ongedaan zullen maken, maar een overwinning, zelfs de klein ste, zal voor het Belgisch elf tal al een grote morele op pepper betekenen. Wij heb ben echter het grote voordeel dat we niets hoeven te force ren. Wij kunnen vrijuit voet ballen. Bovendien moet je natuurlijk afwachten hoe de Bruggespelers de nederlaag tegen Liverpool verwerkt hebben. Zowel geestelijk als lichamelijk. Zij hebben tens lotte in die wedstrijd enorm veel moeten geven. Tot en met de laatste minuut. En als je dan zo dicht bij die cup bent geweest en het lukt toch niet, dan is dat een flinke dreun. En er kunnen natuur lijk ook nog blessures aan het licht komen. Lambert is al het kind van de rekening ge worden

de Stem | 1976 | | pagina 9