u Vijf debutanten in Belgisch elftal FEVENOOM lit BEROEP TEGEN SCHORSING VAN VAN DE KORPUT DUBBELE WINST VOOR PATRICK SERCU Rusland niet naar schaakolympiade DIKS OP DREEF BASKETBALTEAM TWEEDE iillTi Een debutant bij Duitsland Beurskoersen Eindzege Karpov HILLEN HAALT LIMIET 020-2117! I Pakdetelel* Kaart niet terecht Gorelov winnaar sport Uitslagen Tafeltennis - ploeg voor E.K. jeugd (Van onze sportredactie) BRUSSEL - Guy Thijs heeft de erfenis van Raymond Goe- thals niet aanvaard. Gisteren na de laatste training van de Belgische selectieploeg in het Heizelstadii 1 maakte hij zijn elftal bekend. Nederland ont moet een ploeg met vijf debu tanten. Op de reservebank zit ten bovendien nog twee Belgen die niet eerder voor de natio nale ploeg uitkwamen. van het elftal dat in Rotter dam met 0-5 verloor, heeft Thijs slechts vier spelers op hun plaats gehandhaafd, na melijk Martens, Cools, Van der Eycken en Van Gooi. De in greep van de oud-trainer van FC Antwerp was mede nood zakelijk, omdat Coeck, Lam bert en Piot geblesseerd dan wel niet fit of in conditie zijn. Tl ijs vertelde na de training in B -ussel dat zijn elftal aan vallend zal spelen. Debutanten in het Belgische elftal zijn: Pfaff (Beveren), Dalvjng (Lokeren), Renquin (Standard), René Verheyen (Lokeren) en Wellens (Molen beek). Het elftal ziet er als volgt uit: Doel: Van Binst (Andcrlecht), Dalving (Lokeren), Renquin (Standard) en Martens (RVVDM); Midden: Cools (Brugge), René Verheyen (Lo keren), Van der Eist (Ander- lecht) en Van der Eycken (Brugge); Voor: Van Gooi (Brugge) en Wellens (RWDM). Wisselspelers: Piot (Stan dard), Leekens (Brugge), Dele- sie (Waregem), Teugels (RWDM) en Millecamps (Wa regem). Tijdens de tamelijk zware oefeningen van gistermiddag bleek dat Paul Courant van Luik vanavond niet zou kun nen spelen. Guy Thijs heeft daarna onmiddellijk Mare Mil lecamps van Waregem opge roepen om de selectie te com pleteren. Christian Piot, aanvoerder en doelman van de „Rotter damse" ploeg, vertelde zelf dat hij nog niet honderd procent in vorm is en dat het hem beter leek onnodig risico te vermij den. 99 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Feyenoord heeft hoger beroep aangete kend tegen de straf, een wedstrijd schorsing en 200 gulden boete, die de tuchtcommissie verdediger Michel van de Kor put heeft opgelegd naar aanleiding van de gele kaart die hij in het duel tegen Roda JC door arbiter Wellinga kreeg uitgeriekt. De Rotterdamse club hoopt dat de commissie van beroep nog voor de wedstrijd tegen PSV een uitspraak zal doen in deze zaak. Van de Korput zal ook in hoger beroep worden verdedigd door de Schiedamse advokaat mr. Van Velzen. Van de Korput was overigens bijzonder teleurgesteld qver de uitspraak van de tuchtcommissie. ,,Ik had een wat njildere straf verwacht. Maar ja, ik kan er niets aan veranderen. Ik vind overigens dat de gele kaart, die scheidsrechter Wellinga me gaf, niet terecht was. Ik heb Pierre Vermeulen van Roda JC namelijk niet geraakt. Maar hij zag dat blijkbaar anders". Van de Korput SPANJAARD SANTISTEBAN VERONGELUKT IN DE GIRO SYRACUSE (AFP) - De dood van de 29-jarige Spaanse renner Juan- Manuel Santisteban heeft het dubbele succes van de Belgische sprinter Patrick MOSKOU (ANP) - De schaakbond van de Sovjet Unie heeft besloten geen ploeg af te vaardigen naar de schaak olympiade, die in oktober in Israël wordt gehouden. Tass, het nationale persbureau van de Sovjet Unie, voegde aan die mededeling nog toe dat de Sovjet Unie ook niet zal zijn vertegenwoordigd op de vergadering van de wereld schaakbond, die te zelfder tijd in Israël wordt gehouden. De schaakbond van de Sovjet Unie stelt zich volgens Tass op het standpunt dat de internationale schaakfeder atie zijn eerder genomen beslissing moet herzien en in een ander land de Olympiade en de vergadering moet houden. De schaakorganisatie van de Sovjet Unie vindt dat de huidige situatie in Israël geen garantie biedt voor de vei ligheid van de deelnemers aan de wedstrijden en aan het congres, noch voor een normale afwikkeling van de be langrijkste programmapunten. De schaakbond van de Sovjet Unie bsloot zijn medede ling met; „Het houden van de schaakolympiade in een land, waarvan de regering in strijd met de bekende resolu tie van de V.N. en met de algemeen gehanteerde begrippen van internationaal recht een politiek van agressie voert tegen de omliggende Arabische landen, is onjuist. De on derdrukking van de Arabische bevolking is in strijd met het principe van de schaakolympiade en van de FIDE, dat zegt „wij allen behoren tot een familie.,, Dr. Max Euwe, voorzitter van de wereldschaakbond was niet verrast door de mededelingen van de schaakbond van de Sovjet Unie. Hij zei dat ieder land het recht heeft deel te nemen aan of weg te blijven van de wedstrijden in Israël. Het leek hem niet aannemelijk dat de wedstrijden en de vergadering in een ander land dan Israël zullen worden gehouden. Hij verwachtte wel dat deze stap uit de Sovjet Unie gevolgd zal worden door vergelijkbare beslissingen van de schaakbonden in andere Oosteuropese landen. Sercu op de eerste dag van de Ronde van Italië over schaduwd. Het drama speelde zich af tijdens het eerste gedeelte van de eerste etappe, tijdens een afdaling van een heuvel in de omgeving van startplaats Ca tania. Santisteban had met zijn ploegmakkers van KAS, Carlos Ocana en Antonio Me- nendez, gewacht op José- Antonio Gonzales-Linares, die een lekke band had gekregen. Tijdens de afdaling ging San tisteban met hoge snelheid in een bocht onderuit en viel met zijn hoofd op en tegen de van grail. De Spaanse renner liep niet alleen een schedelbasis- fractuur op, maar ook ernstige snijwonden aan hals en nek. In de ambulancewagen overleed Juan-Manuel Santisteban tien minuten na de valpartij. Juan-Manuel Santisteban werd op 22 oktober 1946 in Ampuero geboren. Hij was geen „grote", maar wel een uit stekende knecht in de ploeg van KAS. In de zes seizoenen dat hij als professional actief was, nam hij verschillende ke ren in etappe wedstrijden zijn kans waar om met een lange soloriteen etappezege te beha len. Santisteban deed dit vooral in de Ronde van Spanje. Dit jaar won hij de zesde etappe van de Ronde van An- dalusië. De overige renners van KAS overwogen gisteravond of het nog zin heeft de Ronde van Ita lië te vervolgen. Zij zullen vanmorgen waarschijnlijk naar huis gaan. De dood van Juan-Manuel Sercu: twee ritorerwirmingen Santisteban legde een scha duw over de eerste dag van de 59e Ronde van Italië. Het fa tale ongeluk had de renners zo aangegrepen, dat er van strijd totaal geen sprake was. Tij dens de beide etappes op de eerste Giro-dag viel er niet één ontsnapping te noteren. Tweemaal stoof het peloton compleet op de eindstreep af en tweemaal won de snelle Belg Patrick Sercu. Hij mag daarom vandaag in de rose lei derstrui starten. Eerste gedeelte eerste etap pe: 1. Sercu (Bel) 1.34.08 uur, 2. Roger de Vlaeminck (Bel) z.t., 3. Van Looy (Bel) z.t., 4. Anto- nini (Ita) z.t., 5. Van Linden (Bel) z.t. Tweede gedeelte eerste etappe: 1. Patrick Sercu (Bel) 78 kilometer van Catania naar Syracuse in 2 uur, 27 minuten en 1 seconde. 2. Rik van Linden (Bel), 3. Roger de Vlaeminck (Bel), 4. Enrico Paolini (Ita), 5. Perino Gavazzi (Ita), 6. Franco Bitossi (Ita), 7. Frans van Looy (Bel), 8. Francesco Moser (Ita). AKEN (ANP) - De West duitser Gerd Wiltfang heeft gisteren tijdens het internatio nale concours hippique van Aken een afvalspringconcours gewonnen. Hij versloeg in de finale met het paard Fahnrich de Spanjaard José Rosillo met Aquila Real. Rosillo maakte twee springfouten in het par koers met zes hindernissen. De Nederlander Peter Diks deelde de derde plaats met de Belg Eric Wauters. De donkere ruiter uit Garde ren verloor in de halve finales met Cybelle van Wiltfang. Hij finishte wel als eerste, maar kreeg vier strafpunten. Wilt fang bleef foutloos. Hij mocht van geluk spreken dat de laat ste hindernis, de muur, na een touché overeind bleef. Rob Eras bleef in het kwalificatie springconcours voor dit on derdeel foutloos, maar hij wilde zijn paard sparen en trok zich terug. Uitslag afvalspringcon cours: 1. Gerd Wiltfang (W- Dld) met Faehnrich, 2. José Rosillo (Spa) Aquila Real, 3/4. Peter Diks (Ned) Cybelle en Eric Wauters, (Bel) Lasagna, 5. Xastan van Paesschen (Bel) Huppeiri, Hauke Schmidt (W-Dld), Trumpf, Gilles Be- rtrand rfc- Ballanda (Fra), Ro deo C en Eva van Paesschen (Bel) Echo. Ook in het laatste onderdeel van gisteren, het puissance springconcours, was Peter Diks de beste Nederlander. Met Flying Eurotex eindigde hij als vijfde in een deelne mersveld van 38. In de tweede barrage maakte de Neder landse combinatie, die zater dag niet in de landenploeg zal starten, een fout op de muur, die toen een hoogte had van twee meter. Van de overige Nederlanders bleef alleen Anton Ebben fout loos in het eerste parkoers over acht hindernissen. Hij trok zich echter met Jumbo Design terug voor de eerste barrage. Dertien combinaties plaatsten zich voor het eerste „stechen". Henk Nooren maakte zowel met Pluco als met Jagermeister één springfout. Hans Horn liep met Codex en Winnetou acht strafpunten op. „Ik denk dat het komt omdat we nog wat weinig wedstrijden hebben ge reden", gaf de in Italië wo nende Nederlander als excuus op. „Ook mijn val in Balve heeft daar mee te maken". We reldkampioen Hartwig Steen ken greep met Goya de eerste prijs in dit onderdeel, dat op de door zware regenval bijzonder modderig geworden bodem moest worden afgewerkt. Hij maakte in de vierde barrage een fout op de muur van 2.20 meter hoogte. Zijn in die fase als enige overgebleven concur rent Hubert Parot was minder fortuinlijk. De in een blauw jasje gestoken volslanke Fransman smakte met Tic hard op de grond na een fout op de muur. Hij bleef even versuft liggen, maar wuifde even later toch beslist de hulp van de snel toegeschoten ambulance weg. Parot was in ieder geval verze kerd van de tweede prijs. Uitslag puissance: (in de vierde barrage was de muur 2.20 meter hoog): 1. Hartwig Steenken (W-Dl) met Goya 4 strafpunten in de vierde bar rage, 2. Hubert Parot (Fra) Tic opgegeven in de vierde barra ge, 3. Nelson Pessoa (Bra) Mi met vier strafpunten in de derde barrage, 4. Hauke Schmidt (W-Dl) Due de Na mandie opgegeven in derde barrage, 5. Peter Diks (Ned) Flying Eurotex 4 strafpunten in tweede barrage, 6. Rai- mondo d'Inzeo (Ita) Bellevue teruggetrokken voor de tweede barrage, 11. o.a. Anton Ebben (Ned) Jumbo Design terugge trokken voor de eerste barrage. SOFIA (ANP) - Ondanks zeer matig basketbal heeft Ne derland, dat donderdag ver rassend het sterke Cuba met 86-83 versloeg, ook de laatste wedstrijd in het sterk bezette toernooi te Sofia gewonnen. Hongarije moest met 69-50 zijn meerdere erkennen in een Nederlands team, dat geen moment het peil haalde van eerdere wedstrijden, maar tac tisch goed speelde en zeer goed gebruik maakte van de vele missers in de Hongaarse ploeg. De tweede plaats in de eind rangschikking was het ver diende resultaat voor de Oran je-ploeg. Bill Sheridan zag het zwakke schieten van de Hon garen, die bovendien in de re bound weinig hadden in te AMSTERDAM (ANP) - We reldkampioen Anatoli Karpov heeft de Euwe-vicrkamp in Amsterdam gewonnen. In de slotronde versloeg hij de IJs lander Olafsson in de tweede zitting. Browne veroverde na het afbreken het volle punt tegen Timman en werd daar door tweede. De eindstand is: 1 Karpov 4 punten; 2 Browne 3 punten; 3 Olafsson en Timman 2punt brengen, als voornaamste oor zaak van de vierde overwin ning. „Het leek allemaal erg gemakkelijk te gaan, maar dat was beslist niet zo. Een paar spelers waren duidelijk ver moeid na dit zware toernooi". Die vermoeidheid was echter nogtneer zichtbaar bij Honga rije, dat in de lange Loszonczy - evenals Kees Akerboom, de Canadees Robinson en de Bul garen Christov en Golomeev in het sterrenteam van het toer nooi gekozen - zonder meer een speler van grote klasse heeft, maar ook bij hem kwam het er - na zes goede wedstrij den - niet meer uit. Hongarije schotelde Neder land een bijzonder lastige zone-verdediging voor, waar tegen de Oranje-ploeg de juiste aanval niet kon vinden. Het gevolg was dan ook dat Honga rije een ruime voorsprong nam via de toen nog goed schie tende Lang en Meiri. De tweede plaats, die Nederland - ook dankzij een zege van Ca nada op Roemenië - kon berei ken bij een overwinning leek in gevaar. Het zou toch lukken. Canada eindigde weliswaar evenals Nederland op acht punten, maar omdat bij gelijk eindigen van twee ploegen de onderlinge wedstrijd, die Ne derland op de openingsdag won, de doorslag geeft, werd Nederland tweede achter Bul garije. Zeer lang bleef Nederland tegen een achterstand van rond de vijf punten aankijken. Het spel was aan beide zijden bijzonder matig en de score liep dan ook zeer langzaam op. Na vijftien minuten was, het pas 22-15, maar wel in het voordeel van de Hongaren. Herman Pluim zou Nederland uit de impasse helpen. Hij scoorde zeven punten op rij en omdat Akerboom die reeks verlengde, leidde Nederland halverwege met 26-22. In de tweede helft maakte Oranje korte metten met de Hongaren. Eindstand A-grocp: 1. Bul garije 5-10, 2 Nederland 5-8, 3 Canada 5-8, 4 Cuba 5—T, 5 Roemenië 5-7, 6 Hongarije 5-5. B-groep: 7 België 5-10, 8 Sovjet Unie b 5-9, 9 Joegosla vië b 5-7, 10 Polen 5-7, 11 Oost-Duitsland 5-6, 12 Bulga rije b 5-6. EMST (ANP) - Willy Hillen, een van de vier kandidaten van de Schuttersassociatie voor Montreal, heeft gisteren tij dens de Nederlandse kampi oenschappen te Ernst de Olympische limiet overschre den. Bij het schieten klein kaliber vrij geweer, 60 schoten liggènd (Olympia match) haalde Hillen een score van 596 punten, een punt boven de gestelde limjet MÜNCHEN (SID/REUTER) - Klaus Toppmöller (24) van Kaiserslautern debuteert za terdagavond in de spits van het Duitse elftal, dat in München de tweede wedstrijd in de kwartfinales van het Europese kampioenschap voor landen teams tegen Spanje speelt. De eerste wedstrijd in Madrid eindigde in een gelijkspel van 1-1. Opstelling: doel: Maier (Ba- yern München), achter: Vogts (Borussia Mönchengladbach), Schwarzenbeck (Bayern Mün chen), Beckenbauer (Bayern München) en Dietz (MSV Duisburg) midden: Wimmer (Borussia Mönchengladbach), Bonhof (Borussia Möncheng ladbach) en Beer (Hertha BSC) voor: Höness (Bayern Mün chen), Toppmöller (Kaisers lautern) en Hölzenbein (Ein- tracht Frankfurt). Spaanse opstelling: doel: Miguel Angel (Real Madrid), achter: Capon (Atletico Mad rid), Sol (Real Madrid), Pirri (Real Madrid) en Camacho (Real Madrid), midden: Del Bosque (Real Madnd), Asensi (Barcelona) en Villar (Atletico Bilbao), voor: Quini (Sporting Gijon), Santillana (Real Mad rid) en Churacca (Sporting Gijon). Vergeleken met de vo rige wedstrijd mist Spanje doelman Iribar, Miguelli en Benito. DEN HAAG (ANP) - Van 11 tot en met 18 juli vinden in Wenen de Europese jeugd kampioenschappen tafeltennis plaats. Nederland neemt hier aan deel met meisjes- en jon- gensploegen. De ploegen zijn: meisjes junioren: Sandra de Kruiff (Leiden); Jolanda Noordam (Etten-Leur) en Ine Willems (Weert). Meisjes-kadetten: Vivian Blanckaert (Graauw); Addie Snijders (Etten-Leur) en Be- ttine Vriesekoop (Hazerswou- de). Jongens-junioren: Han Gootzen (Roermond); Ron van Spanje (Veenendaal) en Wim IJsselstein (Gouda). Jongens-kadettcn: William de Bruijn (Arnhem); Theo van Gasteren (Sevenum) en Erik van Rossum (Weert). In Heerlen worden op 6 en 7 juni in de sporthal Kaldeborn d Benelux- jeugdkampioenschappen ge houden. De ploeg die in Wenen achter de tafel verschijnt zal ook daar spelen, aangevuld met Wilmie van Rijswijck en Stephine van Gennep bij de meisjes en Ronald Sjardijn en William du Fossé bij de jon gens COTTBUS (ANP) - Nikolii Gorelov heeft de elfde e van Praag- Warschau-Berlijj, de Vredeskoers, gewonnen,Di elfde rit bestond uit eenetapjn over 113 kilometer van Frai fort aan de Oder naarForslti een individuele tijdrit over21 kilometer van Forst naar ta bus. In de ochtenduren haaldedf Roemeen Mircea Romaseati het eerste halve succesje doe een ontsnapping vlak voor Forst, waaraan hij een winst van dertien seconden ova hield op het vrijwel compacte peloton. In de tijdrit waaide de wW gunstig voor Gorelov. Vooral de toprijders uit het klasse ment kregen te maken metea steeds sterkere tegenwind ei mede daardoor kon geen van de erkende tijdrijders, Szozda en Mytnik, in de buurl komen van de prestatie vande rijder uit de Sovjet Unie. De tijden van de beide halve etap pes werden bij elkaar opgeteld. In het algemeen klassement heeft Hans Joachim Hartmck, afkomstig uit etappeplaats Cottbus, die tweede werd inde tijdrit, zijn voorsprong op Sta- nislav Szozda vergroot tot 1 minuut en 22 seconden. Eerste gedeelte elfdeetappi: 1. Romascanu (Roe) 2 uur!) minuten en 3 seconden, 2 Szozda (Pol) op 13 seconden Schmidt (Zwi) z.t., 4. Michai- lov (Bul) z.t., 5. Hartnick (ODi) z.t., 6. Simonnot (Fra) z.t.. i2 Maas (Ned) z.t., 16. Van Hel- voirt (Ned) z.t., 18. Schür(N«! z.t. Tweede gedeelte elfde etap pe: 1. Gorelov (Sov), tijdrit1 over 24 kilometer van Forst naar Cottbus in 32 minuten» 1 seconde., 2. Hartnick (0D,| 32.30, 3. Mytnik (Pol) 32.44.1. Drogan (ODI) 32.45. 5. Scho ner (ODI) 32.46,6. Lauke(0D 32.52, 7. Petermann (ODI 32.56,8. Konecny(Tsj) 33.0W Koesiatnikov (Sov) 33.11, Romascanu (Roe) 33.13, Szozda (Pol) 33.14, 17 Mij (Ned) 33.32, 18. Schiir M 33.36, 36. Van Helvoirt (JW 34.25, 46. Schuurman 34.31 Totaal uitslag elfde etapP'; Gorelov 3 uur 7 minuten en seconden, met tijdsverg«« 3.06.47, 2. Hartnick 3.0» met tijdsvergoeding 3-07.- Mytnik 3.08.00, met tijdsw goeding 3.07.50, 4. D»g 3.08.12, 8. Romascanu3.0»'- 9. Konecnv 3.08.19, 10 siatnikov 3.08.27. 17. JW 3.08.48, 18. Schür 3.08.52, Van Helvoirt 3.09.41, Schuurman 3.10.07. (ADVERTENTIE) De Amsterdamse Effectenbeurs 24 uur per dag 9.30 uur 10.10 uur 11.10 uur „.Tokyo 'voorbeur#** voorbeurs*0* openings' ikoe'S" 11.45 uur-gopuf 12-10uurkoerS„ene seperf| 12.30 uur... koersen eersie j r~~ F-ankfuitW1 15,30 uur nabeurs, Frann VO*1 I „Yof bonden.' 17.15 uur 22.15 uur. ..nabeurs, Ne« voor aktueleinfen!^//

de Stem | 1976 | | pagina 10