SLAG Jan Raas bezig aan sterk voorseizoen IETS GAAN TEMPEREN VOOR GROTE KOERSEN" Goethals wil met Belgen Anderlecht naar Europese top brengen iLEWAAL" IEISJE KUNSTGEBITTEN REPARATIES DE RECEPTIE iedereen leest de krant altijd en overal igen na 6 uur IE DECKERE LI" HULST 140-21 31 /ERKER AN B.V. DIEPVRIESKISTEN DIEPVRIESKASTEN reeds v.a. 399,- voorbeeld: 385 Itr. kist 1000.- U betaalt p. mnd. 41 (36x P.L.I SAS VAN GENT Ook zondags-open van 14.00 tot 18.do uur GENTSESTRAAT 4 01158-1938 [Sneller, ibeteren goedkoper Ook gouden tanden Kapsalon Sandrini, Vlooswijkstraat 4, Terneuzen RECTIFICATIE van R. Lockefeer- Vlassenrood |is van 14.00 tot 15.30 Sluiskil, Baljuwlaan 8 let aktieve jonge mensen, ptvangen en afhelpen van prettig, en de werkzaam- Itoenemende drukte willen (stellenden voor zo'n werk- JES (rekkelijke extra's zoals een i boven het wettelijk loon, fen bij onze bedrijfsleider te: 94 te BERGEN OP ZOOM, (ijdag tussen ICTIE STA- TOUR- begint, zijn wij nog in voor uw gebruikte sta- betalen. Bij inruil op een [caravan bij „De Wieie- je grote keus; nl. Jayge- Silverline - Sunseeker VRAVANS slaapkamers et afdekplaat, b.t.w. en llors ARAVANS fgelopen R.A.I. met niet pellen v.a. 5.220.-. Alle volledige garantie. Absdaalseweg 60 - osthoek 1 Breskens- fRAAGD 1- en exportbedrijf in land- le Franse, Engelse en Duit- >lijke sollicitaties aan: Tel.: na kantoortijd 1. 01130-1283 of 1624. Rensenbrink: naar Ajax? (van onze sportredactie) 's-GRAVENPOLDER - Jan Raas zal het rustig aan gaan doen in het voorseizoen. „Omdat", zegt de 23-jarige suc cesvolle beroepswielrenner uit het Zeeuwse 's- Gravenpolder, „ik me vorig jaar teveel geforceerd heb in het begin van het seizoen. Ik vloog overal in, ging regelma tig vroeg in de slag en verdeelde mijn krachten verkeerd. Dat brak me later op. Daarom wilde ik het nu, m mijn tweede prof jaar bij Raleigh, rustig aan doen in het voorsei zoen". Rustig aan noemt hij dat. Je zal bedoelen: tweede plaats in de Amstel-Gold Race, winnaar van de vierde etappe van de Ronde van Belgié en zesde in het eindklas sement; negende plaats in de openingsklassieker „Omloop van het Volk" en elfde in de Ronde van Vlaanderen. Geen kattcpies. Noemt ie dat rustig aan doen in het voorseizoen Raas: „Ja, dat klinkt tegen strijdig, ik weet het. Maar je moet met vergeten dat als je als beroepswielrenner in een ploeg zit, je niet de enige bent die zijn eigen gang kan gaan. Je bent geen eigen baas. En veel hangt af van het wedstrijdver loop. Ik voel me in vorm. En dan spring je erin". Raas is on getwijfeld de meest op de voorgrond tredende coureur van de Raleigh-ploeg en van het hele Nederlandse profwe- reidje. In de.klassiekers die tot nu toe gereden zijn heeft Raas zich onbetwist het meest in de kijker gereden. Hij maakte een sterkere indruk dan bijvoorbe eld kopman Henny Kuiper, de Wereldkampioen. Toch weet Raas verduiveld goed dat hij voorlopig niet tot derenners in het beschermde milieu van de Raleigh-ploeg behoort, Raas: „Dat zijn natuurlijk Kuiper, Knetemann en Karstens. Hoe- Wel ik moet zeggen dat ik veel Steun gehad heb van mijn ploegmaats in de Ronde- van Relgi, waar ik meteen na de eerste etappe als beste Raleigh-man geklasseerd stond. Ze hebben toen voor me gereden. Dat bewijst de fijne sfeer in de ploeg. Wat er bij voorbeeld geschreven is over we na de Amstel-Gold-Race is tiet waar. Toen Maertens weg sprong zou ik er niet achteraan gegaan mogen zijn omdat ik bij wereldkampioen Kuiper moest blijven. Dat is onzin. Maertens was in deAmstel-Gold-Race Wet te kloppen. Die reed beres- terk. Goed, ik had kunnen springen, Maertens kunnen i'olgen. Kuiper had er geen be zwaar tegen. Maar ik wist voor wezelf dat ik er een tiental ki lometers verder toch afgereden zijn. En wat Ijeb je dan? flauwekul, daar koop je niets voor, Nee, de wedstrijd waar ik hot echt op had staan, waar ik Wijn eerste grote succes had willen boeken, was Gent -We- Velghem. Een koers die me ligt. Heb ik ook als amateur altijd al sterk gereden. Ik had me ge prepareerd op Gent - Wevelg- hem.maar laat ik nou uitgere gend in Gent - Wevelghem, op een parcours dat ik op m'n duimpje ken, op een knullige Wanier uit de waaier gereden Worden. Ik was woedend op Wezelf. Dat betekende een sware teleurstelling voor me. jj1 ben ook meteen afgestapt. Raas is geen man die als veer- bgste wil eindigen". Het Zeeuwse gebrilde wieler- hoofd niet hangen. De man die pas na rijp beraad overstapte naar de rijen van de beroeps renners - Raas: „Ik ben nooit van plan geweest voor een broek en een shirt te gaan rij den als prof. Ik heb mijn ver antwoordelijkheden. Ik ben tenslotte getrouwd en er moet brood op de plank komen" - aast nog steeds op de zege in een klassieker. Het eerste jaar, met overwinningen in prof- koersen in het Belgische Zot- tegem en 's-Gravenpolder, greep Raas aan om in te burge ren in het profmilieu. Raas: „Je moet enorm veel leren. Koer sen bij de profs is nog altijd wat anders dan koersen bij de amateurs. In het begin duik je overal in als een gek, maar dat leer je gauw genoeg af. Iedere grote koers is vreemd in het begin. Je weet absoluut niet wat je te wachten staat. Kijk, als ik nu Parijs - Roubaix doe, weet ik waar ik aan toe ben. Dat is een klassieker waar nu al al mijn aandacht op gericht is. Daar heb ik een kans naar mijn smaak. Mijn ideaal is dit jaar toch h klassieker te winnen. Dat is goed voor je naam. Ver koopt lekker. Maar behalve dat je je dag moet hebben, heb je ook altijd een flinke portie geluk nodig. Voorts concen treer ik me op het Nederlands kampioenschap. Daar zou ik eveneens graag in willen vlammen" .Raas wacht nog een zwaar programma. Reden waarom hij zich toch wat gaat temperen om er voor te zorgen dat hij straks niet helemaal uitgeblust is. Raas: „De Ronde van Luxemburg en de Tour de France staan eveneens nog op het programma. De Tour wordt een compleet avontuur voor me. Ik weet absoluut niet hoe dat zal worden. Tegen die bergen zie ik als een berg op. De enige col die ik tot nu toe in mijn leven beklommen heb is de Mont Ventoux, dat was tij dens Parijs - Nice. Daar was ik niet bepaald wild enthousiast over. Een klimmer ben ik niet. Ik zal het vooral van de vlakke etappes moetn hebben naar mijn smaak. Een etappeover winning in de ronde van Frankrijk is ook nooit weg. Als ik de Tour kan uitrijden, Pa/rijs kan halen, dan ben ik al con tent". Raas heeft er tot nu toe geen spijt van naar de beroepsren- Jan Raas: „Op bergen heb ik het niet erg begrepen" ners te zijn overgestapt en charmante echtgenote Anja evenmin. Raas: „Het bevalt me. Ik heb geleerd in dat eerste jaar en nu merk ik dat ik mee kan komen met de sub-top. Echte vedetten zijn schaars. Coureurs als Merckx en Maer tens zijn op de vingers van een hand te tellen. Ik ben tevreden als ik tegen de top aanleun. Als ik dat kan bereiken is er een flink belegde boterham te ver dienen. Dan hoef ik zeker geen honger te leiden. Met Post heb ik het naar mijn zin. Als ik zo eens om me heen kijk naar an dere ploegen dan is de verzor ging en begeleiding bij Raleigh voortreffelijk. Echt niets op aan te merken. Ik héb een con tract tot aan het eind van het seizoen. Ik praat liever jaar- lijsk over contractverlenging. Het lijkt me financiel aantrek kelijker je niet voor lange tijd te verbinden. Maar als Post aan het eind van het seizoen met een in mijn ogen redelijk aanbod komt, dan teken ik ab soluut bij. Ik blijf liever voor een paar duizend gulden min der bij Raleigh, dan dat ik me voor een beetje geld meer in een onbekend avontuur stort. Mijn echte doorbraak denk ik volgend seizoen te bereiken. Ik ben nog lekker jong. Dit jaar hoop ik me al goed te manifes teren. En volgend jaar er kei hard tegenaan. Als dat lukt blijf ik beroepsrenner. Ik heb altijd gezegd, dat als ik merk dat ik niet mee kan komen mei die mannen ik er mee stop. Ik heb op kantoor gewerkt en kan eventueel meer kanten uit. TOM KOOMEN (Van onze sportredactie) BRUSSEL - De nationale Belgische voetbaltrainer Ray mond Goethals, die voor zes seizoenen heeft getekend bij Anderlecht, waarmee de Nederlander Hans Croon meteen aan de dijk werd gezet, wil terug naar de vroegeren speel wijze van het legendarische Anderlecht. Goethals, die per 1 juli aanstaande in dienst treedt bij Anderlecht, zal vanaf dat moment een grote invloed krijgen in het transfer- en aankoopbeleid van de Brusselse club. Hij heeft inmiddels al laten weten dat hij er angstvallig voor zal waken dat zijn nieuwe club miskopen doet zoals dat in het verleden wel is gebeurd. Met name wil hij een halt toeroepen aan de Ne derlandse inbreng bij Anderlecht, waar zoals bekend Jan Ruiter (doelman), Rob Rensenbrink en Arie Haan elke week vaste keus zijn en een sterke stempel op het spel drukken. Goethals heeft nu gezegd dat als hij in de toe komst tussen twee gelijkwaardige spelers, een Nederlan der en een Belg, moet kiezen, hij de voorkeur aan de Belg zal geven. Dat geldt niet alleen voor het aankoopbeleid, maar ook voor de opstelling in het elftal vanaf 1 juli aan staande. De komst van Goethals naar Anderlecht heeft dan ook de nodige onrust veroorzaakt. Met name de drie Nederlan ders voelen dat er mogelijk onzekere tijden gaan aanbre ken met Goethals aan het roer, maar de grote baas en geldschieter van Anderlecht, de bierbrouwer Constant Vandenstock heeft inmiddels verzekerd dat het nieuwe Anderlecht natuurlijk op zijn sterspelers van boven de Moerdijk blijft rekenen. Nochtans wordt in Anderlecht- kringen de laatste weken gesproken over een mogelijke terugkeer van zowel Rensenbrink als Haan naar Neder land, en met name naar Ajax. Raymond Goethals wordt in ieder geval een soort super-trainer, een man met haast onbeperkte bevoegdhe den. Gedurende de eerste drie jaren van zijn contractpe riode zal hij zich behalve met transfers etc. intensief met de veldtraining bezighouden teneinde een nieuw en vooral verjongd Anderlecht op te bouwen. Daarna wordt hij An- derlechts manager naar Brits model met een drietal oe- fenmeesters onder zich, van wie er twee van internationale vermaardheid zullen moeten zijn, aldus de plannen van het Anderlechtbestuur. Het bestuur van sportclub Anderlecht en met name de grote baas uit Molenbeek Vandenstock wil dat Anderlecht voortaan elk jaar een grote rol zal spelen in de Europese bekertoernooien, het liefstin dat van de landskampioenen. Om Anderlecht, dat momenteel derde in de Belgische com petitie staat nieuw leven in te blazen, heeft Vandenstock veel geld over. Voor het seizoen 1976-1977 heeft hij al een bedrag uitgetrokken van circa vijf miljoen gulden. De eer ste aankoop die Anderlecht gaat doen, is die van een goede middenvoor, die doelpunten kan maken waaraan Ander lecht zo'n grote behoefte heeft. Scouts van Anderlecht hebben de laatste weken niet allleen in België in de Belgi sche onderafdeling, maar ook in het buitenland, speciaal West-Duitsland en Groot-Brittannië, gezocht naar een goaltjesdief. De komst van Goethals naar Anderlecht blijkt overigens al twee jaar geleden bij het Anderlechtbestuur door Van denstock te zijn aangekaart. Goethals zelf wist er al die tijd ook van. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de Neder landse trainer Bob Croon nog een jaar te gunnen als over gangstrainer, maar na enkele zwakke wedstrijden van de paars-witten en de kans dat ze geen kampioen meer kun nen worden, besloot Vandenstock de knoop door te hakken en Goethals reeds per 1 juli aanstaande in dienst te nemen. Goethals: voorkeur voor Belgen

de Stem | 1976 | | pagina 9