ROMANTIEK IN DE MISDAAD Dreigt er een tekort aan Schotse whisky? Vliegende scho tels. Verkeersovertredingen RECHT CALLAGHAN PROBEERT EVENWICHT TE ZOEKEN TUSSEN LINKS EN RECHTS :ren0 GQED EBEDRIJF EVEN UITBLAZEN DIEPLIGGEND GEBIT Ee„ Gemeenteraadsverkiezingen op de Westelijke Jordaanoever o? In nieuwe Britse regering tenten )nk Turf Matig Nevenwerk zaamheden en omzet belasting binnenland buitenland t ienten u met max.f.1000,' ijkssubsidie! JAVO B.V. MET WIM KOCK Accijns WINST VERWACHT VOOR PALESTIJNSE NATIONALISTEN [•METZLER- ^2 ieders oogmerk! VERSCHUIVING -M VAN ZATERDAG 10 APRIL 1976 -3 anc Ivan financieren die niet 1 houdt met mijn I maar gewoon kijkt naar 1 paar jaar ga verdienen. ighypotheken. eaire en een lek. Een hypotheek op asis. Een overbruggin n voorfinanciering uitleggen. rt en vraag vrijblijveJ ïr. Of haal even de telbergen te 1 maand areidingsplan lanig van vorm van dit plan id beschikken en een zgn. artementen is een gebouw is ruime ling gereed zijn. schrijving of INBURG 01 (toestel 27) AANGEBODEN sen weidebedrijf van pi™- 61 n er plm. 13 ha prima graS' worden. MAKELAARDIJ HOPMA ZUURDIJIM 05957-1665 .atla-agenda voorziet -.redacties van allerlei aardigste reportagetips. is een soort historisch jrnaal dat journalisten at- ndeert op gedenkwaardige gebeurtenissen. Een typisch Kenmerk van de Matla- ||yd l uw* - - - zin, hoe omvangrijk ook, wordt behandeld. Dat gaat Z°,27 april is het 40 jaar ge leden, dat een werkloze tim nierman zich bij de politie te i Londen meldde met de be kentenis, dat hij de reeds zo lang gezochte inbreker was die een kleine twintig jaar lang wekelijks uitsluitend in de nacht van vrijdag op za terdag, door middel van het verbreken van een ruitje (dat hij later weer met stopverf dichtte) één, twee of drie in braken pleegde om zo doende niet meer dan twintig pond te stelen (ook al lag soms een groot kapitaal voor het grijpen), bij welke inbra ken hij geruisloos te werk ging, alsof hij op flanellen voeten liep, waarom de tot dan toe onbekende inbreker algemeen „Old Flannelfoot" werd genoemd, onder welke gefingeerde benaming ech ter niet de genoemde werk loze timmerman (die zijn „bekentenis" had gedaan met het vooruitzicht om na het uitzitten van een straf door zijn befaamdheid veel geld te verdienen) schuil ging, doch een zekere Henry Vickers, die prompt in de daarop volgende nacht van vrijdag op zaterdag weder door inbraak zijn traditionele twintig pond bij elkaar stal, doch ditmaal bovendien en passant een plumpudding meepikte, welke hij in een nabijgelegen park een agent ter hand stelde onder voor wendsel zijn handen vrij te hebben om een spijker uit zijn zool te verwijderen, ter wijl hij in werkelijkheid bezig was repen flanel van zijn zo len af te krabben, welke ge- luidwerende voetbedekking hem noodlottig werd, daar dezelfde agent deze enige uren later bij zijn terugkeer aantrof, waarop het gehele Londense politieapparaat in actie kwam en de vijf beste speurhonden werden inge zet, zodat de echte Old Flan nelfoot in zijn fraaie flatwo ning kon worden gearres teerd, voor het gerecht een kleine tweeduizend inbraken toegaf en tot slechts vijf jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld, welke hij echter niet uitzat, daar hij binnen deze periode overleed". Dat was'ie. Alleen al het overtypen van zo'n zin maak duidelijk hoe moeilijik het is er een te schrijven. U e barkeeper van de hotelbar in Grandtown-on-Spey was niet weinig trots toen ik hem liet merken dat ik hoogst verbaasd was over de enorme hoeveelheid whisky- flessen achter zij'n bar en de geweldige verscheidenheid van etiketten. „Het zijn er meer dan zestig", zei hij, „en allemaal Hooglandwhisky's!". Inderdaad ontbraken de flessen Black White, Haig, Bell's en White Horse op het overladen schap. Die internationale merkwhisky's hingen, zoals dat in Britse pubs gebruikelijk is, op een hoogst onwaardige manier ondersteboven in klemmen boven de bar. isoMi pouwmuurisolatie levert een ïorme energiebesparing D?t is zo langzamerhand el bekend. Geskal werkt mei et gepatenteerde soschaum'. iet fenomenaal isolerend irmogen van 6x de be- laande isolatie, let aanbrengen gebeurt zeer envoudig door gaten in de Degen van de buitenmuur, paar ook door spouwmuur* solatie. el of schrijf even voor meer iformatie. ntwoordno. 85, ieen postzegel nodig ISOSCHAUM DEALER: DORPSSTRAAT 149 ST.-WIILEBRORD TELEFOON 01653-3431 of 076-876372 Terwijl ik voorzichtige teug jes nam van de fluweelzachte maar verraderlijk sterke Hoog landwhisky, vertelde ik hem dat een importeur in Nederland me had voorspeld dat wij binnen enkele jaren de voorkeur aan de moutwhisky's zouden ge ven, boven de veel lichtere graanwhisky die de wereld heeft veroverd als Scotch. „Ik hoop het voor jullie, meneer", zei hij, „maar het zal de vraag zijn of jullie die kunnen betalen, vooropgesteld dat je over een paar jaar nog aan whisky kunt komen". Het duurde even tot het tot me doordrong wat hij bedoelde. In het hart van Strathspey, een van Schotlands beroemdste whiskyvalleien, kom je niet zo gemakkelijk op de gedachte aan een whisky-tekort. „Dat komt door Londen", zei de man misprijzend, „daar zijn ze te in halig en daarom zit de whisky industrie nu zonder geld. Dat betekent dat er niet in voorra den kan worden geïnvesteerd en dat moet, omdat whisky minstens drie jaar, maar mees tal langer, in het vat moet rij pen". zen voorschieten uit eigen kas, scheelt de whisky-industrie zo'n half miljard gulden aan geld, dat in omloop is in plaats van dat het geïnvesteerd kan worden in voorraden. De barkeeper in Grandtown-on-Spey had ach ter z'n toog moutwhisky's staan van 5, 8, 10 en 12 jaar oud. Hij koesterde er zelfs een die 20 jaar had gerijpt in het vat. De wet schrijft een minimum opleg- tijd van 3 jaar voor. Het is niet alleen de inhalig heid van Londen, zo blijkt later, die de Schotse whisky industrie platzak heeft ge maakt. De stijging van de grondstoffenprijzen is van min stens zo grote invloed. Maar een feit is wel dat vorig jaar ze ker drie miljoen liter whisky minder werd opgelegd dan nog in 1974 het geval was. De bitterheid van mijn Schotse barkeeper werd ver oorzaakt door de weigering van oe regering om verandering te brengen in de wijze van ac cijnsheffing. De producenten moeten nu die accijns betalen, zodra de whisky hun depots verlaat en het duurt zeker twee maanden eer dat geld, dat uit eindelijk van de consument moet komen, weer terugvloeit in de kas van de distilleerder. Dit oontinuproces van accijn- Voortopig echter staat de drankensuper nog goed vol met flessen Scotch van twaalf, dertien gulden per fles en daar kun je ze in Schotland zelf niet voor kopen. Er zijn soms wat luxe-graanwhisky's bij als Johnny Walker Black Label, Dimple Haig of Chivas Regal, maar moutwhisky's vind je er niet. Wel Ierse, maar die schrijf je met een „e" erin: whiskey. Die laatste lijkt het meest op Schotse Hooglandwhisky (ik hoop dat ik hiermee niet iets heiligschennends zeg). Moutwhisky wordt gedistilleerd in de ouderwetse ketel. Grond stof is de „wash", een gegist brouwsel van ontkiemende gerst die lichtjes verwarmd wordt door een vuurtje; in de Hooglanden van turf, in Ierland van kolen. De whisky zelf is uit eindelijk niet veel meer dan de van deze wash afgekookte al cohol, ruikt dan ook naar spiri tus, smaakt nergens naar en heeft geen kleur. Smaak en kleur ontstaan tijdens de rijping in oude Sberryvaten of anders in vaten van Amerikaans eiken. De meeste moutwhisky gaat naar de grote distilleerderijen waar ze er, door vermenging, de bekende Scotch van maken. Daarin gaat vooral ook graanwhisky, gestookt in een modern, continu distillatiepro ces van ongemoute gerst. Graanwhisky is lichter maar lang niet zo zacht als gerijpte moutwhisky. Het maken van de mengsels die ieder merk Scotch zijn eigen smaak geven (élle Scotchwhisky's zijn mengsels), is specialistenwerk. De menger gaat af op zijn neus en omdat dit kostbare or gaan onwrikbaar vastzit aan de man, is hij de enige in het bedrijf die een grote bek kan opzetten tegen de baas en dat van tijd tot tijd ook doet, zo wordt alom in de Schotse whiskywereld be weerd. Moutwhisky drink je puur, langzaam en matig, heeft de barkeeper in Strathspey me ge leerd. Met Scotch kun je wat hem betreft doen wat je wilt. Dat is geen whisky, vindt hij. Proost! De Fransse Luchtmacht heeft na vijfentwintig jaren lang alle waarnemingen van z.g. vliegende schotels boven Frankrijk bestudeerd te hebben, bekendgemaakt dat 80 procent van de verschijnselen op natuurlijke wijze verklaarbaar gebleken zijn. Van de overige 20 procent zijn 16 twijfelgevallen, die indien er meer of betrouwbare gegevens beschikbaar waren, vermoede lijk ook een natuurlijke verklaring zouden hebben, terwijl 4 procent totaal onverklaarbaar blijken. Bij geen enkele waarnemer hebben zich tijdens of na de observatie negatieve psychische of fysiologische verschijnse len voorgedaan, terwijl de waargenomen voorwerpen geen enkele maal van enige agressiviteit of kwade bedoelingen blijk gegeven hebben. De waarnemingen zijn niet alleen door vliegers van de luchtmacht, die 24 uur per dag in het luchtruim boven Frankrijk zijn gedaan, maar zijn eveneens afkomstig van degenen die vreemde vliegende voorwerpen vanaf de grond hebben gezien sedert 1951 en dit bij de politie of autoriteiten zijn komen melden. Aldus meldt onze Parijse correspondent Jan Drum men. 55-jarige Franse vrachtwagenchauffeur heeft vijftien jaar met een kunstgebit in zijn long geleefd. Toen hij zich onlangs moest laten doorlichten wegens longont steking ontdekten de dokters een vreemd voorwerp onder in een van de longen. Bij een daarop volgende operatie werd een prothese met vier tanden tevoorschijn gehaald. De chauffeur heeft het ding zonder het te weten bij een auto-ongeval in 1961 naar binnen gekregen. Een gedeelte van de prothese was na het ongeluk destijds meteen gevonden. Bijna 9.000 schepen hebben vorig jaar de verkeersregels die gelden in het Nauw van Calais overtredenIn deze smalle maar drukste zeestraat ter wereld is omwille van de veiligheid de regel ingesteld dat schepen rechts moeten houden. Radarsta tions op de Britse en Franse kust houden het verkeer in de gaten en noteerden in totaal 8.700 linksvaarders. Het waren meest Franse en Belgische vissersschepen. Oi (Van onze redactie buiten- Mland) EN verwacht dat de Pa- 'estijnse nationalisten flinke minsten zullen boeken bij de jjsnieenteraadsverkiezingen maandag op de Weste- 'w Jordaanoever gehouden mllen worden en dat de Is raëlische regering die al te kampen heeft met steeds toe nemende onrust onder de "fabische bevolking, dan met een nieuw probleem te Haken krijgt. Volgens Arabische zegs- neden kunnen de militantte Pa'estijnen wel 50 percent van het aantal uitgebrachte s'emmen krijgen. Zij zouden 'n de grote steden de over hand krijgen, terwijl de meer ''aditioneel ingesteldePales- tijnen die weer onder Jor daans bewind willen komen, waarschijnlijk in de kleinere plaatsen de baas zullen blij ven. 88.462 mensen zullen maandag uit 577 kandidaten 205 gemeenteraadsleden kie zen in 24 plaatsen op de Wes telijke Jordaanoever. Ook van Israëlische zijde verwacht men dat de mili tante Arabieren het er maan dag goed zullen afbrengen. Men vreest dat de druk van de Arabieren op de Weste lijke Jordaanoever en de Amerikanen om een Pales-' tijnse staat te stichten zal toenemen als de militante Arabische groeperingen veel stemmen krijgen. (ADVERTENTIE) "NDANKS de Israëlische bezetting is het negen jaar lang betrekkelijk rustig ge weest op de westelijke oever van de Jordaan. Maar 2,5 maand geleden werd de rust verstoord en sindsdien is de vrede niet teruggekeerd. Aanleiding voor de onlusten vormde de uitspraak van een Israëlische rechtbank dat jo den mogen bidden bij de moskee Al Aksa, een heilig dom van de mohammedanen. Vele diplomatieke waar nemers menen dat het toege nomen gezag van de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie (PLO) - er zijn nogal wat lan den die de PLO, althans in zekere mate, erkennen - de oorzaak is van de fellere houding van de militante Pa- iestijnen die geleid heeft tot straatbetogingen op de Wes telijke Jordaanoever. V ELE vooraanstaande Arabieren in dit gebied geven nu ook onomwonden te ken nen hoe zij over de situatie denken. Zo verklaarde Aboe Ghazaleh, een bekend arts uit Nabloes, dat hij als kan didaat - gemeenteraadslid achter de PLO staat en dat ook tegen iedereen die het horen wil, zal vertellen. Aboe Ghazaleh die volgens zijn zeggen vier keer vast heeft gezeten omdat hij vl ugschrif- ten waarin kritiek op de be zetting werd uitgeoefend, had uitgedeeld, zei met nad ruk dat de PLO voor hem de enige vertegenwoordigster van het Palestijnse volk is. Twee vooraanstaande „conservatieven" - burge meester Mohammed Aii Djaabari van Hebron en bur gemeester Maazoez Almasri - wilden niet weer kandidaat staan. Hun passieve houding betekent in feite het begin van een nieuw tijdperk in de betrekkingen tussen Israël en de 650.000 Arabieren die in het door Israël bezette gebied wonen. „Ik ben oud en moe", zo zei de 73-jarige sjeik Mo hammed Aii Djaabari. Djaabari die men lang heeft gehouden voor een aanhan ger van koning Hoessein van Jordanië, gaf nu te kennen dat hij liever de PLO de wes telijke Jordaanoever ziet be sturen dan de Israëlische re gering. "NDERde577 kandidaten zijn mensen met een behou dende instelling, aanhangers van de PLO, leden van het verboden, op Moskou ge oriënteerde Palesijnse Na tionale Front en mensen die achter de in Syrië aan het bewind zijnde Baath-partij staan. Ook de communisten en Baathisten willen onaf hankelijke Palestijnse staat. Haldoen Abdoel Hak, een van de stichters van het Na tionale Front, zei dat hij zich kandidaat heeft gesteld om te voorkomen dat alle plannen die Israël met steun van de behoudgezinden wil uitvoe ren, inderdaad ook uitge voerd worden. Burgemeester Elias Freij, een van de gematigdste Ara bische leiders op de Weste lijke Jordaanoever, gelooft dat de radicalen maandag in de meeste steden en plaatsen met grote meerderheid zullen winnen. De burgemeester is niet tevreden over de econo mische en sociale vooruit gang op de Westelijke Jor daanoever. We hebben min stens drie universiteiten op de westelijke Jordaanoever nodig, zo zei hij. „Wij voeren intellect uit. Zeker 5.000 Pa lestijnse artsen wonen in het buitenland. Voor hen zijn er hier geen functies". Elias Freij wil dat er een plan komt voor de ontwikkeling van de Westelijke Jordaanoever. Ook ter zake van^NEVEN- WERKZAAMHEDEN is veelal omzetbelasting verschuldigd. Zulks ervoer de ingenieur die van de opkomst van het aard gas profiterend, buiten zijn dienstbetrekking om regelma tig adviezen en tekeningen verstrekte aan bouwers van en handelaren in gasinstallaties en regelstations. De belasting dienst kreeg hier blijkbaar de lucht van en zond de FIOD (Fi scale Inlichtingen en Opspo ringsdienst) er op af. Deze naarstige speurders ontdekten al ras dat de nevenverdiensten voor de inkomstenbelasting slechts ten dele en voor de om zetbelasting in het geheel niet waren opgegeven. Prompt volgde dan ook over een aantal jaren (5 is het maximun) een naheffing omzetbelasting met een verhoging van 100%. Zijn aanvankelijk verweer dat ter zake geen omzetbelasting ver schuldigd was, liet onze inge nieur al spoedig varen. Hij concentreerde zijn aanval op de 100% verhoging. Dat vond hij al te gortig. De wet bepaalt namelijk dat een dergelijke strafsanctie alleen toepasselijk is bij OPZET OF GROVE SCHULD. En daar was vol gens hem geen sprake van. Het niet-afdragen van de belasting noemde hij het gevolg van een te verontschuldigen onbe kendheid met de omzetbelasting-wetgeving. Bovendien had hij in de loop van 1966 en volgende jaren herhaaldelijk gekoekhapt met de inspecteur van de inkom stenbelasting over zijn neven werkzaamheden zonder dat deze hem ook maar geatten deerd had op de verschuldig heid van omzetbelasting. Be ide verweren legde de omzetbe lastinginspecteur koel naast zich neer. Hij noemde de om zetbelasting van voldoende al gemene bekendheid, althans bij een persoon van appellants functie en algemene ontwikke ling. Het verhaal over zijn col lega van de inkomstenbelas ting vond hij om te lachen. Immers, die had volgens hem geen verstand van omzetbelas ting en zou zich dus wel wach ten op dat terrein een advies te geven. Onder deze omstandig heden achtte hij dan ook OP ZET om geen omzetbelasting te betalen aanwezig. Tever geefs zocht onze ingenieur zijn heil bij de rechter. Ook deze vond aat onze man uit hoofde van zijn functie en algemene ontwikkeling geacht mocht worden te weten dat hij over de door hem ontvangen belonin gen omzetbelasting verschul digd was. En bij twijfel - aldus de rechter - had hij - inlichtin gen kunnen inwinnen bij de terzake bevoegde inspecteur. En zo bleef onze ingenieur zit ten met de zwartepiet. In het licht van de eindeloze rij van gevallen waarin gepro cedeerd werd over de al dan niet verschuldigdheid van om zetbelasting terzake van ne venwerkzaamheden, komt mij bovenstaand oordeel van in specteur en rechter wel erg hard voor. Immers zoals de in specteur zelf al opmerkte is zijn collega van de inkomsten belasting incompetent op het terrein van de omzetbelasting. En dat terwijl deze minstens vijf jaar lang in de belasting- boeken heeft gestudeerd! Ook hoogleraren in het belastin grecht blijken er een contraire opvatting op na te houden. Deze functionarissen ver zuimden namelijk omzetbelas ting af te dragen over hun ver diensten terzake van adviezen aan het bedrijfsleven gegeven. Tevergeefs overigens, zoals u begrijpt. Maar wel zou ik zeg gen: als het groene hout er al zo weinig van af weet, wie mag dan het dorre hout z'n onwe tendheid zo kwalijk nemen en van opzet of grove schuld be tichten. Men zij inmiddels gewaar schuwd. Iemand die naast zijn hoofdbezigheid zich onledig houdt met nevenwerkzaamhe den en zulks vrij regelmatig en gedurende een zeker tijdsver loop doet, mag er op rekenen dat hij omzetbelasting ver schuldigd is over de terzake gedeklareerde bedragen. Zo hij hieraan voorbijgaat, kan hij bij ontdekking op een naheffing met fikse verhoging rekenen, welke hij niet op zijn afnemers kan verhalen. Ik ben mij ervan bewust dat men in de regel niet de opzet heeft om omzetbelas ting te ontduiken (immers die kan men doorberekenenmaar dat men geen zin heeft in de terzake verschuldigde inkom stenbelasting. En daarom houdt men deze bijverdienste maar helemaal in het duister. Zo komen we dan bij Schiller terecht die zei: „Das eben ist der Fluch der bösen Tat, dass sie fortzeugend immer Böses muss gebaren". Of simpelweg: De ene zonde brengt de andere met zich. D'OUWE Uitspraak Tariefcommissie d.d. 27 mei 1975. Nr. 10.709 FED 26.2.1976. (Van onze correspondent) LONDEN - Premier Caliaghan probeert in z'n regering het traditionele evenwicht te bewaren tussen de linker- en de rechtervleugel van de Britse socialistische partij. Bovendien ziet het er naar uit, dat hij zijn kabinet spoedig weer zal willen wijzigen. Dat is het oordeel van poli tieke waarnemers, die de sa menstelling van Caiiaghans team grondig bekeken heb ben. Een viertal leden van de vorige regering-Wilson werd door de nieuwe premier aan de dijk gezet. Dit betekent, dat enkele oude vertrouwde namen, waaronder die van Barbara Castle, minister van sociale voorzieningen, ver dwijnen uit de Britse krante koppen. Toen ex-premier Wilson tijdens een historische kabi netsvergadering in maart onthulde, dat hij van plan was ontslag te nemen, barstte minister Castle in snikken uit. Ze besefte toen al, dat dit meteen het einde van haar ministeriële carrière was. Caliaghan heeft haar ver zocht plaats te maken voor David Ennals, die tot nu toe een van de vele onderminis ters van buitenlandse zaken De belangrijkste verschui ving is die van Michael Foot (62), Wilsons minister van arbeid en Caiiaghans hard nekkige tegenkandidaat voor het premierschap. Als voor naamste zegsman van La bours linkervleugel wordt de radicale Foot nu vice-, premier en leider van het langerhuis. Laatstgenoemde functie is hoofdzakelijk van organisa torische aard. Foot, die van daag de dag „de beste socia listische parlementariër" ge noemd wordt, is prima ge schikt voor z'n nieuwe baan. Op het departement van arbeid wordt hij opgevolgd door z'n vroegere ondermi nister Albert Booth, een be kwame radicale figuur, die goed kan opschieten met vakbonden. Ook wat deze benoeming betreft, wordt ge zegd, dat Booth de juiste man op de juiste plaats is. Premier Caliaghan was minder gelukkig met z'n keuze van een opvolger voor zichzelf op buitenlandse za ken. De geruchten, dat Mi chael Foot in naam van de linkervleugel minister van binnenlandse zaken Roy Jenkins een voet dwars gezet zou hebben, omdat Jenkins te Europees gezind is, werden tegengesproken. Caliaghan zou oorspronkelijk van plan geweest zijn, Dennis Healey (minister van financiën) te verschuiven naar buiten landse zaken. Dennis Healey voelt wel iets voor die functie, maar hij was toch van oordeel, dat hij voor lopig financiën nog niet vaar wel kon zeggen, vooral omdat van de week de nieuwe begro ting ingediend moest worden. Premier Caliaghan had Jen kins graag weer op z'n oude departement van financiën ge kregen. Jenkins voelde daar echter niet veel meer voor. Hij blijft liever minister van bin nenlandse zaken, in afwach ting van zijn eventuele benoe ming tot vorzitter van de EEG-commissie, die algemeen verwacht wordt. Premier Caliaghan heeft dan maar Anthony Crossland (57), die onder Wilson minister van het milieu was, benoemd tot minister van buitenlandse za ken, ofschoon z'n persoonlijke opvolger liever op het depar tement van financiën zou zit ten. Crossland is daar ook meer geschikt voor, want van bui tenlandse kwesties weet hij niet veel. Zijn domeinen zijn de sociale en economische zaken. Hij is wel Europees gezind maar toch veel minder vurig dan Jenkins. Waarnemers voorspellen dan ook, dat het niet lang zal duren of Crossland verhuist van buitenlandse zaken naar financiën, terwijl Healey dan minister van buitenlandse za ken wordt. Eric Farley (indus trie) en Tony Benn (energie) blijven momenteel op hun oude post. Shirley Williams behoudt haar departement van prijzen en bescherming van de consument, maar krijgt daar bovendien het administratieve werk van de „paymaster gene ral" bij, waaraan geen porte feuille verbonden is. In die hoedanigheid zal minister Wil- liams onder meer kabinets commissies voorzitten. In tegenstelling tot de ver wachtingen, blijft Merlyn Rees aan als minister van Noord- Ierland. Wilsons extreem linkse anti-Europese minister van handel, Peter Shore, is voortaan minister van het mi lieu, het oude departement van minister van buitenlandse za ken Crossland. ROGER SIMONS (ADVERTENTIE) verjongingskuur voor verouderde, bontmantels I (j Dora van de Ven maakt uw verouderde bontmantels weer helemaal eigentijds. Het wordt een nieuw mode! dat u weer vele jaren met plezier draagt en terecht met trots! TILBURG OEN BOSCH Heuvelstraat 44 SCHAPEN markt 17 de vrouwdie alles van bont weet BREDA EINDHOVEN DEN HAAG Eimfstraat 14 Demer 18 Spuistraat 44-44.

de Stem | 1976 | | pagina 5