de gastvrije pomp. onderwijscentrum oudenbosch rcayon- leider Katholieke S Hogeschool Tilburg <Rollei IGB directeur voor Rollei Nederland B.V. Ét Goedkoper en zegels toe mü WELZENES nationaal grondbezit n.v. een project initiator nationaal grondbezit n.v. assistent(e) onderwijszaken administratief medewerkster spoorbouw b.v. DE STICHTING WELZIJN GEESTELIJK GEHANDICAPTEN TE OOSTERHOUT EEN MAATSCHAPPELIJK WERKER EUROPEAN COMPUTER SCHOOL COMPUTER PROGRAMMEUR een wereldberoemde naam in camerabouw Internationale gewapendbeton-bouw bv hingen peilingen wr,en peilingen- p eilingen peilingen Ho DE STEM VAN ZATERDAG 10 APRIL 1976 Wiar persoonlijke service nog vanzelf spreekt! Al is de SPACE pomphouder nóg zoveel goedkoper, uw voordeel gaat bepaald niet ten koste van zijn service. Integendeel. Hij zal u nooit weg laten rijden vóór uw ruiten weer brandschoon zijn. Uw olie op het juiste peil. En uw banden op de veiligste spanning. Service die u niet met 'n fooi hoeft te kopen, maar die bij hemnog vanzelfsprekend is. Omdat het zijn manier is om tegen de grote merken op te kunnen boksen. En omdat ie vindt dat tanken best ook een beetje gezellig mag zijn. Verbaas u dus niet als hij u op 'n goeie morgen verrast met een geurig kopje koffie. Als opkikkertje terwijl hij z'n werk doet. En hij doet 't graag. Want hoe meer nieuwe klanten bij hem "stamgast" worden, hoe meer voordeeltjes hij u kan bieden. Op de gratis spaarzegels.Of zomaar^W^ voorde aardigheid. JPACC Oudenbosch van oudsher kultureel centrum in West-Brabant, met goede verbindingen naar alle richtingen, gelegen in een gebied dat rijk is aan natuurschoon, kan door de uitgebreide- en gevarieerde mogelijkheden op onderwijs- en vormingsgebied met recht aanspraak maken op de naam "onderwijscentrum" voor jongens en meisjes. Unieke mogelijkheden voor in- en externen Inlichtingen Basisonderwijs M.A.V.O. H.A.V.O. Atheneum(met Latijn). Lagere Tuinbouwschool Lagere Technische School (metaal/bouwen/bakken/elektrotechniek) L.E.A.O. (in Roosendaal) L.H.N.O. I.N.A.S., O.V.B. en Vormingsklas Opleiding onderwijzer(es) Opleiding L.O. Akten. Bijscholingscursussen voor hoofden en onderwijzers basisonderwijs. Pensionaat St. Anna Markt 61, heeft internaten voor meisjes (vanaf 1e klas basisschool) en jongens. (alleen 1e t/m 4e klas basisschool). Tel. 01652-2850. Instituut St. Louis Markt 34, heeft internaten voor jongens (vanaf 5e klas basisschool). Tel. 01652-2751. Pedagogische Akademie Pagnevaartweg 109, pensionadressen beschikbaar. Tel. 01652-2162. Prospektussen op aanvraag verkrijgbaar. VAN WELZENES SPOORBOUW B.V. zoekt voor ZUID-NEDERLAND een De rayonleider heeft de leiding en verantwoording voor de uitvoering van de aan hem toevertrouwde onderhouds- en nieuwbouwwerken aan spoor- en kraanbanen. Hij wordt hierbij ondersteund door het bedrijfsbureau en de materieeldienst. Voor deze funktie wordt een JST$' 'er WêW gezocht, liefst met ervaring in de uitvoering van grond-, spoor- of wegenbouw. Doör het bedrijf wordt, indien nodig, voor een aanvul lende theoretische en/of praktische opleiding gezorgd. Belangstellenden worden verzocht hun sollicitatie, die diskreet behandeld zal worden, te richten aan: Direktie van Welzenes Spoorbouw B.V., Postbus 24, Spijkenisse. vraagt ter vervanging van een van de 4 functionarissen, die zijn dienstplicht moet gaan vervullen, per 1 aug. 1976 (of 1 2 maanden later, nog nader overeen te komen) voor de periode van 10 maanden: voor het gespecialiseerd maatschappelijk werk t.b.v. geestelijk gehandicapten. Taakomschrijving: - hulpverlening aan (oud)leerlingen van een b.o.-school en hun gezinnen; - deelname aan vrije-tijdsactiviteiten; - deelname aan en selectie- en begeleidings team van een gezinsvervangend tehuis. Gevraagd: S diploma Sociale Academie of gelijkwaardige op leiding; rijbewijs B-E. Salaris: volgens C.O.A.M.-regeling voor zover subsidi abel, gebruik van eigen auto wordt vergoed. Sollicitaties te richten aan: Mevr. A. Wannemakers-Spaan, H.v.D. p/a Heereplein 1 Raamsdonksveer, tel. 01621-4055, bij wie desgewenst ook inlichtingen kunnen worden ingewonnen. Salaris 2000,- tot f 3000,- Leergangen te EINDHOVEN - TILBURG - NIJMEGEN - HEERLEN Vooropleidingen: Mavo-4, Havo, VWO, MBO, HBO Nu specialisatie en omscholing. U kunt niet verliezen, alleen maar winnen. Voor inlichtin gen deze coupon ongefrankeerd opsturen naar ant woordnummer 250, Eindhoven. E.C.S., PASSAGE 4 - HEERLEN Telefoon 045-710466 Naam Adres Woonplaats Leeftijd,. Opl. Bouw- en exploitatiemaatschappij onroerend goed, zoekt voor haar vestiging te Tilburg die in nauwe samenwerking met de directie zich moet richten op het verwerven van bouwterreinen. Zijn taak zal bestaan uit: acquisitie marktonderzoek het bestuderen van aanwendingsmogelijk heden van terreinen het beoordelen van bouwmogelijkheden binnen het kader van de wet ruimtelijke ordening Onze gedachten gaan uit naar een energieke, inventieve persoonlijkheid in de leeftijd van circa 30 tot 45 jaar die in staat is commer ciële onderhandelingen te voeren op directie niveau. Ervaring soortgelijke functie is een vereiste. Belangstellenden worden verzocht, onder ver melding van de gebruikelijke gegevens, zich schriftelijk te richten tot directie Ringbaan Oost 108, Postbus 433, Tilburg. Bij het bureau van de faculteit der rechtsgeleerdheid bestaat een vacature van De functionaris zal zijn werkzaamheden verrichten In nauwe samenwerking met de studie-adviseur van de faculteit. Functie-inhoud: - het verstrekken van inlichtingen inzake onderwijs en examens aan studenten - het concipiëren van brieven m.b.t. studie aangelegenheden - het agenderen en voorbereiden van afspraken en besprekingen - het notuleren van vergaderingen met name van de onderwijs-commissie - het bijhouden van een archief - het bijhouden van een kaartsysteem waarin de studievorderingen van de studenten van de faculteit worden neergelegd. Vereisten: - V.W.O.-opteiding - goede schriftelijke en mondelinge uitdrukkings vaardigheid - goede contactuele eigenschappen. Sollicitaties kunt u richten aan het hoofd van de diens» personeelszaken van de Katholieke Hogeschool, Hogeschooliaan 225 te Tilburg. <Rollei Op 1 augustus 1976 zullen wij in Nederland een eigen verkoopkantoor openen. In het gebied Breda/Roosendaal komt uw toekomstige bureau te staan. Voor de mannen van het eerste uur zoeken wij de met uitstekende kennis van de fotomarkt en bekwaamheid een team medewerkes te vormen en te leiden. Behalve de daarmee in overeenstemming zijnde ervaring en vakbekwaamheid, verwachten wij een goede kennis van de Duitse en Engelse taal. Schriftelijke sollicitaties met de gebruikelijke bescheiden te richten aan: Rollei Werke, Franke Heidecke, t.a.v. Herm Verkaufsdlrektor Schiller, P.O. Box 3365, 3300 Braunschweig, W. Duitsland. „VOORUITGANG VAN DE FOTOGRAFIE" Internationale Gewapendbeton-Bouw B.V. te Breda heeft op haar bedrijfsbureau plaats voor een Haar taak zal bestaan uit type- en bijkomende administratieve werkzaamheden, mede ter assistentie van de sekretaresse van deze afdeling. De gedachten gaan uit naar iemand in de leeftijd van 18 tot 21 jaar met mavo-opleiding en bij voorkeur enige kantoorervaring. Een typediploma Is vereist. Kennis van de moderne talen en steno strekt tot aanbeveling. Sollicitaties kunnen gericht worden aan de afdeling perso neelszaken. WWemsfrMt 28 Breda tal. (076) 122161 tetex 54023 trwlaeaelatitiipdll tew bee tmWs wufcntmur gr» ep m peilingen peilingeh (Van onze redactie buitenland) Kwo-Feng, die woensdag werd benoemd tot premier en eerste vice- voorzitter van de Chinese communistische partij, is nu na voorzitter Mao de tweede man in de Chinese hiërarchie. De fors gebouwde glimla chende Hoea heeft vooral de laatste zeven jaar opmerkelijk snel carrière gemaakt. Zijn be noeming tot waarnemend premier, op 7 februari j 1, kwam voor de buitenwereld volko men onverwacht. Algemeen werd de benoeming verwacht van Teng Hsiao-Ping, die woensdag uit al zijn officiële functies is gezet. De basis van Hoea's macht spositie ligt in de provincie Hoenan, de streek waar ook Mao Tse-Toeng uit afkomstig is. Over Hoea is nog minder bekend dan over de meeste an dere Chinese leiders. Het begin van zijn carrière is in nevelen gehuld, en sommige perioden uit zijn politieke loopbaan zijn slechts af te leiden uit lijsten met officiële personen. Zijn snelle opkomst uit de provincie naar de op een na hoogste post in China hield nauw verband met de dood van twee leidende figuren in de he- 'I' ENG Hsiao-Ping, 71 jaar, is deze week toch nog vrij onver wacht in ongenade gevallen, h" aar alle waarschijnlijkheid is het misschien dit keer een to- 'ale en definitieve val, nadat hij tijdens de culturele revolu tie al een eerste zuivering had moeten verwerken. In de grote storm die tussen he jaren 1965 en 1969 over China trok was Ten „de num mer twee van de leiders die de kapitalistische weg volgen". Hij werd gehoond door miljoe nen Rode Gardisten, bespot via muurkranten en, het meest vernederend va al, verdween voor een periode van zeven jaar van het politieke toneel in up Volksrepubliek. Men kon '°en aannemen dat een einde was gekomen aan de carrière van deze kleine, stevige man, die de reputatie genoot een briljant bestuurder te zijn, al zijdig bekwaam in zo uiteenlo- Ppnde kwesties als het partij apparaat (hij was destijds secretaris-generaal van de Part'j)j), het staatsbestuur en de militaire problematiek. Maarr plotseling, in april '913, maakte hij weer zijn op wachting, alsof er niets aan de hand was, tijdens een officieel banket. Aanvankelijk bekleed hiet een betrekkelijk beschei den functie -een van de vice- Premiers - maakte hij vervol gens een bliksemcarrière tot in de top van de Chinese hiërar- °hie. In januari 1975 werd hij een van device-voorzitters van de communistische partij. Be nevens chef van de generale staf. en vooral naarmate een kankerziekte premier Tsjoe bn-Lai meer en meer aan het bed kluisterde en tenslotte be- §ln januari definitief velde, Lm Tong die met toene-

de Stem | 1976 | | pagina 24