orant(e) OPLOSSING VOOR WONINGNOOD JONGEREN Zeeuwse Jeugdraad werkt a project jongerenhuisvesting Uitslagen van schietingen Melkboer Bostelaar wil pony's niet ruilen voor vrachtauto ZEEUWSE CH-ERS NIET VLOT YAN BETALEN FA. TALCO I1ETSELAARS TIMMERLIEDEN I gedipl. Z-verpleegsterl Chauffeur bestal werkgever GULLE DIEF KREEG BOETE Postzegel ruilbeurs in Kloetinge streek Stuurgroepen Dichter Cees Buddingh in Middelburg markten stel dat er geen krant was WIE IS BOKJE KWIJT 6 20 PROD. MEDEWERKERS MED. SECRETARESSE voor '/2 dagen. Aanmelding ook op zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Hoge uurbeloning en goede sociale voorzieningen w o. 17 24% vakantierechten en elke vrijdag contante uitbetaling. Persoonlijke aanmelding bij:. vraagt voor België Aanmelden ook zater dags en zondags tel, 08894-5746. Gevraagd in gezinsver vangend tehuis in Bre-1 da een Salariëring volgens rapport Vaiz. Inl. tel. 08876-1585, sic#** I een antCeJ zijn die j tzierige geoutilleerd en, dat gelegen j ïVing, vaiet Doet'tv-ichern f -Sland. zit en vn M eeri wiogeljjUheid it Vioofcl 8 I teW geen echt van het salavió e belangstelling stel een bondige 5oneeJ5zaUen iav, Didamseweg'', /en bellevi. V (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De Zeeuwse Jeugdraad I stemt in beginsel in met de voorbereiding van een project op het terrein van de jongerenhuisves- I ting. Er zullen contacten worden gelegd met lan delijke instellingen die op dit terrein actief zijn De ZJR gaat voorts de moge lijkheden bestuderen tot rijks subsidie voor nieuwbouw of vernieuwbouw van reeds ge realiseerde of in vergevorderde (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Chauffeur-besteller M.H. uit Kloetinge .iad vorig jaar zijn Breskense werkgever her haalde malen bestolen. Gelden die hij van cliënten ontving voor geleverde goederen wer den niet altijd aan zijn baas af gedragen. Toen men hem op zijn werk ei voor de eerste keer mee con fronteerde, werd van zijn sala ris ƒ1000 afgehouden en volgde ontslag. Later bleek voor een tweede maal dat geld was achtergehouden en ook toen betaalde de ex- werknemer het gestolene te rug. Voor een derde keer ontdekte de werkgever echter onregel matigheden en daarom stond H. gisteren terecht op verden king van verduistering in dienstbetrekking voor een be drag van ruim 950 gulden. H. ontkende de tenlastelegging. Het is absoluut met waar", zo zei hij tegen politierechter mr. P. van Empel. Officier van jus titie mr. J. Kolkert achtte het feit wel bewezen en eiste een voorwaardelijke gevangenis straf van 6 weken en een boete van 150. Mr. Van Empel zal over 8 dagen schriftelijk von nis wijzen. stadium verkerende projecten. Ook zal contact worden opge nomen met groepen en instel lingen in Zeeland, die op het terrein ven de jongerenhuis vesting werkzaam zijn. Zoals bekend heeft staatssecretaris Marcel van Dam van Volks huisvesting voorgesteld om in iedere gemeente stuurgroepen op te richten die in de komende drie jaar de gemeentebesturen zullen adviseren om tot een op lossing te komen van de wo ningnood onder jongeren, ou dere alleenstaanden, rijksge noten, buitenlandse werkne mers en onvolledige gezinnen. Uit contacten met jongeren in Borsele en Reimerswaal is de Zeeuwse Jeugdraad gebleken dat in deze gemeenten de be hoefte bestaat aan zelfstandige woonruimte voor deze catego rie. Het inwonen bij de ouders wordt door de wat oudere jon geren als een belemmering er varen. Het projekt Jongerenhuis vesting in Zeeland zou gestart kunnen worden met een voor lichtingsdag ten behoeve van gemeentebesturen, woning bouwverenigingen en jeugdor ganisaties. Hierbij zou de ge meentebesturen gewezen kun nen worden op de wenselijk heid van het instellen van ge meentelijke stuurgroepen en van het betrekken van jonge ren of jongerenorganisaties daarbij. In een wat ruimere op zet zouden begeleidingsactivi teiten kunnen worden ont plooid voor het opzetten van gemeentelijke stuurgroepen. Daarnaast kan worden over wogen een onderzoek in te stel len naar de behoefte van jonge ren aan zelfstandige woon ruimte. (Van onze correspondent) OVEZANDE - 's- HEERENHOEK - Bij de heer Van Hoewijk gaf de hand boogvereniging „Concordia" een schieting op de liggende wippen. Van 14 verenigingen waren 63 schutters aanwezig. Uitslag van de eerste wip: boofdvogel C. P. Timmerman van Vios uit 's-Heerenhoek; le zijvogel W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; 2e zijvogel Math. Kole van Concordia uit 's-Heerenhoek; lebovenkal: J. Janse van Vrije Schutters uit 's Heerenhoek; 2e bovenkal: Jac. Vermuë van Ja- eoba van Beieren uit Goes; le onderkal: K. van Steenbergen van Willem Teil uit Ovezande; 2e onderkal: P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek, bij loting, le klep: P. Oostdijk van Wil lem Teil uit Ovezande; 2e klep: 1 F. de Rijke van Edele Hand boog uit Oudelande; 3e klep: C. D- Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme; meeste kleine v_°gels: mevr. Steenaert van Vooruitgang uit Kwaden damme, zes vogels. Uitslag van de tweede wip: 'e hoofdvogel: A. v. d. Dries van Vrije Schutters uit 's- "cerenhoek; 2e hoofdvogel: S) van Eykeren van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek; le zijvogel: B. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek; 2e zijvogel: J. Koens Az van Spes Nostra uit Ovezande; 3e zij vogel: H. Koens Az voornoemd; 4e zij- J"ogel: K. van Steenbergen van willem Teil uit Ovezande; le bah Alb. v.d. Dries van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek; hal: P. Oostdijk van Willem 'eU uit Ovezande; 3e kal: C. yoet van Vrije Schutters uit s-Heerenhoek; 4e kal: Janus v. Dries van Vios uit 's- "Wrenhoek; meeste kleine vo- ffls J. v. d. Dries-Geus van Eensgezindheid uit 's- "eerenhoek, acht vogel. De negende vogelprijzen waren voorW. de Jonge van A.D.L.M. u" Kwadendamme en Adri v.d. Dries van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek. De handboogvereniging „Soranus" uit Heinkenszand gaf bij de heer J. Doene te Ove zande een schieting op de lig gende wippen. Er waren 47 schutters van 15 verenigingen aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: J. Doene van Wil lem Teil uit Ovezande; le zij vogel: E. de Jager van Soranus uit Heinkenszand; 2e zijvogel: C. van de Guchte van Spes No stra uit Ovezande; le boven kal: J. Goetheer van Juliana uit Oudelande; 2e bovenkal: C. Voet van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek; le onderkal: A. van Loo van Vooruitgang uit Kwadendamme; 2e onderkal: P. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. Bij loting: le klep: F. Koens van Spes Nostra uit Ovezande; 2e klep: J. Doene van Willem Teil uit Ovezande; 3e klep: P. Oostdijk van Wil lem Teil uit Ovezande; meeste kleine vogels: Sj. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme, vier vogels. De vliegende vo gelprijzen waren voor R. v. d. Guchte van Spes Nostra uit Ovezanden Sj. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; le hoofdvogel: F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; 2e hoofdvogel: A. de Jonge-Rijk van Willem Teil uit Ovezande; le zijvogel: P. de Koster van Soranus uit Heinkenszand; 2e zijvogel R. v. d. Guchte van Spes Nostra uit Ovezande; 3e zij vogel: H. v. d. Dries van Concordia uit 's-Heerenhoek; 4e zijvogel: A. de Jonge-Rijk van Willem Teil uit Ovezande; le kal: K. van Steenbergen van Willem Teil uit Ovezande; 2e kal: J. M. Wisse van St.- Andries uit Wemeldinge; 3e kal: P. de Koster van Soranus uit Heinkenszand; 4e kal: A. v. d. Bulck van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek; meeste kleine vogels: M. v. d. Guchte van Spes Nostra uit Ovezande, zes vogels. EVENAAR ZIJN INSTELLING! HTINGEN VOOR DE LIEME" Helga en Rozette, een mooi span voor de rijdende winkel. (Van een onzer verslagge vers) MIDDELBURG Maandagavond 12 april om 20.00 uur zal in het Zeeuws Kunstenaarscen trum de dichter Cees Buddingh voorlezen uit eigen werk. Buddingh werd gebo ren 7 augustus 1918 te Dordrecht. Begonnen met het schrijven van gedich ten in Criterium-stijl kreeg hij vooral bekend heid met zijn „gorgelrij men"; vervolgens schreef hij experimentele gedich ten in de trant van Vijftig. In 1959 ontpopte hij zich met zijn bundel West Coast als schrijver van neo-realistische gedich ten. Sindsdien kenmerkt zijn werk zich door de aandacht voor het gewo ne, het alledaagse. Di kwijls beperkt hij zich tot de weergave van een fragment uit de werke lijkheid dat geïsoleerd wordt van het geheel en dat de lezer verrast. Buddingh schreef een zeer gevarieerd oeuvre bijeen: gedichten, dag boeken, bloemlezingen, een hele literaire encyclo pedie, aforismen, toneel stukken, romans en ver halen. Nieuwste boeken: Daar ga je deibei (1975), En in een mum is het avond (1975), herdruk van De avonturen van Bazip Zeehok (1975). Naast zijn drukke lite raire leven zijn er de hob by's: schaken, voetbal en sinds enkele jaren ook het maken van objecten, voornamelijk kijkkastjes en collages, waarin hij zijn surrealistische nei gingen gemakkelijker kwijt kan dan in zijn poë zie. Vanwege de kosten van deze avond is een toe gangsprijs van 2,- noodzakelijk (Van een onzer verslaggevers) 's-GRAVENPOLDER Melkhandelaar L. Bostelaar in 's-Gravenpolder komt niet al leen met zijn SRV-winkel maar ook met zijn pony twees pan bij zijn klanten aan huis. In het dorp zijn ze inmiddels al een vertrouwde verschijning geworden. Melkman Bostelaar, een groot paardenliefhebber, zegt: „Ik zou Helga en Rozette, zo heten de twee pony's, van mijn leven niet meer voor een motor willen ruilen. De klanten vin den het erg leuk wanneer ik met mijn rijdende winkel aan de deur kom. Vooral de stads mensen die in de nieuwe wij ken wonen, want paarden zie je tegenwoordig niet zo erg veel meer". Ook Helga en Rozette, de twee kittige lichtbruine fjor denpony's, doen kennelijk met veel plezier hun dagelijkse „melkronde". Er gaat bijna geen klant voorbij of de pony's krijgen een hartelijk klopje op de hals of neus. „Ze zijn niet alleen aardig om te zien maar ook goedkoper dan een benzine- of dieselmotor", zegt de heer Bostelaar lachend, „en ook dat is voordeel dat niet te versmaden is". Helga en Rozette draaien hun hoofd eens om naar hun baas of ze zeggen wilier: „Je hebt nu lang genoeg gepraat. Moeten we niet verder Laatje klanten niet wachten, baas". GOES/KRABBENDIJKE, 9 april - Groenten: per stuk: kropsla I 42-44, II 19-23, per bos: radijs I 50-63, II 32. per kg: witlof II157-254, afw. 110, prei II114, uien 196, rabarber I 102-106, spinazie I 172-193, aardappelen 69. TERNEUZEN/KAPELLE, 9 april - Per stuk, sla 1: 27-34, sla 2: 16, per bos: selderij 26-34, peterselie 31-36, radijs 26-45, per kilogram, andijvie 106-112, prei 114-127, spina zie 107-119, witlof a 167, a2 152, b 158-167, b2 135-156, afwijkend 53-88. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De 30- jarige monteur M.J. is door de politierechter te Middelburg bij verstek veroordeeld tot een boete van f 100 wegens dief stal van drie jassen bij V. en D. in Vlissingen. Verdachte toonde zich in een dronken bui een moderne St.-Maarten. Hij gaf de eerste gestolen jas weg op straat in Vlissingen en ging daarna te rug naar het warenhuis om nog eens twee jassen op te halen. (ADVERTENTIE) dan wist U niet welke apotheek er open was (Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE - Zaterdag 10 april houdt Philatelica Goes en omstreken van 10 tot 17 uur een grote ruilbeurs in Amicitia in Kloetinge. Om 15 uur begint een veiling. Op de beurs zijn de nieuwste uitgaven te koop alsmede een grote verschei denheid aan albums en stock- boeken. (Van een onzer verslaggevers) GOES - De meest uiteenlo pende voorwerpen worden als gevonden aangegeven op het politiebureau in Goes. In de maand maart waren dat di verse portemonnees, diverse sleutels, diverse handschoe nen, een halskettinkje, een au toped, een tas met speelgoed, een wollen muts, en bontmuts, een zilveren speld, een wandel stok, een kinderbontmuts, een doos gloeilampen, een schake larmbandje, een zwarte hond, een herdershond, een zilveren kettinkje, een dameshorloge, een paraplu, een bankbiljet, een bokje, een honderiem. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE - Penningmees ter S. Goverse van de CHU kamerkring Zeeland heeft gis teravond op de jaarvergade ring in Kapelle een klaagzang gehouden over het financiële reilen en zeilen van de Zeeuwse CHU. Veertig procent van de plaatselijke afdelingen bleek haar financiële verplichtingen over 1974 en 1975 nog niet te hebben voldaan. Mening pen ningmeester van een kiesver eniging liet de zaak sloffen, stelde de heer Goverse. Het kamerkring bestuur deed de jaarvergadering de toezegging de handel en wandel van de kiesverenigingen onder de loupe te zullen nemen. Een interne communicaties toornis kwam aan het licht toen het huishoudelijk regle ment van het CDA Zeeland moest worden vastgesteld. Een aantal aanwezigen bleek dat reglement niet ontvangen te hebben. Besloten werd de le den tot 1 mei de gelegenheid te geven schriftelijk te reageren, waarna het kamerkringbes- tuur de zaak verder zal afhan delen. Waarnemend voorzitter J. de Boe zei in zijn openingswoord over het CDA Zeeland onder meer, dat wat betreft een aan tal essentiële zaken als de lijst trekker en de samenstelling van de ene kandidatenlijst in de praktijk nog veel zal afhan gen van een rustige houding der CDA-partners. De ARP had er een handje van gekre gen op gelegen en ongelegen ogenblikken een principiële stop te maken in de CDA- voortgang, hetgeen bij de CHU niet steeds geloofwaardig overkwam, zo merkte de heer De Boe op over de landelijke CDA-situatie. Dominee R. Ytsma hield een inleiding over Christelijke Po litieke bewustwording. Het ei genlijke gezicht van CHU en CDA was het bijbelse besef rentmeesters te zijn en ieder een de kans te geven rentmees ter te zijn. Het CDA behoorde bewust een middenpartij te zijn die diende te getuigen zonder een getuigenispartij te worden. Dominee Ytsma ver wachtte van het CDA als mid denpartij een bemiddelende rol in het politieke krachten veld. Volgens Frans Derks bestaat er geen crisis in het vader landse televisieamusement. „Alles is amusant en ik ver maak me kostelijk in deze maatschappij". Iedereen heeft toch volgens hem de vrijheid om de knop om te draaien. Hoe dom het er afgelopen dinsdag in Paradiso toeging is mis schien nog beter te illustreren met de opmerking van een mij onbekende: „Laat me godver domme uitspreken zak". Het Hollands Diep organiseerde een discussieavond over het parapluhangen over de toi- toi-toitjes bij Ted, de hopeloze deunen met de vele Met de Mu ziek Mee's en de gladde onzin- teksten in de Op Losse Groe- ventjes. Amusement is bijna per definitie crisis. Kro's Van Speyck gaf gisteravond een bijna tien minuten durende samenvatting van de bijeen komst van intellectuelen, half-intellectuelen, kwart intellectuelen en driekwartin tellectuelen" om Komrij te ci teren. ,TROS-baas drs. Baay was een waardige intellectuele verdediger voor de stelling dat „amusement moet amuseren en anders is het niet". Nogal wiedes en een prima uitgangs punt voor een vermakelijke avond. Massadiscussies zijn verschrikkelijk leuk, iedereen kletst en schreeuwt maar raak, er vallen behoorlijk wat bele digingen en het is een herrie van jewelste. Schitterend oe verloos gezeur waarvan de VPRO-radio gistermiddag drie kwartier uitzond. Op momen ten dat er werkelijk zinnige vragen kwamen werd er als een slap washandje gereageerd. Berend Boudewijn haalde een item van TROS Actua aan over een gezonken boot met de vrouw die een close up naar haar hoofd gegooid kreeg toen ze hoorde dat ze weduwe was geworden. Dit is inderdaad ge sol met mensen dat evenzeer geldt voor het die avond veel geciteerde voorbeeld van Ons Kent Ons waarbij een kandi daat onder druk van de camera zijn hoofd liet kaal scheren. Zulke voorbeelden werden door de TROS-baas wegge wuifd met „incidentele voor beelden". Tja. Ik vind het best dat de grootste omroepen met amusement aankomen onder de terreur van de kijkcijfers en wie weet staan ze er zelf nog achter ook, maar zodra deze vorm van sensatie geaccep teerd gaat worden als normaal kan geen enkele belediging van de verzamelde televisiekritiek beledigend genoeg zijn. In de korte reportage kwam een modderig kijkende Jan Vrij man met de aardigste analyse: „De televisie is de Hema, de kijkers krijgen het amusement dat ze verdienen". Amusement van Peter Hofstede die aan de studiotafel quasi leuk pro beerde te zijn en op de discus sieavond gefilmd werd onder het uitroepen „Gelul, geen ge voel voor humor, walgelijk ge lul". Zo komt iedereen op de televisie op de manier die hij verdient en op de juiste plaats: Marianne, Bea en Rosemarie in de zaal in gewone jurk en de man die graf linten verzamelde van de slaapkamers naar het schuurtjes achter het huis. Mi crofoons die niet deugen wordt voor de komende maanden het onderwerp van veel grappen- bedenkers. Het amusement zit niet in een crisis, nee hoor. JOHAN DIEPSTRATEN

de Stem | 1976 | | pagina 19