hjcê Spanning in de korfbalcompetitie Gelijk spel All Ready Titel voor Ardito in tweede klas Jan Kooynian winnaar arbitrage-toernooi FC Centrum sterkste in Mazda-toerno Dave Lloyd terug naar Engeland Nederlaag voor verzwakt Morres Deiininck wint in Cadzand SUPERIEURE ZEGE AD DE FEYTER Rally-winst echtpaar Degens PPELUKE rSREIS IZE CELLEN. Vanavond Herkent u dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! Uw Kunstgebit EN EN VERGETEN? AANDFR50. korfbal (2125- NCRV Ned.2) DE STEM VAN DINSDAG 6 APRIL 1976 |act gelaten. Alleen |jcanu heeft hij in gehaald. Kovacs: vedstrijden tegen werd er gezegd: heeft Kovacs niet [ïieuw elftal gefor- aar dat is natuur- Je kunt niet zo |ns alles overboord moet zoiets op- I in de naaste toe- rijzigingen zullen Hen is echter wel |vacs: „Enige spe- oud of kunnen de niet meer opbren- hebben al zo vaak leid in het nationale |l het ze niets meer Ir hen in de plaats Ingeren hebben, die ebben naar succes". wederopbouw van [ïeense voetbal be at het voor Kovacs dat de voorronde len voor het wereld- jischap voor de deur pvacs: „Ik zit in een In de zomer ligt de lie twee maanden stil vinter drie. Hoe kan maanden een elftal genoeg is om de Ie te halen formeren, en ben ik van mening |in de sterkste poule Techt gekomen met vië en Spanje als aders". IEIN GROOTHUIS mensen bestaan langrijkste con- Boek van de hter de scher- ersenonderzoek. uw hoofd af- nu leest, via uw en opgenomen, leer van de is doen en laten vas. n en vergeten" geschreven door :deric Vester. In eken leidt hij u ce wereld van pagina's met ca. naai in kleur, ie Collectieve rlandse Boek eren en ver- uitgave, dat het nd voor een eb oden. 9 (Van onze korfbalmedewerkster) TERNEUZEN - In de Zeeuwse korfbalcompetitie stijgt de spanning met de week. In de le en 2e klas gaan twee ploegen gelijk op. In de eerste klas zijn dat, na het gelijkspel van All Ready, deze ploeg en Stormvogels en in de tweede klas Luctor en Volharding, dat gelijkspeelde. Daar doet over igens ook Tjoba III met twee punten achter nog volop mee. ALL READY I-ANIMO H - Een heel wat sterker AU Ready voor rust, dat toen zeer ver diend een 4-2 voorsprong nam. Na rust werd deze niet uitge bouwd en de daardoor ont stane onrust gaf Animo II kans het heft in handen te nemen. Vooral in het middenvak wist Animo veel ballen te onder scheppen door slordig spelen van All Ready. De Souburgers kwamen weer gelijk, maar weer liep All Ready heel snel uit tot 7-5. Bij 7-6 was weer alles mogelijk. De Animo- aanval werd nogal eens onreg lementair gestuit en dat bracht de bal vijf minuten voor tijd op de stip hetgeen 7-7 betekende. Daarmee kwam een sensatio neel einde aan een goede wed strijd, die in een wat geprik kelde stemming uitmondde. BLAUW WIT I-SWIFT IH - Een bijzonder spannende wed strijd, die vooral voor Swift ongelukkig eindigde. In het veld was er niet veel verschil, maar Blauw Wit kreeg toch wat meer kansen. De score bleef echter beperkt, waardoor de spanning gehandhaafd bleef. Met 7-6 won Blauw Wit, waardoor enkel Olympia nog bereikbaar is voor de rode lan taarndrager Swift. STORMVOGELS I-OLYMPIA I - Stormvogels heeft het niet zo erg moeilijk gehad, al spar telde Olympia behoorlijk tegen. De wüskrachtige ploeg uit Wilhelminadorp miste ech ter voldoende inhoud om Stormvogels van de zege af te houden. Het werd 7-3 waar mee Stormvogels nu weer mee aan de leiding gaat. 2e klas ATLAS I-VOLHARDING I - Een matige wedstrijd met veel fouten. De Ritthemse ploeg maakte het de leiders bijzon der lastig. Volharding kon maar niet loskomen en het re sultaat was een 4-4 gelijkspel. ZAAMSLAG I-LUCTOR I - Een veel sterker Luctor maakte geen gebruik van een groot aantal doelrijpe kansen. Zaamslag werd echter vol doende in bedwang gehouden om de zege niet in gevaar te laten komen. Met 4-1 gaat Luc tor weer samen met Volhar ding aan de leiding. TOP I-ZUIDWESTERS H - Een stevige wedstrijd, waarbij Zuidwesters technisch wat meer in haar mars had. Dat bleek ook bij de kleine kansjes, waaruit de routine een woordje mee sprak. Verdiend kwam de overwinning terecht bij de Zuidwesters met 5-8. TJOBA IH-TOGOII - Na twee achtereenvolgende nederlagen is Tjoba er in geslaagd deze reeks om te buigen. Gemakke lijk ging dat niet, want veel overtuiging zat er niet bij. Togo was deze middag echter te zwak om aanspraken te doen gelden. De punten gingen met 7-5 verdiend naar Tjoba. In de derde klas bleven de lei ders in de winstmarge. Voor Swift IV is het degradatiedoek bijna gevallen. i Spelmoment uit de wedstrijd Uno Animo II - All Ready I (Van onze sportmedewerker) HULST Ad de Feyter uit Axel (ploeg Kramer uit Hoek) is zondagmiddag na 's morgens ook al de tijdrit op zijn naam geschreven te hebben en 's middags de wegwedstrijd, clubkampioen geworden van de toerclub Hulst. Een tijdrit die was georganiseerd door het bestuur van de toerclub Hulst in samenwerking met de Hul- sterse atletiekvereniging en in alle opzichten een groot succes genoemd mag worden. Bijna dertig leden van de Hulsterse toerclub lieten zich voor deze tijdrit inschrijven. Ad de Feyter toonde zijn klasse en bleef met gemak zijn groot ste concurrenten zoals Piet Everaert, George Wijnacker en Van den Bergen voor. Na een rustig begin van de wegwed strijd was het opnieuw De Fey ter die na ongeveer twintig ronden toesloeg. Nadat hij al enkele keren vergeefs had ge poogd om alleen weg te komen, lukte dat uiteindelijk toch. Het peloton aarzelde even, voor de vluchter voldoende om een gat van ruim vijftig meter te slaan. Vanaf dat moment vergrootte Be ij/Feyter die voorsprong elke ronde, om uiteindelijk een zorgeloze finale in te gaan. Uit het peloton ontsnapten nog wel Wijnacker, Everaert, (ADVERTENTIE) finale 18,50. :hter zolang de voorraad strekt. t Schuurman, Van Dorselaer en De Baar. Deze achtervolgers werkten voortreffelijk samen, maar de latere winnaar en te vens de nieuwe clubkampioen was toen al lang buiten schot. Voor hem waren er na afloop in café „De Ster" bij J. Polfliet in Hulst bloemen, de kampioen strui en de gebruikelijke felici taties. Uitslag tijdrit: 1. A. de Feyter 28 pt., 2. L. Hoefnagels 27 pt., 3. V. v.d. Bergen 26 pt., 4. P. Everaert 25 pt., 5. B. v.d. Velde24 pt., 6. G. Wijnacker 23 pt., 7. J. v. Dorselaer 22 pt., 8. J. Schuurman 21 pt., 9. A. v. Dor selaer 20 pt., 10. F. Kisner 19 pt., 11. H. Vos 18 pt., 12. J. Ho- yema 17 pt., 13. J. v. Maars 16 pt., 14. K. Huisman 15 pt., 15. T. Strooband 14 pt. Uitslag wegwedstrijd, trimmers 16 tot en met 35 jaar: 1. B. v.d. Velde 42 pt., 2. A. Hoefnagels 41 pt., 3. A. v. Dorselaer 39 pt., 4. J. v. Dorselaer 32 pt., 5. K. van Meurs 31 pt., 6. J. Hayema 26 pt., 7. B. de Baar 24 pt., 8. N. Bakker 23 pt., 9. B. Vermue 20 pt., 10. B. de Bakker 17 pt. Trimmers boven de 35 jaar: 1. G. Wijnacker 43 pt., 2. V. v.d. Bergen 42 pt., 3. J. de Booye 17 pt., 4. R. Aart 8 pt. Volkskoer- sers 16 tot en met 35 jaar: 1. A. de Feyter 50 pt., 2. F. Kisner 40 pt. Volkskoersers boven de 35 jaar: 1. P. Everaert 42 pt. Eind stand clubkampioenschap toerclub Hulst: 1. A. de Feyter Axel (ploeg Kramer Hoek) 78 pt., 2. G. Wijnacker Koewacht (Walhout Heikant) 69 pt., 3. P. Everaert Hulst (Walhout Hei kant) 68 pt., 3. V. v.d. Bergen Hengstdijk (Belle Vue Terneu- zen) 68 pt., 4. B. Hoefnagels Hulst (TC Hulst) 68 pt„ 5. F. Kisner Hulst (TC Hulst) 59 pt., 6. A. van Dorselaer Lams- waarde (Walhout Heikant) 59 pt., 6. A. van Dorselaer Lams- waarde (Walhout Heikant) 59 pt., 7. J. v. Dorselaer Hulst (Kreekzoom Terneuzen) 54 pt., 8. K. van Meurs Axel (Mobach Sluiskil) 47 pt., 9. J. Hayema Terneuzen (Kreekzoom Ter- neuzen) 43 pt., 10. B. de Baar Graauw (TC Huist) 28 pt. Voorzitter J. de Letter van de toerclub Hulst reikte na afloop in café „De Ster" in Hulst de prijzen uit. ALL READY II-NOAD - All Ready haalde in dit duel de broodnodige punten binnen. Noad viel erg tegen, waarvan de Zierikzeeërs gretig profi teerden met 9-3. ANIMO IV-SWIFT IV - In dit degradatieduel trok Animo verdiend aan het langste eind. De Middelburgers hadden geen overtuiging in hun spel, hetgeen hen op een 7-3 neder laag kwam te staan. TOGO III-BKC - Geen pro blemen voor de Breskense ploeg. Ze schudden Togo heel gemakkelijk van zich af met 2-11. SEOLTO H-BLAUW WIT II - Nog gemakkelijker verging het mede-leider Seolto II. Geen tegenstand van betekenis wist Blauw Wit te leveren. Het werd 12-0. In de vierde klas verlies van leider Olympia. Tjoba IV is daardoor weer binnen schoot safstand gekomen. ATLAS II-ZAAMSLAG II - Zaamslag II komt er deze tweede helft van de competitie niet meer aan te pas. Het toch lang niet sterke Atlas domi neerde de gehele wedstrijd, waardoor ze met 10-3 wonnen. ONDO U-VOLHARDING II - Gemakkelijke zege voor Ondo II, dat met 13-3 de zwakte van Volharding nog eens aantoon de. OLYMPIA H- STORMVOGELS IU - Voor de eerste maal dit seizoen is het gelukt om Olympia thuis te kloppen. Stormvogels toonde daarmee aan een sterke forma tie te zijn. Vooral in verdedi gend opzicht verging het hen goed. Spannend bleef het, want ook Stormvogels kreeg niet veel kansen. Met 3-4 had den zij het geluk op hun hand. SEOLTO III-TJOBA IV - Tjoba maakte van de misstap van Olympia goed gebruik. Via een gemakkelijke 1-7 over winning staan ze weer op 2 ver- liespunten afstand. TOP H-LUCTOR II - Matige wedstrijd met een sterker her enzestal van Luctor. De dames ontliepen elkaar niet veel, maar het eerstgenoemde gaf met 2-4 de doorslag. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Ardito heeft weer een goed vooruitzicht verworven op de terugkeer naar de eerste klas heren door het kampioenschap te behalen in de tweede klas heren van de Zeeuwse volleybalcompetitie. Afgelopen zaterdag won Ardito zonder veel moeite van Wiska. Het kampioenschap kon een week eerder gevierd worden dan was verwacht omdat de enige ploeg die Ardito nog kon belagen, Herstaco EWC 3, tamelijk onverwacht tegen een 2-3-nederlaag aanliep in de uitwedstrijd tegen Ruiterschool. Ardito heeft nog met drie wedstrijden te gaan nog geen enkel punt afgestaan en is nu zeker van de titel. Ardito zal in een promotieduel met Verde- gem Oostburg de kampioen uit de andere tweede klas uit moe ten gaan maken wie die ene vrije plaats in de eerste klas heren mag gaan bezetten. Scheldesport heeft zich na een 3-1-overwinning van Kickers vrijwel verzekerd van de titel in de eerste klas heren. Het was aan het begin van het duel wel duidelijk dat de kaarten ge schud waren. Kickers startte dan ook zonder veel overtui ging al werd het dan toch nog een redelijk duel. In de eerste set was het duidelijk te zien dat hier twee Zeeuwse topclubs aan het duelleren waren. Roe- lofs had gedurende de wed strijd over het algemeen toch het betere van het spel. De eer ste set kende een vrij gelijk op gaand verloop waarbij Roelofs met 15-13 aan het langste eind trok. In de tweede set had Roe lofs het heft in handen en legde via 15-11 de basis voor de la tere zege. In de eerste set kon Kickers even terugkomen door te profiteren van wat rustiger spel van Roelofs. In de derde set was de thuisclub weer he lemaal van de partij en kon Roelofs het duel in zijn voor deel beslissen via 15-8. Roelofs moet nu nog twee punten uit drie wedstrijden behalen om zeker te zijn van de titel wat zeer waarschijnlijk volgende week in de thuiswedstrijd tegen Marathon het geval zal zijn. Voor een verrassing zorgde Dynamo de Lange dat bezig is aan een opmerkelijke opmars van de laatste plaats door Dok 73 te verslaan. Nu was Dok 73 verre van in zijn beste doen en bood in de eerste set te weinig tegenstand om de thuisclub van haar eerste set winst af te houden al hielden de bezoekers in de tweede set de schade beperkt om via 11-15 de stand weer in even wicht te brengen. In de derde set liet Dok het echter hele maal afweten en de Lange schreef 15-0 op zijn naam waarna in de vierde set de strijd werd beslist via 15-11 wat de Lange Dynamo een 3-1-overwinning opleverde. Hiermee heeft het nu Even Kijken ingehaald dat zaterdag niet tegen Marathon in het veld kon komen doordat de scheids- rechter niet kwam opdagen. Tweede div. C: Dames Marathon-Morres Hulst 3-2. Tweede Div. C. heren: Van Houten 2-Herstaco EWC 2-3. Derde div. F dames: Spido- Morres Hulst 2 3-1. Eersteklas dames: Wik-Morres Hulst 3 0-3, Even Kijken-PZEM 1-3, Herstaco EVVC-PZEM 3-0. Eersteklas heren: Ovisa- Herstaco EWC 2 3-1, De Lange Dynamo-Blok 73 3-1, Even Kijken-Marathon, scheidsrechter niet opgeko men. Roelofs Scheldesport- Kikkers 3-1. Tweede klas da mes A: Herstaco EWC 3-Marathon 3 0-3. Tweedeklas dames B: Atanathos 2-Savok 2 3-0. Tweede klas heren A: Her staco EWC 3-Ruyterschool 2-3, Ardito 1-Wiska 3-0, Ar dito kampioen. Tweede klas heren B: Wik 2-Roelofs Schel desport 2 0-3, Savok- Verdegem Oostburg 2-3, De sterre-WIK 1 3-1. Derde klas heren B: Savok 2-VCG 1-3, Douerleyn Sluiskil 2-SSV 3-2, De Sterre 2-Atanatos 1 0-3, Voorwaarts-Atanatos 2 3-2, Vert. Oostburg 2-Douerleyn S. 1 1-3. (Van onze sportmedewerker) SLUISKIL - Jan Kooyman is winnaar geworden van het arbitrage biljarttoernooi dat afgelopen weekend op initia tief van biljarter Louis Dal- linga in huize Dallinga te Sluiskil gehouden werd. Tien spelers die zich voornamelijk verdienstelijk maakten via het arbitreren van districtskampi oenschappen en die door de biljartvereniging SBC uit Sluiskil en het Groene Laken uit Sas van Gent in de afgelo pen jaren gehouden werden kwamen hier tegen elkaar uit. Nadat zaterdag de twee poules waarin de spelers onderver deeld werden afgewerkt waren kwamen de winnaars van deze twee poules tegen elkaar uit zondagmiddag om de titel te betwisten. Ook de nummers twee, drie, vier en vijf betwis ten elkaar om tot de juiste eindklassering te komen. Al in de eerste partijen diende de ta lentvolle Cor Verlinde, dezoon van de bekende speler Theo Verlinde, zich aan als een van de grootste kandidaten voor de overwinning. Iets of wat tegenvallend was wel de ma tige klassering van de ook als favoriet getipte Pierre Ramme- loo met een zevende plaats. In de finale van het kampioen schap toonde Jan Kooyman zich net iets rustiger dan zijn tegenstander Cor Verlinde hij wist zodoende in een enerver ende partij de titel te pakken. Na vijftien beurten was de eindstand (Cor Verlinde moest er 53 tegen Jan Kooyman 30) 42 punten voor Verlinde en 30 voor Kooyman. De kortste par tij evenals de hoogste serie kwam op naam van Cor Ver- linde. In acht beurten maakte hij de partij tegen Pierre Rammeloo uit 53-46, op zich natuurlijk een geweldig par tijgemiddelde wat beide spe lers bewijst. Na afloop van dit arbitragetoernooi bood huize Dallinga de deelnemers even als de arbiters een maaltijd aan en de eindstand van dit toer nooi is als volgt. 1. Jan Kooy man, 2. Cor Verlinde, 3. Leon van Puyvelde, 4. Jan Corve- leijn, 5. Tonnie Hamelink, 6. Guillaume Pladdet, 7. Pierre Rammeloo, 8. Piet van de Be rgen, 9. Willy Scheffer, 10. Edddy Beaurain. (Van onze sportmedewerker) HOOFDPLAAT - David Lloyd, de 26-jarige profwiel renner, die deel uitmaakt van de Raleigh TT-formatie van Peter Post, heeft zijn carrière vroegtijdig moeten beëindi gen. Na een drie dagen durend onderzoek in het ziekenhuis van Brugge is komen vast te staan dat Lloyd een hartaf wijking heeft. Vooral na een zware inspan ning was de hartslag van Lloyd erg onregelmatig. De Engels man is na de uitslag van het onderzoek onmiddellijk naar zijn geboorteland terugge keerd. Daar wil hij op langere termijn een kleine zaak begin nen. David Lloyd begon op zijn twintigste met wielrennen. Na twee jaar bij de amateurs gere den te hebben - waar hij En gels achtervolgingskampioen is geweest - stapte hij over naar de profs. Raleigh TT be stond toen al in Engeland. Een jaar later kwam Raleigh naar het vasteland van Europa en Lloyd vestigde zich in Hoofd plaat. Daar was hij een zeer ge ziene figuur. De sterkste kan ten van de Engelsman waren het klimmen en het tijdrijden. Zo was hij achtervolgings kampioen in Engeland en was ook in het bezit van de snelste tijd op de 25 en 50 mijl. Zijn grootste successen kwamen in de ronde van Zwitserland waar hij vijfde werd in een tijdrit achter De Vlaeminck, Merckx, Schuyten en Pfennin- ger. Ook op de erelijst van de Italiaanse Trofee Baracchi komt zijn naam voor. In 1974 behaalde hij daar een fraaie derde plaats. Het nieuwe wie- Ierseizoen had voor Lloyd de bekroning moeten worden van jarenlang hard werken. Met de Raleigh TT-ploeg zou dit jaar de Tour de France gereden worden. Iets waar de, nu zwaar teleurgestelde, Engelsman zich al maanden op had voor bereid. (Van onze sportmedewerker) HULST - Het zaalvoetbal team van FC Het Centrum uit Hulst heeft zaterdagavond in de sporthal „Den Dullaert" in Hulst voor een goede publieke belangstelling het eerste „Mazda-zaalvoetbaltoernooi" op zijn naam geschreven. Eeii toernooi dat voor de organisa tors P. Blommaert en W. Baert in alle opzichten een groot suc ces werd. Vooral de sportiviteit vierde in dit toernooi hoogtij, zodat het zonder meer als voorbeeld gesteld mag worden. De latere winnaar Het Cen trum begon overigens niet zo overtuigend, want in zijn eer ste duel tegen organisator Café Lybaert/garage Voerman uit Hulst kwam men niet verder dan een 1-1 gelijk spel. Ly- baert/Voerman nam zelfs door H. Pica vet een 1-0 voorsprong, maar T. Warnier zorgde voor een verdiende 1-1 eindstand. Het team van drogisterij De Bruin uit Hulst kwam aan zijn eerste punt door het Belgische team FC Meerdonck een gelijk spel af te dwingen. FC Meer donck kwam via Piessens op voorsprong. J. Buisrogge maakte er 1-1 \>an. In zijn tweede wedstrijd kwam Het Centrum helemaal los. FC Bleyko werd daar helemaal het „slachtoffer" van. De doelpun ten kwamen op naam van P. Huyssens 2x, H. v.d. Broecke lx, T. Warnier lx en W. v.d. Broecke lx. Door een doelpunt van J. de Nijs won De Bruin met 1-0 van Lybaert/Voerman. FC Bleyko was ook in zijn tweede wedstrijd helemaal kansloos tegen FC Meerdonck: 4-1. E. Saman 2x, J. Riessen lx en Van Rooyen scoorden voor Meeerdonck. J. Gelijn zorgde voor het tegendoelpunt. Het Centrum was opnieuw de be tere ploeg tegen het team van De Bruin. P. Huissen maakte de twee doelpunten voor Het Centrum uit Hulst. FC Bleyko zou zich later nog goed herstel len, dat gebeurde dan in de' wedstrijd tegen Lybaert/- Voerman. J. Begijn 2x en J. Bo- gaert 2x zorgden voor een 4-0 overwinning. Tegen Meer donck had Het Centrum echter heel wat moeite. Het nam door T. Warnier wel een voor sprong, maar door Saman werd het toch nog 1-1 gelijk.. In de slotfase was het echter R. Pauwels die Het Centrum naar de overwinning schoot. De wedstrijd Lybaert- Voerman tegen FC Meerdonck eindigde in een 0-0 eindstand. FC Bleyko speelde ook tegen drogisterij De Bruin een sterke wedstrijd en won deze met 3-1. H. Urgert en J. Bogaert brach ten Bleyko op een 2-0 voor sprong. J. Buysrogge maakte er nog wel 2-1 van, maar het was J. Bogaert die de eindstand op 3-1 bepaalde. FC Meerdonck en FC Bleyko eindigden op een gedeelde tweede plaats, maar het beter doelgemiddelde van Meerdonck zou uiteindelijk doorslaggevend zijn voor die tweede plaats. Topscoorders van dit toernooi werden J. Bo gaert van FC Bleyko en P. Huissen van FC Het Centrum. E. Voerman, dealer van de Mazda-automobielen voor Hulst en omstreken reikte na afloop de prijzen uit. Eind stand: 1. Het Centrum Hulst 4-7 pnt, 2. FC Meerdonck, Meerdonck (B) 4-4 pnt, 3. FC Bleyko Hulst-Walsoorden 4-4 pnt, 4. Drogisterij De Bruin, Hulst 4-3 pnt, 5. Café Lybaer t/garage Voerman, Hulst 4-2 pnt. (Van onze sportmedewerker) HULST - Morres Hulst 1 vertrok naar Vlissingen zonder Noëlle Aarts en Yvonne de Bo- oy, de twee spelverdeelsters. Marlou de Booy uit het derde ging in hun plaats mee en speelde een goede wedstrijd. Het duurde eigenlijk iets te lang voor Morres goed op dreef kwam. Zij verloren de eerste twee sets met 15-1 en 15-12. In de derde en vierde set werden de rollen omgedraaid en won Morres deze sets met 7-15 en 9-15. Het hoge speltempo deed Morres in de vijfde set de das om. Na een korte rustpauze kregen de Morres-dames geen vat meer op het spel en verlo ren de vijfde set met 4-15. Na een bijzonder prettige wedstrijd verloor Morres-2 in Spijkenisse met 1-3 van Spivo. Met slechts drie speelsters van de basisopstelling kon Morres-2 aan de wedstrijd tegen Spivo beginnen. Men be gon iets te laat daar Spijke nisse niet zo gemakkelijk te vinden was. Zodoende liep Morres 2 in het begin wat stug. Ze hadden nauwelijks in kun nen spelen. Toch behaalden zij een behoorlijk resultaat in de eerste set 11-15. In de tweede set liep het beter. Chantal van Dam en Denise Broekmans uit het derde blokten goed. Ma rion de Poorter zorgde voor keurige set-ups, waaruit Mar lies Hermans, Chris Audenaert en Han de Gucht konden sco ren met goede smashes. Zo won Morres-2 de tweede set met 15-7. In de derde set liep het bij Spivo beter en pakten zij die set met 15-9. In de vierde set weer het pechvogeltje voor Morres. Chris Audenaert ging door haar enkel en Chantal van Dam kreeg enorme last van hoofdpijn. Beiden hielden moedig vol zodat de wedstrijd niet behoefde te worden ge staakt. Ondanks de blessures werd er goed volleybal ge speeld. Vierde set 15-10. CADZAND/SLUIS - Willy Deuninck uit Cadzand in de categorie 16 tot en met 35 jaar en Willy Caboor uit het Belgi sche Maldeghem boven de 35 jaar, zijn zondagmiddag in Cadzand de winnaars gewor den van een wegwedstrijd voor volkskoersers en trimmers. Deze wedstrijd was dan tevens het laatste onderdeel meetel lende voor het clubkampioen schap van „De Wielertoerist" uit Sluis, nadat de leden eerder al een rollenwedstrijd een tijd rit en een cyclo-cross hadden betwist. Zowel de categorie onder als boven de 35 jaar gingen samen van start, met Caboor als de uiteindelijke winnaar. W. Deuninck die tweede werd kwam daardoor toch op de eer ste plaats in de categorie tot en met 35 jaar. Die eerste plaats was uiteindelijk toch niet vol doende om Willy Pollier van de eerste plaats in de eindstand te verdringen. Hij mocht zich na afloop van de wegwedstrijd, waarin het voor hem een zesde plaats werd, laten huldigen als clubkampioen. In de categorie boven de 35 jaar ging die titel naar Willy Caboor, voor hem werd het dus een dubbele zege. Na enige schermutselingen in het begin van de strijd, kwam na 20 kilometer de beslissende ontsnapping. Er ontstond een kopgroep van elf renners met daarin alle favorieten zoals: De Groote, Deuninck, Caboor, Dezutter, de gebr. Musse, Pol lier, Schier, Maenhout en De Ridder. De voorsprong van de leiders groeide al gauw naar 15 sec, met daarachter een al kansloos peloton. Vooraan was vooral Dezutter bijzonder ac tief, maar hij kreeg nooit meer dan een tiental meter voor sprong. Toen de gebr. Musse en Van de Broecke in een valpartij tegen de straatstenen kwamen, sprong Dezutter opnieuw. Even zag het er naar uit dat hij voor een afscheiding zou zor gen, maar zou later opnieuw teruggepakt worden. Met de finale in zicht kwam de ene ontsnapping na de andere, maar een vinnige eindspurt zou de winnaar moeten aan wijzen. In die eindspurt toonde Caboor zich duidelijk de rap ste. Uitslag tot en met 35 jaar: 1. W. Deuninck Cadzand, 2. W. de Groote Cadzand, 3. W. Pol lier Maldeghem (B), 4. B. Schier Cadzand, 5. B. Dezutter Aardenburg, 6. J. de Ridder Aardenburg, 7. R. v.d. Broecke Aardenburg, 8. P. van Dale Cadzand, 9. N. Koolmeyer Aardenburg, 10. L. Musse Everghem (B). Boven de 35 jaar: 1. W. Caboor Maldeghem (B), 2. G. Maenhout Knokke (B), 3. G. Claeys Aardenburg. Eindstand clubkampioen schap tot en met 35 jaar: 1. W. Pollier 27 pnt, 2. W. Deuninck 25 pnt, 3. R. v.d. Broecke 22 pnt, 4. B. Dezutter21 pnt, 5. W. de Groote 17 pnt. Boven de 35 jaar: 1. W. Caboor 31 pnt, 2. G. Claeys 24 pnt, 3. W. Debbaut 17 pnt. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG - Het echt paar Degens uit Middelburg, dat dit seizoen nog niet zo sterk op de voorgrond trad is zater dag met grote voorsprong win naar geworden van de „Veer- semeerrit" die door de motor en autoclub „Scheldegouwen" werd georganiseerd. In de B-klas triomfeerden de heer en mevrouw Dingemanse. Voor beide klassen was de af stand 60 kilometer. In de A klas waren er 19 en bij de B-klassers 14 deelnemers. Uit slag A-Klas: 1. de heer en me vrouw A. Degens (De Zeeu wen) 60 strafpunten; 2. P. Poelman - J. Schuitema (Scheldegouwen) 106; 3. C. Bode - mej. Bom (De Zeeuwen 159; 4. de heer en mevrouw J. Vermeulen (Scheldegouwen) 177; 5. L. Wouters - J. Janssen van Roosendaal (Scheldegou wen) 195; 6. P.J. Westveer - J. la Grand (De Bevelanden) 209; 7. G. Bruggeman - M. Brugge- man (Scheldegouwen) 211; 8 de heer en mevrouw A.M. Westveer (Scheldegouwen) 230 (ADVERTENTIE) Hoe houdt U de gehele dag stevig op zijn plaats? Het is niet nodig, dat U angst heeft, dat Uw gebit losschiet bij het eten lachen of niezen! Een weinig Dentofix* 's morgens op de gebitsplaat gestrooid- houdt Uw gebit onwrikbaar op zijn plaats en doet U alle vroegere onge makken vergeten. Dentofix is verkrijg baar bij apotheken en drogisterijen

de Stem | 1976 | | pagina 7