i naar behoeft*. Commissie akkoord met plan Schelphoek [95 195 195 HANlViiRDIGBEMlMN LTS OOSTMIG [dost* Goese raadslieden hebben twijfels over zwembad ting Zeeland: giften aan Penterhnisje en Nomen COORDINATIEORGAAN OP OUDE VOET VERDER Heinkenszandse S.Ï. A.T.L.A.S. 30 jaar Nieuwe voorzitter scouting Oostburg (oaSSnB Kritiek op onderbezetting strandposten ECHTPAAR Jeugdig protest tegen aanleg fontein in Sluiskil Jaarvergadering Philadelphia Wrijvingen handelsregister markten 10 Heikant mgm mwmm Vogelgebied bij Yerseke veilig gesteld Reddingsbrigade W.-Z.-Vlaanderen BREDA - In het Han. I delsregister van de Kame, van Koophandel en Fa. brieken voor Westelijk Noord-Brabant te Breda zijn in de afgelopen week de volgende ondernemin-1 gen ingeschreven: Haas Import B.V. j.0 Electronweg 1Roosen! I daal. Import van en groothandel in food en nöï I food. Grada, Boudewijndonk 23, Roosendaal. Bemid. deling en in- en verkoop onroerend goed, hypothe. ken, assurantiën en finan-1 ciëringen. Maison Blom. Arendshol 47, Oosterhout. Detail-1 handel in textielgoederen F. van Mierlo-Van dei I Kaa, van Boischotlaan 65, Oosterhout. Algemene I ambulante handel t.w markthandel in textielgoe, deren. Tkmmerbedrijf Dre Maas Mariabaan 10, Wouwse I Plantage. Machinale houtbewerking en ver koop van hout en bouw- beslag. Hubos-Vastboed, Serin-1 genstraat 15, Putte. Be middeling bij aan- en ver koop, huur en verhuurvan onroerend goed, verzeke-1 ringen en financiëringen. T. Rietveld boutiques, Boerhaaveiaan 25, Roo-1 sendaal. Winkels in kruide nierswaren, bloemen, fruit (koffiebar). De Kinderboetiek, Oranje I Nassaustraat 20, Oud- Gastel. Verkoop van tweedehands kinderkle-1 ding. Job knapt 't op, Brigitta-1 donk 13, Roosenciaal.| Schoonmaakbedrijf, zenwasserij. A. van de Kar, Jagersweg Zuid 8a, Oud-Gastel Hel fabriceren van betonnen vloerelementen, -lateien, palen en aanverwante ar tikelen. M. C. A. Mol, Pagnevaart- weg 84, Oudenboscii, Café-kantinebedrijf. J. Hants, Poelsstraat 4,1 Ossendrecht. Export van machine-onderdelen. C. v.d. Bruggen-Hermans, Carinastraat 3, Bergen o Zoom. Marktkraamster in I gepelde en ongepelde no-1 ten, zuidvruchten snoep. Van den Bosch Truckver-1 huring, Krugerstraat 51, Klundert. Het verhuren I van trucks met of zonder) chauffeur. Koffieshop het Wagen- wiel, Markt 7-9, Ouden-1 bosch. Coffeeshop hel I verstrekken van snacks en etenswaren voor bruik ter plaatse. Schoonmaakbedrijf Geert sema. Edisonlaan 9, Oosterhout. Glazenwas- sersbedrijf, schoonmaak bedrijf. Mobile Buchungsstelle, Speldenmakersstraat 7,1 Breda. Administratiekan-1 toor. nF STEM VAN WOENSDAG 24 MAART 1976 Gevraagd voor villa te Bras- schaat (België) zonder kinderen voor alle werk MAN: tuinieren en onder houd, eventueel buitenshui werkend. Ruime, komfortabele, afzon derlijkewoning, zeermooige' legen. Schrijven aan Agentschap Havas, met ref. 2191Car- notstraat 3, 2000 Antwerpen (B). Winkeliers en consumenten vinden elkaar feilloos in deze krant. nk, Antwoordnummer 441, 13 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - Met ingang van het cursusjaar 1976/1977 zal op de Lagere Technische School in Oostburg in samen werking met de Bijzondere Lagere School combinatieles sen handvaardigheid gegeven worden. Deze lessen - twee halve dagen in de week - wor den behalve door de LTS- leerlingen ook door daarvoor in aanmerking komende jon gens van de BLO gevolgd. Zij krijgen hierbij begeleiding van hun eigen leraren. De lessen bntinu Qediet" van u willen evenwel worden verzorgd door de leraren van de LTS. Dit werd gisterenavond meege deeld op de ledenvergadering van de Vereniging Technische School voor West-Zeeuwsch- Vla anderen. Bekend gemaakt werd voor ts, dat in overweging is de school uit te breiden met een lokaal, waarin een natuurkunde-prakticum kan worden ondergebracht. Aan deze ruimte, die thans niet voorhanden is, bestaat grote behoefte. Tevens zal het be stuur onderzoeken of hét mo gelijk is het naast de school ge legen weiland aan te kopen. Hierop zou de buitengymnas tiekles gegeven kunnen wor den, waarvoor de leerlingen thans naar het gemeentelijk sportterrein moeten. Bezwa ren hiertegen zijn o.m. het moeten oversteken van de Rijksweg en het vervroegd af breken van de lessen om de leerlingen gelegenheid te ge ven zich op de school te dou chen. De rekening-1975 werd goedgekeurd, evenals het jaar verslag. Op de vergadering, waarbij het nagenoeg voltal lige lerarenkorps aanwezig was, werden de aftredende be stuursleden drs. P. Vroegop, W. van Dongen en J. Trapman unaniem herkozen. Onder de bedrijven in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, die dikwijls onder hun perso neel oud-leerlingen van de LTS hebben, zal een ledenwer factie worden aangehouden, zo deelde het bestuur gisteravond nog mee. GOES, 23 maart - Op mon ster: Conference KL.II 65/70 143, 60/65 141, 55/60 126, 50/55 114, 45/50 101, grof 109-117, fijn 94. Gewone vei ling: Diverse rassen appels Ind. wit 26. Golden Delicious KL.180/90 66-82, 70/80 60-72, 75/80 65/70 KL.II 56-58, 54-63, 29-39. 99-111, 97-115, 70-78, 65-73, 45/54, 80/90 75/80 65/70 70/75 60/65 55-66, 54-67, 39-49, Winston KL.I 75/80 94-116, 65/70 78-99, 55/60 26-45. 58-68, 37-41. 70/80 70/75 60/65 80/85v 70/75 60/65 KL.II 80/85 97 75/8 0 91-100, 70/75 79-103 65/7 0 7 3-91, 65 /65 52-72. Cox's Orange Pippin KL.I 80/85 152, 75/80 179, 70/75 176, 65/70 161, 60/65 119, 55/60 55. Goudreinette KL.I 85/95 98, 75/85 107, 65/75 78. Jonathan KL.II 80/85 47, 75/80 51-59, 70/75 60-65, 65/7053-61, 60/65 33-45. Lax- ton's Superb KL.II 80/85 72, 75/80 82, 70/75 73-76, 65/70 53-61, 60/65 33-45. Gieser Wildeman KL.I 60/70 211. Saint Remy KL.II 70/80 127-135 60/70 1 21-131, 55/60 75. Conference KL.II 70/75 136-137, 65/70 1 138-144, 60/65 130-143, 55/60 114-131, 50/55 50/55 105-114, 45/50 84-101. Totale aanvoer hard fruit 24000 colli. GOES, 23 maart - Granen, zaden en peulvruchten: tarwe basis 16% 43.00-43.25 per 100 kg, brouwgerst basis 16% 40 00—41.25 per 100 kg, voer- gersttot 40.50 per 100 kg, ha- vertot 37.75 per 100 kg, groene erwten tot 49.50 per 100-kg, (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE/GOES - Peu terspeelzaal 't Peuterhuisje te Uzendijke en de Goese ziekenradio-otnroep „Nomen ^escio" krijgen uit de op brengst van de Zeeuwse Col- ecte een gift van respectieve- '■ik f250.- en f 1000.-. Dit eeft de beheerscommissie van e Stichting Zeeland besloten. Het tijdelijk in dienst nemen Van functionaris voor 'armings- en ontwikkelings werk met volwassenen vormt belangrijkste punt van be spreking tijdens een vergade rs,van het bestuur van het P ovrnciaal opbouworgaan ■anting Zeeland op vrijdag fflaart in het gebouw van de i lIC"ting te Middelburg, aan- j Png 16.00 uur. Het bestuur over deze kwestie een ad- l s U1tbrengen. Het gaat hier- 'J om een nieuwe werksoort in I 'ormingswerk, een werk- prrein dat verkend is door het eeuws Overleg Vormings- erk. De aan te trekken func- nnaris zal met name het uit- v r®nde werk ondersteunen jj de regionale werkgroepen, 6 vanuit het Zeeuws Overleg ormingswerk cursusprojec- ten organiseren. Sen ander punt van bespre- ng van het vaststelling van tW°utwerpbegroting 1977. I met S'ötmg houdt rekening vanSen stiiSing van de kosten totaal f225.°00.-tot een i "'Pg van f 2.201.200.-. GOES - De raadscommissie voor volksgezondheid in Goes heeft haar fiat gegeven aan het ontwerpbestemmingsplan Schelphoek. Het plan voor ziet in de aanleg van een gebied voor dagrecreatie aan het Veerse Meer nabij Wolphaartsdijk. Volgens wethouder Lindenbergh, die de commissie vergadering voorzat, is niet te verwachten dat met de verwezenlijking van het recreatieplan Schelphoek nog dit jaar een begin kan worden gemaakt. Hoewel zij met de totale op zet en inrichting van het ontwerp-bestemmingsplan in stemden hadden de commissie leden Kaboord en Tanis graag gezien dat in het ontwerp dui delijk is aangegeven dat er bui tendijks een zwemgelegenheid zal worden gecreëerd. geen ruimte voor een buiten dijkse zwemgelegenheid. De heer Kaboord zei dat de inwo ners van Wolphaartsdijk reik halzend uitkijken naar een dergelijke zwemgelegenheid sinds het zwembad in het Veerse Meer zes jaar geleden werd opgeruimd. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN - „We gaan op de oude voet door en we zul len in elk geval een nieuwe aanvrage om subsidie indie nen". Dat is de reactie van waarnemend voorzitter B. Smulders van de Stichting Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming op het ne gatieve resultaat van het debat eind vorige week in de Provin ciale Staten van Zeeland over subsidiëring van het coördina tieorgaan. Zoals bekend hebben de Provinciale Staten toen drie voorstellen verworpen waar door alles ten aanzien van het Zeeuw Coördinatieorgaan bij het oude is gebleven wat be treft provinciale subsidie. Het coördinatieorgaan wilde een beroepskracht aantrekken. Waarnemend voorzitter Smulders beklemtoont, dat de beslissing van de staten demo cratisch is en aanvaard moet worden. Toch is hij van me ning, dat blijkbaar niet ieder een de belangen van natuur en milieu hoog in het vaandel ge schreven heeft staan. Aange toond is volgens hem, dat het coördinatieorgaan nog veel werk te doen heeft als het gaat om mentaliteitsverandering. Volgens de heer Smulders is verder toch ook wel duidelijk geworden, dat nog weinigen begrip hebben voor de om standigheden waaronder het coördinatieorgaan moet wer ken. „Onze activiteiten wor den meestal nog negatief be oordeeld omdat we bezwaar schriften indienen. De meesten denken blijkbaar als volgt: die jongens lopen de overheid wil lens en wetens maar steeds voor de voeten. Maar wettelijk kunnen wij niet anders wer ken. Wij krijgen plannen pas onder ogen wanneer ze ter visie worden gelegd. Als wij dan op- of aanmerkingen hebben of al ternatieven en we maken die kenbaar, dan zijn dat volgens de wet op de ruimtelijke orde ning door het feit zelf bezwa ren", aldus de heer Smulders. Met behulp van een vaste kracht zou het coördinatieor gaan echter in een veel eerder stadium inspraak kunnen Ie-, veren. Waarnemend voorzitter Smulders is overigens wel van mening, dat het vraagstuk van de hoogte van de bijdragen van de aangesloten organisaties in de deelnemersraad opnieuw aan de orde zal moeten komen. Probleem hierbij is, dat bij de stichting geen leden, maar or ganisaties zijn aangesloten, die het vaak financieel toch al erg moeilijk hebben. De bijdrage aan het coördinatieorgaan vanuit de aangesloten vereni gingen is momenteel gesteld op 10 cent per aangesloten lid. „Ik vind dat een bedrag vaneen gulden per lid overkomelijk moet zijn", aldus de waarne mend voorzitter. De begroting 1976 op basis waarvan de stichting bij de provincie om subsidie aan klopte, voorzag in uitgaven van 80.000,- in totaal. Ge vraagd wat het coördinatieor gaan in het gunstigste geval van dit bedrag zelf op tafel zou kunnen brengen, zei waarne mend voorzitter dat naar zijn oordeel 25 procent het maxi maal haalbare zou zijn. Wethouder Lindenbergh legde er daarentegen de nad ruk op dat het ontwerp bestemmingsplan wel degelijk de mogelijkheid biedt voor een buitendijkse zwemgelegen heid. Alleen zullen B. en W. dan ontheffing moeten verle nen van het bouwverbod op het buitendijkse terrein. In dat geval zouden toilet- en kleedgebouwtjes neergezet kunnen worden. Verder wees de heer Lindenbergh er op dat de gelegenheid tot zwemmen in het recreatiegebied Schelp hoek ruimschoots geboden zal worden. Verscheidene commissiele den spraken de hoop uit dat, wanneer het recreatiegebied Schelphoek eenmaal openges teld zal zijn, de beroepsvaart wat meer rekening zal houden met de pleziervaart en andere watersporters in het Veerse Meer. Wethouder Lindenbergh gaf de verzekering dat de rijkspolitie te water voldoende toezicht houdt, opdat de re creanten geen overlast van te snel varende schepen onder vinden. (Van onze correspondent) SLUISKIL - Een groep jeugdige actievoerders, ontstaan uit de carnava lsvereniging „De Zwartsnuvers" in Sluiskil is in actie gekomen tegen de aanleg van een fontein op het ir. Lelyplein in Sluiskil. Deze fontein wordt bekostigd uit een schenking van de NSM van 10.000 gulden aan de Sluiskilse gemeenschap. De jongeren vinden dat dit geld beter aan andere doeleinden besteed kan worden. Een van die doeleinden zou bijvoorbeeld de aan leg van een zwembad in Sluiskil kunnen zijn. Ook wil de jeugdactiegroep de rolschaatsbaan in Sluiskil behouden. Zondagavond plantte de groep voornamelijk af komstig uit de gelederen van de jeugdsoos te Sluis kil, een tweetal spandoe ken op de plaats waar op het moment al voorberei dingen worden getroffen voor de aanleg van de „NSM fontein". Hengelwedstrijd - De zee- hengelclub de Knorhanen houdt zondag 28 maart de eer ste clubwedstrijd in dit sei zoen. Er wordt gevist in de Westerschelde bij Ossenisse tussen het oude en nieuwe ge maal. De vistijd ligt tussen 11.30 uur en 14.30 uur. Er mag alleen met leeglopers (zee wormen) worden gevist. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - Tijdens de gisteravond gehouden bestuursver gadering van de Scouting Oostburg is tot nieuwe voorzitter geko zen de heer J. v.d. Broeke. De heer Van de Broeke is iemand, voor wie het scoutingwerk niet vreemd is. In het verleden heeft hij geruime tijd als hopman zijn krachten aan het jeugdwerk gewijd. Als opvolger van schipper Van de Plassche werd gekozen de heer A. Nood. Nieuwe bestuursleden werden mevrouw De Jonge en de heer J. Steyaert. Het financieel jaarverslag 1975 werd gisteravond goedgekeurd. Wel werd duidelijk dat dit jaar pas op de plaats gemaakt moet worden en dat een nieuwe boot voor de zeeverkenners er dit jaar niet inzit. Het bestuur ging gisteravond in principe akkoord met een contributieverhoging van één gulden per maand, met ingang van 1977. Over dit besluit moeten zich overigens de leiders en leidsters van de Scouting Oostburg nog uitspreken. Meegedeeld werd verder, dat het de bedoeling is met ingang van het nieuwe seizoen het zwemmen op vrijdagavond voor leden van de Scou ting gratis te maken. (Van onze correspondent) HEINKENSZAND - De sportvereniging „A.T.L.A.S." te Heinkenszand zal op 10 april ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan een dorpen wedstrijd houden voor de gymnastiekvereniging in de gemeente Borsele. Uit acht woonkernen werd hiertoe deelname toegezegd. Dit werd bekendgemaakt tijdens de al gemene jaarvergadering van deze bloeiende vereniging in het plaatselijke Groene Kruis- gebouw, onder voorzitter schap van J.J. de Reiger. De aanwezige leden ver leenden het bestuur de mach tiging om koninklijke goed keuring van de statuten aan te vragen. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental ge groeid is tot ca. 300. De vereni ging nam deel aan enige activi teiten van de Zeeuws- Brabantse turnkring en wel in Breda en Bergen op Zoom. In de „eigen" Stenge vond een ontmoeting plaats tussen de ZeBra en de Rotterdamse Turn Bond. Na goedkeuring van het financieel jaarverslag door de kascommissie werd aan pen ningmeester M.J. van Liere dé charge verleend. Bij de be stuursverkiezing werden de voorzitter en mevrouw A.C.W. Hannewijk-Lammers bij ac clamatie herkozen. Op voorstel van het bestuur werd, met het oog op de gestadige groei van het ledental, het bestuur met twee leden uitgebreid, en wel mevrouw W.N. van Liere - Minnaard en mevrouw D.M. Wijs - Traas. De verkiezing van een lid van de jeugdraad moest nog even worden aangehou den. Tenslotte besloten de le den om komende zomer deel te nemen aan de jeugddag die door Tholen zal worden geor ganiseerd. Een vlucht kolganzen boven de Yersekse Moer(foto Delta Instituutfotograaf R. H. G. Kleingeld). (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE - De stichting Het Zeeuwse Landschap heeft in de zogenoemde Yersekse Moer tussen het kanaal door Zuid-Beveland en Yerseke en kele hectaren grasland aange kocht. De Yersekse Moer is een bekend vogelgebied. Het is een geliefde broedplaats voor kie viten, tureluurs, scholeksters, kluten, en grutto's. Bovendien is het een van de belangrijkste overwinteringsgebieden van wilde ganzen in Zeeland. Re gelmatig kan men er grote groepen kolganzen, rietganzen en rotganzen waarnemen. Ook vanwege de interessante plan- tesoorten, die er voorkomen, wil het Zeeuwse Landschap trachten een zo groot mogelijk deel van de Yersekse Moer in zijn huidige staat te behouden. Sinds de middeleeuwen heeft het landschap in dit gebied nauwelijks wijzigingen onder gaan. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - Tijdens de vergadering van de reddings brigade West-Zeeuwsch- Vlaanderen is kritiek geleverd op de onderbezetting van de strandposten gedurende het badseizoen. Gebleken is, zo werd gezegd, dat op het gebied van representatie wel genoeg gedaan wordt, maar dat de strandwachten een te zware verantwoordelijkheid wordt opgelegd. Dit gaat ten koste van een optimale beveiliging, die in de huidige opstelling niet te bereiken is, zo werd ge zegd. De reddingsbrigade telt momenteel 128 leden, een ver heugend groot aantal. Niette min zal ook dit jaar de leden werving weer geactiveerd worden. Dat betekent wel, dat een uitbreiding Van het aantal zwemuren op zaterdagmorgen noodzakelijk is. Thans wordt getraind van 8.45 tot 10.00 uur. Met de sportvereniging voor gehandicapten, die na de red dingsbrigade op zaterdagmor gen gebruik maakt van het zwembad, zal contact worden opgenomen om te bezien of verschuiving in de zwemtijden is aan te brengen. Tijdens de vergadering in sporthal De Veerhoek, die door een gering aantal leden werd bezocht, werden de vijf jeugd- nstructeurs gefeliciteerd, die erin geslaagd zijn hun diploma te verwerven. Dat wareb Inge Kraak, José Kok, Jean-Pierre de Vries, Hans-Pieter Wete- rings en Mare Wieme. Voorzit ter W. v.d. Plas memoreerde rog het vertrek van oud voorzitter Kraak, die wegens werkzaamheden elders zijn bestuursfunctie moest neer- leggen. De brigade zal op 28 maart en 3 oktober deelnemen aan de Nederlandse kampioenschap- oen, die in Nijmegen worden gehouden. Besloten werd voorts dit zomerseizoen in de buitenbaden van Breskens en [Jzendijke een demonstratie door de brigade te laten ver zorgen. ZAAMSLAG De afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Landelijke Christelijke Vereniging van ouders en vrienden van het afwijkende kind houdt op donderdag 1 april in het gereformeerde jeugdgebouw „De Poort" te Zaamslag een ledenvergade ring. Naast de normale agenda punten van deze vergadering, die om 19.30 uur begint, ver meldt de agenda na de pauze een vertoning van dia's over het dagverblijf en het gezins vervangend tehuis van Phili- delphia, „De Bevelanden" te Goes. De dinsdagavond is de rot tigste t.v.-avond, zei Johan Diepstraten kortgeleden, toen ik hem vroeg, waarom hij altijd op die avond vrij-af neemt. Zo zit ik dan bijna al de hele win ter opgescheept met die rottige avond. Altijd de TROS en al tijd de NCRV, twee omroepen die ik niet hoog op mijn favo- rietenlijst heb staan, hoewel de NCRV vooral een heel nette omroep is. Net maar saai. Neem nou zo'n spelletje als Kick Stock- huyzen speelt met zijn teams. Vragen over Mickey Mouse en Herbert Joeks, filmfragmenten uit „Sterren stralen overal" en „Alice in Wonderland", een duetje met orkest en een vraaggesprekje met Joan Haanappel. Het team Kraai- maat steekt met kop en schou ders uit boven het team Gijs- wijt. Allemaal prachtig. Wie uitblijft is de regisseur zelf, die door het beeld lopend, aan kondigt dat de spruitjes gaar zijn. Alleen Haanappel was even de moeite waard. Een vlotte babbel, ter zake en de interviewer afstraffend als hij al te flopperig wordt. Als Kick b.v. met van nationale trots ge zwollen stem vraagt: „Zijn wij Nederlanders niet verwend op het gebied van kunstrijdsters met jou, met Sjoukje en Dian- ne?". Joan Haanappel kijkt hem medelijdend aan en zegt: „Noem je dat verwend? Drie kunstrijdsters in achttien jaar van wie er nog één half- Amerikaans is?" Zelfs op het zwart-wit scherm zie je Kick blozen. Net goed, denk ik dan. Henk van der Meijden don derde op het andere net ook bijna van zijn zitkussen af toen Adlle Bloemendaal (43) ont hulde dat ze als maagd was ge trouwd. Na wat hijgend ge- bries bracht Henk eruit, dat je dat tegenwoordig niet meer meemaakt. „Nee, maar toen nog wel", antwoordde Adèle, waarop Henk haar broeierig vroeg of ze op het gebied van de sex toen soms achterlijk was. „Ja", zei Adèle, „maar dat heb ik later ruimschoots inge haald". En daar zat Henk nou precies op te wachten, want hij had al minstens drie keer ge probeerd Adèle van onderwerp te doen veranderen door te zin spelen op haar eens zo woeste leven. In plaats van daar al te veel over uit te weiden, speelde Adèle met hoeden en hoedjes, maar dat had ik de avond tevo ren Tommy Cooper beter zien doen. Genante prietpraat was het allemaal en voor mij een bewijs te meer dat Privé alleen maar leuk is als Henks gasten kali ber hebben eri voldoende gees telijke bagage om deze be roepsgluurder met zijn smoe zelige vraagjes, kreuntjes en smakjes onder de duim te hou den. AD INTERIM

de Stem | 1976 | | pagina 17