bressiaander schopte agent INDUSTRIEBOND: ONS GEDULD IS OP N.V.V. boos op directie machinefabriek in Goes Verzet tegen verdeelweg op Schouwen WONING EO UW IN NIEUWDORP NORMAAL DOOR Voorzitter GMC Soes: Agrimarkt gevaarlijk precedent Twee weken cel voor rijden onder invloed Ma inspraak in settic woontnltnnr ZCR s t p.© Ic '- Regeling Integratie Inbraak in Middelburg Goes Nisse Eerste paal school Goes mJXS9rn> Scliieting Ovezande n£ STEM VAN VRIJDAG 12 MAART 1976 -'.• .- :"iA '-J*-?:. V (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Een scheve schaats reed vorig jaar öp 1 december A.P. uit Bres- hens. Onder invloed - 1,65 promille - bestuurde hij een auto en veroorzaakte daarmee een aanrijding op de Volder straat in Oostburg. Zonder rich bekend te maken ging hij cr van door. Tot overmaat van ramp schopte hij een dag later een politieagent tegen het lin kerbeen. P. had ontkend, en ontkende gisteren nog, dat hij de be wuste wagen had bestuurd. Dat had een vriend gedaan, zo zei hij. Overigens was aanvan kelijk een valse verklaring af gelegd door zekere Van de L. dat hij de wagen bestuurd had „om hem te helpen", zo stond in het proces-verbaal. „Een verdachte mag natuur lijk liegen, maar in dit geval werken de leugens tegen", al dus officier van justitie mr. Mijnssen. Hij eiste 3 weken cel en 9 maanden niet rijden. Mr. P. van Empel vonniste met 3 weken, waarvan 1 voorwaar delijk en 9 maanden niet rij den. H. de B. uit Sas van Gent had op 23 november vorig jaar met 1,11 promille op de Graafjans- dijk in Westdorpe een gepar keerde auto zodanig geraakt, dat beide auto's total-loss ge raakten en De b. voor enige da gen in het ziekenhuis beland de. Bovendien was wat schade aan huizen ontstaan. De toe gebrachte schades waren over igens al door De B. betaald. Mr. Mijnssen eiste 2 weken, waar van een voorwaardelijk en 9 maanden niet rijden. Raadsman Tichelman weer erop, dat de Graafjansdijk maar spaarzaam verlicht is. „Bovendien is mijn cliënt slechts W.A. verzekerd, hij heeft zijn les voldoende ge had", zo meende de raadsman, die een geldboete in plaats van gevangenisstraf bepleitte, ook gezien het geconstateerde promillage alcohol. Mr. van Empel had hier kennelijk oren naar. Hij vonniste met 750 gul den boete, een week voor waardelijk en 4 maanden met rijden. L.M. uit Terneuzen was met 2,37 promille achter het stuur van zijn auto gaan zitten. 10 Dagen gevangenis en 9 maan den niet rijden, zo besliste mr. van Empel. De officier had twee weken geëist. Axelaar R.E. kreeg - gezien zijn financiële omstandighe den - 2 50 gulden boete voor het rijden onder invloed (0,88 promille) en 50 gulden omdat zijn wagen niet deugde. Mid dels zijn tolk kondigde E. aan in hoger beroep te gaan, want hij had ontkend alcohol ge bruikt te hebben, daar hij een slechte maag heeft. „Het zat anders wel in het bloed, hoe kan dat zo vroeg mr. Mijns sen zich verwonderd af. (Van een onzer verslaggevers) GOES-De Industriebond NVV is slecht te spreken over de handelwijze van de directie van machinefabriek A. van der Linden B.V. te Goes met betrekking tot de invoering van geïntegreerde arbeidsvoorwaarden, faciliteiten voor het bondswerk en het scheppen van een betere verstandhouding tussen de ondernemingsraad en de directie. De Industriebond verdenkt de directie van de machinefabriek ervan het overleg over deze kwesties op de lange baan te schuiven. In een brief aan de directie [schrijft de Industriebond: „Ons geduld is op. Onze leden hebben unaniem besloten alle markten KAPELLE/TERNEUZEN, 11 maart - Kroetappelen wit 1 26,70. Winston I 80 81, 75 92, 17085-93,6 5 8 2, 6 0 5 4-66, II75 j 87, 70 64-83, 65 64-75, 60 1 19-55,55 31-35, IDC 65 30, IA 10-103, 70 101-103, 65 84-86, >0 57-62. Golden Delicious I 10 63-71, 70-8 0 5 8-65 65 I 46-50, 60 3 0-36, ii 80 56-64, 70-80 47-57 6 5 3 8-14, 60 27, 11x70 37-50. Cox's Orange P. DA 75 116, 70 108-129, 65 100-120, 60 72-85, 55 29-41. Goudreinette I 75 76, II 85 57-64, 75 70-73, 65 59-62, d 42, IIX 70 50. Rode Goudrein ette II 95 46, 85 61-63, 75 174-76, 70 64, 65 58, 11X70 36. Lomb, Calville II 80 82, 70-80 15-81, 80-70 38-60. Zoete Ermgaard I 70 163, 65 157, 60 146, 55 131, IID 45-96, grof 101. Conference II 70 136, 65 138,60 139,55 129-131,50 86, 45 56, 11X60 99, 11X45 50. Voorverkoop II 65 136-139, 60 137-138, 55 125-127, 50 100-101,4 5 81. St. Remy II 80 132,70 1 39,60 1 32, IID 97, grof 110. Groenten: prei 55-107, vodekool 60-66. vormen van overleg in directe en indirecte zin (middels de ondernemingsraad) voor on bepaalde tijd op te schorten. Voorts zijn onze leden van me ning dat met directeur J. van der Linden niet meer valt te praten. Zij zeggen dan ook hun vertrouwen in hem op". De In dustriebond NVV stelt verder, dat deze organisatie geen kan didaten voor de nieuwe onder nemingsraad zal stellen wan neer de O.R. door de heer van der Linden zal worden voorge zeten, tenzij waterdichte ga ranties worden verkregen, dat de heer van der Linden het functioneren van de O.R. niet onmogelijk maakt, zoals, aldus de Industriebond, in de afgelo pen jaren en met name het laatste jaar is gebeurd. De industriebond besluit haar brief aan de directie van van der Linden b.v. met de eis op korte termijn het overleg over bovengenoemde punten met de bond te openen. Bij machinefabriek A. van der Linden in Goes werken momenteel 120 man. Vorigjaar juni waren 27 personeelsleden betrokken bij een afvloeiin gsregeling. Sinds 1 december ban een onzer verslaggevers) EENESSE - De gewestelijke Jaad voor Zeeland van het andbouwschap, het water schap Schouwen-Duiveland, o stichting Zeeuws Coördina- «orgaan voor Natuur-, andschaps- en Milieube scherming en het gemeente- i 'stuur van VVesterschouwen z']n het met elkaar eens, dat de «creatieverdeelweg in de kop jSchouwen zoals voorge- I 'e <l in de nota Westhoek van «deputeerde Staten van Zee and van de hand moeten wor- 10en gewezen. Genoemde instanties heb- a S'steren in aanwezigheid n diverse vertegenwoordi- 8 rs van fracties uit de provin ce staten in het dorpshuis te j ïsse met eklaar van ge- gewisseld over de recreatiever- '"«genomen 'n k°p van Schou- dafen kwam 1°1 de slotsom, i,.,er 'wee knelpunten in de aande wegenstructuur r,le °m een oplossing vra- ne« at 's een knelpunt in Re- De? i,en na')1j Serooskerke. ™elpunten kunnen met ter middelen verhol van 0 n naar de mening v00 ®fnoemde instanties. En staana overiëe is de be kende We®enstructuur vol- Van de zijde van het Land bouwschap werd er gisteren op een persconferentie met name op gewezen, dat reeds bij de herziening van het streekplan Schouwen-Duiveland in 1972 bezwaar was gemaakt tegen de toen geplande recreatiever- deelweg. De provinciale staten hadden de weg toen ook ge schrapt, maar nu is hij in de nota Westhoek weer op de proppen gekomen. Het geplande tracé tussen Renesse en Haamstede loopt door goed verkaveld land bouwgebied, maar bovendien zouden met de nieuwe recrea- tieverdeelweg binnen een straal van 1 km. vier wegen pa rallel lopen. Dat is volgens het Landbouwschap te veel van het goede. Een nieuwe recrea- tieverdeelweg is temeer voor barig, gezien de Oosterschel- dekwestie en de daarmee sa menhangende dammenweg nog niet beslist is. In het algemeen is de grootst mogelijke voorzichtigheid ge boden met de aanleg van nieuwe wegen, zo werd giste ren op de persconferentie ge steld van de zijde van het Landbouwschap en het Zeeuws Coördinatieorgaan. De recreanten hebben zich aan te passen aan de wegenstruc tuur en niet omgekeerd. 1975 is de ondernemingsraad niet in functie. Directeur J. van der Linden geeft toe, dat het geduld van de Industriebond NW, mede door omstandigheden buiten zijn schuld, flink op de proef is gesteld. „De afvloeiingsregeling en de daarna gevolgde reorgani satie in ons bedrijf heeft van ons veel tijd gevergd. Door het teruglopen van orders hebben we een moeilijke tijd meege maakt. Gelukkig zit er in onze produktie en verkoop weer een stijgende lijn", zegt de heer van der Linden. Hij stelt voorop zonder meer achter de invoering van geïntegreerde arbeidsvoorwaarden te staan. „Ook ben ik geen tegenstan der van een ondernemings raad, die is er in het belang van het hele bedrijf. Dat de onder nemingsraad momenteel niet functioneert komt ook doordat de Industriebond NW geen kandidaten wil stellen voordat de integratie van arbeids voorwaarden is ingevoerd." De heer van der Linden wijst er op, dat de integratiestukken sinds 9 februari van dit jaar in studie zijn bij de Federatie van de Metaal- en Elektrotechni sche industrie (FME). „Het uitwerken van de salarisstruc tuur vergt bij de FME meer tijd dan wij konden voorzien". De heer van der Linden heeft gisteren de industriebond NW schriftelijk laten weten zonder meer bereid te zijn met de bond van gedachten te wisselen over de faciliteiten voor het bonds werk. Ook ten aanzien van de ondernemingsraad zegt de di rectie van van der Linden het zeer op prijs te stellen met de Industriebond zo snel mogelijk tot een oplossing te komen". Ook wij betreuren het, dat wij momenteel zonder O.R. zitten, waardoor overleg niet meer mogelijk is". Verder heeft de directie van de machinefabriek de Indus triebond verzocht te komen praten over de winstdeling over 1975, met name over het uit te keren percentage. (Van onze correspondent) MIDDELBURG - In de nacht van 9 op 10 maart werd ingebroken in de woning van de fam. D.G.A.R. uit Middel burg, die toen niet thuis was. De daders zijn door inklim ming via het balkon aan de achterzijde binnengekomen door met geweld de balkon deuren open te duwen. In de woning werden alle kasten en laden doorzocht en gedeeltelijk leeggehaald. Een slotvaste muurkast in de voor kamer werd opengebroken, evenals een geldkistje. Er werd ontvreemd een geldbedrag van 2.000.-, een kleuren-t.v., een platenspeler, twee versterkers, twee geluidsboxen en vijftig a zestig langspeelplaten. De waarde van de gestolen goederen bedraagt 8.200.-. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor en de recherche stelt een 'ohderzoek in. Eucharistieviering Op zondagochtend 14 maart ver zorgt KRO-televisie de uitzen ding van een eucharistievie ring vanuit de kerk van de Hei lige Magdalena in Goes. Cele brant is pastoor F.W.J. Basti- aensen. De wisselende grego riaanse gezangen en de vaste gezangen uit de „Missa brevis" van Andrea Gabrieli worden gezongen door het Jongens koor van de Zeeuwse Koor school en het Parochieel Man nenkoor. Dirigent is Evert Heyblok, organist is Peter Priem. Kontaktbijeenkomst - Het college van burgemeester ert wethouders van Borsele wil in het kader van het periodieke bezoek aan de dorpskernen op 22 maart naar Nisse te gaan. De bijeenkomst voor de bevol king van die plaats en het daarbij te rekenen buitenge bied wordt gehouden in het verenigingsgebouw en begint om halfacht. Alle zaken kun nen aan de orde worden ge steld, waarbij echter de inwo ners van Nisse voorrang zullen verkrijgen. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Op maandag 15 maart om 10 uur wordt in het middengebied van de Goese Polder (Goes- Noord) de eerste paal ge slagen voor een r.-k. basis- en kleuterschool. De handeling zal wor den verricht door de heer O.J.H. de Vos, voorzitter van het schoolbestuur. Met het slaan van de eerste paal wordt tevens een begin gemaakt met de bebouwing van het mid dengebied. Na het hei- karwei zullen de genodig den de gast van het ge meentebestuur zijn in de gemeenschapsruimte van het scholencomplex aan de Kuyperlaan. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De sektie wooncultuur van de Zeeuwse Culturele Raad houdt een ver gadering op maandag 22 maart in het gebouw van de Stichting Zeeland te Middelburg. De vergadering begint om 17.30 uur. Aan de orde komt onder meer de nota over in spraak en de mogelijke organi satie van een tentoonstelling. Wethouder A.M. Jansei „Niet somber over toekom: Nieuwdorp". Bouwactiviteit in Nieuit dorp. (Van een onzer verslaggevers) NIEUWDORP - Wat de mogelijke komst van het Ita liaanse petrochemische be drijf Montedison naar het Sloegebied in Nieuwdorp, de woonkern, die het dichtst verwijderd zal zijn van de nieuwe fabriek, ook veran derd mag hebben, de bouw plannen in het dorp gaan normaal door. Binnen het raam van het bestaande bestemmingsplan is nog ruimte voor de bouw van een 36-tal woningen en niets lijkt dê voltooiing en bewoning van deze huizen in de weg te staan. Aan de Prin ses Margrietstraat komen nog dit jaar zes woningwet woningen gereed en ligt er grond bouwrijp voor nog eens dertig huizen. Op di verse plaatsen laten bordjes weten, dat de gemeente voor de belangstellenden bouw grond te koop heeft. „Het is ons als gemeente bestuur alles aan gelegen om het bouwen in Nieuwdorp mogelijk te maken en het wonen in dit dorp aantrekke lijk te houden", zegt wethou der A.M. Jansen van de ge meente Borsele. De heer Jan sen heeft vertrouwen in de toekomst van Nieuwdorp, hij heeft geen goed woord over voor mensen, die voorspellen dat Nieuwdorp met Monte dison voor de deur ten dode is opgeschreven. „Maar de bewoners van Nieuwdorp moeten van hun kant ook duidelijk laten blij ken, dat ze vertrouwen heb ben in het voortbestaan van hun dorp en in het beleid van het gemeentebestuur. Nee", zegt de heer Jansen, „ik ben ten aanzien van Nieuwdorp allesbehalve somber ge stemd. De Nieuwdorpers kunnen er van verzekerd zijn, dat wij alle mogelijkhe den, die er zich voordoen om het leven en wonen in deze kern op peil te houden, zullen benutten". Het gemeentebestuur en de gemeenteraad hebben in het verleden meer dan eens ge toond, dat zij zich niet zonder meer bij een beslissing van het provinciaal bestuur wen sten neer te leggen. Dat is on der meer gebleken toen Ge deputeerde Staten hun goed keuring niet gaven aan een raadsbesluit dat het realise ren van sociale woningbouw aan de Prinses Margriet straat mogelijk maakte. De raad ging tegen het besluit van G.S. in beroep bij de Kroon en dit college stelde de raad van Borsele in het ge lijk. Ook met betrekking tot andere kernen is het gemeen tebestuur, zegt wethouder Jansen, van plan zich positief op te stellen tegenover initia tieven in de particulire bouwsector. „Voor Nisse bij voorbeeld hebben wij de laatste tijd negen bouwaan- vragen van particulieren ontvangen. Een frappant voorbeeld is ook Hoedekens- kerke, waar een plaatselijke aannemer een tiental huizen gaat neerzetten, die prak tisch zijn", alle reeds verkocht I aldus wethouder Jan- Bij de heer J. Doene gaf de handboogvereniging „Spes- Nostra" een schieting op de liggende wippen; er waren 61 schutters. Uitslag van de eerste wip; Hoofdvogel R. de Meester van St. Andries uit Wemeldinge; 1 ste zij vogel N. Schipper van St. Andries uit Wemeldinge; 2 de zijvogel Alb. Hoondert van Spes-Nostra uit Ovezande; 1 ste bovemkal K. v. Steenber gen van Willem-Teil uit Ove zande; 2 de bovenkal C. de Bruin van St. Andries uit We meldinge; 1 ste onderkal A. Geense van Zorgvliet uit Elle- woutsdijk; 2 de onderkal H. Huige van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek; 1 ste klep J. Doene van Willem-Teil uit Ovezande; 2 de klep F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezan de; 3 de klep P. Oostdijk van Willem-Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels C. Voet van Vrije-Schutters uit 's Heerenhoek; acht vogels. Uitslag van de tweede wip; 1 ste hoofdvogel P. Oostdijk van Willem-Teil uit Ovezande; 2 de hoofdvogel A. Meeusen van Spes-Nostra uit Ovezan de; 1 ste zijvogel J. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek; 2 de zijvogel R. Verdonk van Vios uit 's Heerenhoek; 3 de zijvogel R. v. Kempen van Spes-Nostra uit Ovezande; 4 de zijvogel K. v. Steenbergen van Willem- Teil uit Ovezande; 1 ste kal E. Voet van Soranus uit Hein- kenszand; 2 de kal K. de Baar van Willem-Teil uit Ovezande; 3e kal F. Koens van Spes- Nostra uit Ovezande; 4 de kal C. Voet van Vrije-Schutters uit 's Heerenhoek. De extra hoofdvogel werd geschoten door J. Doene van Willem-Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels Alb. Hoondert van Spes-Nostra uit Ovezande, zeven vogels. De vliegende vogelprijzen waren voor Alb. Hoondert en B. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek. GOES - „Onze grootste vrees is, dat een eventuele uit breiding van de Agrimarkt een precedent zal scheppen, dat gevaarlijk is voor het winkel centrum in de binnenstad", al dus de heer Ch. Linssen, de voorzitter van de Goese Mid denstand Centrale in zijn ope ningswoord op de jaarverga dering in lunchcafé Stadhuis. Met belangstelling zag de GMC-voorzitter dan ook uit naar de beslissing van Gedepu teerde Staten van Zeeland, die medio april het besluit van de Goese gemeenteraad zal be handelen waarbij aan de Agrimarkt toestemming werd verleend het bedrijf in Goes- Zuid uit te breiden. De heer Linssen noemde het triest, dat het raadsbesluit met slechts een meerderheid van één stem ten gunste van de Agrimarkt was gevallen. Hij vroeg zich af of hierbij het ge meenschapsbelang de doorslag heeft gegeven of dat er een po litiek schaakspel was gespeeld. Vraagtekens zette de heer Linssen vooralsnog achter het Schuttershofprojekt. „Wat komt er, hoe zal het er uitzien en waar gaan de auto's naar toe, die tot dusver hier gepar keerd staan?" De GMC- voorzitter hoopte dat spoedig met de verfraaiing van de Grote Markt begonnen zal worden. Verder legde hij de nadruk op het grote belang van de in breng en de interesse van de leden-winkeliers in de Goese Middenstand Centrale. „De laatste jaren is de GMC", zo zei de heer Linssen, „uitgegroeid tot een volwassen en volwaar dige gesprekspartner van de overheid". Met waardering maakte de voorzitter gewag van de posi tieve houd-ng van het gemeen tebestuur tegenover de plaat selijke middenstand. Hij wekte de leden op hun voordeel te doen uit de groei ende belangstelling van het koperspubliek voor de binnen stad. „Geen warenhuis hoe groot en fraai gebouwd ook kan op tegen een goed gesorteerd, ge zond, sfeervol en goed bereik baar openluchtwarenhuis als het Goese winkelcentrum kan ■zijn", aldus de heer Linssen.

de Stem | 1976 | | pagina 21