ZIEN Lockheed commissie al „in volle draf" HU-GEWELD BARST LOS Hechte band Parijs-Bonn Duitse leger in opspraak eirelH Tweestemmig Spitse parkeeroplossing Staatsgreep in Nigeria mislukt 5 Werelds oudste roos (850 jaar) zat in abdijmuur DEN UYL; WUZE MANNEN BEPALEN EIGEN METHODE Ongezond Niet vergeten Afschuw BRINK LuchUerwarminq /IÉ Schmidt en Giscard eens OMBUDSMAN: MISHANDELING EN FOLTERING DE STEM maakt uw dag kompleet binnenland buitenland commentaar Boeing Rabin: Geen beperkte regelingen Benzineprijs pas hoger na 1 april DE STEM VAN ZATERDAG 14 FEBRUARI 1976 .15 Die Schwiegertochter tssisch-Turkmenische speel- uit 1971. 21.30 Journaal sport. 21.45 Klassiek con- rt. 23.10 Journaal. ELGIË(Nederl.) 19.00 Doe mee, informatie! (■o gramma. 9.30 Open school Iformatief programma. 10,05 Trcharistieviering. 11.00 Con- Jontatie. 12.00 Weekjournaal por gehoorgestoorden. 12.30 Llturele activiteiten jj, Baanderen. 12.55 Olympische inters pelen 1976 Innsbruck. fc.45 Open school, informatie! rogramma. 15.15 Labyrint fevarieerd programma. 17.15 esamstraat 17.40 Muzie- -wedstrijd ARD. 18.45 Ti- la-Tovenaar. 18.50 The happy Irince, tekenfilm. 19.15 Open laar kunstbezit. 19.40 Mede- lelingen. 19.45 Journaal. 20.00 Iportweekend. 20.30 Pro- Iramma over het ontstaan van Ie opera Carmen. 21.55 Vin- lent Price, documentaire over Ie „koning" van de griezel- ns. 22.20 Journaal en sport. 3ELGIE (Frans) 10.10 Cursus. 10.30 Uitzen- [ding voor gehoorgestoorden, 11.00 Israëlitisch godsdien stige uitzending. 12.00 Fairele point. 13.00 Journaal en weer bericht. 13.05 Pianoconcert 13.30 Olympische Winterspe len 1976 Innsbruck. 14.3C \u-dela de l'horizon, docu- nentaire natuurfilmserie. 15.15 Calimero. 15.20 Spel- programma. 17.05 Sportcom- lentaar en -uitslagen. 17.4E lOlympische Winterspeler 11976 Innsbruck. 18.40 Kleu- Iterprogramma. 18.45 Sport 119.30 Regionaal Journaal 119.43 Weerbericht. 19.45 Jour- [naai. 20.15 Programma- [overzicht. 20.20 L'Odyssée I feuilleton. 21.20 Programme Ivoor de vrouw. 22.00 TV I I Club. 23.00 Journaal. I historisch archief, voor verza- I meiaars en liefhebbers van joude jazz. KRO: 18.30 (S) [Springplank; jong talent. 119.02 (S) Voer voor vogels: I zoals bekend of niet, oftewel jmeer muziek. 1.02-7.00 (S) De I Week in. HILVERSUM IV VERONICA: 8.00 Nieuws. [8.02 (S) Veronica-op-4. NOS: I 9.00 (S) Discotabel. 10.00 (S) I MusicaReligiosa. 11.00 (S)Für Elise, met om 12.00 de kwis: I Wat is dat nou? 13.00 (S) Zon- I dagmiddagouverture: operaf- I ragmenten. 14.00 Nieuws. 1 14.02 (S) Concerten op de zon dagmiddag: Rotterdams TEil- harmonisch Orkest en solist, klassieke muziek. In de pauze: 14.45-15.10 a. Sport in het kort; b. Praten over muziek. 16.00-17.00 (SI Musica Nova. BELGIË (Neder!.) 12.00 Nieuws, mededelingen en SOS-berichten. 12.10 Mu ziek bij aperitief en middage ten. 13.00 Nieuws, weerberictu en mededelingen. 13.15 Ope rafragmenten (14.00 Nieuws) 15.00 Sportinformatie, hen» muziek en verkeerstips. 1 en 18.00 Nieuws.) 18.30 Katho liek godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws, weerberichten mededelingen. 19-15 Interna tionale amusementsmuziek (20.30 Nieuws. 21.00 Hoorspel 22.00-22.05 Nieuws. Nieuws. 23.10 Jazz tussen a lakens.) 23.40-23.45 Nieuws. België (Frans) 12.00 Nieuws. 13.00 Nieuws. 13.20 Gevarieerd program» 15.00 Nieuws. 15.03 Spor muziek. (16.00 en Nieuws) 19.00 Nieuws. Grammofoonplaten. JE WELPOPEY.' ASTLY BLUBBER IS BIJ 1 DAT KO/AT C#A- T HIJ GEE*V GOED AN WAO EN GEEN^ LEIDER (Van onze correspondent LONDEN - In een muur van de abdij van Romsey, in het Engelse graafschap Hampshire, werd door arbei ders een verwelkte en ver schrompelde roos gevonden, die 850 jaar oud zou kunnen zijn. Als die veronderstelling klopt, is het de oudste roos van de wereld. Het botani sche belang van haar ont dekking zou dan overeen stemmen met dat van de vondst van een verdroogd bundeltje bloemen in het graf van de Egyptische koning Toet-anch-Amon. De oudste roos van de we reld werd vlak voor het feest van St.-Valentijn ontdekt door arbeiders, die midde leeuws pleisterwerk verwij derden van de oostelijke muur. Zij stelden vast, dat de gaten voor de dwarshouten van de middeleeuwse stei gers op een ongewone manier bepleisterd waren. Toen zij voor een van die nissen het kalkmengsel verwijderden, kwam de roos tevoorschijn. Ze is ongeveer 3,5 centimeter breed, met een tak qn een groot aantal bloem- en an dere blaadjes. Het was er koel, vochtig en luchtdicht. Ze bleef er op na tuurlijke wijze bewaard. „De muur werkte als een midde leeuwse tijdscapsule", zegt Kevin Stubbs, een archeo loog uit de streek. In huiskamers, treinen en in de bus is het gespreksthema van de dag de „corruptie in hogere kringen". Wat daarbij opvalt is, dat vele mensen al bij voorbaat aannemen, dat al degenen, die de laatste weken In opspraak zijn gebracht, wel schuldig zullen zijn. Waar rook is is vuur, nietwaar? Dit is een omgekeerde vorm van klassejusititie en even ongepast. Niemand is schuldig zolang het bewijs van zijn schuld niet geleverd is. Dit geldt voor Jan-met-de-pet evenzeer als voor prinsen en fabrieksdirecteu ren. Al even ongezond is de neiging om op basis van enkele corruptiepraktijken te concluderen dat de hele maatschappij verrot is. Zelfs de meest zorgzame boer ontkomt niet aan onkruid op z'n land. Dat moet natuurlijk bestreden worden maar dan wel op een doeltreffende wijze. En dat doet je niet als je met het onkruid ook het gewas wegsteekt. Wat dan? We zouden kunnen beginnen met de regering, die duidelijk waakzaam is, een stuk vertrouwen te geven. Eerst moet het onderzoek wor den afgewacht dat nu gaande is. Dan kunnen we verder zien. Bij dat verder zien denken we dan ook aan een nadere studie over de vraag of het parlement wel voldoende controle mogelijkheden heeft ten aanzien van omkoping en pogingen daartoe. Na wat een socialistisch en een liberaal kamerlid deze week in de Dassault-affaire ten beste hebben gegeven is de conclusie gerechtvaardigd, dat Kamervoorzitter Vondeling op dit gebied nog heel wat inwendige zending heeft te verrichten. Waarmee we dan weer niet willen suggereren, dat ons parle ment zou bestaan uit lieden, die zich bij voortduring door mala fide figuren laten „versieren". Dat is gewoon niet waar. De meeste parlementariërs weten zeer wel wat wel en niet kan en handelen daar naar. motie van CDA-zijde, deze week door de Tweede Kamer ingenomen, is ons sympathiek. Bedoelde motie neemt de Weine spaarder in bescherming tegen de inflatie door wat be- lastingverlichting (in totaal 80 miljoen) te vragen. De kleine spaarders zijn een van die groepen in de maatschappij, die 9aen vuist kunnen maken. Maar zij hebben rechten als ieder ander. Of het ook mogelijk zal zijn in deze tijd van bezuinigen •oor hen iets extraas te doen moet worden afgewacht. In ieder Saval is bereikt dat bij de afweging van allerlei belagen de jeine spaarder niet, zoals in het verleden vaak gebeurde, zal «orden vergeten. u et verboden Ierse Republikeinse Leger (IRA) heeft na de ongerdood van IRA-sympathisant Frank Stagg in een Britse onmiddellijk wraakacties ingezet. Nog geen 20 uur na het verlijden van Stagg als gevolg van een hongerstaking, kropen ^maskerde moordenaars uit hun schuilholen om hun dode- er^t8 verrichten. In 1974, toen Stagg ook in hongersta- ging omdat hij behandeld wenste te worden als een poli- was een seintje van de IRA genoeg om Stagg l' skking te laten stoppen. Dat seintje is nu uitgebleven. In Jd wordt er °P gewezen dat Stagg voor de „kille, bere- öe begrafenisondernemers van de IRA" kennelijk meer nut 0 ,p®en doodkist dan in een cel in de Wakefield-gevangenis. rij. had, kort gezegd, weer een martelaar nodig om een 17*1'arreurgolf, <jje Noord-lerland en Engeland ongetwijfeld m v n' voort,aat te ..rechtvaardigen". Afgezien van de ook m mo,ieven die achter dergelijke acties van de IRA (en oocff protestanten) zitten, moet het genadeloos 7 "eren van mensen (ook je eigén aanhangers als Frank 'ec)ereen met afschuw vervullen. leboot Baldur geramd, zo heeft de kustwacht in Reykjavik meegedeeld. GEDEPUTEERDE Staten van Gelderland en B. en W. van Arnhem hebben besloten een onderzoek te laten instellen naar beweerde omvangrijke giflozingen door de bedrijven van de Billiton in Arnhem. DE ondertekening van het pact tussen de vijf belangrijkste po litieke partijen van Portugal en de revolutionaire raad is volgens doorgaans goedinge- lichte bronnen verschoven. •oorefna®5,6 regering »atto lul' abe politieke ge- S"!nin hetland te hebben jchL n/ .Hiertoe behoren »eWTU, de gevangenen die iJL terroristische activi- Cte-"CePPjfld Zijn' 31(1115 ne Peil. Britse fregat Diomede ïa°j agavond °P 25 e noordoostkust van IJslandse patrouil- «iii uu "■W de 1 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - De Lock- heedcommissie van drie wijze mannen is in „volle draf" aan de slag gegaan. Dit zei premier Den Uyl gis teravond na het wekelijkse kabinetsberaad. Zoals be kend onderzoekt de com missie de beschuldigingen, mat aan een hoge Neder landse functionaris, waar mee prins Bcrnhard zou zijn bedoeld, door de vlieg tuigfabriek Lockheed steekpenningen zouden zijn verstrekt in het begin van de zestiger jaren om de aankoop van Starfighters voor de luchtmacht te beïn vloeden. NA de instelling van de commissie zijn de leden Don- ner, Peschar, Holtrop begon nen met maken van werkaf spraken. De minister president heeft de commissie voorzien van het nodige docu mentatiemateriaal. De com missieleden bepalen zelf de methode van het onderzoek. „Ik sta slechts ter beschikking van de commissie", zei premier Den Uyl. De premier zei sinds de installatie van de commissie nog eenmaal telefonisch con tact te hebben gehad met prins Bernhard. Over de duur van het onderzoek kon de premier geen zinnig woord zeggen. Dat kan kort zijn, maar dat kan ook een jaar duren. De commissie heeft de opdracht gekregen „zo spoedig mogelijk". Het Vrije Volk wist gisteren te melden dat prins Bernhard twee jaar geleden zijn land goed Warmelo heeft verkocht aan een Liechtensteinse firma, waarvan de beheerder ook ge heime Lockheed- maatschappijen vertegen woordigt. Achter deze firma, de Evlyma Trust, zou een Zwitserse bank schuil gaan die inmiddels failliet is gegaan. Hoewel het kasteeltje, waarin de moeder van de prins tot haar dood leefde, al in 1974 werd verkocht, zou prins Be rnhard er nog regelmatig ge bruik van maken. De Amerikaanse „Securities and exchange commission", een federaal controlebureau, wil dat de Boeingvliegtuigfa- brieken haar documenten ver strekt die volgens het bureau wellicht gegevens bevatten over een geheim fonds waaruit de onderneming buitenlandse regeringsfunctionarissen be taalde. De commissie heeft daartoe een eis bij een rechtbank inge diend nadat Boeing op in de cember vorig jaar uitgevaar digde dagvaardingen niet had gereageerd. Boeing is een van de grootste leveranciers van militair materieel voor het Amerikaanse ministerie van defensie en tevens een van de grootste fabrikanten van vlieg tuigen voor de burgerlucht vaart. Robert Haack, oud president van de New Yorkse effectenbeurs, zal volgens be trouwbare bronnen in Was hington gaan optreden als tij delijk president-directeur van de Lockheed vliegtuigfabrie ken. Donderdag liep in Washing ton reeds het gerucht dat president-directeur A. Carl Kotchian en Daniel Haughton, voorzitter van de raad van commissarissen, op het punt stonden hun ontslag in te die nen. AMSTERDAM (ANP) - In een Australische stad had men een nieuw centrum ge kregen, maar de autoriteiten wilden dit centrum niet laten ontsieren door rijen par- keermeters. Maar zij wilden ook niet, dat automobilisten hun auto's zonder meer in het centrum zouden parkeren. Twintig minuten vonden zij lang genoeg. Lang werd er over het pro bleem gedacht en gepraat, maar een oplossing vonden zij niet, zodat een communi catiedeskundige uit Europa moest komen om het pro bleem op te lossen. Hij had er niet veel moeite mee: iedereen mag overal in het centrum, waar plaats is, parkeren, maar moet de grote lichten van zijn auto laten branden. Het systeem blijkt iu de praktijk goed te-vol doen, want iedere autobmo- bilist komt binnen het half uur terug, omdat hij bang is dat anders zijn accu leeg is. De dood van het militante IRA-lid Frank Stagg die don derdag na een hongerstaking van twee maanden in een Britse gevangenis overleed, heeft tot de gevreesde geweld daden en demonstraties in Noord-lerland geleid. In Belfast werden in de nacht circa 40 auto's omverge worpen en voor een deel in brand gestoken. Op de foto wordt een door jongeren gestolen vrachtwagen geplunderd en in brand gestoken. (Van onze redactie buitenland) LAGOS - De Nigeriaanse regering heeft gisteravond be kendgemaakt dat een poging tot staatsgreep was verijdeld. In het belang van de natio nale veiligheid en het open baar welzijn bleef er echter een uitgaansverbod van kracht, zo werd in een radio-uitzending meegedeeld. Een groepering, die zich Jonge Revolutionairen noemde had in de ochtend na een schietpartij radio Nigeria be zet en verklaard dat zij de re gering van generaal Moertale Moehammed had verdreven. De militairen bleven op het radiostation tot eenheden die trouw waren gebleven aan de regering Moehammed, in de loop van de middag een tegen aanval deden. Na ongeveer tien minuten schieten namen deze de radio weer in bezit, al dus genoemde kringen. Luitenant-kolonel Dimka die de leiding had van de mis lukte staatsgreep, is tegen de avond in Lagos gearresteerd. Volgens kringen die oogge tuigen citeerden, is generaal Moehammed door de rebellen doodgeschoten toen hij van zijn huis naar zijn hoofdkwar tier in de kazerne van Dodan, een afstand van een kilometer reed. Dit bericht is niet offici eel bevestigd. De Nigeriaanse delegatie, die woensdagavond op uitno diging van minister Wester terp van Verkeer en Water staat in ons land arriveerde, heeft gistermiddag in verband met de moeilijkheden in Nige ria Nederland overhaast weer verlaten. UTRECHT (ANP) - De Stichting Ontwikkelingssa menwerking vakcentrales (SOSV) van NW, NKV en CNV is van plan, de Angolese vakbondsorganisatie Unta dit jaar te steunen met 225.000.- Van dit bedrag wti de SOSV twee ton halen uit de „pot" van minister Pronk voor vakbond sprojecten in ontwikkelings landenen/ 25.000.-uit het ei gen fonds van de SOSV. (ADVERTENTIE) Uw installateur: MAASAIR B.V.-THOLEN Ampèrestraat 1, Postbus 24, Telefoon (01660)21 50 (Van onze correspondent) PARIJS - West-Duitsland en Frankrijk zijn het er over eens dat er iets gedaan moet worden om de pol itieke.afwe zigheid" van Europa op te vul len, maar niets zal in deze zin ondernomen worden vóór de bijeenkomst van de Europese Ministerraad van 1 en 2 april. Parijs had aan een soort Duits-Frans politiek directo raat voor Europa gedacht, om het vacuüm weg te vagen, ook al omdat het geen vertrouwen heeft in het soort regime d'as- semble waarvan premier Tin- demans van België in zijn be kende rapport spreekt. Volgens Parijs is er geen voorbeeld bekend van een der gelijk systeem, dat niet in een verlammende machteloosheid geëindigd is, en Bonn schijnt deze mening sedert enkele we ken in zekere mate te delen. In Saint-Paul-de-Vence is niettemin nagenoeg totale overeenkomst tussen de Duit sers en de Fransen bereikt, en in diplomatieke kringen in Pa rijs werd gisteren gewag ge maakt van een reële as Bonn- Parijs. De betrekkingen tussen be ide hoofdsteden, zo heet het, zijn nimmer zó goed geweest met name over de grote pro blemen zoals de politieke or ganisatie van Europa, de in ternationale politiek van ons werelddeel en het beëindigen van de monetaire speculatie. Over een directoraat is in Saint-Paul-de-Vence generlei beslissing genomen. Giscard heeft verklaard, dat er een uitwisseling van gedachten is geweest, maar dat het compe tent organisme hier de Euro pese Raad is. En deze komt in de eerste dagen van april in (Van onze correspondent) BONN - Uit het jaarlijkse rapport van de Westduitse ombudsman voor het leger is thans bekend geworden, dat in de loop van het vorige jaar on geveer honderd soldaten tij dens een oefening op schanda lige wijze zijn mishandeld. Bij de manoeuvres ging het er om de soldaten zodanig te harden, dat zij in geval van krijgsge vangenschap in oorlogstijd ook onder de grootste marte lingen door de vijand geen woord over de positie van het eigen leger zouden verraden. Volgens de ombudsman, Kari-Wilhelm Berkhan, had een aantal officieren de solda ten willen testen hoe zwaar men ze „psychisch en fysiek" kon belasten. Hierbij werden zij aan folteringen onderwor pen, die zelfs in echte krijgsge vangenschap internationaal verboden zijn. Hoewel het on derzoek nog niet geheel is vol tooid, staat het vast dat de sol daten onder andere geboeid en bij „oefeningsverhoren" onder grote geestelijke druk met ijs koud water werden overgoten. Nadat de zaak aan 't licht was gekomen, rechtvaardig den de officieren zich met het motief, dat de soldaten „door veelvuldige bemoeilijkingen en door persoonlijke deemoe- digingen tot aan hun grenzen fysiek en psychisch belast moesten worden om hen een realistisch beeld van 'n behan deling in krijgsgevangend- schap te verschaffen". De ombudsman maakte er ook melding van, dat de minis ter van defensie intussen alle mogelijke maatregelen heeft genomen om herhaling van dergelijke mishandelingen te voorkomen. In het Westduitse leger, zo kan men in het rap port echter lezen, heersen er vaak nog toestanden, die erger zijn dan in de tijd van het oude Pruisen. Een soldaat, die tijdens een oefening door een „vijandelij ke" eenheid gevangen was ge nomen, kreeg van de leider het bevel zich tot op zijn onder broek en zijn laarzen uit te kleden en zich zo naar zijn on derdeel terug te begeven. Uit andere compagnieën kwamen klachten, dat soldaten tijdens het appèl hun broeken moesten laten zakken. Luxemburg bij elkaar, offici eel om het veelomstreden rapport-Tindemans te bespre ken. Premier Den Uyl heeft on dertussen gezegd de grootste reserve te hebben wat betreft de gedachte van de Franse pre sident Giscard d'Estaing wat betreft een Europees directo rium, gevormd door twee grote en een klein land. Dit heeft de minister-president vrijdaga vond gezegd op zijn wekelijkse persconferentie. „Nederland is steeds uitgegaan en zal uitgaan van de gelijkwaardigheid van de kleine en van de grote lan den van de Gemeenschap", al dus de premier. JERUZALEM (UPI) - Pre mier Yitzhak Rabin heeft gis teren verklaard dat Israël niet meer zal instemmen met on derhandelingen over beperkte regelingen met afzonderlijke Arabische landen. Het duide lijke standpunt van Israël is „niet te onderhandelen met de terroristische organisaties of in te stemmen met onderhan delingen om te komen tot ver dere beperkte overeenkomsten met een van de Arabische lan den". Hij zei dit in een vraag gesprek met het Israëlische blad Yedioth Ahronoth. Nou, met enig geluk zijn we vrijdag de dertiende toch aar dig doorgerold. Nu we weer in normalere tijden verkeren kan dat met enig genoegen vastges teld worden. Wist u trouwens dat de Noorse godin Frigg, naar wie de vrijdag genoemd werd, een zoon Balder had? Ik ook niet. Maar die Balder werd gedood aan een banket waar twaalf goden aanzaten, toen een der tiende Loki - ongevraagd kwam mee-eten. Dat geeft toch te denken. Moeten we, beste kijkers, medelijden hebben met onze eigen Dianne de Leeuw? Zij zag het gisteren niet meer zit ten en het was nog maar de vraag of ze ook op de snelle ij zers zou kruipen teneinde be vallig haar kür af te wikkelen. Zielig of niet zielig? Het is een bekend feit, dat er in die tak van sport kinderarbeid voorkomt. Die jonge juffertjes doen de hele dag niets anders dan kunstrijden op de schaats en oefenen. Dianne is daarop geen uit zondering. „Ik geloof dat zij een bioscoop nog nooit van binnen heeft gezien om van een dancing maar te zwijgen", sprak Joan Haanappel, toch ook de lelijkste niet. Zielig of niet? Ja. Dianne is een zielig meisje, door weet ik veel wie (ouders, trainer) zo opgepept dat ze niets anders heeft gedaan dan kunstgere den op de schaats. Dat kind heeft geen jeugd gehad. Schande moet dus worden uitgestort over de hoofden van haar oppeppers. Bij deze. Bij deze trouwens zeg ik u vaarwel. Prettig weekeinde en denk maar eens aan die zieli- gerds, die voor het plezier van hun/haar oppeppers topsport bedrijfven. MERIJN (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Minster Dui- senberg van financiën, die als gevolg van vertraging door de Tweede Kamer een aantal mil joenen moet derven aan benzine-accijns streeft er in ieder geval naar de verhoging van de accijns met 2 cent per liter te doen ingaan op I april. Aanvankelijk lag het in zijn bedoeling die verhoging met ingang van 1 februari in te voe ren als dekking van het begro tingstekort. Als gevolg van die vertraging kost dat de schat kist maandelijks ongeveer 9 miljoen gulden. Twee maan den vertraging betekent voor minister Duisenberg een ver lies van ongeveer 18 miljoen gulden. De totale opbrengst van de accijnsverhoging op benzine was voor dit jaar ge raamd op 80 miljoen gulden. Het ontstane gat in de begro ting zal de minister nu middels andere bezuinigingen moeten opvullen. In het gisteren verschenen voorlopig verslag van de Tweede Kamer op het wet sontwerp tot verhoging van de benzineaccijns wordt nog maals gewezen op het grote verschil in literprijs van be nzine tussen Nederland en West-Duitsland. Vele Kamer leden vrezen dat in de grensge bieden talloze pomphouders de dupe zullen worden van de extra verhoging. (AbVERTENTIE) In zekere zin wel. De Stem biedt u dagelijks twee kranten. Eén, vol aktuafïteiten, commentaren en achtergrond informatie op wereld- en landelijk niveau. Overzichtelijk op vaste pagina's. En een tweede dagblad met nieuws, nieuwtjes en gebeurtenissen over en in de stad, de streek waar u woont. Twee „Stemmen", dus. Maar met dezelfde klank. Eén herkenbaar, eigen karakter. De Stem, Uw dag blad dat open staat voor verschillende opvattingen. Waarin serieuze en amusante zaken aan bod komen. Waarin u algemene problemen en specifieke onderwerpen aantreft. Want zo is De Stem.

de Stem | 1976 | | pagina 3