Sportkrant nieuwe stijl De winterspelen van de stank.. „DE ORGANISATIE IS WAARDELOOS" Paniek in Noorse schaatsploeg SUPPORTERS Wi BARCELONA ROOS OP WEISWEILER SDC HEI WEI GRÜ ZIJN Briesende coach Leen Pfrommer: Van der Kroft naar Montreal Loting Oost-Dnitsland aan de leiding Kreiner eerste Merckx-Sercu winnen Programma W.K. groep vier metzleB; sport door: ROB V. DEURSEN bril: ieders Simultaan- schaken in Terneuzen Reservebank DE STEM VAN ZATERDAG 14 FEBRUARI 1976 (Van onze sportredactie) BREDA/ROOSENDAAL/TERNEUZEN - U begint zo langza merhand vertrouwd te raken met het nieuwe beeld van uw krant. In onze extra editie van afgelopen zondag hebben wij ook vermeld dat er voor de sportpagina's veel zou veranderen, iets waarvan u wellicht nog niet zoveel hebt gemerkt Dat klopt, want de grootste vooruitgang op het gebied van de sportberichtgeving vindt plaats in de maandagsportkatern. Van het u tot nu toe vertrouwde beeld van dat maandagkatern zal weinig overblijven. Allereerst is daar de uitbreiding van vijf naar zeven sportpagina's waardoor er meer aandacht aan zowel natio naal als reggggionaal sportnieuws kan worden besteed. Alle sporten zullen in het vervolg in onze krant een ruimere begeleiding krijgen. Bovendien komt daar nóg bij dat de ama teurclubs in ons gebied vanaf nu veel meer aandacht zullen krij gen. Echter veel beter dan wij u hier kunnen vertellen zal maan dag De Stem Sport „nieuwe stijl" u duidelijk maken hoe nog meer dan voorheen De Stem een sportieve krant zal zijn. (Van een onzer verslaggevers) INNSBRUCK - Meestal krijgen de Olympische Winter spelen van een bepaald jaar een naam. Die van Sapporo zijn de gescheidenis ingegaan als die van de „affaire" Karl Schranz. Maar de geschied schrijvers krijgen een zeer las tige taak om de twaalfde win terspelen van Innsbruck onder een noemer te brengen. We zul len enkele suggesties doen: De Spelen van de commercie, de Spelen van de angst voor ter reur, de Spelen van de griep, de Spelen van de doping, de Spe len van...ach, wat eigenlijk niet. Er gebeurde de afgelopen tien dagen zoveel in het Tiroler Innsbruck. Teveel om allemaal te memoreren. Maar de groot ste uitscheter vormde toch wel de plaag van de Tokio-griep. Niet alleen de deelnemers hadden er last van, maar ook (Van onze speciale verslaggver) INNSBRUCK - Opnieuw een dag van reUtjes en onte- veredenheid! Het Olympisch schaatstoernooi voor heren verliep ook op de derde dag niet geheel vlekkeloos! Piet Kleine, een van de favorieten op de 1500 meter, verloor de kans op het Olympisch goud, zilver of brons door een nala tigheid van de hoofdscheidsrechter, de Rus Kapitanov, of door onvoldoende ervaring van de chef d'equipe Jan Bus- scher! De bronzen medaille van Hans van Helden kon de stemming in het Nederlandse kamp niet veranderen. Toch was de prestatie van de grillige Van Helden er één van Olympisch niveau. In de tweede rit liet van Helden de lichtjes op het elektronisch scorebord op 2.00.87 opflitsen, een tijd die waarschijnlijk goed zou zijn voor Olympisch goud. Dat dacht Van Helden en de gehele Nederlandse kolonie in Innsbruck! Twee ritten later werd de droom verstoord. De Noorse superstar Jan Egil Storholt vloog met 1.59.38 over de grandioze tijd van Hans van Helden heen en nam in zijn „kielzog" ook de Russische geweldenaar Yuri Kondakov met zich mee. De kleine Rus liet de klokken op 1.59.97 stil staan en was daardoor zeker van het Olympisch zilver. Voor Van Helden een tegenvaller, want juist op deze afstand had de nationaal kampioen zijn zinnen gezet! „Logisch ben ik iets teleurgesteld", zei Van Helden onmiddelijk nadat Jan Egil Storholt hem had versla gen. „Ik kan wel excuses zoe ken door te zeggen dat de con centratie was verminderd (door het steeds weer uitstellen van de start) maar dat zou niet eerlijk zijn. Sportief gezien was deze 1500 meter één van de mooiste uit mijn carrière. De omstandigheden - veel wind en gelijke temperatuur - wa ren dezelfde. Jan Egil Storholt en Kondakov waren vandaag sneller. Ik ben blij met de bronzen medaille, alhoewel goud natuurlijk iets mooier zou zijn geweest". Hans van Helden, die op de voorlaatste dag van het Olympisch schaat stoernooi eigenaar is van twee bronzen medailles en vandaag vog een klein kansje heeft op een „plak" op de 10.000 meter, uitte weer veel kritiek op de amateuristische wijze waarop het Olympisch toernooi weid georganiseerd. Bij de start, die om tien uur zou beginnen, wa ren er al moeilijkheden ont staan toen hoofdscheidsrech ter Kapitanov de start tien mi nuten uitstelde. Dereden: Wij zigingen in de ritten door de afwezigheid van vier rijders, die met griep in het Olympisch Dorp gebleven waren. Tien voor tien werd de start op nieuw uitgesteld en daarna nog eenmaal zodat Hans van Helden bijna een half uur had moeten wachten. „Schaatsen uit en schaatsen aan...dat be vorderd de concentratie niet. De rijders die in de eerste rit ten moesten starten zijn daar de dupe van geworden", aldus Hans van Helden. Ook schaatscoach Leen Pfrommer was ontevreden over de orga nisatie. „Een gewone clubwed strijd in Heerenveen is beter georganiseerd dan dit Olym pisch toernooi. Het is een schande dat er „amateurs" be zig zijn geweest met de schaatssport. Deze Olympisch Winterspelen waren: Waarde loos", zei een briesende Leen Pfrommer na afloop van de rit van Piet Kleine, die door een misverstand te laat aan de start kwam en bijna door Ka pitanov was gediskwalifi ceerd. „Piet Kleine was zich nog aan het warm lopen toen hij opgeroepen werd voor de start. Niemand had mij ge waarschuwd. Donderdaga vond bij de loting had hoofd scheidsrechter Kapitanov meegedeeld dat er drie maal zou worden gedweild: Na ie dere zes ritten!" aldus Leen Pfrommer. „Door de afwezigheid van Archie Marshall, Masayuki Kawahara en de Canadees Tom Overend werden de ritten opnieuw ingedeeld. De herin deling was ook de reden van de vertraging bij de start. Nor maal gesproken zou Piet Kleine in de veertiende rit tegen Franz Kriembuhl star ten, maar door de verschuivin gen kwamen beide rijders in de twaalfde rit uit. Niemand heeft mij of Busscher (de chef d'equipe van de Nederlandse ploeg) op de hoogte gehouden. Voor de wedstrijd had ik tegen Piet Kleine gezegd dat hij in de tweede rit na de tweede dweil- pauze aan de start moest ko men. Er zijn grote fouten ge maakt, die de schaatssport als Olympische sport geen goed hebben gedaan". Schaatscoach Leen Pfrom mer zocht onmiddelijk ISU- vice president Henny Roos op om zich te laten adviseren over de te volgen procedure. Roos, die in Innsbruck geen functie vervulde, adviseerde Pfrom mer een officieel protest in te dienen. Direct na afloop van de 1500 meter stelde Pfrommer, samen met NOC-chef de mission Bram Leeuwenhoek een protest op. „Niet om de uitslag te verande ren, want dat is toch niet moge lijk. Maar wel om de organisa tie op de fouten te wijzen". Al dus Bram Leeuwenhoek. Leen Pfrommer was des dui vels over de slechte organisa tie. „Het is een schande dat de Rus Kapitanov in Innsbruck hoofdscheidsrechter is. Deze loopt al jaren achter- en spreekt nota bene geen woord over de grens. Bij mijn protesten riep hij steeds uit: Niet! Tijdens Piet Klein trekt haastig zijn schaatsen aan nadat hij vernomen had dat hij vroeger aan de start moest komen. Door dit „incident" zag Piet Kleine zijn concentratie wreed verstoord. deze Winterspelen heeft hij steeds een tolk bij zich. Waarom wijst de ISU geen an dere scheidsrechter aan. Uit eindelijk zijn de Olympische Spelen toch internationale wedstrijden! De taalbarrière en de eigengereidheid van Ka pitanov heeft een schaduw ge worpen over de 12e Olympi sche Winterspelen". WIL VAN DER PLAS De uitslag van de 1500 me ter: 1 Jan Egil Storholt (Noo) 1.59.38; 2 Joeri Kondakov (Sov) 1.59.97; 3 Hans van Hel den (Ned) 2.00.87; 4 Sergej Rjabev (Sov) 2.02.15; 5 Dan Carroll (Vst) 2.02.26; 6 Piet Kleine (Ned) 2.02.28; 7 Eric Heiden (Vst) 2.02.40; 8 Colin Coates (Aus) 2.03.34; 9 Klaus Wunderlich (Odl) 2.03.41; 10 Olavi Koeppae (Fin) 2.03.69; 11 Kaj Stenshjemmet (Noo) 2.03.75; 12 Herbert Schwarz (Wdl) 2.03.76; 13 Sergej Marts- joek (Sov) 2.04.45; 14 Gaetan Boucher (Can) 2.04.63; 15 Terje Andersen (Noo) 2.04.65; 16 Dan Johansson (Zwe) 2.04.73; 17 Lennart Carlsson (Zwe) 2.04.76; 18 Joeng Ha Lie (Kor) 2.05.25; 19 Bruno To- niolli (Ita) 2.05.66; 20 Richard Tourne (Fra) 2.06.43; 21 Masa- hiko Yamamoto (Jap) 2.06.67; 22 Mats Wallberg (Zwe) 2.08.72; 23 Mike Woods (Vst) 2.08.77; 24 Geoffrey Sandys (Gbr) 2.09.17; 25 Floriano Martello (Ita) 2.09.68; 26 Lud- wigKronfuss (Oos) 2.11.17; 27 Franz Krienbühl (Zwi) 2.12.52; 28 Gilbert van Ees- beeck (Bel) 2.12.74; 29 Berend Schabus (Oos) 2.15.41; 30 Gio vanni Panciera (Ita) 2.33.52. hele kolonies journalisten, of ficials en technici moesten da gen het bed houden. Het Rode Kruis raakte alle C-tabletten kwijt en de plaatselijke artsen verdienden goud. De Tsjechi sche ijshockeyploeg bleek het ergst getroffen. Op een be paald moment hadden de enige echte concurrenten van de Russen nog slechts zes fitte spelers over, terwijl de rest moest spelen met tegen de 39 graden koorts. De Nederlandse herenkernploeg liet zich ook niet onbetuigd. Klaas Vriend, Jan Derksen en Jan Bazen werden geveld, terwijl Hans van Helden en Piet Kleine met de moed der wanhoop zich ver zetten tegen de opkomende ba cillen. De angst voor de teurreur zal ook altijd in de gedachten blij ven van de bezoekers aan de twaalfde Olympische Winter spelen. Waar je ook gaat of staat in Innsbruck of in Seef- eld, of in Axamer Lizum, con trole is overal aanwezig. Elke tien meter die je durft af te leg gen betekent het laten zien van allerlei papieren. Elke deur die je moet openen om ergens bin nen te komen, wordt streng bewaakt door vervaarlijk uit ziende militairen en Oosten rijkse politieagenten in burger. In feite erg logisch, maar ook vaak irritant. Zeker voor een Nederlander die dat geheel niet gewend is. Maar de Oos tenrijkers hebben zich van de vele kritiek op de snerpende veiligheidsmaatregelen niets aangetrokken. Onverstoor baar drukte men door. Naast de angst voor de terreur heb ben de doping-affaires in In nsbruck veel induk gemaakt. Niet omdat er stimulerende middelen werden gebruikt en toegediend, maar omdat het Internationale Olympisch Co mité in twee van de drie geval len zo zwak optrad. Maar persoonnnnnnnnlijk zal mij het meest bij blijven het feit, dat zelfs in een beroemde Oostenrijkse wintersport plaats als Innsbruck, de auto riteiten er niet in geslaagd zijn de luchtvervuiling een stevig halt toe te roepen. Rotter damse collega's riepen dan ook uit dat je nog beter in leven kunt blijven in de randstad dan in de Tiroler hoofdstad. Elke dag trekt hier een walm door het dal, die kuchten tot de lichtste bijkomstigheid maakt Op weg naar boven - bijvoor beeld naar Seefeld waar het wel goed toeven is - verdwijnt Innsbruck altijd weer in een drabbige mistlaag die zelfs een fel schijnende zon niet kan op lossen. De geschiedschrijvers zullen er niet aan willen, maar de beste naam blijft: de Spelen van de stank. Burgemeester dr. Alois Luggar van Innsbruck zal er niet gelukkig mee zijn, maar hij is die lucht gewend... ROB VAN DEURSEN (Van onze wielermedewerker) ANTWERPEN - Ruim twee weken na hun overwinning in de zesdaagse van Rotterdam zegevierden Merckx en Sercu eveneens in de „Six days" van Antwerpen. Het Belgische koningskop pel had in het Antwerpse sportpaleis niet alleen een ronde voorsprong maar ook ruim 200 punten meer dan het Belgisch-Westduitse paar Freddy Maertens/Dieter Kern- per, dat beslag legde op de tweede plaats. Het Nederlandse koppel René Pijnen/Cees Stam dat twee dagen geleden werd ge vormd na het uitvallen van Pijnen's Belgische ploegge noot, Roger de Vlaeminck, ein digde als vierde. (Van een onzer speciale verslaggevers) INNSBRUCK - Er heerst grote paniek binnen de Noorse herenkemploeg. On danks het feit dat tot nu toe twee gouden medailles op de twaalfde Olympische Win terspelen door de Noren werden binnen gehaald wor den de conflicten steeds gro ter. Kay Stensjhemmet, de Europees kampioen van veertien dagen geleden wei gert namelijk vandaag (za terdag) op de tien kilometer uit te komen. Officieel trach ten de Noorse officials gis termiddag te „verkopen" dat ook Stensjhemmet werd ge veld door de griep, maar dt waarheid is dat de Europees kampioen uit Lilljeström niet van start gaat omdat hij gisteren het recht meende te hebben op de 1500 meter in de eerste groep te mogen starten. Josh Tenmann, de Noorse wondercoach gaf echter de voorkeur aan de jarige Jan Egil Storholt, met het inmid dels bekende resultaat. „Ik vind het fijn voor Jan Egil dat hij het goud heeft kunnen pakken, maar ik ben het met de startvolgorde niet eens. Ik ben de laatste weken steeds sneller geweest op de 1500 meter dan Jan Egil en daarom had ik in de eerste -groep moeten starten", aldus Kay Arna Stensjhemmet boos. Dat de Noorse kampi oen sprint en all-round zich terecht kwaad maakte blijkt wel uit het feit dat alle gou den medailles bij het heren- schaatsen de laatste dagen in de eerste paren - in ieder ge val voor de verzorging van de baan - werden veroverd. Stensjhemmet (U weet wel: stenen huis) 'deelde Josh Tenmann en de andere offi cials van de Noorse schaat- senrijdersbond gistermiddag in het Olympisch dorp mee dat hij vandaag niet zou ver trekken op de 10 kilometer. Hij: „Vandaag krijgt Sten Stensen de voorkeur en dan heeft het geen zin om in de tweede groep te starten. Tegen de tijd dat ik aan de beurt ben is het ijs zo slecht dat een kans op een medaille er niet meer in zit. Waarom zou ik mij dan meer dan een kwartier gaan afbeulen". Jan Egil Storholt, die dus zich zelf een gouden verjaardags cadeau schonk via zijn zege, zat duidelijk met de kritiek van zijn Noorse collega Stensjhemmet aan het adres van Tenmann in zijn maag. Storholt: „Inderdaad is Kay de laatste weken sneller ge weest op dé 1500 meter, maar dat kwam gewoon door het feit dat ik wat gas heb moe ten terugnemen. Het ging tot begin januari te goed met mij en omdat ik bang was me over de kop te rijden heb ik het wat rustiger aan gedaan. Ook al koste wat het koste op mijn verjaardag die plak wilde veroveren". Jan Egil Storholt reed dan ook giste ren „met zijn ogen dicht". „Ik ben gewoon zo hard mogelijk van start gegaan en verder al les gegeven wat ik had. Pas toen ik over de finish was zag ik dat ik die tijd van Van Helden had verbeterd", al dus Jan Egil Storholt, die naar zijn zeggen een jaar lang met de obsessie van dit goud had moeten leven. „Vorig jaar op mijn verjaardag be gon iedereen er al over. Dat heb ik twaalf maanden aan een stuk door moeten horen, vandaar dat ik erg gebrand was om hier te winnen. Jam mer voor Kay, maar het is niet anders". Josh Tenmann, die vele hete tranen plengde toen eenmaal vast stond dat het tweede goud voor Noorwe gen veilig was, wilde niet veel kwijt over de weigering van Stensjhemmet om vandaag de langste schaatsafstand te rijden. Tenmann: „Ik wist dat Storholt de beste kansen had, vandaar dat ik aan hem de voorkeur heb gegeven voor de eerste groep. En voor de rest zullen wij na de Winterspelen de zaken op een rijtje zetten, want voor de wereldkampioen schappen in Heerenveen zul len de problemen opgelost moeten zijn". Overigens verwachtte Tenmann dat Stensjhemmet nog op zijn besluit om niet te starten te rug zou komen. De Noorse schaatser zelf echter: „Nee, dat beslist niet i Hans van Helden. (Van een onzer verslaggevers) INNSBRUCK - „Het kan ei genlijk niet veel beroerder", reageerde trainer Leen Pfrommer vrijdagavond nadat het resultaat van de loting voor de tien kilometer bekend was geworden. „Maar we zijn ei genlijk al tijdens de hele Olympische Winterspelen door pech achtervolgd. Van Helden op de vijf kilometer, Kleine op de 1500 meter." Hans van Helden trof in het vierde paar de Fin Olavi Koep pae. De Fries, die tot nu toe twee bronzen medailles voor zich opeiste, rijdt voor de zo veelste keer dit seizoen voor favoriet Sten Stensen, de win naar van de 5000 meter. Sten sen treedt in de zesde rit aan tegen de Australiër Colin Coa tes, een paar nadat Viktor Var- lamov tegen de Oostenrijker Gundolf - die hij ongetwijfeld gaat „lappen" - op het ijs is geweest. Piet Kleine lootte net als op de 5000 meter de Rus Vladimir Ivanov, met wie hij niet ontevreden mag zijn. Indien het weer zich niet wijzigt (men verwacht dat de orkaanachtige wind van vrij dag wat zal afzwakken maar de angst voor neerslag bestaat) zal er na het vierde en het acht ste paar worden gedweild. Telkens dus juist nadat Van Helden en Kleine gereden heb ben. Leen Pfrommer zei na de loting nog eens pinnig tegen scheidsrechter Kapitanov: „Ik hoop dat we niet weer voor verrassingen komen te staan le rit: Herbert Schwarz (WD1) - Dan Carroll (VSt) 2e rit: Mashiko Yamamoto (Jap) - Maurizio Marchetto (Ita) 3e rit: Oerjan Sandler (Zwe) - Franz Krienbühl (Zwi) 4e rit: Hans van Helden (Ned) - Olavi Koeppae (Fin) 5e rit: Hubert Gundolf (Oos) - Viktor Varlamov (Sov) 6e rit: Colin Coates (Aus) - Sten Stensen (Noo) 7e rit: Klaus Wunderlich (OD1) Geoffry Sandys (GBr) 8e rit: Vladimir Ivanov (Sov) - Piet Kleine (Ned) 9e rit: Michael Woods (Gbr) - Lennart Carlsson (Zwe) 10e rit: Amund Sjöbrend (Noo) Charles Gilmore (VSt) He rit: Jan Egil Storholt (Noo) Sergej Martsjoek (Sov) (Van onze correspondent) BARCELONA - De eerste i relletjes rond het conflict tus sen de Nederlandse voetballer Johan Cruyff en de Duitse trainer Hennes Weisweiler zijn reeds begonnen. Direct na de televisieuitzending van don derdagavond waarin Johan Cruyff verklaarde dat hij zijn ontslag had aangeboden, maar dat dit niet was aangenomen en daarna zei, dat hij zeer ze ker niet zijn contract na 30 juni zal verlengen, trokken reeds tientallen verontwaardigde supporters naar het clubge bouw. Ze hielden er een manifesta tie en vroegen een onderhoud met de voorzitter Montal. Deze was afwezig maar een afvaar- ZÜRICH (ANP - De Haagse cheidsrechter Leo van der Kroft is door de scheidsrech- terscommissie van de FIFA aangewezen als arbiter voor het Olympisch voetbaltoer nooi. De scheidsrechterscommis- sie van de FIFA maakte na een bijeenkomst in Zürich de na men van veertien scheidsrech ters voor het Olympisch voet baltoernooi bekend. Later zul len nog tien arbiters uit de te kwalificeren landen worden aangewezen. Van de veertien arbiters die reeds zeker zijn van „Mon treal" komen er zes uit landen die zich reeds geplaatst hebben voor Montreal, de eindronden van het Olympisch voetbal toernooi. Het zijn: Marian Kuston (Polen), Werner Win- semann (Canada), Vladimir Roednev (Sovjet Unie), Jaffer Namdar (Iran), Arnaldo Cesar (Brazilië) en Ramon Barreto (Uruguay). (Van een onzer verslaggevers) INNSBRUCK - Na twee van de vier manches bij het Olym pisch kampioenschap vier mansbob leidt Oost-Duitsland 1. Meinhard Nehmer, Be- rahard Germeshausen (de winnaars in het tweemans bobslee;, Jochen Babok en Be- rnhard Lehmann wonnen be ide series in 54,43 en 54,64 se conden. West-Duitsland 1 bleef 0,62 seconde achter bij de Oostduitsers. Derde is Zwit serland 2 met een achterstand van 0,7 seconde op de leiders. Vandaag worden de laatste twee manches afgewerkt. BOKSEN Chris Finnegan, de Engelse en Britse gemenebest bokskam pioen in hethalfzwaargewicht, zal niet meer in wedstrijden kunnen uitkomen. Finnegan is donderdag in een Londense oogkliniek ge opereerd aan een losgeraakt netvlies. De 31-jarige Engelse bokser liep de blessure maan dag tijdens de training op. De doktoren zijn van mening dat Finnegan na de operatie geen hinder meer zal ondervinden maar achten de kans dat hij ooit nog in de ring zal kunnen uitkomen uiterst miniem. (Van een onzer verslaggevers) INNSBRUCK - De Cana dese Cathy Kreiner heeft vrij dag tijdens de Olympische Winterspelen de reuzenslalom bij de dames gewonnen. De Westduitse Rosi Mittermaier werd ditmaal tweede en de Francaise Danielle Debernard derde. DE EINDUITSLAG IS: 1 Cathy Kreiner (Can) 1.29.13, 2 Rosi Mittermaier (W.-Dld) 1.29.25, 3 Danielle Debernard (Fra) 1.29.95,4 Lise-Marie Mo- rerod (Zwi) 1.30.44, 5 Marie- Therèse Nadig (Zwi) 1.30.44, 6 Monika Kaserer (Oos) 1.30.49. Rusland is Olympisch kam pioen geworden op het onder deel Biathlon-estafette. De Russische ploeg maakte een tijd van 1 uur, 57 minuten en 55,64 seconden. Tweede werd Finland (2.01.45,58) en het brons was voor Oost- Duitsland (2.04.08,61). diging van vier man werd om vangen door de secretaris! generaal die beloofde dat hij r! I wensen van die leden zon I overmaken aan het bestuur eï I de voorzitter. 1 Vrijdag verschenen alk I kranten met op de voorpaa»'. I de titel „Cruyff gaat weg", fr' I kele hadden er zelfs een ro I wrand om geplaatst. De bres tussen Cruyff en Bareel®, drong al het andere politiek, nieuws op de achtergrondde, han Cruyff was vrijdagoch! tend gewoon op de training.fr was veel meer belangstellmj I dan gewoonlijk. Honderder, I supporters hadden er een vrij ochtend voor genomen. Crus" I werd hartstochtelijk toe»! I juicht. Toen trainer Weiswe;. Ier het terrein op kwam braker een geweldig tumult los. 1 de uitgebreide serie Spa_.„ scheldwoorden werd Weiswes I Ier ook nog uitgemaakt voor Hitier en nazi. De trainer trok er zich echter niet veel van aan Maar na afloop moest Weis- weiier het weer ontgelden ei ook werd zijn auto beschadigd Johan Cruyff vertelde or.s I nadien dat hij bij zijn beslui bleef. „Ik blijf bij Barcelona tot 30 juni en als beroepsvoet. baller zal ik iedere weds mijn uiterste best doen. Ik wü I de supporters niet teleurstel len. Daarna ga ik toch defini tief weg". Cruyff weet dat de overgrote meerderheid van de Barcelona-leden achter staat en dit buit hij uit. De I supporters zeggen: een nieuwe trainer vinden wij bij dozijnen, maar waar haalt Barcelona» nieuwe Cruyff vandaan Er gaan ook geruchten dat Weis weiler enkele Duitse spelers die vriendjes van hem zijn bij Barcelona wil onderbrengen Johan vertrekt zaterdag om vier uur met een chartervlieg- tuig vol met supporters en be! elftal naar Granada waar zon dag een competitiewedstrijd wordt gespeeld. Het hoogte punt in dit conflict wordt ech ter verwacht op zondag 22 fe bruari. Op die dag speelt Bar celona thuis tegen Atleticode Madrid, dat momenteel mei Real Madrid aan het hoofd van de competitielijst staat. Die wedstrijd is van zeer grootbe lang voor het kampioenschap. Als Cruyff die dag in topvorm speelt en Barcelona zal winnen dan kan de voorzitter Montal wel zijn ontslag indienenenzal ook Weisweiler wel verdwij nen. De heethoofdige suppor ters zijn anders in staat ora het stadion volledig af te breken Barcelona is inderdaad meer dan een club en wat politieke partijen niet kunnen bereiken namelijk de massa in vuur en vlam zetten voor een iedeaal, dat kan de voetbalclub „Bar- ca" met haar miljoenen aan hangers in Catalonië vrij vlug en gemakkelijk. Barcelona teil niet alleen 70.000 leden, maar bovendien praktisch de geheie mannelijke bevolking van ii vier Catalaanse provincies. THEO STOLS BRUSSEL (ANP)-Hetpro gramma van de wedstrijd»»"1 j grpep 4 (met Nederland, Be- lgië, IJsland en Noord-Ierlaj™ van de voorronden voor he wereldkampioenschap voelt 1978, waarvan de eindron®11 worden gehouden in Argent"' nië, luidt als volgt: Zondag 5 september 1976: IJs land - België; woensdag 8 sep tember 1976: IJsland - Net land; woensdag 13 okto 1976: Nederland - Noor® Ierland; woensdag 10 nove ber 1976: België - Noor® Ierland; zaterdag 26 1977: België - Nederland;» terdag 11 juni 1977: U»'30., Noord-Ierland; woensdag i augustus 1977: Nederlan IJsland; zondag 4 septe® 1977: België - IJsland; woe»- Mg aV sePtemberusiand! Noord-Ierland - woensdag 12 oktober Noord-Ierland - Neder woensdag 26 oktober 1971" Nederland - België; v,.-- 16 november 1977: No Ierland - België. ep De winnaar van de p plaatst zich voor het eindt» - nooi. (ADVERTENTIE) (Van onze sp LAMSWAARDE - Voor makkelijk om een sportvere Lamswaarde lukt dit echter ging SDO bestaat zelfs al mensen die dit mogelijk I Driessche. Vanaf de opricht meester. Hij geeft zijn visi ontwikkeling van de club (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - Ter gele genheid van de viering van he 65-jarig jubileum houdt di schaakclub Terneuzen zater dag in het Zuidlandtheater ii Terneuzen een grote siraul taanseance. 's Morgens nemei 85 jongens en meisjes uit Ter neuzen en de rest var Zeeuwsch-Vlaanderen dee aan een simultaanseance te ge ven door een viertal sterk Zeeuwse simultaangevers, ti weten: Gommers, Provoost Cohen en Rabe. 's Middags, na de openini van dit schaakfestijn door eer afvaardiging van B. en W. var Terneuzen rond kwart voo twee, zullen zestig schakers ui Zeeuwsch-Vlaanderen (voo: het grootste deel afkomstig ui Terneuzen) het opnemen tegei grootmeester Sosonko er meester Withuis van de KNSB BIERVLIET-Als de bett clubs zelf toe. Zo moet Rob Belgische betaalde voetbal vergelijkbaar met de eerst» De 2l-jarige talentvolle d van gehad met Boom in zee i bevalt hem uitstekend. Ei Maastrichtse MW, Benni» successen oogstte, daarna I bekenden - is nu de absolut -profs van de Belgische Gruben heeft nog een heli carrière voor zich. Pas 21 Eeworden, dus wat wil Gruben raakte a U etaalde voetbal vertrouw '1 zegt; „Toen ik een jaar ertien was speelde ik nog B eryhet. George Knobel m lg® bondscoach van Nederlands elftal, had leiding van het Jeugdpl: de ar"?ln handen. Ik kwam ri,ee'ndselectie terecht en manier leerde ik I" fc"- Toen Knobel n i 8lng als trainer zag ie trJn me en bood me een - erao 8an bij MW. Daar b t e°P 'ngegaan, maar gl^fthetme toch tel ten Frdad ket kunnen sen v tvaren totaal geen had j0ri?'j als doelman. m°ment °P vastl i ver Frans Korver. van H ra^'lt in de koof dm r Ook t e aastrichtenaren red£Jbe Matthijsen (ex-F mij aan am eveneens nog Was er k- Dp die manie: heid aan °°r mii geen aardl8' jaai 1 vroeg met he vertrouwd o: ir de he1 destijdi Jeugdpla ir of r ben Knobe naai we! con- it ach- 1 teleur- we- kan- MV\) dat de hoofdmacht er ■RBC, voor maniei constant v'!e const: AL i Cn dat ie ^dt' zelT® U"1 W" ï'Wikt fa'" voir-— 2at - op de reser- t is niets voor mij bent wil je actie, teespelen en niel ijn van uitslui- van een tweetal voor je staan ge- t- Voor mij was hel 1 twee seizoenen wel- mn L^.at geen toekomst ir bq MW, Zo zag ik het

de Stem | 1976 | | pagina 10