EN lumloterij skking br.1976 Zoma brengt operette nu in Hulst Elftal'gaat onderzoek Hontenisse begeleiden Milieu-bewust spuiten mogelijk Hontenisse wil niet in on der wijs-regeling Gebroken hijskraan verplettert auto Inlichten ouders is taak voor de schoolbesturen loet zijn? BESLUIT GEMEENTERAAD BURGEMEESTER SOMERS: RWIJS ERWIJS DERWIJS .B.O.) KSCHOOL" de stem streek Sint Jansteen Zuiddorpe Eerste info- en ontspannings avond voor alleenstaanden VAN DIJK's VISHANDEL HULST Axel Hulst Signalement overvallers postkantoor in Doel Hontenisser raad akkoord met alle voorstellen Dijkvak ia in doorlopen, id karakter, waarna toe- mkelijk van het gekozen et theoretisch onderwijs en. nderzoek. heeft bij voorkeur plaats ierlands en een vreemde der een half jaar stage. s. Duur: 2jaren. jr: 1 jaar. zet onderwijs. n op B-niveau, h 01100-16353. Ook kan jr. van deze trekking - same" - zijn als volgt gevallen: allen op allen op allen op 'allen op allen op allen op ■allen op alle nummers: alle nummers: alle nummers; alle nummers: alle nummers: alle nummers: alle nummers: 040882 064125 003422 061554 052968 071562 043700 nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op 3708 793 112 147 320 755 62 49 6 VAN DONDERDAG 12 FEBRUARI 1976 (Van een on zer verslaggevers) HULST - Vrijdagavond brengt de stichting Zoma- Oostburg de operette „lm Weissen Rössel" op de planken von de Hulster Dullaert. De uitvoering van het stuk vorige week in Oostburg leverde een daverend applaus op in de uitverkochte zaal van het Ledeltheater. Het stuk wordt gespeeld door leden van de stichting Zoma. Het West vlaams Orkest zorgt voor de muzikale begeleiding. „Im Weissen Rössel" bestaat uit drie bedrijven. De gesproken teksten zijn in het Nederlands, de aria's in het Duits. Kaar ten voor de voorstelling, die om acht uur begint, kosten een tientje en zijk. verkrijgbaar aan de zaal. Topbiljart - De topbiljart- club Zondagsvermaak speelde een wedstrijd tegen Atlanta uit Sluiskil. Atlanta won met 13- De uitslagen: W. Dubbeldam A-Sam an 1-1, F. de Waal - F. Seeers 0-2, J. van Tatenhove - - Verschueren 0-2, R. de Vis- m 0. de Moor 2-0, T. Wil- J «en - M. Ottjes 2-0, M. van I Tatenhove - J. Herman 2-0, E. j® Hijfte - R. de Vlaeminck -TT. de Brouwer-J. Bertram p>,J. van Tatenhove - A. Vink H E. van Hijfte - E. Ver schueren 1-1. Carnaval - Voor het eerst zal e jury, die de carnavalsop- '•teht in St. Jansteen beoor deelt, ook mogen bestaan uit personen, die niet in Groot- Hulst wonen. Dat werd bekend tijdens de vergadering, die de Stichting Steens Carnaval had belegd in café Sport. De prij zen variëren van 300 tot 25 gulden voor wagenbouwers. Er zijn voor hen 15 prijzen be schikbaar. De heer R. de Potter heeft de horloge-wedstrijd van de carnavalsstichting gewon nen. Hij had 6 uur, 32 minuten en 14 seconden geraden. De horloge viel stil om zes uur, 35 minuten en 28 seconden. Collecte - De Memisa- collecte in Zuiadorpe heeft 250 gulden opgebracht. :en kunnen vanaf >e lotenverkoop voor ""—„wren. maart a.s. bij de loterijkantore hontenisse - De in dues, die momenteel bezig met een rapport over het e» wee in Hontenisse, ■J'n straks steun van elf mroners, die geacht worden i| Hoogte te zijn van wat le«t binnen de gemeente. Hr is namelijk een commis- deï 'even geroepen, die >.®°ekers zal begeleiden, andie commissie maken de ie personen deel uit: E- Verras-Blommaert -'Walsoorden, de heer c. ,1. Ö-out uit Kloosterzan- mei- A. Hoefeijzers uit ^kfzende, de heer E. I, peueren uit Vogelwaar- Heer A. de Bakker uit "'Waarde, mej. J. Freijser uit Terhole, de heer C. de Schrijver uit Lamswaarde, de heer P. de Rijk uit Hengs- dijk, de heer E. Hiel uit Osse- nisse, de heer O. Vosveld Vo gelwaarde en een vertegen woordiger van het maat schappelijk werk. Over precies een week, namelijk volgende week donderdag, vindt de installa tie van de commissie plaats in het stadhuis te Klooster- zande. Zoals bekend heeft de gemeente Hontenisse opd racht voor het onderzoek ge geven en er 35.000 gulden voor beschikbaar gesteld. Stichting Zeeland en het Economisch Technologisch Instituut te Zeeland hebben zich met het onderzoek be last. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT - Milieu bewust vergif spuiten als mid del om onkruid tussen gewas sen te bestrijden. Het lijkt een beetje in tegenspraak tot el kaar, maar volgens landbou wer A. Audenaert, woonachtig aan de Vrijstraat te Sas van Gent, kan het best. Hij impor teert sinds kort een spuitdop, die er voor zorgt dat de vloei stof die uit de spuitmachine komt, bijna niet meer ver waaid. Naar zijn mening heeft het nieuwe produkt, betiteld als de „raindrop", veel voorde len. Een daarvan is, dat boeren met meer wind toch door kun nen gaan met spuiten, terwijl ze nu nog vaak dat werk stop moeten zetten. „In de landbouw is het zo, dat je vrijwel altijd in het voor jaar moet spuiten. Meestal is het dan winderig weer en dan kun je dat spuiten wel verge ten. Soms lig je dag en nacht wakker om te wachten op een goeie spuittijd", aldus de heer Audenaert. Wat hem betreft, kunnen landbouwers zich die moeite in de toekomst bespa ren. Hij toont de nieuwe spuit dop, een Amerikaans produkt met een „body" van roestvrij staal. Dat omhulsel zorgt er voor, dat de spuitvloeistof bij de verspreiding over de akker meer onder controle wordt ge houden. Er wordt meer gericht gespoten. Bovendien lopen gewassen op nabijgelegen per celen minder risico om de eventuele schadelijke stoffen op te vangen. De oorzaak van de gerichte spuitmethode is dat de dop druppels vormt, die als een soort zeepbellen op de bladeren van het gewas neer vallen. Met de traditionele me thode ontstaat een soort nevel, die vaak alle kanten opvliegt. De „raindrop" is vooral ge schikt voor het spuiten met schadelijke stoffen zonder ri- Bij gebruik van de „raindrop" vliegt de gif-nevel niet alle kanten op. sico voor de omgeving. Het produkt, eenvoudig op een spuitmachine te bevestigen, is ongeveer tien procent duurder dan de gangbare spuitdoppen. Daartegenover staat volgens de heer Audenaert, dat een landbouwer een tijdwinst van 80 procent bij het spuiten kan halen, omdat hij tot wind kracht vijf of zes door kan gaan. De dop kan dus een aan zienlijke werktijdverkorting betekenen. Inmiddels hebben de Neder landse Spoorwegen al belang stelling voor het produkt ge toond. Ook is de heer Aude naert benaderd door enkele gemeentelijke plantsoenen diensten. (Van een onzer verslaggevers) HULST - De aileenstaan- dengroep Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen houdt vandaag (donderdag) de eerste informatie- en ontspannings avond. Dat gebeurt in Den Dullaert Mevrouw Hasselam geeft dan om halfacht 's avonds een uiteenzetting over de gezinszorg. Daarna kunnen de aanwezigen nog gezellig bij elkaar blijven om te kaarten, te sjoelen, te scrabbelen of zo maar wat te praten. De werkgroep hoopt, dat hierdoor ook degenen, die niet van dansen houden, eens aan hun trekken kunnen komen. Zoals bekend heeft de werk groep al verschillende dansa vonden georganiseerd. Belangstellenden, die niet over vervoer beschikken, kun nen contact opnemen met voorzitster R.M. Goossens uit Clinge, telefoon 4040. (ADVERTENTIE) Dagelijks levende KREEFTEN - OESTERS PALING en FOREL achter de kerk Telefoon 01140-3914 (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE - De gemeenteraad van Hontenisse heeft gisteravond besloten om niet mee te doen aan de gemeenschappelijke regeling, waarmee men het provinci aal centrum voor onderwijsbegeleiding (RPCZ) op de been wil houden. Alleen de driemans fractie H. Bruggeman (met A. Roctus en P. Lauwers) vond het onverantwoord om niet mee te doen en stemde tegen. De overige raadsleden ble ken het met B. en W. eens, dat Hontenisse ten onrechte op kosten wordt gejaagd, wan neer het meedoet aan de ge meenschappelijke regeling. Ze vinden, dat het rijk volledig op moet blijven draaien voor de kosten van de RPCZ. Deel name aan de gemeenschappe lijke regeling zou Hontenisse zijn komen te staan op een bij drage van 31.200 gulden per jaar aan het RPCZ. Tot nu toe werd 2.652 gulden per jaar be taald. De fractie Bruggeman en het raadslid E. van Goethem pro beerden deelname aan de ge meenschappelijke regeling nog te redden door met tussenvoor stellen te komen. Zo stelde de fractie Bruggeman voor wel deel te nemen, maar voorlopig slechts de helft van de ge vraagde bijdrage toe te ken nen. Burgemeester Somers legde daarna uit, dat er met de hoogte van de bijdrage niet te marchanderen viel en dat al leen voor of tegen deelname gestemd kon worden. De fractie Bruggeman koos voor deelname „omdat af wijzing zou kunnen betekenen, dat het onderwijsbegeleidend werk van het RPCZ in Honte nisse ter ziele gaat." Het be sluit van B, en W. en de raads- meerderheid gaat volgens de fractie ten koste van de leer lingen van de Hontenisser scholen. Uit ingewonnen in lichtingen had de fractie be grepen, dat de scholen zeer in genomen zijn met het werk van het RPCZ en dit kwalificeren als onmisbaar in deze tijd van vernieuwing en verandering in het onderwijs. Kaarting. - Uitslagen van de zevende kaarting van de kaartclub „Ons Genoegen": 1. L. de Wit 27 punten, 2. A. van Gink 26, 3. K. Sol 26, 4. C. van de Berge 25,5. R. van Acker 24, 6. V. Schelleman 23, 7. j. Die- leman 22, 8. A. Scheele 22, 9. W. Ollebek 20, 10. A. Hoog- straate 9 punten. De totaalstand ziet er volgt uit: 1. A. Scheele 136 punten 2. V. Schelleman 133, 3. C. v. d. Berge 132, 4. A. Bareman 126, 5. P. Paulusse 118, 6. C. de Deijn 115, 7. A. van Gink 115, 8. R. Lindthout 104, 9. Jongerenviering - In de Hul ster basiliek wordt zaterdaga vond vanaf zeven uur een jon gerenviering gehouden. Het thema is „Steek uw handen uit". Het gaat daarbij om mis sie en zending. De dienst is voorbereid door de tekstgroep van het jongerenkoor Hulst. Het eigen combo van het jon gerenkoor, dat opereert onder leiding van A. de Kort, zorgt voor de muzikale begeleiding. De heer P. Mangnus had daarover zijn twijfels. Tijdens een vergadering van school hoofden in Hulst had hij eep anti-stemming tegenover het RPCZ geproefd. Vólgens de fractie Bruggeman waren de schoolhoofden echter tot in keer gekomen. Ze zouden nu wel degelijk waarderend staan tegenover het RPCZ. DOEL - De Belgische politie heeft een signalement ver spreid van twee onbekenden, die vorige week donderdag een overval pleegden op het post kantoor van Doel. Er werd toen 113.000 franks buitge maakt. Men vermoed nu, dat er drie personen bij de overval betrokken waren. Over een signalement van de derde man beschikt men echter niet. De overvallers maakten gebruik van een rode wagen met de nummerplaat B.J. P 244, die gestolen werd van een auto op de parkeerplaats van Basf te Zandvliet. Signalement 1: 1,80 meter, donker haar, langwerpig ge laat, ongeveer 25 jaar, licht bruine huidskleur, waar schijnlijk zuidelijk type. Signalement 2: 1,70 meter, ongeveer 25 jaar, stevige li chaamsbouw, mogelijk dragen van een bril. Tipgevers kunnen zich wen den tot onderzoeksrechter L. Tas te Dendermonde, telefoon 09-3252212781 of op het dichtstbijgelegen politiebu- (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE - De ge meenteraad van Hontenisse is gisteravond met alle voorstel len van B. en W. akkoord ge gaan. Dat houdt onder meer in, dat een gedeelte van de Tas- sendijk wordt omgedoopt tot Plattendijk, dat de straat tus sen Zuidweg en Kerkweg de Blokweg gaat heten, dat we thouder Lambert Hontenisse gaat vertegenwoordigen bin nen de n.v. Westerschelde Oe ververbinding en dat enkele leges worden verhoogd. Ook alle onderwijsvoorstellen van B. en W. werden goedgekeurd. HULST - Zonder noe menswaardig letsel, maar met de schrik flink in benen, kroop bestuurder Van Den deren (woonachting in Nieuw Namen) gistermiddag uit zijn auto, nadat die door een afgebroken hijskraan voor de helft verpletterd werd. Het ongeval beg gebeurde even na vier uur op het ter rein van het Edah-kooppark te Hulst. De kraan van het bouwbedrijf Goossens uit Walsoorden en bediend door J. de B. uit Kloosterzande brak plotseling bij de onder bouw af, net nadat die een last gelost had. De hijsinrichting, die naar beneden kwam, stond op dat moment recht omhoog. De kraan werd gebruikt voor werkzaamheden aan het dak van het koopcentrum. De bestuurder van de ge troffen auto zal alleen in zijn wagen toen het gevaarte naar beneden kwam. Zijn nek werd licht beschadidg. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE - Burge meester Somers van Honte nisse heeft gisteravond de kri tiek van de hand gewezen, die eerder werd geleverd door het raadslid H. Bruggeman op de wijze waarop de gemeente in formatie had verstrekt over de in nood verkerende kleuter scholen in Terhole en Ossenis- Volgens het raadslid had de gemeente voor verwarring bij de ouders gezorgd door een te vroegtijdige publicatie over de sluiting van de scholen. Na de bekendmaking van de gemeente kwam de toestem ming van de minister om de kleuterschool van Terhole nog minstens een jaartje open te houden. Burgemefester Somers speelde de kritiek terug naar de schoolbesturen „het inlich ten van de ouders is een taak voor de schoolbesturen, niet voor de gemeente", zo zei hij. Het raadslid Bruggeman bleek daardoor niet tot andere ge dachten gekomen. „Als de ker nen beter waren vertegen woordigd in de onderwij scommissie had deze commu nicatiestoornis niet plaatsge vonden", zo zei hij. Hij verweet het college ook tot het achteruitgaan van het aantal schoolgaande kinderen bijgedragen te hebben, door de woningbouw in verschillende kernen achter te laten blijven. Het raadslid J. Joossen heeft er gisteravond voor gewaar schuwd, dat de grote publieke belangstelling bij hoogwater, op het zwakke dijkvak Paal - Baalhoek tot „ernstige onge lukken" kan leiden bij een eventuele dijkdoorbraak. Hij wees erop, dat zich tij dens de vorige storm bij hoog water een 60- tot 70-tal be langstellenden op de dijk bij Baalhoek bevond. Hij waar schuwde daarbij niet alleen voor het gevaar dat voor het publiek zelf bestaat, maar ook voor de hinder, die de kijkers veroorzaken voor de dijkbe- wakers en de inwoners van het plaatsje. „Door het grote aantal ge parkeerde auto's op het smalle weggetje naar Baalhoek heb ben de bewoners geen enkele mogelijkheid meer om weg te komen bij een doorbraak", zo zei hij. Burgemeester Somers bleek het helemaal met het raadslid eens en beloofde via het ge meentelijk informatieblad op het gevaar te zullen laten wij zen. Burgemeester Somers verklaarde daarbij ook, dat het telefoonnummer van de brandweer te Vogelwaarde, steeds geblokkeerd wordt door nieuwsgierige inwoners, wan neer ergens een brand is uitge broken. Hij wees erop, dat het tele foonnummer juist bij brand vrij moet blijven.

de Stem | 1976 | | pagina 13