UITGESTOKEN HAND VAN FRANSE COMMUNISTEN demonstratie voor autonomie catalonië Fel gevecht Spaanse politie met betogers Joegoslavië verontwaardigd over moorden in Duitsland Vieawe voorlopige premier China Benoeming Hoea geen verzwakking van macht Mao IN MEI 1978 RECHTSTREEKSE VERKIEZINGEN VOOR EUROPEES PARLEMENT CDU Neder-Saksen stuurt aan «p coalitie met FDP T axi-chauffeur in Epe vermoord binnenland buitenland SCHILLEN sk naar Oklahoma commentaar Prins Bernhard Na roof 1,9 min. Chauffeur geldauto in arrest Willebrands benoemt vicarissen Proclamatie Hervormingen De Spinola naar Zwitserland in 't kort Steekpartij Bekentenis DE STEW. VAN MAANDAG 9 FEBRUARI 1976 t; 2 nobel - rivier in Rus- 3 omroepvereniging; 5 1; 6 kist van open latwerk - nstrument; 7 lust - slag; 8 mk - nakomeling; 9 rond- voede; 11 week en sappig. 2 deel van een bijenkorf n; 14 rijstbrandewijn; 16 >rde zangeres. [ere H fdpn - per zi Ipcê iui U :a§ea - rao; 6 ISpj iS 8 !dep - i ituoj, 3i 9 luara s 'OHdA >a z :pwi - I33d 1 ;yaA 'derf - apa, 6I T 81 'tap LI lapoui - meag lejs - smul gx :j333x - "tpui epr - J3ip oi Uuai - [aa§ ;au - uooii 9 'arnep f, !apA m - isad x 'joh -§msso|dn u •jail (iru 'lemmap 'safuij ueui JS UBA SuiXJIZ 'HBEipjOJS XI J30US 'OOXJBJ pJOOAV 12 (S) Candlelightshow. 2-0.05 Radiojournaal.) EO: (S) Gift of Song. 4.02 (S) ir blijf ik voor wakker: vro- allerlei. 5.02 (S) De muzi- e nacht; licht klassiek. 2-7.00 (S) Klinkende och- dpost: van alles wat. Hn.VF.RSUM rv 00 (S) Tussen de middag: rseppi Verdi. 13.00 (S) Maak is nader kennis met., het rechts Byzantijns Koor (25 13.30 (S) Muziek van speel den: muziek van vroeger. 00 Nieuws. 14.02 Keurenen izen, programma over koop- leefgedrag. 14.30 Tussen mei en Aarde; of vreemde •schijnselen in Yorkshire, cumentaire. 15.00-17.00 (S) rziek van formaat: klassieke iziek. PARUS - Met een groot volksfeest werd gisteren in Le Bourget, nabij Parijs het con- „es van de uitgestoken hand van de Franse communistische partij besloten. Het 22ste con gres was dat van de grootste uiterlijke liberalisering, die de Franse communistische partij doorgemaakt heeft, en deze komt uit de vierdaagse verga dering naar voren als een pure politieke beweging met idea len van patriottisme, indivi duele vrijheid, orde, recht, broederlijkheid, moraliteit en grootmoedigheid. Het begrip „dictatuur van het proletariaat" werd ver zaakt, eveneens de opgeheven vuist, die volgens secretaris generaal Georges Marchais nimmer een Franse traditie geweest is. Want de partij is, zo heet het, die van de uitgesto ken hand, waar christenen, burgers en gaullisten_ worden uitgenodigd om lid te'worden van deze grote communisti sche unie van het Franse volk, uitgezonderd Marcel Dassault en enkele andere miljardairs. De Marseillaise werd bijna- luider gezongen dan de inter nationale en de Franse drie kleur was op het feest groter en talrijker dan de rode vlag. Er werd blijk gegeven van een ze kere onafhankelijkheid van Moskou, maar er werd bij ge zegd, dat alleen de communis ten het recht hebben de Sovjet Unie te bekritiseren. Decaden tie, immoraliteit, lafheid en pornografie van de burgerij werden veroordeeld. Uit de samenstelling van het nieuwe partijbureau blijkt vooral een versterking van de tendens rond Marchais. De belangrijke documenten, namelijk het lij vige rapport van de secretaris-generaal en de tekst „Wat de communisten voor Frankrijk willen" (dus een Frans socialisme) zijn eenparig goedgekeurd. Marchais, die een jaar na zijn hartinfarct van een verbijsterende vitaliteit blijk gaf, heeft de manier ge vonden om een aantal hervor mingen door te voeren zonder de orthodoxe marxisten van de partij al te kopschuw te ma ken. En de goedgekleurde do- Secretaris-generaal Marchais spreekt Franse communistische partij toe. congres van cumenten zijn voor alle leden welkome handleidingen omdat zij (mm of meer zoals de in structies van de getuigen van Jehova) alle antwoorden be vatten op alle mogelijke kri tieken en aanvallen. De jongste uiteenzettingen van zaterdag en zondag laten voorzien, dat de partij het communistisch offensief in de bedrijven met verdubbelde kracht zal voor tzetten. Alle vakbondsacties zullen gesteund en naar poli tiek plan doorgetrokken wor den. De wrijvingen met de so cialisten, de grote bondgeno ten in de linkse eenheid, liepen als een rode draad door heel het congres heen en de opzien barende liberalisering is dan ook op de eerste plaats een ge volg ervan dat de socialisten van de linkse eenheid het grootse voordeel trekken en de communisten voorbij dreigen te streven. Op een punt even wel bleek op het 22 ste congres niets veranderd te zijn: ieder een mag altijd alles kritiseren, zolang het geen officieel standpunt van de partij ge worden is. Daarna heerst, zo wel na als voor dit geruchtma kende congres onveranderd de ijzeren regel van totale eenpa righeid. Ten aanzien van het verzaken van de term „dicta tuur van het proletariaat" ver klaren niet-communistische commentatoren in Frankrijk, dat Marchais daarmee een aanzienlijk effect bereikt heeft, dat hem niets gekost heeft. Omdat namelijk deze dictatuur van het proletariaat nooit bestaan heeft, steeds en overal een theorie gebleven is en het proletariaat in commu nistische landen nimmer iets in de melk te brokkelen gehad heeft. De dictatuur, zo heet het, is steeds die van de partij geweest, die altijd van een niet te stillen machtshonger blijk gegeven heeft. Het proletari aat, zo wordt verklaard, is voor het communisme, wat Christus voor de christenheid is en de partij is voor het communisme wat de Kerk voor de christen heid is. JAN DRUMMEN ledereen wordt gehouden onschuldig te zijn totdat het tegen deel bewezen is. Deze grondregel van het Nederlandse straf recht geldt ook ten aanzien van prins Bernhard. Volgens Ame rikaanse bronnen zou de prins-gemaal de „belangrijke Neder landse functionaris" zijn die rond vier miljoen gulden heeft ontvangen om de verkoop te bevorderen van Amerikaanse Lockheed vliegtuigen. Volgens het Nederlandse recht behoort het Nederlandse publiek zo een aantijging voor kennisgeving aan te nemen, zolang de onafhankelijke rechter zich terzake geen oordeel heeft gevormd. Het is ons mensen eigen geloof te hechten aan geruchten die hooggeplaatsten in een kwaad daglicht plaatsen. We dienen echter wel te begrijpen dat een hetze nü tegen prins Bernhard, dus tegen het koninklijk huis, dus tegen de monarchie, zéér ingrijpende gevolgen kan hebben voor de Nederlandse samen leving. Premier Den Uyl heeft dit inderdaad goed begrepen. Van daar zijn sober commentaar gisteren op de t.v. bij het toe te juichen kabinetsvoornemen om op de kortst mogelijke termijn een onafhankelijke commissie een onderzoek te laten instellen naar de tegen prins Bernhard uitgebrachte beschuldigingen. Nederland heeft de Greet Hofman-affaire tamelijk goed over leefd, evenals de prinses Irene-affaire. Wat nü gaande is, vormt een veel grotere bedreiging voor de monarchie. Aan die mo narchie hecht de meerderheid van het Nederlandse volk. Daarom moet van premier Den Uyl worden verwacht, dat hij de grootst mogelijke objectiviteit betracht in de affaire-Bernhard. Zowel omwille van het koninklijk gezin als omwille van het voortbestaan van de monarchie. Als de prins ongepast of erger gehandeld zou hebben, moet dit met feiten worden waargemaakt. Gaat hij vrij-uit dan moet dat even duidelijk worden vastgelegd. Een prins-gemaal heeft uiteindelijk voor de wet dezelfde rechten en plichten als iedere andere Nederlandse staatsburger. (Van onze redactie buitenland) BARCELONA - In Barcelona hebben gisteren tienduizenden mensen gedemonstreerd voor autonomie voor Catalonië (het noordoostelijk deel van Spanje), amnestie en vrijheid. De betoging liep uit op felle straatgevechten met duizenden politie-agenten, die de betogers met rubberkogels, traangas en wapenstokken te lijf gingen. (Van onze redactie buitenland) PEKING - De benoeming van Hoea Koeo-feng tot voorlopig Premier van China weerspiegelt volgens sommige hoge Ameri kaanse functionarissen diepgaande verdeeldheid in de Chinese Politieke hiërarchie. Maar men ziet er geen verzwakking in van de "tacht van Mao Tse-toeng. Waarnemers in Peking had- Hoea het afgelopen jaar al een der rijzende sterren in e hiërarchie opgemerkt maar "iet verwacht dat hij zo snel a"n de top zou komen. p is geneigd hem in de relfde categorie van pragmati- e' talentvolle bestuurders e Plaatsen als Teng Hsiao- Pln8. de man die algemeen als "Pvolger van Tsjoe En-lai was »e'tpt. Hoea, die steeds heeft 'eten te verhinderen dat hij ^eteenzelvigd werd met radi- J e °f gematigde elementen, erft zich de laatste maanden tadelijk met andere zaken be- 'Sgehouden dan met de open- 'are orde. Speciaal de mecha- satieplannen voor de land ouw hadden zijn aandacht, j 'er de opvolger van Tsjoe n-lai, die in januari is gestor- en: heeft de Chinese top da- Voor de demonstratie was geen toestemming verleend. De betoging was georgani seerd door de „Assemblee van Catalonië", een brede coalitie van christen-democraten, so cialisten, communisten en Ca talaanse nationalisten. De demonstratie zou worden gehouden in het park van de Citadel, waar vroeger het Ca talaanse parlement zetelde. Toen daar nog maar zo'n 2000 mensen waren greep de politie met harde hand in. De organi sators hadden rekening ge houden met de aanwezigheid van een grote politiemacht, en afgesproken dat de tiendui zenden deelnemers zich op ze ven plaatsen in de stad zouden hergroeperen om op te trekken i.. T'& on<fer strengste ge- "nhouding vergaderd, "arbij Het zeker niet zonder Ar Vaststond dat Tsjoe's tij- f 'ike waarnemer, Tenf, hem L» ambf zou opvolgen. De *«>ing van Hoea wordt Jj°Pig genoemd omdat de ha 1 bekrachtiging nog af- ,t. hjk is van een officiële Uiting wat mogelijkerwijs Aor<fen overgelaten aan het '°nale volkscongres. (Van onze redactie binnen land) AMSTERDAM - De 25- jarige chauffeur van de gel dtransportauto, waaruit vrij dag in Amsterdam-West f 1,9 miljoen werd geroofd, is in ar rest. Volgens een woordvoer der van de Amsterdamse re cherche zijn er nog teveel tegenstrijdigheden in de ver klaringen van de man om hem te laten gaan. De 52-jarige bijrijder van de wagen, die van de Nederlandse bank in de hoofdstad op weg was naar de Nutsspaarbank in Haarlem, is intussen vrijgela ten. De twee overvallers waren gisteren nog spoorloos. Ook hun vluchtwagen is nog niet teruggevonden. Het veiligheidssysteem van de geldtransportauto blijkt kort voor de overval onklaar te zijn gemaakt. Bovendien heb ben de overvallers zich be diend van de echte sleutel van de auto. Europese Beweging: (Van onze correspondent) BRUSSEL Op een en de zelfde dag in mei 1978 moeten in de EEG-landen recht streekse verkiezingen worden gehouden voor het Europese Parlement. Dat parlement moet dan de defensiepolitiek in West-Europa gaan controle ren. Aldus een uitspraak van de internationale Europese Be weging, zaterdag in Brussel gedaan. De beste politieke ta lenten in Europa zouden zich voor dit parlement beschik baar moeten stellen. Voorts wordt aangedrongen op een grote voorlichtingscampagne om het publiek te doordringen van het belang van een hechte Europese eenheid. AFGEVAARDIGDEN Van de industrielanden en van de olie-exporterende landen heb ben deze week in Rome de laat ste hand gelegd aan een plan voor de vorming van een fonds van 1.25 miljard dollar ten be hoeven van de agrarische ont wikkeling van de arme landen. UTRECHT (ANP) - In over leg met het kapittel en na de mening van de dekens en van de diocesane pastorale raad te hebben gehoord, heeft kardi naal Willebrands, aartsbis schop van Utrecht, tot vicarissen-generaal van het aartsbisdom benoemd: dr. A. J. Vermeulen en dr. H. van Mun ster, o.f.m. die deze funktie ook onder het bestuur van kardi naal Alfrink hadden uitgeoe fend. naar de gebouwen van het pro vinciaal bestuur. Ze kregen daarbij veel medewerking van automobilisten, die met hun auto's de wegen blokkeerden voor de politie-voertuigen. Vanaf een barricade las de christen-democraat Francisco da Borja Aragay een „procla matie aan het volk" voor. Daarin werd aangedrongen op vrijlating van alle politieke ge vangenen, vrijheid en de her invoering van de instellingen van autonomie-statuut van 1932. Onder de tweede republiek had Catalonië, evenals Bas kenland, zelfbeschikking, en een eigen regering. Daaraan kwam een eind na de overwin ning van Franco's troepen in de burgeroorlog. Naar schatting namen 20.000 tot 50.000 mensen aan de betoging deeL De politie slaagde er niet in de stoet vol ledig op te breken. Volgens ooggetuigen sloeg de politie ongenadig in op de betogers. De hulporganisatie Amnesty International meent dat er nog weinig tekenen van democrati sering in Spanje zijn. Amnes- tygroepen die politieke gevan genen in Spanje hebben ge adopteerd zeiden gisteren op een persconferentie in het Westduitse Mainz dat arresta ties en folteringen van poli tieke tegenstanders van het re gime nog aan de orde van de dag zijn. Intussen heeft de Spaanse regering de anti-terreurwet die vorig jaar door wijlen gene raal Franco werd afgekondigd, grotendeels ingetrokken. Aan de hand van deze wet werden in september vijf terroristen standrechtelijk berecht en ge ëxecuteerd. De intrekking vormt de eer ste, concrete stap op de weg naar toepassing van het her vormingsplan dat door pre mier Carlos Arias Navarro is aangekondigd. PARUS (REUTER) - De Franse regering heeft oud president Antonio de Spinola beleefd doch heel duidelijk la ten weten dat op zijn aanwe zigheid verder geen prijs wordt gesteld. De Spinola is daarop naar Zwitserland gereisd, waar hij als toerist drie maan den mag blijven. Spinola is niet met zoveel woorden tot ongewenst per soon verklaard, maar toen hij afgelopen maandag in Frank rijk arriveerde stelde men zijn verblijfsduur vast tot uiterlijk 7 februari. Sinds hij als leider van een mislukte militaire staatsgreep vanuit Portugal naar Spanje uitweek (om uiteindelijk neer te strijken in Brazilië) is De Spinola ook daar niet meer gewenst. DE Amerikaanse minister van buitenlandse zaken dr. Henry Kissinger begint op 16 februari aan een reis van negen dagen naar vijf Zuidameri- kaanse landen, om de banden tussen de Verenigde Staten en hun zuiderburen nauwer aan te halen. HET Vaticaan heeft nad rukkelijk ontkend geld te heb ben aanvaard van de Ameri kaanse regering en van de CIA, de Amerikaanse geheime dienst. DE Amerikaanse omroep- maatschappij NBC heeft ge meld, dat in Angola 13 of 14 Britse huurlingen zijn doodge schoten, omdat zij weigerden te vechten. Dit zou standrech telijk zijn gebeurd door andere Britse huurlingen. GEORGE Wallace gouver neur van de Amerikaanse staat Alabama, heeft verklaard dat hij zijn politiek van de rassen- separatie wil laten varen. Wal lace heeft zich kandidaat ge steld voor de presidentsverkie zingen. „DE ondernemingsraad moet worden uitgebouwd tot een bedrijfsparlement dat zelf zijn voorzitter kiest. Dat bedrijf sparlement zal onder meer de bevoegdheid moeten hebben om de leden van de raad van commissarissen te benoemen en te ontslaan", aldus de heer Pier van Gorkum oud- Tweede-Kamerlid voor de PPR op een congres van de Liberale Jongerenorganisatie Vrijheid en Democratie. BONN/HANNOVER (DPA) - Na de verrassende verkiezing van de CDU politicus Ernst Albrechet tot premier van de Westduitse deelstaat Neder- Saksen gaan de christendemo craten komende week in Han nover coalitiebesprekingen voeren met de liberale FDP. Op landelijk niveau neemt de FDP met de sociaaldemo cratische SPD deel aan de re gering. De gebeurtenissen in Neder-Saksen zijn ook van be lang voor de politieke verhou dingen in de bondsraad, de Westduitse „eerste kamer". Tot voor kort beschikten de door de CDU geregeerde statén over een meerderheid van een stem in de bondsraad tegen over de SPD-staten: de stem verhouding was 21-20. Maar de nieuwe stemverhouding is: 26 christendemocratische stemmen tegen 15. (Van onze correspondent) BONN - Naar aanleiding van de moord op de Joegoslavi sche consul in Frankfort, Ed win Zdovc, heeft president Tito gisteren zijn onderminis ter van buitenlandse zaken, Mosjov, naar Bonn gezonden. Mosjov heeft de opdracht op het hoogste niveau tegen deze laaghartige moord en tegen het optreden van fascistische emi granten uit Joegoslavië in de Bondsrepubliek te proteste ren. In Joegoslavië zelf is de ver ontwaardiging ten top geste gen, omdat Zdovc reeds de vierde consul van dit land is, die in de loop der jaren in de Bondsrepubliek werd doodge schoten. Daarenboven werd in 1972 te West-Berlijn de Joe goslavische consul bij een aan slag levensgevaarlijk gewond, terwijl er de afgelopen weken in verschillende Westduitse steden bomaanslagen op Joe goslavische consulaten en het gebouw van de nationale luchtvaartmaatschappij, JaT, werden gepleegd. Onderminis ter Mosjov heeft van Tito ook persoonlijk de opdracht ge kregen tegen de actr"'i°it, die Joegoslavische immigranten groepen ongehinderd in West-Duitsland kunnen uitoe fenen te protesteren. Zij ca moufleren hun optreden als politiek organisatiewerk, maar in werkelijkheid zijn zij moordenaarsbenden, die brede kringen in de Bondsrepubliek terroriseren. Vermoedelijk moet de moordenaar van Frankfort onder de naar Duits land uitgeweken aanhangers van de Kroatische Utascha's gezocht worden, maar in Joe goslavische kringen sluit men het ook niet uit dat hier de Ser vische Tschetniks de hand in het spel hebben. Beide groepen hebben tijdens de oorlog met de Duitse bezetters gecollabo reerd en proberen met hun aanslagen in het buitenland vooral de indruk te wekken alsof het tussen de Kroaten en Serviërs in Joegoslavië zelf de felste tegenstellingen bestaan. De moord op Edwin Zdovc werd zaterdagmorgen om hal- facht gepleegd, toen deze met culturele aangelegenheden be laste diplomaat zich op weg naar zijn kantoor wilde bege ven. Toen hij zijn auto naar buiten had gereden en de gara gedeur wilde sluiten, vielen er plotseling vijf schoten waar door Zdovc op korte afstand werd doodgeschoten. (Van onze redactie binnenland) EPE - In Vaassen is in de nacht van zaterdag op zondag de 40-jarige taxi-chauffeur W.G. Wesselink uit Apeldoorn doodge schoten. Hij is met pistoolschoten op het leven gebracht, waar schijnlijk na een aanval van achteren in de taxi. De politie vond rond 01.00 uur na een anonieme tip de heer Wesselink, die dood naast zijn taxi lag. Zijn auto was tegen een boom gebotst op het Kou- wenaarspad in Vaassen. Gis termiddag is sectie op het lijk verricht, waaruit bleek dat de heer Wesselink waarschijnlijk rond één uur om het leven is gebracht. De chauffeur is rond halfeen vertrokken van het NS-station van Apeldoorn voor zijn laat ste rit van die nacht, met een onbekend aantal passagiers. Het slachtoffer stond bekend als een zeer rustig man, die moeilijkheden het liefste uit de weg ging. Een voorbijrijdende ver pleegster heeft gistermorgen het levenloze lichaam van de 67-jarige J.H. Schippers voor zijn woning in Almelo gevon den. De man had zestien mes steken opgelopen. Dat heeft de politie van Almelo gisteren meegedeeld. Aanvankelijk was de identi teit van de man een raadsel, omdat hij geen papieren bij zich had en hij ernstig was verminkt door de messteken. Volgens patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust is na de steekpartij op het lichaam ge staan of gedanst. Daarbij zijn zeven ribben gebroken. De 19-jarige B.H. uit Am sterdam heeft gisteren bekend twee dagen geleden de 27- Maurice de Kamper, die in Amsterdam-Oost werd ver moord. jarige Maurice de Kamper in Amsterdam-Oost met dodelijk gevolg te hebben mishandeld. Het stoffelijk overschot van het lichamelijk gehandicapte slachtoffer werd vrijdagmor gen vroeg gevonden. Uit de verklaringen van ver dachte en verschillende getui gen is de politie gebeleken dat H. en zijn slachtoffer na een cafébezoek ruzie hebben ge kregen over een schuld. H. gooide De Kamper op de grond en trapte hem een aantal keren in het gelaat. Volgens de politie is het slachtoffer vrijwel direct daarna overleden. DOOR een ontploffing op een station van de Londense ondergrondse strandden vrij dagavond ruim duizend foren sen in vier treinen die in de donkere tunnels bleven steken. Alles kan tegenwoordig op het scherm. Een actualiteiten rubriek zoekt uit of de jury en bezoekers van een keuring van hengsten ook oog hebben voor mooie vrouwen en alcohol. Een bionische vrouw is uit het rijk der doden opgestaan, Willem- pie komt in een splinternieuw pak Willempie zingen, Pepper krijgt een aantal stevige mep pen en de dochter in Pleister kade 17 ligt drie kwartier bij te komen met een carbonade op haar oog vanwege een lel van Willem Nijholt. Als je hoort dat twee sneeuwballen het ver schil vormen tussen een sneeuwman en een sneeuw- vrouw, dan moet zo'n zaterda gavond toch meer pretentie hebben dan alleen een avondje ontspanning. Brandpunt is de laatste we ken van slag af. Gezocht wordt naar onderwerpen die gemak kelijk wegkijken. De vorige week was in che serie het inter view met een Belgische bokser met paranormale verschijnse len, nu was het een hengsten- keuring, een oppervlakkige benadering van een woon- drama in Amsterdam een een huurlingenwerver die uitge breid de gelegenheid kreeg om zijn vorm van idealisme aan de man te brengen. Een vol doende verdient het onder werp over jonge werklozen in Arnhem, maar wat een povere opbrengst voor een actualitei tenrubriek met die naam. Voor de rest was het weer lief en leed, in gepaste hoeveelheid over de beide netten verdeeld. De man van Zes miljoen moet opnieuw zijn bionische verloofde gaan klaar stomen voor het huwelijk. Opvallend is het gemak waarmee acteurs op momenten dat menselijke gevoelens bovenkomen als kleine kinderen gaan acteren. Onbeholpen kijken, stuntelig praten en ze lopen daar toch al zo langzaam. Komisch bedoeld is de Familie Doorsnee-KRO serie Pleisterkade 17, de eerste leuke grap moet nog bedacht worden. Jan Blaaser en Nell Koppen ontrekken zich aan het typetjeswerk, maar wat een droefheid is het met de rest van de familie. Zelfs Mart Ge vers speelde het prototype van een Belgische die allang uitge storven is. Ze was trouwens onverstaanbaar en wie weet wat je daardoor gemist hebt. De helft van de serie zit er ge lukkig op, zo heeft alles zijn positieve kanten. Voor het eerst heb ik gela chen om de Pretmachine van André van Duin, niet om de voetbalsketch, niet als splin ternieuw Willempie, maar wel op het moment dat-ie in een treincoupé met een „spiege- loog" ineens zijn elastieken ge zicht demonstreerde en later als schoolkind een superflauw opstel begon voor te dragen. Ik betrapte mezelf erop dat ik moest lachen, waarom, vraag het me niet. Een getrouwde man krijgt een verhouding met een jongere vrouw van kantoor die in verwachting raakt of weer niet dat ben ik ook weer kwijt. Dat is het basis-idee voor het NCRV-televisiespel Het Kind. Dat was nog wel te volgen, maar de dialogen tus sen Cor van Rijn en Ina van Faassen was een grotere klus. Mensen die op een onwezen lijke manier langs elkaar heenpraten, volslagen de kluts kwijt zijn en toch een spreek tempo aan de dag leggen waar Hans van Willigenburg nog een puntje aan kan zuigen, dat was een vermoeiende bezig heid. Een matig televisiespel. JOHAN DIEPSTRATEN

de Stem | 1976 | | pagina 5