doet er Gunstige toekomst werkgelegenheid WONINGBOUW IN ZEELAND IETS GEDAALD £«m21iGrbenedende ter 2'35-14-" OPLOSSINGEN LOSSEN HUN ZORGEN AF Catharina Zwart- Sauvanqsio: Heel veel druppels op gloeiende plaat nodig Raad Vlissingen vraagt uitstel dekt Montedison glvnner 328 min 21- tor Zeeland krijgt drie miljoen voor recreatie fe™,1 Sport gehandicapten -I a Streek w*~y.*;,: v--1 ZEELAND ontwikkelt zich beter PAN rest van nederland Vorst blijft waterstanden Gunstig Impulsen Beroepen Voor woon wagencentra Gemeenten voldeden niet aan verplichtingen Druppels Omgeving Elastiek Nachtuilen Weekenddienst Stem-redactie Rilland-Bath, Kruin;a_ Hansweert, Schore en V seke - Zuster Burger n 01130-1325. S tel as van Gent - Zuster va» Waes, Schulpenpad 43^ (b-g-g- Ol'ut 01158-1148 1548). Uemeldinge, Kapelle, BieZe. linge, Kloetinge, Kattend,: ke, 's-Gravenpolder en v Heer Abtskerke - Zint» L. Meyer-de Graat, Vijv» straat 13 te Kapelle t.i' 01102-1360. 161 Volphaartsdijk en Noord. Beveland - Zuster J. Slak bekoom, Fr. van Borsel» straat 12 te 's-Heer Her,j' rikskinderen, tel. Olinn' 16249. uü' Saamslag, Axel, Koewacht Overslag en Zuiddorpe Zuster K. Geleynse, Ooster" straat 2 te Axel, tel, 01l«" 1885. J" DIERENARTSEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Dierenarts E. de Nijs, Wil! helminalaan 11 te Hulst, tel 01140-3004 en dierenarts M. Schaub, Serlippens. straat 27 te Terneuzen tel 01150-5017. Noord- en Zuid-Beveland - Dierenarts M. Karelse, Si- monswei 2 te Heinkenszand tel. 01106-1290. Walcheren en Deel Noord. Beveland - Dierenarts I.Klok, tel. 01188-1443, Consult alleen na telefoni! sche afspraak. Visites indien mogelijk aanvragen tussen 8.00 en 9.00 uur. West-Zeeuwsch- Vlaanderen - Dokter J. v.d. Vijver te IJ. zendijke, tel. 01176-1388 APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Orante- straat 6, tel. 01155 -2888, Geopend zaterdag van 10.00-11.00 uur en van 16.00-17.00 uur. Verder uit- sluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese Apotheek, Klok- straat 19, tel. 01100-27104, Hulst - Apotheek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01140- 4255. Geopend zaterdag van 14.00-17.00 uur en zondag van 16.30-17.30 uur. Verdei uitsluitend voor spoedgeval len. Middelburg - Apotheek A. Ringeling, Lange Delit 133, tel. 12538. De dienst loopt van vrijdag 18.00 uur tot vrijdagmorgen daarop volgend. Terneuzen - Apotheek Klaas- sen, Winkelcentrum Zuid polder, tel. 01150-2090. Zondag geopend van 11.30-12.30 uur en van 17.30-18.30 uur. Verder uit sluitend voor spoedgevallen en recepten. Vlissingcn - Apotheek D. v.d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 12730. (Vanaf vrijdagavond 17.30 uur). TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts Buize te Oostburg, tel. 01170-3580 (Privé 01170-2498). Spreekuren zaterdag en zondag van 12.00-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen - Tandarts Van der Lee, Wal- straat 2 te Axel, tel. 0115n- 1686. Spreekuren zaterdag van 10.00-10.30 uur en van 18.00-18.30 uur en zondag van 12.00-12.30 uur. Walcheren - Tandarts H. Reddingius, Badhuis straat 17 te Vlissingen, tel. 01184-12481. Spreekuren zaterdag en zondag 11.00-12.00 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts A. Laumen, Cla ra's Pad 71 te Heinkenszand, tel. 01106-1288. Spreekuren zaterdag en zondag vat 9.00-10.00 uur. ZIEKENHUIS EN AMBU LANCEDIENST Terneuzen, e.o. - Elisabeth ziekenhuis, Nieuwe Kerk straat 17 te Sluiskil, ,e 01157-1451 (van vrijaas 17.00 uur tot maandagmor gen 8.00 uur). rs) lad ind lag ing de en. ge ide ing de de de vei- een De van sle- het om (Van onze parlementaire redakteur) DEN HAAG - De woningbouw, in Zeeland ontwikkelde zich vorig jaar aanzienlijk gunstiger dan in de rest van het land, hoewel ook hier van een lichte inzinking sprake is. Dat blijkt uit een overzicht van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het aantal begonnen woningen steeg in Zeeland in 197o met zo n 4 /o en kwam op 3.476 woningen. Gemiddeld over het hele land daalde dat percentage met een. 47%. Dat is exact hetzelfde als Het aantal voltooide wonin gen echter daalde vorig jaar ook in Zeeland en wel met 8% tot 3.505 woningen. Overigens is ook dat vergeleken met de rest van het land niet zo slecht: het landelijke gemiddelde be droeg over 1975 namelijk 17%, met uitschieters in met name de noordelijke provincies. Slechts Noord-Holland boekte een wat beter resultaat dan Zeeland. Eind december van het vorig jaar warén er in Zeeland 2.939 woningen in uitvoering. Dat betekent een daling ten op zichte van december 1974 van 1%. Landelijk bedroeg dat percentage 9. Het aantal een gezinswoningen in Zeeland daalde vorig jaar ook een be etje, namelijk 1%. Dat bete kent dat van de totale woning- produktie in deze Provincie 93% werd ingenomen door eengezinswoningen. Dat is het hoogste percentage van heel Nederland. De rest werd in flatbouw uitgevoerd. Tenslotte het aantal eigen woningen. In Zeeland: dat nam vorig jaar fors toe. Was in 1974 nog maar 43% van het totaal aantal gebouwde woningen in bezit van de bewoner, vorig jaar steeg dat percentage tot Tot d" suggesties behoren het ij?®' kelen van mini-busjes, pe evo Hulst te verbeteren^ t^j. 1 schakelen van het bu®if2rnde- suidACicji Blauwe Hoeve en het ve ren van de dienstregeü „Subjectief ®aterj?het tisch", „voorbijgaand a,a "[f menselijk aspect" ist": tegenspreken" en „oni1, dat waren de termen, wa de raadsleden de we'g gn. van de ZVTM betitelden- kele raadsleden drongen Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: aanhoudend matige tot strenge vorst met later kans op sneeuw. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Ne derland. Voor zondag: aantal uren zon: 2-9, min. temp.: om streeks -7 graden; max. temp., omstreeks -3 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans °P een geheel droog etmaal7 0 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 2-9; min. temp.: om streeks -7 graden. Max. temp. omstreeks -2 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent; kans °P een geheel droog etmaal7 0 procent. fion^n* 277 min 1, Rhein- felden 192 min 2, Plittersdorf p, 20, Maxau 405 min 17, riochmgen 164 min 5, Mann- «m 255 min 14, Steinbach 16 mm 24, Mainz 291 min SJ L66 min 15- Kaub min 4fi nT1 18' Keulen S3 *ubrort 455 min 16, 210 Ko- 240 i:j;i;"'1"unr°n 455 mm 52 den«V min 46' panner mot K0^ 1070 min 46, Nij- 955 m- inmin 44' IJsselkop minSTn9' Eefde Ussel 522 k130' Deventer 395 min 21, mmiTrMP00ldersluis 92 i. Monsin 5440 onv., Borgharen 3967 pius 7, Belfeld B5ernon 7°ndag 1 febröari: Ha«. p Zoc"n 4.16-16 38 feweert 3.46-16.13 ssTieuzen 3.02-15.29 meldinge 4.29-16 48 kele raadsleden drongen Morgen j aan de hand ook in eifn, da„ ri, g n' maandag 2 februa- T-.„» hot.roiu n._ aan ae nana ook iu zem te steken. Dat betraej,in- het waarborgen van °n=ussen derde doorgang v^nnaartoe naar de binnenstad- zouden parkeerverbode ten worden ingesteld en leefd. CeJrif" 12"15.32 «meldinge 5 01-17.22. het landelijk gemiddelde. In de jaren '68-'71 bedroeg het aan tal eigen woningen in Zeeland nog slechts 30% van het totaal (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - Van de 53 nul - joen gulden die staatssecreta ris W. Meijer heeft beschik baar gesteld voor de open luchtrecreatie komt ruim 3 miljoen ten goede aan werken in Zeeland. Er komen in het Veerse Meer nieuwe eilanden, voor de wa tersportliefhebbers. Het mes snijdt hierbij aan twee kanten; het meer wordt uigebaggerd en daardoor beter bevaarbaar en met de gwonnen grond worden eilandjes gemaakt. Voor dit werk wordt een bedrag van 7,5 ton gereserveerd. Aander voorzieningen voor het Veerse Meer zijn toiletgebouwen bij de Schelphoek en Veersegat- dam. Verder zullen de buiten dijkse gronden van de Oude Middelburgse Haven, ten zuiden van Veere, voor dagre creatie geschikt en toeganke lijk gemaakt worden. Aan de voet van de Grevelingendam op de plaat van Oude Tonge werden vorig jaar al recrea tieve voorzieningen getroffen. In de derde en laatste fase zul len nog toiletgebouwen en be plantingen worden gereali seerd ten bedrage van ruim 6 ton. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Zowel in Zeeuwsch-Vlaanderen als in Midden-Zeeland zal de werkgelegenheid zich sneller ont wikkelen dan gemiddeld landelijk het geval zal zijn. Dit geldt met name nog voor Midden-Zeeland. De werkgele- genheidspositie van Noord-Zeeland zal zwak blijven, het geen te merken zal zijn in verdergaande ontwikkeling van de uitgaande pendel en het niveau van de werkloosheid. Dit toekomstbeeld van de werkgelegenheid in Zeeland schetst het Economisch-Tech- nologisch Instituut (ETI) voor Zeeland in haar rapport „de arbeidsmarkt in Zeeland sinds 1960". De ETI-studie kwam gisteren in de openbaarheid. Het centraal planburau verwacht voor dit jaar lande lijk een voortgezette daling van de werkgelegenheid in de landbouw, de nijverheid en de bouw en een gelijkblijvende werkgelegenheid in de diens tensector. Alles bij elkaar ge nomen zal de werkloosheid ge leidelijk verder toenemen. Het ETI waarschuwt uitdrukke lijk, dat deze nationale tendens ook in Zeeland voelbaar zal zijn. Niettemin springen Zeeuwsch-Vlaanderen en Midden-Zeeland er naar ver houding gunstig uit. In beide regio's mogen volgens het ETI vestigingsoverschotten wor den verwacht. Wanneer een vestigingsoverschot van ge middeld een half procent per jaar doel van het beleid blijft, dan moet Zeeuwsch-Vlaan deren echter boven de thans te verwachten ontwikkeling nieuwe impulsen krijgen. Met de daadwerkelijke komst van Montedison zou het vestigingsoverschot. in Midden-Zeeland boven een half procent per jaar uitko men, zeker in de jaren 1980- 1985, aldus het ETI- Ondanks het feit, dat de werkgelegenheid in Noord- Zeeland zwak van structuur zal blijven, moet ook daar worden gerekend op vestigingsoverschotten. Oor zaak hiervan is, dat men er blijft wonen en elders gaat werken (pendel), dat men er komt wonen en elders blijft werken (forensisme) en vesti ging van ouderen. In het algemeen moet Zee land rekenen met impulsen in de werkgelegenheid in de zeehavenindustrieën, die lig gen boven de ontwikkeling van Oplossing puzzel 17: WEEKHOOFD PRLJ ZEN VW POLO N EXTRA Tim van Henten, Oud-Loosdrechtsedijk 34, Oud Loosdrecht (Utr.). PHILIPS KLEURENTELEVISIE; W.E.J. Draayer, Straakvense Bosdijk 31, Helmond. OLGA SPRÏNGBOXCOMBINATIE W. Schouwstra, Meidoornlaan 47, Delft. PETRI TTL FOTOCAMERA PLUS TAS Mevr. L. van Ravesteijn, Voorduinstr. 2, Haarlem. VIER CONTI TS STAALRADIAALBANDEN Mevr. M.C.P, van Eeuwijk-Tegenbosch. v.d. Werffstr. 4, Eindhoven. SINGER NAAIMACHINE G. Kistemaker-Klein, Apedijk 4, Eibergen. WAARDEBON VAN 500- VAN WITTE VEEN G. Jansen-Capel. Veldkantweg 6, Eerbeek. WAARDEBON VAN 500- VAN WTTTEVEEN Mevr. A.C. van Haaster-Groenewegen, Polderweg 22 Nootdorp, CARNIELLI SUPER SKIFF ROEIMACHENE A.J. van Stigt, Debussystr. 3-1, Arnhem. NEVEDATAPUT J.C.P. Valentin, Guido Gezellelaan 88, Etten-Leur 1000- UIT DE EXTRA PRUZENPOT Mej. C.E. Kappner, Calandstr. 181, Breda.J.K. Hariot, Prins Wil lemstr. 12, Oostburg. F.C. Hugens, Minckelersweg 63, Hoogerheide. WEEKPRIJZEN FAM stofzuiger, mevr. D.H. Joosen-Plasman, Bonairestr. 31, Breda. HOOGHOUDT drankenpak ket, mevr. A.M.C.H. Peltzer- Steenweg, Diepenbrockstr. 16, Oosterhout. BBIDY tafelgarnituur, J.F. Prenger, Fortuinstr. 14, Be rgen op Zoom. J.H. van Kleef, Zandstr. 5, Oosterhout. Mej C.M. Noordhoek, Oranjepad 48, Goes. PARA GOUDEN PUZZEL WOORDENBOEK, W.M Heijnen, Hulsdonksestr. 73 Roosendaal. C den Toonder. Melseweg 11, Zoutelande. de landelijke tendens. Dit heeft echter vooral voor de mannen uitbreiding van werk gelegenheid tot gevolg. In de komende vijf jaar zal echter de natuurlijke aanwas van de beroepsbevolking vooral uit vrouwen bestaan. Terugblikkend naar het ver leden stelt het ETI vast, dat de aanwas van de beroepsbevol king in Zeeland bijna geheel werd geleverd door de migra tie. Tussen 1960 en 1973 nam de werkgelegenheid in de pro vincie toe met 9200 arbeids plaatsen, waarvan er 5500 door mannen en 3700 door vrouwen werden bezet. In de sectoren landbouw en visserij gingen in die periode 12.300 arbeidsplaatsen verloren. Dat werd echter opgevangen door uitbreiding in de sector nijver heid met 8700 arbeidsplaatsen, de bouw met 4000 en de dienstverlening met 8800 arbeidsplaatsen. De sterkste groei kwam tot stand in de ja ren 1965-1970. De situatie voor mannen: voor hen liggen de verhoudin gen op de arbeidsmarkt in Zee and gunstiger dan landelijk, met name in de bouw en de me taal. Voor andere beroeps groepen als handels-, kantoor personeel en ongeschoold per soneel is de vraag/aanbod ver houding de laatste jaren snel ler slechter geworden. De situatie voor vrouwen: in de afgelopen 15 jaar eerst een grote vraag en weinig aanbod van vrouwelijke arbeidskrach ten. Sinds de zeventiger jaren echter zijn deze verhoudingen eidelijk maar radikaal om gedraaid. De situatie voor jongeren: blijkens een analyse van de werkloosheid onder jongeren moet de inschakeling van de schoolverlaters in het arbeid sproces redelijk vlot verlopen zijn. De werkloosheid trof vooral die jongeren, die al hadden gewerkt of uit mili taire dienst kwamen. De sei zoenwerkloosheid onder jon geren is groot. DEN HAAG - Een aantal gemeenten heef niet voldaan aan de per 1 oktober van het vorig jaar van kracht gewor den nieuwe bepalingen van het besluit woonwagencentra. Dat besluit houdt in dat gemeenten voor die datum een plan tot verbetering van woonwagen kampen hadden moeten indie Wat Zeeland betreft gaat het om de gemeenten Goes, Sas van Gent, Vlissingen, Zierik- zee en Middelburg, waarbij opgemerkt dat Middelburg inmiddels wel met z'n verbete ringsplan is gekomen Gedeputeerde staten van Zeeland hebben een aantal gemeenten ontheffing ver leend van de plicht de in hun gemeenten aanwezige woon wagenkampen beter in te rich ten. In Zeeland kregen Tholen, Goes, Oostburg, Vlissingen Zierikzee ontheffing. I Volgens staatssecretaris Meijer is aan de provinciale besturen per brief nog eens herinnerd aan de plicht die gemeenten hebben. De provin cies zelf moeten een provinci aal plan voor woonwagencen tra opstellen. Als gemeente besturen onvoldoende mee werken aan het verbeteren van kampen, dan kan de commis saris van de koningin ingrij- Een. De staatssecretaris zelf eeft, zo zegt hij, geen enkele konkrete bevoegdheid om een woonwagencentrum te stich ten. „Als een kind in de Derde Wereld oogdruppels nodig heeft, die zegge en schrijve dertig cent per dag kosten, omdat dat kind anders on herroepelijk blind zal wor den, maar als die dertig cent een onbereikbaar kapitaal vormen omdat ze er eenvou dig niet zijn, nou dan ben ik toch zo blij dat mijn kinderen goede ogen hebben en niet afhankelijk zijn van de goed - geefsheid van anderen om ze voor blindheid te behoeden". Het komt er bewogen uit en de persoon achter deze op merking is dat ook. Mond, ogen, handen, alles praat mee als Catharina Zwart - Sauvangsjo iets zegt. Het onderwerp is er dan ook naar, ae organisatie van Terre des Hommes, die voor namelijk bezig houdt met hulp aan kinderen in nood. „Weet je" zegt ze, „bij grote organisaties is er vaak zoveel nodig voor de bijkomende kosten van een kantoor, ad ministratie, salarissen enzo voort. Terre des Hommes werkt met een onnoemelijk aantal vrijwilligers en van daar dat het grootste percen tage van elke geschonken gulden ook echt wordt aan gewend ten gunste van het rand, dat het nodig heeft. Ik heb in mijn vriendenkring een oogarts, die bereid is voor niets een oogoperatie uit te voeren, maar Terre des Hommes moet dan wel de operatiekamer, de narcose en het verblijf in het ziekenhuis betalen. Daar is enorm veel geld voor nodig en ik probeer mijn steentje bij de dragen door artikelen van de stich ting te verkopen", en ze laat ze zien, kaarsen, een ver- jaarskalender, notitieboek jes, sleutelhangers, corres- pondentiekaarten, ballpoin ts. Het mooiste artikel dat ze heeft is een handdoek, in de kleuren beige en oranje, met het embleem van Terre des Hommes erop, namelijk een druppel binnen cirkel, zijnde een druppel op een gloeiende plaat. De artikelen variëren in priis van 1,- tot onge veer 4,50; de handdoek is echter een uitschieter met 12,-. „En toch i6 dat niet duur", vindt mevrouw Zwart, „want kijk", en ze pakt een knip seltje uit een damesblad, „hier staat een handdoek in dezelfde maten, ook een goed en bekend merk, helemaal ef fen voor 17,- „Ja", zegt ze een beetje verontschuldi gend, „als er wordt opge- mekrt dat de spullen prijzig zijn, kan ik het niet nalaten met dit knipseltje te komen". „Vorig jaar heb ik een standje op de braderie in Hulst gehad, gaat ze enthou siast verder. „Onder een ge leende parasol, waar ik wat stickertjes aan had gehan gen, heb ik m "n handeltje uit gesteld op een uitklaptafel, en samen met een kennis hebben we zo 300 opge haald op een zaterdag en een zondag. Voor de kerstdagen heb ik voor een waarde van 197,-verkocht. In prakti sche termen uitgedrukt is deze bijdrage van haast 500 een dertigste deel van twee waterputten die nodig zijn in India en die op de pro- jeetvoorstellenlijst 1976 staan (totale kosten 15.000,-). „Wat ik ook zo plezierig vind", gaat ze verder,, mits dat de kinderen zoveel moge lijk ter plaatse worden ge holpen. Alleen als het hele maal niet anders kan, wor den ze naar het buitenland vervoerd voor medische hulp. Dat was bijvoorbeeld het geval met de Vietnamese kinderen die hier in de zesti ger jaren zijn geweest, en meer recent ook met het In donesische jongetje dat in Rotterdam een hartoperatie heeft ondergaan en waarover de Margriet zo'n treffende reportage heeft geschreven". „Ik vond op een goeie dag, zo'n tweeenhalf jaar geleden, een foldertje in m'n bus van Terre des Hommes en het sprak me aan. Natuurlijk zijn er veel instellingen die goed doen, maar het was me nog nooit gebeurd, dat iets zo tot m'n verbeelding sprak. Heel in het kort is het streven van Terre des Hommes het ster ven van kinderen, waar ook ter wereld te voorkomen, door het zieke kind te voeden en te genezen, terwijl een or ganisatie als bijvoorbeeld UNICEF tracht te voorko men dat kinderen ziek wor den. Het een vult het ander in feite aan. Terre des Hommes is van oorsprong een Zwit serse organisatie, die in 1959 werd opgericht. In november 1965 werd besloten ook een Nederlandse afdeling te stichten. Wie geïnteresseerd is, zal ik graag meer inlich tingen geven en als we met een paar mensen een werk groep zouden kunnen oprich ten, zou het helemaal fantas tisch zijn. Mij telefoonnum mer is 01150-5626, 's mid dags na 5 uur ben ik te berei ken. Tot halfvijf werk ik na melijk, ik heb een volledige dagtaak als secretaresse" En dan blijkt dat mevrouw Zwart een van die vrouwen is die een dag van 24 uur kan uitrekken als elastiek en daar vele uren meer van maakt „Behlave mijn baan en mijn huishouden (ze heeft drie kinderen die wel niet zo klein meer zijn maar toch, zoals in elke familie, het nodige werk verschaffen) ben ik het liefst creatief bezig. Ik maak graag wandkleden en poppen. Als het nodig is, doe ik zelf het. behang- en schilderwerk in huis en verder lees ik dol graag". Hier wordt ze in de rede gevallen door haar dochter met een welge meend; „Mam, jouw lezen kun je niet rangschikken on der vrijetijdsbesteding; het is een ziekte". Wie mocht denken dat zelfs een „uitgerekte" dag hiermee goed gevuld zou zijn, komt toch bedrogen uit. Heel energiek gaat ze verder: „Ik ben tussen de bedrijven door ook bezig met het maken van een vloerkleed" en ze toont me een weefgetouw waarop een hald afgemaakt schape- wollen kleed. „Ik heb de wol bij een boer gekocht, zo van het schaap en ze was natuur lijk reuze vuil. Voor ik kon beginnen met weven moest de wol eerst in het zoute wa ter zodat het vuil los zou la ten, toen in soda om het vet er wat uit te krijgen, toen moest ze gewassen worden en op een windstille dag heb ik de hele zaak heel voorzichtig op de droogmolen gelegd. Een beetje wind en alles was weggewaaid en al mijn werk voor niets geweest". En dan realiseert ze zich met een schok dat we hele maal van het onderwerp waar ik voor kwam, zijn af gedwaald. „Het was echt mijn bedoeling niet over me zelf te praten", excuseert ze zich, „mijn werkelijke bedoe ling is dat er weer zo'n drup pel valt op de gloeiende plaat want heus, er zijn er zoveel nodig". eindredactie: rein van der helm Naar aanleiding van de mededeling in De Stem van 28 januari j.l. over het be staan van de Vrijbuiters van Heille en het hierin vermelde prinsenbal in de Thier Brau te Moerbeke op 31 januari- 1976 graag een commentaar van de carnavalsvereniging De Nachtuilen. Na de ontvangst van de uitnodiging voor het prin senbal in Moerbeke is door onze vereniging direct schrif telijk melding gemaakt dat wij aan deze uitnodiging geen gehoor konden geven daar wij reeds in zaal „de Kreek", gemeente Aarden burg, waren uitgenodigd, wat ons inziens geen onder geschikt belang is. Wij vin den namelijk dat een carna valsfeest voor de gemeen schap is en dat zeker niet naar België moet worden uit geweken. De Nachtuilen zijn niet zwaardragend en wen sen De Vrijbuiters veel suc ces in Moerbeke en hopen dat wij samen op 6 februari in De Schaapskooi te Heille veel leut mogen hebben. Voor redactionele aange legenheden kunt u vandaag en morgen contact opnemen met de neren G. van Berkel, tel. 01102-2320 (voot Midden-Zeeland) en B. Au gustijn, tel. 01150-5745 (voor Zeeuwsch-Vlaanderen). VLISSINGEN (ANP) - De gemeenteraad van Vlissingen heeft vrijdagmiddag de voor stellen tot eventuele vestiging van het Italiaanse petro-che- mische concern Montedison in het Sloe-gebied van de agenda van de gemeenteraads vergadering afgevoerd. Alle partijen vonden de tijd van voorbereiding te kort om nu al een gefundeerd oordeel te kunnen vellen. Vorige week vrijdag ontvin gen de gemeenteraadsleden van Vlissingen en Borsele het advies van de commissie van deskundigen die op het ver zoek van het havenschap Vlis singen heeft bekeken of een vestiging van het petro-chemi- sche bedrijf op een terrein van 200 ha in het Sloe-gebied verantwoord was. De gemeenteraadsleden hebben een studiebijeenkomst gevraagd waarbij aan de des kundigen uitleg zal worden gevraagd over hun bevindin gen van hun studiebezoek aan het bedrijf in Italië. Daarnaast willen de gemeenteraadsleden meer gegev gen over de toekomstige vesti ging. Ook de gemeenteraad van Borsele zal, naar verwachting, a.s. dinsdag uitstel vragen van de behandeling van de zaak Montedison. De Zeeuwse staten zullen zich 20 februari uitspreken over deze vestiging.

de Stem | 1976 | | pagina 3