Wensenlijst in Culturele Raad Goes Hans weert blijft leefbaar EINDELIJK SNEEUW-- V erbetering aan haven van Yerseke GROTERE AANDACHT BEJAARDENBELEID )e Schelde rist weer zonder prik EM WERKGROEP NOEMT TWAALF PUNTEN ONDANKS TERUGLOPEN SCHEEPVAART Kaartleesrit van De Zeeuwen Rittenkalender Zeeland P olyhymnia' Door opbouworgaan B. EN W. WILLEN SPOED Sas van Gent Herplanten markten P. Poelman eerste in PCC- klassement Vrouwenbond °Pgericht I C-N.V. I diik t izen te Wolfaarts- I stLrt^'i1 verder van het be- IA i,.!] uitmaken mevrouw - r,e"^°PPenol te Kruinin- mevrouw 't Hart-Does te Vergadering 2CR Vergadering NW jongeren Bijeenkomsï NCVB in Kruiningen L.E.K. vindt energiebeleid teleurstellend Sas van Gent Noordhoek op agenda R.O. - commissie DE STEM VAN DINSDAG 27 JANUARI 1976 agen van 9.00-12.00 uur en an 14.00-17.00 uur (t.m. 3) in.). (IDDELBURG City, 20.00 uur: The street- ghter. Vleeshal, Expositie van gra. ek, posters uit Polen t.m. 15 :br. Abdij Middelburg, 20.00 ur: Lezing door J. Gispen ver „Theoretische begrenzin- en en de praktijk van het op. poringsonderzoek" (OSTBURG Ledel Theater, 20.00 uur: 'lossie, venus uit Zweden. 18 ERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: Dokter hilder zaait papavers. 14 jr. Stadhuis, In Godsnaam, fo- o's. Geopend werkdagen van .15-17.15 uur, zaterdag 4.00-16.00 uur (t.m. 11 febr.j. GISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: 't Gaat >as goed als een Tiroler 't doet. jr. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT - De H.S.V. „De Schelde" uit Hoofdplaat, na een periode van zes jaar zonder internationale viswed strijd, heeft tijdens de laatste jaarvergadering beslist, dat op zondag 14 maart 1976 aan de Westerschelde bij Hoofdplaat een internationale viswed strijd wordt gehouden. De H.S.V. De Schelde uit Hoofdplaat, opgericht in 1958 heeft in zijn jaren van bestaan vele malen een internationale viswedstrijd georganiseerd. Op 22 maart 1970 vond de twaalfde en tevens de laatste grote wedstrijd plaats. In 1970 trad nagenoeg het hele bestuur af. Als terugkerende vereni ging op de wedstrijdkalender van de Westerschelde Feder atie heeft H.S.V. De Schelde de eer op zich genomen om het wedstrijdseizoen van de W.S.F. te openen. De H.S.V. De Schelde ver wacht een vrij grote deelname omdat de visvangst in hel voorseizoen vaak goed is. Ie dere visser wil daarvan ge bruik maken om een zo gunstig mogelijke plaats te bezetten in de rangschikking voor het kampioenschap der W.S.F. Betekoppen - De raad van elf van de Betekoppen, de jeugdraad en de plaatselijke boerenkapel „De Betestekers" zijn het afgelopen weekeinde te gast geweest bij de carna valsvereniging „De Pierewaai ers" te Moergestel. Deze Bra bantse carnavalsvereniging vierde zaterdagavond het tra ditionele prinsenbal. Het hele Sasse gezelschap keerde zon dagmorgen in de kleine uurtjes naar huis terug. Op 17 februari houden de Betekoppen hun jaarlijkse kroegentocht door Sas van Gent. 1TENTIE) T NEDERLAND tschappij De Stem B.V tel. 01150-7920 (4 lijnen). 40-3751 (3 lijnen), GOES: Kiok- nen). 10 en 13.30—b7 00 uur. E: ag van 19.00-20 00 uur. ■22.00 uur, tel. 076-122341 tel- 140-3751, Midden-Zeeland: tel ugustijn, kantoor Nieuwstraat 9- vé Lorentzlaan 50, Terneuzen ||Van een onzer verslaggevers) GOES - De werkgroep Iwooncultuur en Cultuurcon- Iservering van de Goese Cul- Iturele Raad heeft haar wen- Isenlijst voor dit jaar op tafel ■gelegd. Deze lijst zal worden Ibesproken op de vergadering Ivan de Culturele Raad Goes, Idie wordt gehouden op vrij- |dag 6 februari om 19.30 uur n het stadhuis. De werkgroep heeft een twaalftal zaken op een rijtje gezet die naar haar oordeel dit jaar verwerkelijkt zouden moeten worden. Dat betreft allereerst het bergen van grafzerken in Wissekerke. Vervolgens het schoonmaken van een kanon, dat op een af fuit geplaatst moet worden langs de kade in Goes. Verder dienen dit jaar de stadspompen aan de Bees tenmarkt en de 's-Heer Hendrikskinderenstraat te worden gerestaureerd. Vol gens de werkgroep moet ook het historisch belangwek kende uurwerk van het Kaaiklokje (soepuus) naar het museum worden overge bracht. De lijst van be schermde monumenten moet worden herzien en aange vuld. Dit jaar moet ook de fo tografische documentatie van alle stads- en dorpsge zichten van historische waarde gerealiseerd worden. De werkgroep wil vervol gens de muren rond De Vaete m Kloetinge dit jaar geres taureerd zien. De werkgroep bepleit verder het herplanten van lindebomen. Tenslotte wil de werkgroep een ten toonstelling organiseren over stedebouwkundige aspecten en enkele tentoonstellingen aantrekken. Ook wil de werkgroep nog enkele ont werpen van woningen maken die zonder schade ingepast kunnen worden in de be staande bouw van de dorps kernen. De Culturele Raad Goes bespreekt verder enkele sub sidieverzoeken, onder meer voor de zomertentoonstelling in het Goese museum en de tentoonstelling „dieren om ons heen". Deze laatste ten toonstelling wordt georgani seerd door de werkgroep Het Zeeuws Natuurhistorisch Museum en wordt gehouden in het museum te Goes van 13 februari tot 28 maart. Tenslotte behandelt de Culturele Raad het subsidie verzoek van de stichting Open Jongerencentrum, waartoe de werkgroep To neel en Dans een positief ad vies aan de raad heeft uitge bracht. (Van een onzer verslaggevers) HANSWEERT - De publiciteit rond Hansweert als ge volg van de ingebruikstelling van de Schelde- Rijnverbinding en de konsekwenties, die dit meebracht voor het zakenleven in Hansweert, heeft de vraag doen rijzen of deze economische teruggang ook vah nadelige invloed is op de leefbaarheid in Hansweert in het alge meen. Zonder meer kan vastgesteld worden, dat door de drastische vermindering van de scheepvaart door het Ka naal door Zuid-Beveland - de schattingen variëren van 50 tot 75 procent minder schepen dan nog maar weinig jaren geleden - de neringdoende middenstand, die het vooral moest hebben van de in Hansweert wachtende schippers, een zeer flinke aderlating heeft moeten ondergaan. Aan de andere kant leeft in brede kring in Hansweert de overtuiging, dat de perikelen van de plaatselijke midden stand weliswaar de gemeen schap niet onberoerd laten, maar dat er toch ook veel in dit dorp van rond tweeduizend inwoners aanwezig is, dat het wonen in Hansweert veraan genaamt. In verscheidene op zichten is wat Hansweert aan leefbaarheid te bieden heeft beslist niet minder dan menij vergelijkbaar dorp in Zeel; >enig and. GOES - KRABBENDIJKE, 26 januari - Witlof I 200, II 65-120, afw. 40 prei I 76-88, II 27-78, rode kool 18-37, groene sav. kool 53-59, boerenkool 51-85, spruiten AH 91-94, BH 18-68, uien 67—74, kroten I 37, II8-9. (Van onze correspondent) MIDDELBURG - De heer P. Poelman uit Middelburg, uit komend voor het A-team van MAC De Zeeuwen uit Vlissin gen, is in het individuele klas sement van de Provinciale clubkampioenschappen Com petitie 1975 (PCC) op de eerste plaats geëindigd. Poelman bereikte dit resul taat door tweemaal een rit op zijn naam te schrijven en één- raaal als tweede te finishen, warmee zijn puntentotaal van H9 voor een ieder onbereik baar werd. Tweede werd zijn clubgenoot C. Bode uit Vlis- sirtgen die tot 148 punten kwam. De verdere klassering is als tolgt; 3. J. Tuinman (MAC ocheldegouwen, Middelburg) 4. A. Deegens (De 4eeuwen-a) 140, 5. mevrouw Mühous (Bevelanden-a, Does) 139, 6. L. de Nooijer (De 'eeuwen-b) 139, 7. C. Boog aard (De Zeeuwen-a) 137,8. A. Westveer (Bevelanden-a) 136, J- van Nieuwenhuijzen (De Swen"a), 127, 10. A. Ver- hulzen (Scheldegouwen) 124, 1 J- Thuy (R c De Vosserij- Juist) 119, 12. P. West- (Bevelanden-a) 118, 13.1. "fgte (Bevelanden-b) 115, 14. I™ödeel (Scheldegouwen) r'3:,15- J- van de Hagen (R C vosserijders) 114 -punten. tel eur Zeeland drs. J. Bouwman5, >1. 01100-28030, privé Zuidvltri" 38 redacteur Midden-Zeeland: b t 1, Goes, tel 01100-28030, pi've 102-2320. Redacteur voor Terneu* sper, kantoor Nieuwstraat 9 T«- 1 krm°.ES Tijdens een bijeen- tlrL, ,m café De Opril is opge- vrni ^deling Goes van de ï"wenb°nd C.N.V. Nadat hndehjk J' D'jkStra de Vries lvé vé Noordstraat 45, Hoek, Oost-Zeeuwseh-Vlaanderen: 14, Hulst, tel. 01140-3751, P''1 01140-4159. ch-Vlaanderen: R. van der Helm- 70-3370, foto-journalist voor Ze®" Nieuwstraat 9, Terneuzen, Je' de Kreek 56, Terneuzen, te' land: A. Koomen, Troelstralaan - IATIE: ikx, tel. 01140-3751. TIE: tel. 01150-5839. presidente van ItsMl' ee.n en ander had ver- I «rr doel en de werk- ItterH w11 de vrouwenbond, taw Vagende afdelings- I ttew ozen- Presidente is E» Wl E' v-d- Plasse" |Meijèr mevr°uw Jorritsma- te Goes en mevrouw uur,-Meloen -«■mui-O u te Krab" dat u e' is de bedoeling ttouwovdekng Goes van de hjks n jDond C-N.V. maande- de m=P d! tweede dinsdag van Ifi»- nd bijeenkomt in café Fe Oprïi' Zo luidt de conclusie van bet comité Leefbaarheid Hans weert. In een gesprek met enkele leden van dit actieve en posi tieve kritiek niet schuwende comité was het niet moeilijk pluspunten in de Hansweertse samenleving aan te wijzen. Op de eerste plaats wordt de loftrompet gestoken over het nieuwe scholencomplex en het over veertien dagen gebruiks klare gymnastieklokaal. „Er zijn heel wat grotere dorpeh in Zeeland, die ons het bezit van een dergelijk school gebouw en zo'n gymnastiek zaal benijden". Zeer positief laat het comité zich ook uit over de uitvoering van het bestemmingsplan Boomdijk, dat voorziet in een kleine honderd woningen. Dan wijst men op het bij zonder rijk geschakeerde ver enigingsleven in Hansweert. Dit bloeiende verenigingsle ven dreigt zelfs tot nijpende ruimtenood te leiden. Kaj Munk, het dorpshuis, kan in dat ruimtegebrek niet voorzien en de voormalige r.-k. school zou een veel geld verslindende verbouwing nodig hebben om geschikt te worden gemaakt voor diverse vormen van ver enigingswerk. Het comité Leefbaarheid Hansweert koes tert de hoop, dat de gemeente raad, die de beslissing over een verbouwing van de oude school opschortte, spoedig een oplossing voor het ruimtege brek van de plaatselijke ver enigingen zal vinden. De beste, maar tevens moeilijkst haal bare kaart lijkt volgens het comité het afbreken van zowel Kaj Munk als de oude school en daarvoor in de plaats een ge heel nieuw gemeenschapshuis te bouwen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De sectie vorming en ontwikkeling van de Zeeuwse Culturele Raad houdt op woensdag 28 januari een vergadering in het gebouw van de Stichting Zeeland te Middelburg. De vergadering begint om 19.15 uur. Op de agenda staat onder meer de behandeling van een subsidieverzoek ten behoeve van vormings- en ontwikke lingswerk met volwassenen in Zeeland. Verder zal onder an dere het cultuurplan '72 nader worden geëvalueerd. Ze hadden er jaren op moeten wachten en de allerkleinsten wisten zelfs nauwelijks wat een fikse sneeuwbui was, maar eindelijk was het dan zover: Zuid-West-Nederland werd bedekt met een witwollig sneeuwtapijt. De kinderen genoten met volle teugen en dat vader mopperend de auto schoon moest krabben en glibberend op weg naar z'n werk ging, mocht de sneeuwpret niet drukken. (Foto Ben Steffen). BERGEN OP ZOOM/GOES - De jongerengroep van de NW-bond Mercurius, district West-Brabant/Zeeland houdt op woensdag 4 februari de startavond. Dat gebeurt in „De Prins van Oranje" aan de Nieuwstraat te Goes. De bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, heeft de be doeling om duidelijk te maken wat de bonds-jongerengroep is en wat de groep in het district kan doen of zou moeten doen. Om vooral het laatste te kun nen realiseren roept het be stuur alle leden die niet ouder zijn dan 25 jaar op naar deze eerste startavond te komen. De reiskosten worden op basis van de openbaar vervoerregeling vergoed. Mede naar aanleiding van het resultaat van een in november 1975 gehouden en quête heeft men besloten deze startavonden in te stellen. (Van onze correspondent) VLISSINGEN -Zaterdag 31 januari houdt de Motor en Auto club De Zeeuwen een oefenkaartleesrit voor auto's, die verreden zal worden volgens het zogenaamde Pijlensysteem. De eerste deelnemer B-klasse aan deze rit, die is uitgezet door de heer E. Kupers uit Vlissingen, gaat zaterdagmiddag om 13.31 uur van start bij café-restaurant Huvers te Koudekerke. De eerste A-klasser start een half uur later. De gemiddelde snelheid waarmee gereden dient te worden is voor de A-klasse bepaald op 30 kilometer per uur, voor de B.-klasse is dit 24 kilometer per uur. Verloren tijd mag worden ingehaald en de ideale passeertijd is op de controiekaart aangegeven. Aan de start ontvangen de deelnemers een fotocopie van een topogp-afische kaart, schaal 1:25.000, waarop een aantal genum merde pijlen voorkomen. Van start tot finish dient via de op éénvolgend genummerde pijlen een doorlopende route gecon strueerd te worden, met inachtneming van een aantal bepalingen, die in het voor deze rit vervaardigde reglement staan vermeid. Voor deelname aan deze rit kan worden ingeschreven tot uiter lijk 28 januari via telefoonnummer 01184-19702. Ook op de dag van de rit is nog een beperkt aantal inschrijven mogelijk, maar in verband met het te vervaardigen aantal kaarten is voorin schrijving gewenst. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De zes in Zeeland gevestigde autoclubs hebben na gezamenlijk overleg de rittenkalender voor 1976 samengesteld. In totaal staan ruim vijftig ritten op het pro gramma. Er zal dit jaar ook weer een Provinciale Club kampioenschappen Competi tie (PCC) worden verreden, waarvoor vijf bepaalde ritten zullen gelden. MAC de Zeeuwen uit Vlis singen opent het seizoen met een kaartleesrit (Oefenrit) op 31 januari. De volledige kalen der ziet er als volgt uit; 8 fe bruari, Anjerrit, Zeeuwsch Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC, Terneuzen). 14 februari Vermairerit, MAC Bevelanden, Goes. 22 februari, Rotarijrit, de Vossenrijders, Hulst. 28 februari Snertrit, eerste PCC-rit, MAC Schelde gouwen, Middelburg. 6 maart Flessetrekkersrally, De Zeeu wen. 13 maart Orintatierit, Bevelanden. 7 maart Heikan- trit, Zevac. 14 maart Maon- eblussersrit, (West Zeeuwsch Vlaamse Autoclub, Zevac Oostburg). 21 maart, Sterrit, De VOSSERIJDERS. 27 maart Deltarally, De Zeeuwen, tweede PCC-rit. 3 april nacht van Zaamslag, Zevac. 3 april Veersemeerrit, Scheldegou wen. 10 april Orintatierit, Be velanden (derde PCC-rit). 19 april Paasrit, de Zeeuwen. 30 april St Albertrit WZA. 1 mei personeelsverenigingenrit, Bevelanden. 22 mei VW-rit, Bevelanden. 23 mei Suikerrit, Zevac. 27 mei hemelvaartsda- grit, De Zeeuwen.30 mei Rode Kruisrit, WZA (vierde PCC- rit). 7 juni ZOnneveldrit, Scheldegouwen. 13 juni Vosse- rit, de Vosserijders. 19 juni Middenstandsrit Wissenkerke, Bevelanden. 26 juni schorre- bloemrit, WAZ. 30 juni VW- rit Colijnsplaat, Bevelanden. 21 juli VVV-rit Kamperland, Bevelanden. 21 augustus Orin tatierit, Bevelanden. 28 augus tus Zomerrit, Scheldegouwen. 29 augustus Monkeyrit, de Vosserijders (vijfde PCC-rit). 4 september Westerschelderalljj, De Zeeuwen. 5 september Ba- misrit, Zevac. 12 september Watertorenrit, WZA. 19 sep tember Mazdarit, De Vosserij ders. 25 september Orintatierit Bevelanden. 2 oktober her- fstrit, Scheldegouwen. 17 ok tober herfstrit, Zevac. 23 okto ber Zilvermeeuwrit, De Zeeu wen. 6 november nacht van Scheldegouwen, Scheldege- ouwen. 7 november Belfrotral- ly, WZA, 13 november oriënta- tierit, Bevelanden. 20 novem ber Vijverhofrally, Zevac. 28 november St. Nicolaasrit, De Vosserijders. 18 december Wildrit, Bvelanden. 18 decem ber Wildrit Scheldegouwen. 19 december Wildrit, WZA. 26 december kerstrit, De Zeeu wen. (Van onze correspondent) HANSWEERT - De accor deonvereniging Polyhymnia hield haar jaarlijkse uitvoe ring in de tot de laatste plaats bezette zaal Zeelandia. Het programma van deze avond getiteld Spelenderwijs was het optreden van het or kest afgewisseld door solozang en verschillende sketches. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden om de on kosten te dekken. De mede werkers kunnen terugzien op een zeer geslaagde avond, die besloten werd met een bal. De dansmuziek werd verzorgd door the Venders uit Hans weert. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE - Voor het op korte termijn verbeteren van de haven vragen B. en W. van Yerseke de gemeenteraad een bedrag van zevenendertig duizend gulden beschikbaar te stellen. Zij kondigen tevens aan dat binnenkort voorge steld zal worden de havengelden met ingang van 1 januari 1977 te verhogen. Zoals bekend ondervinden vooral grotere vissersvaartui gen moeilijkheden bij het inva ren en afmeren in de naven van Yerseke. Deze problemen werden on langs behandeld in de havei\- (Van onze correspondent) KRUININGEN - De NCVB afdeling Kruiningen verga derde onder leiding van de pre sidente, mevrouw Jansen - van Nieuwenhuijzen in het gere formeerd jeugdgebouw te Kruiningen. De presidente opende de bijeenkomst met gebed, waarna zij een medita tie hield. Na de pauze hield ds. Compagner uit Biezelinge een causerie over het onderwerp „Christen zijn in deze tijd". In de foyer van Ons Dorps huis te Kruiningen waren de afdelingen Kruiningen e.o. van de Plattelands Vrouwen bij een. Na de opening en enkele huishoudelijke mededelingen door de presidente mevrouw W. Schouwvlieger - Peters hield mevrouw G. Hardlooper Taillie uit Hansweert een le zing over de verzorging van bloemen en planten in huis. Aansluitend maakte zij een bloemstuk op, dat onder de aanwezigen werd verloot. Met een dankwoord door de presi dente werd de avond besloten (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het zopas opgerichte „Landelijk Energie Komitee" vindt het teleurstel lend, dat de huidige regering de inhoud van haar kernener giebeleid niet wezenlijk heeft herzien met haar besluit over de bouw van nieuwe kerncen trales nog geen beslissing te nemen. „Het kabinet is kennelijk af gestapt van een overhaaste grocedure pro-kernenergie en eeft gekozen voor een meer geleidelijke procedure pro- kernenergie", is het commen taar van net Landelijke Ener gie Komitee. Het Komitee heeft wel enige waardering voor het besliste uitstel, onder meer omdat er nu over het kernenergiebeleid wat langer kan worden nagedacht. Maar de programma's voor de invoering van alternatieve energiebronnen staan volgens het Komitee nog steeds in geen verhouding tot de program ma's voor de ontwikkeling van kernenergie. Bovendien is de Erincipebeslissing voor de ouw van drie nieuwe kern centrales overeind gebleven. Het Landelijke Energie Ko mitee (L.E.K) pleit daarom voor een uitstel van vijf jaar in welke periode de inhoud van het energiebeleid ter discussie kan worden gesteld, hierbij brede lagen van de bevolking betrokken kunnen worden en een diepgaand onderzoek uit gevoerd kan worden naar al ternatieven voor de energie voorziening. commissie van de gemeente Reimerswaal. Ter oplossing van de moeilijkheden is gead viseerd de havenmond te ver breden en enkele ligplaatsen groter te maken. Om dit te verwezenlijken is het nodig een aantal palen te verwijderen of te verplaatsen, de loopbrug in te korten en de buitenste palen van de haven ingang wit te schilderen en te voorzien van reflecterend ma teriaal. Tevens is geadviseerd een paal die voor de haveningang staat, te vervangen door een ducdalf, bestaande uit vier on derling te verbinden palen met een lengte van vijftien meter. Verder zouden de vijf palen bij de ingang van de jachthaven voorzien moeten worden van een paalmuts. De totale kosten van deze voorzieningen wor den geraamd op f 37.000,-. SKYV Een werkgroep van de stichting sociaal cultureel werk uit Sas van Gent is van plan om een toneelgroep op te richten die voor lichamelijk en of geestelijk gehandicapten voorstellingen gaat geven. Het ligt in de bedoeling om ook de gehandicapten hierin een rol te laten spelen. Toneel is echter niet het enige, dat deze groep wil brengen. Men denkt ook aan film, muziek, handenar beid, dans en cabaret. De mi nimum leeftijd om voor de groep in aanmerking te komen is 15 jaar. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Op woensdag 28 ja nuari houdt de commissie voor ruimtelijke ordening, volks huisvesting en openbare wer ken van de Goese gemeente raad om 19.30 uur een verga dering in het stadhuis. Op de agenda staat onder meer de behandeling van een aantal beroepsschruten, be spreking van het bestem mingsplan bedrijfsterrein, be spreking van het bestem mingsplan Noordhoek naar aanleiding van een bezwaar schrift van de consulent na tuurbehoud van staatsbosbe heer en bespreking van een krediet voor de aanleg van een aansluiting van de A. Fokker straat op de nog aan te leggen Deltaweg naar rijksweg 58. Op donderdag 29 januari vergadert de commissie voor onderwijs, sport, jeugd en sa menlevingsopbouw van de Goese gemeenteraad om 19.30 uur in net stadhuis. De commissie bespreekt on der meer een ontwerp- regionaal pedagogisch trum Zeeland. Op vrijdag 30 januari tens lotte vergadert de commissie voor financiën, economische zaken, sociale zorg en interne organisatie van de Goese ge meenteraad. Deze vergadering begint eveneens om 19.30 uur in het stadhuis. De commissie bespreekt een serie voorstellen over aankoop van panden en verkoop van grond. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Op het terrein van het bejaardenbe leid zal de komende tijd door het provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland meer aan dacht gegeven gaan worden aan zaken, die liggen op het gebied van vormings- en ont wikkelingswerk. Dit schrijft de bejaardenconsulente van de stichting in een notitie, die be sproken zal worden op de be stuursvergadering van de Stichting Zeeland op vrijdag 6 februari om 16.00 uur te Mid delburg. Het vormingscentrum He- denesse is een steeds belang rijkere rol gaan vervullen in het kader van de cursussen „pensioen in zicht" voor ou dere Zeeuwse werknemers. Één week op het vormingscen trum werd te weinig bevonden om een echt vormingsproces op gang te brengen. Vervolgdagen werden gehouden in Middel burg en Vlissingen. Bekeken gaat nu worden ten aanzien van de voorbereiding op de pensionering of de bestaande cursusopzet zowel naar inhoud als naar methode moet worden. veranderd Een ander punt, dat sterker de aandacht zal krijgen, is de bijscholing van leden en met name bestuursleden van be jaardenbonden. Bekeken zal worden of er in Reimerswaal een experiment kan worden opgezet. Achtergrond hiervan is, dat oudere mensen veelal nog niet goed kunnen functio neren in besturen en commis sies. Het ontbreekt hen vaak aan informatie en vaardighe den. Uit kringen van besturen van bejaardenoorden zijn ver zoeken binnengekomen om meer informatie over de nieuwste ontwikkelingen in het bejaardenwerk. Hieraan zal iets gedaan gaan worden. Tijdens de bestuursvergade ring van de Stichting Zeeland zal verder onder meer nog worden gesproken over de nota „nadere beleidsbepaling in zake de samenlevingsopbouw" van de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk.

de Stem | 1976 | | pagina 5