TOT 1978 IN DE GEMEENTE RUIMTE GEPLAND VOOR 1009 WONINGEN Bonwnota Terneuzenkalm aan Tekort aan speel terrein in St. Albert HUISHOUDONDERWIJS MOET MEER BEKENDHEID KRIJGEN IXB STEM Wens FEEST VOOR DIAMANTEN ECHTPAAR &®enSpot zonder prik De Schelde ïist weer internationaal Breen Spet zonder prik WERKG ONDAP St. -CECILIAFEEST IN WESTDORPE bespraken milieu dag Bèzinnings- KVO Oostburg TERNEUZEN Zaamslag Westdorpe Hoofdplaat Sluiskil Biervliet Sas van Gent Zaalvoetbal Teams uit Sluis onderaan ranglijst Sas van Gent Bedrijven Nieuwbouw Terneuzen Veel succes voor ,,Sempre Avanti Vrouwen Minder schepen in Gentse haven Acht jubilarissen bij N.S.M. P. Poelman eerste in PCC- klassement Vrouwenbond opgericht DE STEM VAN DINSDAG 27 JANUARI 1976 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen gaat het de komende jaren voorzichtig aan doen met het bouwen van woningen. Tot 1978 is er in de gemeente ruimte gepland voor 1009 nieuwe woningen. De nadruk bij deze nieuw bouw ligt vooral op de kern Terneuzen, die het grootste deel van het aantal voor de rekening neemt Dit alles staat te lezen in de gisteren gepubliceerde „Bouwnota" van de gemeente. In dit gemeentelijk stukje huiswerk staan een groot aan tal gegevens; over de natuur lijke bevolkingsgroei, het ver loop van de bevolking, de ge middelde woningbezetting, de vraag naar woningen, de voor raad bouwrijpe gronden en de aan de gang zijnde bouwplan nen op een rijtje. In de nota zegt de gemeente haar koers voor wat betreft het bouwbe leid niet alleen op theoretische prognoses te willen bepalen, zoals dat in het verleden is ge beurd en waarvan de resulta ten, veel leegstand, nog voor handen zijn. Voorzichtigheid (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - De kring Oostburg van de Katholieke Vrouwen Organisatie van de N.C.B. houdt op maandag 9 fe bruari de kringdag. Begonnen wordt om 1.45 uur in hotel Du Commerce in Oostburg. 's Middags zal een drietal or ganisatiemensen een inleiding houden over communicatie, bewuster kijken en luisteren. „Aangezien radio en t.v. tegenwoorig in het leven van ons allen een voorname plaats innemen, vonden wij het op zijn plaats hieraan eens een bezinningsdag te wijden", al dus het kringbestuur. De inlei ders, mevrouw De Wildt- Kramer en de hren Van de Wil- deberg en Fikkert zullen na hun inleidingen een forum vormen waarmee de aanwezi gen kunnen discussiëren. Van 17 tot 19 uur wordt ge pauzeerd. Dan volgt het avondprogramma waarop pas toor Omer Gielleit uit Bres- kens een lezing met filmbeel den zal houden over de Kruis weg. (Van onze correspondent) OOSTBURG - In poule A van het Oostburgse zaalvoet bal staan na het afsluiten van de eerste competitiehelft de be ide deelnemende teams uit Sluis onderaan de ranglijst. Zowel Van Hal en Kareis, ne derlaag tegen Jansen Sport (1-8) als Batselaere dat met 2-0 van Oktopus verloor, slaagden er niet in hun positie enigszins te verbeteren en staan broeder lijk met drie punten onderaan. In poule B bleef Hof Ter- rrnide stevig op de tweede plaats door een grote 8-1 overwinning op Administra tief Personeel, dat hierdoor de derde plaats moest afstaan aan Raboking dat met 4-2 van Riemens won, terwijl OBV met 0-4 tegen Aers het onderspit moest delven. In poult. was het een slechte dag voor Laportedor, dat tweemaal op de sporthal vloer van De Veerhoek ver scheen en ook twee nederlagen te incasseren kreeg. Zowel tegen Diepvries als tegen Ek- sakt werd met 3-2 verloren. Het topduel Temboijs-Karibar werd met 6-0 door Karibar gewonnen. In poule D tenslotte won In de Koning met 4-1 van Tem- boijs 2 en deelden Chez René en In de Rode Leeuw de punten (5-5). Programma voor maan dag 26 januari: Van Hal en Karels-Bateselaere.Triconoble Jansen Sort, Eloy-Trimclub, De Landbouw-NMB, Lei aren KWL-OBV. Dinsdag 27 janua ri: De Pottekijker-Diepvries, intersnaitonaal Transport- Ekstakt. Vrijdag 30 januari: V V Sasput-Chez René, In de Koning-De Rode Leeuw. Fotokring-De Sasse fotokring hield onder voorzitterschap van de heer M. Aertse de alge mene ledenvergadering. Tij dens de bestuursverkiezing stond de voorzitter nog even stil bij het overlijden van het medebestuurslid de heer T.' Kater. Periodiek aftredend, tijdens deze bestuursverkie zing waren de heren M. Aertse en A. Voermanen. Beide heren werden herkozen. De vakante bestuursfunctie werd overge nomen door C. van 't Hof. Ver der besloten de aanwezigen om de contributie te verhogen. De jaarlijkse fototentoonstelling die in één weekend gehouden wordt, gaat voortaan op twee zondagen plaatsvinden. Nieuwe activiteiten zijn: 5 fe bruari fotowedstrijd met als onderwerp „het Landschap". Op 19 februari gaat men de grafische en solarisatiefoto's uitwerken. Op 4 maart vindt er een dia-voorstelling plaats, op 18 maart is er een fototentoon stelling met als onderwerp „en de boer hij ploegde voort". Met medewerking van de heer J. Maas zal op 8 april een portre tavond gehouden worden. Alle activiteiten beginnen 's avonds om 20 uur. en de mogelijkheid tot aanpas sen van het beleid zijn het de- De gemeente is bij het vast stellen van de verwachtingen voor de komende jaren zelfs zo voorzichtig te werk gegaan, dat nieuwe vestigingen van bedrijven en de daarmee gep aard gaande bevolkingsaan was niet zijn meegerekend. Bij het opstellen van de bouwnota is de gemeente uitgegaan van 36.600 inwoners in 1980. De 1009 woningen, die voor zien zijn, bestaan uit 24 wo ningwetwoningen, 788 wo ningwetwoningen en 197 wo ningen in de zogenaamde vrije sector. In het bouwprogramma neemt Terneuzen 767 huizen voor haar rekening, Hoek is tweede met 89, Sluiskil derde met 68, Zaamslag 49 en Bier vliet 35. De geplande ruimte nieuw bouw in de kern Terneuzen zal voor het grootste deel gereali seerd worden in de bestem mingsplannen hof Zeldenrust en Oude Vaart. In de nota rept de gemeente slechts zijdelings over de stap over de Otheense Kreek. Plannen voor dit gebied zullen waarschijnlijk gemaakt gaan worden nadat hof Zel denrust is volgebouwd. Een viertal flats, die gepland waren in de Katspolder in Ter neuzen zullen niet gebouwd worden. Op de plaats van deze flats komen waarschijnlijk zo'n vijftig woningen van het type twee onder een kap, of bungalows. Een definitief ontwerp voor de bestemming van dit terrein is er nog niet. Het bouwen van woningen in het zogenaamde buitenge bied van de gemeente, gaat in de toekomst nog meer beperkt worden. Voorlopig is tot 1978 een aantal van gemiddeld vijf nieuwe woningen per jaar voor het buitengebied opgenomen. De Braakman - Op vrijdag 6 februari om 16 uur vergadert in het receptiegebouw van het recreatieterren „De Braak man" het dagelijks bestuur van het recreatieschap ,nDe Braakman". Op de agenda staat het vaststellen van een investeringslijst voor 1976 en voor de jaren erna. De lijst voorziet in het aansluiten van het recreatieterrein op het lan delijk aardgasnet in een van de komende begrotingsjaren. DE stremming van de veer dienst Zijpe - Anna Jacoba Polder voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen zal, als gevolg van een langere duur van de herstelwerkzaamhe den, voortdurend tot en met woensdag 28 januari. Het feestende paar E. de Wael-De Witte. (Van onze correspondent) terneuzen - De leiding, personeel en bewoners van het be jaardencentrum De Blide te Terneuzen hebben het diamanten echtpaar E. de Wael-De Witte, dat sedert 1969 in De Blide woont, gisteren een grootse receptie bereid. Temidden van hun kinderen, klein- en achterkleinkinderen en bewoners van het bejaardencentrum, woonden zij in de recreatiezaal de door pastoor J. A. Segers opgedragen mis uit dankbaarheid bij. Vele vrienden van de heer en mevrouw De Wael, maakten van de gelegenheid gebruik om hun gelukwensen aan te bie den. Voorts kwamen onder meer burgemeester J. C. Aschhoff namens het gemeentebestuur de heer en mevrouw De Waes gelukwensen. Deze gingen vergezeld van een fraai bloemstuk. Verder waren er vertegenwoordigers van het bestuur van De Blide, het open bejaardenwerk en de bejaardenbond in Ter neuzen. Behalve de gelukwensen moest het diamanten echt paar heel wat bloemstukken en geschenken in ontvangst ne men. (ADVERTENTIE) (Van onze correspon dent) WESTDORPE - Het bestuur en de le den van de West- dorpse fanfare „Ei kels Worden Bo men", vierde het jaar lijkse Sint- Ceciliafeest. Hoewel de weergoden be paald niet meewerk ten maakte het mu ziekgezelschap voor afgegaan door het tamboerkorps, toch een rondwandeling door het dorp. e pa verleende „Eikels worden Bomen" 's avonds muzikale me dewerking aan de eu charistieviering. Tij dens de mis zong het parochieel dames koor. De fanfare speelde tijdens de dienst „Lobe den Herrn", „The Lon donderry Air" en het „Religioso". 's Avonds werd het Sint-Ceciliafeest van de fanfare voortgezet met een gezellig sa menzijn in het lokaal Borgstellingsfonds - Het da gelijks bestuur van de stich ting Zeeuws-Vlaamse Borg stellingsfonds ziet er tot 1 ja nuari 1978 als volgt uit: voor zitter PJ.G. Molthoff, vice- voorzitter A. Hendriksen, secretaris-penningmeester W. Garskamp en leden P.A. van der Plas en R. Rademakers. Het kantoor van het Borgstellings fonds is gevestigd in het pand Burg. Geilstraat 1 te Terneu zen, tel. 3114. DW - De kaartvereniging DW hield in café „Het Wapen van Zeeland" te Zaamslag haar eerste kaartcompetitiea- vond in het nieuwe seizoen. De uitslag hiervan was als volgt: 1. Jac. van Doorn 60 punten, 2. A. de Zeeuw 56, 3. K. de Koei- jer 55, 4. M. Allaart 53, 5. D. de Putter 50, 6. F. Laureijns 49, 7. A. Stouthamer 49, 8. H. van de Voorde 48, 9. M. de Vos 46 en 10. J. van Doorn 45 punten. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT - De bewoners van de wijk Sint Albert vinden, dat er in hun buurt te weinig speelterrein voor kinde ren is. Dit blijkt uit een enquête gehouden door de actiegroep „Speelterrein" te Sas van Gent. A n de enquête deed 64 procent van de bewoners van Sint Albert mee. Dit percentage sprak zich voor het merendeel uit voor een uitbreiding van het aantal speelterreinen. Daarbij kwamen ook enkele duidelijke wensen naar voren zoals: een open speelweide, een sportveldje en het installeren van na tuurlijke speeltuigen. Van de ondervraagden zegden 53 personen alvast hun me dewerking toe om bij de aanleg van een speelterrein en d( verdere begeleiding te helpen. De actiegroep „Speelterrein" hield ook een opstellen- en tekeningenactie onder de lagere schooljeugd in Sas van Gent Uit de reacties van de scholieren bleek dat er een grote vraag is naar een rolschaatsbaan. De actiegroep gaat van de resultaten van de enquête een samenvatting maken, om die binnenkort aan te bieden aan het college van B. en W. van Sas van Gent. Leden van de actie groep gaan zelf deze week naar Utrecht om een modelspeel tuin te gaan bekijken. De Volharding - Het bestuur en de leden van de duiven sportvereniging „De Volhar ding" vierden in de zaal van „Het Oud Raedhuys" bij Van der Goes de traditionele ver enigingsfeestavond. Nadat de aanwezige leden een maaltijd hadden gebruikt werd de avond doorgebracht met een gezellig samenzijn. Tot in de kleine uurtjes amuseerden de duivensportlieden zich best. Cabaretmiddag - In de zaal van het verenigingsgebouw „Concordia" woonden de le den van de r.k. bejaardenbond een cabaret bij, dat werd ver zorgd door het gezelschap „Tutti Frutti" uit Terneuzen. Tijdens deze cabaretmiddag genoten de bejaarden met volle teugen van de goed verzorgde voordrachtjes, liedjes en mu ziekjes. Voor de leden die niet al te best ter been waren, had het bestuur voor vervoer ge zorgd. Macramé - Binnenkort gaat de Stichting Sociaal Kultureel Werk (S.K.W.) van start met een nieuwe cursus macram.' De lessen worden gegeven in het voormalig gemeentehuis van Westdorpe op de maandag en 23 februari, 8,15,22 en 29 maart en 5 en 12 april. Ook start een naaicursus onder leiding van mevrouw Heijens. De lessen zullen plaatsvingen op de dinsdagen 3,10,17 en 24 februari, 9,16,23 en 30 maart en 6 en 13 april, eveneens in het voormalig gemeentehuis. Op gave voor deelname kan ge schieden bij mevrouw Hemel- soet, Ewautstraat 5 of Guido de Maaijer in zaal „Concor dia". Karabijnschieting - De ka rabijnclub „t Oud Raedhuys" houdt op zaterdag 31 januari een karabijnschieting in de zaal bij J. van de Goes-Pluijm. Verscheidene verenigingen uit de omgeving, onder wie ook Belgische, nemen deel aan deze wedstrijd, die om halfacht be gint. NCB - DE NCB afdeling Hoofdplaat houdt op woens dag 28 januari de jaarlijkse ge zinsdag in café Martens. Het programma is volgt ingedeeld: Om 19 uur een eucharistievie ring in de r.-k. parochiekerk te Hoofdplaat. Daarna volgt om streeks 20 uur een uitgebreid diner. Vervolgens geeft kape laan F. Buysse een diaverto ning met als onderwerp: zijn Canadareis. De rest van de avond kan er gedanst worden. Tussen door volgen er nog en kele bingorondes. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE - Het ouder comité van de huishoud- en nijverheidsonderwijsschool in IJzendijke heeft zich als doel gesteld de onbekendheid die er bestaat over deze vorm van onderwijs weg te nemen. Op verzoek van het oudercomité heeft directrice mej. Van Mor- relgem een schrijven gericht aan 29 lagere scholen in west- Zeeu wsch- VI aanderen waarin een uiteenzetting over het huishoudonderwijs is neergelegd. Verzocht is dit ar tikel op te nemen in de school krant „Er wordt zo gauw gezegd het is maar de huishoudschool, daar hoef je niet voor getest te worden, daar stelt men niet veel eisen. Maar dan vergeet men één ding namelijk dat de praktische ervaring die de meisjes er ontvangen van on schatbare waarde is voor hun verdere leven", aldus mevrouw H. van Helden, voorzitster van het oudercomité, op een alge mene ouderavond die op de huishoudschool in IJzendijke werd gehouden. Mevrouw Van Helden heeft de heer Maenhout als voorzit ter van het comité opgevolgd. Zij stelde dat de huishoud school in IJzendijke een fijne school is, die niet altijd de er kenning krijgt die de school verdient. De voorzitster riep alle ouders op mee te werken aan het ontplooien van initia tieven voor net oudercomité en het geven van een taakverlich ting voor de leerkrachten. Na de inleiding van me vrouw Van Helden vertelde di rectrice Van Morrelgem iets over de schoolverzekering en buitenschoolse activiteiten. Met veel aandacht werd door de vele aanwezige ouders een lezing gevolgd van de heer D. Hoffius, medewerker van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs, voer het alcohol-en druggebruik. Na de pauze werd door de aanwezigen uitvoerig van ge dachten gewisseld over de ai- verse inleidingen. (Van onze correspondent) SLUISKIL - Voor een uit verkocht huis heeft toneelver eniging Sempre Avanti zater dagavond in 't Gildehuis de première verzorgd van het to neelstuk „Je kunt het niet ko pen" van Maarten van Vught in een regie van Richard van Cleemputte. Het toneelstuk, dat draait om veel geld en een vleugje ro mantiek en criminaliteit) ont lokte menig gulle lach aan het publiek. Met veel plezier en genoegdoening kunnen spelers en speelsters van Sempre Avanti dan ook terugzien op een geslaagde uitvoering. De loterij na afloop van het toneelstuk werd, evenals dit voorheen het geval is geweest, verzorgd door de plaatselijke middenstand waartoe toneel groep bij ieder - en nooit tever geefs - aanklopt. (Van onze correspondent) OOSTBURG - De Vrouwen- praatgroep West-Zeeuwsch- Vlaanderen hield in hotel De Eenhoorn te Oostburg een bij eenkomst om van gedachten te wisselen over de milieuveron treiniging. Anita Maas sprak over de milieuheffing, waar in tot ui ting kwam dat de mensen in West-Zeeu wsch-Vlaanderen, waar bijna geen fabrieken zijn gevestigd, onevenredig zwaar worden belast. Besloten werd hierover een brief naar het provinciaal bestuur te zenden. Willy Pelleboer en Kokkie Ho- lierok spraken over de water verontreiniging en wat de huisvrouwen hiertegen kun nen doen. De dames, die ie grote getale waren gekomen, vonden dat er een mentali teitsverandering moet worden doorgevoerd en dat daarmee met name bij de kinderen moet worden begonnen. Tenslotte werd adhesie betuigd aan de protestmeeting die op 31 ja nuari te Goes en Borssele ge houden wordt met betrekking tot de kerncentrale. (Van een onzer verslaggevers) GENT (B) - Vorig jaar zijn 17 procent minder schepen in de Gentse haven binnengelo pen dan in 1974. De tonnen- maat liep achter met 14 pro cent. Tijdens 1975 kwamen 3.398 zeeschepen in deze Belgische haven met een tonnenmaat van 7.880.613. In 1974 bedroegen deze cijfers respectievelijk 4.093 en 9.175.221. (Van onze correspondent) SLUISKIL - In februari ho en acht medewerkers van de ederlandse Stifstof mij. n.v. te Sluiskil hun zilveren be- drijfsjubileum te vieren. Het zijn de heren A. Vervaet uit Sas van Gent op 1 februai, J. Hanny uit Axel en P. van Heese uit Sluiskil op 5 februari, C. Mechielsen uit Axel op 6 fe bruari, M. Dieleman uit Axel en J. Florussen uit Terneuzen op 12 februari, J. Hoffman uit Axel op 19 februari en Chr. Dieleman uit Axel op 21 fe bruari BERGEN OP ZOOM Roxy, 20.00 uur: Once upon a time in the west. 14 jr. Markiezenhof, Twee ten toonstellingen: Sieraden en Schering en inslag (t.m. 15 febr.). De Stoelemat, Wester singel 20, Europese Ruimte- vaarttentoonstelling. Geopend ma. tm.m. vrijd. 10.00-22.00 uur, zat. 10.00-18.00 uur. zond. 14.00-18.00 uur (t.m. 1 febr.). Schouwburg Luxor, 20.15 uur: Het kind van de buur vrouw, door het Amsterdams Volkstoneel. GOES Grand, 20.00 uur: The French connection. 14 jr. Museum voor Noord- en Zuid-Beveland, Kerstexposi tie „Nuances" tekeningen van F. Minnaar, J. Th. Wonder- ghem en C. Kraak (tot 31 jan.). HULST De Koning van Engeland, 20.00 uur: De Peetvader 2. 18 jr. 20.30 uur: Emmanuelle. 18 jr. Stadhuis, Mens in beeld, schilderijen. Geopend werk dagen van 9.00-12.00 uiy van 14.00-17.00 uur (t.m. jj jan.). MIDDELBURG City, 20.00 uur: The streel, fighter. Vleeshal, Expositie van gri, fiek, posters uit Polen t.m. i; febr. Abdij Middelburg, 20.C uur: Lezing door J. Glsper over „Theoretische begrenzit gen en de praktijk van het op. sporingsonderzoek OOSTBURG Ledel Theater, 20.00 uur Flossie, venus uit Zweden, jr. TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: Dokter Pulder zaait papavers. 14 jr. Stadhuis, In Godsnaam, to- to's. Geopend werkdagen van 8.15-17.15 uur, zaterdai 14.00-16.00 uur (t.m. 11 febr] VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: 'tGaat pas goed als een Tiroler 't doei 18 jr. Kaartwedstrijden -Aan de kaarting van het wielercomité de Kermisvrienden in café Dal- linga namen 44 kaarters deel. De uitslag was als volgt: 1. J. van de Hooft, 2. F. van de Hooft, 3. C. de Deijn, 4. E. Coppejans, 5. C. Bleijenberg. Aan de vijfde kaartwedstrijd van de kaartclub N.S.M. na men 53 personen deel. De wed strijd werd gehouden in de kantine van het N.S.M.- bedrijf. De uitslag was als volgt: 1. J. van Avermaat, 36 p., 2. J. vergouwe 30 p., 3. J. van Ae- rede 11 p., 4. G. van Jole, 5. C. Dieleman. Na 5 wedstrijden is de stand als volgt: 1. P. Boone 66 p., 2. V. Vla- minck, 56 p., 3. J. van Averma- te, 41 p., 4. C. Dieleman, 35 p., 5. H. Soemers 35 p. N.K.V. -Het Nederlands Zuivelbureau houdt in sa menwerking met de N.K.V. Vrouwenbeweging in Sluiskil een gezellige en leerzame bij eenkomst in het Gildehuis op woensdag 4 februari. Begon nen wordt om 19.30 en de on derwerpen die aan de orde ko men betreffen o.m. de berei ding van verschillende fondue- en dipsausjes. Voorts wordt de kleurenfilm „Terra Culinaris" vertoond. De avond wordt be sloten met een fonduemaaltijd. 39 Schieting -Aan de schie ting in Café Dallinga namen 52 schutters deel. De uitslag was als volgt: Hoogvogel en le zijvogel: T. Gose, Zelzate, 2e zijvogel: L. Dallinga, Sluiskil, meeste kleine vogels: A. Wullems, Zel zate. KVO - De KVO-afdeling Biervliet hield de afgelopen week een lezing met dia-avond met als onderwerp, de optische industrie. Als spreekster trad op mevrouw Ouwendijk uit Oostburg. Ze liet opnamem zien over het slijpen van bril- leglazen en het vervaardigen van zonnebrillen. Opvallens was, dat slechts weinig KVO- leden belangstelling voor deze bijeenkomst toonden. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT - De H.S.V. „De Schelde" uit Hoofdplaat na een periode van zes jaai zonder internationale visweï strijd, heeft tijdens de laatste jaarvergadering beslist, dat zondag 14 maart 1976 aan de Westerschelde bij Hoofdplaat een internationale viswed strijd wordt gehouden. De H.S.V. De Schelde uil Hoofdplaat, opgericht in heeft in zijn jaren van bestaai vele malen een internationale •viswedstrijd georganiseerd Op 22 maart 1970 vond de twaalfde en tevens de laatste grote wedstrijd plaats. In 1911 trad nagenoeg het hele bestuur af. Als terugkerende vereni ging op de wedstrijdkalender van de Westerschelde Feder atie heeft H.S.V. De Schelde de eer op zich genomen om wedstrijdseizoen van de W.S.F. te openen. De H.S.V. De Schelde ver wacht een vrij grote deelname omdat de visvangst in voorseizoen vaak goed is. Ie dere visser wil daarvan bruik maken om een zo gunstig mogelijke plaats te bezetten ir de rangschikking voor het kampioenschap der W.S.F. Betekoppen - De raad vat elf van de Betekoppen, jeugdraad en de plaatselijk! boerenkapel „De Betestekers" zijn het afgelopen weekeinde te gast geweest bij de carna valsvereniging „De Pierewaai ers" te Moergestel. Deze Bra bantse carnavalsvereniging vierde zaterdagavond het tra ditionele prinsenbal. Het hek Sasse gezelschap keerde zon dagmorgen in de kleine uurtjes naar huis terug. Op 17 februari houden de Betekoppen hun jaarlijkse kroegentocht door Sas van Gent. (ADVERTENTIE) DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B V Editie Zeeland RAYONKANTOREN: TERNEUZEN, Nieuwstraat 9, tel (11 150-7920 (4 lijnen). HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen), GOES: Klok- straat 4, tel. 01100-28030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8 15—12.30 en 13.30-fc7 00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: Maandag t.m. vrijdag van 19.00-20 00 uui, ,e' 076-122341. Zondag van 20.00-22.00 uur, tel 076-122341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751, Midden-Zeeland: te' 01100-14944. REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S.C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat Terneuzen, tel. 01150-7920, privé Lorentzlaan 50, Terneuzen,t> 01150-5745. Algemeen redacteur Zeeland drs. J. Bouwmans kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-28030, privé Zuidvliet- straat 53, Goes, tel. 01100-28138 redacteur Midden-Zeeland: van Berkel, kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-28030, pr've Voorburcht 37, Kapelle, tel. 01102-2320. Redacteur voor Terne»' zen en Kanaalzone: P. de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9 Ter neuzen, tel. 01150-7920, privé Noordstraat 45, Hoek, V 01154-1556. Redacteur voor Oost-Zeeuwseh-Vlaanderen: i Postma, kantoor Steenstraat 14, Hulst. tel. 01140-3751, p'1" Walmolenstraat 12, Hulst, tel. 01140-4159. Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm- Melkweg40, Oostburg, tel. 01170-3370, foto-journalist voor Zee; land: C.J. de Boer, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, 'e| 01150-7920, privé Langs de Kreek 56, Terneuzen, 01150-3137, sportredactie Zeeland: A. Koomen, Troelstralaan Axel, tel. 01155-2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: W. Hendrikx, tel. 01140-3751. ADVERTENTIE- EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01150-5839. DE STEM VAN DINSDAf (Van een onzer verslagge\ GOES - De werkgrt Wooncultuur en Cultuurct servering van de Goese C turele Raad heeft haar w< senlijst voor dit jaar op ta gelegd. Deze lijst zal wore besproken op de vergaderi van de Culturele Raad Go die wordt gehouden op vi dag 6 februari om 19.30 i m net stadhuis. De werkgroep heeft (Van een oi HANS WEERT - De pi volg van de ingebrt Rijnverbinding en de kt voor het zakenleven in rijzen of deze economist invloed is op de leefbaa meen. Zonder meer kan drastische vermindering naai door Zuid-Beveland tot 75 procent minder scl geleden - de neringdoen moest hebben van de in 1 een zeer flinke aderlatinj Aan de andere kant leeft brede kring in Hansweert overtuiging, dat de perike van de plaatselijke middi stand weliswaar de gemei schap niet onberoerd lat maar dat er toch ook veel in dorp van rond tweeduize inwoners aanwezig is, dat 1 wonen in Hansweert vera: genaamt. In verscheidene zichten is wat Hansweert a leefbaarheid te bieden he beslist niet minder dan mei vergelijkbaar dorp in Zeelai GOES - KRABBENDIJK 26 januari - Witlof I 200, 65-120, afw. 40 prei I 76-88 27-78, rode kool 18-37, grot sav. kool 53-59, boerenki 51-85, spruiten AH 91-94, 1 18-68, uien 67-74, kroten I i II8-9. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De heer Poelman uit Middelburg, u komend voor het A-team v MAC E)e Zeeuwen uit Vlissi gen, is in het individuele kl: sement van de Provinci; clubkampioenschappen Co: petitie 1975 (PCC) op de eer plaats geëindigd. Poelman bereikte dit resi taat door tweemaal een rit zijn naam te schrijven en maal als tweede te finisht warmee zijn puntentotaal v 149 voor een ieder onberei baar werd. Tweede werd z clubgenoot C. Bode uit VI fngen die tot 148 punt kwam. De verdere klassering is Yplgt: 3. J. Tuinman (M ocheldegouwen, Middelbui 4. A. Deegens (1 neeuTYen"a) 140, 5. mevroi Milhous (Bevelanden- oes) 139, 6. L. de Nooijer (I ^eeuwen-b) 139, 7. C. Boo aard (De Zeeuwen-a) 137, 8. Westveer (Bevelanden-a) 11 J- van Nieuwenhuijzen (1 „eeuwen-a) 127, 10. A. Vt (Scheldegouwen) 1, •1 Jhuy (R C De Vosser bers, Hulst) 119, 12. P. We: 'eer (Bevelanden-a) 118, 13 f® (Bevelanden-b) 115, i Mondeel (Scheldegouwe Do v J' van de Hagen (R e Vosserijders) 114 -punte: kom?tES T1idens een bijeei rtchiHmCfiéDe°Prilis0Pg' vrom afdebng Goes van c mewo ?nd C N V- Nad' lanri ]u.jv J- Dijkstra - de VH C N V Jk presidente teld nv 6eu en ander had wij7B fr et doel en de wen Werd wn vrouwenbonu bestn,^. volgende afdeling! mevri^ gekozen. Presidente Hieuur u E' v'd' Plass' dijk Tenhuijzen te Wolfaarti verder van het b<_ A- Jolic v Ultrnaken mevrou gen r,, oPPenol te Kruinh Does 'l Hart-Does Meiipr ,meYyouw Jorritsm: Hilderm es en mevrou bendi!?31^ eloen te Kral dat de is de bedoelir ^ouivmk j"! Goes van c Èjks nn? C.N.V. maandt de maand t,™eede dinsdag va De Oprij ieenkomt in ca: s Vri Vc ve werl

de Stem | 1976 | | pagina 4