Nederlaag leider BKC tegen Luctor Eddy Mangnos: bruine band Gelijk spel St. Aloysius Hoofdklassers libre stellen zwaar teleur DE STERRE VAN NIVOK: J3VV VAN '24 IS SLAG VAN HOETEN DERDE IN HAMME WINT 3-2 Het Spaarpapier aan toonder van de NMB. Aan u de keuze! Ni Brabat tijdens MER PIJN DE Zeeuw Jan van Steen nieuwe praeses WBW 1 1 sport 2£ge van La Belle Vue Spaarwinstbiljet met vaste looptijd. Rentetot Cf/O Premie Spaar Biljet met variabele looptijd. Rente tot Geeft loon naar sparen. DE STEM VAN DINSDAG 27 JANUARI 1976 DE STEM VAN DINSDAG (Van onze korfbalmedewerker) TERi'EUZEN - In de Zeeuwse korfbalcompetitie staat in de eerste klas Animo II op het punt de'itel in de wacht te slepen. Het heeft nog slechts één punt nodig en dat zal het na zeven aéitereen volgende overwinningen stellig zaterdag tegen Swift IV halen. Tegen Tjoba III verd het een gemakkelijke overwinning. Tjoba begon wel erg fel, maar maakte te veel verdtligingsfouten. Daarvan maakte Animo dankbaar gebruik om al spoedig een royale voosprong te nemen. Daarmee was de strijd al vroegtijdig gestreden. Animo haalde zelf: de dubbele cijfers (10-3). Togo kwam op de tweede plaats. In de return tegen Ondo zag het ook nu kans de winst te grijpen. Het moest daarvoor korfbal (Van onze sportmedewerker) HULST - De Shothkan- karateclub Hulst hield het af gelopen weekend in de gym zaal van de St.- Willibrordusschool in Hulst zijn jaarlijkse clubwedstrij den, waarbij de leden tevens in de gelegenheid werden gesteld de „karate-ladder" een stukje hoger te beklimmen. Alleen Eddy Mangnus uit Kapelle- brug behaalde de benodigde punten voor de bruine band. De examens stonden onder lei ding van instructeur Eddy Bosschaert uit het Belgische Stekene. In het bezit van de groene band (5 kyv) kwamen: J. Wil- laert, Chnge; J. de Boer, Hulst; J. Kool, Hulst; H. de Koning, Walsoorden; J. de Bleyzer, Walsoorden; C. Laplante, Kloosterzande; P. Fassaert, Kloosterzande; mej. V. Maes, Kloosterzande; T. Pauwels, Nieuw Namen; A. van den Branden, Nieuw-Namen; J. Broekaert, Walsoorden; J. Boussen, Walsoorden; F. de Keersmaker, Beveren-Waes (B.). P. de Waal, Hengstdijk; A. Mulder, Hengstdijk; J. Hend riks, Hengstdijk; A. Radema kers, Kloosterzande; J. de Rechter, Hulst. Voor de oranje band - 6 kyv - slaagden: J. Ac- ke, Clingej W. van de Branden, Kapellebrug; J. Schalkens, Hulst; en J. van Beurden, Hulst. De gele band - 7 kyv - behaalden: V. Gijsel, Hulst; J. Willaert, Terhole; J. Vercruys- sen, Stekene (B.), P. Morres en J. Patteer, beiden uit Hulst. Bij de jeugd behaalden de gele band: L. Nonneman, Hulst; P. Verstraeten, Kemzeke (B L. Coppens, Kemzeke (B I. van der Heyden, Kemzeke (B.), mej. I. Malefason, Hulst; mej. M. Schalkens, Hulst; D. Ver- bruggen, Stekene (B.), D. Ge- erken, Hulst; P. Verstraeten, Kemzeke (B), M. de Leur, Hulst en F. Willaert uit Hulst. Bruine band. E. Mangnus, Ka- oellebrug. wel steeds- tot het uiterste gaan, want Ondo bleef aan dringen. Het wat rustiger spel leverde Togo een 8-6 zege op. Atlas haalde de eerste over winning binnen. Swift III, soms wat wisselvallig, werd van de dadendrang der Rit- themers het slachtoffer en te recht. Atlas al vier maal met minieme cijfers net aan de ver keerde kant van de score, haalde nu goed uit en versloeg Swift III met 7-4. Het zal ech ter waarschijnlijk niet vol doende bh jken om de degrada tie nog te ontlopen. In 2A werd leider BKC van de troon gestoten door Luctor, dat de Zeeuwsch-Vlaamse derby met 13-9 won. In de eer ste helft speelden zenuwen bij beide teams een grote rol. In het begin wisselden de kansen. Vlak voor rust liep Luctor ech ter ineens weg naar 8-5. Die voorsprong werd in de eerste zeven minuten na rust uitge breid tot 12-6. Daarmee was BKC verslagen. Luctor, rustig op zeker spelend haalde met 13-9 de winst binnen, waar door het zijn kansen op de titel behoudt, al heeft het die niet meer in eigen hand. Animo III had het tegen Ondo II uiterst moeilijk. De jonge Ondo-ploeg komt er steeds beter in en het zou niet verbazen, als ze in de slotfase toch nog de degradatie gaat ontlopen. Tegen Anino III won de routine het net met 5-6 van het enthousiasme. In 2B is Olympia aan een formidabele opmars bezig. Het kan de bovenste plaats niet meer bereiken, maar de bord jes zijn duideüjk verhangen ten nadele van All Ready II en Top, terwijl ook Togo II nu in eens in de gevarenzone is te- SCHAKEN - De schaakoscar 1975 is voor het derde achte reenvolgende jaar toegekend aan wereldkampioen Anatoli Karpov. Karpov werd gekozen door 72 schaakjournalisten uit 29 landen. Op de lijst van de tien beste schakers komt ook de naam van de vorig jaar over leden Paul Keres voor. De lijst ziet er als volgt uit: (Van onze tafeltennis- m edewerker) GRAAUW - In de landelijke tafeltenniscompetitie ontving St.-Aloysius 1 in de hoofd klasse B dit weekeinde Hia Pa nels 2 uit Apeldoorn. Aanvan kelijk leek, na een 2-0- voorsprong, een zege binnen bereik te liggen. De bezoekers slaagden er echter in de ach terstand weg te werken en zij namen zelfs een 1-5- voorsprong in de voorlaatste partij. Wilfried Dumez, dit maal met tweemaal winst weer het meest succesvol, wist tens lotte in de laatste partij toch nog de stand in evenwicht te brengen. Het Schiedamse Noad 1 nam nu alleen de leiding doordat het met 6-4 van Irene 1 won. Ook Wibats 1 en TOV 1 bleken aan elkaar gewaagd: 5-5. Ook in de eerste thuiswed strijd in de promotie- hoofdklas legde Middelburg Zuid 1 op de volle winst beslag. Met 7-3 werd SCO EDEK ge klopt, waarbij zowel De Vries als Louwen de maximale winst behaalden. Het Bredase Be- lcrum 1 klopte met 6-4 AMVJ 2 en heeft nu met MZ 1 alleen de leiding. In de overgangsklasse E is Luto 1 nu alleen nog zonder verliespunten. Het won thuis- met 7-3 van Avanti 2. Irene 2 trok met 6-4 aan het langste eind in het duel met Diveko 1. tafeltennis Wilno 1 speelde niet. In groep H moest St.- Aloysius 2 bij Tog 1 een forse 8-2-nederlaag incasseren, waarbij Paul van Laere voor de tegenpunten zorgde. Hier bleef Salamanders 1 baas over VVV door met 4-6 te winnen. Docos 1 veroverde de volle winst ten koste van Scylla 5 (3-7). De tweede wedstrijd van St.- Laurens in de promotie- overgangsklasse eindigde in een nederlaag. Bij Deso 1 in Roosendaal werd het 7-3. Irene 3 greep hier de eerste plaats door met duidelijk ver schil van TCV 2 te winnen (2-8). TCS 1 wist met 7-3 de Meppers te overtroeven. In de dames overgangsklasse herstelde MZ 1 zich van de eer ste nederlaag door bij Avanti 3 via 4-6 de punten mee te ne men, terwijl Irene 1 met 8-2 de sterkste was tegen DHC 1. In de kampioensgroep meis jes stelde Aloysius nadrukke lijk haar kandidatuur door bij Hooge Huijs met 0-10 te zege vieren. De overige uitslagen van de Zeeuwse jeugdteams: meisjes: MZ 1 - Avanti 1 9-1. Jongens A-klasse: MZ 1 - Korenbeurs 1 9-1, DCS - Wilno 5-5. E-klasse: MZ 2 - Zand 1 8-2, St.-Laurens - Elan 3-7. rechtgekomen. Dit alles door de uitstekende, zij het krappe, winst van Olympia op Togo II met 4-5. Blauw Wit kon tegen All Ready niet imponeren, maar won desondanks ver diend met 3-7. Dat was echter meer aan de zwakte van All Ready dan aan het spel van Blauw Wit te danken. Tjoba IV haalde de zoveelste krappe overwinning binnen. Ditmaal moest Top met de minieme cij fers 5-4 het hoofd buigen, waardoor Tjoba op de loer blijft liggen bij een misstap van Blauw Wit, dat ze over igens ook nog ontmoeten. In 3A was Luctor II net te zwak voor Zuidwesters III, dat in een spannende wedstrijd met 5-4 won. Blauw Wit II moest zijn meerdere erkennen in Stormvogels II, dat een ro yale 5-0 overwinning boekte en daardoor aan de leiding blijft. In 3B blijft de spanning er in door de winst van Animo IV op Volharding II. Het werd voor Animo een middagje doel- schieten, want Volharding blijkt veel te weinig inhoud te hebben voor deze klas. Het werd 14-2. In 4A werkte Zaaslag II zich naar boven door een uitste kende 9-5-overwinning op At las II. Zaamslag bleek goed op schot te zijn. In 4B kwam Stormvogels III niet onfortuinlijk weg. Tegen Olympia II was het wel wat be ter, maar mocht uiteindelijk toch nog blij zijn met de 3-5- overwinning, waardoor het riant aan kop blijft. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - Het is ge woon teleurstellend wat de hoofdklasse libre-spelers van het district Zeeuwsch- Vlaanderen in café Industria te Terneuzen presteerden in de eerste twee ronden van dit kampioenschap. Na twee ron den staat er nog geen enkele speler op hoofdklasse-niveau wat gemiddelde betreft. Alle zeven deelnemers staan onder de minimumgrens van zeven. 5. Willy de Nijs 2 6. Ton Koomen 0 7. Frans Schelfhout 0 4,06 Zaterdag vangen deparli»! weer aan om 13.00 uur. De[! nale is gepland op zondag®;! dag tussen 16.00 en 18.00 m;| De deelnemers aan het kampioenschap hoofdklasse libre van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de KNBB. Van links naar rechts: Gerrit Krijger, Charles Reijns, Frans Schelfhout, Ton Koomen, Jan van Tiel, Willy de Nijs en Benny van Leemput. (Van onze volleybalmedewer ker) TERNEUZEN - In de tweede klas heren van de Zeeuwse vol leybalcompetitie heeft De Sterre een puntje moeten af staan aan Nivok (3-2). In een spannende eerste set kreeg het op de tweede plaats staande De Sterre het wel erg zwaar en het moest deze set met 13-15 afstaan. In de tweede set kon het echter het initiatief helemaal naar zich toetrekken en via 6-5 de stand weer in ivenwicht brengen. In de derde set hielden beide ploegen elkaar lange tijd in evenwicht, maar het was De Sterre, dat cia 12-15 aan het langste eind trok. De bezoe kers waren in de volgende set duidelijk van slag af en daar door kon Nivok erg gemakke lijk een punt in de wacht sle- (Van onze sportmedewerker) HULST - In de tweede klasse van de HuZaVo- zaalvoetbalcompetitie heeft het zaalvoetbalteam van HVV24 nu al twee punten ach terstand op koploper Lybaer- t/Voerman. HVV'24 dat vooral in de eerste helft van de compe titie bijzonder sterk speelde en de indruk achterliet recht op de titel af te stevenen, heeft met een lichte inzinking tc. kampen. In het duel tegen Spitters Sport uit Hulst werd dat opnieuw bevestigd. HVV leed weer een nederlaag (3-2). Door doelpunten van E. de Bruin en L. v.d. Lavoir nam Spitters Sport een 2-0 voor sprong. HVV'24 had geluk, toen W. v.d. Wiele in eigen doel schoot. Door E. Schauwaert werd het nog 2-2. In de slotfase bezorgde J. de Rechter Spitters Sport de volle winst. Ook het team van drogisterij De Bruin stelde in zijn wed strijd tegen FC De Parochiebar enigszins teleur. Het kwam evenals de tegenstander niet tot scoren. Het Belgische team Van Mullem behaalde tegen Petit Paris uit Hulst een ver dienstelijk 2-2 gelijk spel. Van Mullem kwam via M. Brijs op voorsprong. Passemier zorgde voor een I -1 ruststand. T. Rod- rigo bracht van Mullem op nieuw op voorsprong. Net voor tijd bepaalde J. Damen de eindstand op 2-2. De Meerpaal-Van Mullem 2-4. Scoreverloop: 0-1 J. de Laat, 0-2 P. Geerts, 0-3 M. Brijs, 1-3 A. v. Damme, 1-4 J. de Laat, 2-4 J. Verwey. Ly- baert/Voerman - Lansu 84). Scoreverloop1-0 G. Oliesla ger, 2-0 W. Mortier, 3-0 G. Olieslager, 4-0 P. Picavet, 5-0 W. Mortier, 6-0 G. Olieslager, 7-0 E. Crombeen, 8-0 P. Pica- vet. FC de Meerpaal - GTI 2-1. Score verloop: 1-0 Th. van Damme. 1-1 P. Compiet, 2-1 A. van Damme. In de eerste klasse kreeg rij school Saman in zijn duel tegen Staf de Feber geen schijn van kans: 5-0. P Ardonne zorgde voor een 1-0 voor sprong. Het werd al vlug 3-G door doelpunten van J. Bom en H. de Vliegere. Henk Maas zorgde na rust met twee fraaie doelpunten voor een 5-0 over winning. De zege had nog gro ter kunnen zijn, maar P. Ar donne en H. de Vliegere zagen een strafschop door de voor treffelijk op dreef zijnde Sa- man doelman G. Bogaert ge stopt. Koploper Hans Boehlé uit Hulst had heel wat moeite met het veel lager geplaatste FC Bleyko uit Walsoorden/Hulst. Het was tenslotte E. Buysse die Hans Boehlé in een aantrekke lijk duel de volle winst bezorg de. Rapide/De Clipper speelde gelijk (1—1) tegen BLZ/Fas- saert. Rapide nam door F. Huygens een 1-0 voorsprong. BLZ moest tot de laatste mi nuut wachten voordat J. van Goethem de 1-1 eindstand op het scorebord bracht. FC Het Centrum - bouw- bedr. Van Kerckhoven 4-4. Scoreverloop: 0-1 J. v. Heese, I-1 J. Willaert, 1-2 F. Ver- vaert, 2-2 H. v.d. Broeck, 3-2 J. Willaert, 4-2 H. v.d. Broeck, 4-3 A. Scheurs, 4-4 J. van Heese. Stand eerste klasse: 1 Rij school Hans Boehlé Hulst 11- 18 pnt. (24-8), 2 bouwbedr. Goossens Kloosterzande 11-17 pnt. (28-16), 3 Staf de Feber Hulst/Sluiskil 11-15 pnt. (32- 20), 4 bouwbedr. Van Kerck hoven 'Kloosterzande 11-13 pnt. (28-21), 5 BLZ/Fassaert Hulst 11-12 pnt. (23-25), 6 Ra pide/De Clipper Hulst 11-12 pnt. (21-20), 7 FC Bleyko Wal soorden/Hulst 11-10 pnt. (24- 24), 8 FC Het Centrum Hulst 12-6 pnt. (14-28), 9 Bar de Smidse Hulst 11-5 pnt. (14 -25 10 rijschool Saman Hulst 12-4 pnt. (15-36). Tweede klasse: 1 Café Ly- baert/garage Voerman Hulst II-17 pnt. (54-23), 2 drogisterij De Bruin Hulst 12-17 pnt. (35-20), 3 HVV'24 Hulst 11-16 pnt. (36-24), 4 Spitters Sport Hulst 11-14 pnt. (35-27), 5 FC de Parochiebar De Klinge (B) 12-14 pnt. (34-33), 6 FC de Meerpaal Hulst 11-8 pnt. (29- 35), 7 bouwbedr. Lansu Clinge 11-8 pnt. (26-39), 8 autocar - bedr. Van Mullem Den Doel (B.) 11-7 pnt. (26-38), 9 Petit Paris Hulst 10-6 pnt. (21-39), 10 GTI Terneuzen 12-5 pnt. (30-49). pen. In de vijfde set herstelde De Sterre zich bijtijds om de overwinning via 10-15 veilig te stellen. Het belangrijke duel in de derde klas heren tussen De Sterre 2 en koploper Dourleijn Sluiskil 1 leverde een 1-3 overwinning op voor laatst ge noemd team. Het zag er in de eerste set niet naar uit, want deze werd met 15-10 door De Sterre 2 op zijn naam geschreven. Verder kwam de thuisclub niet. Dour leijn nam het heft resoluut in handen om het niet meer af te staan. Vrij gemakkelijk slaagde Dourleijn erin de ach terstand in te lopen en de overwinning met 1-3 veilig te stellen. - Voor PZEM heeft het be langrijke duel om de tweede plaats in de eerste klas dames een nogal dramatisch verloop gehad. De uitwedstrijd tegen Ardito begom bijzonder enerverend en niets duidde erop dat de toe schouwers de zaal teleurges teld zouden moeten verlaten. In een sfeervol begin nam Ar dito een 8-2 voorsprong, die door PZEM tot 13 -11 terug ge bracht werd. Bij deze stand kreeg PZEM de eerste teleur stelling te incasseren. Aan voerster, mevrouw De Ridder raakte zodanig aan haar knie geblesseerd dat zij zeker voor enkele weken uitgeschakeld zal blijven. Desondanks won PZEM de set nog met 13-15. In de tweede set werden de bezoeksters met een tweede tegenvaller geconfronteerd. Mevrouw Hengstdijk kwam le lijk ten val. Pas tijdens de vierde set kon worden gecon stateerd dat zij bij die val een hersenschudding had opgelo pen. Ondertussen had PZEM de tweede set met 15-5 en de derde set met 15-13 verloren. Toen in de vierde set de hersen schudding van mevrouw Hengstdijk aan het licht kwam en zij daardoor het veld moest verlaten, was PZEM door haar speelsters heen en moest bij zonder teleurgesteld de wed strijd staken, waardoor Arditc reglementair tot winnaar werd (Van onze sportredactie) HAMME - Wies van Houten van de RKHAV Hulst is op de derde plaats geëindigd in een veldloop over tien kilometer in de Belgische plaats Hamme. die gewonnen werd door de Belg Wauters. Van Houten werd ook voor afgegaan door de Belg Calle- bout. Als vierde klasseerde zich Van Duijse uit St.- Niklaas. Vijfde werd De Vogel. AXEL - De jaarvergadering van de KNZB (Koninklijke Nederlandse Zwembond) zal worden gehouden op zaterdag 24 april. De Kring Zeeland van de KNZB is verplicht een aan tal weken vóór de jaarvergade ring van de KNZB bijeen te komen. Het kringbestuur heeft de vergadering van de Kring Zee land daarom vastgesteld op za terdag 10 april in de restaura tie van de sporthal in Vlissin- gen. De vergadering begint om 10.00 uur. uitgeroepen. Bijzonder jam mer voor PZEM, dat tot nu toe dit seizoen erg goed uit de bus kwam en een grote kans maakte in de strijd om de tweede plaats in de eerste klas se, die nu door Ardito wordt ingenomen. Een bijzonder leuk duel in deze klasse was de wedstrijd tussen Even Kijken en Blok '73. Beide ploegen bleken goed tegen elkaar opgewassen te zijn. Blok '73 beschikte over wat meer lengte in de ploeg, maar Even Kijken compen seerde dat door erg beweeglijk te spelen en goed te profiteren van de zwakke verdediging van de bezoeksters. Het heeft Even Kijken nog de nodige moeite gekost om Blok op ae knieën te krijgen. In de eerste set lukte dat maar net via 16- 14, waarna Blok de stand via 7-15 weer gelijk trok. Ook de derde set was met 16-14 voor Even Kijken. Blok gaf zich mog niet gewonnen en dwong in de vierde ser via 12-15 een gelijke stand af. In de beslis sende set nam Even Kijken een snelle voorsprong, die het niet meer afstond. Blok kwam we liswaar dichtbij, maar Even Kijken besliste dit goede duel met 15-13 in zijn voordeel. Uiteraard resten voor de deelnemers nog vijf partijen, waarin het gemiddelde moge lijk nog wat verbeterd kan worden, maar duidelijk is ge worden in café Industria, waar de spelers toch beschikken over een voortreffelijke tafel, dat het nog niet zo simpel is om hoofdklasser libre te zijn. Vier van de zeven deelne mers hebben zich op eigen ver zoek het hoofdklasserschap toegeëigend, maar beantwoor den niet aan de gestelde ver wachtingen wat gemiddelde betreft. Zo stelde Willv de Nijs van B.V./H.B C. uit Hulst de grote favoriet voor de titel, erg teleur. Wel heeft hij, en dat was dan ook de enige keer dat hij een beetje kon overtuigen de kortste partij tot nog toe op zijn naam staan. In 19 beurten won hij van Benny van Leem put die als oudgediende in deze klas ook ver onder de maat blijft. Na vier beurten in deze partij scoorde De Nijs de hoog ste serie tot nog toe (82). Hij zette daarmee gelijk een ach terstand om in een ruime voor sprong: 88-37. Na 14 beurten was de stand nog niet veel ver der gevorderd n.l. 116-65 in de 15de en 16de beurt maakte De Nijs een paar serieyjes, waar door de stand 185-70 werd. In de 19de beurt maakte Willy de Nijs yet met een serie van 54 uit, terwijl Van Leemput op een schamel totaal van 75 pun ten achterbleef. Twee spelers staan na twee ronden ongesla gen aan de leiding, Jan van Tie." en Charles Reyns. Een partij, die het vermelden waard is, was die tussen Willy de Nijs en Gerrit Krijger. In 29 beurten won laatstgenoemde. De Nijs kon hier slechts 145 punten tegenover stellen. De standen na twee ronder is: Match.p. 1. Jan vanTiel 2. Charles Reyns 3. Gerrit Krijger Bennv van 6,49 Leemput alg. gem. 4 6,49 4 6,0C 2 6,58 :Van onze sportmedewerktrl TERNEUZEN - De wielt,.I ploeg van café „La Belle Vu uit Terneuzen, bestaande uit;I van Tiel, H. van Tiel, M. de t l D. de Kubber, P. Booneen)! Hamelinck, heeft zaterdag)! vond voor eigen publiek incaltl „La Belle Vue" in TernemeJ de derde wedstrijd voor trin.l en toerclubs gewonnen intf wintercompetitie op rolJ.T voor West-Zeeuwsch-Vlaai!i!i| toerclubs. De Terneuzense wielerfc matie liet een totaaltijd vel 138,5 sec noteren, wat rial voldoende was om de ploeg;," café „Dallinga" uit Sluist! naar de tweede plaats tevtJ wijzen. Dallinga had een t! taaltijd van 147,6 sec. Op<j>l derde plaats eindigde de toe! club Hoofdplaat/tapijthal Lecluyze uit Oostburg metee| totaaltijd van 148,8 sec. Individuele uitslagen va winnende wielerploeg van„Li| Belle Vue": J. van Tiel (wei! strijden 2x250 meter) 10."-i:| 10.8 sec, H. van Tiel 10.! 10.9 sec, M. de Vos 11.4-enllf| sec, D. de Kubber 12.3-enl2l| sec, P. Boone 11.6- en 11.5 M. Hamelinck 12.4 en 118 Eindstand derde wedstrijd! 1. Café La Belle Vue Temeuzef 138.5 sec, 2. Café Dal (Sluiskil) 147.6 sec, 3. Toercta| Hoofdplaat/tapijthuis Lel cluyze Oostburg (Hoofdplaat! 148.8 sec, 4. Café Marionet! (Philippine) 153.1 sec, 5, Toet! club Sas van Gent (Sas vai| Gent) 151.1 sec. Stand na drie wedstrijden:! I La Belle Vue 14 pnt, 2. Da! linga 13 pnt, 3. Marionet 8 pul l 4. Tapijthuis Lecluyze 7 put, Sas van Gent 3 pnt. SKI - Ward Rosier (Ned.) bij del heren en Hetty van derZcf luw bij de dames zijn in L Bresse skikampioenen van Benelux geworden. In hellas-I denklassement eindigde Nfl derland als eerste ve.f Luxemburg en België. (ADVERTENTIE) Het Spaarwinstbiljet is een spaarvorm, speciaal voor hen die van te voren weten hoe lang ze hun geld kunnen vastzetten. Dat kan kort zijn, dat kan lang zijn. Twee jaar vast met een rente van 6%of zes jaar vast met een rente van 8%Berekend op basis van rente- op rente. De vier mogelijkheden in de tabel laten u precies zien wat u betaalt en hoeveel u straks ontvangt. U bepaalt uw eigen winst. De flexibele tussenvorm. Vindt u een va® I looptijd van 2 jaar wat te kort en 6 jaar te h»! dan is het Premie SpaarBiljet een winstgeve»! alternatief. Premie Spaar Biljetten kunnen I namelijk na twee jaar elk jaar worden uitbe-1 taald.U ontvangt dan bij uitbetaling boven-J jaarlijkse basisrente van 6% rente op rente, een progressief oplopende premie. De tabel geeft de mogelijkheden op een rijtje. U stort nü f1.000.- en wij betalen u ter# I u stort spaartermijn rente u ontvangt f 890,- f4.449,98 f 630,17 f3.150,83 2 jaar 2 jaar 6 jaar 6 jaar 6% 6% 8% 8% f I.OOO,- f 5.000,- f I.OOO,- f 5.000,- spaar- hoofdsom waardoor termijn 6% basisrente premie u ontvangt 2 jaar f 1.123,60 f 1.123,60 3 jaar f 1.191,02 f 15,- f 1.206,02 4 jaar f 1.262,48 f 50,- f 1.312,48 5 jaar f 1.338*23 f 95," f 1.433,23 totaal'! rerne f 6 60 ,0 NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De percentages vermeld onder „totaal rente" Mn afgerond en berekend op basis van rente opren"' Er zijn ook Premie Spaar Biljetten van f 5.000,-.Behalve 6% basisrente krijgt ue{D premie tot max. f475,- na 5 jaar. Het NMB Spaarpapier aan toonder is ook voor niet-kliënten onmiddellijk aan de balie verkrijgbaar. Vraag folder en inlichtingen. Popeyus: „Er moet bro (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De voorl laatste avond van de Rotter-f damse zesdaagse behoorde tod aan Prins Tinus de Tiende vail Boemeldonck (Prinsenbeek)! Voorafgegaan door zijn hofka-T pel ..De Lage Landen" betrad de hoogwaardigheidsbekledel halverwege de avond het borrj volle Ahoy' Sportpaleis, inzijtl kielzog de Raad van Elf. ROTTERDAM - Tij dens de algemene leden vergadering van de ver eniging van beroepswiel renners (WBW), die maandag in het sport paleis Ahoy' te Rotterdam is gehouden, werd beslo ten profrenners met een Nederlandse licentie in het vervolg te verplichten gebruik te maken van de diensten van de stichting bevordering beroeps wielrensport (SBB). Te vens komt er een ver plichte samenwerking SBB^6 coört^nator van de De V\ BW zal overigens binnen en kele weken een nieuwe voorzitter hebben, omdat Michel Stolker niets meer voor die functie voelt. Een jaa£ geleden, toen de VVBW bijna ophield te bestaan, omdat er een ernstig tekort aan finan ciële middelen bestond, volgde Stolker Eddy Be ugels op onder de voor waarde, dat de KNWU de BW geldelijk zou steu nen Maandag deelde er mee, dat de KNWU medio december Per brief had laten weten ?mï> bereid te zijn de fW met financiële middelen bij te staan. v°or Stolker aanleiding °P te stappen. Bonds coach J oop Middelink had voor de profs nog de me dedeling, dat de organisa tie van Olympia's Ronde door Nederland, die voor e -5ste keer wordt gere den, van plan is tijdens de Komende tour in iedere Udnkomstplaats een Profwedstrijd te organi- eren. Hiermee werd één an de wensen van de foodrenners" - „wij willen meer criteria in ederland" - voor een goot deel vervuld. De uit eeland afkomstige Jan an Steen werd voorge- a§en als nieuwe voor zitter van de WBW.

de Stem | 1976 | | pagina 12