„ER MOET BIER BLIJKBAAR EERST EEN RAMP GEBEUREN" Steun uit Michelstadt (D) voor Mode Kruis-colonne in Hulst Muziekscholen werven docenten bosch optiek een h! issers t eveel Je hoort niet 'i haan meer eens kraaien Sleidinge start HET HEIEJMR DOOR Kamer van Koophandel herkoos bestuur [ver vijf jw km t glasactie RONDLEIDINGEN E stad Huldebetoon ontroert gouden paar in Clinge Carnavals- koorts krijgt Zelzate in zijn greep Maleïnezuur- productie m Zelzate geweigerd Fiets Gemoedelijk Casino gevaar voor geestelijke volksgezondheid Macramé- cursus in Zaamslag Ziekenhuiscie praat met O.R. A. v. d. BROECKE: )STERSCHELDE OPI LN REGERING: Onbestendig oogwater DE STEM VAN DONDERDAG 22 JANUARI 2 stEM VAN DONDERDAG 22 JANL Het Rode Kruis te Hulst kreeg brancard van Michelstadt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Zowel landelijk als provinciaal kampen de muziekscholen al lange tijd met een tekort aan docenten voor algemene muzikale vorming in groepsverband. In Zeeland zal echter nog dit jaar een begin gemaakt kunnen worden met de aanpak van dit probleem. Dit werd gisteren bekend gemaakt tijdens de vergade ring van de statencommissie voor onderwijs en cultuur in Middelburg. Ge deputeerde A. L. van Geesbergen vroeg de commissie namelijk in te stemmen met een krediet van drieduizend gulden waardoor nog dit jaar een experimentele cursus van start zou kunnen gaan, zowel in Zeeusch- Vlaanderen als in Midden- (Van onze correspondent) CLINGE - In de Molenstraat te Clinge heeft het echtpaar P. van den Bosch (71) en C. Loocks (70) het gouden huwe lijksfeest gevierd. De buurt bewoners hadden de woning versierd met dennen en bloe men, terwijl in de tuin een ka non was geplaatst, waarmee een vijftigtal schoten werd ge lost. Toen de heer Van den Bosch 's morgens wakker werd en de versieringen aanschouwde schoten hem de tranen in de ogen. Een dergelijk medeleven van de buurtbewoners bleek hem te machtig. Het gouden bruidspaar woont nog maar enkele jaren in Clinge. Zesen zestig jaar woonde het in Den Haag, waar een winkel in suede jassen werd geëxploi teerd. Toen de jongste zoon van het echtpaar naar Clinge ver huisde gingen de heer en me vrouw Van den Bosch ook mee Het bruidspaar heeft acht kin deren, die over het hele land verspreid wonen. Alle acht wa ren gisteren van de partij. In de namiddag maakten vele buurtbewoners gebruik van de gelegenheid om het gouden paar de hand te drukken in de Troubadour. Met een diner en in familiaire kring werd het feest daarna voortgezet Hoewel het gouden echtpaai pas kort in Clinge woont is het er lang niet onbekend. De heer en mevrouw Van den Bosch zijn namelijk vaak wandelend in het dorp te zien Mevrouw Van den Bosch heeft vanwege een ziekte veel buitenlucht no dig. Andere bezigheden v het gouden paar: het verzorger van hun kippen, hun vogels hun bloemen en hun boxer hond. Zeeland. Deze cursus van acht lessen is bestemd voor docen ten van muziekscholen, maar staat ook open vootr onderwij zend personeel van het basis onderwijs. De cursus Alge mene Muzikale Vorming in groepsverband staat onder su pervisie van de direkteuren van de beide muziekscholen in Zeeland. Er is plaats voor ten hoogste veertig cursisten voor beide cursussen tesamen. Het voorstel stond niet op de ver gaderagenda van de commis sie. De leden gingen echter zonder meerto akkoord met het gevraagde bedrag. Men zag niet alleen de mogelijkheid om het probleem van de Zeeuwse muziekscholen aan te pakken, maar tevens de mogelijkheid om via deze weg de Algemene Muzikale vorming op de basis scholen te verbeteren. De commissie had gisteren verder geen moeite met een serie voor stellen betreffende subsidie voor de restauratie van een groot aantal kerken en gebou wen in Zeeland. Ook een sub sidie voor een viertal andere zaken ontmoette bij de com missie geen enkel voorbehoud. SLEIDINGE - Zondag is in Sleidinge een experiment be gonnen, dat alhoewel niet nieuw toch door vele gemeen ten gevolgd gaat worden. Het is een actie tegen de enorme glas verspilling, die door het voortschrijdende gebruik van wegwerpverpakking nog toe neemt. Het gemeentebestuur heeft nu een centrale opslag plaats aangewezen voor alle glazen verpakkingsmateriaal, dat weggegooid wordt. In ver schillende kruidenierswinkels- zijn verzameltonnen neerge zet, om de klanten ter wille te zijn. Het glasafval zal door een gespecialiseerde firma worden opgehaald, gespoeld, ver gruisd en gezuiverd worden, waarna het opnieuw als grond stof voor de glasproduktie kan dienen. In België wordt ieder jaar 70 tot 80.000 ton breukg las verwerkt Dit vertegen woordigt 30 procent van de grondstoffen, die bij de fles- senfabricage verbruikt wor den Veel moet daarvan inge voerd worden (ADVERTENTIE) De zonnebril is een praktisch en ook modieus gebruiksartikel, dat niet alleen bestemd is voor zonnige zomerdagen. Ook in voor- of najaar is de zonnebril nuttig, als de zonnestand laag is. Vooral automobilisten hebben dan veel plezier van een paar beschermende glazen voor de ogen. Zelfs in de winter is de zonnebril nuttig, bijvoorbeeld als u met vakantie gaat. Wij hebben een kollektie zonnebrillen, die veilig zijn voor uw ogen. Goede zonnebrillen, die werkelijk comfort bieden, zoals die met zelfkleurende glazen. brillen - contactlenzen. Korte Nieuwstraat 3, Hulst, tel. 01140 -2327 Noordstraat 43, Terneuzen, tel. 01150-4677 ZELZATE - Sinds enige weken is de carnavalskoorts ook in Zelzate aan het stijgen. Zaterdag zal de feesttempera- tuur in deze grensgemeente ongetwijfeld een piek bereiken tijdens de verkiezing van de veertiende prins carnaval. Sinds enkele jaren is die ver kiezing op democratische leest geschoeid. Iedereen die op het feest in Eurohall aanwezig is mag stemmen. Dit jaar zijn er vier kandidaten, van wie er twee kans maken de meeste begeerde titel van Zelzate in de wacht te slepen. De kansheb bers zijn Harry van de Sype, van de dekenij „Toen" en Maurtis de Vriendt, een popu laire cafébaas. Harry van de Sype, „Prins Harry I" maakte vorig jaar sa men met zijn supporters ge schiedenis. Hij zorgde voor de grootste deining in de vele ja ren dat carnaval te Zelzate wordt gevierd, door keizer Ro ger na bijna tien jaar alleen heerschappij te onttronen. Ca fébaas De Vriendt die zich maar voor de lol op de kandi datenlijst heeft laten zetten, ondervindt nu steun van zove- len, dat hij ook niet meer terug kan. Zaterdag worden de kan didaten om 22.30 uur aan het publiek voorgesteld. Om streeks middernacht wordt de prins aangesteld (Van onze correspondent) ZELZATE - Het provinciaal bestuur van Oost-Vlaanderen weigert toelating om de maleïnezuur-afdeling van de Société Chemie te Zelzate op. de vroegere plaats weer op te richten. Deze afdeling vloog vorig jaar in de lucht en ver oorzaakte hierbij in het cen trum van Zelzate heel wat schade. Duizenden ruiten vlo gen aan scherven en er vielen ook enkele gewonden onder de arbeiders die in die afdeling werkten. Vorige zomer deed het be drijf een aanvraag om op de zelfde plaats de afdeling weer te mogen herbouwen. Een on derzoek naar bezwaren lokte heel wat 'acties uit. Niet alleen milieuverenigingen maar ook andere instaties kantten zich tegen de heropbouw van de produktie-eenheid. De rest van hel bedrijf wilde men ech ter wel in het centrum van Zel zate houden, wegens de werk gelegenheid. Tegen het weigeren van de exploitatievergunning kan het bedrijf nog in beroep gaan bij het ministerie van arbeid. Naar verluidt zal deze stap niet gezet worden. (Van een onzer verslaggevers) HULST - „Een steuntje in de rug", zo noemde bur gemeester P. Molthoff van Hulst gisterochtend het ge baar uit Michelstadt (D) om een draagbaar te schenken voor de op te richten Rode Kruiscolonne in Hulst. De overige Rode Kruis- bestuurders, die gisteroch tend bij de overhandiging aanwezig waren, keken er wat bedenkelijk bij. Met de oprichting van die colonne immers, vlot het niet zo erg. „Materiaal zullen we wel genoeg krijgen. Daar maken we ons niet zo druk om. Maar mensen, ho maar", zo ver klaarde gisterochtend leider E. Vermandei van de op te richten colonne. Zijn enthousiasme werd in de afgelopen maanden wat bekoeld door het geringe aantal reacties, die de oproe pen om vrijwilligers hebben opgeleverd. „Er moet hier blijkbaar eerst een ramp ge beuren, alvorens men zich voor zoiets interesseert. In een ge meente als Hulst moet je toch zonder al teveel moeite een vijftig mensen voor zo'n doel bij elkaar kunnen krijgen", zo vindt hij. Een tiental mensen heeft zich tot nu toe bereid ver klaard om de schouders onder de Rode Kruiscolonne te zet ten. Dat moeten er echter min stens twintig worden. Pas dan kan Hulst beschikken over een doeltreffende en goedge- trainde hulporganisatie. Die blijkt op dit moment niet aanwezig. Een gemeente woordvoerder, die zich met het binnenkort te publiceren ram penplan heeft beziggehouden: „Als er straks iets ernstigs in Nieuw-Namen gebeurt en er vallen veel slachtoffers, dan moeten daar bij wijze van spreken enkele EHBO-ers op de fiets naar toe". Om aan de nodige beman ning te komen voor de colonne leeft het Rode Kruis zich on- angs tot de EHBO- organisaties in Hulst gewend. Van daar uit is tot nu toe vol gens de heer Vermandei nog niet gereageerd. Er zou, zo zeggen ingewijden, bij de EHBO-ers een zekere angst be staan, dat men teveel zelfstan digheid aan het Rode Kruis moet prijsgeven. De overhandiging van de draagbaar verliep gisteroch tend overigens verder in ge moedelijke sfeer. Voorzitter Gerhard Knierieme van het Rode Kruis in Michelstadt was de draagbaar naar Hulst ko men brengen. Behalve burge meester Molthoff (voorzitter van het Hulster Rode Kruis) en de heer E. Vermandei waren bij de overhandiging ook pen ningmeester P. Hageman en vice-voorzitter A. Helmich aanwezig. De Hulster Rode Kruisdelegatie had eergister- middag al meer dan anderhalf uur op de heer Knierieme ge wacht. Deze kwam echter niet opdagen vanwege een vertra gingonderweg. Vandaar dat de overhandiging gisterochtend plaatsvond. Het ziet er overigens naai uit, dat de heer Knierieme bin nenkort opnieuw naar Hulst zal reizen. Gisterochtend werd tenminste al druk gesproken over overname van een Rode Kruisauto uit Michelstadt, die aanvankelijk was bestemd voor Joegoslavië, maar die dal land vanwege invoermoeilijk- heden niet inmocht. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Met over weldigende stemmenmeerder- heid - tegenkandidaten waren niet gesteld - is het aftredende bestuur van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuws-VIaanderen weer her kozen. Naast voorzitter F. de Vos zullen de ondervoorzitters P. van de Plas, H. Kok, J. van de Voorde en F. de Meijer weer pal staan voor de Kamerbelan- gen. Voorzitter De Vos kondigde in de gisteren gehouden verga dering aan dat een speciale commissie uit de Kamer voor de waterzuivering zal worden ingesteld. Deze zal bestaan uit 5 personen, 3 uit de kamer en 2 (deskundigen) daarbuiten. Be doeling is dat deze commissie zich voornatnelijk zal bezig houden met de financiële pro blemen rond de uitvoering van de Wet Verontreiniging Wate roppervlakten. Afscheid werd genomen van de heer De Kok, Rademaker en Kindt, die met ingang van 1 ja nuari 1976 niet meer in het be stuur terugkeerden. De verga dering besloot gisteren toe te treden - dit als laatste kamer in Nederland - tot de Stichting Databank. Hierop was aange drongen in een brief van de staatssecretaris van Economi sche Zaken. Een beslissing was. noodzakelijk omdat in de eer ste helft van dit jaar de Kamers van Koophandel de verzorging van de verenigingen- en stich- tingsregisters op zich zal ne men. De heer De Vos weer sprak de vrees van de heer Pal- lada dat onbevoegden van de gegevens in de Databank ge bruik zouden kunnen maken. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De heer P. Toesseint heeft tijdens de gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen het gemeentebestuur van Sluis een hypocriete instelling ver weten. Hij merkte dit op toen de heer P. Pallada vragen had gesteld over Sluisse plannen een casino binnen de poorten te halen, iets waarvan de Ka mer niets wist. De heer Toesseint wees erop dat in het verleden in Sluis po gingen in het werk zijn gesteld het seksgebeuren aan banden te leggen, onder meer uit een oogpunt van geestelijke volks gezondheid. „Maar is gokken dan geen gevaar voor de gees telijke volksgezondheid?", zo vroeg de heer Toesseint. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG - In het ,,'t Klup-uus" te Zaamslag start in februari een cursus macra- mé. De iessen-reeks omvat vijf avonden. De cursus-avonden zijn gepland op dinsdag van 20-22 uur. De kosten van de cursus be dragen vijfentwintig gulden voor vijf avonden, de eerste oe fenavond inbegrpen. Cursus leidster is mevrouw De Bodt, lerares handenarbeid. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De commis sie inzake advies en bemidde ling ziekenhuissituatie Zeeuwsch-Vlaanderen, in de wandeling de ziekenhuiscom missie genoemd, wil in de week van 25 januari tot en met 1 fe bruari gaan praten met de on dernemingsraden van de zie kenhuizen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Over de aard van die ge sprekken is nog niets meege deeld. Overigens staat wel vast dat de commissie niet voor 1 maart met een eindrapport kan komen. Dat was wel de bedoe ling. De commissie heeft echter meer tijd nodig gehad met het opstellen van het interimrap port, dan was verwacht. Men hoopt nu het interimrapport voor 1 maart klaar te hebben. Dan komen nog tal van ge sprekken over dat rapport en pas dan kan het eindrapport worden samengesteld. (ADVERTENTH Rijkspolitieman Van den Broecke neemt afscheid Deze maand zal bij Dow Chemical in Term I worden gestart met vaste rondleidingen inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen. De len worden gehouden op iedere laatste zaterdag van de maand. Tijdens de rondleidingen zal men een ir van de aard van het bedrijf, de omvang, c dingsplannen en de betekenis van het be Vlaanderen, ledereen die in Zeeuwsch-\ elf jaar of ouder is, kan zich voor deze exci Dow telefoonnummer 01150-8920 tijden ren. De excursies zullen per autobus worden trekt van het stadhuis in Terneuzen iedej van de maand om twee uur 's middags en dag om tien uur 's morgens. De eerste excursies zullen worden gehoui en zaterdag 31 januari. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE - „Je zag ze steeds maar voorbij ko men, die marechaussees met die blinkende sabels. Je keek tegen die mensen op Dat wa ren pas meneren. Zelf stonden we dan te werken in de polders met een opgelapte broek. Ik dacht toen. dat ]e zoiets als ge wone jongen niet bereiken kon". Wachtmeester eerste klas A. van den Broecke herin nert zich nog goed, hoe hij vroeger tot zijn 29ste jaar als boerenzoon het land bewerkte. Bij de politie gaan was al vanaf zijn jeugd een onuitgesproken wens. Een wens die na de oor log in vervuiling ging. Op 16 april 1945 kwam de 29-jarige A. van den Broecke uit Sluis als hulp- marechaussee in dienst bij de groep in Oost burg. Twee jaar later had hij het politiedi- ploma op zak. Vrijdag 30 ja nuari zit de dienst, er voor wachtmeester Van den Broecke voorgoed op. Dan gaat hij officieel met pensioen. Kloosterzande, waar hij de laatste 15 jaar gewerkt heeft, ziet hem dan bij het afscheid voor 't laatst als politieman. Daarna stapt Van den Broecke als ambteloos burger de maat schappij in. Voor een bon uit zijn boekje hoeft de inwoner van Kloosterzande al niet meer bang te zijn. In zijn woning aan de Margrietstraat maakt hij sinds ruim een week de vakan tiedagen op, die na ruim 30 ja ren politiewerk zijn overge schoten. Tijd dus voor een te rugblik. „Ik heb er geen spijt van, dat ik er bij ging, maar ik ga ook niet met spijt weg. Achteraf is wel gebleken, dat het niet alles goud is wat er blinkt. Je maakt prettige dingen mee, maar ook moeilijke en nare zaken". Van den Broecke noemt zichzelf een grensman. Niet zonder reden. Toen 15 jaar te rug zijn werkterrein naar Kloosterzande verplaatst werd, lag zijn domicilie tegen België aan. ,,Ik heb altijd tegen de grens gewoond, geleefd en gewerkt: in Cadzana, Oost burg, Aardenburg en 12 jaar in Koewacht. Dat was mijn leuk ste tijd. Prettig samengewerkt met de douane, de rijkswacht. Daarna moest ik naai' Kloos terzande. Daar heb ik echt wel een oeetje moeite mee gehad Langs de grens was de omgang voor mij gemakkelijker Vriendelijk, verdraagzaam en gemoedelijk zijn de mensen daar. Uiteindelijk is het nier toch ook nog meegevallen Het gesprek met de scheidende politiefunctionaris maakt snel duidelijk, dat een ambtenaar in functie veelal zwijgen moet. Maar ook dat onder de riem van het strakke politieunitorm het hart van de boerenzoon verpand bleef aan de polders en het platteland. „Fietsen, veldsurveillance, door de polders rijden op m'n Harley De beesten en de vo gels voeren in de strenge ra ters, de strijd tegen de Colora dokever, de perikelen rond de runderhorzel. Dat was m'n lust en m'n leven. De jas uit en mee trekken als er een koe aan het kalven was. Daar had je dan mooi verstand van De tijd van 't fietsen was voor Van den Broecke de tijd van 't mooiste werk Elke zon dag assisteren bij de koersen „Bo vendien, zo zegt hij, had je toen de tijd om te praten mei mensen van allerlei slag. Datis wel wat anders dan zoals nude hele dag in de auto zitten. Je komt niet meer met de mensen in contact, zo onderweg. Je hoort niet eens een haan meer kraaien, 't Is vanachter de au toruit net of die beesten tegenwoordig doofstom zijn. Je ziet hun bek bewegen, maar verder hoor je van die beesten nooit meer iets". Werken betekende voor Van den Broecke vroeger overigens niet alleen rondstruinen in de polders. Tussen 1960 en 66 was hij lid van de mobile eenheid. Dat leverde heel wat oefenin gen op, ac ties in het veld en een paar keer dienst in Amster dam. Tijdens de bouwvaksta king in de provotijd was hij er ook paraat, tijdens het huwe lijk van Trix en Claus even eens. „We hebben toen niet mee hoeven vechten, maar we hadden wel iets afgesproken. Zo gauw er iemand van ons ge pakt zou worden, zouden we erop los slaan. Ja, we hadden een mooie club. We hadden respect voor elkaar en erop in gesteld elkaar te helpen. Is het dan niet moeilijk om mogelijk tegen je zin geweld tegen men sen te gebruiken?, vragen we Voor Van den Broecke niet. „Je mag je nu eenmaal niet laten meeslepen. Je eigen mening moet je wegcijferen. Daar heb ik nooit moeite mee gehad Trouwens moeilijk hebben we het hier nooit gehad, 't Is hier natuurlijk rustiger dan in een stad", zo luidt zijn commen taar. Keihard is trouwens ook van den Broecke niet. ,,'t Moei lijkst, zo zegt hij, zijn de ern stige ongelukken. „Familiele den, die ingelicht en opgevan gen moeten worden. Ik stond vaak zelf met tranen in m'n ogen. Ik kon goed werken, maar zodra er familieleden bijkwamen, dan had ik moeite met m'n gevoelens". 't Zijn trouwens vooral zijn verdiensten op het gebied van veilig verkeer, waarvoor Vat den Broecke in Kloosterzande wordt geëerd. Vorig jaar kreeg hij mede daarvoor zelfs de zil veren medaille in de orde van Oranje Nassau. „Verbeteren van de veiligheid, dat geeft je iedere keei weer voldoening", zo motiveert hij zijn voortdu rend vragen om een streepje hier en een bordje daar Van den Broecke richtte in Kloos terzande samen met een rij schoolhouder ook een afdeling voor veilig verkeer op. Te hooi en ie gras geeft hij cursussen- Enthousiast praat hij overd' schooljeugd, die voor het ver- keersdiploma klaargestoomd worden, over de routes, die hi) daarvoor uitzet. De poiitiepet gaat op 30 nuari aan de wilgen, maar of net gebied van veilig verkeer blijft Van den Broecke voorlo pig actiet ,Laat ze maar ko men, die verenigingen en clubs t\ls ze erom vragen geef ik er tezmgen voor Dia s e» materiaal neb ik nog volop"1 de kast Van -den Broecke houdt aan zijn politiewerk een aardig' hobby over „Ze zeggen we' eens, je bent gek met je veilig verkeer, het helpt toch me» Maar ik geloot, dat 't altijd nu1 heeft, ,en bovendien, ik do1 het zo verdomd graag' (Van een onzer verslagg< IRSEKE - „Veiligheid staat bij ons ite van alles. Paniek en emoties zijn sle ft de actiegroep Oosterschelde Open rief geschreven aan regering en parlemé actie zegt zich tot deze open lef genoodzaakt te hebben roeld vanwege uitlatingen, gevolgd zijn op de storm vanjanuari van dit jaar. Daar (Vooruitzichten voor vrijdag zaterdag, opgesteld door het VMI op woensdag om 18.00 uui Onbestendig met enkele feen-, hagel- of sneeuwbuien, (tojider. ersvooruitzichten in cijfers niddeld over Nederland. or vrijdag: ptal uren zon: 0 tot 4. J temp.: omstreeks 3 gra- gra- ix.temp.: omstreeks 5 K. kns op een droge periode van pjnstens 12 uur: 50 procent. op een geheel droog et- 1 20 procent. [oor zaterdag: Motal uren zon: 1 tot 4. temp.: omstreeks 2 gra- ■temp.: omstreeks 4 gra- op een droge periode van ■n„ 12 uur: 60 procent, hal een geheel droog et- »ai, 30 procent. orgen, vrijdag 23 januari h«„ Zooni 7-41-20.10, len «'I 6.57-19.30, Ter^ Lirvq Vlissingen 4 Wemeldinge 7.48- !enmZf6Plusl.Rhein- mi 1 P'us 5, Plittersdorf ichino Maxaa 407 min 2, E-24§ 170 min 4, Mann- i/,P s 4- Steinbach 210 Ma«z 286 min 8, Bin- i 2. 160 pr .304 ®ln.8,Kaub 203 min 9, '4 mm 13, Koblenz 237 437 f 41 min !5,Ruh- 2 paP„ïs Lobith 1079 11 NiiS dense KoP 1041 koDq^e§en873min2,IJs- JPlus 4 n 1n 3' Eefde IJssel ItervL; ^eventer 372 plus 8, Vs 22 m P00 ersluis 125 ^hamn 4noSR« 5?90 Plus 56' 1148 P1US 102' Be" waren, uitlatini zaken, een ver soms O eenru: dering Het groep ui sen in de geen rel den me met nan vooral v hetargu door m een dief fair" wi afsluitir schelde veilighe mensen land ge halve", „telt me king ro bij, was bevolkir zijn gel die We: het oper van disc ruim tv nauweli] ken op Tijdens lagen di langs dc langs di op afsl aldus di Naar liegroep noegen van te storm-s voren j groep tv de wer sommig doorlaa In ha actiegrcl vraag: vl laatbarq vorm te ten zou worden eenvoud voorbee over a groep s van een beste oj te krijg] actiegri van dij! koopste; oplossi Daarbij suggest van de ken noi actiegri de angs bij stoi Een goj hier eet sten kui bijvoor! meteen storm rr te hebbi waterst,

de Stem | 1976 | | pagina 2