>r VV INZELL IS LAATSTE STROHALM VOOR OLYMPISCHE DAMESPLOEG Kür van Dianne geen garantie Olympisch goud Maximale score voor Ljubojevic Eerste keer dat ik m'n kür verknal' Stensen: Noors record op 5 km Chili wil Hongaarse voetballers Eén zege voor volleybalteam Wereldbeker voor Stam FC Utrecht geeft krant uit sport Winst Thung in 't kort r<-*" T-^'* V^V&iAvIt! 1 DERDE SPORTPAGINA MAANDAG 19 JANUARI dsrechter: Beuk ichouwers: 7000. en voor Van der en A. Roosenburg 3 uur) wegens ruw N BOSCH-PEC 1-1 (0-l(. 20. Ver- Scheidsrechter: schouwers: 2500. VD SPORT- 5 2-2 (1-1). 12. •1, 20. Vardic 1-1, loy 1-2, 74. Vardic idsrechter: Oetel- chouwers: 1500. 1VEEN-VEENDA» 55. Smiric 1-0, 56. 0, 85. Aras 2-1. hter: Weerink. Toe- 4000. INGEN-HAARLE» 31. Van Vijfeyken ehop), 85. Van Vij- ■0. Toeschouwers: I n-FC VW 2-0 Leushuis 1-0, 41. -0. Scheidsrechter: 'oeschouwers: 3500. 3 7 23 27-22 1 6 5 22 32-16 1 6 6 22 26-20 r 7 6 21 31-25 5 7 7 19 25-24 7 5 8 19 27-31 6 6 7 18 20-24 6 6 7 18 23-40 4 9 6 17 20-20 6 5 8 17 28-33 6 3 10 15 22-27 5 4 11 14 20-34 6 2 12 14 18-32 5 3 12 13 26-43 3 6 11 12 21-42 eriodekampioen. 'ERIODE 2 1 0 5 5-0 2 1 0 5 4-0 2 0 1 4 6-2 1 2 0 4 5-2 2 0 1 4 5-4 2 0 1 4 3-4 1 1 1 3 9-3 1 1 1 3 3-3 1 1 1 3 3-3 1 1 1 3 3-4 1 0 1 2 4-3 0 2 0 2 0-0 1 0 2 2 5-6 1 0 2 2 4-6 1 0 2 2 4-6 1 0 2 2 3-7 1 0 2 2 3-10 0 1 1 1 1-3 0 1 2 1 4-8 - FC Vlaardingen, leerenveen - Haar- Veendam, FC Den - PEC Zwolle, Vo- C Amersfoort - Vi- ordrecht. Colpl. Bovs 3 - en 3 1-1, 's-H. rke 3 - Krabbendijke pelle 3 - Kloetinge 7 leldinge 4 - Waarde 2 eke 3 - SSV 4 2-2. E: Hoedekenskerke 2 6 1-0, Krabbendijke e 3 atg Kruiningen 4 lijke 5 0-13, SSV 3 - 2-5, Wemeldinge 3 - 3 4-5. F: Cadzand 2 - Tern. •2, Racing White 2 - 1-5, Sluis 3 - Hoek 4 2 - Oostburg 4 0-0. G: AZVV 5 - Racing 0 Biervliet 3 - Ra- te 1 1-2 Huisterloo3- s 5 2-0, Tem Boys 6 - -2. A D VERTE NTIE) ASSEN - De beslissing over het al of niet uitzenden van een damesploeg(je) naar de Olym pische schaatswedstrijden in Innsbruck is uitgesteld tot na de laatste test, volgend wee keinde in Inzeil. Dan zal het hoge woord eruit moeten ko men, want de KNSB heeft tot maandag 26 januari om 12.00 uur de tijd de voordracht aan het NOC te overhandigen. In feite betekent Inzeil voor twee of drie dames de laatste stro halm om zich een Olympisch startbewijs te verwerven. De in Assen kansloos verlo ren confrontatie met een Rus sische selectieploeg (in cijfers 117-195, van de 24 ritten wer den er slechts vier gewonnen) heeft de toch al niet rooskleu rige vooruitzichten nog verder doen versomberen. Een wat moedeloze trainer Gerard Maarse zei dan ook na een langdurige vergadering met de leden van de technische com missie: „Het ziet er nog niet he lemaal hopeloos uit, maar ik ben vrij pessimistisch gestemd. Het zal in Inzeil heel hard moe ten gaan, want in feite hebben we tot nu toe internationaal nog niets op papier gezet, zo- datje ook geen eisen kunt stel len. De meisjes weten dat het de laatste kans is en het is maar te hopen dat de spanningen niet te groot worden". Tijdens de bijeenkomst met de technische commissie wer den wel de ploegen voor het toernooi om het wereldkampi oenschap (21 en 22 februari in Gjoevik) en de strijd om de we reldtitel voor sprinters (6 en 7 maart in West-Berlijn) verder aangevuld. Voor Gjoevik zijn nu Sijtje van der Lende, Annie Borckink en Haitske Pijlman zeker van een plaats. Naar Be rlijn gaan in ieder geval Borc kink en Pijlman. Voorts zijn Van der Lende, Borckink, Pijlman, Jaarsma, Pomper en Steenbruggen aangewezen voor de wedstrijd Rusland - Nederland, die op 14 en 15 maart in Alma Ata wordt ge houden. Daar komen dan nog twee rijsters bij van het drietal Postma, Van Rijssel en Pep ping. Het zestal voor Alma Ata zal deze week naar Inzeil ver trekken, misschien aangevuld met Pietie Postma (afhankelijk Van haar resultaten tijdens de wedstrijden om de jeugdwe reldkampioenschappen in Madonna di Campiglio). Na Inzeil zullen ook de equipes voor Gjoevik en West-Berlijn worden gecompleteerd. Maan dag zal men contact met de or ganisatie in de Zuidduitse plaats opnemen om gedaan te krijgen dat alle aanwezige Ne derlandse dames in het bijpro gramma van een zeslanden sprintwedstrijd voor heren aan de start mogen komen. Vanaf de eerste rit op de vijfhonderd meter lagen de Nederlandse dames kansloos in de race tegen het Russische geweld, dat bestond uit zes rijdsters die op de wereldrang lijst aller tijden bij het beste dozijn geplaatst zijn. Op twee onderdelen kwa men de fele Nederlandse da mes handenvol te kort tegen de kogelronde Russische spier bundels. De vechtlust op de eerste honderd meter was be duidend geringer en het boch tenwerk was veel minder effec tief. Maarse: „Die Russinnen knokken meteen in het begin keihard. Ze knappen dan aan het slot wel iets af, maar het gat is dan wel geslagen. Onze hele ploeg is wat dat betreft tegengevallen. Er is duidelijk te gereserveerd gereden.. De enige, die een redelijk sterk toernooi achter de rug heeft, is Annie Borckink. Zij reed zon der meer een goede drie kilo meter". Nederlands kampioene Sijtje van der Lende, die gezien haar prestaties in Groningen tenminste enige aanspraak mocht laten gelden op uitzen ding naar Innsbruck, stelde juist op die 3000 meter danig teleur. Na een bijzonder zwakke slotfase (de voorlaat ste ronde ging in ruim 44 se conden en de laatste vierhon derd meter werd in 46,10 se conden afgelegd) bleek zij niet verder dan de zevende plaats te zijn gekomen. „De baan was pas gedweild en dat speelde mij parten", gaf de Friezin la ter als verklaring op. ,,Ik ben nu eenmaal wat zwaarder en dan heb je daar wat meer last van. In die laatste ronde leek het wel of ik niet meer vooruit kwam" Neerlands hoop in bange schaatsdagen is nu gevestigd op de wedstrijden in Inzeil, waar bovendien nog diverse onzekere factoren in het spel zijn. Zelfs Maarse en de techni sche commissie weten niet met stelligheid te melden welke tegenstandsters er aan de start komen. Het staat bovendien niet vast of alle Oranje-dames wel mogen starten (anders komt de organisatie van de landenwedstrijd voor heren sprinters misschien in de knel) en last but not least kunnen ongunstige weers omstandigheden goede presta ties onmogelijk maken. Een wel zeer wankele basis om het NOC alsnog te overtuigen en een somber ogende Maarse moet dan ook toegeven: „Het ziet er bijzonder triest uit al lemaal". (Van onze speciale verslaggever) GENEVE - Ze keek verschrikkelijk streng, mevrouw Elsbeth Bon-Meijer het Neder lands internationale jurylid bij het Europees kampioenschap kunstrijden in het Patinoire des Vernets te Genève. Samen met het Zwitserse jurylid Marian Huguenin waardeerde zij de technische uitvoering van de vrije Kür van zekere Europees kampioene Dianne de Leeuw niet hoger dan 5.6, uiterst karig volgens de ongeschreven wetten van het kunstrij den. En zeker omdat juryleden de gewoonte hebben hun landgenotes fiks in bescherming te nemen via te hoge waarderingen. Maar de Haagse sloeg genadeloos toe. Niet dat zij de titel van Dianne de Leeuw ook maar enigszins in gevaar bracht, want na de mindere prestaties van de Oostduitse meisjes Annett Pötzsch (tweede) en Christine Errath (derde) kon het gewoon niet meer stuk voor de zesvoudige Nederlandse titclhoudster. Toch bleef het opmerkelijk dat Elsbeth Bon-Meijer Dianne de Leeuw in feite in de kou liet staan. Maar dat deed zij dan ook volkomen bewust. Mevrouw Elsbeth Bon-Meijer wilde via een lage waardering Doug Chapman. Dianne's privé-trainer. schokken. Waarom? Dat wérd zaterdaga vond in Genève waar de vrije Kür van de damer het slot nummer vormde van een soms spannend toernooi vrij snel duidelijk. Al maanden wordt er in Nederland - een ook daarbuiten - uitgebreid geroe pen dat Dianne de Leeuw de drie belangrijkste gouden plakken, die dit winterseizoen voor haar een waarborg moe ten vormen voor een vet con tract bij een Amerikaanse ijs- revue, op haar schaatssloffen zal binnen halen. Maar juist zaterdag op het moment dat haar eerste goud van de reeks van drie al veilig bleek, kwa men de kenners tot de ontdek king dat Dianne's vrije Kür de Olympische storm van bij voorbeeld de Amerikaantjes maar moeilijk zal kunnen doorstaan. In de eerste plaats stopte Dianne weinig specta culaire momenten in haar show van vier minuten en ten tweede smakte zij bij haar drievoudige Cherry-flip uit ba lans en kwam haar handen op het ijs terecht. Dat laatste kan een heersend wereldkampi oene kunstrijden zich nog wel permiteren - voor anderen be tekent dat het verlies van vele tienden van een punt - het eer ste is minder prettig. Vandaar dat mevrouw Bon-Meijer uiterst streng uit haalde met haar 5.6. „Je moet het als een soort waarschu wing zien aan het adres van Dianne's trainer," ventileerde de Haagse aan de rand van de baan, waarop Europees beste kunstrijdster van dit moment werd geiintervieuwd door een verslaggever van het Ameri kaanse televisie-station CBS. „Dianne's Kür van het vorig seizoen was veel spectaculair der en ik ben bang, dat als zij nu niet wat veranderingen aanbrengt zij het voor de rest wel kan vergeten. Daarom heb ik via dat relatief lage cijfer even willen laten voelen, dat zij de komende weken nog heel wat arbeid zal moeten verrich ten, wil zij als favoriet in In nsbruck en bij de wereldkam- pieonschappen in Gothenburg gelden. Dianne de Leeuw zelf, die in totaal ongeveer vijftien spron gen in haar Kür deed zaterda gavond, toonde zich toch wel een beetje onder de indruk van de woorden van mevrouw Bon-Meijer. „Ik ben ook niet helemaal tevreden, niaar ik heb toch mijn uiterste best ge daan," wilde de in het Califor- nische Paramount wonende Nederlande kwijt. „Ik heb mijn Kür wel moeten verande ren, omdat ik die van vorig jaar meer dan zat was. Ik vond er geen inspiratie meer in." Dianne bleef overigens erg kalm onder het feit dat zij haar Cherry-flip miste. „Dat kan iedereen gebeuren. Bij elke training in Genève ging ie goed en in de Kür niet. Nu, daar kan ik niet wakker van liggen," klonk het beslist in de kale be tonnen catacomben van het Patinoire des Vernets. Moeder De Leeuw, die voor het eerst zaterdagavond een wedstrijd-Kür van haar doch ter zag - voorheen stuurde WIJK AAN ZEE - Na een tumultueus weekend heeft de Joegoslavische grootmeester Ljubojevic in het Hoogoven toernooi in Wijk aan Zee met een maximale score de kop ge nomen Ljubojevic ziet er zelf verzekerd uit. zoals altijd trouwens, doch zijn 100- proeent score heeft hij mede aan vrouwe fortuna te danken. Zijn zege op ttohm namelijk was niet geheel terecht, waar echter tegenover staat, dat de op Andersson bevochten winst een combinatoir juweel mag worden genoemd. Ljubojevic was in 1975 de succesvolste toernooi-spelei Hij won o.m het IBM-toernooi in de laatste ronde Zijn mee dogenloze vechtlust - waarbij hij het geluk van de sterke in calculeert - maakt hem m elk toernooi kandidaat voor een hoge plaats ot tol slachtofter van zijn eigen halsbrekende vindingen Bij Ljubojevic dringt zich de vergelijking aan Larsen op che in het begin dei zestiger jaren eveneens als een wervelwind door de toernooien stoot en vele lauweren oogstte Even wel, het wereldkampioen schap verovert men er niet mee. Zal Ljubojevic ooit zo hoog kunnen reiken? Het is een vraag, die reeds twee jaar wordt gesteld, waarop het routine-antwoord luidt: „Een toernooiwmnaar is nog lang geen matchwinnaar" welke waarheid als een koe de vervolgvraag uitlokt: „Waarom moet een wereld kampioen per se eerste worden via een tweepersoonsduel en niet in een veldslag met ve len?" De wereldschaakbond gaat zich overigens ernstig met dat vraagstuk bezighouden. Grootmeestergroep, tweede ronde: Bonm (Ned) - Ljuboje vic (Joe) 0-1, Andersson (Zwe) Dvorecki (Sov) V2-V2, Olafssor (IJsl) - Tal (Sov) V2-V2, Browne (VS) - Smejkal (Tsj) 1-0. Ree (Ned) - Sosonko (Ned) Va-Vi, Kurajica (Joej - Langeweg (Ned) V2-V2 Afgebroken partij eerste ronde. Kuiajica (Joej - bohm (Ned) 1-0 Meestergreep tweede ronde: Ligtennk (Ned) Bellin (Eng V1-V2 Marcus (Ned) - Fa ragt (Hon) 0-1, Boersma (Ned) Nikolac (Joej 0-1 Lehman (W -Dl) - Hartoch (Ned) '/2-V2, Christinasen (VS) - Kusnir (Isr) V2-V2, Szmetan (Arg) - Westerinen (Fin) 0-1. Damesgroep tweede ronde: Vreeken (Ned) - Bruinenberg (Ned) 1-0, V.d. Giessen (Ned) - Lemacko (Bul) V2—Yz, Belama- ric (Joe) - Teodorescu (Roe) V2-V2, Erenska (Pol) - Belle (Ned) V2-V2, Baumstark (Roe) - V.d. Meije (Ned) Vz—Vz, Ivan- ova (Bul) - Vokralova (Tsj) '/2-V2 Afgebr partij eerste ronde: Teodorescu (Roe) - V.d. Gies sen (Ned) 1-0 Grootmeestergroep, derde ronde: Langeweg - Böhm V2-V2, Sosonko - Kurajica V2-V2, Smejkal - Ree 1-0, Tal - Browne V2-V2, Dvorecki - Olafsson V2-V2, Ljubojevic - Andersson 1-0 Stand na drie ronden: 1 Lju bojevic 3, 2/3 Kurajica. Browne 2, 4/8 Langeweg, So sonko, Smejkal. Tal, Olafsson 1V2,9/11 Dvorecki, Andersson Ree 1. 12 Böhm O2 Dianne de Leeuw, verandering Poug Chapman har immer weg, omdat Dianne ye nerveus werd door de aanwezigheid van haar moeder - wilde van kritiek niets weten. „Binnen is binnen," riep de fors uit de kluiten gewassen mevrouw De Leeuw uit, die haar negenje- rige dochter Marianne ook stimuleert om het kunstrijden als sport te gaan bedrijven, terwijl veertienjarige zoon Al- bert zich spiegelt aan de voet balcapaciteiten van Johan Cruyff. Dianne de Leeuw had wel grote bewondering voor het 12-jarige Russinnetje Elena Vodorezova, die door de Amerikaanse-Nederlandse als de grootste verrassing van het drieledig toernooi werd aan gemerkt. Dianne de Leeuw: „Het is de beste springster, die ik ooit heb gezien." Het Rus sinnetje oogstte terecht de be wondering van de kampioene, want zij vertoefde tijdens haar Kür schier meer in het lucht ruim dan op het bleke ijs. Zij perste combinaties van twee- en drievoudige sprongen uit haar magere spillebeentjes, waarbij zij het programma van heren-kampioen John Curry dicht benaderde. Haar jeugd speelde haar echter parten, omdat zij al die moeilijke kronkelingen wat slordig op het ijs schreef. Joan Haanap pel: „Zij gaat als een jonge hond te keer, maar over drie jaar komen de Russen deze gouden medaille met dit meisje even halen. Wat een talent." Dianne de Leeuw: „Zij wordt mijn opvolgster binnen twee of drie jaar. Dat staat vast." Toch is het niet waarschijn- lijjk dat Doug Chapman Dian- nes Kür van meer sprongen zal voorzien. Chapman: „Het was nog niet volmaakt, maar het eerste doel van dit seizoen hebben we bereikt en dat is het belangrijkste." Chapman gokt op gratie in plaats van de on ontbeerlijk vereiste kracht bij een veelheid aan „jumps". Of zoals Diannes moedet het stel de: „Echte kunst kan niet ge-' dwongen worden zoals in de' Oostbloklanden. Echte kunst: ontstaat alleen in volle vrijheid..." Dat ka dan wel zijn. maar de Kur van Elena Vodarezova groeide uit tot het hoogtepunt van de avond. Kampioene Dianne de Leeuw ten spijt.... Kitr geen succes. UTRECHT (ANP) - De voetbalvereniging FC Utrecht heeft vrijdag voor het eerst huis- aan-huis.een krant ver spreid onder de bevol king van de Domstad. „U komt niet meer zo vaak bij ons in het sta dion. Nou goed, dan ko men wij maar bij u thuis", schrijft voorzit ter Kees Werkhoven. FC Utrecht staat onderaan de ranglijst van de ere divisie. „Met deze krant hopen wij te bereiken dat FC Utrecht bij u weer op de eerste plaats komt", aldus de voorzit ter. In de krant zegt trainer Jan Rab: „De na bije toekomst zie ik niet somber in. Wij zijn ge lukkig op tij a wakker geworden. We gaan weer presteren". Op de voorpagina schrijft het bestuur een apart stukje aan de on geveer veertig suppor ters die bekend staan als de rellenschoppers van FC Utrecht: „Probeer weer eens een echte sup porter te zijn zonder an dere mensen lastig te vallen en de boel te ver nielen. Laat eens zien watje waard bent voor je eigen FC Utrecht". ROB VAN DEI RSEN WESTDUITSE LOTTO FRANKFURT - De winnende getallen in de Westduitse Lotto van zaterdag zijn 9.10,29,41, 46, 47 Het reservegetal is: 36 ZÜRICH (ANP) - Rolf Thung heeft gisteren het toer nooi om het kampioenschap van Zurich op overdekte banen gewonnen. Thung, die zaterdag zijn twee partijen in twee sets vol tooide, boekte ook in de slo- tronden snelle overwinningen. In de halve eindstrijd versloeg de Hilversummer de Oosten rijker Peter Pokorny met 6-3 en 6-1 In de finale moest hij de Fransman Patrick Beust twee games meer toestaan: 6-3,6-3 RUGBY: Het Australische rugbyteam heeft voor het eerst sedert 1947 een overwinning behaald op Ierland. In Dublin zegevierden de „Aussies" met 20-10 na een ruststand van 7-6 in het voordeel van de Ieren. GEWICHTHEFFEN: De Russische middengewicht Wartan Militosjan heeft in Oost-Berlijn het wereldrecord gewichtheffen bij het stoten geëvenaard met 190 kilogram. Het record stond al op naam van Nedeltsjo Kolev (Bul) en Peter Wenzel (Odl). ATLETIEK: Joke van Ge- rven, de Nederlandse kampi oene op de 1500 en 3000 meter, heeft gisteren in Chartres een internationale damesveldloop gewonnen. De atlete uit Lisse, die deze wedstrijd in 1972 ook al eens op haar naam had ge bracht, liep de 3500 meter in 12 minuten en 27 seconden. Joke van Gerven had een voor sprong van zes seconden op de Engelse Janet Simpson. Annie van Stiphout legde in Chartres beslag op de vierde plaats. De Helmondse had een achter stand van zestien seconden op Joke van Gerven. ATLETIEK: Karei Lismont, de winnaar van de zilveren medaille op de olympische ma rathon in München, heeft zon dag een internationale cross in Wingene op zijn naam ge bracht. Lismont liep de 9000 meter in 26 minuten en 39 se conden. De beste Nederlander was Jo Schout, die als zes tiende finishte. Haico Scharn en Bram Wassenaar werden resp. 23e en 26e ATLETIEK: John Kipkur- gat, een van de grootste favo rieten voor de olympische 800 meter titel in Montreal, zal niet aan de start verschijnen voor de Olympische Spelen. De Ke- niaan heeft een profcontract getekend voor drie jaar tegen een honorarium van bijna 80.000 gulden. ZWEMMEN: Henk Elzer- man (Zian/Vitesse) heeft giste ren in zwembad „De Morgen stond" te Den Haag een nieuw Nederlands record gezwom men op de 800 meter vrije slag (25 meter banen). Hij maakte een tijd van 8 minuten en 25 seconden. Het oude record stond met 8.29.9 ook op zijn naam. SKI: De Italiaan Franco Bie- ler heeft zondag in Morzine Avoriaz de reuzenslalom ge wonnen meetellend voor het klassement om de wereldbe ker. Uitslag: 1. Franco Bieler (Ita) 2.59.32, 2. Piero Gros (Ita) 2.59.78, 3. Ingemar Stenmark (Zwe) 3.00.31, 4. Hans Hinter- seer (Oos) 3.00.83, 5. Gustayo Thoeni (Ita) 3.01 16. SKI: De Francaise Danielle Debernard heeft zondag in Be- rchtesgaden de reuzenslalom gewonnen. De wedstrijd telt mee voor het klassement om de wereldbeker. Uitslag: 1. Da nielle Debernard (Fra) 1.02.17, 2. Lise-Marie Morgerod (Zwi) 1.02.24, 3. Monika Kaserer (Oos) 1.02.64, 4. Patricia Emo- net (Fra) 1.02.78, 5. Fabienne Serrat (Fra) 1.02.95. BILJARTEN: Het toernooi om het Europees kampioen schap driebanden, dat voor 2 tot en met 7 maart op het pro gramma staat, wordt gehou den in Valencia en niet, zoals de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond dacht, in Barce lona Reeds aan het begin van het seizoen meldde de Midden- spaanse stad zich aan als orga nisator, maar door een misver stand heeft de Europese Biljart Federatie tot nog toe Barce lona aangehouden (Van onze speciale verslaggever) GENÈVE - Het sprankje hoop dat er in de harten van Anne-Marie en Sophie Verlaan opgesloten zat om via een redelijke prestatie bij de Europese kampioenschappen kunstrijden in Genève toch nog uitzending naar de Olym pische winterspelen af te dwingen is sinds zaterdagavond vervlogen. Anne-Marie Verlaan vond zichzelf in de eind rangschikking terug op de achttiende plaats, terwijl haar oudere zusje Sophie zich tevreden moest stellen met een twintigste plaats, met slechts twee meisjes achter zich. Vooral voor de getalenteerde Anne-Marie teleurstellend want zij had via een goed gereden vrije Kür aardig kunnen stijgen op de ladder en op die manier kunnen uitgroeien tot een Olympisch twijfelgeval. Het IJmuidense „blondje" van zestien jaar verstierde echter haar vrije rit via twee kletsen tegen het ijs volledig en dat betekende, dat zij van de zestiende plaats na ver plichte figuren en korte Kür twee plaatsen weg zakte. Trainster Joan Haanappel stond door het falen van Anne-Marie direct met lege handen. Vrijdag kondigde zij nog aan, dat zij zich sterk zou maken voor Olympische deelname van de een na oudste Verlaan, maar zaterdag moest zij toegeven: „Ik kan dat nu niet maken. Innsbruck kunnen ze vergeten". Moeder Verlaan wilde zich daar niet bij neerleggen via de kreet: „Ze hebben zo hard gewerkt dit seizoen dat ze alleen daardoor al een kans in Innsbruck verdienen. Tenslotte zei baron Pierre de Coubertin dat deelnemen belangrijker is dan winnen". Anne-Marie die opmerkelijk snel over haar teleurstelling heen was: „Dit was de eerste keer dat ik mijn Kür verknalde en dan op zo'n belangrijk moment". Anne-Marie Verlaan ontkende, dat de huilbuien van haar zus Sophie, die vrijdagnacht heel wat tranen de vrije loop liet na haar mislukte korte rit, van invloed waren geweest op haar concentratie. „Dat heeft er niets mee te maken", riep zij ferm uit, terwijl een ieder er van overtuigd was dat het verdrietig sfeertje rond Sophie wel degelijk zijn invloed had uitgeoefend. Maar ja, beide zusjes kunnen elkaar in het openbaar natuurlijk niet afvallen. Intussen schijnt intern bij de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond naar aanleiding van de resultaten in Genève besloten te zijn slechts twee in plaats van de toegestane drie Nederlandse deelneemsters naar Gothen burg te sturen, waar begin maart de wereldkampioen schappen kunstrijden worden verreden. Uiteraard staat de deelname van Dianne de Leeuw als titelhoudster daar bui ten kijf, maar zoals zeer sterke geruchten willen wordt zij slechts vergezeld door Anne-Marie Verlaan, zodat Sophie thuis zou moeten blijven. De Verlaantjes zullen zich daar echter tegen verzetten. Moedige Anne-Marie: „Sophie heeft het vrijdag laten zitten en ik vandaag. Dus we staan quitte. Vandaar dat ze geen onderscheid tussen ons mogen maken". Hetgeen echter hoogstwaarschijnlijk toch zal ge beuren ELVERUM (ANP) - Noor wegen heeft de Sovjet-Unie in de schaatsinterlandwedstrijd kansloos gelaten. De Noren vergaarden 251.5 punten tegen de Sovjet-Unie 204.5. De 5000 meter werd gewonnen door Stensen in 7.16.90 wat een nieuw Noors record beteken de. Zijn landgenoot Stensjem- met won de 1500 meter in een tijd van 2.02.24, wat ook een Noors record betekende. Het oude stond op naam van For- ness (2.03.2). Hans van Helden heeft zich dit weekeinde in Tönsberg de sterkste getoond tijdens oe fenwedstrijden van de natio nale ploeg, die zich voorbe reidt op het Europese kampi oenschap. De nationale kam pioen won drie van de vier af- SANTIAGO De voetbal club Antofagasta heeft de twee Hongaarse voetballers, Josef Horvath (22) en Laszlo Har- sany (20), telegrafisch „onder dak" aangeboden. De twee Hongaren, die beide lid waren van de nationale voetbalkampioen Ujpest Dos- za, hadden in december van het vorig jaar na het doorbren gen van hun vakantie in Zwit serland de Zwitserse regering om politiek asiel verzocht. An tofagasta is een stadje dat on geveer 1000 kilometer ten noorden van Santiago ligt. HEIDELBERG (ANP) - De Nederlandse dames hebben, na nederlagen tegen Polen en Oost Duitsland (beide malen 0—3). gisteren haar derde wed strijd in het Olympische kwali ficatietoernooi gewonnen Ita lië werd met 3-1 verslagen. De setstanden waren 15-10, 15-7, 3-15, 15-8. Lidy Schut speelde haar 75- ste wedstrijd voor het Neder landse team. De eer voor de I eerste overwinning komt het meest toe aan Martje de Vnes. standen, op de 5000 meter was Piet Kleine sneller dan van Helden. uitslagen 500 meter: 1Hans van Helden 41,0 seconden, 2. Klaas Vriend 42.0 seconden, 3. Joop Pasman 42,0 seconden, 4. Piet Kleine 42,2 seconden. 3000 meter: 1. Van Helden 4 minuten 20,1 seconden, 2. Kleine 4.22,1, 3. Vriend 4.24.9, 4. Pasman 4.33,0. 1500 meter: 1. Van Helden 2.04.6, 2. Kleine 2.05,8, 3. Vriend 2.07,2, 4. Pasman 2.10.7. 5000 nieter: 1. Kleine 7.30,1, 2. Van Helden 7.38.4, 3. Vriend 7.39,7. 4. Pasman 7.46,0. Klassement: 1. Van Helden 171,523 pnt, 2. Kleine 172,626 pnt, 3. Vriend 174,520 pnt, 4. Pasman 177,667 pnt. Jan Derksen heeft gisteren de 5000 meter gewonnen tij dens internationale wedstrij den in Inzeil. De Nederlander maakte een tijd van 7 minuten en 27.08 seconden. •Op de eerste dag van de we reldkampioenschappen voor junioren in Madonna di Cam piglio zijn zaterdag drie we reldrecords voor junioren ver beterd. De Amerikaan Dan Immerfall reed de 500 meter jongens in 39,35 seconden. Ook op de 500 meter meisjes sneu velde het wereldrecord junio ren, De Canadese Kathy Vogt reed een tijd van 44,45 secon den. De Amerikaanse Eliza beth Heide won de 1500 meter in de nieuwe wereldrecordtijd van 2 minuten en 18.87 secon den. DORTMUND (SID) - Cees Stam heeft gisteren in Dort mund de wereldbeker voor protstayers gewonnen. Voor 6000 toeschouwers versloeg hij in de Weslfalenhalle wereld kampioen Dieter Kemper met 29 meter. Kemper won de wereldbeker in '74 en '75. De Zwitser René Savary werd derde met een achterstand van 1053 meter, ptam won de derde manche over 30 kilometer, nadat de eerste twee manches over 20 kilometer een zege hadden op geleverd voor respectievelijk Peflgen en Kempei. De Deen Ole Ritter gaf in de laatst* reeks op. u 'n! |i; .1 J i 111 i ii i J 11 'S i i I i. i I

de Stem | 1976 | | pagina 9