fOLIlP LENTEBODEN IN HAM UISTER MC Onderzoek naar kwaliteit Goese woningen Pottenbakker sles in Goese Veste Nieuwe cursus relatietraining UGBLIK mburg burg markteh Vismijn Breskens politierapport Muziekavond in Ovezande Philippine Geschiedenis Goese school te boek gesteld Oecumenische avonddienst OPENBARE BEKENDMAKING Rijksreglement ontgronding Goes OPENBARE AANKONDIGING Onttrekking aan het openbaar verkeer Bijeenkomst voor paardefokkers Ledenvergadering CHU-Goes Tolbrug over Haringvliet voordeel voor beleggers Vergadering K.v.K. in Middelburg Eerste paal Olan Line in Vlissingen OPENBARE BEKENDMAKING Rijksreglement ontgrondingen burgerlijke stand Lezing over oudheid DE STEM VAN DINSDAG 13 JANUARI /luseunt, Kunste- Jeland. 19.00-1975 M Rijksarchief, Ex- Iken en archivalia J;eschiedenis der en in Zeeland" ■rtretten, voorwer- Eeldingen daarvan J). De Schakel, 20 ■oor prof. dr. F. v.d. Ilementaire toepas- viskunde in de bio- u.: Flossie, venns 18 j. EN J u.: De klokkenlui- iNotre Dame. 14 j. |des Beaux Arts, I Johan Koopmans schilderijen. Ge- kdagen van 10.30- [zondag van 13.00- 1 Maandag gesloten EN a, 20 u.: Je leeft keer. 14 j. ling - De uitslag van lling van De Ware lin cafDe Zwaan, 17 boilers meededen, (t: 1. mevrouw Van Je Geeter - C. Bou de Vreeze - J. Deij - |st, 3. F. Rieteco - R. E. Standaert, 4. R. |Th. Dhondt - me- Jj, 5. H. Bruggeman - Is - J. Smoor. Ichieting - De uitslag Jvende puntenschie- volgt: Hoogvogel: llerck, zijvogels niet ;n, kallen: A. Balle- fac. van Iwaarden, leine vogels: R. Ge- De stand ziet er nu de Wispelaere 36,2. rmon 31,3. J. Cattoor Ihondt 26, 5. J. Heij- R. Geernaert 21, 7. /aarden sr 19, 8. H. Jen A. Ballegeer 17. |lag van de zevende ting: 1. P. Blondeel 3 1. R. de Wispelaere en lert 2 kleppen. Stand ïpioenschap: 1. en 2. en H. de Ricjke 14, 3. jaarden sr 13, 4. Th. 10, 5. R. de Wispe- P. Blondeel 7, 7. R. |t 6, 8. D. van Hermon, Iwaarden, A. Balle- Verhoosel 5. 'te - De in Aaarden- houden collecte ten het jeugdfonds bracht oiling - De uitslag van lolling voor bejaarden den, gehouden in caf i, is als volgt: 1. P. A. Verstraete - ns, 2. J. Hol, L. Claus - i, 4. Th. Voet - B. Mar- P. de Geeter, 5. O. J. Schelstraete. ■dingen - Gistermor- d in het Oostburgse shuis het bouwrijp- an het bestemmings- stdijke in de kern aanbesteed. Er wa ntaal 20 inschrijvers. inschrijver was De er en zoon b.v. Bier- et een bedrag van (exclusief b.t.w.). inschrijvers waren: leulen, Breskens en fa. eint, Cadzand met een van 920.000 (exclusief De gunning zal zo mogelijk plaatsvin- RLAND De Stem B.V 1150-7920 (4 lijnen), (3 lijnen), GOES: Klok- s 0-17.00 uur. 19.00-20.00 uur, tel. ir, tel. 076-122341. Midden-Zeeland: tel. kantoor Nieuwstraat 9, zlaan 50, Terneuzen, tel. md drs. J. Bouwmans, 28030, privé Zuidvliet- ;ur Midden-Zeeland: G. tel. 01100-28030, privé Redacteur voor Terneu- toor Nieuwstraat 9 Ter- dstraat 45, Hoek, tel. ïuwsch-Vlaanderen: H. tel. 01140-3751, privé 59. leren: R. van der Helm, oto-journalist voor Zee raat 9, Terneuzen, tel 56, Terneuzen, tel oomen, Troelstralaan 8, 11140-3751. 5839. Volksdans groepen in Heinkenszand (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND - Vrijdag 16 januari gaan twee nieuwe, volksdansgroepen in Heinkenszand van start. Een groep is be stemd voor kinderen van de eerste drie klassen van de basisscho len en de andere groep voor kinderen van de vierde tot en met zesde klas. f" GOES/KRABBENDIJKE, 12 januari - Per stuk: kropsla I 31, II 6'/2. Per kg.: aardappelen 53-57, witlof I 180-2007 II 160-200. Prei 170-79, II13-78, gr. sav. kool 28-65, rodekool 24-39, boerekool 43-58. peen 25-52, spruiten All 38-80, Bil 18-30, uien ong. 57, knolselde rij 56. BRESKENS - Aan de vis mijn te Breskens werd aange voerd: 5089 kg exportgarnalen 4.19-5,62, 643 Kg binnenlandse garnalen 3,86-5)00:70 kg schar 0,54-1,60: 3960 kg schol 0,85- 1,46: 54 kg tong 13.02-15,04: 1ÏJ6 kg tarbot 6749-15,98: 200 kg griet 0,41-6,14: 1894 kg ka beljauw 0,89-5,66: 684 kg wijting 0,75-1,62: 16 kg rog 1,01-1,55: 44 kg steenbolk 0,40-0,53. DE PERSONENAUTO be stuurd door K. de K. uit IJzen- dijke, liep zaterdagavond zware schade op, toen deze op de provinciale weg Hoek/Ter - neuzen werd aangereden door een auto, bestuurd door J.K. uit Terneuzen. De auto van de K. kreeg een lekke band, waarop de bestuurder pom pend stopte. Een twintigtal au to's reed hem voorbij, doch K. botste tegen de achterzijde.. HOEK - Gistermiddag om 5 uur is de auto van D. v. R. uit Aardenburg op de Provincia- leweg nabij Hoek bij het inha len van de auto van I.A. uit Oostburg daarmee in botsing gekomen en over de kop gesla gen. Van R. en zijn broer die bij hem in de auto zat, werden licht gewond en- door een toe vallig passerende arts onder zocht. De auto van Van R. werd volledig vernield. AXEL - In de buurt van de verkeerslichten bij Axel is maandagavond omstreeks acht uur een personenauto to tal loss geraakt, waarschijnlijk door een botsing tegen een vrachtauto. Het ongeluk gebe urde op de provincialeweg naar Hulst. Door het ongeluk raakte het wegdek bezaaid met versplinterd glas. TERNEUZEN - In de Be rnard Zweerslaan te Terneu zen botste de autobestuurder W.B. uit Hoofdplaat, die in de richting Peter van Anrooy- straat reed, tegen in een par keerhaven staande persone nauto van W.R. uit Terneuzen. De auto van R. liep zware schade op. AXEL - Op het land van landbouwer Verstraeten aan de Bosdreef te Axel werd een 40 centimeter lange granaat, een herinnering uit de Tweede Wereldoorlog, gevonden. De politie te Axel stelde de explosieven-opruimingsdienst op de hoogte. (Van een ohzer verslaggevers) OVEZANDE - Zondag 18 januari zullen in soos de Klomp in Ovezande verschei dene amateurmusici optreden, In ieder geval zijn van de partij de gitaristen Otto de Vente, Jan Priem, Guus van Steen bergen en Sjaak Rijk. Op het programma staan folk en blues. Ook andere musici zijn op deze muziekavond van harte welkom om mee te spelen in een eventuele sessie. Aan vang 20 uur. Volgende maand bestaat soos de Klomp vier jaar. Ter gelegenheid daarvan worden verschillende activi teiten op touw gezet zoals ee filmvoorstelling en een bin goavond. Feestavond - Op zaterdag 24 januari houdt de kaartclub uit Philippine een gratis feesta vond in „de Meerpaal" voor de bejaarden en invaliden uit Phi lippine. Aan deze avond.wordt de medewerking verleend door het „B.A.C." cabaret uit Sluis kil. De avond begint om 20 uur. Degenen die belangstelling voor deze avond hebben, kun nen zich richten tot de heer D. Maaten, Vaartstraat 21 te Phi lippine. Iedere vrijdagmiddag zal er in het clubhuis Euterpe les worden gegeven door me vrouw I. Hoogenboom. Als za kelijk leider van de volksdans groepen in Heinkenszand zal optreden de heer W. Hooger- dijk. De jongste volksdans groep krijgt les van halfvier tot halfvijf, de oudere kinderen van halfvijf tot halfzes. De oprichting van de volks dansgroepen in Heinkenszand is een initiatief van de volks dansvereniging V odago uit Goes in overleg met een aantal inwoners van Heinkenszand. Het bestuur van Vodago zal er naar streven in Heinkenszand binnen een jaar een eigen volksdansvereniging op te richten, die dan net werk van Vodago in Heinkenszand kan overnemen. Het bestuur van Vodago wil op deze manier in meer kernen in Zuid-Beveland afdelingen stichten, die na een inwerkperiode met een eigen bestuur verder kunnen draai- GOES „Kort overzicht van de geschiedenis van de handel savondschool te Goes", zo luidt de titel van een boe kwerkje dat is geschreven door de oud-direkteur van de Goese handelsavondschool de heer M. Polderman. Het geschiedeniswerkje werd geschreven in opdracht van de stichting voor handel sonderwijs te Goes. De Goese handelsavondschool heeft haar aktiviteiten na de cursus van 1973/1974 moeten stopzet ten wegens de veranderde structuur van het onderwijs. De stichting zelf werd in de loop van vorig jaar opgeheven. De Goese handelsavond school heeft precies 60 jaar be staan. Volgens ex-voorzitter W. Goeman was ze gedurende vele jaren een welkome stu diemogelijkheid voor degenen, die op avondonderwijs waren aangewezen. De school heeft in de jaren van zijn bestaan 766 geslaagde kandidaten afgele verd. Oud-direkteur Polderman heeft zijn geschiedwerk tot een aangename omvang beperkt weten te houden en de zake lijke beschrijving afgewisseld met aardige voorvalletjes. (Van onze correspondent) GOES - In het kader van de week van gebed voor de een heid der christenen wordt een oecumenische avonddienst ge houden op zondag 18 januari om 19.00 uur in „de Hoogte". Tijdens dit kleine uur van be zinning op een van de hoofd opdrachten van de kerken zul len voorgaan ds. M.G. Be- rgkotte en ds. J.S. Ridderbos. Medewerking wordt verleend door de Zeeuwse Koorschool o.l.v. E. Heijblok. MIDDELBURG - De lente-achtige temperaturen hebben, evenals verleden jaar, geleid tot opmerkelijk gedrag van de flora en fauna in Nederland. Zo is er door vogeldcskundigen in het Del tagebied vastgesteld dat er nog honderden kluten ver blijven. Voorts tientallen kemphaantjes en grutto's. Dat zijn vogelsoorten die het koude jaargetijde norma liter in Zuid-Europa en Noord-Afrika doorbrengen. Bovendien zijn er voor de tijd van het jaar nog bijzonder veel kieviten op bouw- en weilanden. Troepen van 100 tot 200 exemplaren bij elkaar zijn geen uitzondering op dit moment. In de Flevopolders zijn volgens de ornitholoog de heer Zijlstra, werkzaam bij de rijksdienst van de IJs- selmeerpolders op dit mo ment kluten aanwezig. Tij dens de kortstondige vorst periode medio december verdwenen ze, doch dezer dagen zijn ze weer terugge keerd. De ontwikkeling van de bomen, struiken en planten is de laatste 12 dagen stor machtig. Zo zijn bijvoorbe eld in een snel tempo de bloemknoppen van de gele jasmijn en de toverhazelaar opengesprongen. Zij staan momenteel op veel plaatsen in duinen en parken in volle glorie. De eerste sneeuwklok jes zijn eveneens in bloei ge komen, evenals de madelief jes en de primula's. De ont wikkeling van tulpen, nar cissen en crocussen gaat eveneens erg snel. Ze staan overal al een flink eind boven de grond. De laatstgenoem den zulleq spoedig hun kel ken openen. Mocht het te zachte weer te lang aanhouden dan zullen de knoppen van de bomen zo ver gaan ontwikkelen dat zij, zoals de vakman zegt, gaan schuiven. Volgens dr. ir. S.J. Wertheim, adjunct-directeur van het proefstation voor de fruitteelt in de volle grond in de Wilhelminapolder (Zuid-Beveland) zien de fruittelers een extreem zachte winter niet graag vanwege de grote schade die latere vorst kan aanrichten. De wintertarwe zorgt al voor een fris groen waas op de ak kers. Zelfs is de eerste vlinder al waargenomen. Boven de Middelburgse markt vloog een exemplaar. Ook dit is ex ceptioneel vroeg in het jaar. (ADVERTENTIE) Burgemeester en wethouders van de gemeenten Goes, Veere en Arnemuiden maken bekend dat C. Faasse Zn. te Goes bij de minister van Verkeer en Waterstaat een aanvraag om een vergunning tot ontgronding in het Veerse Meer heeft ingediend. A Genoemde aanvraag ligt gedurende dertig dagen voor eenieder ter inzage op de secretarieën van boven genoemde gemeenten. Op grond van het bepaalde in artikel 4, lid 3 van het Rijksreglement ontgrondingen bestaat voor eenieder de mogelijkheid tegen inwilliging van bovenbedoelde aanvraag schriftelijk bezwaren in te dienen bij de Hoofd ingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland, Koorkerkhof 7 te Middelburg binnen een termijn van dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking. Goes, 13 januari 1976, burgemeester en wethouders van Goes, F.G.A Huber, burgemeester J.A. Hoste, secretaris Arnemuiden, 13 januari 1976, burgemeester en wethouders van Arnemuiden, J. de Jonge, burgemeester J. Kroon, secretaris Veere, 13 januari 1976, burgemeester en wethouders van Veere, A. Hack, burgemeester L. van der Hiele, secretaris (Van een onzer verslaggevers) GOES - Vandaag (dinsdag) is in Goes een begin gemaakt met het onderzoek naar de kwaliteit van woningen in wij ken, die voor stadsvernieu wing in aanmerking komen. Dit onderzoek gaat uit van de provinciale directie van volks huisvesting in Zeeland. De onderzoekingen worden verricht door medewerkers van het Goese architectenbu reau Rothuizen en 't Hooft. Het is de bedoeling dat de wonin gen in de daarvoor in aanmer king komende gebieden getoe tst worden aan de bouwveror dening wat betreft aantal ka mers en afmetingen alsmede de Opening - Op vrijdag 16 ja nuari wordt om 16.00 uur de nieuwe vleugel van de christe lijke mavo, de Casembroot- school, officieel geopend. De uitbreiding van de school is het gevolg van een groeiend aantal leerlingen. Voor het schooljaar 1976-1977 schat men het aantal leerlingen op 540. Het ministerie van on derwijs heeft op grond hiervan reeds principieel toegezegd dat de Casembrootschool in Goes met nog twee lokalen mag uit breiden. (ADVERTENTIE) Burgemeester en Wethouders van Goes maken ter vol doening aan het bepaalde in artikel 12, lid 2 van de Wegenwet bekend, dat met ingang van 14 januari 1976 gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie (afdeling algemene zaken, kamer 109, Oostwal 31voor een ieder ter inzage ligt het door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hun beschikking van 8 december 1975, onder nr. 1843/20, 2e afd. goedgekeurde raadsbesluit d.d. 19 juni 1975, nr. 29 tot het onttrekken aan het open baar verkeer van de Biaaubeenstraat. Van de beslissing van gedeputeerde staten staat voor iedere belang hebbende beroep op de Kroon open. Dit beroep kan worden ingesteld uiterlijk tot op de dertigste dag nadat deze aankondiging heeft plaats gehad. De beroepschrif ten moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin en worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland te Middelburg. Goes, 13 januari 1976. Burgemeester en wethouders van Goes, F.G.A. Huber, burgemeester. J. A. Hoste, secretaris. constructieve kwaliteit. Het woningonderzoek in de stad Goes omvat rond 2000 wonin gen waarbij nog een duizend tal woningen in de buitenker nen komt. Daarbij wordt na gegaan welke woningen voor verbetering (rehabilitatie) in aanmerking komen. De wijk De Grenadier is het eerste woongebied in Goes die aan het woningkwaliteitsonder zoek wordt onderworpen. Deze wijk telt 127 huur- en 87 particuliere woningen. On langs heeft een werkgroep een onderzoek ingesteld naar de wensen en klachten die bij de bewoners van deze buurt met betrekking tot de leefbaarheid leven. De werkgroep kwam met het gemeentebestuur tot de slotsom dat een rehabilita tie van de wijk volkomen op haar plaats is. (Van een onzer verslaggevers) GOES - De vereniging tot bevordering van de warm bloedfokkerij in Zeeland houdt een fokkersavond op donderdag 15 januari in de Prins van Oranje te Goes. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Op het programma staat een tweetal inleidingen. Dr. G. van de Mey van de faculteit voor diergeneeskunde te Utrecht praat over beengebreken bij paarden in het algemeen en die aan de achterbenen in het bij- ■zonder. Drs. J. Remmen van de provinciale gezondheidsdienst voor dieren in Noord-Brabant spreekt over de opfok en bege leiding van veulens. De fokkersavond wordt be sloten met een forumdiscussie, waarin ook aandacht zal wor den geschonken aan verschil lende fokkerij aspecten. (Van een onzer verslaggevers) GOES - De gemeentelijke kiesvereniging van de CHU houdt vanavond een ledenver gadering in de Prins van Oranje te Goes. De ledenver gadering begint om 19.30 uur. Tijdens dc-o ledenvergadering zal drs. H. Eversdijk, voorzit ter van de CDA-fractie in de provinciale staten van Zee land, spreken over actuele po litieke zaken in land en pro vincie. Verder zullen er op voordracht van de kiesvereni gingen te Goes, 's-Heer Arendskerke en Kloetinge be stuursleden worden benoemd en geïnstalleerd. Don Maris geeft vorm aan een brok natte klei. (Van een onzer verslaggevers) GOES - In het ontmoetingscentrum De Veste in Goes is een begin gemaakt met een serie populaire lessen in pottenbakken, tekeningen en schilderen. De cursussen die elk zes wekelijkse lessen omvatten, staan onder leiding van de beeldende kunste naar Don Maris uit 's-Heer Arendskerke. De 29-jarige tekenaar en schilder Don Maris, Rotterdammer van geboorte, woont en werkt sinds 1970 in Zeeland. Zijn werk is geregeld te zien op tentoonstellingen in binnen- en buitenland. Op het ogenblik ex poseert hij in Eindhoven bij Leolux en met ingang van 6 februari, kan men gedurende drie weken met zijn naar het surrealisme neigende oeuvre kennis maken in galerie Etcetera in Bergen op Zoom. Over het algemeen heeft autodidact Don Maris over de in klin kende munt omgezette belangstelling voor zijn tekeningen en schilderijen niet te klagen. Toch vindt hij dat een groot deel van het Zeeuwse publiek nog steeds te weinig waardering kan op brengen voor eigentijdse kunst. Sinds enkele jaren heeft Don Maris zich ook het pottenbakken als keramische vormgeving ei gen gemaakt. De cursussen in de Veste zijn in hoofdzaak bedoeld om de deelnemers wat technische ondergrond voor het pottenbakken, tekenen en schilderen bij te brengen. De cursus pottenbakken wordt maandagavond van acht tot tien uur gehouden en die in tekenen en schilderen is op dinsdagavond van acht tot tien uur. Voor beide cursussen hebben zich al enkele tientallen deelnemers aangemeld. BRUINISSE (ANP) - De tol brug tussen de Hoeksche Waard en Goerec Overfiakkee is voor de aandeelhouders geer. onvoordelige belegging ge weest. Wanneer de n.v. Brug- verbinding in de loop van dit jaar wordt ontbonden als uit vloeisel van de overname van de exploitatie door het rijk, dan zal de aandeelhouders, de vier gemeenten op Goeree- Overflakkee en de zes gemeen ten op Schouwen-Duiveland, voor elk aandeel van 1000.- een bedrag van '6000.- wor den terugbetaald. Het toltarief van de in 1964 in exploitatie genomen Ha ringvlietbrug was aanvanke lijk/ 3.-voor een personenau to. Na enkele jaren werd dit 2.-, totdat de reserve zo groot was dat de tolheffing kon worden afgeschaft. Het rijk werd toen verzocht de exploi tatie over te nemen. Het rijk doet dit al sinds juni vorig jaar. IN Parijs gaat het openbaar vervoer, bus en metro vandaag voor 24 uur plat om de cis tot loonsverbetering en meer compensatiedagen kracht bij te zetten. TIJDENS het bunkeren aan boord van de Britse hopper zuiger „W.D. Mersey" is zon dag 15.000 liter gasolie in de Waalhaven in Rotterdam ge stroomd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord- Zeeland houdt een vergade- r ng op woensdag 14 januari in hotel Du Commerce te Middel burg. De vergadering begint om 10.00 uur. Het is de eerste vergadering van de kamer in haar nieuwe zittingsperiode 1976-1980. De agenda vermeldt dan ook vrij wel uitsluitend organisatori sche zaken als het benoemen van een voorzitter, van onder voorzitters en commissieleden. Deze vergadering zal worden besloten met de nieuwjaars rede van de nieuw te benoemen voorzitter. (Van een verslaggeefster) VLISSINGEN - Morgen zal de heer H.A.J. Lobbe, direc teur van Olau-Line Nederland b.v., de eerste paal slaan voor de nieuwe gebouwen van dit bedrijf aan de Buitenhaven in Vlissingen. De nieuwbouw, die door bouwcombinatie „BTK" uit 's-Heerenhoek zal worden uitgevoerd, zal 1 mei a.s. wor den opgeleverd. Burgemeester en wethouders van de gemeenten Goes, Veere en Arnemuiden maken bekend dat de Zand en Grinthandel Van Ouwerkerk B.V te Middelburg bij de minister van Verkeer en Waterstaat een aanvraag om een vergunning tot ontgronding op twee plaatsen in het Veerse Meer heeft ingediend. Genoemde aanvraag ligt gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage op de secretarieën van bovenge noemde gemeenten. Op grond van het bepaalde in artikel 4, lid 3 van het Rijksreglement ontgronding bestaat voor een ieder de mogelijkheid tegen inwilliging van bovenbedoelde aan vraag schriftelijk bezwaren in te dienen bij de Hoofdin genieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland, Koorkerkhof 7 te Middelburg binnen een ter mijn van dertig dagen na dagtekening van deze bekend making. Goes, 13 jan. 1976. Burgemeester en wethouders van Goes, F.G.A. Huber, burgemeester. J.A. Hoste, secretaris. Arnemuiden, 13 jan. 1976. Burgemeester en wethouders van Arnemuiden, J. de Jonge, burgemeester. J. Kroon, secretaris. Veere, 13 jan. 1976. Burgemeester en wethouders van Veere, A. Hack, burgemeester. L. van der Hiele, secretaris. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Als er voldoende in teresse is, wordt er op 20 ja nuari in Goes weer begonnen met een nieuwe cursus relatie training. Deze relatietraining wordt georganiseerd door de stichting voor maatschappe lijke dienstverlening. Het So ciaal Centrum, door de prot. interkerkelijke stichting voor maatschappelijke dienstverle ning, de stichting Sociaal- Kultureel Werk, het Humanis tisch Verbond, de NVSH en het Vormingscentrum voor Wer kende jongeren. Het is voor de achtste keer in anderhalf jaar, dat een cursus relatietraining wordt gehou den. De cursus bestaat uit een introductie-avond, vijf train ingsavonden, een lang wee kend, een napraatavond over het weekend en nadat de cur sus is afgelopen nog een meer algeméne napraatavond. Er is bij de culturele raad subsidie aangevraagd voor de cursus, maar toezeggingen zijn tot nu toe uitgebleven. Vandaar dat de kosten van de cursus per deelnemer nog op 140 gulden liggen. Inlichtingen over de re latietraining zijn verkrijgbaar bij mevrouw H. Tideman, Marktveld 8 in Kloetinge, tel. 01100-27804. DE advocaat-generaal bij het gerechtshof te Den Bosch, mr. Pfil, heeft tegen de 49-jarige J. Z. uit Heerlen bevestiging ge ëist van het vonnis van de rechtbank te Maastricht, waarbij hij wegens doodslag was veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf mét aftrek van voorarrest. BORSELE - Geboren: Jan netje d.v. J. Lindhout e.v. L.L. de Regt; Louwrus, z.v. J. Krij ger e.v. D. Walhout, Sylvia, d.v. M.J.F. Moison e.v. B.H. Smak, Lian, d.v. J.H.W. Meer- hoff e.v. E.P. Wanders; Johan nes, z.v. z.v. J. van Dijk e.v. J. Kruithof; Esther, d.v. H.J.W. Kleijkers e.v. M.J.C. Noppers; Richard z.v. J.P. Maat e.v. C.C. Nagelkerke. Ondertrouwd: Koole 21 jr en de Jonge 22 jr; Pavlicek 29 jr en van Beek 29 jr. Gehuwd: Traas 23 jr en Holst M.M.K. 21 jr; de Meul- meester M. J. 28 jr en Boonman M. 21 jr; van 't Westende H.A. 25 jr en Beulens J. M. 20 jr; Knuit J.C.M. 21jren ButeijnL. 19 jr. Vos W. 22 jr en Slabbe- koorn W.L. 19 jr. v.d. Guchte, A. 22 jr en de Jonge C.S.M. 19 jr; Koens J. 47 jr en v.d. Strae- ten A.J. 46 jr. van der Does G.L. 21 jr en den Herder A..B. 21 jr; Raas M.H. 30 jr en Paauwe P.A. 28 jr; de Jager L.M. 26 jr en Verbart J.J. A. 19 ir- Overleden: Balleur C. 79 jr w.v. M. Vette; Neels M. J. 15 jr; Boonman C. 79 jr. wed. v. J. van den Dries. (Van een ohzer verslaggevers) TERNEUZEN Madame Odette Boucher houdt maan dag 19 januari) een lezing over hoogtepunten in de Griekse Oudheid. Dat gebeurt in het Grand Hotel te Terneuzen. De lezing wordt gehouden op ver zoeke van de Alliance Fran- gaise en vindt dientengevolge plaats in het Frans. Iets deugt er niet. Het om roepbestel is aan herziening toe, of de ontkoppeling van het NOS-journaal is de kwade oorzaak, dat moeten ze in Hil versum maar uitzoeken. Waar je als kijker mee te maken krijgt, is dat op een donderda gavond de VARA en de VPRO tegenover elkaar staan gepro grammeerd en op de maanda gavond de TROS en de AVRO, omroepen die zich op eenzelfde groep kijkers richten. De ont koppeling van het journaal brengt al maanden het verve lende verschijnsel programma-overlapping met zich mee. Gisteravond begon Columbo om vijf over acht, twintig mi nuten later startte het blijspel. „Ik slaap, wel op de bank". Ik denk dat Klaas Beuker, die ons altijd zo stichtelijk weet te on derhouden met vertelsels dat er krachten zijn die het gezins leven ondermijnen, een moei lijke avond heeft gehad. De Piet Ponskaarten ston den gisteravond vooreen moei lijke keuze en zullen zeker geen behoefte hebben gehad aan theorieën over de basis, waarmee zij in de middag pauze waren opgezadeld in het VPRO-radioprogramma dat Piet Ponskaart presenteert. Het kantoor- en bedrijfsleven is een eigenaardige maat schappij in de maatschappij, zo konden zij Ieren, gebaseerd op het feodale systeem van honderden jaren terug. Onder het vaandel van b.v. de IBM trekken zij ten strijde tegen de concurrenten. Als echte pages of schildknapen denk ik, ge lukkig niet met zo'n mal pak aan. In dat middagpauze programma werd druk nage dacht over het witte- boorden-proletariaat, de blauwe boorden, Den Uyl en een nieuwe Marx, maar op zo'n denigrerende toon dat het pro gramma helemaal haar doel voorbijschiet. Gelukkig blijft Piet Ponskaart radiowerk en kon er 's avonds ongecompli ceerd gelachen worden. Om de dorre ambtenaar Hendrik (Poepie-doen) b.v. in het TROS-blijspel „Ik slaap wel op de bank". In tegenstelling tot de Alard van der Scheer- kluchten, gebaseerd op strui kelen over losliggende matjes en ongevaarlijke woordspelin gen, was „Ik slaap wel op de bank" veel ruiger, leuker en gedurfder voor de TROS. De krachttermen waren tot een minimum gereduceerd, vol gens de TROS-omroepster, maar ik vrees dat menig kijker een beetje witjes ont de neus werd om alles wat eruit geflapt werd. Aan een bloemlezing zal ik me maar niet wagen. In ieder geval heb ik me wezenloos ge lachen om de Belgische Doris van Caneghem, die als hippie verkleed onder haar gordijnen jurk een dik kussen had ge stopt. Een wat zwakke bijrol was weggelegd voor de hippie Frits Hassoldt, die stereotype in een tafellaken rondliep, maar wat Luc Lutz en Doris van Caneghem klaarspeelden, zie je maar zelden in het kluch tengenre. Het gegeven was niet bepaald origineel, de uitwer king zeker wel. Soms wat schunnig, maar eerlijker dan stiekeme toespelingen erop, waar andere komieken groot door zijn geworden. JOHAN DIEPSTRATEN l I

de Stem | 1976 | | pagina 5