Schoolstrijd is testcase zwakke ouderbeweging Holst krijgt grote nieuwe school voor beroeps onderwijs Dubl E. v. Dorsselaer stopt met taxibedrij f Op tournee met revue voor Jantje Beton Onderzoek naar gedrag Belgische commissaris KATHOLIEKE ONDERWIJSWERELD VOOR MOEILIJKE BESLISSING Jaarmarkt Steen op 4 maart TeirtronsteHifig over kreken Oost-Viaanderen 't VOSKE zsiid beveland Kouder I streek Standpunt I Neiging C VC -dames leiden volleybal - competitie Koewacht Zandberg Clinge M. van Hijfte overleden Sint Jansteen Wiesenthal stopt jacht op oorlogs misdadigers in Oostenrijk MEISJES BEROEPENSCHOOL Excursie Steltkunst Schietingen Nieuwjaarsreceptie gemeente Borsele VAN DIJKS's VISHANDEL Burgemeester Lockef eer over f„ontvoering": ALS STORMCAIi Gevonden fietsen worden verkocht hoogwater DE STEM VAN DONDERDAG 8 JANUARI 2 l■MM— f p r ut (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN/DEN HAAG/BREDA - In katholieke on derwijskringen vindt men het zinloos om voorbarige uitspraken te ontlokken over de kansen van de Steense oudervereniging, die probeert eon statutenwijziging van het oude schoolbestuur onge daan te maken. Zoals maandag gemeld, zijn de tegenstribbelende besturen van kerk- en oudervereniging in Sint Jansteen voor drie jaar buitenspel gezet bij de samen stelling van een nieuw school bestuur. De statutenwijziging heeft niet de doorbraak opge leverd, die de bemiddelings commissie ermee wilde berei ken* Integendeel, doordat de oudervereniging haar verzet niet heeft opgegeven, maar be roep tegen de statutenwijzi ging aantekende, heeft de strijd zich nu uitgehreid tot in de top van de katholieke on- derwiiswereld De Nederlandse katholieke schoolraad (het hoogste or gaan binnen het katholiek on derwijs) zal nu een beslissing moeten nemen over het beroep. Een moeilijke zaak, zo ver klaart een Ud van die raad. „Persoonlijke en zakelijke dingen worden hier blijkbaar zo door elkaar gehusseld, dat het erg moeilijk zal zijn een eerlijke beelissing te nemen in deze roddelachtige sfeer". Ondertussen staat de Steense oudervereniging nog steeds op het standpunt, dat haar positie verzwakt wordt, wanneer ze haar argumenten nu al in de openbaarheid brengt. „We willen de mensen, die over ons beroep beslissen niet tegen ons in het harnas ja gen door onze argumenten in de krant te zetten, nog voor ze door de schoolraad zijn ont vangen,' aldus mevrouw Neve, secretaresse van de Steense oudervereniging. Langzamerhand is echter wel duidelijk geworden, dat de bezwaren vain oudervereniging en meerderheid van het kerk bestuur gericht zijn tegen de aanwijzing van de heer C. van Hecke als lid van het voorlopig schoolbestuur. De oudervere niging is in principe akkoord gegaan met een bemiddelings voorstel, omdat men meende, dat de heer Van Hecke niet meer kon worden aangewezen. Deze zou namelijk zijn afge treden als lid van het oude schoolbestuur en - zo rede neert de oudervereniging - dus ook niet meer in aanmerking kunnen komen. Toen bleek, dat hij toch weer in het nieuwe bestuur zou komen heeft de oudervereniging en de meer derheid van het kerkbestuur bezwaar gemaakt. De heer Van Hecke zegt nu zijn uitlatingen over een aftre den destijds slechts in een emo tionele bui te hebben gemaakt en wel om persoonlijke rede nen. Hij zegt tijdens de turbu lente dagen van afgelopen zo mer uiteindelijk alleen als voorzitter en niet als bestuurs lid te zijn afgetreden. i I Steun Ondertussen lijkt er steun voor de Steense oudervereni ging op komst vanuit de Bre dase afdeling van de katho lieke schoolraad. Het dagelijks bestuur van deze onderafde ling heeft de omstreden statu tenwijziging al goedgekeurd, maar de heer Rikkert de Koe, een invloedrijke vertegen woordiger van de ouders bin nen de Bredase schoolraad heeft aan het algemeen bestuur gevraagd om de beslissing van het dagelijks bestuur terug te draaien. Dit voorstel komt op 22 januari ter sprake. Het is overigens niet zeker of het in de praktijk nog mogelijk is het dagelijks bestuur te corrige ren. Volgens de heer Rikkert de Koe is de geloofwaardigheid van de Nederlandse katholieke oudervereniging momenteel in het geding. Deze organisatie, die nog geen standpunt over de nieuwste ontwikkelingen schijnt te hebben ingenomen, heeft straks een belangrijke stem in het kapittel wanneer het beroep van de oudervere niging wordt behandeld. De heer Rikkert de Koe„De Nederlandse katholieke ou dervereniging propageert overal de oprichting van ou dercomités. In St. Jansteeii blijkt nu een actieve ouderve reniging te bestaan, terwijl het schoolbestuur het vertikt om die vereniging rechten te ge ven. Dan zou het de taak moe ten zijn van de Nederlandse oudervereniging om daarbij steun aan de ouders te geven." Volgens de heer Rikkert de Koe bestaat het gevaar, dat de Katholieke onderwijsautori- teiten eerder geneigd zijn naar de oude kerkelijke schoolbes tuurders te luisteren, dan naar de ouders, omdat de laatsten te weinig gebruik maken van hun tegenwoordige rechten tot deelname aan de besturen. „In dat geval dragen de wei-actieve Steense ouders de straf voor de lamlendigheid van de oudervereniging el ders", aldus de heer Rikkert de Koe. Rest ondertussen in St.- Jansteen de vraag, waarom de bemiddelingscommissie twee vertegenwoordigers van het oude omstreden schoolbestuur in het nieuwe bestuur heeft benoemd, terwijl er ook andere bekwame kandidaten waren. De heer Bakx van de bemidde lingscommissie daarover: „We kunnen nu eenmaal niet alle verwikkelingen in St.- Jansteen overzien". (Van onze correspondent) HULST - Het Clingese vol leybal beleeft op het ogenblik een periode van hoogconjunc tuur. Net als hun mannelijke collega's in de heren eerste klasse, staan ook de dames van CVC bovenaan de ranglijst in de dames eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompetitie te Hulst. CVC slaagde er nu in het steeds gevaarlijke EIV met lege handen naar huis te sturen. Het sterke SC Morres 1 bleef eveneens aan de winnende hand, het versloeg vv Hulst 1. WC 1 behaalde zijn eerste winstpunten, wat ten koste ging van Remortel Sport. De uitslagen: EIV - CVC 1-2, w Hulst 1 - sc Morres 1 1-2, WC 1 - Remortel Sport 2-1. Tweede klasse: Omdat het zelf won van vc Cactus en Li- nex Voorwaarts vrij was, klom w Hulst 2 naar de eerste plaats op. Sc Morres 2 zegevierde met overtuigende cijfers tegen een enigszins teleurstellend Atek. Jomavo 2 kwam al gemakke lijk in het bezit van twee winstpunten; tegenstander GVC kwam niet opdagen De uitslagen: vc Cactus - w Hulst 2 1-3, Atek - sc Morres 2 0-4, Jomavo 2 - GVC 0-4. Derde klasse: Via een over winning op sc Morres 3 kwam Hako Daf samen met WC 2 op kop. WC 2 staat wel eerste dank zij een iets beter setge middelde. Neckermann had weinig problemen met een zwak Jomavo 4. De uitslagren: Hako Daf - sc Morres 3 3-1, Neckermann - Jomavo 4 4-0. Muziekvereniging EMM - De muziekvereniging Eend racht Maakt Macht uit Koe wacht houdt vrijdag de alge mene jaarvergadering in café K. Jansens. Men begint om acht uur Naast gebruikelijke zaken als behandeling van het jaar verslag en de begroting vindt ook een bestuursverkiezing plaats. De heren A. van Baale en C. Inghels zijn herkiesbaar. Bejaardenschieting-Aan de bejaardenschieting bij J. de Guchteneire in Koewacht de den 42 schutters mee. De uit slag: hoogvogel A. de Teije, Terhole; eerste zijvogel B. de Rooij, Boschkapelle; tweede J. Ferket, Stekene; meeste vogels A. de Caluwe en R. de Guchte neire (elk drie). De volgende bejaardenschieting bij J. de Guchteneire vindt dinsdag 20 januari plaats, aanvang haUt- wee. ui,»-», „j. (Van een onzer verslaggevers) LAMSWAARDE - In Lamswaarde kan men het nauwelijks geloven, maar E. van Dorsselaer (76) heeft de taxi aan de kant gezet. Vanaf deze maand worden zijn passagiers door een dorps genoot vervoerd, een veelbesproken omwenteling in het rustige dorp. „Werd het geen tijd?" zo roept Van Dorsselaer de belang stellende toe, die informeert naar de oorzaak van 't stoppen. Van Dorsselaer doet zijn auto niet weg. Het voertuig heet nu geen taxi meer, maar rijden doet het nog. Voor Van Dorsselaer reden genoeg om daar voorlopig nog van te ge nieten. „Ik zit veel liever ach ter een stuur dan op de stoep", zo legt hij uit. Trouwens, hij zit zijdelings nog in de automo bielbranche. Voor zijn pasver- nieuwde huis staat namelijk nog steeds de benzinepomp. „Alleen voor de familie al loont het de moeite om daarvan te profiteren", zo legt hij uit. Van Dorsselaer krijgt binnenkort nog een ander vervoermiddel. „Ik koop een fiets", zegt hij, „als ik niet meer in de auto kan, dan mag ik daar altijd nog op rijden" Kaarting - Aan de kaarting in café „Van Oosterom", na men 58 personen deel. Uitslag: Winnaarsronde: 1. J. van Ho- oyeuit Zandberg-K. Blankaert uit Zandberg, 2. A. Delforge uit Zandberg-mevrouw Goos- sens uit Kloosterzande; 3. Th. Weemaes uit Zandberg-J. Schelfhout uit Zandberg, 4. P. Sijnesal uit Kloosterzande-A. van Eerdenburg uit Zandberg, 5. A. Smolders uit Zandberg-J. Veeschuren uit Kloosterzande, 6. E. Mahu uit Zandberg-E. Theys uit Wachtebeke (B), 7. J. Boogaert uit Graauw-A. de Meyer uit Sint Jansteen, 8. F. van Cauteren uit Hulst-P. Pauwels uit Kloosterzande. Verliezersronde: 1. Th. Broe- kaert uit Heikant-J. de Betue uit Heikant, 2. mevrouw De Waal uit Kloosterzande-G. de Bakker uit Zandberg, 3. E. Yerhaegen uit Sint Jansteen-J de Koster uit Paal. Tritsen - In het clublokaal van café „Zandberg" werd een tritsing gehouden voor konij nen en kippen. De winnaars waren: 1. J. v.d. Voorde uit Hulst en 2. C. Koole uit Zand- beig. In Lamswaarde hebben ze Van Dorsselaer nauwelijks zonder taxi gekend. In de der tiger jaren had hij er al een, 't was een van de eerste auto's in het dorp. Nog eerder dan met een taxi, reed Van Dorsselaer met een busje. Daarmee on derhield hij lijndiensten in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Busje en lijndienst werden la ter aan de tramwegmaat schappij verkocht, waarbij Van Dorsselaer na de oorlog nog een tijdje de grote bussen bestuurde. Klandizie was er volgens Van Dorsselaer altijd genoeg. „Als we met een ander gaan, dan weet heel 't dorp waar we gezeten hebben", zo vetelden hem de klanten. Tij dens de crisistijd was het slap, tijdens de oorlog eveneens. Toen deed de auto dienst voor de ondergrondse. Van Dorsse laer was ook de laatste jaren geen rit te ver. Amsterdam, Rotterdam, Leiden, Utrecht, Maastricht en Brussel waren nogal eens het reisdoel, zo zegt hij. „Een ongeluk heb ik nog .nooit gehad. Ik ben wel eens een paar keer aangereden, maar daar kun je niets aan doen", is zijn commentaar. Prognostiek - In café C. Weemaes namen 92 personen deel aan de prognostiekwed- strijd. Doelwit van alle ont spanning was de uitslag van de ■vedstrijd Clinge-Zeeiand Sport. Het werd 1-1, wat E. iferstraeten, J. de Nijs, M. Seghers-Picavet, W van Broeck en D. van den Bergen tot prijswinnaars maakte. A. van den Branden, mevr. Ras, D. van den Bergen, Th. van Dixhoorn en F de Keyzer wonnen de extra prijzen. HET aantal doden door het slechte weer in het oosten van Turkije is tot vijftien gestegen. Er zijn tien gewonden. MIDDELBURG - Op 76- jarige leeftijd is gisteren in Middelburg overleden de heer M. van Hijfte uit Vlissingen. De heer Van Hijfte was een van de oprichters van de sport vereniging Walcheren, veertig jaar lang tiaar voorzitter en sindsdien erevoorzitter. Naast zijn activiteiten in de sportwe reld heeft de heer Van Hijfte zich zeer verdienstelijk ge maakt in de kruisverenigingen en gezondheidsorganisaties. Hij was onderscheiden me* het ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau, de pauselijke onderscheiding Ridder in de Orde van de H. Gregorius en Pro Eclessia et Pontifice en hij droeg de bondsspeld van de KNVB. KPJ - De katholieke platte landsjongeren (KPJ) afdeling St. Jansteen houden vrijdag de jaarvergadering. De bijeen komst wordt gehouden in café Sport. Men begint om acht uur. Kaartwedstrijd - Aan de' kaartwedstrijd om paling in het café van E. Ottjes namen 38 kaarters deel. De uitslag: 1. R. van de Velde - A. van den Ende, 2. J. de Vlaminck - G. de Rijk, 3. P. Stevens - P. Koene, 4. A. der Weduwe - E. Stevens, 5. B. Schelfhout - J. Vernimmen. Verliezersronde: 1. R. Savooij - A. van Iteghem, 2. R. Moor- thamer - A. Vernimmen. WENEN - Sim Wiesenthal heeft gisteren aangekondigd dat hij Oostenrijkse oorlogs misdadigers in het vervolg met rust zal laten omdat vrijwel alle processen tegen hen voor Oostenrijkse rechters zijn ge ëindigd met vrijspraak. Tegelijkertijd sprak hij ge ruchten tegen als zou het joodse documentatiecentrum in Wenen gesloten worden. Wiesenthal zei dat hij min of meer gedwongen was zijn kan toor op het Rudolfsplatz te verhuizen omdat omwonenden vreesden dat het een mikpunt zou kunnen worden van terro ristische aanslagen. )van een onzer verslaggevers) HULST - Voor de vor mingsklas van de'vroegere huishoudschool St. Martha bestaat het leren niet alleen meer uit gesnuffel in boeken en het doen van practische oefeningen binnen de muren van de klas. De werkzaam heden tijdens de lessen Ne derlands en Maatschappij hebben de ongeveer 20 leer lingen aan de vooravond ge bracht van een toernee, die hen op de planken zal bren gen van menig Oost-Zeeuws, Vlaams buurthuis, vereni- gings gebouw of bejaarden centrum. Van de revue „Licht don ker licht donker licht", die ze daartoe in elkaar gestoken hebben zullen niet alleen de toeschouwers plezier heb ben. Als lachende derde zal uiteindelijk Jantje Beton op stap gaan. Voor hem zijn na melijk de giften bestemd, die de klas met het opvoeren van de revue hoopt binnen te krijgen. Het waren de expressieles- sen bij juffrouw Bergers, die Mary de Kort, Patricia Kroes en Ans Willemstein aan het begin van dit schooljaar in spireerden tot een idee, dat uiteindelijk tot het in elkaar steken en opvoeren van de revue hebben geleid. Direc teur J.P. van der Wielen vond het een aardig plan en juf frouw Burgers greep haar lessen Nederlands en maat schappijleer dankbaar aan om aan de initiatieven vorm te geven. Er werden ideeën uitgewerkt, teksten geschre ven, liedjes gemaakt en caba ret sttHtjSS"bedacht. De-Ue** jaarden van het centrum De Blaauwe Hoeve hebben al van het resultaat mogen ge nieten. „Licht donker licht donker licht" bleek uiteinde lijk een een bonte mengeling van humor, ernst, vrolijke en minder leuke kijkjes in het dagelijks gebeuren. „Je hoort zelden iets goeds over de jeugd, maar zoiets bewijst toch. maar weer eens dat ze tot heel wat in staat zijn", zo reageerde een van de bejaar den in de zaal. Iedereen uit de klas komt wel een of meerdere keren op het toneel. Iedereen heeft ook meegewerkt bij de opzet van het geheel. Momenteel zijn de leerlingen bedrijfsleven en middenstand aan het bewer ken voor het beschikbaar stellen van wat prijzen voor een verloting, die ze tijdens de voorstelling willen hou den. Ook de opbrengst daar van gaat naar Jantje Beton, het ventje, dat centen inza melt voor het oprichten van speelgelegenheden in wijken waar die nog niet zijn. Iedereen uit de klas kijkt momenteel ook om zich heen naar mogelijkheden om de revue op te voeren. Vrijdaga vond gebeurt dat in Graauw tijdens de feestavond van de katholieke actie. Woensdag gebeurt dat voor de leerlin gen van de mavo, waar de meeste vormingsklassers van afkomstig zijn. Een dag later trekken de leerlipgen naar Groenendijk. Dan vindt een uitvoering plaats in het be jaardencentrum St. Antho- nius. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN - De jaar lijkse markt voor vee, paarden en varkens wordt dit jaar op donderdag 4 maart gehouden. Het jaarmarktcomité komt vanavond (donderdag) om acht uur bij elkaar in café De Kroon. Wegens het bedanken van de heer J. Dobbelaer moet een nieuw bestuurslid- penningmeester worden geko zen. De heer Dobbelaer vond het tijd worden zijn werk zaamheden aan een jongere kracht over te dragen. (Van onze correspondent) ST. JANSTEEN - Voor le den van de Oost-Zeeuws- Vlaamse Vogelwacht „De Steltkluut", verdere belang stellenden en tevens school jeugd, wordt zondag een fiet stocht gemaakt langs het Groot Eiland en door de bossen van de Watermaatschappij Zeeland. De bedoeling van deze fietstocht is het observe ren van vogels. De tocht begint om half tien aan de kerk te St. Jansteen en staat onder leiding van de heer A. de Kind. HULST - Aan de schieting bij S. Blommaert te Hulst de den 38 liefhebbers mee. E. Boussen uit Kapellebrug schoot de hoge vogel. C. van Gassen uit Hulst schoot de eer ste zijvogel, A. Lauwereijs uit Hulst de tweede. A. de Nijs (Hulst), haalde de extra hoge vogel naar beneden. Vercoute- ren en A. Lauwereijs (beiden uit Hulst) schoten de meeste vogels (vier) Zondag om drie uur wordt op dezelfde plaats weer geschoten. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND - In het gemeentehuis te Heinkens- zand had de nieuwjaarsreceptie plaats van de gemeente Borsele. Burge meester en wethouders met hun echtgenoten namen de ge bruikelijke wensen in ont vangst van talloze ingezetenen van de gemeente Borsele. De nieuwjaarsreceptie had verder een informeel karakter. (Van een onzer verslaggevers) OVERSLAG Maandag opent de Belgische staatssecre taris K. Poma (leefmilieu) in de grensplaats Wachtebeke een tentoonstelling over het kre- kengebied in het noorden van Oost-Vlaanderen. De tentoon stelling wordt georganiseerd door het Gents Actiecomité Leefmilieu en gehouden in het krekenhuis Overslag 46 te Wachtebeke. Het GAL wil middels deze tentoonstelling de aandacht vestigen op de waarde van de kreken en de gevaren, waar door ze bedreigd worden. De opening vindt plaats om zes uur 's avonds. (ADVERTENTIE)' Café-Restaurant De zaak voor Uw familiediners. Vis- en vlees specialiteiten Tafelreservering is aanbevolen. Dinsdags gesloten BIERKAAISTRAAT Q HULST Tel. 01140-3444 (Van een onzer verslaggevers) HULST - In Hulst bestaan momenteel vergevorderde plannen voor de bouw van een grote nieuwe school voor indi vidueel, lager en middelbaar beroepsonderwijs (vroeger huishoudschool). Rond de jaarwisseling is het ministeri eel besluit binnengekomen, waarin principiële goedkeu ring wordt verleend voor de bouw van de school. Het be stuur van de huidige St.- Martha-school is nog met het gemeentebestuur in onder handeling over de plaats, waar de school zal worden gebouwd. De St.-Martha-school is momenteel verspreid over vier gebouwen, waarvan drie in Hulst en een in St.-Jansteen. Het hoofdgebouw staat mo menteel bij de Paardenmarkt in Hulst. Als de nieuwbouw is ^dtealiseerd zullen zeer waar schijnlijk al deze gebouwen verlaten worden. Het school bestuur buigt zich momenteel nog over een lokalenplan. Het is de bedoeling om twee gym nastiekzalen in de nieuwbouw onder te brengen. Het schoolbestuur heeft driemaal verzocht om de school te mogen bouwen. De eerste keer gebeurde dat al in 1969, de tweede keer in 1971 en de laatste keer in 1975. (ADVERTENTIE) Dagelijks levende KREEFTEN - OESTERS PALING en FOREL Hulst, achter de kerk Telefoon 01140-3914 (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG - Het raadslid C. de Croock heeft in de laatste raadsvergadering van Aardenburg zijn veron trusting uitgesproken over het optreden van de Maldegemse politiecommissaris van Hoof. Deze had op zaterdag 27 de cember een Eedese jongeman op Nederlands grondgebied aangehouden, gedwongen in zijn auto te stappen om vervol gens richting Maldegem te verdwijnen. Samen met een vriend had deze jongeman vuurwerk nabij de woning van de heer van Hoof afgestoken. De jongeman kreeg van de betrokken poli tiecommissaris een uitbrander waarnahij weer huiswaarts werd gestuurd. Een paar Ee denaars waren getuigen van deze „ontvoering" en waar schuwden de politie. „Dit muisje zal beslist een staartje hebben", zo beloofde burgemeester drs. W. Locke- feer. Desgevraagd zei hij, dat een onderzoek zal worden in gesteld naar het optreden van de Belgische^pplj.tjejnao. „De zaak is in behandelingzo zei hij ons. Overigens was de heer Loc- kefeer verbaasd over hel op treden van de Belgische poli tiefunctionaris. „De verstand houding tussen de korpsen in Maldegem en Aardenburg is dermate goed, dat als contt met onze politttttensen was opge nomen, deze beslist een repri mande aan de betrokken scho lier zouden hebben overge bracht". De heer Lockefeer was van mening dat een onder zoek naar de gedragingen van de heer van Hoof de goede ver- standhouding tussen de ge meentebesturen van Malde gem en Aardenburg niet zou verstoren. De politie kwam in de dins dagavond gehouden raadsver gadering nog meer ter sprake. Blijkens geruchten zou de tot nu toe zelfstandige groep Aardenburg-Sluis na het ver trek van adjudant A. Koert worden opgeheven en organi satorisch vallen onder rijkspo litie Oostburrrrg. Een overwe ging die niet in dank werd af genomen, zoals bleek. Na overleg tussen de rijkspo- litiecommandant overste Lan; ting en de burgemeesters van Sluis en Aardenburg, kwam vast te staan dat ae groep Aardenburg-Sluis zelfstandig zal blijven en dat een sollicita tie naar het ambt groepscom mandant in Aarndeburg wordt opengesteld, zo deelde de heer Lockefeer de raad mee. DE STEM VAN DONDERD/ (Van een onzer verslaggevers) GOES - Het aantal gevon den fietsen in het politiebu reau in Goes is dusdanig toe genomen dat de politie ge noodzaakt is tot verkoop van de karretjes over te gaan. Ieder die vorig jaar een fiets is kwijt geraakt wordt in de gelegen heid gesteld op zaterdag 10 ja nuari tussen 10 en 12 uur en tussen 14 en 15 uui de opgesla gen fietsen te bekijken. 'Wê Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur. Tijdelijk regen en later enige daling van temperatuur. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 tot 2, min. temp. om streeks 6 graden, max. temp. omstreeks 9 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent, kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 4, min. temp. om streeks 4 graden, max. temp. omstreeks 7 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent, kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Konstanz 265 min 1, Rhein- t'elden 175 plus 1, Plittersdori 309 min 11, Maxau 369 min 10, Plochingen 160 min 1, Mann heim 205 min 7, Steinbach 183 min 8, Mainz 255 min 11, Bin- gen 135 min 10, Kaub 175 min 10, Trier 299 min 5, Koblenz 203 min 17, Keulen 222 plus 24, Ruhrort 404 plus 52, Lobitb 1008 plus 55, Pannerdense Kop 985 plus 54 Nijmegen 798 plus 52, IJsseikop 9r8 plus 49, Eefde IJssel 460 plus 42, De venter 334 plus 31, Katerveer-Spooldei sluis 72 plus 8, Monsin 5495 plus 23, Borgharen 3979 plus 27, Be- lfeld 1158 min 10, Grave bene den de Sluis 499 min 6. Morgen, vrijdag 9 jan Bergen op Zoom 8.27-21.03 Hansweert Terneuzen Vlissingen Wemeldh'ee 7.47-20.25 7 15- 19 55 6 46 19 '22 8 18 20 45

de Stem | 1976 | | pagina 2