Het laatste gevecht van Carter T ekort milioen t ONZEKERHEID IN MONTREAL Henk Wen betaalt boete niet Jfilffliulj 'I ■file plaats mat Man BHHLI Sneeuw per vrachtwagen voor Innsbruck Christ van der Smissen over EK 47/2 in Vught:. I boksen IN NEDERLANDS BETAALD VOETB II ie zege Corver Sensatie Vrijheid Argentinië trekt zich terug een milioen gulden aan prijzen rnze sportredactie) INGEN - Het eerste van de Vlissingse ta- vereniging Marathon oot succes geworden, de gehele dag gespeeld rettige en spannende de derde klas was de dstrijd tussen Arne- I en Middelburg-Zuid r spannend. De beslis- pas in de laatste par- ieslissing liet dan nog vachten tot de derde en set tussen Leo Goor- en Jan Corver. spelers waren aan el- vaagd en gaven elkaar imbreed toe. De beslis- l in de laatste minuten boeiende treffen uit in rdeel van Jan Corver ddelburg-Zuid. In de ilasse moest Marathon nederlaag incasseren :aldina uit XZierikzee, ar Cor van der Elshout i van der Want een kans finaleplaats verloren aan. thon 2 speelde nu om de >n vierde plaatstegen t Kloosterzande. Van hout bleek in dit duel jewassen tegen den 12- Erik Hamelaar van jndstanden zagen er als klasse:l. burg-Zuid: 2. Arne- 3. Scaldina; 4. 't Marathon. Ie klasse: 1. Schaldina; ind; 3. Marathon 2; 4. St. Laurens; 6. Mara- 7. Kapelle; 8. 't Zand 3. eer L. van Noort, vice- ter van de afdeling ta- is van de sportvereni- arathon reikte na afloop zen uit. Hij Bedankte me ASB Uitzendbureau Stellingbouw Zeeland jeide sponsors en ook de anisvereniging Wester voor het beschikbaar van het materiaal. De neker voor de best ge- ;e vereniging ging naar na uit Zierikzee, dat de volgend jaar weer mag ligen. in onze sportredactie) 5 VAN GENT - Het jeug- schaaktalent Helmut in, lid van de schaakver- ig Het Witte Paard uit 'an Gent-kampioen van rland in de jeugdcatego- t 13 jaar - heeft opnieuw een voortreffelijk resul- ezorgd. Cardon, die heeft enomen aan het open kkampioenschap van en - in de leeftijdsgroep jaar - behaalde in Enge- een zeer fraaie tweede de categorie waarin Car- uitkwam waren maar 103 jeugdschakers inge- L Hij kwam in dit toernooi elf ronden waarin het serse systeem werd toege- zes keer tot winst, vier tot een remise en moest iederlaag incasseren. John Ier Wiel, winnaar van het toernooi was eveneens de partij in Londen. Hij onbedreigd winnaar in eftijdsgroep tot 20 jaar. it de successen van Hel- Cardon ook nationaal be lheid hebben gekregen t wel uit het feit dat de e jeugdschakers een uit- DE STEM VAN DONDERDAG 8 JANUARI :ns het Hoogoventoernooi, deze sterk bezette jeugd- camp wordt deelgenomen Chiel Jan den Boer (win- van de jeugdgroep in het goventoernooi van vorig Han Jansen (Nederlands pioen tot 16 jaar), Jan ans (kampioen van de gse Schaakbond 1975) en nut Cardon, de nationale ipioen bij de jeugd tot 13 „ETIEK - De Belgische at- Miel Puttemans wil zater- in Pantin (Fra) zijn eigen eldindoorrecord op de 0 meter aanvallen. In 1974 cht hij in dezelfde hal het ard op 13.24.6. ERDE KLAS A 3-6 Seolto 3 3-6 Luctor 3 4-3 [ERDE KLAS B 4-7 Ondo 3 4-5 Swift 4 4-4 IERDE KLAS C 4-7 Luctor 4 3-5 Togo 5 3-4 4-2 4-1 3-2 3-0 a-l 3-0 PATERSON - Rubin „Hurricane" Carter vierde vorig jaar zijn tiende Kerstmis in de ge vangenis. De 38-jarige negerbokser - een groot ijveraar voor de gelijkheid van burgerrechten in de Verenigde Staten - voert momenteel het belang rijkste gevecht van zijn leven: de strijd om de vrijheid. Het leven van Rubin Carter, die als bok ser altijd met een kaalge schoren hoofd in de ring kwam, is een aaneenscha keling van tegenslagen geweest. Rubin Carter werd op 6 mei 1937 in Clifton (New Jer sey) geboren als zoon van een baptisten-diaken. Het me rendeel van zijn achtendertig levensjaren bracht hij door achter gevangenismuren. In de gevangenis studeerde hij rechten, verloor bij een vechtpartij een oog en schreef er zijn autobiografie „De zestiende ronde, van uitdager nummer één tot ge vangene nr. 45472". In de tijd die hij niet in de gevangenis doorbracht, bok ste Carter 91 wedstrijden, 51 twee negers werden neerge schoten, is er de oorzaak van dat Rubin Carter, die dooi zijn geweldige snelheid in de ring de bijnaam „Hurricane" (orkaan) verwierf nooit een tweede kans op een titelge vecht heeft gekregen. Rubin Carter werd met John Artis, een andere neger, gearres teerd en schuldig bevonden bij de amateurs en 40 als pro- fessional. De belangrijkste profwedstrijd was die op 14 december 1964 tegen de toe nmalige wereldkampioen in het middengewicht Joey Giardello. De dood van drie blanken, die op 17 juni 1966 in een bar in Paterson door aan de moord op drie barbe- zoekers. Het tweetal werd veroordeeld tot langdurige gevangenisstraf. Het proces dat Carter en Artis kregen heeft de nodige vraagtekens opgeroepen. De hevige rassenrellen, waarmee men in 1966 in de Vei enige Staten te kampen had en het allesbehalve smet teloze verleden van Carter, waren er de oorzaak van dat de rechters hem zeer arg wanend bekeken. „Het beste dat ik van mijn kinderjaren kan zeggen", aldus Carter in zijn boek, „is dat ik ze heb overleefd". Op vijfjarige leef tijd werd Rubin Carter voor het eerst met geweld gecon fronteerd. Hij vocht met een buurjongen die bij de Carters kolen had gestolen. Drie jaai later werd hij door zijn vader bij de politie aangegeven na dat hij hem betrapt had op een winkeldiefstal. Cartel sloot zich aan bij een jeugd bende die opereerde onder de naam „Apachen". Hij werd gearresteerd en ontsnapte ternauwernood aan opslui ting in een opvoedingsges ticht. Als elfjarige raakte hij voor de eerste maal in de ge vangenis. Tijdens een vecht partij had hij een van zijn f tegenstanders neergestoken. Dit keer belandde hij wel in een opvoedingsgesticht, waar hij vele maleh betrok ken was bij vechtpartijen. Op 17-jarige leeftijd ontsnapte hij uit de inrichting waarna hij zich als vrijwilliger meldde bij de 101e divisie van de luchtmacht Het militaire leven beviel de jonge Carter uitstekend omdat het „meer biedt dan sex en veel rechtvaardiger is dan het burgerleven". Carter werd ingedeeld bij de para chutisten en gestationeerd in West-Duitsland. In Duits land bokste hij ook zijn eer ste wedstrijd. Het werd een sensatie. De volkomen onbe kende Carter versloeg Nelson Glenn, de militaire kampi oen, door knock out. „Die overwinning betekende een (Van onze sportredactie) DEN HAAG - De raad voor het betaalde voetbal, die eind 1974 werd ingesteld om een bijdrage te leveren aan het gezondmaken van het betaalde voetbal in Nederland, con cludeert in het rapport, dat deze week aan de minister van CRM werd aangeboden, dat het betaalde voetbal in de toekomst moet rekenen met een tekort van 25 miljoen gul den. In het rapport stelt de raad vast dat het tekort per toeschouwer tijdens competitiewedstrijden ongeveer 3,25 bedraagt. Wanneer het betaalde voetbal uitsluitend op de recettes zou moeten draaien, zou het tekort gemid deld zelfs het dubbele zijn. In de raad zijn naast de KNVB en de belangenorganisaties van spelers, trainers, clubs en scheidsrechters ook gemeenten en de overheid vertegen woordigd. Uitgaande van een model, waarin het betaalde voetbal in Nederland in de nabije toe komst moet functioneren, wordt het tekort geraamd op 25 miljoen gulden. Door bij dragen van gemeenten (subsi dies), bedrijfsleven, toto en lotto bedraagt het ongedekte tekort ongeveer 12 miljoen gulden. Volgens de nota kan de raad niet voor een concrete op lossing van de financiële pro blemen zorgen. Men „filosofeert" over een aantal zaken en er is ook een streefsituatie. Daarin is ruimte voor zes clubs van Europees niveau, acht teams van gemid deld eredivisiepeil en vijftien ploegen van gemiddelde eerste INNSBRUCK (UPI) - Vijf honderd vrachtwagens zijn ingezet om de Winterspelen, die over ruim vier weken in Innsbruck beginnen, te red den. Evenals tijdens de Win terspelen van 1964 kampt de organisatie met een tekort aan sneeuw. De pistes waar over een maand gestreden gaat worden om het ereme taal, geven nu nog een aan blik alsof het hoogzomer is. Erg bezorgd maken de orga nisators zich echter niet. Karl Heinz Klee, voorzitter van het organisatiecomité: „De Spelen kunnen gewoon doorgang vinden. De tijd is nu alleen aangebroken om sneeuw van de omliggende bergen te balen". Om de pistes op tijd klaar te krijgen zijn 500 vrachtwa- gens van het leger onderweg van de Brennerpas, dichtbij de Italiaanse grens, naar In nsbruck. De kosten van deze sneeuwoperatie bedragen 250.000 dollar (ruim 650.000 gulden). Het grootste pro bleem is de piste waar de af dalingen worden gehouden Deze heeft meer sneeuwbe- dekking nodig omdat er gro tere snelheden worden be reikt divisie sterkte. Bovendien is er nog een „bruggroep" van acht clubs voorzien. Die acht teams zouden dan de staart van de eredivisie en de kop van de eer ste divisie moeten vormen. Bij realisering van de streefsitua tie wordt het tekort echter zo hoog, dat de realisatie bij voorbaat onmogelijk lijkt. De raad wil er daarom van uitgaan - althans voorlopig - dat de situatie van nu, waarbij een aantal eerste divisieclubs in de marge van het betaalde voetbal spelen, gehandhaafd moet blijven. In dat geval is er in de eerste divisie plaats voor vier brugclubs, zes teams van een gemiddeld niveau en negen ploegen van een margihaal ni veau. In deze situatie, het rap port gaat dan uit van de veron derstelling dat bij een goede kwaliteit van het spel, goede doorstroming met amateus- voetbal en verbeterde accom modaties de recettes zullen, toenemen, zal er nog altijd een tekort van 20 miljoen gulden zijn. Uitgaande van het recette- peil in het seizoen 1974/75 ko men de tekorten op een totaal van 25,9 miljoen gulden. Bij een stijging van de recettes met dertig procent bedraagt het te kort 19,8 miljoen. Het betaald voetbal wil, met als aanzet het rapport van de raad betaald voetbal, steun van de overheid vragen. Als die steun er komt zal het volgens de nota van de raad betaald voetbal noodza kelijk zijn de inkomens van de clubs te spreiden. Men denkt daarbij aan een vorm van de ling van de recette of bepaalde heffingen. De clubs, die in gun stige financiële omstandighe den verkeren, zullen forse be dragen moeten betalen ten be hoeve van de noodlijdende verenigingen. Volgens de raad is dit gezien de grote onder linge afhankelijkheid, een ver antwoorde methode. AUTOSPORT Michel Lutz (Fra) is met zijn Honda 250 XL in de rally Cóte d'Ivoire - Cóte d'Azur verongelukt. Lutz, die een vrouw en dochtertje ach terlaat, kreeg bij een snelheid van 150 kilometer per uur een klapband. De 29-jarige Michel Lutz werd uit zijn wagen ge worpen en kwam in een ravijn terecht. Christ van der Smissen: geen ideale voorbereiding MOOIE TRAINING (Van onze sportredacite) ST.-WILLEBRORD/ Christ van der Smissen heeft een verre van ideale voorbe reiding gehad op het Europese kampioenschap 47/2, dat van daag in het sportcomplex Ou- werkerk in Vught van start gaat. De Willebrorder, voor wie het de tweede Europese ti telstrijd in deze spelsoort is, snelde de laatste maand van het ene toernooi naar het ande re. Het afgelopen weekend nam hij nog deel aan het Walda-driebandentoernooi en gisteren moest hij nog op en neer naar Enschede om te spe len voor de topteam- biljartcompetitie. Christ van der Smissen: „Dergelijke zaken zijn natuur lijk nooit bevorderlijk voor je spel. Voor zo'n kampioenschap zou je eigenlijk twee of drie weken moeten trainen. Er staat echter zoveel op het pro gramma dat dat er niet van komt. Ik heb dinsdag welis waar de hele middag en avond getraind voor het 47/2, maar ik heb wel gemerkt dat ik nog niet vast ben". De Willebrorder heeft echter wel eens meer - toen hij in mili taire dienst was bijvoorbeeld - niet optimaal naar een titel strijd kunnen toeleven en dan was het nooit zo dat hij ver be neden zijn kunnen speelde. Maar afgezien van de voorbe reiding slaat van der Smissen zijn titelkansen toch niet zo hoog aan, ondanks het feit dat titelhouder Framjois Connes- son (Frankrijk) en nationaal kampioen Hans Vultink in Vught verstek laten gaan. Van der Smissen: „Ik zie het voor mij als een heel mooie training. Het is pas de tweede keer dat ik aan dit kampioenschap deel neem en dan vind ik niet dat ik veel mag verwachten. Maai natuurlijk zal ik wel mijn uit erste best doen". Dat Vultink, die in de finale van het nationale kampioen schap in Enter Van der Smis sen zijn enige nederlaag toe bracht, en Connesson niet van de partij zijn, maakt de West brabander niet zoveel uit. „Ik had liever gehad dat ze er wel bij waren geweest. Vooral met het oog op het moyenne. Vol gens mij zou ik niet van hen hebben gewonnen, maar veel kun je daar ook niet van zeg gen, want vorig jaar won ik in de eerste ronde van Connesson, die kampioen werd, en Vultink heb ik in het 47/2 ook wel eens verslagen. Doordat zij er nu niet bij zijn is de sterkte van het toernooi wat afgenomen, maar veel ver schil zal het voor mij toch niet maken. Hose, Wafflard, Dufe- telle en Stenzei zijn ook alle maal ervaren spelers. Ze heb ben allemaal een hoger gemid delde dan ik en dat zegt toch wel veel". Van der Smissen, die in de eerste ronde uitkomt tegen de Oostenrijkei Stenzei, blijft tij dens het toernooi niet in Vught overnachten. Hij rijdt na de avondpartijen naar huis om de volgende dag voor de middag partijen terug te keren, net zoals hij dat bij de nationale titelstrijd bandstoten in Val- kenswaard deed. Van der Smissen: „Als het ver weg is kan het natuurlijk niet, maar als het zo dichtbij is vind ik het veel fijner om naar huis te gaan. Anders sta je om tien uur op moet je om twee uur spelen en weet je niet wat je in die tussenliggende vier uur moet doen. Dan zit je je echt te ver velen". De tweede Nederlandse ver tegenwoordiger, Louis Ha- vermans, die in Valkenswaard ook niet overnachtte, blijft wel het hele toernooi in Vught. „Ik dacht toch dat het beter was om in Vught te blijven. Je weet het nooit met het weer en ik vind ook dat als je naar huis gaat je gauw teveel afgeleid wordt", aldus de Zunderte- naar, voor wie veel meer dan voor Van der Smissen geldt dat hij enorm veel kan opsteken op Europees niveau. „Ik hoop veel te leren", aldus Havermans, die na zijn succesvolle stap naar de ereklasse in het libre binnenkort gaat proberen ook dat peil bij het driebanden te halen. „In het begin zal ik me wel moeten aanpassen. Dat is bij de twee nationale kampi oenschappen in de ereklasse die ik tot nu toe gespeeld heb ook gebeurd. Ik heb het voordeel echter dat ik vrijuit, kan spelen. Ik ben jong en heb in zo'n eerste Eu ropees Kampioenschap niéts te verliezen Hoewel anderen er dankbaar gebruik van zullen maken ga ik in ieder geval niet verdedigend spelen. Dat kan altijd nog als de matchpunten voor mij ook erg belangrijk worden". HEIN GROOTHUIS ommekeer in mijn leven", al dus Carter in zijn boek. „Ik werd na de overwinning op Glenn onmiddellijk overge plaatst naar de sociale dienst, waar ik een luxe leven had in vergelijking met dat van vele andere negersolda ten. Ik behoefde nu alleen maar te trainen en te bok sen". In 1956 werd Rubm Carter gedemobiliseerd. Hij keerde terug naar Paterson en vond werk als vrachtrijder. Met gespaard geld kocht Carter een eigen wagen en het leven zag er veelbelovend uit. De vlucht van enkele jaren tevo ren uit het opvoedingsges ticht kreeg toch nog gevol gen. Hij stond nog steeds op de lijst van gezochten en de politie arresteerde hem. Ru bin Carter verdween op nieuw in de gevangenis, raakte zijn meisje en mooie wagen kwijt. Bovendien ver loor hij de rechten die hij gdoor zijn vrijwillige dienst neming had verworven. Nauwelijks weer op vrije voeten beging hij een diefstal met geweldpleging. Het ge volg was een veroordeling tot negen jaar gevangenisstraf. In de gevangenis van Trenton (New Jersey), waarin alleen de „onverbetelijken" worden opgesloten, werd Carter een eenling. Om fit te blijveh was hem niets te veel. Zijn dagin deling zag er in die jaren als volgt uit: om vier uur op staan, gymnastiek die dage lijks vijfduizend oefeningen omvatte en elke dag 25 kilo meter hardlopen op het ge vangenisterrein. Verder bracht hij zijn tijd door met het lezen van Freud en Ma- chiavelli. Op 21 september werd Car ter in vrijheid gesteld en hij nam zich daarbij voor nooit meer binnen gevangenismu ren te komen. Een van zijn vroegere bewakers werd zijn manager en Rubin Carter be gon zijn loopbaan als be roepsbokser. Maar niet al leen in de ring liet hij van zich horen. Ook als strijder voor gelijke burgerrechten kreeg hij naam bij de Ameri kaanse pers en de politie. „De haat van de politie jegens mij was dikwijls de oorzaak van mijn veroordelingen", aldus Carter in zijn autobiografie. In 1963 trouwde Carter en hij Kverd vader van een doch ter. Zijn carrière als profbok ser verliep voorspoedig en jaarlijks verdiende hij ,200.000 dollar (toen ruim 700.000 gulden). De moord, die op 17 juni 1966 in de Lafayette-bar in Paterson op drie blanken werd gepleegd, maakte een einde aan een Te ven dat nu vol beloften leek. Rubin Carter behoorde tot degenen die werden verdacht maar na een verhoor van ruim zeventien uur moest de politie hem toch vrij laten. Carter vertrok naar Argenti nië waar hij op punten ver loor van Rocky Rivera. Het was zijn laatste bokswed strijd. Er lag weliswaar een getekend contract voor een partij tegen Dick Tiger, de toenmalige wereldkampioen m het middengewicht, maar het gevecht vond nooit plaats. Carter werd gearres teerd en wegens moord tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Rubin Carter heeft altijd volgehouden on schuldig te zijn, maar al zijn verzoeken om herziening werden afgewezen. Eind vo rig jaar kwam zijn zaak plot seling weer in de publiciteit. Twee getuigen a charge in het proces tegen Carter. Arthur Bradley en Alfredo Bello, trokken hun belastende ver klaringen in. Zij gaven toe meineed te hebben gepleegd na intimidatie door politie en beloften van strafverminde ring. De twee getuigen, die op het ogenblik van de moord' een inbraak pleegden in een naburige fabriek, verklaar den tijdens het proces dat zij de beklaagden gewapend de bar hadden zien verlaten. Het wapen dat Carter zou hebben gebruikt werd nooit teruggevonden. Ook een proef met de leugendetector viel negatief uit. Nu pas - acht jaar later - is het verslag daarover vrijgegeven. De „Star Ledger", een dagblad uit New Jersey heeft het be staan van een derde man onthuld op wie zware ver denkingen rusten. De zaak Carter houdt reeds maanden de publieke opinie in de Verenige Staten bezig omdat de New York Times er veelvuldig over schreef. Bo vendien hebben bekende fi guren uit de sport- en show- wereld zich voor Rubin Car ter ingezet. In het comité dat zich zeer actief voor de vrijla ting van Carter inzet hebben o.a. Muhammad Ali, de we reldkampioen zwaarge wicht, en zanger Bob Dylan zitting. Het comité had bij de gouverneur van New Jersey, Brendan Byrne, een verzoek ingediend om Carter nog voor het einde van het jaar 1975 voorlppig in vrijheid te stellen. Byrne is daar - waar schijnlijk met het oog op de gouverneursverkiezingen - niet op ingegaan. De gouver neur van New Jersey wacht liever op de uitspraak van het hof van cassatie, waarbij Ru bin Carter opnieuw een ver zoek om herziening van zijn proces heeft ingediend. De uitspraak van het hof wordt op 12 januari verwacht. (Van onze sportredactie) MONTREAL - In de Olympische stad 1976 Mon treal weet men nog altijd niet precies waar men aan toe is. In Canada is iedereen er op dit moment wel zeker van dat de Zomerspelen dit jaar door gaan, maar de vraag blijft: hoe gaan de Olympische accommoda ties er werkelijk uitzien? Ten aanzien van het ruim 5 jaar geleden gelanceerde idee om een Olympisch stadion te bouwen dat qua vormgeving en toeschouwerscapaciteit, het complex van 1972 te München zou moeten overtreffen, is de afgelopen maanden nog maar weinig over gebleven. Het Olympisch stadion van Mon treal zal een somber aanzien krijgen; het aantal toeschou- (Van onze sportredactie) UTRECHT - De situatie bij FC Utrecht blijft erg gespan nen. Het bestuur heeft afgelo pen maandag middenvelder Henk Wery voor zifn houding tijdens de wedstrijd tegen NAC, toen Wery, die het niet eens was met zijn vervanging een lege bierkrat naar de dug out in casu naar Jan Rab smeet, een boete opgelegd van 400 gulden. Wery heeft verklaard deze boete niet te willen beta len en wil een nieuw gesprek met het FC Utrecht-bestuur. Het bestuur van de Utrechtse eredivisie-club voelt daar echter niets voor omdat men zowel de lezing van trainer Jan Rab als van Wery heeft gehoord en naar aanlei ding daarvan tot deze forse boete heeft besloten. Wery blijft echter bij zijn standpunt dat wanneer er geen oplossing wordt gevonden hij weigert om zondag in de wedstrijd tegen Feyenoord uit te komen. Wan neer de FC Utrecht-speler in deze weigering volhardt, zal het bestuur echter discipli naire maatregelen nemen. VOETBAL - De eerste divi sieclub FC Vlaardingèn heeft een Joegosiaviër gecontrac teerd. Het is de 25-jarige Dra- pic Predrag die uitkwam voor de eredivisieclub Novi Sad uit Vojvodina. wers zal met enkele tiendui zenden worden ingekrompen. En vooral dat laatste zorgt op dit moment in de Canadese hoofdstad voor de nodige pro blemen. Want tijdens de voor verkoop van de kaartjes voor de openings- en sluitingscere monie is men uitgegaan van een maximale bezetting. Het stadion, dat 17 juli van dit jaar het Olympisch gebeuren voor het eerst zal gaan herbergen, mist evenwel ruim 10.000 van de reeds verkochte plaatsen. En dat alles leidt er momenteel toe dat men in Canada nog al tijd niet is begonnen met het uitgeven van de reeds ver kochte plaatsbewijzen. De Canadese autoriteiten verkondigen dat het in omloop brengen van de toegangsbe wijzen is uitgesteld, omdat men wil voorkomen dat er valse kaartjes in omloop ko men. Maar de waarheid ligt ver van dit standpunt verwijderd. Men komt gewoon 10.000 kaarten tekort en nu wordt koortsachtig gezocht naar de oplossing van dit probleem. Het organisatiecomité van de 21ste Olympische Spelen weet echter dat er nog maar weinig mogelijkheden zijn om een goede oplossing te vinden. Per slot van rekening zijn de kosten voor het stadion, in eer ste instantie geraamd op 130 miljoen dollar, ondertussen al opgelopen tot 350 miljoen dol lar. Zorgde de totale staking van 12 weken rond de Olympi sche complexen voor een ge weldige achterstand in het bouwprogramma, ook de kos tenstijging is volslagen uit de hand gelopen. Ging men er in eerste instantie vanuit, dat voor een bedrag van 310 mil joendollar Montreal kon uit groeien tot een moderne Olympische stad, op dit mo ment heeft de totale begroting reeds het bedrag van 1 miljard dollar overschreden. De provinciale regering van Quebec speelt met de gedachte de Olympische loterij nog ge durende vier of vijf jaar voort te zetten om tenminste een deel van het te verwachten verlies, dat nu op ongeveer 600 miljoen dollar wordt becijferd, te kun nen opvangen. In Montreal zijn de eerste acht affiches van een serie van 21 - voorstellende de Olympi sche takken van sport - open baar gemaakt. De affiches worden verstrekt door. de „Olympische sportbibliotech" uit München. De meeste sym bolen zijn van de vorige spelen in 1972 overgenomen ZüRICH (UPI) - Argentinië heeft zich teruggetrokken van het voor-Olympisch voetbal toernooi, zo maakte de inter nationale Voetbal Federatie (FIFA) gisteren bekend. Ar gentinië gaf geen reden op. A! eerder bedankten Ecuador, Paraguay en Venezuela. Hier door is het aantal deelnemende landen geslonken tot zes: Bra zilië, Uruguay en Bolivia spe len in groep I, Chili, Peru en Columbia in groep 2. (ADVERTENTIE) Om zeil te Knopen Een Kompleet Neveda kant-en-klaarpakKet om zelf zo'n prachtig tapijt te knopen, bestaande uit voorbeschiiaerd stramien, knoop- naald en 100% zuivere smyrnawol Dit alles iri een handige draagkoffer. De maat van dit mooie dessin no. 3177 B is 155 x 170 cm en heeft een winkelwaarde van ca. 475.- Te winnen In de Nationale Puzzalaktle f.6. v. Nationaal Ponds Sport (Sehandlcapten.

de Stem | 1976 | | pagina 13