Regeringscrisis in Italië NaarMallorca enlbiza: nota bene met uw eigen auto! AutcAfokantieReizen CASINO'S MOGEN BESLIST NIET ELITAIR WORDEN Afrikaanse staatshoofden bijeen in Ethiopië TOPCONFERENTIE OVER ANGOLA Moge niet Casinodirecteur De Rooy: SOCIALISTEN WACHTEN BEU Tweede arrestatie na brand in La Lontiere Steeds meer omkooppogiDgen politieagenten bij heroïnehandel DECEMBI binnenland buitenland Bewoners gaan eigen wijk ontwerpen EEG bereikt akkoord met 1 unesie Exportprijs voor George Baker Selection Nieuwe wet Gebouwen Concurrentie Vakantie - expotrein van start Kampala Verontwaardiging Tegenslag Overleg Geldkraan Dam Verschuiving WIM RAMAKÏ Beurskoarssn DE STEM VAN DONDERDAG 8 JANUARI (Van onze redactie binnenland) ASSEN - De gemeente Assen heeft voor een bouw- en woon- experiment van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten in het plan Noorderpark 2 een drie hectare groot terrein be schikbaar gesteld. Vijftig ge zinnen gaan zelf wijken ont werpen en zullen zelf bepalen hoe hun buurt er uit gaat zien. Het Bouwfonds had opge roepen medewerking te verle nen en daarop heeft de ge meente Assen positief gerea geerd. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten deed deze oproep omdat het in het proces van bouwen en wohen de rollen eventueel wil omdraaien. Niet eerst bouwen en daarna bewo ners zoeken, maar samen met de gemeente en een groep wo ningzoekenden een totaalplan ontwikkelen. Sinds jaren wordt geprobeerd vorm te ge ven aan inspraakprocedures op het gebied van nieuwe woonvormen. De praktijk leert dat dit op zijn zachtst gezegd niet eenvoudig is, zo heeft het Bouwfonds geconstateerd. Het experiment in Assen houdt in dat ongeveer 50 ge zinnen of te vormen gezinnen uit Assen of omgeving met el kaar het wegenplan en het ver kavelingsplan voor een wijkje maken en dat_ zij daarna in overleg met doörhun te kiezen architecten een plan maken voor een eigen huis in dit wijk je- Ti BRUSSEL (ANP) - Woens dag zijn in Brussel de onder handelingen tussen de EEG en Tunesië over een samenwer kingsakkoord met succes afge sloten. Dat heeft een woord voerder van de Europese Commissie, „dagelijks be stuur" van de EEG, meege deeld. Het is het eerste akkoord dat de gemeenschap afsluit (in het kader van haar globale poli tiek ten aanzien van de Midde- laandse Zeelanden) met een Arabisch land in het Midden- Oosten. De onderhandelingen met Tunesië begonnen in juli 1973. Met Israël sloot de gemeen schap medio vorig jaar al een akkoord. Deze week wordt verder gesproken met Marok ko, waarmee de EEG ook al ge ruime tijd in onderhandeling is en volgende week wordt het onderhandelingsgesprek met Algerije voortgezet. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG - Pieter van Vollenhoven heeft woensdag in Den Haag de exportprijs 1975 van de stichting Conamus uitgereikt aan de popgroep George Baker Selection. Deze muzikale prijs wordt ieder jaar uitgereikt aan die groep of ar tiest die het grootste aantal platen naar het buitenland heeft verkocht. Vorig jaar was dat de Noordhollandse groep George Baker Selection, vooral dank zij de internationale hit „Una Paloma Blanca". De zes ieden van de groep kregen in het perscentrum Nieuwspoort in Den Haag woensdag ieder een plexiglas-en-zilver plastiekje uitgereikt door de heer Van Voflenhoven. De stichting comité voor Nederlandse amusementsmu ziek (Conam. s) is destijds op gericht door de Nederlandse muziekauteursrechtenorganisE Buma om de belangen van Ne derlandse schrijvers, compo nisten en Eirtiesten te beharti- gen in binnen- en buitenland. Het was de tweede maal dat de prijs werd uitgereikt. (Van onze correspondent) ROME - Italië bevindt zich in een regeringscrisis. De socialisten - de derde grootste partij van het land - hebben gisteren formeel het vertrouwen in de christen- demokratische republikeinse regering van Moro opgezegd en verklaard dit kabinet niet langer te zullen steunen. Daarmee heeft het kabinet een meerderheid in het parle ment verloren en het verder regeren is vrijwel onmogelijk geworden. De socialisten hadden eind vorig jaar al gezegd ontevreden te zijn over de economische poltiek van dit kabinet, maar toegezegd een definitief oordeel te zullen uitstellen tot maart. Rond de jaarwisseling is de zaak plotsklaps in een stroom versnelling gekomen. economische situatie en de werkgelegenheid. Door een crisis wordt dat werk gestag neerd en worden tal van drin gende beslissingen uitgesteld. De socialisten hebben ver klaard bereid te zijn mee te werken aan de formatie van een nieuwe regering, die steunt op „solide demokratische ba sis". Ook zijn zij - evenals de andere politieke partijen - tegen vervroegde verkiezin gen. De socialisten wilden niet langer wachten en trokken gis teren (woensdag) officiéél hun steun aan de regering in. Regeringsleider Moro heeft gisteren de gehele dag verga derd met zijn ministers en de leiders van de voornaamste po litieke partijen. Alle politieke krachten in Ita lië hebben de afgelopen dagen geprobeerd een crisis te voor komen. De christendemokra- ten verklaarden bereid te zijn om over alles met de socialis ten te willen praten. De socialisten hebben nu offi ciéél laten weten dat zij zich verraden voelen, omdat ze in vrijwel geen enkele belang rijke beslissing, vooral in de economische problematiek ge hoord zijn door de regering, terwijl zij die regering in het parlement wel steunden. Bo vendien willen de socialisten een opening naar links en de communisten bij het rege ringsbeleid betrekken.Dit is voor de christendemokraten een onoverkomelijke eis. Het grootste deel van de christen- demokratische partij is voor een centrumj-linkse regering, ook met de socialisten, maar voor het samenwerken met de communisten voelt men (nog) niet zoveel. De communisten zelf waren en zijn tegen de crisis nu, ook al omdat het parlement een aan tal zeer belangrijke wetten zou gaan behandelen, onder an dere met betrekking tot de BRUSSEL - De schepen (wethouder) voor de over heidsdienst in het Belgische Lalouvière is aangehouden. In de Waalse gemeente La louvière verloren in de nacht van 31 december op 1 januari vijftien jonge mensen het leven bij een brand in een dancing. De schepen voor de over heidsdiensten Hubert van der Vorde werd aangehouden op de beschuldiging onvoldoende voorzorgen te hebben geno men. Hij zou onvoldoende acht geslagen hebben op adviezen die de plaatselijke brandweer had verschaft. (ADVERTENTIE) Hierover kunt u alles lezen in het zojuist verschenen Vrij Uit reisprogramma. Halen dus! Waar? Bij de organisaties die er met hun vertrouwde naam achter staan. Dus bij de grote Shell-stations, bij de Rabobank of bij het ANWB- kantoor. Ook de tussenpersoon van Nationale-Nederlanden geeft het graag. Gratis. De grootste keus aan vakantieadressen in binnen- en buitenland. Hotels, appartementen en bungalows in elf landen. Prijzen van f 22,50 (appartement) tot f 471,- (hotel- vol pension) p.p./p.w. N.J.M. de Rooy, directeur van de Stichting tot Exploita tie van Casinospelen in Nederland. DEN HAAG - Over een maand of zeven is het zo ver. Dan zal ons land twee attracties rijker zijn die niet alleen voor de eigen bevolking, maar ook voor de buitenlandse toeristen van grote betekenis kun nen worden. De naam van die attracties: casino's. De vestigingsplaatsen: Val kenburg en Zandvoort. En dat is dan nog maar een begin, want in 1978 zal in Scheveningen het derde Nederlandse casino zijn deuren openen en daarna zal worden onderzocht of het Hollandse bestand al dan niet verder zal wor den uitgebreid. Gegadig den genoeg: Breda, Arn hem, Eindhoven, Amster dam en nog 18 andere ge meenten hebben zich voor de vestiging van een ca sino binnen hun grenzen aangemeld. Een van degenen die zich handenwrijvend op al deze ontwikkelingen verheugt is de energieke en sympathieke manager N.J.M. de Rooy (44), directeur binnenland van het Nationaal Bureau voor Toe risme, een functie die hij ech ter niet lang meer zal vervul len. Per 15 februari is bij na melijk benoemd tot directeur van de Stichting tot Exploi tatie van Casinospelen in Nederland. Deze stichting heeft van de regering het alleenrecht ver kregen tot het beheren van alle in ons land te stichten ca- sino's.„Het is bijna ongeloof lijk", vertelt De Rooy in zijn kantoor aan de rand van het Haagse bos, „dat ik een func tie krijg, die in ons land uniek is. Ik sta voor een volledig onontgonnen stuk land en ik weet nog op geen stukken na hoe dat er over een paar jaar zal uitzien. Boeiend is dat. Ik heb er echt zin in". De heer De Rooy is over igens niet helemaal een vreemdeling in de casinowe reld. Als directeur van het Nationaal Bureau voor Toe risme is hij al vanaf 1971 nauw betrokken geweest bij het voorbereidend werk voor de nieuwe wet op de kansspe len. Verder is hij als secretaris-penningmeester van het bestuur van de hier voor genoemde stichting Ex ploitatie Casinospelen actief werkzaam geweest bij de voorbereidingen voor de in- troduktie van het casinospel in Nederland. In die hoeda nigheid heeft De Rooy indi vidueel en samen met leden van het stichtingsbestuur ook aardig wat buitenlandse reisjes gemaakt om te kijken hoe casino's in den vreemde functioneren. Ik heb casino's in Frank rijk bezocht, in België, in Duitsland en in Oostenrijk. Zelfs is er een delegatie van het stichtingsbestuur naar Libanon geweest om een kijje te nemen in Beiroet, waar een der meest spectaculaire casi no's ter wereld staat. En ver der ben ik zelf nog in Las Ve gas en op de Nederlandse An tillen geweest". Heeft een casino nu niet als bezwaar dat het een vreselijk elitaire aangelegenheid is? „Welnee, dat hoeft helemaal niet", vindt De Rooy „dat mag zelfs niet. Wij zullen er alles aan doen om de Neder- laru^e casino's zo populair te maken, zodat zeét ISrde lagen uit de bevolking er plezier van zullen hebben. Twee dingen hebben we wat dat betreft al mee: de lage toe gangsprijs van 5,- en het feit dat je er al met 18 jaar in mag. Verder gaan we enorm veel aan voorlichting doen. Ik denk bijvoorbeeld aan een brochure, waarin de regels van diverse kansspelen wor den uitgelegd en misschien kan er zelfs bij elk casino wel een soort oefenzaaltje wor den ingericht voor mensen die de kat eens uit de boom willen kijken. Wat ook be langrijk is, is dat de casino's in ons land niet op winstbe jag uit zullen zijn. De win sten die gemaakt worden gaan allemaal naar de staat. Over de grootte van die be dragen kan ik nog geen zin nig .woord zeggen. Dat ligt helemaal aan de bezoeker saantallen en vooral aan de kostep die wij zullen hebben. Want winsten ontstaan door van de casino-opbrengsten fle kosten van onze stichting af te trekken". Hoewel dit najaar de casi no's in Valkenburg en Zand voort al zullen worden ge opend, is nog steeds niet met zekerheid te zeggen in welke gebouwen de speeltafels zul len worden geplaatst. De Ro oy: „Neem nou Valkenburg. We zijn daar met het stich tingsbestuur vorig jaar okto ber geweest en we hebben toen met b. en w. een rondrit door de stad gemaakt. Twee lokaties bleken het meest in aanmerking te komen: „De Eurohal in het Odapark en het kasteel Oost. Een defini tieve beslissing zal zo spoe dig mogelijk genomen moe ten worden, want er zal na tuurlijk ook nog wel het een en ander dienen te worden verbouwd of opgeknapt. Het aardigst zou natuurlijk een casino zijn, wharbij tegelij kertijd ook een aantal andere attracties kunnen worden gepresenteerd: een concert zaaltje, een tentoonstellings ruimte, een horeca-instelling noem maar op. Ik hoop dat de beslissing over de lokatie van het casino-gebeuren snel zal worden genomen". Over de toekomstige klan dizie in het Valkenburgse ca sino maakt de heer De Rooy zich totaal geen zorgen. „De ligging is bijzonder gunstig. Ik denk dat er behalve Lim burgers en Brabanders ook bijzonder veel Duitsers en Belgen zullen komen. Welis waar wordt er binnenkort in Aken ook een casino ge opend, maar een dergelijke concurrentie kan juist bij zonder versterkend werken. Ik kan natuurlijk niet al te veel zeggen, want we hebben geen enkele ervaring. Maar ik heb wel veel vertrouwen in de toekomstige Nederlandse casino's. (Van onze redactie binnen land) DEN HAAG - Woensdag is in Den Haag de jaarlijkse tournee van de „vakantie- expotrein" gestart, hetgeen be tekent, dat deze trein op het station Den Haag Centraal op spoor zes een plaatsje heeft ge kregen, waar adspirant- vakantiegangers woensdag een kijkje konen gaan nemen. Belangenstellenden kunnen uiteraard gratis - kennis ma ken met de verschillende trein reismogelijkheden die de spe ciale vakantietreinen bieden. De bezoektijden zijn op maan dag tot en met vrijdag van 15 tot 21 uur, op zaterdag (als ook de laatste bezoekdag 4 februa ri) van 10 tot 16 uur. De rondrit van de vakantie- expotrein wordt door de NS georganiseerd in samenwer king met de Bergland organisatie, de biljettencentra- le, de Franse toeristenservice, Hotelplan en de Wagon-Lits. Achtereenvolgens worden de volgende plaatsen (stations) aangedaan: Den Haag Cen traal (7/1), Breda (8/1), Tilburg (9/1), Nijmegen (10/1), Oss (13/1), Deventer (14/1), Apel doorn (15/1), Enschede (16/1), Hengelo (17/1), Emmen (20/1), Zwolle (21/1), Meppel (22/1), Assen (23/1), Groningen (24/1), Hoogezand (27/1), Delfzijl (28/1), Gouda (29/1), Amers foort (30/1), Naarden-Bussum (31/1), Den Helder (3/2) en Haarlem (4/2). (Van onze redactie binnen land) AMSTERDAM - Bij de toe nemende handel in heroine in Amsterdam wordt steeds meer geprobeerd de politie om te kopen. Dit heeft de officier van justitie bij de rechtbank in Amsterdam, mr. F.H. von Me- yenfeldt, woensdag gezegd in zijn requisitoir tegen de 29- jarige kok K.K.H. uit Hong kong. De kok moest zich verant woorden voor het bezit van 850 milligram heroïne Bovendien zou hij op 7 novem ber vorig jaar getracht hebben twee agenten geld aan te bie den in ruil voor zijn onmiddel lijke vrijlating. „We worden de laatste paar maanden steeds meer gecon fronteerd met omkoping bij overteding van de opiumwet, speciaal wanneer het heroïne betreft. Het is nodig hiertgen met fermheid op te treden", al dus mr. Von Meyenfeldt, die een gevangenisstraf van tien maanden onvoorwaardelijk tegen de kok eiste. Volgens de lezing van de po litie had H. bij zijn arrestatie twee keer geld aangeboden in ruil voor zijn vrijlating. DE STEM VAN DONDERD NAIROBI (REUTER) - De Afrikaanse staatshoofden ko men van vandaag tot 12 ja nuari bijeen in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba voor een buitengewone zitting van de Organisatie voor Afri kaanse Eenheid (OAE) om te proberen een einde aan de bur geroorlog in Angola te maken. Sinds het op 11 november onafhankelijk werd van Por tugal wordt Angola ver scheurd door een bloedige strijd om de macht, die net zo'n bedreiging voor de stabiliteit op het Afrikaanse continent vormt als de tien jaar geleden in Kongo woedende burgeroor log. Velen zijn van oordeel dat de huidige crisis internatio naal gezien een veel groter ge vaar inhoudt. Potentieel is An gola een van de rijkste landen in Afrika en daarom voor velen waard er om te vechten. De in ternationale betrokkenheid bij hetgeen in dit land gebeurt strekt zich uit tot de hele kwes tie van de ontspanning tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie, tot de komende Amerikaanse presidentsver kiezingen en tot het voortbes taan van het blanke bewind in Zuid-Afrika. Wat de Afrikaanse leiders in Addis Abeba in feite moeten beslissen is of zij blijven bij hun vorig jaar in Kampala ge nomen besluit steun te geven aan de idee van een regering van een nationale eenheid van de drie elkaar beconcurre rende en bestrijdende Ango lese groeperingen: het marxis tisch georiënteerde MPLA van dr. Agostinho Neto, en de pro-westerse FNLA en UNI- TA. Zoniet dan is het alterna tief de erkenning van de in Lo- eanda gevormde MPLA- regering. Sinds Kampala is de situatie in Angola gewijzigd en de MPLA lijkt de steun van de meerderheid van de Afri kaanse landen te hebben ge kregen. Tot dusver hebben on geveer 20 van de 47 lidstaten van de OAE de MPLA- regering erkend. De tegenrege ring van FNLA en Unita is nog door geen enkel Afrikaans land erkend. Men verwacht dat op de OAE-conferentie nog meer landen ten gunste van de MPLA overstag zullen gaan. Een kwestie heeft enorm ten voordele van de MPLA ge werkt en dat in de interventie van Zuid-Afrika ten gunste van het Nationale Front voor de Bevrijding van Angola (FNLA) en het Nationaal Ver bond voor de Totale Onafhan kelijkheid van Angola (Unita). De Zuidafrikaanse interventie en de erkenning dat Zuidafri kaanse troepen op Angolees grondgebied opereren heeft de verontwaardiging van de tegenstanders van het blanke bewind in Pretoria opgewekt. Voor de meeste Afrikaanse landen is de Zuidafrikaanse inmenging kennelijk een veel grotere gruwel dan de steun met manschappen en militair materieel van Cuba en de Sovjet-Unie aan de MPLA- troepen. In diplomatieke krin gen is men van mening dat geen enkele lidstaat het zich kan veroorloven openlijk een veroordeling door de conferen tie in Addis Abeba van de Zuidafrikaanse inmenging naast zich neer te leggen, een veroordeling die gemakkelijk plaatsgevonden in het kader van de pogingen de posities voor de conferentie voor te be reiden. President Kenneth Ka- oenda van Zambia bracht zijn eerste bezoek sinds zeven jaar aan Kenia om erbij president Kenyatta op aan te dringen leider niets meer van zich laten horen en hij schijnt geen ac tieve rol gespeeld te hebben bij de diplomatieke contacten over deze kwestie. Van Kenia ging Kaoenda naar Tanzania voor een onderhout met presi dent Julius Njerere en Samora Machel, president van Mo zambique. Hij maakte echter weinig indruk op deze trouw ste aanhanger van de MPLA. Ook de Verenigde Staten toon den zich actief. Hun oud minister voor Afrikaanse za ken, William Schaufele, pen delde dezer dagen naar Zaïre, Kameroen, Gabon, Ivoorkust en Senegal, vijf landen beho rend tot de groep die gekant is tegen erkenning van de MPLA. kan worden omgezet in een of ficiële resolutie waarin de MPLA wordt gesteund. De afgelopen weken heeft een druk diplomatiek verkeer zich te scharen bij hen die voorstander zijn van een rege ring van nationale eenheid in Angola met deelneming van de FNLA. Na het overleg met Ka oenda sprak kenyatta inder daad in deze geest. Maar de laatste weken heeft de Keniase - De Amerikanen, die de FNLA steunen, hebben het er niet gemakkelijker mee gekre gen. Een ernstige tegenslag was dat Zuid-Afrika zonder blikken of blozen zijn inter ventie toegaf en vervolgens ging de Amerikaanse Senaat dwarsliggen door te weigeren geld beschikbaar te stellen 'voor militaire hulp aan de tegenstanders van de MPLA, - FNLA en Unita. Een maand geleden zag het er nog naar uit dat de Verenigde Staten en mogelijk andere westerse lan den bij de Angolese kwestie be trokken zouden raken met de een of andere vorm van tegen- interventie teneinde een volle dige communistische zege te verhinderen. Maar politiek ge zien was de steun van Zuid- Afrika aan FNLA-Unita een ramp voor het westen dat zich plotseling gemanoeuvreerd zag in de gevaarlijke positie beschuldigd te kunnen worden van steun aan de apartheid ten nadele van het Afrikaanse na tionalisme. Nu de Amerikaanse Senaat, vrezend dat Angola wel eens een tweede Vietnam zou kun nen worden, de geldkraan heeft dichtgedraaid en de stroom militaire goederen naar Angola opdroogt, rest Was hington niet veel anders meer dan rechtstreekse diploma tieke druk op de Sovjet-Unie. President Ford waarschuwde maandag het Kremlin voor een verslechtering van de weder zijdse betrekkingen als Mos kou „eenzijdig voordeel blijft trekken uit de situatie in Ango la". Enkele dagen eerder had de Pravda geschreven dat Rus land geen economische voorde len zoekt in Angola en ook niet uit is op militaire bases in dat land. Volgens de Pravda ver strekt de Sovjet-Unie slechts „materiële en morele steun aan de patriottische krachten" in Angola. Zuid-Afrika heeft te kennen gegeven dat het zijn troepen wel uit Angola zou willen te rugtrekken, mits het garanties krijgt voor de vitaal belang rijke dam in de Cunene-rivier en mits de zwarte onafhanke lijkheidsbeweging SWAPO Angola niet meer gebruikt als een toevluchtsoord voor guer rillastrijders tegen Zuid- Afrika. Een belangrijke OAK- figuur, president Idi Amin van Oeganda, heeft zijn positie met betrekking tot Angola tot dus ver nog niet duidelijk gemaakt. Aanvankelijk was de OAE- voorzitter voor de in Kampala aangenomen resolutie waarin wordt opgeroepen tot een rege ring van nationale eenheid, maar uit latere uitlatingen zou opgemaakt kunnen worden dat Amin nu wel bereid is tot erkenning van de MPLA als dit een meerderheidsstandpunt op de conferentie van Addis Ab eba zou blijken te zijn. Vorige week voegde Amin zich in Bangui, hoofdstad van de Cen- traalafrikaanse Republiek, bij president Bokassa en diens ambtgenoot van Zaïre, Moboe- toe Sese Seko om opnieuw aan te dringen op een regering van nationale eenheid en beëindi ging van alle buitenlandse in terventie in Angola In diplomatieke kringen verwacht men op de OAE- conferentie een verschuiving naar erkenning van de MPLA, wellicht gepaard met een be roep op de MPLA-regering met haar tegenstanders om de on derhandelingstafel te gaan zit ten. Besluiten van de OAE zijn echter niet bindend voor de lidstaten. Wat ook de uitslag van het overleg zal zijn, men twijfelt er niet aan dat Zaïre, dat het FNLA van Holden Ro berto steunt en onafhankelijk heid wenst voor de olierijke enclave Cabinda, zich zal blij ven verzetten tegen de MPLA en de Sovjet-Russische inmen ging (Van onze verslaggever HILVERSUM - K; men een emotionele geb urtenis als de treinkapir bij Beilen, die nog gei maand geschiedenis is, r al als indringend hoorsp in de huiskamer brengei Deze vraag stond centra tijdens een persconferei tie gisteren over dat hoo spel. Het gaat - zoals v reeds bericht hebben -o het ruim twee uur di rende hoorspel „Op Doe Spoor" Van Wim Ram: kers, dichter, schrijver c hoofdliteraire uitzendii gen van de NCRV-radio HILVERSUM - Wim R< maker (32) schreef al eerdt snel een actueel hoorspe over het Friese euthanasit proces. Dit spel werd in Ni derland en België in totai zeven keer uitgezonden. O verzoek van de BBC maak Ramaker er een televisiebi werking van, die begin vort jaar in Engeland op hi scherm kwam. Hij creëerc er tevens een roman ove Ook over de treinkapin heeft hij een roman in voo bereiding. Aan het hoorsp< is hij een dag voor Oud Jai begonnen, althans m< daadwerkelijk schrijven. Hij heeft dagen en dage gepraat met mensen, die in d trein gegijzeld waren, mi Zuid-Molukkers en met ter zake deskundige medici e psychiaters. Het resultaat een op die gesprekken geba seerde visie op de situatii zoals die in de trein, op di bijna 300 barre uren. Ee mengeling van fictie, inle vingsvermogen en hele e halve werkelijkheden. Wil Ramaker zelf noemt he hoorspel „een ingevulde do cumentaire". En op dat invullen van her kwam de kritiek. Is hij te ve gegaan? En dan gaat het me name om de „beginselverkla ring" van de kapers, en or het gesprek tussen een van d kapers en de machinist va de trein. De Molukkers - i: het spel - willen, dat de ma chinist een eindje verde rijdt, maar deze weigert dal Hij hangt de held uit. „Ik be: verantwoordelijk hier, ik be slis wat er gebeurt. Ik ben d kapitein op deze trein". He is een scène van groter da: dramatische kracht, en d voorlichtingsman van de NS Ton Meinsma, verzocht d AMSTERDAM (ANP) - Des cember 1975 is voor diverse spaarinstellingen een erg goede spaarmaand geweest. Zo werd bij de Rijkspostspaar bank f 300 miljoen ingelegd (december 1974: f 211 mil joen) en f 272 -miljoen opge nomen (f 220 miljoen). Dit le verde een spaaroverschot op van f 28 miljoen tegen een ont- sparing van f 9 miljoen in de zelfde maand van 1974. Het spaartegoed bij de RPS steeg vorig jaar inclusief rentebij- WOEN le kolom slotkoersen vor a laten d exdividend Actieve aandelen Handel en industrie AKZO f 20 ABN f loo AirtRo f 20 Deli-Mij f 75 Dordtsche f 20 Uordtsche Pr. Heineken f 25 Hcineken!l.f25 HAL H.flOO Hoogov. f 20 HVA-M. eert KNSMcrt f100 KLM f 100 Kon.Olie f 20 Nat.Ned. f 10 Ommeren Cert Philips f 10 K«beco I 50 K°Iinco f50 Scheepv.U f 50 Unilever f 20 45,20 337,50 82,00 93,30 150,60 148,00 187,50 180,00 72,50 63,00f 58,50 144,00 82,80 115,30 93,70f 251,50 30,50f 192,00e 137,50 113,00 125,00 43,90 336,00 79,60 93,00 147,80 145,40 186,00e 179,00 72,50 60,00f 57,50 143,00 77,80 114,00 91,30 250,00 30,00e 192,50 138,00 111,50 124,60f staatsleningen '0.50 Ned. 74 109,80 106,10 10,23 101,50 101.00 100,60 97,80 9.75 id 74 9 00 id 75 75 id 75 75 id 75 2 *•50 id 75 00 id 69 00 id 70-95 99,00 00 id 71-96 97,50 00 id 701 100,30 109,80 106,20 102,40 101,60 101,20 100,50 97,80 99,20 97,60 100,30 8.00 id 8.00 id 8.00 id I 8.00 id 7.75 id 7.75 id 7.75 id 7.50 id i 7.50 id 7.50 id 7.50 id 7.20 id 7.00 id 7.00 id 7.00 id 6.50 id 6.50 id 6.50 id 6.50 id 6.25 id 6.25 id 6.00 id 5.75 id 5.75 id 5.25 id 5.25 id 5.00 id 4.50 id 4.50 id 4.50 id 4.50 id Con 4.75 A1 8.75 A. 6.00 A. 6.75 An

de Stem | 1976 | | pagina 10