Uitvoering overeenkomst doet Steense schoolstrijd oplaaien Statenfracties bezoeken Valkenisse Goes groeide KERKBESTUUR EN OUDERVERENIGING BUITENSPEL Link oogst succes op popgala in IJzendijke Honderdjarige in Axel stad politierapport Koster Gillissen pauselijk onderscheiden Nieuw programma van Intermezzo Clinge sluiskil Expositie kleinvee in Sluiskil Jubilea bij NSM De Bruijnewon zaatvoetbal Clinge Hengstdijk DE STEM VAN MAANDAG 5 JANUARI 2 BERGEN OP ZOOM Roxy - 20.00 uur: Histoire d'O 18 j. Markiezenhof, Marij Neijens (wandkleden), Ben Hens (olie verven), Anne Huitema (gra fiek) t/m 5 jan. Tevens exposi tie „Aanwinsten 1975" t/m 18 jan. Geopend dag. van 14.00- 17.00 uur. GOES Grand - 20.00 uur: De twee missionarissen 14 j. Museum voor Noord- en Zuid-Beveland - Kerstexposi tie „Nuances" tekeningen van F. Minnaar, J. Th. Wonderhem en C. Kraak (tot 31 jan.). HULST Bioscoopgebouw - 15.30 uur: Love Swedish Style 18 jr. 20.00 uur: Gildönger 14 jr. 20.30 uur: SHherlock Jones a.l. W. Blommaert - 15.00 uur: Schieting. Galerie van Geyt, Steen straat 20, Hugo Metsers, Guido Metsers en Charlotte Lantha- ler exposeren schilderijen en collages. Geopend tijdens de winkeluren. Dinsdag gesloten (t/m 5 jan.) MIDDELBURG Grand - 20.00 uur: For Pe te's sake. Zeeuws Museum - Kunste naars in Zeeland, 1900-1975 (tot 17 jan.) Rijksarchief, - ex positie boeken en archivalia over „De Geschiedenis der Doopsgèzinden in Zeeland", alsmede portretten, voorwer pen en afbeeldingen daarvan (t/m 17 jan.). OOSTBURG Ledel Theater - 20.00 uur: Kom met je waldhoorn tussen m'n alpen. 18 jr. TERNEUZEN Luxor - 20.00 uur: Het Deense sleutelgat 18 jr. Galerie Des Beaux Arts, Zandstraat -nJohan Koop- mans exposeert schilderijen. Geopend werkdagen van 10.30-18.00 uur, zondag van (Van onze correspondent) WESTDORPE- Koster W. J. Gillissen te Westdorpe ontving gisteren (zondag) uit handen van pastoor F. Dierick, de pau selijke onderscheiding, pro ec clesia et pontifice, ter gelegen heid van zijn veertigjarig ambtsjubileum als koster organist van de O.L.V. Visita tieparochie. De onderscheiding werd hem in zijn woning uitgereikt in aanwezigheid van het kerk bestuur, na de hoogmis. Pas toor Dierick bleek in zijn toe spraak vol lof voor de wijze waarop de heer Gillissen gedu rende zoveel jaren zijn ambt heeft vervuld. Hij heeft er twee pastoors en heel wat kapelaans meegemaakt. Dat het vroeger allemaal niet zo rooskleurig was, moge blijken uit het feit dat koster Gillissen, die zich voor het parochieel koor, het dameskoor en ook voor het be jaardencentrum ,,'t Verlaet" verdienstelijk maakt, in drie kerken, nl. de kerk die tijdens de oorlogsdagen werd ver woest, de noodkerk in een plaatselijke schuur en de hui dige kerk, zijn werk met grote nauwgezetheid heeft verricht. 13.00-17.00 uur, maandag ge sloten (t/m 21 jan.). Het VLISSINGEN Alhambro - 20.00 uur vijfde offensief 18 jr. IJZEND IJKE Leen Dullacrt - 20.00 uur: Je moet er mee leren leven, caba ret. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De frac ties van de PvdA en PPR in de Erovinciale staten van Zeeland rengen op vrijdag 9 januari een werkbezoek aan Valkenis se. Met het college van B. en W. zullen de fracties een bespre king hebben over onder meer de werkgelegenheid, woning bouw, recreatie, onderwijs en contacten met de provincie. Aan de hand van de nota en het voorstel van gedeputeerde sta ten zal voorts van gedachten worden gewisseld over de we genstructuur op Walcheren, speciaal met betrekking op de situatie rondom Koudekerke. Dit deel van de bijeenkomst kan door belanghebbenden en andere belangstellenden wor den bijgewoond. In de midda guren brengen de statenfrac ties van PvdA en PPR een be zoek aan de provinciale biblio theek en de muziekbibliotheek te Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) Sluiskil - De zangvereniging Intermezzo uit Sluiskil gaat een nieuw programma instu deren. De zangvereniging telt momenteel 54 leden, waarvan veertien heren. Dirigent is de heer A. Meeuwsen uit Terneu- zen. Vanavond, 5 januari, wordt er voor het eerst voor het nieuwe programma gerepe teerd. Dit nieuwe programma zal bestaan uit klassieke liede ren en operetteliederen. Het bestuur van het koor wil graag het ledental uitbreiden. Van daar dat belangstellenden de repetities, die in de grote zaal van het open bejaardenwerk in het gebouw van DeSterre worden gehouden, kunnen bijwonen. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Op 31 december 1975 bedroeg het aantal inwo ners van de gemeente Goes 28.498. Ten opzichte van 31 december 1974 betekent dat een toeneming van 783 inwo ners. In 1975 bedroeg het aan* tal geborenen 358 en het aantal overleden personen 297. 2174 Mensen vestigden zich vorig jaar in de gemeente Goes ter wijl 1472 personen vertrokken. Er werden 200 huwelijken ge sloten en 35 echtscheidingen uitgesproken. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN: TERNEUZEN, Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen), HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen), GOES: Klok- straat 4, tel. 01100-28030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: Maandag t.m. vrijdag van 19.00-20.00 uur, tel. 076-122341. Zondag van 20.00-22.00 uur, tel. 076-122341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751, Midden-Zeeland: teL 01100-14944. REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S.C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150-7920, privé Lorentzlaan 50, Terneuzen, tel. 01150-5745. Algemeen redacteur Zeeland drs. J. Bouwmans, kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-28030, privé Zuidvliet- straat 53, Goes, tel. 01100-28138 redacteur Midden-Zeeland: G. van Berkel, kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-28030, privé Voorburcht 37, Kapelle.tel. 01102-2320. Redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone: P. de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9 Ter neuzen, tel. 01150-7920, privé Noordstraat 45, Hoek, tel. 01154-1556. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: H. Postma, kantoor Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751, privé Walmolenstraat 12, Hulst, tel. 01140-4159. Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm, Melkweg 40, Oostburg, tel. 01170-3370, foto-journalist voor Zee land: C.J. de Boer, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150-7920, privé Langs de Kreek 56, Terneuzen, tel. 01150-3137, sportredactie Zeeland: A. Koomen, Troelstralaan 8, Axel, tel. 01155-2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: W. Hendrikx, tel. 01140-3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01150-5839. (Van een onzer verslaggevers) BREDA - SINT-JANSTEEN - Bij de strijd om de samenstelling van een voorlopigschoolbestuur in Sint Jansteen lijken kerkbes tuur en oudervereniging voorlopig buitenspel gezet. Alvorens af te treden heeft namelijk het oude schoolbestuur een artikel uit de statuten geschrapt, waarin staat, dat het kerkbestuur twee en de oudervereniging minstens twee leden moeten aanwijzen als lid van het schoolbestuur. Dit artikel is voor de duur van drie jaar ongeldig verklaard. Deze statutenwijziging is in overleg met de vertrouwens commissie tot stand gekomen nadat duidelijk was geworden, dat de oudervereniging en de meerderheid binnen het kerk bestuur niet akkoord gingen met de door de bemiddeliin- Oudercommissie - Het be stuur van de pas opgerichte oudercommissie van de kleuter- en basisschool te Clinge heeft tijdens zijn eerste vergadering de bestuursfunc ties verdeeld. A. van Putte- Peeters werd voorzitster, E. de Deckere werd secretaris. Een penningmeester werd nog niet benoemd. Mogelijk wordt deze functie door de secretaris op zich genomen. De overige be stuursleden zijn: L. Willaert- Buyse, A. Bracke-de Bakker, C. Praet-Wagemans, O. de Wilde, A. de Klerek en P. Fer- ket. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE - De storm van zaterdag heeft ook de organi sators van het Popgala in IJ zendijke parten gespeeld. Om drie uur 's middags (een uur voor de aanvang) bleken twee van de drie popgroepen in Viis- singen vast te zitten. Na enkele telefonades werd besloten dat de Otgcr Dice Band over Ant werpen naar IJzendijke zou rijden. Carma Repair Kit stond al op het Veerplein en moest de eerstvolgende boot afwachten. Het toeval wilde dat beide groepen om halfzes voor het jeugdgebouw in IJzendijke stonden. De enkele tientallen toeschouwers hadden inmid- dels de tijd vanaf vier uur ge dood met het luisteren naar grammofoonplaten en het kij ken naar enkele korte films. Eerst om zeven uur kon Carma Repair Kit uit Goes het optie den beginnen. Het gehoor was inmiddels uitgegroeid tot een kleine honderd jongelui. On der leiding van multi-j instrumentalist Eelco Tam-! minga (een oud gediende in het) Zeeuwse popwereldjè) bracht! Carma een licht eountry-folk' programma. Duidelijk was wel' te merken dat de groepsleden' een hele middag van wachten in de stationsrestauratie in Vlissingen achter de rug had den. In de tussentijd hadden de Roadies van de Otger Dice Band uit Rotterdam de zeer omvangrijke geluidsinstallatie In orde gebracht, zodat luttele minuten na het optieden van Carma Cees Meerman en de andere leden van de Otger Dice Band het eerste nummer kon den inzetten. Ondanks het ge weldige geluidsvolume bleek dit optreden toch niet te heb ben wat men ervan verwacht had. Het duidelijkst was dit te merken uit het feit dat de zan ger Anton Verhagen bijna on verstaanbaar was. Ook solo- fitarist Frans, van der Kloot leef onder zijn kunnen. Het gezegde „lest best" werd ook nu weer bewaarheid. Rond elf uur werden despots gericht op de groep Link uit Terneuzen. Met een serie gloednieuwe nummers wisten Harm, Jan, Pum, Ko, Hans, Tonnieen Bol- lie de 150 aanwezigen een uit stekend stukje popmuziek voor te schotelen. gscommissre aangewezen nieuwe schoolbestuursleden. De bezwaren van de ouderve reniging en kerkbestuur rich ten zich tegen één van de twee aanwezige bestuursleden uit de kring van het oude school bestuur. Inmiddels is bekend gewor den, dat de oudervereniging in Sint Jansteen beroep heeft aangetekend tegen de statu tenwijziging. Men heeft zich daartoe gewend tot de Neder landse katholieke schoolraad in Den Haag. Mevrouw Bakx- uit Sint Jansteen was het enige lid binnen het oude schoolbes tuur, dat zich tegen de statu tenwijziging kantte. Zij staat ook de bezwaren die ouderve reniging en de meerderheid van het kerkbestuur hebben tegen de voorgestelde samen stelling van het schoolbestuur. Het kerkbestuur heeft zich (nog) niet over de statutenwij- ziging uitgesproken. Volgens de heer A. Bakx uit Prinsenbeek (de meest op de voorgrond tredende man bin nen de bemiddelingscommis sie) is de statutenwijziging niets anders dan .een prakti sche uitvoering van een be- middelingsovereenkomst, die ook door de oudervereniging wei d onderschreven. Die over eenkomst behelsde de benoe ming van een voorlopig be stuur voor de duur van drie jaar met twee vertegenwoordi gers van het oude schoolbes tuur, twee van de ouders en een onpartijdige voorzitter. De bemiddelingscommissie is het niet eens met de bezwa- len, die de oudervereniging nu nog heeft. Wat de achtergrond is van de bezwaren wilde men bij de oudervereniging nog niet vertellen, omdat zou zijn afge sproken met enkele bij de zaak betrokkenen, dat voorlopig nog geen mededelingen zouden worden gedaan aan de pers. Zoals begin november al gemeld heeft de bemiddelings commissie de volgende perso nen aangewezen voor de vor ming van een schoolbestuur: B. Holla en C. van Hecke (uit de kring van het oude schoolbes tuur), A. Keulemans uit Breda (als neutrale voorzitter), H. van Dorsselaer en F. de Rech ter (uit de kring van de ouders). Zoals zaterdag gemeld heeft de laatste zich inmiddels te ruggetrokken. Voor wat be treft de heer Bakx (van de be middelingscommissie) func tioneert het aldus samenges telde bestuur nu al. De officiële installatie ervan wil men niet meer laten plaatsvinden. Die officiële installatie had eind oktober moeten plaatsvinden, maar werd toen afgelast, van wege de gerezen problemen. Overigens bleek mevrouw Bakx van het oude schoolbes tuur op het laatste moment niet bereid om af te tr.eden, naar ze zegt, „omdat er gema nipuleerd werd". De heer C. van Hecke (tij dens de turbulente ontwikke lingen deze zomer al als voor zitter van het oude schoolbes tuur afgetreden, maar nu wel beschikbaar als nieuiV be stuurslid) verklaarde zater dag, dat een groot deel van de nog bestaande tegenstand valt terug te voeren tot persoon lijke familie vetes. «'Optreden van de Otger Dice Band., Schieting - Aan de oude- jaarsschieting in café Dallinga namen 75 schutters deel. De uitslag: hoogvogel en eerste zijvogel: E. de Letter uit Zelza- te, tweede zijvogel: G. Stoffels uit Sluiskil, extra hoogvogel: B. de Waal uit Sluiskil, meeste vogels: J. Fopma uit Sluiskil met vier stuks. Vleeskaartingen - Vrijdag 9 januari wordt m café Atlanta een vleeskaarting gehouden. Begonnen wordt om 20 uur. Men kan zich vanaf 19 uur la ten inschrijven. Vrijdag 23 ja nuari hsudt het wielercomité Kermisvrienden een grote vlheskcarting, everehns in café Dcllinga. Ook ditmaal wordt om 20 uur begornen en kan men zich vanaf 19 uur laten in schrijver. De spbrengst is be stemd voor het houden van wielerwedstrijden tijdens de Sluiskilse kermisweek. AXEL - Zondag werd me vrouw J. de Kraker-De Jonge honderd jaar. Zij werd geboren aan „de Steenovens", onder Zaamslag, en woonde, na het overlijden van haar echtge noot, met Kerstmis 1942, gedu rende 25 jaar alleen in een huisje aan de Sassing. In 1967, toen in Axel het bejaardencen trum „de Vurssche" werd ge opend, was zij een van de eer sten, die er in trok. Mevrouw De Kraker had vijf kinderen, waarvan er nog vier - allemaal dochters - in leven zijn. Er zijn 17 kleinkinderen, 26 achter kleinkinderen en 5 achter achterkleinkinderen, behalve dat gezicht en gehoor de laat ste twee jaar nogal achteruit gegaan zijn, is de gezondheid stoestand van mévrouw De Kraker, die zich nu de oudste inwoonster van Axel kan noe men, goed te noemen. Tot voor twee jaar breide zij nogal wat sokken en kousen voor de be woners van de Vurssche, maar ook voor de jaarlijkse fancy- fair zette zij zich in. De recep tie, die zij vandaag (maandag) om 15.00 uur in ae Vurssche zou houden, gaat niet door, omdat dit te vermoeiend voor haar is. Wel wordt het eeuw feest in intieme kring gevierd. SLUISKIL - Het jeugd schaaktoernooi, dat zaterdag in het Gildehuis te Sluiskil werd gehouden, had een span nend verloop. Maar/liefst 51 jeugdige schakers, afkomstig uit Westdorpe, Hoek, Sas van Gent en Sluiskil streden er om de bekers, die door plaatselijke bedrijven beschikbaar waren gesteld. De leiding van het toernooi was in handen van de heren J. Dubbeldam, R. Meloen en K. SLUISKIL - De Sluiskilse vereniging van kleinvee- en pluimveehouders houdt op 9, 10 en 11 januari in het Gilde- huis de jaarlijkse clubtentoon stelling. Ditmaal komen er wat meer dieren op de tentoonstel ling dan voorheen.Tot nog toe werden er alleen maar kippen, konijnen en sierduiven ten toongesteld. Voor het eerst dit jaar komen er ook dieren als cavia's, hamsters en sierratten ten tonele. Reeds véle bezitters van dieren, die tot het kleinvee en pluimvee gerekend worden, hebben al ingeschreven. De sluitingstijd voor wat de in schrijving betreft is op 8 ja nuari. Als keurmeesters voor de konijnen zijn de heer J. Dommissie uit Middelburg en mevrouw Sterk-Takes uit Monnickendam aangetrokken, voor de sierduiven de heren A. van Rijn uit Haaksbergen en A. Vermeer uit Venlo en voor de kippen de heer W. Beestman uit Almelo. SLUISKIL - Deze maand vieren acht medewerkers van de N.S.M. in Sluiskil hun zilve ren jubileum. Dat zijn de heren H. Scholter uit Axel, J. van Goethem uit Kloosterzande, J. Hamelinck uit Terneuzen, J. Kotvis uit Axel, J. Buijze uit Zaamslag, J. Geense uit Axel, H. den Doelder uit Hoek en L. de Kraker uit Hoek, Slabbekoorn. De prijzen wer den na afloop uitgereikt door de heer H. Kips. De uitslagen waren als volgt: eerstejaars jongens: 1. R. Trippert uit Hoek 4,5 punten, 2. F. Elve, A. Jansen en D. Ellegeert met ie der 4 punten. Eerstejaars meisjes: 1. J. Slabbekoorn uit Terneuzen 4,5 punten, 2. M. de Hamer en J. de Block, allebei 3,5 punten. Tweedejaars jongens:1. N. Dubbeldam uit Hoek 4,5 pun ten, 2. G. Dellaert 4 punten, 3. A. van Minnen, M. Verhaege, L. Gelderland en P. Berkhout, allen 3,5 punten. Tweedejaars meisjes: 1. C. Hemelsoet en K. Dobbeldam uit Hoek 2,5 punten, 3. M. de Coocker 1,5 punten. AXEL - Het team van café Old Dutch in Axel heeft een zaalvoetbaltoernooi gehou den, waaraan werd deelgeno men door teams van Atlanta uit Sluiskil, De Bruijne, Sa- man, P.J.Z. en Philips. Na een spannende voor ronde kwamen Old Dutch en De Bruijne in de finale. Die eindstrijd werd door De Bruijne gewonnen. Verdere uitslag: 2. Old Dutch, 3. Atlan ta, 4. Saman, 5. P.J.Z.&. Phi lips. Topscorer van het toer nooi was R. Visser uit Sluiskil met vier doelpunten. GOES - In de nacht van 2 op 3 januari werd voor de tweede maal in koite tijd ingebroken in de kachelshowroom van de firma Steenhardt aan de West-Havendijk te Goes. Er werden drie gascomforen en een fles butagas ontvreemd. Van twee oliehaarden weiden de ruitjes vernield. De schade bedraagt circa 650 gulden. De vorige inbiaak werd gepleegd in de nacht van 2 op 3 oktober jongstleden. Inmiddels zijn twee arrestaties verricht, na melijk de 41-jarige D.G. woonachtig te Dordrecht en de 42-jarige A.P. W. uit Tiel. Be iden zijn in verzekeide bewa ring gesteld. SCHOONDIJKE - Vrijdaga vond is door onbekende oor zaak B. met zijn auto op een rotonde gereden. B. kwam vanuit de richting Oostburg en diende bij Schoondijke de ro tonde te passeren. De auto werd zaterdag door een kraanwagen versleept. Prognostiekwedstrijd - Aan de in café de Landbouw te Clinge gehouden prognostie kwedstrijd hebben 'in totaal 269 personen deelgenomen. Er waren in totaal 24 winnaars. De extra prijs werd gewonnen door F. Bracke. Kaarting - Aan de kaarting in café P. de Waal in Hengs tdijk namen 26 liefhebbers deel. De uitslag in de win naarsronde: 1. G. van Kampen Hengstdijk - J. Verrassel Wal soorden, 2. M. de Neve Zuid- dorpe - Th. Hiel Kloosterzan de, 3. B. van Laere Sluis - J. Bogaert Kloosterzande. Ver liezersronde: 1. E. Hulshout Hengstdijk - J. Boeykens Hengstdijk, 2. A. Lauwers Terhole - E. Warrens Ossenis- se, 3. J. Hermans Hengstdijk - R. van Gassen Hengstdijk.

de Stem | 1976 | | pagina 2