DOW verstevigt gebouwen Financiële positie is gunstig NIEUW BOEK VAN JOHAN DE VRIES Briljant werk in Galerie des Beaux Arts Aardenburg bepaalt subsidie - verordening PROJECT VAN VIJF MILJOEN EXPOSITIE JOHAN KOOPMANS St. -Jansteen AARDENBURG Baarland Belastingen Breskens AANKOOP PANDEN IN GOES i Sas van Gent Aardenburg Zaamslag Neckermaim naar Zaterdag Zondag v Culturele raad vergadert DE STEM VAN ZATERDAG 3 JANUARI (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN-In 1976 gaal Dow Chemical inTerneuzen star ten met het verstevigen van dienstgebouwen. Dow doet dit naar aanleiding van eigen onderzoekingen naar gevolgen van ontplof fingen bij chemische fabrieken. Uit dit onderzoek heeft Dow de conclusie getrokken, dat een aantal gebouwen op hel Terneu- zense fabrieksterrein best wat steviger gamaakt kunnen worden. "Vlet het hele versterkingsprogramma dat momenteel in voorbe reiding is, is een bedrag van vijf miljoen gulden gemoeid. Het programma krijgt binnen twee a drie jaar zijn beslag. Op korte termijn gaat de technische dienst van Dow Chemical Terneuzcn de plannen aan een groot deel van het personeel voor leggen. Het gaat bij de verbouwingen onder meer om het verstevi gen van contructies van loodsen, van hoeken van gebouwen en van daken. Mogelijk worden in dit verband ook de dakconstruc ties van de controle-kamers van de beide nafta-krakers van Dow Chemical aanmerkelijk sterker gemaakt. Bij de recente ontplof fing in de nafta-kraker bij DSM in het Limburgse Beek was het vooral deze controle-kamer die de zwaarste klappen kreeg. Over igens wordt bij Dow Chemical ontkend, dat het versterkingspro gramma door de klap bij DSM versneld is. Mede om de veiligheid op het fabrieksterrein te verhogen, bouwt Dow de nieuwe dienstgebouwen aan de buitenkant van het terrein in een ring rondom de chemische installaties. Een voorbe eld hiervan is het pas geopende trainingscentrum. Dow Terncuzen trekt trouwens ook nog op een andere manier lering uit ongelukken met chemische fabrieken elders. Mede naar aanleiding van de explosie bij een dochteronderneming van de DSM in het Engelse Elixborough in 1974 werden zoveel mogelijk zogenaamde expansie-stukken uit de installaties verwijderd. Uit een onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk in Engeland bleek dat deze stukken buis, die dienen om drukkrachten op te vangen niet deugdelijk en betrouwbaar waren. Ook Dow zelf verrichtte op dit terrein ook speurwerk. Als gevolg van het onderzoek ver dwenen vele tientallen expansie-stukken uit de installaties van Dow Terncuzen. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG - ln 1976 kan in Aardenburg weel een financieel potje gebroken worden. Dat blijkt uit de bege leidingsbrief die B. en W. heb ben opgesteld naai aanleiding van de begroting 1976. De post ..onvoorzien" voor het nieuwe dienstjaar bedraagt fl. 52.715,04, teiwijl bovendien een bedrag van een kwart mil joen gereserveerd kon worden voor nieuw uit te voeren kapi- taalswerken. „De jiquiditeitspositie van de gemeente is goed", zo schrijven B. en W „Ondanks» een ruim gebruik van gel dmiddelen voor de in 1975 uit gevoerde scholenbouw is thans een ruim overschot aan gel dmiddelen tijdelijk uitgezet". Een gunstige positie, want als de raad mocht besluiten tot nieuwe kapitaalswei ken, dan behoeven daarvoor geen gel- dieningen te worden aange gaan. Met voldoening wordt ge- onstuteerd. dat de gevoerde woningpolitiek in Eede kenne- iijk goed is geweest. Geen wo ning staat er leeg, iets wat overigens voor geheel Aarden- burg geldt. De gemeente bezit thans 265 woningwetwonin gen, waarvan er 100 zijn voor zien van centrale verwarming en een geiser. Gehoopt wordt, dat in de loop van 1976 goed keuring wor dt verkregen voor het bestemmingsplan Ouwes- tad, want in het plan-west zijn alleen nog maar enkele perce len voor de vrije bouw be schikbaar. In de welzijnssector heeft het college wel enkele plannen. De voormalige Maiia-school uan de Westmolenstiaut is nu weer gemeente-eigendom. Bij Stichting opbouw - Het be stuur van de stichting opbouw west Zuid-Beveland houdt op donderdag 8 januari een ver gadering in het gebouw van de stichting te Baarland. De Ver gadering begint om 20.00 uur. het minister ie van CRM is een subsidie aangevraagd om dit gebouw in te richten als dorps huis. Voorts wil men komen tot de verlichting van de histori sche gebouwen in de gemeente, dit tei bevordering van het toe risme Voorbereidingen zijn getrof- ion om gronden te verwerven voor de aanleg van speelveld jes voor de jeugd in de verschil lende kernen van de gemeente. Gehoopt wordt de woning bouw in Eede voort te zetten, waarvoor planologische pro cedures in werking zijn ge steld. De gunstige begrolingspusi- tie stelt het gemeentebestuur in staat ook dit jaar geen belas tingen te verhogen. Wel wil men de lai ieven voor bepaalde gemeentelijke werkzaamhe den verhogen. Hierbij wordt gedacht aan rioolwerken, straatwerk alsmede de tarie ven voor het storten van huis vuil op de vuilnisbelt. Reden is, aldus het college, een noodza kelijke aanpassing van deze tarieven aan de gestegen lonen en prijzen. Het Aardenburgse gemeen tebestuur heeft voortsnogal wat werken in petto die als E-object of in het kader van de D.A.C.W. kunnen worden uit gevoerd. Aangemeld zijn ondei meer de restauratie van de Kaaipoort en de kerktoren in Sint-Kruis, verbetering van het bijveld op het sportpark, uitbreiding van het gemeente huis en verbetering van het parkeerterrein nabij De Eldei - schans. Als E-object staan op het lijstje de reconstructie van de Bi ieversstraat in Eede en parkeerhavens in Bogaard- straat en Wandeldreef. Een nieuwe subsidieregeling voor sport-, sociale en cultu rele verenigingen is m de maak. In de eerstvolgende raadsvergadering zal de ïaad hierover een uitspraak moeten doen, waarna de begroting eventueel moet worden aange past. „Splitsing", een van de geëxposeerde werken AARDENBURG - Alvorens de begroting 1976 te behande len zal de raad van Aarden burg zich over zijn normale maandelijkse agenda buigen. Belangrijkste ptint hierbij is ongetwijfeld een subsidiever ordening voor sport- en cultureel-fólkloristische ver enigingen. De raad komt dins dag 6 januari om 19.30 uur bij een. Zoals bekend, werd tot. nu Duivenexpo - De uitslag van de door de postduivenvereni ging „Nog Sneller" te Bres kens, gehouden tentoonstel ling is als volgt: Oude doffers: 1 en tevens kampioen doffels: H. Mookhoek, 2. J. van Gijs, 3. M. de Reu, 4. J. Faas, 5. M. Ver sprille. Jarige doffers: 1. J. No- tebaart. 2. H. Mookhoek, 3. M. Versprille, 4. H. Mookhoek. 5. A. Vinjé. Jonge doffers: 1 en 5 M. Quaars, 2. J. Notebaart, 3 1. Riteco, 4. M. de Reu,. Late dof fers: 1. A. Vinjé, 2. J. Donze, 3. Th. de Smit. Oude duivinnen I. M. Quaars (kampioen dui vinnen), 2. A. Vinjé, 3. G. van Grol, 4. J. van t^e Broeke, 5. J. Faas. Jarige duivinnen: 1. M. Quaars, 2. J. Faas, 3. G. van Grol, 4. J. Notebaart, 5. Th. de Smit. Jonge duivinnen: 1. I. de Jonge-M, 2. Ch. de Looze, 3. A. Vinjé, 4. VV. Vinjé, 5. J. Donze. Late duivinnen: 1. Th. de Smit, 2. A. Vinjé, 3. P. van de Broeke, 4.1. Riteco, Mooiste standen: 1 H. Mookhoek, 2. J. Faas, 3. G. van Grol, 4. M. de Reu, 5. J. van Gijs. Er waren 297 duiven in gezonden. Johart de Vries „Bij drukkerij Van Aken te Terneuzen is opnieuw een boek van de heer Joh. de Vries verschenen met hoe kan het ook anders, weer oude geschiedenissen uit Zeeuwseh-Vlaanderen. Titel van dit nieuwe boek is: „Die „goeie" ouwe tijd". „Goeie" heeft de heer De Vries dit keer tussen aanha lingstekens gezet. Zeer waar schijnlijk met opzet, want die oude tijd was in vele opzich ten helemaal niet zo goed als men tegenwoordig soms denkt. Het boek begint name lijk met uitvoerige verslagen over drie gruwelijke moor den, in de jaren negentig op de Catspoldersedijk (bij Ter- neuzen) aan de Marolleput (bij Oostburg) in 1906 en te Kuitaart, 1903. Daarnaast vertelt de au teur op de van hem bekende manier, een aantal Zeeuwsch-Vlaamse spook verhalen, over Pastoor Swa- germakers, een destijds nogal opvallende tiguur te Koewacht en over de waters nood, die in 1906 Hontenisse teisterde. Tenslotte een ver haal over zijn grootvader, Fries van geboorte, onder wijzer te Zaamslag en over een aantal beelden uit het dorpsleven van die dagen. De omslag van het boek werd verzorgd door de heer P. Griep, de ontwerper van het monument, de Vliegende Hollander" te Terneuzen. Ook dit is weer een erg prettig te lezen boek gewor den. Vooral de oudere Zeeuwsch-Vlamingen die zich nog vaag deze geschie denissen herinneren, zullen ongetwijfeld - soms gruwe lijke - details willen lezen. Maar ook jongeren, die blijk baar graag eens wat „van vroeger" willen weten kun nen er het een en ander van opsteken. De prijs bedraagt f 15. toe ieder subsidievoorstel apart in de raad behandeld en stuitte het diverse raadsleden tegen de borst, dat eigenlijk geen lijn in de subsidieëring viel te trekken. Uitvoerig is daarover afgelopen zomer ge discussieerd toen de raad een tweetal ontwerp verordeningen werd aangebo den. Na uitvoerig overleg tus sen wethouder Van der Bliek en enkele raadleden is een nieuw ontwerp ontstaan, dat thans aan de raad wordt aan geboden. Het is eenvoudiger van opzet dan destijds het ge val was. Het blijkt, dat met een verordening kan worden vol staan. De gemeente kan in Sint- Kruis de beschikking krijgen over een stuk weiland, dat bij bepaalde gelegenheden dienst kan doen als sport- en speel veld. Er is de laatste jaren een sterke opleving bij de jeugd van Sint-Kruis voor buiten- i sporten waar te nemen en in I incidentele gevallen werd van een stuk weiland gebruik ge maakt. Tegen een bedrag van fl. 2.600,-- kan van de heer H. de Muijnck een geschikt stuk wei land, gelegen langs de Wilhel- minaweg in huur verkregen worden. De raad wordt voor gesteld de huurovereenkomst aan te gaan, zodat Sint Kruis blijvend over een stuk speel veld, groot 1 ha. kan beschik ken. Gevraagd wordt de raad verder een krediet van 15 mille om het landgoed De Elder- schans van een centrale ver warming te voorzien. De VMZ zal het in 1976 ken nelijk zonder een subsidie van Aardenburg moeten doen. De financiële commissie is name lijk van mening, dat geen sub- sidifing moet worden gedaan en het college stelt derhalve de laad voor afwijzend te be schikken op een aanvraag van VMZ. De raad krijgt ook nog een aantal grondverkopen te behandelen, voornamelijk be treffende percelen in plan- West (Van een onzer verslaggevers) GOES - B. en VV. van Goes stellen de gemeenteraad voor ten behoeve van het bestem mingsplan havenindustrieter rein een drietal panden aan de Pieter Jaspersestraat in Goes aan te kopen. Het betreft de panden 2. 4 en 6. Verder adviseert het college tot aankoop van het pand 's- Heer Hendrikskinderenstraat 39 ter realisering van het be stemmingsplan Noord 1. De raad komt donderdagavond, 15 januari, (aanvang zeven uur) in het stadhuis bijeen. Jolian Koopmans is een in 1931 te Tilburg geboren Nederlander die zijn opleiding in de beeldende kunst kreeg aan de akademie van zijn geboortestad, verder enige tijd het conservatorium be zocht en thans al meer dan vijfentwintig jaar lang zijn dagelijks brood verdient als jazz-musicus in de kelder Gard Civik te Ant werpen, waar hij ook woonachtig is. - Als schilder kwam hij al eens in de publiciteit door zijn met geraffineerd vakmanschap op koperen plaatjes geschilderde miniaturen, die als medaillons in de handel kwamen en waar van de laatste exemplaren ook op zijn expositie bij Galerie des Beaux Arts te kijk en te koop liggen. Op grond van zijn andere hier aanwezige olieverfschil derijen moet men Koopmans wel tot de surrealisten reke nen, zij het dan - en dit tot zijn voordeel gezegd - tot de gema tigde. Hij behoort niet lot de Kaarting - De kaartvereni- i ging „Klavertje Vier" uit Sas van Gent hield onlangs haar laatste ronde van de kaart- competitie 1975 in hotel Rot terdam te Sas van Gent. De uitslag van deze ronde is als volgt: 1. A. Nelen, 2. A. Inghels, 3, C. Ferket, 4. R. Meerveld, 5. W. de Maertelaere, 6. M. Knudde, 7. P. Vale, 8. A. Ver moet, 9. mevrouw Ranchaert, 10. P. de Vries. Op 2 april be staat de kaartclub „Klavertje Vier" 10 jaar Trimelub - Op 6 februari houdt de Sasse Tour- en Trim elub „Sas van Gent" haar jaar lijkse feestavond in haar loka liteit Planetarium te Sas van Gent. Op 20 februari houdt de vereniging een wedstrijd op rollen, die onder auspiciën staat van de Zeeuwsch- Vlaamse Trim Competitie, deze gaat over vijf wedstrijden waarvan de finale in Sas van Gent zal plaats vinden. Deze wedstrijd begint om 20 uur Hoogmis met kerstzang - Zondagmorgen (4 januari) om 10.00 uur wordt de hoogmis verzorgd door het jongeren koor samen met het mannen koor onder leiding van dirigept L. Ducheine. Op veler verzoek wordt deze hoogmis opgeluis terd met oude kerstliederen, njuzikaal begeleid door diri gent W. Dierick. De Voorwaarts - De post duivenvereniging „De Voor waarts" te Zaamslagveer aan gesloten bij de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers, houdt op zaterdag 3 januari in haar clublokaal haar jaarlijkse verenigingstentoonstelling van postduiven. Op deze show zal onder andere te bezichtigen zijn de provinciale asduifkam- pioen oude duiven van het hok van de liefhebber H. de Feijter uit Axel. De duiven zullen ge keurd worden door de heer R. Dusarduijn uit Groede. orthodoxe surrealisten wier werk gekenmerkt wordt door een zekere gewelddadigheid in het omvormen van de dage lijkse werkelijkheid en een in tellectualisme dat voor geen enkele gezochtheid terugdein st. Een schilderij van Koop mans als No. 1 Betonnen Trap is nauwelijks surrealistisch te noemen. De zeer preciese waarneming en weergave van een stuk touw op stenen is eer der neo-realistisch dan surrea listisch te noemen. Een schil derij als dit is echter typerend voor het respect dat Koopmans voor de werkelijkheid heeft. In vrijwel alle andere schilderijen die men met meer recht surrea listisch kan noemen gaat hij eveneens uit van de werkelijk heid. alleen hij brengt goed herkenbare, duidelijk weerge geven maar niet bij elkaar pas sende elementen daaruit sa men zodat een verrassende kortsluiting ontstaat. Dit brengt een vervreemdend poë tisch effect teweeg. Lang niet altijd zijn zijn vondsten zo raak en gelukkig dat ook bij de beschouwer een vonk over slaat, maar doeken als Rode Steen in Limburg, Strandstoel, U.F.O., Splitsing, Bliksem en vooral Piano in Landschap lij ken resultaat van rake en be vlogen momenten die boven dien onder de schijnwerper van een briljante schildertech niek werden gezet. Deze tentoonstelling die van de kant van de schilder een wat strengere selectie zou hebben gevergd, waardoor minder meer zou zijn geworden, blijft te bezichtigen tot 22 januari 1976 in Galerie des Beaux Aits waar John en Lucie Verschu ren toegewijde gastheei en gastvrouw zijn. WILLEM ENZ1NCK. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Hel postorderbed rijf Neckermann is vanuit het pand aan de Absdaalseweg in Hulst verhuisd naar het nieuwe gebouw in St. Jan steen. Het oude pand in Hulst bleek voor de groeiende vesti ging te klein geworden. De nieuwe behuizing aan de Ver rekijker is veel groter. De ge meente Hulst heeft al besloten om het leeggekomen gebouw aan de Absdaalseweg te kopen om er een brandweerkazerne annx gemeentewerkplaats in te vestigen. BERGEN OP ZOOM Roxy - 14.00 u.: Robin Hood a.l., 18.45 en 21.15 u.: Histoire d'0,18 jr. Luxor - 20.00 u.: Ge- jodel onder Tiroler rokjes 18 jr. 23.30 u Sex-pret 18 jr. Markiezenhof, Marij Neijens (wandkleden), Ben Hens (olie verven), Anne Huitema (gra fiek) t.m. 5 jan. Tevens exposi tie „Aanwinsten 1975" t/m 18 jan. Geopend dag. van 14.00- 17,00 uur. GOES Grand - 19 en 21.30 u. De twee missionarissen, 14 jr. Museum voor Noord- en Zuid-Beveland, Kerstexposi tie „Nuances" tekeningen van F. Minnaar, J. Th. Wonderhem en C. Kraak (tot 31 jan.). HULST Bioscoopgebouw - 14.30 li Winnetou en het goud van Apanatisibi, a.l., 15.30 en 23.00 u. Love Swedish Style, 18 jr., 18.30 en 21.00 u. Sherlock Jo nes, a.l.. 19.00 u. The green hornet, 14 jr., 21.15 u. Goldfin- ger. 14 jr. VV. Blommaert - 15 u. - Schieting. De Stadsherberg, 19 u. - Prijskaarting. Galerie van Geyt, Steen straat 20, Hugo Metsers, Guido Metsers en Charlotte Lantha- lei exposeren schilderijen en collages. Geopend tijdens de winkeluren. Dinsdag gesloten (t.m. 5 jan.). KOEWACHT (B) Zaal J. de Guchteneire - 15.00 u. Schieting. KLOOSTERZANDK Zaal „De Groene Molen" - 15.00 u.: Schieting MIDDELBURG Citytheater, 20 u - For Pe te's sake. Kuiperspoorttheater, 20.30 u. - Hedendaagse Hongaarse muziek. Zeeuws Museum, Kunste naars in Zeeland. 1900-1975 (tot 17 jan.). Rijksarchief, ex positie boeken en archivalia over „De Geschiedenis der Doopsgezinden in Zeeland", alsmede portretten, voorwer pen en afbeeldingen daarvan (t.m. 17 jan.). OOSTBURG Ledel Theater, 19.00 u In pikken en wegwezen a.l. 21.15 u.: Flossie. Venus uil Zweden. 18 jr TERNEUZEN Luxor, 19.00 u.: Vuisten, bo nen en karate a.l., 21.15 u.: Het Deense sleutelgat, 18 jr. Galerie Des Beaux Arts, Zandstraat Johan Koopmans exposeert schilderijen. Ge opend werkdagen van 10.30- 18.00 uur, zondag van 13.00- 17.00 uur, maandag gesloten (t.m. 21 jan.)- VLISSINGEN Allmmbra, 19 en 21.30 u. Het vijfde offensief. 18 j IJZENDIJKE Jeugdgebouw, 16.00 u.: Pop gala Karma repair hit, 19.00 u.: in zeeland Otger Diceband. 22.00 u t Link. ZANDBERG Joke van Oosterom, 20 u Prijskaarting van paling ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 u. „Carmen" van G. Bizet. 20 u. „De Toverfluit" van W.A. Mo zart. Meirtheater, 20 u. „Richards Houtepoot" van Behan BERGEN OP ZOOM Roxy, 14.00 u.: Robin Hood a.l. 16.00, 18.45 en 21.15 u.: His toire d'O 18 jr. Luxor, 14.00 u.: Ontsnapping van de apenplaneet. 16.30 en 20.00 u.: Gejodel onder Tiroler rokjes. 18 jr. Exposities, zie onder zaterdag GOES Grand, 19 en 21.30 u.: De twee missionarissen. 14 jr. Exposities, zie zaterdag. VLISSINGEN Alhambra, 15 u.: Walt Disney s Robin Hood a.l. 19 en 21.30 u.t Het vijfde offensief 18 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera: 20 u „De zigeunerbaron" (J Strauss) Meirtheater, 20 u.: „Richards Houtepoot", van Behan. HULST Bioscoopgebouw: 14.30 u.: Winnetou en het goud van Apanatischi. 15.30 en 21.15 u.: Love Swedisch Style 18 jr. 18.30 en 21.00 u.: Sherlock Jo nes a.l. 19.00 u.: Goldfinger 14 jr. S. Blommaert: 15 u. Schieting W. Blommaert, hoktentoon- stelling. Exposities, zie zaterdag. TERHOLE Café De Kroon, 19.30 u. Prijs kaarting. KOEWACHT Zaal Jac de Vlicgher, 16.00 u.: Serie-kaarting. KLOOSTERZANDE Zaal De Groene Molen. 14.30 u.: Schieting. LAMSWAARDE Zaal P. Claessens, 14.3.0 u.: Schieting, georg. door Soc. de Vrede. MIDDELBURG Citytheater, 20 u.: For Pete's sake. Exposities, zie zaterdag'. OOSTBURG Ledeltheater, 14.00 u.: Ka to a.l. 16.30 u.: Kom met je wald hoorn tussen m'n alpen 18 jr. 20.00 u.: Inpikken en wegwe zen a.l. TERNEUZEN Luxor, 14.00 u. Waar is toch die verrekte 7e compagnie ge bleven a.l. 16.30 u.: Knuisten, bonen en karate a.l. 20.00 u.: Het Deense sleutelgat 18 jr Exposities, zie zaterdag. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op donder dag 8 januari vergadert in het stadhuis van Terneuzen de cul - turele raad. Het voornaamste agendapunt is de bespreking van de verordening „Terneu- zense culturele raad". Voor de vergadering worden ook de leden van de werkgroe pen die zich met de verschil lende cultuurrichtingen gaan bezighouden, uitgenodigd. De bijeenkomst begint om 20 uur. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B V Editie Zeeland RAYONKANTOREN: TERNEUZEN, Nieuwst: aut 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen). HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen), GOES: Klok straat 4, tel. 01100-28030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur BITTEN KANTOORUREN AD VERTENTIE- EX PI.OITATIE Breda: Maandag t.m. vrijdag van 19.00-20.00 uur. t.ei. 076-122341. Zondag van 20.00-22.00 uur, tel. 076-122341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwseh-Vlaanderen: tel. 01140-3751, 01100-14944 Midden-Zeeland, tel. REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S.C. Augustijn, kantoor Nieuwstraut 9, Terneuzen, tel. 01150-7920. privéLorentzlaan 50, Terneuzen, tel. 01150-5745. Algemeen redacteur Zeeland drs. J. Bouwmans, kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-28030, privé Zuidvliet- straat 53, Goes, tel. 01100-28138 redacteur Midden-Zeeland: G. van Berkel, kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-28030, privé Voorburcht 37, Kapelle, tel. 01102—2320. Redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone: P. de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9 Ter neuzen, tel. 01150-7920, privé Nóordstraat 45, Hoek, tel. 01154-1556. Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: H. Postma, kantoor Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751, privé Walmolenstraat 12" Hulst, tei. 01140-4159. Redacteur voor West-ZeeuWseh-Vlaanderen. R. van der Helm, Melkweg 40, Oostburg, tel. 01170—3370, foto-journalist voor Zee land: C.J. de Boer, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150—7920, privé Langs de Kreek 56, Terneuzen, tel. 01150-3137. sportredactie Zeeland: A. Koomen, Troelstralaan 8, Axel, tel. 01155-2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: W. Hendrikx. tel 01140-3751 ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01150-5839

de Stem | 1976 | | pagina 5