Oorzaak van twee - branden dubieus OZO-competitie met eerste en tweede klasse Rotj eerst Op schietingreeks in Hulst 167 schutters Videocursus in startblokken Westdorpe: 24 uur discoshow N.Y. Hav CHAOS II VERKEN NIEUW-NAMEN: OPZET? KUITAART: VUURWERK? START OP 15 FEBRUARI J Openingschieting - Schut tersvereniging Centraal hield tweede kerstdag de jaarlijkse koningschieting. De konings vogel werd afgeschoten door A. de Meij, Zuiddorpe. De hoogvogel was voor W. de Boeij, Zuiddorpe, le zijvogel: A. Slock, Koewacht, 2e zijvo- Clinge I Kouder streek v Kuitaart Sas van Gent Geen KNVB Brand Zuiddorpe Westdorpe Hengstdijk Terneuzen hoogwater DE STEM VAN VRIJDAG 2 JANUARI 2 1 (Van onze correspondent) HULST - In café W. Blom- maert te Hulst werd een drietal schietingen gehouden op de liggende wip. Aan de eerste schieting namen 56 schutters deel. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: Hoogvogel: F. Herre- wegh te Koewacht, eerste zij vogel: M. Dieleman te Axel, tweede zijvogel: W. Blom- maert te Hulst. De meeste- kleine vogels, vier stuks, waren voor h\ van Immerseel uit Hulst en J. Strobbe uit Zand berg. Wip 2: hoogvogel: W. Blom- maert te Hulst, eerste zijvogel: H. de >'os te Hulst, tweede zij vogel: K. Boon te De Klinge, België, meeste kleine vogels, vijf stuks, P. Reijn te Kapelle- brugi De tweede schieting waren er 60 schutters opgekomen. De uitslag was: Wip 1: hoogvogel: H. Paepen te St. Gillis, België, eerste zij vogel: S. Blommaert te Hulst, tweede zijvogel: P. Boenne te Hulst, meeste kleine vogels, vijf stuks, Jo Nijs te Hulst. Wip 2: hoogvogel: C. Mahu te Hulst, eerste zijvogel: A. Verhoeven te Kloosterzande, tweede zij vogel: R. van Steen bergen te De Klinge, België; J. Lievens uit Zandberg schoot met vier stuks de meeste kleine vogels. Aan de derde schieting na men 51 schutters deel. De uit slag luidde. Wip 1: hoogvogel: R. Heij- mans te Axel, eerste zij vogel: J. de Wael te Kloosterzande, tweede zijvogel: J. van Leuven te Rapenburg, meeste kleine vogels, vijf stuks, R. Boon te Hulst. Wip 2: hoogvogel: C. Mahu te Hulst, eerste zijvogel: A. Verhoeven te Kloosterzande, tweede zij vogel: J. van Leuven te Rapenburg; het hoogste aan tal kleine vogels, zeven stuks, was voor F. de Wit te Zand berg. NIEUW NAMEN/KUI TAART - Branden in Nieuw Namen en Kuitaart hebben ervoor gezorgd, dat de jaarwisseling voor de Hulster en Hontenisser brandweren niet zonder ac tie is voorbijgegaan. In Nieuw Namen ontstond brand in een woning, in Kuitaart werd een rijdende werkplaats in as gelegd. Het alarm vanuit Nieuw Namen kwam op oudejaarsa vond even voor acht, omdat brand was ontstaan in een wo ningwetwoning aan de Kau- terstraat. Buren en wat later de brandweer slaagden erin, het vuur binnen de perken te hou den. Een vernielende gang en verbrande bedden in voor- en achterslaapkamer waren de materiële gevolgen van de brand. De 29-jarige mej. Ivens, die bij het uitbreken van de brand thuis dan wel in de buurt moet zijn geweest, werd ernstig overstuur naar het zie kenhuis vervoerd. Haar moe der, met wie ze het pand be woont, was ten tijde van het gebeuren in Kallo om er de jaarwisseling te vieren. Omdat het vuur- op drie plaatsen tegelijk moet zijn ont staan, houden brandweer en Eolitie er rekening mee, dat de rand is aangestoken. De poli tie was gistermiddag nog niet verder met het onderzoek dan de constatering, dat geen be nzine of andere brandbare vloeistof kan zijn gebruikt. Gezien de toestand van mej. Ivens heeft men haar nog niet kunnen horen. De brand was ontdekt door een buurvrouw, die een brand lucht rook. Terwijl de brand weer werd gebeld, slaagden buren erin, de voordeur van de woning te forceren en het vuur in de hal te doven met een blu- sapparaat en water. Ze slaag den er vanwege de rook echter niet in, de bovenverdieping te bereiken. De brandweer slaagde daar even later wel in en wist het brandende bedden goed naar buiten te werken. Tijdens de blussing werd er aanvankelijk nog rekening mee gehouden, dat de moeder van mej. Ivens zich nog in het pand bevond. Twee uur na de jaarwisse ling riep een brandende werk plaats op een erf langs de Hul- sterweg in Kuitaart de Honte nisser brandweerlieden achter de nieuwjaarsborrel vandaan. Ze konden echter niet meer voorkomen, dat de rijdende werkplaats tot de grond toe af brandde. Alleen de wielen ble ven heel. De politie houdt er rekening mee, dat het vuur is ontstaan door het afsteken van vuurwerk. Volgens de politie moeten de deuren van de wagen bij het Uitbreken van de brand geslo ten zijn geweest. De wagen, waarin gereedschap en werk materiaal was opgeslagen, was eigendom van de firma Schrie- ber uit Kuitaart. Commandant J. Menu van de brandweer uit Kloosterzande sprak over een „goeie stemming" tijdens het uitrukken. „Een unieke gele genheid voor de mannen om elkaar nieuwjaar te wensen", zo becommentarieerde hij het gebeuren. Kaarting - Maandag hield de personeelsvereniging van de Zeeuwsch-Vlaamse Ijzer gieterij uit Sas van Gent een kaarting voor haar werkne mers. De uitslag van deze kaar ting „biden", luidt als volgt: 1. J. Rottier, 2. C. Vlerick, 3. J. Franse-A.van de Bergen, 4. R. de Block, 5. R. Slock, 6. E. van de Hoecke, 7. A. Hamerlynck, 8. R. Beharëz-R. van de Spie gel, 9. R. de Weweire, 10. H Lankreyer, 11. J. de Vos, A. de Block, 12. J. de Bruyn,. Joke ren: 1. A. Helvert, 2. L. de Fey- ter, 3. A. Dieleman. DE Egyptenaren zullen op 2 oktober een nieuwe president kiezen en op 25 oktober een nieuw parlement, Zo is in de Egyptische pers meegedeeld. (Van onze correspondent) HULST - Zondag 15 fe bruari gaat de nieuwe OZO- voetbalcompetitie van start. Aan de vorige competitie de den twaalf teams mee. Voor de nieuwe competitie zullen waarschijnlijk zestien elftal len zich laten inschrijven. Met ingang van de nieuwe competi tie zal er voor het eerst in twee klassen worden gespeeld, na melijk in een eerste en in een tweede klasse. Volgens OZO-voorzitter Ha rold Pluym is dat wel een inte ressante zaak voor de minder sterke ploegen. „Voor die zwakkere ploegen gaat de lol eraf als men elke week met zo'n nul of vijf, zes verliest. Nu ko men die teams in een aparte klasse bij elkaar. Om het ge heel aantrekkelijk te maken gaan we ook werken met een promotie- en een degradatie regeling". Om tot een goede klasse indeling te komen, worden de eerste acht ploegen van de eindrangschikking van de vo rige competitie ingedeeld in de eerste klasse. De andere ploe gen, plus de teams die voor het eerst aan de OZO-competitie gaan meedoen, worden in de tweede klasse ingedeeld. andere voetbalwedstrijden te bezoeken. Net als in het verleden zal ook in de nieuwe competitie er op worden gelet dat geen K.N.V.B.-spelers aan de wed strijden zullen meedoen. Ook mogen geen K.N.V.B.-spelers uitkomen in de Belgische ploe gen, die deelnemen aan de OZO-competitie. Doen toch KNVB -spelers in een bepaald elftal mee, dan worden die spe lers onmiddellijk uit het veld gestuurd en verliest het betref fende elftal de wedstrijd met 5-0. Het OZO-bestuur is van me ning dat er in dergelijke geval len hard moet wordenopgetre- den. Men wil de goede ver standhouding met de naburige KNVB-verenigingen handha ven. De overtredingen zullen worden behandeld door een strafcommissie, die nu nog be staat uit de hren T. Hillaert, A. Pauwels en F. Verschueren. j Deze commissie zal nog met drie leden worden uitgebreid. Verder hoopt men in de nieuwe I competitie ook weer op de j steun van B. Warnier en D. van r Broeck, die samen de werk- Elke zondagochtend zullen alle teams wedstrijden spelen. Op het OZO-terrein zijn daar voor vijf velden beschikbaar. Men hoopt tegen die tijd ook de nieuwe kleedaccommodatie gereed te yebben. Een fille uit slaande brand heeft namelijk het bestaande kleedgebouw deerlijk gehavend, 'het voor deel van het spelen van de wedstrijden op zondagochtend is dat de voetballers de rest van de zondag vrij zijn. Er is dan bijvoorbeeld nog alle tijd om i commissie vormen. fel: A. Puylaert, Zuiddorpe 'olgende schieting zaterdag 3 januari. Topbiljart - In de zaal van' „het Oud Raedhuys" te West-; dorpe werd een topbiljart-j prijskamp gehouden, die in), alle opzichten een succes ge-' woren is. De deelnemerslijst was groot; niet minder dan vij fendertig spelers hadden zich aangemeld. Aan spanning heeft het trouwens in het Westdorps „Oud Raedhuys" niet ontbro ken. Al in de eerste twee ron den werden diverse favorieten voor de eindzege verrassend uitgeschakeld. Opmerkelijk was de perstatie van de jeug dige H. Verbiest uit Sluiskil, die wist door te dringen tot de finale, waar hij tenslotte werd geklopt door de sterk spelende Carlo van Acker uit Westdor pe. De uitslag was: 1. C. van Ac ker uit Westdorpe, 2. H. Ver biest uit Sluiskil, 3. R. Coppie- ters uit Koewacht, 4. R. Aude- naerd uit Westdorpe, 5. Fr. Audenaerd uit Westdorpe, 6. M. Teirlijnck uit Westdorpe, 7. A. de Wilde uit Zelzate, 8. ge lijk: J. van der Goes uit West dorpe, J. Hofman uit Westdor pe, R. Pollet uit Westdorpe, A. Vermeers uit Westdorpe. .F. van Wolvelaer uit Westdorpe en R. van der Sijpt uit Koe wacht. .1 Feestavond - De hengel sportvereniging „Platzak" houdt de jaarlijkse teerdag op zaterdag 24 januari in de zaal van het „Oud Raedhuys" bij J. van der Goes-Pluijm. Nadat de leden met hun dames eerst een maaltijd krijgen aangeboden, zal de avond verder in een ge zellig samenzijn worden door gebracht. Top biljart - De Westdorpse topbiljartclub „het Oud Raed huys" heeft in een wedstrijd tegen TOVAK uit Koewacht de eerste winstpunten behaald in de Zeeuws-Vlaamse topbil- jartcompetitie. Met 12d8 zege vierden de Westdorpenaren tijdens een spannende ontmoe ting. De individuele uitslagen zijn: P. van Gassen-F. van den Abeele 1-1, G. Martens-M. Pluijm 1-1, R. van der Sijpt-M.' Teirlijnck 1-1, K. vani Boven-W. Allonsius 0-2, F. Suij-J. Eggermont 2-0, G. Drubbel-C. van Acker 0-2, B. Rombout-R. Audenaerd 0-2, A. Coppieters-R. van Acker 2-0, F. Buijs-R. van Daele 1-1, M. van Duijsse-J. van der Goes' 0-2. I AARDENBURG - Op rijks weg 251 te Aardenburg heeft nabij de steenfabriek een ket tingbotsing plaatsgevonden, waarbij drie auto's zwaar wer den beschadigd. Het ongeval ontstond doordat een persone nauto, waarvan de identiteit onbekend is gebleven, rechtsaf de Olieweg in draaide. De ach ter hem rijdende A.R.C. uit Urssel (B) reme voor de in draaiende auto, maar een ach ter deze rijdende personenau to, bestuurd door H.G.S. uit Odenthal (Did.) reed te dicht op hem en botste op de auto van C. De daarachterkomende Belgische auto, bestuurd door' L.J.C. uit St.-Kruis, botste vervolgens weer op S. en liep ook aanzienlijke schade op. HULST - Op de hoek Kleine Bagijnestraat - Tuinstraat in Hulst verleende de Belgische autobestuurder M. A. uit An- derlecht, komende van de Tuinstraat, geen voorrang aan E. M. uit Hulst. Beide wagens liepen veel schade op. HULST - Op de Glacisweg in Hulst werd mevr. M. U.-de R. uit Hulst, toen zij te voet de weg wilde oversteken, aange reden door de bromfietser P. A. uit Hulst. Met vermoedelijk een beenbreuk er. een ernstige hoofdwonde werd het slach toffer naar het St.- Liduinaziekenhuis overge- braent. HULST - Op de kruising Rijksweg 60 - Absdaalseweg nabij Hulst reed de autobes tuurder P. van D. uit Delft ach ter op de voor hem rijdende personenauto, bestuurd door H. S. uit Mulheim. De schade aan beide wagens was vrij groot. KAPELLEBRUG - Door te hoge snelheid kon de vracht wagenbestuurder H. J. uit Sas van Gent, komende vanuit de Brouwerijstraat, de bocht niet nemen naar de Gentsevaart. De vrachtauto vloog tegen de afrastering van de Mariakapel tegenover het Nederlands do uanekantoor. Zowel aan auto als aan de afrastering was veel schade. J. bleek onder invloed te verkeren. WATERLANDKERKJE - Op de Nieuwe weg van Water landkerkje naar St.-Kruis is mevrouw V. uit Aardenburg met haar personenauto van de weg geraakt en in een sloot te rechtgekomen. Volgens ver klaring van mevrouw V. werd zij verblind door een tegenlig ger, die onbekend is gebleven. Een andere passerende auto mobilist heeft mevrouw V. meegenomen naar Aardenburg en haar bij dokter Jongsma ge bracht, die eerste hulp ver leende. Mevrouw V. werd dus danig gewond dat zij enige da gen het bed zal moeten houden. De auto is door een takelwagen opgehaald. Kaarting - Aan een kaarting gehouden in de zaal van café P. de Waal, namen 26 personen deel. De uitslag was: win naarsronde: 1. G. van Kampen uit Hengstdijk, J. Verassel uit Walsoorden, 2. M. de Neve uit Zuiddorpe-Th. Hiel uit Kloos terzande, 3. B. van Laere uit Sluis-J. Boogaert uit Klooster zande, 4. P. Boeijkens uit Hengstdijk-P. van Assche uit Hengstdijk. Verliezersronde: 1. E. Hulshout uit Hengstdijk-J. Boeykens uit Hengstdijk, 2. A. Lauwers uit Terhole-E. Warrens uit Osse- nisse, 3. J. Hermans uit Hengstdijk-R. van Gassen uit Hengstdijk. Het OZO-bestuur bestaande uit voorzitter Harold Pluym, secretaris Carlo Saman, penningmeester Hubert van de Broecke. vice-voorzitter Evert Rademakers en tweede secretaris Rudy Buysrogge. (van een onzer verslaggevers) HULST - De video- en film cursus, die het afgelopen jaar in Den Dullaert in Hulst plaatsvond, is degelijk uit de startblokken gekomen. Op za terdag 10 januari begint het in stituut Cefa te Hilversum in samenwerking met de Belgi sche Katholieke Film Akade- mie (KFA) een tweede cursus voor amateur-cineasten in Sint Niklaas. De cursus is mo gelijk gemaakt door een Belgisch-Nederlands Cultu reel Verdrag. De film- en video-cursus van CEFA-KFA bestaat uit een programma van vier cursusja ren. Inmiddels is in Hulst in november een eerste cursus jaar met vijftien cursisten af gesloten. De nieuwe eerste jaars cursisten zetten op 10 ja nuari hun eerste schreden op het „beeld"-pad. Op 6 maart gaan tweede- en eerstejaars- groepen samen verder. Doel van de hele cursus is het leren beheersen van video- en filmtechnieken, met tevens de behandeling van de levensbe schouwelijke kanten van deze nog betrekkelijk nieuwe communicatie-media. De kos ten van de cursus bedragen 125 gulden per jaar. Via een subsi die van maximaal 1500 gulden draat de provincie Zeeland bij in de tekorten. Inlichtingen over de cursus zijn verkrijg baar bij Cefa-filmvorming, Boombergenlaan 12 te Hilver sum, tel, 02150-13751. Opening dagverblijf - Op vrijdag 23 januari wordt in Terneuzen het dagverblijf voor oudere geestelijk gehandicap ten geopend. De heer K.S.P. Langemeyer, consulent sociale revalidatie bij het ministerie van CRM, gaat het gebouw aan de Zuidlandstraat officieel in gebruik nemen. De openings ceremonie vindt om 13.30 uur plaats. In Porgy en Bess te Terneu zen wordt zaterdagavond om negen uur een Caribbean night gehouden waaraan medewer king wordt verleend door Oscar Harris, internationeel bekend van radio en tv en reeds eerder gast in Porgy en Bess, de nieuwste ontdekking Humph rey Cambell, winnaar van het jeugd-songfestival in Surina me, Sayonara Trinidad, calyp so, rhumba and chairdancer, miss Denilla fire, Lymbodan- cer met de Twinkling Stars. Kerstboomverbranding - Op vrijdag 2 januari vindt op het terrein bij het Scheldebad een kerstboomverbranding plaats. De organisatie van dit vurige gebeuren is in handen van het wielercomité Terneuzen in samenwerking met de Heraa, Terneuzen. De bomen kunnen vanaf 15 uur worden ingele verd. Het aansteken van het vreugdevuur gebeurt om 19 uur. Prognostiek - In het café van C. Weemaes namen 82 perso nen deel aan de prognostie- kwedstrijd van Antwerp tegen Club Brugge. De winnaars werden F. de Moor en J. Ver meulen. Voor de extra prijs kwamen E. van de Goore en T. van den Branden in aanmer king. Onderscheidingen - Bari tonspeler W. van Cauteren en saxofonist E. Schelfhout zijn gehuldigd voor hun vijf \en) twintig jarig lidmaatschap van de Clingese fanfare Weldoen door Vermaak. Voorzitter F. Plasschaert speldde hen de zil veren insignes op van de Bre dase Bond van harmonie-en fanfare-gezelschappen. De echtgenoten van de jubile rende muzikanten kregen bloemen (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE - De disc-jockey's van de disco Polypam in Westdorpe hebben er de afgelopen nacht flink nachtwerk van gemaakt. Vanaf woensdagmiddag twee uur tot en met donder dagmiddag twee uur draaiden ze aan één ruk platen in het vereni gingsgebouw Concordia. Het ging niet direct om een recordpo ging, maar meer om het muzikaal uitluiden van het oude jaar en een swingend inwijden van 1976. De ploeg discjockeys bestond uit vijf a zes man, die afwisselend achter de draaitafels zaten. Het aantal bezoekers varieerde van veertig tot vijftig man. Pas na het klokje van twaalf en het ingaan van het nieuwe jaar kwam de enny Guchteneire en Eddie van Avermaate. Om het hele gebeuren vierentwintig uur lang overeind te houden, was er gezorgd voor de nodige soep en flinke hoeveelheden broodjes. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN: TERNEUZEN, Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen). HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen), GOES- Klok- straat 4, tel. 01100-28030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: Maandag t.m. vrijdag van 19 00-20.00 uur tel. 076-122341. Zondag van 20.00-22.00 uur, tel. 076-122341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751, Midden-Zeeland- tel 01100-14944. REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S.C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150-7920, privé Lorentzlaan 50, Terneuzen, tel. 01150-5745. Algemeen redacteur Zeeland drs. J. Bouwmans kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-28030, privé Zuidvliet- straat 53, Goes, tel. 01100-28138 redacteur Midden-Zeeland: G. van Berkel, kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-28030, privé Voorburcht 37, Kapelle, tel. 01102-2320. Redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone: P. de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9 Ter neuzen, tel. 01150-7920, privé Noordstraat 45, Hoek, tel. 01154—1556. Redacteur voor Oosl-Zeeuwsch-Vlaanderen: H. Postma, kantoor Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751, privé Walmolenstraat 12, Hulst, tel. 01140^4159. Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm, Melkweg 40, Oostburg, tel. 01170—3370, foto-journalist voor Zee land: C.J. de Boer, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150-7920, privé Langs de Kreek 56, Terneuzen, tel. 01150-3137, sportredactie Zeeland: A. Koomen, Troelstralaan 8. Axel, tel. 01155-2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: W. Hendrikx, tel. 01140-3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01150-5839. DE STEM VAN VRIJDAG VLISSINGEN (ANP) - Haven van Vissingen N heeft een bijzonder goed ji achter de rug. Volgens havi directeur C. Oreel nam het dingaanbod toe met ruim procent tot 1,3 miljoen ton. Deze opgaande lijn deed 2 voor bij alle soorten ladi (Van een onzer verslaggev( GENT - Drie Belgis scouts maakten de afgeloj week met een eeuwenoud t voermiddel, de huifkar trektocht door Vlaanderen, die manier vierden ze op 1 eigen originele wijze het ke: feest. De tocht, met een len van honderd kilomter besti uit zeven dagreizen. De enei ten behoeve van de voorts wing van de huifkar werd leverd door een paardekra in de vorm van de vijfentwii jaar oude Max. De drie scouts stelden g< spireerd door Ierse huifkar kanties een eigen reisf gramma op. Zo besteeddei onderweg een dag natuur-observatie en ook keken ze een dag hoe het gesteld met de verloedei van het landschap wat ze j seerden. Nieuwjaarsreceptie - college Van burgemeester wethouders van Sluis ho voor alle inwoners op vrijdi januari van 19 tot 21 uur nieuwjaarsreceptie in stadhuis. Vooruitzichten voor za dag en zondag, opgesteld c het KNMI op donderdag 1! uur'; wisselvallig en later kouder. Weersvooruitzichten in fers gemiddeld over Nei land. Voor zaterdag: Aantal t zon: 0 tot 3. Min. temp.: streeks 5 graden. Max. tei omstreeks 7 graden. Kan: een droge periode van 1 stens 12 uur: 70 procent. I op een geheel droog etmaa procent. Voor zondag: Aantal zon: 0 tot 4. Min. temp.: streeks 3 graden. Max. te omstreeks 6 graden. Kan een droge periode van 1 stens 12 uur: 60 procent. I op een geheel droog etmaa procent. Morgen, zat. 3 jan. Bergen op Zoom 4.31-16 Hansweert 3.59-16.25 Terneuzen 3.20-15.46 V-lissingen 2.50-15.12 Wemeldinge 4.43-17.01

de Stem | 1976 | | pagina 2