In HET KLIKT NIET TUSSEN TRAINER GRUZENHOUT EN AD VERSLUIJS 975.- [475.- waar zijn ze Cyclo-cress en voetbal in Koewacht Mm JUR swaal LAVOIR lessen rs) ;rden m Ellendig Callgirls voor de rijken. terugkeer van een held? En nog veel meer opmerkelijks in Panorama van deze week. Publiek Positief Prachtig Stoppen FINALE LIBRE IN SOUBURG i 12 leimerswaal aan artikel k van het in 7 november koninklijk mer 9, hou- ;n zakelijke ne nutte ten raren van de zeedijk van m tot dp ng bewesten nde werken, 5 tot en met ergelegd ter ie Algemene lingen. anuari 1976 weg. DE STEM VAN VRIJDAG 2 JANUARI Waesberghe- •f zaal de Ster l aden, trainers, era WJAAR 60-36981 ogelijk >g >t 9 uur (Van onze sportredactie) ZAAMSLAG - „Vanaf het eerste moment dat ik hem ontmoette klikte het niet tussen ons. Die man zuigt constant het bloed onder mijn nagels vandaan, en hij schijnt er nog plezier in te hebben ook", zegt Ad Versluijs, de 29-jarige man uit Zaamslag, die al voor het negende jaar furore maakt in het Belgische betaalde voetbal. Zeven gelukkige jaren bij het Antwerpse Berchem Sport en nu sinds anderhalf jaar (hij tekende een contract voor drie jaar en zit nog tot eind volgend seizoen vast) bij Cercle Brugge, maar dan heel wat minder gelukkig. De man waarmee het vanaf het eerste moment niet klikte bij Cercle Brugge heet Han Grijzenhout, ex-hulptrainer van Ajax, die volgens Versluijs typisch „de pik" heeft op Versluijs en het de Zeeuwsch-Vlaming zo moeilijk mogelijk maakt Vanaf de eerste minuut was er sprake van een op zijn zachtst gezegd zeer koele houding, maar Grijzenhout ontplofte pas goed toen Versluijs - lang niet op zijn mondje gevallen. Hij is in het bezit van het ClOS-dipIoma, B-diploma oefenmeester, heeft een kunstboetiek in Zaamslag en nog een zaak in Terneuzen, die hij verhuurd heeft omdat het anders teveel beslommeringen geeft - in een Belgische krant „opening van zaken" gaf. Hij deed eens zachtjes uit de doeken hoe hij over Grijzenhout dacht en dat was bepaald geen ideaalbeeld van een trainer. S-: 'i-'h; Versluijs: „Het heeft een hele voorgeschiedenis. Kijk, bij Berchem Sport heb ik zeven jaar met veel plezier gespeeld. Goede sfeer, dat is in Antwer pen stukken beter dan irt Brugge. Heel andere mentali teit. Cercle Brugge had me aangetrokken als spitsspeler. Ik moest voor de doelpunten zorgen. Maar de eerste dag al bij Cercle Brugge pakte Grij zenhout me apart. „Je bent hier niet bij Berchem Sport. Ik heb het hier voor het vertellen en jij hebt niks te zeggen", beet je me toe, terwijl ik nog niks gezegd had. En als klap op de vuurpijl voegde hij er nog even aan toe dat mijn gezicht hem ook niet aanstond. Prettige kennismaking dus. In de oe fenwedstrijden tegen MW en FC Amsterdam speelde ik goed, ik maakte doelpunten bij de vleet, maar toch pakte hij me telkens apart. Een oude truck van hem trouwens, want dan zijn er geen getuigen bij. Dan was mijn inzet weer on voldoende. Nou, dan moet je weten dat ik bekend sta als een echte kilometervreter, die het vuur uit zijn sloffen draaft Dat maakte me razend. Steeds dat gekat en die beschuldigin gen. Op een gegeven moment neb ik het uit willen praten. Ik wilde een gesprek met Grij zenhout, maar niet onder vier ogen. Oké, dat kon. De vice- voorzitter van Cercle Brugge kwam er bij zitten en tot mijn grote verbazing spuide Grij zenhout toen ineens alle lof over mij. Geen kwaad woord over me. Ga d'r maar aanstaan. Die vice-voorzitter later tegen me zeggen: „zie je nou wel. Niks aan de hand. Je moet je niet voor niets zo opwinden". Hij praat altijd met twee ton gen. Dat is een jaar zo doorge gaan. Altijd maar kleineren, kankeren. Dat eerste seizoen durfde hij me echter niet te passeren. Daar draaide ik ge woon te goed voor. Het tweede seizoen Begon de ellende op nieuw. Grijzenhout deelde me aan het begin van dit seizoen mee dat ik van hem de kans niet meer kreeg om in de spits te spelen. Ik moest van mijn vertrouwde plaats af. Hij wilde me als linkermiddenvelder proberen. Het eerste competi tieduel ging tegen Oostende. We stonden met de rust met 2-0 voor en ik had een treffer gescoord. In de rust komt Grij zenhout naar me toe en zegt: „Ik heb je niet meer nodig. Ik kon me gaan omkleden". Toen barste de bom bij Ver sluijs. Hij kon zich niet meer inhouden. Journalisten die na afloop van die wedstrijd naar hem toekwamen om een ver klaring voor zijn verdwijnen uit het team na rust, vertelde Versluijs zijn visie op de zaak. Hij haalde"de hele ellendige voorgeschiedenis aan en de kranten in Brugge' maakten er uitgebreid melding van. Grij zenhout las de verhalen uiter aard. Het miste zijn uitwer king niet. De man ontplofte. Ad Versluijs: „Hij was door het dolle heen. „Is het waar wat je daar allemaal gezegd hebt", vroeg hij me. Ik heb dat bevestigd. „Dan heb ik je vanaf dit moment niet meer nodig", zei Grijzenhout. De zaak moest natuurlijk uitgepraat worden. Ik werd op het matje geroepen door het bestuur. Ik had me goed voorbereid evenals Grij zenhout. Het complete bestuur zat rond de tafel. Grijzenhout had een hele waslijst met klachten. Allerlei futiliteiten. Op een gegeven moment haalde hij er zelfs mijn vrouw bij. Hij zei: wat heb jij toch voor vrouw. Dat is toch niks. Daar gaat niets van uit. Hij doelde hierbij op de enkele ke ren dat hij haar gezien had, zoals op het laatste feestje van Cercle Brugge. Inderdaad, dan zonderen wij ons liever af. We zijn rustiger, houden niet van trammelant. Mijn vrouw houdt totaal niet van voetbal, ze geeft er geen lor om. Toen hij over mijn vrouw begon ben ik opge sprongen. Ik heb gezegd, als je nu nog een woord over mijn vrouw, die totaal niets met deze kwestie te maken heeft, durft te zeggen, zal ik eens een boekje opendoen over uw vrouw mijnheer Grijzenhout. Kijk, toen werd ie heel klein. Slikte zijn woorden snel in. Daar was ie wat bang voor. Re sultaat van alles was echter dat Grijzenhout toch de steun van het bestuur van Cercle Brugge kreeg. Men wilde de trainer niet laten vallen. Ik werd dici- plinair gestraft. Moest met het C-team meespelen. Grijzen hout had verwacht dat dat me zou knakken. „We zullen eens zien wat ie bij de C-jongens klaar maakt", had ie hatelijk gezegd. Hij had natuurlijk ge hoopt dat ik er met mijn pet naar zou gooien. Dat ik tens lotte de strijdbijl zou begraven en Cercle Brugge de rug toe zou keren. Immers, hij vertelde di kwijls met trots dat hij er al meer kapot gemaakt had. Nou, mij krijgt hij niet kapot. Ver sluijs heeft wat dat betreft ze ker zo'n hard hoofd als Grij zenhout, zo niet harder. Ik heb eens twee weken totaal geen mond open gedaan tijdens en na de trainingen en wedstrij den. Grijzenhout werd er wel het eerst kotsmisselijk van. Dat had ie niet verwacht. Nee, ik ben te veel voetballer om me (ADVERTENTIE) De jonge Duitser Peter Csarnecki raakte in de jeugdgevangenis van Zutphen bevriend met de Zuid-Molukkers, die ons vorige maand met afgrijzen sloegen. Hij zegt: „Als de Nederlandse regggaglniets doet, vallen er dit jaar taferitaÜën doden". Moet Csarnecki serieus worden genomen? Vanachter haar telefoon stuurde madame Claude jarenlang de mooiste meisjes naar de rijkste heren. Ze was de keizerin van de callgirls. Welke meisjes waren het meest geliefd, de temperamentvolle Italiaanse, de koele Scandinavische, de pittige Franse? Is er ooit een man zo snel zo hoog geklommen en zo snel zo diep gevallen als Hans van MierloPIn 1966 stormde hij de Tweede Kamer binnen, in 1970 tuimelde zijn partij er uit. Zijn handen jeuken nog steeds als hij het politieke strijdperk betreedt. Beleven we de terugkeer van een held? Als u meteen abonnee wilt worden (f16,25 per kwartaal, 13 nummers), bel dan 020-5411345» toestel 215 van 9.00 tot 17.00 üur). Ad Versluijs met echtgenote Sarina en hun twee kinderen. Versluijs zijn de voetbalperikelen bij Cercle Brugge in ieder geval niet van het gezicht te lezen. door hem klein te laten krijgen. Ik ben 29 jaar, weet wat ik kan als voetballer en wil me elke wedstrijd opnieuw bewijzen". Versluijs verwerkte de klap van de terugverwijzing naar het C-team met verve. Hij speelde twee uitstekende wed strijden. Het Cercle Brugge- publiek begon zich te weren. Waarom Versluijs niet meer in de hoofdformatie? Grijzen hout kon er opnieuw niet om heen. Versluijs werd terugge haald. Aanvankelijk op de re servebank. Maar tegen Char- iois met 3—0 gewonnen door de Brugse ploeg - mocht hij weer invallen en met succes. In de tussentijd had Grij zenhout hem zelfs verteld hem geen enkele kans meer te wil len geven als linkermidden velder. Versluijs: „Dat was al een hele omschakeling voor me geweest. Van spitsspeler om turnen tot linkermiddenvelder is niet zo maar zo'n ingreepje. Vergeet dat maar. Maar hij moest me nu eenmaal sarren. Hij verweet me tijdens dat ge sprek met het bestuur zelfs dat ik teveel trainingen zomaar miste. Moet je nagaan. In al die tijd heb ik twee trainingen ge mist. Eén keer toen mijn opa gestorven was en één keer toen er foto's gemaakt moesten wor4en in het ziekenhuis. Voor de rest altijd present. Je moet maar iets willen zoeken..." De laatste vier wedstrijden heeft Versluijs zich opnieuw ontpopt als de reddende engel bij Cercle Brugge. Maar weer niet zonder de nodige strubbe lingen. De laatste vier wed strijden scoorde hij vijf doel punten, maar denk niet dat daar eén compliment voor ge maakt zal worden door Grij zenhout. Versluijs: „Tegen Mechelen wonnen we met 1-3. Ik scoorde twee keer. Een week later stond de topper tegen RWDM op het programma. Een week lang heeft hij niks tegen me gezegd. Na die twee doelpunten kon hij ook moei lijk op me lopen kankeren dacht ik. Kom ik vrijdag na de training de kleedkamer uit en hangt er ineens een briefje met de opstelling. Normaal doet hij- dat nooit via een briefje, maar nu wel. En wat denk je? Al wie er stond opgesteld, maar mooi geen Versluijs. Ik was gepas seerd. Toch mocht ik invallen na rust en tot mijn grote geluk zorgde ik voor de gelijkmaker, nadat RWDM met 1-0 staan had. Na afloop zei Grijzenhout eindelijk iets positiefs over me tegen de journalisten. „Ik vind dat ie hard gewerkt heeft", zei Grijzenhout. Dat was al heel' wat voor zijn doen. Volgende wedstrijd was die tegen Beer schot. We kwamen met 1-0 achter te staan, maar ik zorgde voor de gelijkmaker en de tweede treffer van Cercle Brugge kwam tot stand uit een corner van mij. Een week later werd ik als dank weer gepas seerd tegen La Louvière. En ik moet maar gewoon mijn mond houden. Grijzenhout mag alles zeggen en ik niks. Anders dreigt er een boete en schorsing voor me. Dat is het „recht" van de voetballer. Ik heb tijdens die bijeenkomst met Grijzenhout en het be stuur van Cercle Brugge ook gevraagd, mijn heren de voet ballers hebben alleen maar plichten en geen enkel recht. Of kunt u mij een van die rech ten noemen? Niemand gaf er een antwoord. Totdat Grijzen hout zei: „weet jij er soms een"? In dat duel tegen La Lou vière mocht Versluijs weer in vallen. En opnieuw zorgde hij voor de gelijkmaker van Cercle Brugge (1-1). Een week later tegen Club Luik. Cercle Brugge nam een verrassende 2-0 voorsprong, maar kwam na rust onder zware druk te staan. Het werd tenslotte een krappe 2-1 overwinning. Versluijs: „Ik kreeg opnieuw de schuld, ik zou niet hard ge noeg gewerkt hebben. Onzin". Het laatste duel tegen Lierse SK thuis werd opnieuw een succes voor Versluijs. Met de rust stond Cercle Brugge met 2-1 achter. Grijzenhout, scheldend en tierend in de kleedkamer - Versluijs: „Dat is niet normaal meer. Natuur lijk is betaald voetbal geen kinderspel en moet je de zaak mentaal opkikkeren, maar als je die man bezig hoort lijkt het de oorlog in Vietnam wel" - di rigeerde Versluijs, zeer tot zijn verbazing naar de rechterspits. Versluijs maakte gelijk en Cer cle Brugge won tenslotte met 3-2. I voorge- Versluijs: „Prachtig was dat. Het publiek scandeerde mijn naam. Dat zal Grijzenhout geen goed gedaan hebben. Na afloop ben ik het clublokaal nog eens ingegaan met de aan voerder en de supporters wa ren dolenthousiast. Ze hebben de voorzitter aangeklampt en geëist dat ik voortaan als vaste kracht zal worden opgestelde. Die man keek raar op". Versluijs voelt zich duidelijk in zijn sas na de voortreffelijke resultaten die hij de laatste weken boekte. Voelt zich ge lukkig dat ondanks de staat van oorlog waarin hij verkeert met Grijzenhout hij weet dat Grijzenhout moeilijk om hem heen kan. Versluijs: „Zelfs de aanvoerder en de „tweede man" hebben wel eens ge vraagd de afgelopen weken waarom hij mij passeerde. Maar dan zei Grijzenhout: „dat is mijn zaak. Daar hebben jullie geen donder mee te ma ken. Ik maak de dienst uit en jullie niet". Van de medespe lers heb je in dat opzich toch weinig te verwachten. Het profvoetbal is hard. Ieder vecht voor zijn eigen plaatsje. Ze hebben het allemaal te druk met zichzelf. Bovendien is de mentaliteit in het Brugse heel anders dan in Antwerpen. i Daar speel je veel meer in een echte stad". Versluijs vecht rustig door. Staat nog onder contract bij Cercle Brugge tot eind volgend seizoen. Het con tract van trainer Grijzenhout loopt aan het eind van dit sei- zoen af. Hoeft geen betoog dat Versluijs er niet rouwig om zal zijn als Grijzenhout geen nieuw contract krijgt aange boden. „Maar als dat wel zo is", zegt Versluijs, „dan zal dat mijn mentaliteit niet beïnvloe den. Ik ga rustig door. Laat me niet klein krijgen door hem. Ik ben tamelijk rustig. Zal me zelden opwinden. Hooguit tij dens de wedstrijden van Zaamslag (Versluijs traint de zaterdagclub Zaamslag; red.) maar dat is een normaal ver schijnsel. Direct na de wed strijden is alles weer over. Ik ben blij da,t ik hier rustig in Zaamslag woon, er onze zaak heb. Kan je tenminste rustig afkoelen. Ik heb nog nooit ie mand een klap gegeven, daar sta je te hoog voor, maar met Grijzenhout heb ik me dikwijls moeten inhouden. Dat is een zuiger." Versluijs is gewoon teveel voetballer om er mee te stop pen. Al voelde ij zich bij Be rchem Sport aanzienlijk beter op zijn gemak dan bij Cercle Brugge. Plezier beleeft hij ook aan het trainerschap bij Zaamslag. Versluijs: „Dat mag eigenlijk niet van Cercle Brug ge. Ze weten er niets van. Ik begrijp absoluut niet waarom ik Zaamslag niet mag trainen, want daar staat niets over in mijn contract. Maar het gaat ze geen straal aan", besluit Ver sluijs, die thuis voldoende ont spanning vindt bij zijn char mante echtgenote Sarina - een binnenhuisarchitecte die hun woning in een klein paradijs heeft omgetoverd - en zijn twee kinderen. TON KOOMEN (Van onze sportredactie) KOEWACHT - In Koewacht wordt op zaterdag 3 januari een cyclo-cross gehouden, ge organiseerd door de suppor tersclub Koewacht en de Sportclub Koewacht in sa menwerking met de wielerver eniging Zeeuwsch- Vlaanderen. Aan deze cross wordt deelgenomen door de coureurs van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen en die van Theo Middelkamp. In actie komen de jeugdrenners, de nieuwelingen, junioren, amateurs en liefhebbers. Voorts is besloten ok ook de trimmers gelegenheid te geven een cyclo-cross te rijden. De trimmers komen aan bod om 16 uur, op het moment dat te vens de voetbalwedstrijd be gint tussen de teams bestaande uit leden van de wielervereni ging Zeeuws h-Vlaanderen en Theo Middelkamp. Inschrijving voor de cross kan geschieden vanaf 12.30 uur in calDe Reisduif in Koe wacht en de jongste categorie van de jeugd begint om 13.30 uur aan de eerste cross. Na af loop van de voetbalwedstrijd is er om 17 uur een koud buffet in caf'Zeelandia in Koewacht, waar eveneens video-beelden van de voetbalmatch en opna men van de laatste editie van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen zullen worden ver toond door Rudi van Acker. Na de prijsuitreiking in cafZee- landia is er een gezellige dan savond met medewerking van het danokest „Frank en Mirel- la" uit Eede. SKIËN De pas 17-jarlge Toni Inhauer uit Oostenrijk •heeft in Oberstdorf de eerste wedstrijd van het vierschan- sentoemooi gewonnen. SAS VAN GENT - Op don derdag 8 januari, zaterdag 10 januari en zondag II januari vindt in biljartcentrum Reseda te Sas van Gent de eindstrijd plaats van het districtskampi oenschap beker-kader, wat dan georganiseerd wordt door biljartvereniging Het Groene Laken uit Sas van Gent. Ditmaal nemen er slechts zes spelers aan dit kampioenschap deel, nl. titelverdediger Louis Dallinga, Theo Tas Robert Claeyssens, Theo Verlinde, Tonnie van Eenennaam en Pe ter Snelders. Opnieuw mag Louis Dallinga weer wel als de grote favoriet getipt worden, hoewel de concurrentie voor namelijk van de zijde'van Theo Tass, die ook dit jaar weer op merkelijke vooruitgang heeft geboekt, groter zal zijn dan ooit tevoren. Veel zal van de vorm van de dag afhangen, want dan behoort het beslist niet tot de onmogelijkheden dat een van de overige deelne mers een grote rol kan spelen in dit kampioenschap. (Van onze sportredactie) OOST-SOUBURG - De fi nale van het kampioenschap tweede klasse libre van het dis trict Walcheren-De Bevelan- den van de Koninklijke Neder landse Biljart Bond zal op za terdag 3, zondag 4 en zaterdag 10 januari worden gehouden in café „De Vriendschap" in Oost-Souburg, De organisatie van deze titelstrijd is in han den van de biljartvereniging VEG. De eerste partijen begin nen zaterdag 3 januari om 14.00 uur. De volgende spelers hebben zich geplaatst voor de eind strijd: A. van Iwaarden (ON- DA, Krabbendijke); A. Corse- mulder (Dampoort, Middel burg); C. de Jongh (VOG, Goes); G. Hoogers (KOT, Mid delburg); J. Baegen (Onder Ons, Goes); J. Marijs (Dam poort, Middelburg); J. de Smidt (CIOS, Borssele); J. Vis ser (VOG, Goes). Reserves zijn W. de Schrijver ('t Raedthuijs, Vlissingen) en H. Kleijkers (HBC, Heinkenszand).

de Stem | 1976 | | pagina 13