Vogelwaarde: 2 wedstrijden zonder publiek voottó tapt dtó bit iwwtefo] taf» iM n uwktijk zoefeL li nwélijkM mmclm b dd bij nwjjhpJm uv Wijckari? DUMEZ KRIJGT HET MOEILIJK Jaap Bas met weinig training erg productief Veel op het spel voor Axel RDEELMEMO Alle teams bedreigd met non-activiteit Zeeuwse tafeltennis titelstrijd beslissen. ijkosten Politiemacht Onmogelijk ELTINK Dames België Verjongd Favoriet 10 14' 1700 je Luxe ce van betaling. ïer der Arróndis- rechtbank te aakt bekend, dat rséance van beta- de besloten ven- ap WOLDER'S LGIETERIJ B.V., ;d en kantoorhou- te Steenbergen, ïinierstraat 4, ge- techtbank bij be- ïg van 19 decem- 5 heeft bevolen, >ekende schuldei nevens de schul- bij brieven van fier dezer Recht- illen worden opge- om te verschijnen ladkamer dezer ank van vrijdag 14 76, des voormid- m 10.00 urn-, ten- >p het gedaan ver worden gehoord, e dat de bewinds- uiterlijk op 30 1976 een berede- erslag van zijn be ien in deze ter grif ier Rechtbank zal ;ggen, overeen, g artikel 226 der sementswet, ïtwerp-akkoord is >kken. 24 december 1975, iffier der Recht- oornoemd, H. Bosscher. ator in het faillis- t van Continental es Development Breda deelt mede, 30 december 1975 em ter Griffie van Arrondissements- iank te Breda is ge- eerd de enige uitde- jst in voornoemd «ment, om aldaar :nde 10 dagen ter oze inzage van de ieisers te liggen. rator. Prof. .J.L van Wijgen. ielaan 52, Breda. DE STEM VAN VRIJDAG 2 JANUARIj (Van onze sportredactie) VOGELWAARDE - Een prettige jaarwisseling en een gelukkig nieuwjaar. Gebruike lijk dat de mensen elkaar alle goeds toewensen in de toekomst. Goed gebruik ook. Zoals overal op de wereld pleegt dat ook in het Zeeuwsch-Vlaamse Vogelwaarde te gebeuren. Het bestuur van de voetbalvereniging Vogelwaarde werd echter vlak voor de afsluiting van het oude jaar zeer onaangenaam verrast door de straf commissie van het district Zuid 1 van de KNVB. De trouwe postbode in Vogelwaarde leverde op het Vogelwaarde secretariaat een brief af van de strafcommissie met een inhoud die er niet om loog. Alles behalve goede wensen aan het adres van de Zeeuwse vierdeklasser inhoudend. De strafcommissie - de naam zegt het al - had voor Vogelwaarde een zeer onaan gename straf in petto, die als een mokerslag van het kaliber van Cassius Clay aankwam. Die straf luidde: Twee wedstrijden zonder publiek spelen. Een wedstrijd voorwaarde lijk met een proeftijd van één jaar. Alsnog vóór 5 januari 1976 aan de bond opgeven welke persoon (personen) scheids rechter Renooy geslagen zou(den) hebben na afloop van de wedstrijd Vogel waarde - RCS onder bedrei ging van stopzetting van het voetballen van alle elftallen tot dat een persoon gemeld is. Ga d'r maar aanstaan. Een prettig begin van het nieuwe jaar of niet? Aanleiding van dit onbegrij pelijk strenge vonnis van de strafcommissie van het district Zuid 1 - bestaande uit de heren Van Dijk, Melse en Steur - was een incident na afloop van de competitiewedstrijd Vogel waarde - RCS, die op 28 sep tember gespeeld werd. Een rommelig duel waarin scheids rechter Renooy uit Goes het danig verknald had in de ogen van met name het V ogelwaarde-publiek. Vogelwaarde-voorzitter Piet Kindt zegt: „Na afloop werd de scheidsrechter in moeilijkhe den gebracht. Het bestuur van Vogelwaarde heeft er alles aan gedaan om de scheidsrechter veilig naar de kleedkamer te loodsen. Er waren echter zo'n dikke vijfhonderd toeschou wers en je hebt hier geen poli tiemacht van vijftig man op de been". De scheidsrechter ver klaarde na afloop in de be stuurskamer dat hij een „tikje" had gekregen - tegen zijn been bleek later - en dat hij rapport zou opmaken. Het was hele maal niet zo erg vertelde Re nooy nog, maar hij kon er moei lijk onderuit rapport te maken van dit voorval. Ook rappor teur Vergouwe uit Terneuzen, die overigens stelde dat het Vogelwaarde-bestuur alles gedaan had voor de veiligheid van de scheidsrechter - hij maakte ons er zelfs compli menten over - deelde mee dat hij rapport op zou maken over deze kwestie. De voetbalver eniging Vogelwaarde kreeg van de strafcommissie opd racht om uit te zoeken wie de scheidsrechter gemolesteerd, zou hebben. Een onmogelijke opdracht voor ons gezien de grote drukte en opeenhoping van mensen bij de uitgang van het terrein tijdens dit incident. De strafcommissie stelde ech ter dat het mogelijk moest zijn één of meerdere personen aan te wijzen die de scheidsrechter een tik zou(den) hebben gege ven. Afgaande althans op de uitlatingen van de scheids rechter. Er volgde een monde ling onderzoek in Goes voor de strafcommissie. Door de dichte mist werd de zitting twee keer uitgesteld Op die zitting wer den in volgorde gehoord: scheidsrechter met de rappor teur; de tegenpartij RCS; aan voerder en grensrechter van Vogelwaarde en een bestuurs- delegatie van Vogelwaarde, de schuldige partij volgens de KNVB. Het Vogelwaarde- bestuur verzocht bij het horen van alle partijen aanwezig te mogen zijn, afgaande op de richtlijnen van de KNVB van 13 augdstus 1971. Dit werd niet toegestaan. Bij het ver hoor van Vogelwaarde bleven wèl de scheidsrechter en de rapporteur aanwezig. Na af loop van de hoorzitting kreeg het bestuur van de voetbalver eniging Vogelwaarde de opd racht om binnen veertien da gen een persoon (of meerdere personen) aan te wijzen en mee te delen en de namen bekend te maken bij de strafcommissie, onder bedreiging dat enkele wedstrijden zonder publiek gespeeld zouden moeten wor den als geen schuldige gevon den zou worden. Het bestuur van Vogel waarde zegde meteen oe alle moeite te zullen doen een schuldige te vinden, maar stelde al op de hoorzitting, dat het onmogelijk geacht moest worden één of meerdere schul digen te vinden. De drukte was daarvoor te gTOot en de situatie te onoverzichtelijk. Het Vogel waarde-bestuur organiseerde een hoorzitting voor alle leden met het verzoek om nadere inlichtingen om trent het voorgevallen incident te verstrekken. Om ook de KNVB op de hoogte te brengen van de wijze van onderzoek werd zelfs een vertegenwoor diger van de bond uitgenodigd. Niemand van de KNVB ver scheen echter als waarnemer op de hoorzitting. Het onder- (ABVÉRTENTTEÏ WYCHEN, jCt!U 1^76 MEUBELEN tel. (08894) 21 22 zoek leidde niet tot nieuwe ge zichtspunten. Geen enkel Vogelwaarde-lid kon nadere aanwijzingen geven. Van de hoorzitting werd een verslag gemaakt en aan de KNVB toe gezonden. Daarna hoorden we niets meer van de zaak tot op 29 december de postbode langs kwam met deze onheilstijding. We waren net in de kantine be zig met allerhande klusjes toen het droeve nieuws bekend werd. Je kunt je een prettiger jaarwisseling voorstellen. Het Vogelwaarde-bestuur is duidelijk ontsteld door het op treden van de strafcommissie van het district Zuid 1. Pen ningmeester Arie Sponselee verontwaardigd: „Het Vogelwaarde-bestuur heeft zowel schriftelijk als monde ling verklaard niemand als schuldige te kunnen aanwij zen. Het bestuur wil niemand als verdachte aanwijzen, als de schuld niet zeker is. Als de KNVB meent dat er een schul dige aan te wijzen is, moet de bond zelf maar gerechtelijke stappen ondernemen. Boven dien is het derde punt van de strafmaat helemaal onbegrij pelijk. Je kunt je dan nog voor stellen dat je omdat r geen schuldigen naar voren ge bracht zijn door het Vogelwaarde-bestuur gestraft wordt met het spelen van een tweetal wedstrijden zonder publiek, hoe dramatisch dat ook is. Maar dat men dan nog blijft eisen dat we vóór 5 ja nuari 1976 alsnog met „da ders" op de proppen moeten komen, omdat anders alle an dere Vogelwaarde-elftallen eveneens moeten stoppen met competitievoetbal, is onbe grijpelijk". „We kennen geen schuldi gen, we hebben er alles aan ge daan ze te vinden, maar het is een ondoenlijke zaak. Gewoon overmacht. Je kunt toch moei lijk verwachten dat een van de bestuursleden zijn vinger op steekt en zegt dat hij het ge daan heeft, terwijl hij van niets weet, alleen maar om de ver eniging Vogelwaarde te red den. Wil de KNVB dat soms zo graag zien? 'we staan gewoon machteloos". „Als je ziet wat voor straffen er in het betaalde voetbal wor den uitgedeeld en je ziet nu hoe wij behandeld worden, vraag je je wel af hoe het met de rechtspraak binnen de KNVB gesteld is. Het stimuleert de bestuursleden van de ama teurclubs die alles pro-deo als hobby doen niet om er keihard mee door te gaan. Het bestuur van Vogelwaarde overweegt hoger beroep aan te tekenen en zoekt momenteel naar een ge schikte adviseur. De schade die op deze manier aan de voetbalvereniging Vogel waarde wordt toegebracht - twee keer gemis van entreegel den, tweemaal gemis van kan tineopbrengst en kosten van de strafzaak - kunnen oplopen van zo'n twee- drieduizend gulden. Een catastrofe voor een vierde klas vereniging". De eerste wedstrijd die Vo gelwaarde zonder publiek moet spelen is die tegen Koe wacht, zondag thuis. De Vogelwaarde-spelers rekenen erop dat de trouwe Vogelwaarde-aanhang de club trouw blijft en eventueel vanaf het parkeerterrein aanmoedi gingen zal geven. Het bestuur van Vogelwaarde hoopt dat de voetbalsoep tenslotte niet zo heet gegeten zal worden als ze wordt opgediend. Men voelt zich duidelijk in de kou gezet door de strafcommissie. Men had zich in Vogelwaarde kringen een duidelijk prettiger begin van het nieuwe jaar voorgesteld. En dat is begrijpe lijk TON KOOMEN WIELRENNEN - Albert van Damme heeft gisteren te Kil laar een veldrit over 25 kilome ter gewonnen in 1 uur en 13 minuten. Cyrille Guimard (Fra) werd tweede op 25 se- I conden. Het Vogelwaarde-bestuur - met van links naar rechts: Arie Sponselee (penningmeester), Emiel van Goethem bestuurslidPiet Kiridt (voorzitter) en Theo van der Veeken secretaris- in spoedzit ting bijeen na de rampbrief van de strafcommissie van het district Zuid 1 van de KNVB. Het Vogelwaarde-bestuur had zich een prettiger nieuwjaarswens voorgesteld. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG - Meer dan in voorgaande jaren het geval was, is er dit jaar een open strijd te verwachten om de hoogste Zeeuwse titel bij de op 11 januari in Vlissingen te houden Zeeuwse tafeltennis kampioenschappen. In voor gaande jaren mondde de eind strijd praktisch altijd uit in een finale tussen de spelers van hét op hoog niveau spelende St.- Aloysius 1, maar omdat de Zeeuwse top op landelijk ni veau veel breder is geworden met name MZ 1 en Wilno 1 roe ren zich heftig - zal titelverde diger Wilfried Dumez het deze keer moeilijker dan ooit krij gen tegen aanstormende talen ten als Koen de Vries (MZ), Dick Jeras (Wilno) en Peter Kersten (MZ). Helaas kan de Tilburgse on derwijzer René van Dijk dit jaar niet deelnemen aan de strijd om de Zeeuwse titel, het geen zonder meer een verlies kan worden genoemd. Reeds op zondag, 4 januari, worden de titelwedstrijden geopend met de kampioenschappen voor de jeugd. In verband met het feit dat de Vlissingse spor thal van de „De Ruyterschool" aan de Hogendorpweg niet het gehele weekend beschikbaar was, besloot het organisatie comité - van de combinatie St.-Laurens - Westerzicht en PNL staat dit jaar borg voor de organisatie - de wedstrijden uit te smeren over twee aan sluitende zondagen, te weten 4 en 11 januari. Ophet aantal in schrijvingen heeft dit geen in vloed gehad, want er kwamen maar liefst 540 inschrijvingen binnen, bijna een evenaring van het vorig jaar in Hulst ge vestigde record, zodat het vijfmanschap Houterman (Af deling Zeeland), Laroes en De Vries (Laurens), Van Praet (Westerzicht) en Van Goudsw aard (PNL) avonden achtereen heeft gepuzzeld om een slui tend en goed draaiend wed strijdschema in elkaar te zet ten. Naast de reeds genoemde kanshebbers in de hoogste klasse bij de senioren is in de C-klasse Giel Wondergem (MZ) naast Jo Bogaert (St.- Aloysius) mede-favoriet. Wim-Jan Duininck (Laurens) wordt een toonaangevende rol toebedacht in de D-klasse met Hans van de Voorde(St.- Aloysius) en Jan Meyer (Big Smash) als mede-kanshebbers. Voor de E-titel lijken Karei Smet en Albert de Vries (Lau rens) op papier de sterksten, terwijl Piet van Maldegem (Big Smash) in de F-klasse en Jaap Houmes (MZ) in de G/H-klasse als eerste zijn geplaatst. Bij de dames kon door het redelijk groot aantal inschrij vingen opnieuw een splitsing plaatsvinden in twee klassen naar sterkte en licentie. In de hoogste klasse gaat Koos van Rooyen-Jakobsen haar titel verdedigen tegen vooral Joke Roelse (MZ), terwijl Corry de Jonge-Kunst (Goes) hetzelfde doet in de tweede categorie. Voor wat betreft de jeugdti- tels heeft in de oudste catego rie - de juniorenklasse - Mid delburger Eddy Verkaart (MZ) de beste papieren, met clubge noot Rudi Geldof op de tweede plaats. Wim Wegman (MZ) is uiteraard favoriet bij de aspi ranten AB, terwijl Roger de Moor (St.-Aloysius) in groep C over de beste papieren be schikt. Nederlands kampioen William du Fossé (Wilno) is zonder meer de grootste kans hebber bij de pupillen, met Jan-Henk Bomhof (MZ) Frank Bilius (Wilno) als voornaamste concurrenten. Bij de welpen, de jongste groep bij de jeugd, is Remco van Gilst (MZ) als eer ste geplaatst terwijl de titels bij de meisjes voor het grootste deel in handen lijkt te gaan komen van het St.-Aloysius- trio Jeanne de Waal (junioren), Sterra Blankaert (aspiranten^ en Vivian Blankaert (pupillen). Ankie Kersten (MZ) zal bij de welpen niet te kloppen zijn. Op beide wedstrijddagen wordt met de eerste duels begonnen om 10.00 uur. Tijdens het jeugdtoemooi treedt Bram Houterman op als gedele geerde en de leiding bij de se niorenwedstrijden is in ver trouwde handen van Sjaak Vermeulen. (Van onze sportmedewerker) GROEDE - „Trainen met de andere spelers van Sluis kan ik niet nu ik in militaire dienst ben", zegt Jaap Ras. Toch heeft hij dit seizoen al zeventien keer gescoord en staat hij ruimschoots boven aan de ranglijst in de strijd om de Zilveren Stern-schoen. Jaap Ras is twee jaar geleden van de voetbalvereniging Groede overgestapt naar de zaterdagclub Sluis. Hij maakte deze overstap samen met Bram Beun. Het eerste seizoen was meteen al suc cesvol voor de ex- Groedenaren. Sluis werd kampioen in de eerste klas van de KNVB-afdeling Zee land en promoveerde naar de vierde klasse van het KNVB-zatcrdagvoetbal. Dit jaar lijkt ook alles weer van een leien dakje te lopen. Hal verwege het seizoen staat Sluis op de tweede plaats. Er zijn zelfs kampioenskansen. Hoe is het mogelijk dat Jaap Ras zoveel doelpunten maakt bij Sluis, terwijl hij nooit samen met zijn medes pelers kan trainen? Jaap Ras: „Ik geloof dat ik altijd, of tenminste heel vaak, op de juiste plaats sta. Een soort voorgevoel voor waar de bal komt. Bovendien spelen Cor Lensen en Hans van Kooten me vaak goed aan. Zij berei den veel dc lpunten voor". Jaap Ras is erg lang van postuur. Toch maakt hij de meeste doelpunten met zijn voeten. Hij neemt voor Sluis alle vrije trappen in de buurt van het strafschopgebied. Een teken dus, dat hij over een flitsend schot beschikt. Hij noemt het dan ook geen geluk, dat hij dit seizoen al zoveel gescoord heeft. Doel punten maken ging hem al tijd al goed af. Vorig seizoen wist hij liefst 26 keer het net te vinden. Als hij de tweede helft van deze competitie net zo blijft scoren als in de eer ste helft (17 maal), dan zal zijn record zeker verbeterd worden. Wie dan de Zilveren Stern-schoen gaat winnen valt niet moeilijk te raden. Ook al blijft Jaap Ras er zeer nuchter onder, vele bui tenstaanders zijn met stom heid geslagen. Tweemaal in de week trainen en soms nog geen klinkende resultaten. Jaap Ras traint bijna hele maal niet. In zijn legerplaats 't Harde wordt bijna niet ge voetbald door zijn mede militairen. Er bestaat wel een garniz'oenselftal, waarin hij echter niet mee mag spelen. Beroepsmilitairen verde len de plaatsen met elkaar. Men moet waarschijnlijk be taald voetbal spelen wü men een kansje krijgen in dit team. Jaap Ras gaat gewoon zijn gang. Af en toe een beetje hardlopen en de zaterdagen scoren voor Sluis. In Sluis zijn ze er blij mee. Jarenlang draaide de ploeg op een laag pitje in de afdeling mee. Nu zit Sluis in de slag om het kampioenschap in de vierde klas. De spelers van Sluis willen natuurlijk dolgraag kampi oen worden. Het belangrijk ste vinden ze echter dat de sfeer goed blijft. Jaap Ras kent die sfeer nog van vorig jaar. Dit jaar heeft hij er nog niet veel van kunnen proe ven. Hij kan zich alleen op de zaterdagen bij zijn mede spelers voegen. Als het dan een uitwedstrijd betreft kan hij met zijn maats praten in de bus. Een eventueel kam pioenschap en andere zaken worden dan besproken. Hij heeft het goed naar zijn zin bij Sluis, dat is duidelijk uit zijn woorden op te maken. De mentaliteit en .de spel vreugde zijn belangrijk voor hem. Hij kan goed opschieten met de Belgische trainer Ver- caille. Zijn aanpak bevalt hem wel. Vorig jaar 26 doelpunten en dit seizoen tot nu toe 17 keer gescoord. Hier zijn dan de vijf doelpunten uit beker wedstrijden niet bijgere- kend. Men zal zeker vanuit België al wel op de stoep hebben gestaan bij Jaap Ras. Het is immers bekend, dat onze Zuiderburen met hun franken zwaaiend talent volle spelers trachten weg te halen uit het grensgebied. Bij Jaap Ras is echter nog nie mand geweest zo blijkt om hem weg te halen naar Be lgië. Het spijt hem niet dat hij nog geen Belgisch aanbod heeft gekregen. Hij zou er waarschijnlijk toch niet op ingaan. Alleen een zeer aan trekkelijk aanbod van een club op redelijk niveau zou in overweging genomen wor den. Om voor een paar centen tegen zijn zin over de grens gaan voetballen, ziet Jaap Ras niet zo zitten. Hij heeft er in feite ook nooit over nage dacht. Zeker niet nu hij zijn militaire dienstplicht ver vult. Lekker aanvallend voetbal wordt er gespeeld bij Sluis. Vooral in thuiswedstrijden is dit het geval. Dit heeft wel tot gevolg dat er veel tegendoel punten vallen. Jaap Ras: „We hebben nu al negentien tegendoelpunten moeten in casseren. Zolang wij maai produktiever zijn dan de tegenpa-tij is dat geen enkel probleem. Wie de doelpunten maakt is ook niet het belang rijkst. Voornaamste voor het elftal is dat ze gemaakt wor den. Ik ben blij met mijn rol als topschutter. Scoort een ander uit een pass voor mij, dan is dat even plezierig. Ik zou waarschijnlijk veel min der goals maken als ik de bal len niet zo vaak mooi voor mijn voeten kreeg. Ieder heeft zo zijn taak in het elftal. De een verdedigt, de ander bouwt op of geeft de juiste pass en weer een ander werkt de zaak af. Alles wat je doet staat in het teken van een goed resultaat. Met deze in stelling, die er is bij de spe lers van Sluis, gaat het na tuurlijk toch nog wel eens fout. Er wordt ook wel eens verloren met grote cijfers. Op de een of andere manier klikte het dan niet. Een week later proberen we het ge woon opnieuw. En dan kan een grote overwinning het re sultaat zjjn". (Van onze sportredactie) AXEL - VOGELWAARDE - BIERVLIET - Na een korte winterstop - een welkome afwisseling met de kerstdagen en rond nieuwjaar - komen de Zeeuwse amateurvoetbal lers (de Afdeling Zeeland van de KNVB uitgezonderd) zondag weer volop in actie. Meteen staan er weer enkele interessante toppers op het programma. In Axel is dat het duel tussen de nummers één en twee in de derde klasse D, METO en Axel. Vooral voor Axel een duel van het grootste belang. De formatie van Rudi Steel, die het voortreffelijk doet in vergelijking met het vorig seizoen, kan bij winst op gelijke hoogte komen. Dat is noodzaak ook, want verlies betekent meteen een kloof van vier punten. Steel is opti- - mistisch gestemd. Rudi Steel: „We spelen voor eigen publiek en dat is in zo'n belangrijk treffen altijd al een pluspunt. Bovendien weten we dat METO het de laatste weken wat laat afweten, al mag dat natuurlijk nooit een reden zijn om die ploeg te onderschatten. Het staat niet voor niets aan de leiding, maar feit is wel dat de resultaten minder zijn dan in de beginfase van het seizoen". Axel op volle oorlogssterkte moet in staat worden geacht om METO te bedwingen. Inte ressant is voorts het duel tus sen de degradatiekandidaten Steen 'en Breskens in St.- Jansteen. Steen is na een slechte competitiestart op de goede weg terug. De laatste wedstrijden voor de „winter- ,stop" leverden gelijke spelen op tegen sterke ploegen als Axel en METO en dat beide ke ren op eigen terrein. „En dat nota bene terwijl we nog geen enkele wedstrijd hadden kun nen winnen op eigen veld voor die tijd", zegt Steen-trainer Luteijn, die vervolgt: „Het zelfvertrouwen is hierdoor toegenomen. We hebben in het begin van het seizoen enorm veel pech gehad met blessures. Veel jonge spelers hebben hun debuut gemaakt in het eerste team. Steen is volledig verjongd. Dat Vergt eerst een aanpas singsperiode. Nu gaat het steeds beter. Ik hoop dat die tendens zich tegen Breskens zal voortzetten. Het is nodig voetbal ook, want anders raken we te veel achterop". Voor de Breskens-elf van trainer De Kraker is er eveneens veel te verliezen. Zonder meer een Zeeuwsch-Vlaamse derby die de nodige spanning waarborgt HW '24, na de 2-3- overwinning op Odio weer in de lift, staat voor de zware op gave uit tegen Jong Ambon. Het team van Bert Pentury is moeilijk te kloppen, vooral op eigen terrein. Als HVV-trainer Guust Voet er in slaagt zijn team te inspireren en de HW- ers de nodige vechtlust kunnen opbrengen, moet er toch mini maal een gelijkspel inzitten. Al is daarvoor wel nodig dat de schotkracht opgevoerd wordt, want daar ontbrak het de laat ste tijd wel aan in de Hulsterse aanval. Goes, dat met HVV '24 en Axel de tweede plaats deelt, kan thuis zijn fraaie positie op de ranglijst verstevigen. Al is het daarvoor wel verplicht van Zierikzee te winnen. Geen on mogelijke opgave voor de Goe- senaren. In de vierde klasse H is de spanning volledig terugge keerd na het verrassende ver lies van lijstaanvoerder RCS bij Biervliet en de overwinning van „runner-up" Koewacht bij Clinge. Koewacht is RCS nu tot op slechts één punt gena derd en de strijd om de titel is weer helemaal open. Beide teams moeten de race kunnen volhouden zondag. RCS gaat naar Domburg en dat maggeen enkel probleem opleveren voor de Souburgers. Of de dreun die Biervliet uitdeelde moet nog niet uitgewerkt zijn, waardoor Domburg eventueel zou kun nen stunten. Koewacht wacht de derby tegen Vogelwaarde. De thuiswedstrijd in Koe wacht werd door de elf van Le- vien Dieleman gewonnen, maar Vogelwaarde is op re vanche belust. Levien Diele man: „Het wordt enorm zwaar voor ons. Daar zijn de spelers zich goed van bewust. De inzet van Vogelwaarde is enorm groot. Gelukkig draait Koe wacht geweldig goed de laatste tijd. De overwinningen op zware concurrenten als Bier vliet en Clinge hebben ons zelfvertrouwen flink versterkt. We zullen er voor moeten knokken, dat staat vast". Voor rode lantaarndrager Corn Boys eenzaam op de laatste plaats samen met Phi lippine - zal er weinig eer te behalen zijn in het duel tegen Biervliet. Onder leiding van Rinus Verberkmoes draait Biervliet uitstekend mee dit seizoen en het is zonder meer favoriet tegen de Sasse forma tie. Voor Philippine zijn er thuis meer kansen om van de laatste plaats af te komen tegen Noormannen. Clinge - Zeeland Sport is een open strijd tussen twee gelij kwaardige tegenstanders. Als Clinge-trainer Jan Koch zijn geblesseerde spelers op tijd fit heeft kunnen krijgen - de win terstop werkte wat dat betreft in het voordeel van Jan Koch - mag Clinge als beste kansheb ber getipt worden. Hontenisse is - op papier althans - te sterk voor Hoofdplaat. In de tweede klasse B doet Terneuzen onder leiding van de jonge oefenmeester Hanne van der Hooft het prima. De Terneuzenardn nemen een prachtige tweede plaats in, met slechts één puntje achter stand op lijstaanvoerder VOAB. De uitwedstrijd tegen Madese Boys wordt lastig voor Terneuzen, dat met een gelijk spel beslist content zal zijn. Vlissingen - een goede mid denmoter - kan Terneuzen een goede dienst bewijzen als het er in slaagt Rood Wit een punt te ontfutselen. Middelburg kan in de eerste klasse E twee punten aan zijn totaal toevoegen tegen het -wakkere Wilhelmina '08. i

de Stem | 1976 | | pagina 11