ZAALVOETBAL O.Z.-VLAANDEREN Nobelhorstschool winnaar toernooi Belgische politie commissaris sleurt jongen nit Eede mee over de grens ur (jfÉpÏMWS yy<7 hulst 't VOSKE VLEKR0 streek medische diensten Dr. G. Braam hoogleraar Schietingen Ona leed eerste nederlaag B. en W. Axel teleurgesteld over houding van G.S. Stroom viel uit in Biervliet Duiven gekeurd in Clinge I lil181 HET ADRES W Hontenissfe huldigde leden Auto door schrikhek DE STEM VAN WOENSDAG 31 DECEMBER DE STEM VAN WOE NSC (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE - Tijdens de feestavond van de voetbalclub Hontenisse werden twee leden gehuldigd. Dat waren Robert Clippelaar (3e elftal), en Ruud van Kerckhoven (eerste elftal). Beiden werden dit jaar 30 jaar en spelen sinds hun junioren- tijd in VV Hontenisse. Vooral Ruud van Kerckho ven werd dank gebracht, om dat hij behalve als voetballer ook op allerlei andere manie ren een steunpilaar voor de club is. Hij wordt daarbij ge steund door zijn vrouw, die ondermeer de ruilformulieren voor de junioren bijhoudt. De twee 30-jarigen ontvingen van voorzitter Schelfhout een oor konde. Hun dames kregen een plant. (Van onze onderwijsredacteur) •S HEER ABTSKERKE - ENSCHEDE - Dr. G.P.A. Braam (45) geboren te 's Heer Abtskerke, is benoemd tot ge woon hoogleraar in de alge mene sociologie aan de Techni sche Hogeschool Twente. KOEWACHT - Zaterdag hield de schuttersmaatschap- pij Blauwe Hoek een schieting in café Oude Molen. Er deden 50 schutters aan mee. De hoge vogel was voor H. Claessen Lamswaarde, eerste zijvogel J. Christiaansen, tweede W. Groenwegen, meeste vogels J. de Waal (vijf) allen uit Koe wacht. KOEWACHT - Aan de za- terdagschieting van Thuis Weg bij Café G. van Rumste deden 53 schutters mee. De hoogvo gel was voor R. de Guchteneire Koewacht, eerste zijvogel J. Eerket Nieuwdorp, tweede V. de Schepper Moerbeke, meeste vogels E. de Geest Stekene (vier). KOEWACHT - Aan de zon dag gehouden schieting in café J. de Kind-Ceelaert, gehouden door Nooit Gedacht, deden 44 schutters mee. De hoge vogel was voor J. de Waal, eerste zij- vogel A. de Vlieger, tweede A, Goossens, meeste vogels L. Fermont (vier), allen uit Koe wacht. KOEWACHT - Aan de zon- dagschieting om kalkoenen bij P. v.d. Steen deden 65 schut ters mee. De uitslag: hoogvogel T. Warrens Stekene, eerste zij vogel A. van Overloop Koe wacht, tweede A. Ringoot Si- naai, meeste vogels G. Wouters Koewacht (drie). KOEWACHT - Op tweede kerstdag werd in Koewacht een schieting gehouden ten bate van de tbc-bestrijding. Er deden 103 schutters aan mee. Ze schoten op twee wippen. Op wip 1 bij J. de Guchteneire werd geschoten voor geldprij zen. Hier was de uitslag: hoog vogel J. Martens Koewacht, eerste zijvogel V. de Schepper Moerbeke, tweede T. Warrens Stekene, meeste vogels P. van Rumste Koewacht (5). Op wip 2 bij G. van Rumste werden 65 prijzen verschoten, die waren geschonken door de inwoners van Belgisch en Nederlands Koewacht. De hoofdprijs, een schemerlamp, kwam in han den van J. Martens uit Koe wacht. De schieting bracht een netto-bedrag op van 285 gul den. Dat geld wordt overge dragen aan het hoofdbestuur van Herwonnen Levenskracht in Utrecht. De echtparen L. Roelands-van Waesberghe en T. David-Vercauteren hadden samen met de afdeling Koe wacht van Herwonnen Leven skracht de organisatie in han den. ZUIDDORPE - In café Cen traal werd een schieting op het liggend spel gehouden waar aan door 35 schutters werd deelgenomen. De uitslag luidde als volgt: Hoogvogel: A. de Ridder uit Zuiddorpe; eer ste zijvogel: A. Slock uit Koe wacht; tweede zijvogel: W. de Boeij uit Zuiddorpe. Meeste kleine vogels met vier stuks L. van Damme uit Koewacht. Volgende schieting zaterdag 3 januari. HENGSTDIJK - Aan de schieting op eerste kerstdag op twee wippen, gehouden in café P. van Dijk, namen 29 schut ters deel. Uitslag: Wip één: hoge vogel: R. Herwegh uit Lamswaarde; eerste zijvogel: K. Claessens uit Lamswaarde; tweede zijvogel: P. Boogaert uit Wijchen (Gld). Op wip twee: hoge vogel: R. Heymans uit Axel; eerste zijvogel: H. Claessens uit Lamswaarde; tweede zijvogel: P. Boogaert uit Wijchen, extra hoge vogel: Th. Cambeen uit Noordstraat. KLOOSTERZANDE - Aan de bejaardenschieting, gehou den in café „De Groene Molen" namen 31 schutters deel. Uit slag: hoge vogel: B. de Rooy uit Boschkapelle; eerste zijvogel: L. van Dorsselaer uit Groe nendijk; tweede zijvogel: A. Pauwels uit Groenendijk; grootste aantal (3): J. de Beule uit Sint Jansteen. KLOOSTERZANDE - Aan de schieting op tweede kerst dag, gehouden in café R. van Kruyssen, namen 36 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: A. van Gassen uit Ossenisse; eer ste zijvogel: J. Hoop uit Kloos terzande; tweede zijvogel: Th. Asselman uit Kloosterzande; extra hoge vogel: Th. Asselman uit Kloosterzande; grootste aantal (5): R. Durinck uit Wal soorden. HENGSTDIJK - De jaar lijkse koningschieting georga niseerd door de sociëteit „De Vogel", gehouden in de zaal van café P. van Dijk, had als uitslag! A. van Dijk werd ko ning, P. van Dijk werd prins, C. Burm werd erfprins. LAMSWAARDE - Aan de schieting op tweede kerstdag op twee wippen gehouden in café P. Claessens, namen 70 SCHUTTERS DEEL. Uitslag: Op wip één: hoge vogel: G. van Driessche uit Lamswaarde; eerste zij vogel: H. Claessens uit Lamswaarde; tweede zij vogel: G. van Driessche uit Lamswaarde; extra hoge vo gel: H. Claessens uit Lams waarde; grootste aantal (3): P. de Kort uit Hengstdijk. Op wip twee: hoge vogel: H. de Vlieger uit Koewacht; eerste zijvogel: J. Lauwers uit Terhole; tweede zijvogel: J. van Leuven uit Vo gelwaarde; extra'hoge vogel: R. Herwegh uit Lamswaarde; grootste aantal(5): mevrouw Reyns uit Amsterdam. HENGSTDIJK - Aan de za- terdagschieting op twee wip pen, gehouden in café P. van Dijk, namen 31 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vo gel: J. van Leuven uit Vogel waarde; eerste zijvogel: H. van Dijk uit Boschkapelle; tweede zijvogel: Th. Pauwels uit Axel; extra hoge vogel: J. van Leu ven uit Vogelwaarde. Op wip twee: hoge vogel: A. Maayer uit Kloosterzande; eerste zij vogel: P. Pauwels uit Groe nendijk; tweede zij vogel: R. de Guytenaere uit Vogelwaarde; extra hoge vogel: J. Maas uit Lamswaarde; grootste aantal (4): P. van Dijk uitHengstdijk. KLOOSTERZANDE - Aan de zondagscWefcjpg georgani seerd door cKKfociëteit „St. Bubertus", gehouden in café Jac. de Waal, namen 46 schut ters deel. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel: G. Claessens uit Lamswaarde; tweede zij vogel: E. de Maat uit ossenis se; grootste aantal (5): F. Wij- nands uit Kloosterzande. LAMSWAARDE - Aan de zondagschieting georgani seerd door de sociëteit „De Vrede", gehouden op twee wippen in café R. Heyens, na men 62 schutters deel. Uitslag: Opwipéén: hoge vogel: .G. Van Driessche uit Lamswaarde; eerste zij vogel: P. Boogaert uit Wijchen (Gld); tweede zijvo gel: P. Strobbe uit Lamswaar de; extra hoge vogel; A. Ver hoeven uit Kloosterzande; grootste aantal (4): P. de Waal uit Lamswaarde. Op wip twee: hoge vogel: R. Heyman uit Axel; eerste zij vogel: A. Ver hoeven uit Kloosterzande; tweede zijvogel: M. Dieleman uit Axel; extra hoge vogel: A. Verhoeven uit Kloosterzande; grootste aantal (4): B. de Schepper uit Lamswaarde. LAMSWAARDE - Aan de schieting op twee wippen, ge houden in café P. Claessens, namen 40 schutters deel. Uit slag: op wip één: hoge vogel: R. Herwegh uit Lamswaarde; eerste zijvogel: P. Claessens uit Lamswaarde; tweede zijvogel: G. de Waal uit Lamswaarde' grootste aantal (4): R. Herwegh uit Lamswaarde. Op wip twee: hoge vogel: G. Mahu uit Lamswaarde; eerste zijvogel: J. Moorthamer uit Kuitaart; tweede zij vogel: A. Verhoeven uit Kloosterzande; extra hoge vogel: A. Lambert uit Vogel waarde; grootste aantal (5): A. van Schoten uit Hulst. OSSENISSE Aan een schieting gehouden in het ge meenschapshuis, namen 33 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: R. Hermans uit Ossenis se; eerste en tweede zij vogel: J. Verhoeven uit Kloosterzande; eerste extra hoge vogel: H. Hoop uit Kloosterzande; tweede extra hoge vogel: A. Remijn uit Ossenisse; grootste aantal (3): P. v.d. Velpen uit Ossenisse. 30 OSSENISSE - Aan ten schieting gehouden in het ver enigingsgebouw, namen schutters deel. Uitslag: W vogel: R. Hermans uit Ossenis se; eerste zijvogel: A. Remijn uit Ossenisse; tweede zijvogel. J. Verhoeven uit Kloosterzan de; eerste extra hoge vogel: in- Cambeen uit Noordstraat, tweede extra hoge vogel: J. Verhoeven uit Kloosterzande, grootste aantal (3): J- der We duwe uit Kloosterzande. Philippine Kerstschieting - Schutters vereniging Herleving hield ee kerstschieting in café Marine' Er namen 80 schutters aan ae en de uitslag was als volgt- Hoogvogel: A. Helle". Kost-Eeklo, le zijvogel Teirlinck, Boekhoute, 2e ojv gel: W. Coppens Beid» meeste kleine vogels: tl. mast, Philippine. (Van een onzer verslaggevers) EEDE - Commissaris van politie Van Hoof uit Maldegem heeft in de nacht van zaterdag op zondag op Nederlands grondgebied de 14-jarige Rob bie Verduyn uit Eede in zijn auto geduwd en de knaap voor verhoor over de grens meege nomen naar Maldegem. Met het over de grens opereren van hun Belgische collega is de Ne derlandse politie niet zo ge lukkig. De rijkspolitie te Mid delburg heeft dan de zaak in onderzoek. De hele affaire begon zater dagnacht rond twaalf uur toen Robby Verduyn en zijn vriend Oswald van Bellgem, die bij hem achterop de brommer zat, in Maldegem voor een bunga low stopten en op de weg rotjes lieten knallen. Hierna reed het tweetal op wegnaar huis en bij de Nederlandse grens werden de knapen ingehaald door een automobilist, die zei van de po litie te zijn en hen sommeerde te stoppen. Het tweetal, dat de zaak niet vertrouwde omdat de man in burger was, wipte snel de grens over. De automobilist reed achter de jongens aan en reed ze in Eede klem. Oswald van Belle- gem ging er vandoor. Wel (Van onze correspondent) HULST - De Hulster topbil- jartclub bc Ona heeft in het af gelopen weekeinde in de oost-Zeeuwsch-Vlaamse top- biljartcompetitie zijn eerste nederlaag te slikken gekregen, i. BC Ona toog naar het café van S. Blommaert te Hulst, waar een energiek en fanatiek spelend Kotteam werd aange troffen. Kot wist verdiend met 13-7 te winnen. De persoonlijke uitslagen van de het afgelopen wee keinde gespeelde wedstrijden waren als volgt: Kot (Hulst) - bc Ona (Hulst) 13-7. E. Roovers - A. Schillemans 2-0, J. Vernimmen - F. Wentz- ler 1-1, Fr. Strooband - A. v.d. Voorde 2-0, M. Picavet - E. Se- gers 2-0, J. de Burger - L. Se- gers 1-1, R. Picavet - E. Wentz- ler 0-2, W. Koemans - L. Roodhuizen 2-0, A. de Wilde - Ch. de Wolf 2-0, R. Blommaert R. Pilaet 1-1 en G. de Feber - J. Pilaet 0-2. Marioriette (Hulst) - 't Anker (Hulst) 18-2. J. van Delft - E. van Over- meeren 2-0, E. Schuurman - J. Haulez 2-0, E. Bogaerd - W. Wöginger 2-0, A. Seghers - J. Kool 2-0, F. van Swaal - W, van Damme 1-1, B. Weerman - J. Boeding 2-0, W. van Swaal - G. Herrewegh 2-0, G. van Damme - E. Wauters 1-1, J. van Vlierberghe 2-0 en P. de Smet 2-0. Tovak (Koevacht) - bc 't Raedhuys (Westdorpe) 8-12. P. van Gassen - F. van de Ab- eele 1-1, C. Martens - M. Pluym 1-1, R. v.d. Sijpt - M. Teirlinck 1-1, K. van Boven - W. Allonsius 0-2, E. Suy - J. Eggermont 2-0, G. Drubbei - C. van Acker 0—2, B. Rombout- R. Audenaerd 0-2, A. Coppie- ters - R. van Acker 2-0, F. Buis R. van Daele 1-1 en mevr. M. van Duyse - J. vd. Goes 0-2. kreeg de automobilist, die later politiecommissaris Van Hoof uit Maldegem en bewoner van de bugalow waarvoor de rotjes waren afgestoken, bleek te zijn, Robbie Verduyn te pak ken. „Als je wegloopt dan sla ik met de knuppel," zei de man. Hij had een knuppel in zijn hand. Hij duwde mij de auto in en zei naar de rijkspolitie in Aardenburg te zullen gaan. Maar hij reed ineens naar Mal degem, naar zijn huis, waar ik moest vertellen waarom ik ro tjes had afgestoken en hoe oud iks was. Toen bracht bij me weer terug naar Eede", vertelt Robbie. De rijkspolitie van Aardenburg werd ook nog in de zaak gemengd, want toen Robbie de auto werd inge duwd, belden enkele mensen, die dat zagen, de politie. Commissaris Van Hoof was I gisteren niet bereikbaar voor het geven van commentaar op zijn politioneel optreden over de grens. (ADVERTENTIE) Café-Restaurant De zaak voor Uw familiediners. Vis- en vlees specialiteiten Tafelreservering is aanbevolen. Dinsdags gesloten BIERKAAISTRAAT 8 HULST Tel. 01140-3444 (Van een onzer verslaggevers) AXEL - Burgemeester en wethouders van Axel zijn tele urgesteld, omdat gedeputeerde staten van Zeeland hebben na gelaten de gemeente op de hoogte te stellen van de voor genomen uitbreiding van de NSM te Sluiskil. Het Axelse college gaat G.S. per brief van zijn teleurstelling op de hoogte stellen. Een en ander blijkt uit het antwoord, dat B. en W. geven op vragen die de GPV- raadsleden D. Oggel en J. Fol- mer hierover hebben gesteld. B. en W. van Axel zijn het over igens niet eens met de stelling van beide raadsleden, dat G.S. verplicht zijn om aan Axel van de NSM-uitbreidingsplannen op minder dan tien kilometer van de gemeentegrens op de hoogte te stellen. B. en W. van Axel zeggen overigens langs andere wegen al op de hoogte te zijn gekomen van de plannen, die men op het stadhuis van Terneuzen is gaan bekijken. B. en W. van Axel kwamen daarbij tot de ontdekkinng, dat er geen sprake is van uitbreiding van het fabriekscomplex, maar van verbetering en uitbreiding van de produktiecapaciteit op het bestaande fabrieksterrein. Huisartsen Axel - Dokter C. Schiltman, Bastionstr. 36, tel. 01155- 1777 (b.g.g. 01157-1451). Van zaterdagmorgen 8 uur tot zond. 24 uur. Biervliet, Hoofdplaat en IJ- zendijke - Dokter A. Lie- vens, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande - Dokter Bom, Cadzand, tel. 01179- 1366. Breskens, Groede en Schoon- dijke - Dokter v. d. Berg, Groede, tel. 01171-1366. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezaiide - De praktijk van dokter J. Geldof, J. Kole en H. Zwar- telé wordt waargenomen door dokter S. Wöstmann, Nleuwstr. 18a, Ovezande, tel. 01195-450. Op en 1 en 2 januari. Goes - Dokter J. v. d. Feen, Oostsingel 118, Goes, tel. 01100-5003. Hulst - Dokter W. Gielen, Grote Markt 11, tel. 01140- 2969. (31 dec. en 1 jan.) Kloetinge, Wemeldinge, Kapelle-Biezelinge en Kat- tendijke - Praktijk van dok ter H. Entink, D. Vreeswijk en A. Eckhardt wordt waar genomen door dokter E. Fa- cee Schaeffer, Bxezelings- estr. 34, Kapelle, tel. 01102-1260. Hansweert, Kruiningen en Yerseke - Dokter J. de Bey, Hansweert, tel. 01130-1344 (31 dec. en 1 jan.) Krabbendijke en Rilland-Bath - Dokter J. Kamps, Rilland-Bath, tel. 01135-343 (31 dec. en 1 jan.). Middelburg - Dokter Bruyn- zeel, Groenmarkt 17, tel. 01180-12635. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en 17.30- 1.00 uur. Sas van Gent - Dokter F. Puy- laart, Oostkade 19, tel. 1366. Wolphaartsdijk, 's-Heer Arendskerke en Heinkens- zand - Dokter A. Vos, Wolp haartsdijk, tel. 01198-231 (31 dec. en 1 jan.). Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. Hofstee, Julia- nastr. 10, te Hoek. Terneuzen - Dokter Jiskoot, Oesterputten 2, tel. 01150- 2303. Vlissingen - Dokter E. Kant, tel. 13987. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur: voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Zaamslag - Dokter W. Fraan- je, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg, Sluis, Waterland- kerkje en Nieuwvliet - Zus ter Dhondt, St. Kruis, tel. 01175-447. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke - Zuster Snel, Biervliet, tel. 01152-216. Ellewoutsdijk e.o. - Zuster M. Boudens, A. de Koningstr. 4, Kwadendamme, tel. 01194-426. Goes en Wilhelminadorp - Zuster Rosina, tel. 01100- 16158. Hoek, Sluiskil en Philippine - Zuster Eustella, Jac. Ho- beinstr. 2, Philippine, tel. 01159-306 (b.g.g. 01157- 1451). Neemtwaar: 1,2, 3 en 4 januari. Hulst en Hontenisse - Zuster Maenhout, Clinge, tel. 01140-2071. Krabbendijke, Waarde, Rilland-Bath, Kruiningen, Hansweert, Schore en Yer seke - Zuster Roelse, tel. 01134-1510. Sas van Gent en Westdorpe - Zuster J. v. Dorsselaer, Be- neluxstr. 128, tel. 01158- 1916. Terneuzen - Zuster Dekker, tel. 3187. Wemeldinge, Kapelle- Biezelinge, Kloetinge, Kat- tendijke, 's-Gravenpolder en 's-H-Abtskerke - Zuster L. Meyer-de Graaf, Vijver - str. 13, Kapelle, tel. 01102 1360. Wolphaartsdijk en Noord. Beveland - Zuster J. Slab. bekoom, Fr. v. Borseleslr 12, 's Heer Hendrikskindt ren, tel. 01100-16249. Zaamslag, Axel, Overslag, Zuiddorpe en Koewacht- Zuster K. Geleynse, Oos. terstr. 2, Axel, tel. OI155 1885. TANDARTSEN. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts J. v. d. Burgh, praktijk: Canadalaan 1, Sas van Gent, tel. 01158-1317 (privé: Westkade 120, tel. 01158-1889). Spreekuur: 12.00-12.30 uur. Dienst op 31 dec. en 1 jan. West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts A. v. Herk, Oost- burg, tel. 01170-2493 (dienst op 31 dec. en 1, 2, 3 en 4 ja. nuari). Spreekuren: dage. lijks van 12.00-12.30 uur. Walcheren - Tandarts P. Bruynzeel, Londense Kaai 1, Middelburg, tel. O1180- 25963. Spreekuur van 11 tot 12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts R. Hendriksen.Le- pelstraat 6, Yerseke, tel. 01131-1313. Spreekuur: van 9 tot 10 uur. DIERENARTSEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Dierenarts J. de Haas, Axel- sestr. 108, Zaamslag, tel, 01153-1366 en C. Cijsouw, Stationsstr. 10, Axel, tel' 01155-1488. Noord- en Zuid-Beveland - Dierenarts G. Boneschan- scher, Hoofdstr. 2, Kruinin gen, tel. 01130-1233. West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Dierenarts H. v. d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Walcheren en deel Noord- Beveland - Dierenarts I. Klok, Oostkapelle, teL 01188-1443. Consult alleen na telefonische afspraak. Visites, indien mogelijk, aanvragen tussen 8 en 9 uur, APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Bui- tenweg 8, tel. 01155-2888. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100- 5255. Hulst - Apotheek Hukt, Steenstr. 35, tel. 01140- 4255. Middelburg - Apotheek W. Hummelen, Markt 69, teL 12134. Vlissingen - Apotheek J. Tan Meyer, Scheldestr. 26, tel 120225. PASTORIEDIENSTEN Donderdag 1 januari tussen 12 en 24 uur zijn voor geeste lijke bijstand de volgende adressen bereikbaar: Goes - Goes-ziekenhuizen, pa rochie Goes en parochie O-Z-Beveland, P. v. Bilzen, tel. 01100-28674. Zak van Zuid-Beveland - (pa rochies 's Heerenhoek, Heinkenszand, Lewedorpen Ovezande) Ph. Pontenagel, tel. 01195-214. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET - Een flink deel van Biervliet heeft gistermid dag ruim anderhalf uur zonder elektriciteit gezeten. De sto ring ontstond toep een land- r bouwer met zijn ploeg tussen IJzendijke en Biervliet een on dergrondse hoogspanningska bel raakte. Dat gebeurde om streeks kwart over vier. Als ge volg daarvan moesten veel Biervlietenaren de kaarsen j nog eens uit de kast halen. Om streeks zes uur ontdekten me dewerkers van de PZEM de be schadigde kabel, die vandaag verder gerepareerd zal wor den. Spannend moment tijdens het toernooi in Den Dullaert. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Het eerste team van de Nobelhorstschool uit Hulst is gisteren winnaar geworden van het zeer spannend en door de enthousiaste aanmoedigingen erg sfeervol ver lopen kerstzaalvoetbaltoernooi in de sporthal Den Dul laert. Dat gebeurde door het eerste team van de school uit Vogelwaarde in de finale met 2-1 te verslaan. Maar liefst 20 lagere- scholenteams uit heel Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen hadden zich voor de strijd Ingeschre ven, een recordaantal, dat het organiserend comité op de ge dachte bracht om het toernooi volgend jaar over twee dagen uit te smeren, wanneer de deelname blijft toenemen. Er werden gisteren 76 doel punten gescoord tijdens de 64 gespeelde wedstrijden van elk 6 minuten. Zeven doelpuntloze finale- en halve finalewed strijden werden door straf schoppen beslist. Het Graauwse team, dat op de derde plaats eindigde nam de meeste doelpunten voor zijn rekening: tien. De Graauwse voetballertjes incasseerden maar 1 tegenpunt. Het tweede team van Vogelwaarde kwam door een 2-0 nederlaag tegen Graauw uiteindelijk op de vierde plaats terecht. De strijd om de vijfde en zesde plaats werd beslist door een 1-0 overwinning van Wil- librordus 1 (Hulst) tegen Ter hole. De Mariaschool uit Sint Jansteen werd zevende door Clinge 2 met 1-0 te verslaan. Op de negende plaats eindigde Clinge 1, dat Nobelhorst 2 met 1-0 versloeg. Elfde werd Sas van Gent, dat Lamswaarde in de finalewedstrijd via straf schoppen versloeg. Dertiende werd De Ark uit Hulst door een 3-1 overwinning op Nobel horst 3. Vijftiende werd Kapel- lebrug door in de finalewed strijd met strafschoppen te winnen van de Steense Aloy- siusschool. Zeventiende werd Nieuw Namen, dat er eveneens strafschoppen voor nódig had om Graauw 2 naar de acht tiende plaats te verwijzen. In het gevecht om aan de laagste klassering te ontkomen moest Heikant het met 1-0 ontgelden tegen Willibrordus 2. Wethou der R. Eeman reikte na afloop ,-an de wedstrijden de gemeen- :elijke bekers uit. (Van een correspondent) CLINGE - De duivensocië- teit de Snelle Duif hield in haar lokaal een duivenkeuring voor de leden. Twee erkende keur meesters beoordeelden in to taal 120 duiven. De uitslag: Oude dulvinnen: 1. R. Willaert, 2. J. v.d. Bran den, 3. W. de Cock, 4. R. Tie- rens, 5. A. Reunis. Oude dof fers: 1. J. de Burger, 2. J. de Burger, 3. R. Willaert, 4. J. v.d. Branden, 5. gebr. Willaert Jonge doffers: 1. J. de Burger, 2. A. Reunis, 3. P. Nachtegaal-Van Helsland, 4. J. de Wit, 5. J. v.d. Branden. Jonge duivinnen: 1. G. Werb- rouck, 2. E. Piessens, 3. E. Pies- sens, 4. J. de Burger, 5. E. van Heeze. Late jonge duiven: 1. P. Nachtegael-van Helsland, 2. A. van Goethem, 3. A. Seghers, 4. E. Pilaet, 5. W. de Cock. J. de Burger bleek in het bezit van de allermooiste duif. J. van den Branden behaalde de meeste prijzen. De Zeeuwse visserij werd eind harder regeringsoptreden inzake hoeveelheid, die de Nederlandse was overschreden en aanvan tongvangst ingevoerd. Na veel ge weken van december 200 kilogran roerd, zodat op menige kerstdis dl Op deze foto toont schipper Jan kotter El Mar een van de laatste vangen. Eind augustus sloten de schippei blokkade°°r hetjonge schiPPerse «eerstrefc„„ 5 was onvergeteli Zomertie n ?n de Parasol en de 1 voor de frisdrankind (ADVERTENTIE) voor een goede BRIL Leverancier voor alle ziekenfondsen Brugweg 30, Te!. 01673-459 KRUISLAND Biedt aan: VERS VLEES VOOR- EN ACHTER BOUTEN HALVE VARKENS Ook uitgebeend vlees. Min. afname 5 kg. TEGEN STERK GEREDUCEERDE PRIJS Specialiteit in croquetten Ook zaterdags tot 12 uur geopend. Bij afname van min. 25 kg gra tis thuisbezorgd door geheel West-Brabant. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN Aan de westzijde van de brug te Sluis kil trof de Terneuzense ge meentepolitie een onbeheerde ersonenauto aan, die in de ocht door de schrikhekken was gereden. Bij onderzoek bleek de auto eigendom te zijn van A.A.P: uit Biervliet, die inmiddels thuis was aangeko men. Hij en zijn vrouw bleken onder invloed van sterke drank te verkeren. P. verklaarde dat hij de auto niet had bestuurd, maar wilde de naam van de be stuurder niet noemen. Het echtpaar werd meegenomen naarhet politiebureau voor het nemen van een bloedproef. De vrouw mocht daarna naar huis terugkeren, maar P. werd ge durende enkele uren opgeslo ten om zijn roes uit te slapen. ff! ,Molthoff nog edelachtbaarder 24 mei in Hulst. Burgemeester ziet het al op de foto: Bromsnor Hulst.

de Stem | 1975 | | pagina 2