OVERSLAG: EENSGEZIND GAT IN DE GRENS Bouwteamdag; in Borsele SPORT\ BRENG! POLITI TOT W Begrotin en visie. Vrachtwagenchauffeur gewond GEHAKTDAG Dr. C. bezoekt morgen Hulst Scheepjes mogen blijven liggen inK ruispolder Green Spot Goes RONDOM MESSIAEN ZEELAND E markten Vaandel - wijding kroon op werk van harmonie Overslag Werkgroep recreatieve ontwikkeling Wemeldinge Groene Kruis ;O.Z.Bevela nd bijeen UNICEF ACTIE WALCHEREN LOOPT GOED PROFUT- SLAGERIJ 't is maar dat u het weet IEDERE WOENSDAG om half IN DE PRIJS-SLAG Automobilist gewond Bloemen van graf gestolen Lamswaarde St.-Jansteen Uitslagen van schietingen Kio zande waterstanden «Sss/?2^36' Rah™ DE STEM VAN DINSDAG 25 NOVEMBER (Van een onzer verslaggevers) OVERSLAG -Behalve op de harmonie zelf heeft de plech tige inwijding van Concordia's nieuwe vaandel ook de aan dacht gevestigd op het welva rend en bewogen verleden van de grensplaats Overslag. Het vaandel herinnert namelijk aan de tijd, dat men zich er nog niet bezorgd hoefde te maken over de toenemende ver grijzing, die het voortbestaan van de- Nederlandse lagere school bedreigt. Overslag, dat al in 780 be stond, had vroeger een open en natuurlijke verbinding met de Schelde. Die situatie zorgde voor een bloeiende handel en visserij. Het was in het bezit van een hijsapparaat (Over slag), waarmee de goederen uit de zeeschepen werden overge laden in de kleinere boten, die zorgden voor het vervoer naar het binnenland (nu België). Het wapen van de vroegere gemeente Overslag toont dan ook een kade met aan beide kanten van het hijsapparaat een schip. Dat tafereel prijkt nu ook op het vaandel van Concordia, waardoor Over- slags rijke verleden weer bij elke feestelijke gelegenheid naar buiten zal worden ge bracht. De rechtgeaarde bewoner van het Nederlandse deel van Overslag heeft een dergelijk hart onder de riem wel nodig, nu hij met lede ogen naar het dalend aantal kinderen op de lagere school moet kijken. Sommigen zien er de nader ende ondergang van Overslag al in. De harmonie Concordia heeft, met jeugdig elan ge sterkt, de raoeablijkbaar nog lang niet opgegeven. Met slaande trom marcheert ze er over de grens, die nauwelijks opgemerkt wordt. Want hoe wel de ene helft van het dorp bestuurd wordt vanuit het Ne derlandse Axel en de andere helft vanuit het Belgische Wachtebeke vormt Overslag met zijn gemeenschap nog steeds een „gat in de grens". Dat blijkt ook alweer uit het vaandel van de harmonie Con cordia, waarin de Belgische en Nederlandse driekleur samen gaan. Voor de buitenstaander is het duidelijk. Overslag is klein, maar in eenheid groot. GRUBBENVURST, 24 nov. - Centraal Verkoopkantoor Champignonprijzen: fijn 336-372, fijn C 305-369, middel 318-358, middel C 289-315, kruis fijn 265-296, kruis grof 252-292, 4 kg 264-282, II 264-268, IIIA 225-228, IIIB 187-210, afwijkend 96—161. DRUNEN, 24 nov. - Appelen 20-61, andijvie 23-111, bloem kool 25-62, dubbele bonen 330, bospeen 36-82, knolselderij 10-47, komkommers 57-112, boerenkool 18-33, rodekool 11-39, savoyekool 23-50, witte- kool 36-40, peterselie 10-11, prei 24-65, sla 12-23, spruiten (geschoond) 53-114, onge- schoond 45-113, tomaten kas 360-1270, uien 38-65, waspeen 15—39, wortelen 9-19. witlof 67-279. LEIDEN, 24 nov. - Totaal- aanvoer 2623 dieren, waarvan 1340 slachtrunderen, 269 var kens en 1014 schapen of lamme ren. Prijzen in guldens per kg: stieren le kwal. 7.00-7.50 en 2e kwal. 6,50-6,90, vaarzen le kwal. 6,30-6,80 en 2e kwal. 5,60—6,15, koeien le kwal. 6,05-6,65, 2e kwal. 5,50-5,85 en 3e kwal. 5,10-5,35, worstkoeien 4,50-5,10, slachtvarkens extra kwal. boven notering le kwal. 3,53-3,55, 2e kwal. 3,51-3,53 en 3e kwal. 3,49-3,51, slachtzeugen 2,85-2,95, zware varkens 3,00-3,10. Prijzen in guldens per stuk: schapen 190-240 en lam meren 200-275. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen ruim, vlot, eer ste kwal., staande en tweede kwal. hoger in prijs; varkens normaal, goed, hoger; schapen en lammeren ruim, vlot, hoger. BREDA, 24 nov. - Andijvie 10C—122, bloemkool A 140-163, boerenkool 12-30, komkom mers 61 88, 51 90, 41 75-81, 36 68, 31 38-39, grof stek 29-35, rodekool14-30, savooiekool 29-38, bospeen 65-100, prei AI 66-68, All 50-73, raapstelen 18-26, selderij bos 13-31, knol selderij 30-37, sla 17-18 kg 13-17, 19-21 kg 15-18, 22-25 kg 16-18, spinazie 126, geschoonde spruiten Dl 250, .DIII 227, AI 181, AIII150-156, BI 87, Bill 40, ongeschoonde spruiten Dl 109-116, DIII 82-89, AI 97-109, AIII 71-85, BI 100-106, Bill 36, Cl 89, peterselie bos 12-28, wit lof AIII 250-310, waspeen 20-40, winterpeen 12-25. BARENDRECHT, 24 nov. - Andijvie 124-149, boerenkool 45-53, Chinese kool 28-44, groenekool 24-40, peterselie 14-32, prei kg 54-79, rodekool 21-40, selderij 17—32, glas sla 16-22, spitskool 120-164, sprui ten AI 93-99, A 91-97, BI 105-100, B 102-105, C 92-97, AH 69-73, Bn 34-51, ADI 108, ADII 91-98, Dl 106, DII 74-78, veldsla 60-140, witlof All 220-270, II en III 200-240, af wijkend 160-200. GOES-KRABBENDIJKE, 24 november - Groenten per stuk: kropsla 16-17, bloemkool 5 per kr. 143, 6 per kr. 134-145, afw. 15-40, knolselderij met groen 22; per kg: aardappelen 23-45, tomaten A 124, C 72-77, andij vie I 100, II 20, uien middel 33-42, driel 11-16, witlof I 280-320, II 190-230, peen 32-34, groene sav.kool 11-33, rodekool 15-31, wittekool 37, boerenkool 41-44, prei I 36—44, II13-26, spruiten A41-73, B18. Het bouwteam Borsele legde de basis voor een flinke uitbreiding van het aantal woningen in 's-Gra venpolder. (Van een onzer verslaggevers) OVERSLAG - Met de wijding van het nieuwe vaandel is in het Belgisch-Nederlandse dorp Overslag de kroon gezet op een dynamische ontwikkeling van de plaatselijke harmonie „Con cordia". Nog geen twee jaar ge leden blies de harmonie zich vo lop nieuw leven in toen het le dental werd verdubbeld, dank zij de toevloed van een groot aantal jeugdige muzikanten. Anderhalf jaar geleden wer den de nieuwe uniformen aan geschaft. Vorige maand werden, zoals al gemeld, trots de nieuwe instrumenten aan den volke ge toond. Niet alleen de financiële steun vanuit de bevolking en de subsi dies van de gemeenten Axel en Wachtebeke wordenin Overslag gewaardeerd. Men is er vooral trots op het zelfstandig beleid en het doorzettingsvermogen van de harmoniebestuurders. Dat bleek wel uit de belangstelling voor de vaandelwijding in de parochiekerk. De dienst in de bomvolle kerk werd opgeluis terd door de harmonie zelf, die onder leiding stond van Urbain Bambost. De teksten toegespitst op het thema bevrijding, waren gemaakt en werden verzorgd door leden van de jeugdclub Snoopy. Namens de gemeente Axel waren burgemeester A. de Kam en wethouder P. Apers aanwezig. Namens de gemeente Wachtebeke (waaronder het Be lgische deel van Overslag resor- teert waren twee gemeente raadsleden van de partij. Con cordia speelde verschillende nummers tijdens de dienst en maakte na afloop een triomfan telijke ronde door het doip. Heemkundige kring - Op de ledenvergadering van 1 decem ber aanstaande zal de heer L. J. Abelman, gemeentearchivaris van Goes, een lezing houden over „de vervolging en bestraf fing van de reformatorisch ge zinden te Goes in de 16e eeuw". Tevens zal op deze vergade ring, die begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het Museum voor Noord- en Zuid-Beveland in Goes, het historisch jaarboek voor Zuid- en Noord-Beveland 1975, worden gepresenteerd. (Van een onzer verslaggevers) WEMELDINGE - Er zal een werkgroep Recratieve Ontwik keling Wemeldinge worden in gesteld. Reeds in juli 1975 be- pleitte het actiecomité Midden- en Kleinbedrijf Wemeldinge de oprichting van een dergelijke werkgroep. B. en w. van Kapelle menen dat de vorming van deze werkgroep thans zin heeft om dat is gebleken dat Rijkswater staat open staat voor overleg over de inrichting als jachtha ven van de per 1 januari 1976 buiten gebruik te stellen West- sluis in Wemeldinge. Voor de samenstelling van de werkgroep gaan de gedachten van het college uit naar drie ge meentelijke vertegenwoordi gers, drie vertegenwoordigers van de middenstand en voor wat betreft een voorzitter stellen b. en w. de gemeenteraad voor te j benoemen de raadsleden Balke- I nende, Henkemans en A. C. van i Overbeeke. Als voorzitter, te- i vens lid van de werkgroep, zal burgemeester H. G. van Sitijle- jkom fungeren. Het ligt in het voornemen van het actiecomité onder meer de heer De Kraker als vertegenwoordiger van de •middenstand ter benoeming in i de werkgroep voor te dragen. (Van onze correspondent) YERSEKE - Het Groene Kruis Oost-Zuid-Beveland houdt op maandag 1 december in het verenigingsgebouw „De Haven" in Yerseke zijn alge mene ledenvergadering. Aan vang 20.00 uur. Op deze verga dering zal het jaarverslag en de jaarrekening 1974 zowel als de agenda voor de algemene verga dering van de provinciale ver eniging aan de orde komen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG-Denajaars- campagne 1975 van de afdeling Walcheren van de Unicef- j Nederland loopt goed. Het ziet er naar uit dat de kinderen van de mythylschool Van Zonneveld in Oostkapelle met tot nog toe voor f 2.000,- aan verkochte wenskaarten de erepalm weer in de wacht zullen slepen. Zij wor den op de voet gevolgd door de Olmenmavo te Middelburg. Het regionaal comité zoekt verder naar mogelijkheden om de ver koop niet alleen tijdens de sinterklaas- en kersttijd te doen plaatsvinden. Verder hoopt het regionaal comité Walcheren komend voorjaar op twee of drie plaatsen op het eiland een aan het Unicef-werk gewijde ten toonstelling te organiseren. (Van een onzer verslaggevers) 's-HEERENHOEK - Op vrij dag 28 november wordt in de gemeente Borsele een bouw teamdag gehouden. Tijdens een bijeenkomst in de jeugdhoeve in 's-Heerenhoek zal de heer T. Goudswaard, directeur van Ste- vin ontwikkelingsmaatschappij b.v. namens het integrale bouw team Borsele een uiteenzetting geven van de werkzaamheden van het bouwteam. Daarna zal de heer A. L. Repa- ron, adjunct-directeur van ma kelaardij Hopman b.v. te Mid delburg het gemeentebestuur een geschenk aanbieden. Ver volgens begeeft het gezelschap zich naar 's-Gravenpolder waar burgemeester G. H. E. M. van Waes officieel de sleutel zal uit reiken aan een van de kopers van een premieverkoopwoning aan de Populierenstraat. De bouwteamdag wordt besloten met de bezichtiging van woningwet-, premieverhuur- en premieverkoopwoningen in het bestemmingsplan buitenleven in' 's-Gravenpolder. Het bouwteam Borsele werd enkele jaren geleden opgericht met het doel een evenwichtig verloop van de woningbouw te verzekeren door een continuïteit in de bouwactiviteiten. Het team bestaat uit vertegenwoor digers van de gemeente Borsele, het stedebouwkundig bureau Rothuizen en 't Hooft te Goes, de woningstichting Borsele, de agrarische sociale fondsen te 's-Gravenhage, de Stevin ont wikkelingsmaatschappij te Utrecht, de architectenbureaus Fiolet-Limburg te Rotterdam en De Jonge te 's-Gravenpolder en makelaardij Hopman te Mid delburg en Zoetermeer. Het bouwteam richt zich hoofdzake lijk op de uitbreidingsplannen van de kernen 's-Gravenpolder en Heinkenszand. Voorzitter van het bouwteam is wethouder A. M. Jansen. (ADVERTENTIE) HUIST. ABSDAALSEWEG 43 SAS van GENT: CANADALAAN 4 VLISSINGENHERMES WEG 25 (Van onze correspondent) WESTDORPE - De autobes tuurder H.A.M. de B. uit Sas van Gent is zondagavond gewond geraakt, toen hij, rijdende in de richting Axel, door tot nu toe onbekende oorzaak uit de bocht vloog en tegen de auto van A.C.A.N. uit Westdorpe botste, die ter plaatse geparkeerd stond. De auto van de B. kwam in de talud terecht. De bestuur der liep verscheidene hoofd wonden op en moest in het Eli- sabethziekenhuis te Sluiskil worden opgenomen. De beide auto's werden volkomen ver nield. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Een inwoner van de bjuurtschap Spui deed bi; de Terneuzense gemeentepolitie aangifte van diefstal van bloe men op het graf van zijn dochter op de begraafplaats aan de Be- llamystraat. Hij deelde hierbij mee dat dit al meerdere malen is voorgevallen. De waarde van de bloemen, die de laatste keer ont vreemd zijn, bedraagt tweehon derd gulden. Tritsen - In de zaal van café „De Sport" vond een tritsing plaats. De uitslag was: 1. R. Herwegh, 2. G. Baart, 3. E. Claessens, 4. C. de Kort. Kaarting S.D.O. Aan de kaarting georganiseerd door S.D.O. gehouden in zaal van café „De Sport", namen 23 per sonen deel. De uitslag was: 1. Th. Hiel, 2. J. de Booy, 3. C. de Kort, 4. R. van Driessche, 5. G. de Waal, 6. G. Mahu, 7. P. Plat- jouw, 8. P. de Waal, 9. P. Pau wels, 10. G. Colpaart. Kaarting N.K.V. - Aan de za-' terdag gehouden N.K.V.- kaarting in de zaal van café P. Claessens, namen 36 personen deel. De uitslag was: Winnaars ronde: 1. J. Schelfhout-A. de Poorter, 2. S. de Koning-G. Baart, 3. B. van Leemput-F. de Schrijver, 4. G. Gijsel-mevr. Gijsel, 5. G. Verschuren-P. de Kort. Verliezersronde: 1. R. van Driessche-R. Boone, 2. J. van Leemput-B. Schelfhout, 3. A. v.d. Poel-A. d'Hondt. KPJ - De KPJ-afdeling St.- Jansteen viert vrijdagavond 28 november het St.-Nicolaasfeest. Dat gebeurt in café Sport. Contactavond Steen - De voetbalvereniging Steen hield in de kantine een contactavond voor de leden. Ook de echtgeno ten waren van de partij. Er wa ren bijna 60 aanwezigen. Er wa ren verschillende prijzen be schikbaar gesteld door de voet balvereniging, die via bingo, een loterij en verschillende andere spelen hun bestemming vonden. Vorige week hebben B. en W. van Axel de jaarlijkse begelei dingsbrief bij de begroting voor 1976 gepresenteerd. Ver geleken met de begeleidings brieven van andere gemeenten in de omstreek is het een wat „kaal" document, dat weinig nieuws bevat. Veel van wat erin staat, is het afgelopen jaar al in raads- of commissieve vergaderingen behandeld. Voor de Axelse bevolking en zeker voor de Axelse raad is het dus gesneden koek. De be- grotingsraad wordt over het algemeen door dagelijks en al gemeen bestuur van de ge meente aangegrepen om wat andere zaken aan te snijden. Een heleboel cijfermateriaal komt plotseling vrij en het col lege van burgemeester en we thouders legt de raad een be leidsvoornemen voor een heel jaar tegelijk voor, waarvan de (vooral financiële) konse- kwenties cijfermatig in de be groting zijn vastgelegd. Uit voeriger dan in de normale raadsvergaderingen kan ook elk raadslid daarop reageren. Hij houdt zijn „algemené be schouwingen" en die zijn de uitdrukking van alles wat hij „ziet", denkt of zou wensen op lokaal, provinciaal en lande lijk niveau. B. en W. van Axel hebben hun raadsleden die mogelijkheid dit jaar ontno men, omdat er niets is om over te praten. De begeleidings brief, normaal gesproken het uitgangspunt van alle discus sies, bevat geen discussiestof. Er staan geen beleidsvoorne. mens in, geen plannen, gJ visie, niets. Precies zoals vorj» 'jaar, tóen de oppositie in i Axelse raad hier ook aj scherpe kritiek op had. Hei college heeft daaruit kennelijk geen lering getrokken. Overigens blijkt uit de best. leidingsbrief, dat B. en W. dj gemis zelf onderkennen. Ou de laatste bladzijde zeggen in een paar zinnen dat er geit geld is, en de plannen koste» geld. „Plannen ontwikkeld, zonder ze te kunnen uitvoeret heeft geen zin", redeneert hg college, en vandaar dat be. leidsvoornemens achterwe» zijn gebleven. Het is de vraL of de raad Axel vandaag alsd, begroting behandeld wordt met dat excuus genoeget neemt. Het is evengoed moge. lijk dat, er net als vorig jaat felle kritiek, komt op het ge! brek aan visie van B. en althans voorzover dat er in dj begroting niet uitkomt. Het college kan het daarmee nog moeilijk krijgen, want het at- gument „geen geld" gaat in dit geval niet op. In tegenstelling tot plannen, kost een visie geen geld. FR.) (Van onze correspondent) MIDDELBURG - Het koffie concert, zondagmiddag in Mid delburg was zo druk bezocht dat er met recht sprake was van een „rondom concert" met Reinbert de Leeuw, Anner Bijlsma, Vera Beths en George Pieterson zaten nagenoeg ingebouwd tussen het publiek. Het „kwartet voor het einde der tijden" van Messiaen werd begeesterd ontvangen; men her kende hierin een meesterwerk. Wat betreft de uitvoering was helaas enige clementie noodza kelijk. Anner Bijlsma verscheen zonder cello en moest ook de cel lopartij lenen die ikzelf toevallig bij mij had. Hij speelde aldus eerst op een vreemde cello, later op zijn eigen in der haast ge haalde instrument dat uiteraard op temperatuur moest komen. Zo iets is fnuikend voor alle exe cutanten. Hoewel wij dus toe geeflijk moeten zijn, vrees ik dat dit ensemble de moeilijkheden van dit stuk toch wat onderschat heeft. De Leeuw leek mij de enige die de onwennige rytmen vanzelfsprekend wist te bren gen. Niettemin: ons aller dank voor een redelijke uitvoering van dit meesterlijke werk. DRS. 3. 3. A. VAN STRIEN. KWADENDAMME - Bij de heer W. Huige gaf de Neder landse Bond van Wipschutters haar jaarlijkse kampioenschie- ting op de liggende wip, deze telde voor de meeste kleppen en vogels. Het werd een Yersekese aangelegenheid, want de heren J. de Koeyer van Diana en J. v. Stee van dezelfde vereniging werden kampioen op de kleppen en vogels. De verdere uitslag is: 1ste zij vogel Jac. Doene van Victoria uit Kwadendamme. 2e zijvogel P. Oostdijk van Willem-Teil ujj. Ovezande. 1ste bovenkal C. Re- mijn van Spes-Nostra uit Ove zande. 2e bovenkal C. Steen bakker van Victoria uit Kwa dendamme, bij loting. 1ste on- derkal M. v. d. Blieck van Diana uit Yerseke. 2e onderkal C. v. Weele van Juliana uit Oudelan- de, bij loting. 1ste klep met het kampioenschap J. de Koeyer van Diana uit Yerseke. 2e klep J. v. d. Walle van Eendracht uit Vlissingen. 3e klep P. Repkens van Victoria uit Kwadendam me. 4e klep Wim de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. Meeste kleine vogels met het kampioenschap J. v. Stee van Diana uit Yerseke. 2e B. Ver meulen van Zeelandia uit Ove zande. 3e P. Mooyman van Vooruitgang uit Kwadendam me. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel Wim de Jonge van ADLM uit Kwadendamme, (deze schoot ook de tweede hoofdvogel en de eerste zijvo gel). 2e zijvogel H. A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes, bij loting. 3e zijvogel P. Daalman van ADLM uit Kwadendamme, bij loting. 4e zijvogel A. A. Ge- ense van Zorgvliet uit Elle- woutsdijk, bij loting, lste kal M. v. d. Blieck van Diana uit Yerse ke. 2e kal O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendam me. 3e kal R. Vermuë van ADLM uit Kwadendamme. 4e kal P.' Repkens van Victoria uit Kwa dendamme, bij loting. De vlie gende vogelprijs was voor C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwa dendamme. Na deze schieting werden door voorzitter A. Mar tens, aan de winnaars met een geestig woord de prijzen over handigd. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Op de rijksweg Sas van Gent - Terneu- zen, ter hoogte van de Suiker Unie, werd de bestimrder van een met bieten gelacren vrach tauto, P. M. uit Sluiskil, vrij ernstig gewond. Eerst na een uur kon de man uit de cabine wor den bevrijd. Toen bleek dat de handle van de rem door zijn ene been was gedrongen. Dokter F. Puylaert uit Sas van Gent liet hem met ernstige beenwonden naar het Elisabethziekenhuis te Sluiskil overbrengen. Het ongeluk gebeurde giste ravond rond halfzeven. Een lege vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door J.C.B. uit Water landkerkje, reed in de richting Sluiskil. Ter hoogte van de Sui ker Unie moest hij plotseling stoppen voor twee voor hem stil staande personenauto's, waar van de eerste linksaf wilde rij den. Om een aanrijding te voor komen reed hij naar links, zodat zijn auto ongeveer dwars op de weg kwam te staan. Op dat ogenblik naderde uit tegenover gestelde richting de vrachtauto, bestuurd door de Sluiskillenaar. Een botsing was onvermijdelijk en M. raakte bekneld in de cavi- ne. Chauffeur B. werd aan het hoofd gewond, doch kon na be handeling naar huis terugkeren. Door de aanrijding ontstond een grote ravage, ten gevolge waar van de rijkspolitie te Sas van Gent het verkeer moest regelen. (Van een onzer verslaggevers! HULST - Op het stadhuis li Hulst worden vandaag de laai ste voorbereidingen getroiien voor de ontvangst van dr. C Boertien, commissaris van di koningin in Zeeland. Morgei brengt deze met zijn vrouw e bezoek aan Hulst. De commissaris van de konin-1 gin wordt om tien uur 's morgens ontvangen in de burgerzaal van het stadhuis. Tien minuten daarna begint zijn gesprek n burgemeester en wethouders De dames uit het officiële gezel schap maken zich dan opomeeii bezoek te brengen aan het dag verblijf Eeckenstijn te St Jan- steen. In de loop van de ochtend zullen de Hulster.raadsledenop het stadhuis arriveren om in de raadszaal met de commissaris van gedachten te wisselen. Middags gebruiken de gasten de lunch in restaurant 't Voske.8 gegeten te hebben maken de mannen een rondrit door de ge meente. De vrouwen gaanopbe- zoek bij Morres Meubelbedrij ven. Later op de middag komen mannen en vrouwen weer bij el kaar voor een rondleiding in de basiliek. Om vier uur vertrekt men naar Den Dullaert, waai vertegenwoordigers van ver schillende Instanties en vereni gingen hun opwachting maki (Van een onzer verslaggevers) HULST - Dijkgraaf K. Collol d'Escury heeft gisteravond nog eens bevestigd, dat de plezier- scheepjes op eigen risico Kruispolderhaven mogen blij ven liggen na de officiële slui ting ervan. De algemene verga dering van het waterschap g»! gisteravond met de sluiting van de haven akkoord. „Een streep door de rekeniii van een grijs verleden" heette het in het bloemrijke taalgt-l bruik van de dijkgraaf, die m! I even wees op het historisch lang van het haventje. Zoalspl meld heeft het waterschap®' haven de laatste jaren verwaar loosd omdat deze straks toe moet verdwijnen: of door dijkverzwaring of door Baaihoekkanaal. Omdat hot W terschap niet meer het risico» lopen om voor de event schade op te draaien, die sffl pen in de haven kunnen op *pen, is nu besloten om Kra'Sp derhaven officieel te sim® I Wanneer de sluiting precies- gaat is nog niet bekend. Dijkgraaf Collot d'Escury loofde dat het waterschap» sluiting „geen vinger zal,ulti,. ken naar de plezierjachtjes, in het haventje veranker» gen. „Dat soort scheepjes liffij overal tegen onze dijken hij. Tentoonstelling - °P,„.f(|i 29 november wordt er duivensociëteit „De een hoktentoonstelling I j( I den in de zaal van cafêJa'j, Waal, waarbij de fokkers Booy, J. Verschuren en j1- Goethem hun duiven zul toonstellen. D£ STEM VAN DINSD/ ¥<o>o mili (ADVT VLISSINGEN - De Belgisch de toch al overbelaste rijkspo ongelooflijk", aldus opperwacl tie te water in Wemeldinge, di Oosterschelde. „hoe slecht toe sers in hun bootje stappen. De gemak de Ooster- of Westersch thuis blijven in verband met dt lijkt wel of de Belgen het geve Er gaat bijna geen week voo bij, zo weet de centrale meldk mer van de rijkspolitie te Mi delburg te melden zonder dat politie in aktie moest komi voor in moeilijkheden geraak sportvissers. Reddingsbote politievaartuigen, loodsboti en helikopters in Zeeland en B lgië moesten het afgelopen we keinde tot twee keer toe in akt! Komen voor het redden van B lgische sportvissers, die met hl piepkleine bootjes op de Weste schelde in moeilijkheden ware geraakt. Afgelopen donderde heeft de rijkspolitie te water te land de Oosterschelde afg zocht naar Belgische sportvi sers die als vermist waren opg geven. Enkele maanden geleden vei dronken twee sportvissers i Breda. Vorig jaar werden dr sportvissers die op een zanc plaat aan het pierensteken we ren nabij Krabbendijke door vloed verrast. Ondanks het fe dat ze in een paal konden klin men kwamen ze jammerli door uitputting om het leven. De rijkspolitie te water doet alles aan om sportvissers op i gevaren te wijzen zegt oppe Brouwer. „Maar het lijkt er w( op dat het niet tot ze doordring Zo hamert de rijkspolitie te w ter steeds weer op drie puntc die van belang zijn voor de ree ding van in moeilijkheden gc raakte sportvissers. Zo zou i( dere sportvisser voor zijn vei trek aan de wal moeten zegge waar hij naar toe gaat, zodat b een eventuele zoekactie bekeke kan worden in welke richtin gezocht moet worden. Op tweede plaats moeten sportvi! sers als ze eerst de weg zij kwijtgeraakt bij het bereike DONDERDAG zal in gebouv, De Steene aan de Bachtensteen in Middelburg de maandelijks ruil- en vergaderavond worde gehouden van de postzegelvei eniging Philatelica, afdelini Middelburg. om om eei 1: ïge Vooruitzichten voor woens dag en donderdag, opgestelc ?a°nn KNMI op maandag 18.00 uur: Af en toe regen en ge eiüelijk hogere temperaturen weersvooruitzichten in cijfer gemiddeld over Nederland. Voor woensdag: aantal urei Zf?' i tot 3> ohn. temp.: streeks 1 graad; max. temp. feeks 5 graden; kans op - Periode van minstens 30 Procent; kans op een ge heel droog etmaal: 40 procent. °°„r donderdag: aantal urei n: 0 tot 3; min. temp.: om 3 graden; max. temp. 7 §raden: kans op eer uur 7nPenode van minstens 1, heel h! procent; kans op een ge roog etmaal: 40 procent. 24^°n1S-an1? 305 -1, Rheinfelde Maxen sen1 ttersd°r£ 43« "41 17- Mannh "60, Plochingen 17 bach 123 «T, 394 "52- S£din gen 243li ^auiz 381 "5> Bin TS|lual.Kaub 308 phlsE 2 Kp i "r9- Koblenz 310 pli: Pannerden' °^lth 1014 Plus 41 N'jmegen^n, °P 979 Plus 3! 886 pfu^a3 plus 36'Wsselko] plus 10 n Eefde Ussel 40 Katerve'er 270 pllls Monsin ^00ldersllüs 30 -! 3832 NI464 -12, Borghare Grave be' ^BeIfëld 1087 beneden de sluis 500-1

de Stem | 1975 | | pagina 2