it stukil -wU&Zi. BREJAARJ Sportaccommodaties Sas [krijgen nieuwe tarieven Europese titelstrijd handboogschieten in Westdorpe REALISME EN FANTASIE IN RAADHUISKELDER TE SLUIS Gentse feesten trokken jeugdige belangstelling s O N Y I De Stem/De Vrije Zeeuw 0 VOORSTEL AAN DE RAAÜ f n stel dat er geen krant was stad i z-j )KTER KIVIET pSSELE iels in alle itilatoren SCHOOL- SPORT NIEUWS! VOORDELIG, SIS WIL GEEN Vlissingen Wie verloor zijn rubberboot I torgd Ujn in de punt-ies ver- Zaterdag De Vaste Hand houdt piekwedstrijd Axel IJzendijke J. Traas verlaat mogelijk raad in xeeland Zondag bülGING. Ijk is iedereen pers0o V ik mijn oprechte cW feakeiijke relaties et\ J1 1 belangstelling hebben ziekte en medeleven nijn lieve man DE MAAT directie en persons de Walle bedanken. de Maat-van Buyten ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1975. 5 [tuiging. I van medeleven, wjj l het overlijden van onze Ijs de kock prechte dank. Fam. de Koek Is 1975 etuiging. lan belangstelling en me- 1 het overlijden van mijn lieve papa, zoon, broer stius schrauwen keggen wij- u heel harte- P. Schrauwen-van Esch Iter, Hans en Antoon n. Schrauwen n. van Esch. |75 lllenden worden uitgeno- lid te komen nemen van tviet, tijdens een lopende biddag, 16 augustus 1975, BO uur, in het dorpshuis Het comité. 's middags hersteld |s voor verbouwingen en UJPERIJ SPIEGELFABRH b.g.g. 73943 of 52909 N 17a. - BREDA T-shirt v.a. 7,2! Sportshirt v.a. 9,7! Gymshort v.a. 7,7! Sportkousen S/.a. 5,9 Helanca Damesshoi v.a. 10,2; Turnpakje v.a. 7 7,7! Gymschoenen v.a. 6,9i Sporttas v.a. .9,7 Regenpak v.a. 52,7- Poncho v.a. 1^,5' Hockeysticks 19 7d v.a. I*''" Zwemshort v.a. T3>75 iTurnschoentjes v.a. 19,7! Ritmiekschoentjes v.a. 12-2! SPORTHUI5 BREDA VEEMARKTSTRAAj 30 EN 2 TEL. 33975 IIUUI u vu Kunt U zelf niet kome kijken? Geeft nietSj.gef Onze vêrtegenwoorw komt gaarne bij U huis onze. enorme k vloerbedekking ton®/1- Bel 01600 - 44425 (ADVERTENTIE) dan wist U niet welke apotheek er open was (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Tijdens de vergadering van 14 augus tus bespreekt de gemeenteraad van Sas van Gent een voor stel om nieuwe tarieven te gaan hanteren voor het verhuur van gemeentelijke sportvelden en de eventueel daarbij be horende kleed- en clubgebouwen. De tarieven gaan ten opzichte van de huidige prijzen straks wel wat omhoog, maar de verenigingen krijgen dan ook wat meer. „De mees te clubs zullen er baat bü hebben bij de nieuwe regeling", zei gisteren burgemeester drs. W. Dusarduijn. Met de nieuwe regeling wil Het veld van Corn-Boys ligt men vier dingen bereiken, na- ten opzichten van die van RIA- I mftliik het voeren van een W en v.v. Philippine uniform tariefbeleid, het be ëindigen van het incidenteel vaststellen van tarieven, zoals dat tot nog toe gebeurde, het verbogen van de huurprijzen e. de kosten van de nutsvoor zieningen voor het grootste deel voor rekening van de I verenigingen laten komen- B. en w willen dat de verenigin gen daarvan uiteindelijk tach- t procent betalen en trapsge- I wijze zal dat percentage wor den bereikt. Burgemeester Dusarduijn deelde gisteren mee dat alleen Corn-Boys er met de nieuwe regeling niet op vooruit gaat. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het ha- venscliap Terneuzen heeft de gemeente Sas van Gent voor gesteld om een voor industrie tesiemd terrein van zestig hectaren voor twaalf gulden per vierkante meter over te nemen. De Sasse gemeente- raad zal op 14 augustus over I dit voorstel beslissen. B. en w. adviseren de raad er niet op in te gaan. Volgens I b, en w. is het wel gelijk of j bedrijven grond kopen van I een gemeente of van een ha- venschap voor industri-evesti- 5, maar met vindt het beter dat het havenschap zich beter en kan bemoeien met de [activiteiten rond industrieves- I tiging. Aan de raad wordt tijdens I deze vergadering voorgesteld I om twee nieuwe doelen en een I nieuwe veldomheiding te ko pen voor het sportveld in Phi- I lippine. V.V. Philippine gaat voetballen in de vierde klas en dat betekent dat het veld hogere eisen moet voldoen i wanneer alleen in de af deling wordt gespeeld. De K.N.V.B. voerde tegen het 'eld van Philippine negen be zwaren aan. Zeven van die bezwaren zijn al opgelost. Met i 'e nieuwe doelen en de veld- I ïï^ning is een bedrag van HO gemoeid. W en v.v. Philippine niet zo gunstig en dat heeft tot gevolg dat er bij de thuiswed strijden heel weinig bezoekers zijn, de kantine niet zoveel omzet en er veel kosten moe ten worden gemaakt voor het vervoer en de begeleiding van jeugdleden. Volgens b. en w, Kan verzwaring van de lasten, zoaia in de nieuwe regeling wordt beoogd, weieens de nekslag voor Corn-Boys bete henen Daarom wordt gezocht naar een manier, waarop men Corn-Boys tegemoet kan Ko men. Een oplossing is r nw>- menteen nog met- De nieuwe tarieven, waar over de raad zich op 14 augus tus moet uitspreken, zijn per jaar als volgt: een speelved ƒ200, een trainingsveld van de jaar als volgt: een speelveld roet veld verlichting ƒ200, een trainingsveld van het zelfde formaat zonder verlichting 150, een doelenhoek met ver lichting fl 00, een oefenlhoek zonder verlichting ƒ5,- een stenen kantine en materiaal- Derging (sportpark De Vaïc- KeJJlOO, een houten kantine en materiaalbergtog (sportvel den bestemming uitbreidint oe-graafplaats) ƒ25 en een kleedkamer ƒ50. Zijn gebou wen op gemeentelijk grond eigendom van vereniging, dan moet aan opstalrecht vijftig procent worden betaal van bovengenoemde huurbedragen. Aan het bureau van ge meentepolitie te Vlissingen zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: div. bankbiljetten, herenbril, grijze rubberboot, transistor radio, badhanddoek en herenslips, gouden horloge aan ketting, zwart lederen jasje, beige d. vest met lange mauw, zwarte herensport, 1 paar sandalen, bruin herensport, bruin kin derschoentje, diverse sleutels, meisjestas, plastic tas met badspullen, bromfiets verzeke ringsplaatje. Aan het bureau van ge meentepolitie te Oost-Soubung zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: pa pieren zak met overhemden, grote badhandoek. zwarte le deren schoudertas inh. ther mosfles en broodtrommel. (Van onze correspondent) JeSTDORPE Het zesen- wintigste kampioenschap van copa handboogschieten staat de deur. Dit jaar is de 1111 Nederland om deze I K. wedstrijd te organiseren. I Nederlandse Bond van I 'f®flutters heeft het West- IP* gilde „Sint Sebastiaan' I re'd gevonden de organisa- ?ver te nemen. Vandaar - kampioenschap in het I uSSc 'aamse plaatsje den! pe gehouden zal wor- I I bestuur van „St. Sebas fe. dat de laatste tijd I on Van uctiviteiten, heeft I 3L,zlln beurt ook een aantal I ïï??rkers> 20313 het 8* I rf.nW*stuur van Sas van I Z'ijjV, Suiker Unie, de I li» l em'e en veel particu- Hom emnsiigers, want alles programma van het Eu- I v/;es kampioenschap hand I Sleten, dat zal worden I J^erkt op het schutterster- - .ui de Molenstraat te °rpe, ziet er als volgt festd, uit: ^aterdau schiet?0' zes uur buitengewone e«ng 0p vier staande wip- 16 augustus: van gen ;'V up wip e "ijs Suiker Unie. «Wdas 17 augustus: om ne- 4' uur eucharistieviering in Parochiekerk te Westdorpe. Om kwart voor tien vorming van de optocht,waaraan de muzikanten van de fanfare „Eikels Worden Bomen" en het bekende majorettenpeloton met drumband en trompetter korps „De Flamingo's" muzi kale medewerking zullen ver lenen. Om tien uur wordt in het voormalig gemeentehuis van Westdorpe een officiële ontvangst gehouden door het college van burgemeester en wethouders van Sas van Gent, waarna om twaalf uur de lunch wordt gebruikt. Om twee uur 's middags be ginnen de Europese kampioen schappen met de landenploe gen van België, Nederland en Frankrijk Ook wordt gescho ten voor het individuele kam pioenschap. Buiten dit karnpi- oensprogramma om wordt te vens een publieke schieting gehouden op drie wippen. Maandag 18 augustus wordt weer een buitengewone schie ting gehouden op drie wippen. Dan geldt hetzelfde program ma van zaterdag 16 augustus. Op de vierde wip wordt dan geschoten over vier ronden naar een blokvogel, met als inzet: de Grote Prijs Zuid- Chemie. Ora het hand'boogfes- tijn te besluiten organiseert de Westdorpse vereniging zelf nog „De Grote Prijs St. Sebas tiaan" een schieting op vier wipoen. In schutterskringen bestaat voor dit Europees nandbOogkam pioen-schap grote belangstelling. Op de voorgrond Maurice Debaille. In de Raadhuiskelder te Sluis kan men kennis maken met een collectie nieuwe werk van de bekende Vlaamse te Nieuw-Munster bij Blanken- berghc woonachtige schilder Maurice Debaille, die in deze streken geen onbekende is. Reeds enige malen stelde hij in de Raadhuiskelder te Sluis tentoon en tevens is hij met enkele uitstekende werken vertegenwoordigd in de Oude Molen te IJzendijke waar tot eind september een expositie van Nederlandse en Vlaamse kunst te bezichtigen Is. Maurice Debaille is ondanks het feit dat zijn wieg in Wal lonië stond een Vlaming uit vrije verkiezing, al vroeg werd hij geboeid oor die ui ttogen van de Vlaamse kunst en cultuur. Nederlands geo riënteerd is hij ook omdat hij In de jaren van de eerste we reldoorlog zijn opleiding kreeg aan het Belgisch Atheneum te Den Haag, waar hij, geïnspi reerd door veelvuldig bezoek aan het Mauritshuis en door de tekenlessen van de beeld houwer Arthur Pierre (de schepper van het monument van Peter Benoit te Antwer pen) zijn eerste schreden op het pad van de schilderkunst zette. Dat Debaille Vlaming is blijkt uit zijn voorliefde voor het Vlaamse landschap dat hij als typisch weet weer te geven in de wijdheid van polders en vlakten met een enkel een zaam huis of een boerenhoeve daarin. Het blijkt uit de doe ken die hij als resultaat van zijn omzwervingen langs de haven van Zeebrugge mee bracht en die hier een hoogte punt vinden in het grote doek Vissers aan de Haven. Er zijn hier ook enkele havengezich ten die de charme van een Marquet ademen met stille Pootjes die over het water Kruisen. Maar natuurlijk is hier ook ■weer de stillevenschilder die zijn humor over de mensen en hun meer of minder dwaas gedrag spuit in zijn taferelen met vertekende kruiken en Kannen die fantastisch en sur realistisch aandoen en verruk- Ken door hun kleur. Verruk ken door kleur doen ook de herinneringsbeelden uit Laos, Vietnam en Senegal waar De baille jarenlang verbleef. In die nieuwe ensemble van schil derijen uit de laartste maanden vindt men de realist, fantastische en de dromer Mau rice Debaille weer broederlijk mjeen. Voor de zoveelste maal betovert zijn werk ons weer door directe en toch poëtische visie, door een romantiek zon der pathos en door een ver fijnde faktuur naar vorm en Kleur. Te bezichtigen tot 23 augustus. WILLEM ENZINCK- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De piek- vereniging De Vaste Hand houdt zondag iit het clublo kaal, café Florida in de Dijk- straat, een pkekwedstrijd, die een internationaal karakter krijgt omdat ook Belgen hier aan zullen meedoen. Deze piekvereniiging bestaai ongeveer een jaar. In clubver band wordt een competitie ge houden. Degene, die van de vijf wedstrijden er drie wint, mag de daarvoor bestemde beker mee naar huis nemen. Tegen andere verenigingen is tot nog toe weinig gestreden. Dit komt omdat het dartspel wel veel in eafé's wordt beoe fend als vrijetijdsbesteding maar in deze tak van sport vooral in Zeeuwsch-Vlaande ren maar weinig verenigingen bestaan. Afscheid De heer P. van Woensel, directeur van de AMRO-bank in Axel is be noemd tot directeur van het AMRO-kantoor aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam. Donderdag 14 augustus neemt hij afscheid van 17.30 tot 19 uur in restaürant Zomerlust. Tegelijk kan men dan kennis maken met zijn opvolger drs. R. Goedbloed. Bejaardenrels De bejaar- denbond heeft in samenwer king met de bejaardensociëteit voor baar leden een reis ge maakt naar Bokrijk in België. Er namen 83 bejaarden aan deel, die zioh ondanks het warme weer toch hebben ver maakt. Het doel was een be zoek aan de domeinen in het natuurpark, dat meer dan 500 ha groot is. Op de thuisreis werd nog een korte pauze in gelast in Lokeren. Op 27 augustus wordt een halve dagtocht gemaakt naar de badplaats Knoeke en omge ving. (Van onze correspondent) GENT In een sfeer van uitgelatenheid is een punt ge zet achter de Gentse feesten. Een week lang heerste er in Gent zo'n goede stemming, dat iedereen het er over eens is dat de gemeentefeesten 1975 nog beter waren dan die van vorig jaar. Dit is niet zo maar een loze bewering, die door chauvinis me wordt ingegeven. Het be wijs is dat er aan het St. Jacobsplein, het trefpunt waa-r de jongeren hun Gentse fees- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer J. Traas uit Hoek overweegt momenteel af te treden als raadslid van de gemeente Ter- neuzen. De heer Traas, die lid is van de C.D.A.-fractie, gaat dit weekeinde een definitieve beslissing nemen. Aanleiding voor de heer Traas om zijn raadszetel be schikbaar te stellen zal zijn het feit dat hij veel werk erbij gaat krijgen. De heer Traas is griffier-ontvanger van het waterschap De Verenigde Braakmanpolders en nu de technologische dienst van de Zeeuwse waterschappen on dergebracht gaat worden in heit waterschapshuis te Hoek, zal d-e heer Traas die nieuwe dienst administratief g.aan be geleiden. Dit werk zal hem ook veel vrije tijd gaan kos ten. Mocht de heer Traas de raad verlaten, dan zal hij waar schijnlijk worden opgevolgd door de heer A. Snoodijk uit Terneuzen. Die staat tenminste als eerste op de lijst. ten vierden, nog nooit zoveel vreemde munten ontvangen werden. Vandaar leidt men een grote buitenlandse belang stelling af. Vooral uit Duits land, Enigeland, Frankrijk en Nederland was de jeugd ko men afzakken. Nederland, en vooral Zeeuwsch-Vlaanderen, spande de kroon. Een toevalli ge Nederlandse toeriste uit Maastricht, die te Genit op doortocht was en door het volksvermaak vast gehouden werd, vroeg of Carnaval te Gent in juli gevierd wordt. De „centrumfunctie" van St. J-acobsplein in het volksver maak voor de jeugd komt voort uit de initiatieven die Walter de B-uck, een „volks zanger", hier enkele jaren ge leden nam om de wegkwijnen de gemeentefeesten nieuw le ven in te blazen. Aan deze revival trokken ook andere or ganisatoren zich op om nieuwe iedeeën uit te werken. De be stuurders van de stad konden niet achterblijven en zo komt het dat nu meer en meer in woners van Gent tijdens de gemeentefeesten liefst in hun stad blijven.. Een felle tegenstelling met vroeger toen Gent rond 21 juli traditioneel een dode stad leek, omdat iedereen met va kantie die stad verlaten had. Overigens hadden degenen die dit jaar in Gent bleven, keuze te over om ergens de bloemet jes buiten te zetten. Er waren naast St. Jacobs nog een vijf tal plaatsen waar straatanima- tie te beleven was. In het museum voor folklore waren vooral volksspelen georgani seerd en konden de kinderen elke middag een po-ppenverto- nin-g bijwonen. Op andere plaatsen werden markten ge houden, vuurwerk afgestoken, bals gehouden in klederdracht uit de Belle Epoque of caba- retverton-ingen ingericht. Klapstuk was het bal van de lege portemonnees, zo ge noemd omdat de echte Gen tenaren de laatste dag van hun feestweek al de bodem van hun beurs zien. (ADVERTENTIE) OFF. DEALER K.T.V. HIFI-STEREO APPARATUUR •Ispiel elektiWnika Hoofdstraat 16 St Jansteen .Hulst Tel 01140.2491 BERGEN OPZOOM Luxor 20.00 uur: Way of the dragon 18 j- 23.30 uur: Sex-sekte der zwarte nonnen 18 j. Roxy 14.00 uur: Piipo en de piraten van toen, a.l. H8.45 en 21.15 uur: Mariken van Niemeghen. 18 j. VVV-kantoor, Grote Markt 14.00 uur: Vertrek stads wandeling. Het Markiezenhof Steen- bergsestra-at 6, Bouwen in Bergen in het kader van M'75 (t.m. 31 aug-). Geopend ma. t.m vrijd. 10.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur, zat en zond. 14.00-17-00 uur. BRESKENS Centrum en haven - Visse rijfeesten. GOES Grand -19.00 en 21.30 uur: Fyeebie and the bear, 14 j. Museum Z.- en N.-Beveland, Singelstraat 1 Expositie Be- veliandse momumenten in spie gelbeeld (t.m. 311 aug.). Geo pend di- t.m. zat. van 110.00- 12.00 en van 13.30-17.00 uur. HULST Bioscoopgebouw 19.00 en 21.00 uiur: Kind van de zon, 18 P. Leeraert 15.00 u. Schie- tinig. Sporthal Den Dullaert Expositie oude wagens en ge bruiksvoorwerpen afkomstig uit Oost-Zeeuwsen-Vlaanderen (t.m. 9 aug.) Galerie Van Geyt Steenstraat 20 Expo sitie van oud-e kaarten, gravu res en etsen. Geopend op werkdagen 9.00-12,00 uur en 13.30-17.00 uur (t.m. 30 aug.). KOEWACHT P- v.d. Steen 15.00 uur scihieting Willem Teil. KORTGENE Galerie Triangel Kaai- straat 10, expostie olieverf schilderijen van Ell-e Borgrave en Jbhn Verschuren. Geopepd dag van 10.00-18.00 uur, ma. gesloten (t.m. 14 aug). LAMSWAARDE P. Claessens 15.00 uur: bin-nenschieting op 2 wip pen- MIDDELBURG Citytheater 20.00 i Amer, broeder, amen. Rijksarchief St. Pieter straat 78, expositie van Kust tot Kust over de Stoomvaartmaat schappij Zeeland van Ii875- 1-975. Geopend ma. t.m. vrijd. 9.00-12.30 uur en 15.00-17-00 uur Zaterdag 8.30-12.30 uur, zon- en feestdagen gesloten (t.m. 13 sept.). Zeeuws Mu seum Middelburg voor- tij dens- en na de verwoestingen 1950 (t.m. 31 aug.). Geopend ma t.m. vrijd. van 10-00-12.30 en van 13.30-17.00 uur Zeeuwse Statenzaal (voorhal) Expositie van prentbrief kaarten over het leven van 1900-1940 in Zeeland (t.m. 16 aug.). Zeeuws Kunstenaars Centrum. Lange Noordstr. 59 Exipositie edelsmeden en Kadi Prigge, boekhoudster- Geopend di. t.m. za. 14.00 17.00 uur (t.m. 14 aug.). Stad huis-Vleeshal Expositie H.C- Andersen. Geopend dag. 10 00-17.00 uur; zon. 14.00 17.00 uur (t.m, 30 aug.). OOSTBURG Ledel 19.00 uur: Tarzan de onoverwinnelijke- 21.15 uur: In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder 18 j. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAÏONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel. 01150 - 7920 (4 lijnen; HULST Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 4. tel, 01100 - 28030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t m. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE S Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00-20.00 uur, tel. 01600-22341 zondag van 20 00 - 22.00 uur, tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel. 01140 - 3751 Midden-Zeeland tel 01100 - 14944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen. tel. 01150 7920; privé Lorentzlaan 50, Terneuzen tel. 01150 5745; algemeen redacteur Zeeland drs. J. Bouwmans kantoor Klokstraat 1, Goes. tel. 01100-28030, privé Zuidvlietstraat 53, Goes. tel. 01100-28138; redacteur Midden-Zeeland G. v Bei kei,- kantooi Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 28030, privé Voor burcht 37. Kapelle, tel. 01102-2320: redacteur voor Terneuzen en Kanaalzone P. de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen tei. 01150 7920, privé Noordstrat 45 Hoek tel. 01154- 1558 redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen H. Postma, kantoor Steenstraat 14, Hulst. tel. 01140-3751; privé Walmolenstraat 12 Hulst, tel. 01140 - 4159. Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen R. van der Hein Melkweg 40. Oostburg, tel 01170-3370; foto-journalist voor Zee land C. J de Boer, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150- 7920: pnve Langs de Kreek 56, Terneuzen, tel 01150-3137: sport redactie Zeeland A. Koomen, Troelstralaan 8. Axel tel 01155 2594. ABONNÉMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: W Hendriks, tel. 01140 - 3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland C. Menu, teL 01150 - 5839. ROTTERDAM De Doelen 15.00 uur: Or gelconcert door Arie Keijzer. Schouwburg 20.15 uur: La Mama met „De Trojaanse vrouwen". TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: Lucht haven iü alarm, 14 j. Porgy en Bess. Noordstr. 21.00 uur: Rosa King met haar groep Upside-down. Terneuzense Museum Ex positie 250 oude Zeeuwse sie raden en gebruiksvoorwerpen. Geopend dag- 14.00-17.00 uur, ma. gesloten (t.m. 23 aug.). Hal Stadhuis Expositie „Potjeslatijn" (t.m. 30 aug.) VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: Ge jaagd door de wind. Stadhuisplein 20.30 uur: Taptoe- Vredehoflaan, Healing in B achten Reede Expositie W-alcherse gezichten. Geopend o:p werkdagen 1-3.30-17.00 uur. (t.m. 1;5 aug.). Tentenpavil joen, naast Stadhuisplein Expositie 48 Oldtimers van Lips Auto-tron Druilen (t.m. 17 aug.)- WESTDORPE Galerie Troutzaerte Olie- werven van Jacques Siegers. Lataster en Pierre van Soest, verder aquarellen, pastellen en tekeningen van Paul Citroen (t.m. 31 aug.). Geopend di. t.m. zat. 9.0i0-16.00 uur, ma- gesloten. IJZENDIJKE Streekmuseum Markt 23 Zomerexposltde van 19.00-17.00 uur, zaterdag, zon- en feestda gen van 14.00-17.00 uur (t.m. 1-4 sept-). ANTWERPEN Middelheimpark. Middel- heimlaan Expositie beeld houwwerk en tekeningen van negen leden van het werkco mité Middelheim als mede de 13e Biënnale voor beeldhouw kunst met speciale aandacht voor Turkije, Indonesië en Ja pan. Geopend dagelijks van 1)0.00-22.00 uur (t.m. 4 ökt.)'. a BERGEN OP ZOOM Luxor 14,00 uur: „Super mannen tegen Amazones" 14 j. 16.30 en 20.00 uur: „Way of the dragon" 18 j. Roxy 14.00 en 16.00 uur: „Pipo en de piraten van toen", a.l. 18.45 en 21.15 uur: „Mariken van Niemeghen" 18 j. Expositie Zie onder za terdag. BRESKENS Centrum en haven Visse rijfeesten. GOES Grand 14.30 u Ham metje a.l. 19 en 21.30 uur - Freekie and the Bean 14 j. Expositie Zie onder za terdag. GRAAUW V. de Caluwé 15 u: schie ting op 2 wippen. HENGSTDIJK P. van Dijk 14.30 uur: Schietinig op 2 wippen. E. de Kort 15.00 uur: Gaaibol- ling. HULST Bioscoopgebouw 15.00 uur: „Tarzan's avonturen" a.l. 19.00 en 21.00 uur: „Kind van de zon" 18 j. KOEWACHT J. de Kind-Ceelaert 15 u: Schieting „Nooit Gedacht" G. v. Ruimstee 15 u: Schieting „Thuis weg". KORTGENE Exposities Zie onder za- ted-ag. MIDDELBURG Citytheater 20 ui Een vu-ist vol karate. Exposities Zie onder za terdag. OOSTBURG Ledel 14 u: Tarzan, de onoverwinnelijke 16.30 en 20 u: In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder 18 j. ROTTERDAM Schouwburg 20.15 uur: La Mama met „De Trojaanse vrouwen". SLUISKIL Café Dallinga 15.00 uur: Sohieting. ERNEUZEN Luxor 14 en 20 u.: Lucht haven in alarm 14 j. Expositie Zie onder za terdag. VLISSINGEN Alhambra 15.00 uur: „Niete Holgersson's wonderba re reis" a.l. 20.00 uur: „Ge jaagd door de wind". Exposities Zie onder za terdag. WESTDORPE Expositie Zie onder za terdag. IJZENDIJKE Expositie Zie onder zt»

de Stem | 1975 | | pagina 5