Transfers in Eerste Nationale Nederlandse voetballers in Belgische betaalde voetbal Zeeuwse voetballers worden miskend sport ZAAMSLAG/SAS VAN GENT. - Keihard. Dat is het betaalde voetbal in België. Ten minste, volgens een man die het weten kan. Ad Versluijs heet ie. Een man met een brok ervaring in het Belgische betaalde voetbal. Sprookle Gemoedelijker Zwart op wit X-benen Knokken Trainen DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND yiSfc*,--.. Links Ad Versluis die via Berchem bi) Cercle Brugge terecht kwam en rechts Patrick Verhoosel die het bi) Beveren-Waas tot nu toe erg goed deed. Verhoosel is afkomstig van het Westdorpse RIA. Hij gaat zijn negende Belgische seizoen in. Zeven jaar trouwe dienst bij Berchem Sport, de dub die hem ontdekte, de 8pitsspeler van Biervliet. Begin vorig seizoen kwam hij naar Cerde Brugge. Tekende er een contract voor drie jaar. Versluijs: "Bij Berchem Sport tekende ik steeds jaarlijks een contract. Dat vond ik gunstiger. Je kimt dan telkens je contract aanpassen. Maar ik word ook ouder. Ik ben nu 29 jaar, voel me nog fit, maar op die leeftijd ben je blij met een meerjarig con tract. De jaartjes gaan tellen weet je. Daarom ben ik van me ning dat ik bij Cercle Brugge juist gehandeld heb door me voor drie jaar vast te leggen. Wat er daarna gebeurt zien we wel. Ik wil wel zo lang mogelijk doorgaan. W ant ik heb plezier in voetbal". Ad Versluijs, gediplomeerd sportleraar en eigenaar van een kunstboetiek in Zaamslag - ook in Terneuzen heeft hij nog een zaak, die hij heeft verhuurd om dat het teveel beslommeringen gaf - heeft het duidelijk naar zijn zin in België. En hij is niet de enige Zeeuw die dat heeft. Zo voelt Patrick Verhoosel uit Sas van Gent zich uitstekend op zijn gemak bij Beveren, Marcel Ver- schueren (ex-Steen) speelt graag bij Lokeren; Jaap Meer man past zich al aardig aan bij Berchem Sport en Ronnie van Poucke uit IJzendijke is aan een doorbraak bezig bi] het sterke Anderleeht. Grijzenhout, de trainer, je weet wel, die hulptrainer bij Ajax geweest is, speelt alles en ieder een tegen elkaar uit. We hebben bij Cercle Brugge een selectie- groep van zo'n 23 man. Voor elke Dus het is steeds knokken voor je plaatsje. Faal je een keer, dan ben je zo je plaats kwijt. Vorig seizoen had ik geluk. Het was mijn eerste seizoen bij Cercle Brugge. Ze hadden mij als spits- speler aangetrokken, maar er KEIHARD KNOKKEN VOOR JE PLAATSJE Toch is Versluijs ongetwijfeld de man met de meeste ervaring in het Belgische voetbal. Ging voorheen nogal eens graag het sprookje de wereld in dat het voetbal in Belgie te weinig pro fessioneel zou zijn De Belgen waren te gemoedelijk, ze kenden te weinig hardheid, al die verha len worden dooi Ad Versluis naar het land dei tabelen verwe zen Versluijs "Man, iaat me niet lachen Het voetbal is in Be lgië bikkelhard geworden Dat is een algemene tendens Die zet zich htei ook voort Ik merk het vooral tijdens de training. De onderlinge rivali teit is zo enorm groot, dat zou je niet voor mogelijk houden. Vooral bij Cercle Brugge. Han het geluk dat ik in mijn eerste oefenwedstrijd met Cercle Brugge het eerste en winnende doelpunt scoorde. Ik zat meteen goed. Ik ben mijn plaats in het eerste niet meer kwijt geweest daarna. Maar je moet er wel hard voor werken. Zoals nu, ter voorbereiding op het nieuwe seizoen elke week vijf of zes keer trainen. Dat kost veel inzet. Als je ziet hoe hard het er op de trai ning toegaat. Ze trappen je rus tig een blessure, zo fanatiek. Soms vraag je je af of het niet moedwillig gaat. Vooral omdat de onderlinge concurrentie zo groot is". Dan gaat het toch bij Beveren wel wat gemoedelijker. Dat is althans de opvatting van Pa trick Verhoosel, de 21 -jarige ta lentvolle rechtsback van Beve ren. Verhoosel, die reeds vier jaar bij Beveren speelt - vorig jaar kreeeg hij zijn eerste con tract - voelt dat zijn markt waarde omhoog is gegaan na zijn succesvolle optreden m het militaii elftal, dal zo traai als tweede eindigde enkele weken geleden tijdens de militaire we reldkampioenschappen m West Duitsland Verhoosel, in militaire dienst nu"nog negen maanden, dan zit het erop",speelde zich in West- Duitsland uitgebreid in de voet balkijker. Verhoosel is op dit moment nog in onderhandeling met Be veren over contractverlenging. Verhoosel: "Ik heb een contract aangeboden gekregen, maar ben er nog niet content mee. Toch verwacht ik wei dat we tot over eenstemming kunnen komen. Ik heb veel steun van ex- Anderlecht-trainer Urbain Braems, die nu Beveren onder zijn hoede heeft. Die wil graag dat ik blijf. Overigens is het moeilijk onderhandelen voor mij. Ik heb geen adviseur of zo iemand die me bij kan staan. Ik doe het nu alleen. Misschien fout, want ze doen van alle be loftes, maai je moet maar af wachten of ze die nakomen" Ad Versluijs haakt hier graag op in: "Je moet alles zwart op wit hebben. Alles wat op papier staat moeten ze zich aan hou den. Dat heb ik wel geleerd in het verleden. Met Berchem Sport heb ik altijd zelf alles af gehandeld Dat ging goed Daar heb ik ook zeven jaai gezeten. Maar toen ik m onderhandeling was met Cercle Brugge, heb ik de zaak iri haden gegeven van de Hongaarse makelaai Bers Nee, met die zaken moet je voorzich tig zijn Je zit altijd tegenover een compleet bestuut Zo'n man of zeven, die allemaal even mooi kunnen praten En jij staat daar in je eentje tegenover Ze kletsen je voor je het weet onder tafel". Verhoosel beaamt dat: "Ik moet op dat punt nog veel erva ring opdoen. Kijk, vier jaar ge leden, toen ik pas van RIA- Westdorpe de kans kreeg om naar Beveren te gaan, toen dacht je bijna nog niet aan geld. Je vond het al een eer om bij Beve ren te spelen. Maar die eer alleen koop je natuurlijk niets voor, dat is me nu ook wel duidelijk. Over al die beloften heb ik nog een mooi voorbeeld. Een collega van mij bij Beveren hadden ze een auto beloofd. Hij kreeg maar steeds niets, maar na lang aan dringen kreeg hij toch eindelijk een wagen. Alleen was het een stokoude Fiat van nog geen vijf honderd gulden waardeKijk, dan heb je toch je wagen gekre gen zeggen ze dan. Steek hem gauw in je zak". Patrick V erhoosel, die zegt al les aan zijn moeder te danken te hebben dat hij nu kart voetbal len. "Ik had X-benen toe ik ge boren werd. Twee jaar lang heeft mijn moeder mijn beentjes gespalkt en zo kwam het dat ik uiteindelijk toch normaal heb leren lopen. Als zij niet zo zorg zaam geweest was, had ik dit nooit kunnen bereiken"- is blij dat hij zijn kwaliteiten in het Nederlands amateurelftal heeft kunnen tonen. Verhoosel. "Up die manier heb je kans dat er meer clubs belangstelling voor je gaan tonen. Vooral nu in West-Duitsiand het militair elf tal behoorlijk wat publiciteit heeft gekregen. Ik heb bij Beve ren in ieder geval gemerkt dat mijn prestaties in West- Duitsland niet onopgemerkt voorbij zijn gegaan. Kijk, dat is gunstig. In het militair elftal heb ik als verdedigende middenvel der geopereerd. Dat ging uitste kend. Vorig jaar bij Beveren stond ik op de rechtsbackplaats. De eerste acht wedstrijden heb ik in het eerste gespeeld. Daarna kwam er een vervelende knie blessure, maar de laatste zeven competitiewedstrijden was ik weer van de partij in de hoofd macht van Beveren. Ik ben het niet eens met Versluijs wat de onderlinge rivaliteit betreft. Bij Beveren speelt dat niet zo. Komt ook misschien omdat het een minder kapitaalkrachtige club is, met een kleinere selectie, ik merk de concurrentie wel op een andere manier. Kijk, bij ons is het zo dat je als jongere een plaatsje in 'het eerste team krijgt, de oudere spelers, die bang zijn hun plek te verliezen, je weinig aanspeelbare ballen geven. Ze zijn bang dat je je waarmaakt, waardoor zij hun plaats verliezen". Voor Ad Versluijs blijft het dus iedere wedstijd weer knok ken om zich te bewijzen. Ver- sluijs:"Ik ben in feite een voet balfanaat. Ik wil steeds winnen. Ik kan mezelf enorm opladen voor een wedstrijd en maak me razend als er jongens tussen lo pen die zich niet voor de volle honderd procent geven. Dan denk ik aan de training. Daar gaan ze er wel hard in. Ik heb nu een blessure opgelopen tijdens de training omdat er eentje veel te hard in ging. Ik bijt door, en wil er bij zijn, maar als ik dan merk dat diezelfde knaap die mij een trap gegeven heeft op de training er in de wedstrijd met zijn pet naar gooit, dan erger ik me kapot. Mijn humeur is voor de wedstrijd ook nooit zo best. Mijn vrouw, Sarina - een char mante binnenhuisarchitecte af komstig uit Terneuzen, die hun huis in Zaamslag omgetoverd heeft in samenwerking met Ad tot een waar droompaleisje (red.) - vangt me dan uitstekend op. Mijn vrouw geeft zelf geen lor om voetballen. Ze gaat ook nooit mee. Ze houdt niet van al die trammelant er omheen." Patrick Verhoosel mag dan het geluk hebben zich via het Nederlands militair elftal, ais speler in België, ook op de Ne derlandse velden te presenteren, die kans heeft Ad Versluijs nooit gehad. Versluijs: "Ja, dat heeft me wel eens geërgerd. Zeeuwse voetbaliers worden miskend. Die zuilen geen plaats krijgen in Jong Oranje of het Nederlands elftal, al doen ze het nog zo goed In België. Je zit hier wat dat be treft gewoon in de verdomhoek. Ik weet niet waar de fout zit wat dat betreft, maar er mag toch wel eens op gelet worden dat er ook in Zeeland talent zit dat in het buitenland voetbalt. Je kunt toch moeilijk zelf naar de bondscoach bellen dat je zo goed bent...." Ad Versluijs voelt zich inmid dels bijzonder op zijn gemak in België. Versluijs: "Ik speel er zo lang ik het kan volhouden. Als de drie jaar bij Cercle Brugge erop zitten, zien we wel weer Wellicht kan ik dan nog een meerjarig contract lospeuteren. Toch denk ik ook wel verder dan mijn neus lang is. Zo heb ik nu een baan als trainer bij Zaams lag geaccepteerd. Dat werd me gevraagd en ik heb graag ja ge zegd. Waarom niet? Ik bezit het B-diploma oefenmeester door mijn ClOS-opieiding en waarom zou ik daar geen ge bruik van maken? Als ik straks stop met het betaalde voetbal wil ik toch graag als trainer doorgaan. Dit is een mooie aan loop", besluit vlotte prater Ad Versluijs. Voor Patrick Verhoosel liggen de toekomstplannen nog wat onzeker Verhoosel "Ik ben nog jong Ik zou eventueel wel be roepsmilitair willen worden, maai dan moet ik wel de zeker heid hebben een jaar of tien op dezelfde plaats te kunnen blij ven zitten, zodat ik het betaalde voetbal erbij kan houden, ik hoop op een goed seizoen bij Be veren en dan volgend jaar mijn slag slaan Je moet een beetje ge luk hebben. Maar dan zal ik er wel met een adviseur naar toe gaan om te onderhandelen. Dan ben je altijd beter af." ANDERLECHT Trainer: Hans Croon (Lierse). Aangekocht: Haan (Ajax), Van Haecke (CS Brugge), Pat. mers (SK Tongeren), Ressel (Feyenoord), Merken (SK Tonge- ren). Verkocht: Van Hlmst (RWDM), Barth (Union), De Bolle (Union), Stallaert (Union), Verheyen (Union), De Nul (Union), Ladinsky (Betis Sevilla), Nicolaes (FC Luik), Leghait (Union), Verdickt (AA Gent), Delvigne (Bas-Oha). ANTWERP Trainer: Guy Thys. Aangekocht: Custers (Waterschei), Lieben (Waterschei), Poels (OC Montignies), Deraeve (OC Montignies), Lambrechts (Tubantia), Houwaart (club Brugge), Gespers (St.-Anna Sport). Verkocht: Mariman (Rijkevorsel), Hermans (Hasselt), Pilot (RC Jet), Vanderwee (Lyra), Hofman (Jette), Houben (Ciub Mechelen), Gielis, Thys en Messiaen (Olse Merksem), Wouters (Boom), Vercammen (AS Oostende). BEERSCHOT Trainer: Rik Coppens. Aangekocht: Van der Veken (Herselt), Van Looy (Sefa Her entals), Van Geersom (AS Oostende), L. Van Hove (Mol), p. Van Hove (Ravels). Verkocht: Stroybant (Waregem), De Smet (La Louvière), Hantson (Club Brugge), Dujardin (AS Oostende). T ving (SC Lokeren), Van Gucnt (Merchtem). BERCHEM SPORT Trainer Harry Heylen. Aangekocht: Bish (Roda JC), Meersman (Arnemuiden), Fobé (Waaslandia), Vanderlinden (Herentals), Stijnen (SC Verkocht: Binnemans (Duffel), De Herdt (Lyra), Van Damme (Rotselaar), Boden (01. Wilrijk), Andrews (Duffel). m BERINGEN Trainer: Roger Van Haeren. Aangekocht: Babic' (CZ Belgrado), Bosmans Ariën (Gerhees), Heussens (Balen), Lambrichts (Öiest), Do(. mans (Standara. Verkocht: Ramaeckers (FC Luik), Foei (Standard), Meeus (Standard), Mathieu (Crossing). BEVEREN Trainer: Urbain Braems (Anderleeht). AangekochtStevens (KV Mechelen), Heirwegh (Hanune), Pintens (willebroek), Jaspens (Wildert), Truyens (Gerda Sint-Niklaas). Verkocht: Van Hove (Eendr. Zele), DeRaeymaecker(Wille broek), Van de Sompel (KV Mechelen), Rogiers (Zottegem), Van der Vloedt (Bornem). C.S. BRUGGE Trainer: Johan Grijzenhout. Aangekocht: De Steur (AS Oostende), Begein (Sint- Eloois-Winkel), Vercammen (VG Oostende), Maesele(Zweve- zele), Andersen (Crossing). Verkocht: Van Haecke (Anderleeht), Lapeire (SC Menen), Corthouts (Winterslag). CLUB BRUGGE Trainer: Ernst Happel. Aangekocht: Pelsers (V. Maasmechelen), Hantson (Beer- Caers (La Louvière),(Patra Eis- C Harelbeke), Brutin (SK schot), De Cubber (Union). Verkocht: Thio (Zottegem), den), Demey (Izegem), Hermans (Si Roeselare). S.C. CHARLEROI Trainer: J.P. Colonval. Aangekocht: Heymans (Willebroek), Janssens (Eendr. Aalst), Henrotay (Standard), Caers (Lh Louvière). Verkocht: Bertrand (Marchienne), Nawezi (Gembloers), Verbist (La Louvière), Blaise (Bas-Oha) Termolle (Nijvel). R.W.D.M. 4* Trainer: Felix Week. Aangekocht: Bloemberg (Groningen), Wissmann (Sint- Truiden), Van Himst (Anderleeht), Leonard (KV Mechelen). Verkocht: Stoybant (Waregem), Van Kemzeke (Crossing), Desmedt en Cuypers (Rac. Mechelen). STANDARD Aangekocht: Billen (Patro Eisden), Poel (Beringen), Thaeter (Winterslag), Meeus (Beringen), Gorez (SC Charleroi). Verkocht: Geelen (Seraing), Rombouts (Winterslag), Schil lings en Rupcic (Seraing), Henrotay (SC Charleroi), Dolmans (Beringen). S.V. WAREGEM Trainer: André Van Maldeghem. Aangekocht: Stroybant (RWDM), De Koninck (Baarle Drongen), Van Steenbrugge (Eine), De Jong (CW, Ned), Jose Henrique (Benfiea). Verkocht: Deviaene (RC Harelbeke), Maes (Puurs), Veeken (Rac. Harelbeke), Ollevier (Zwevegem). LIERSE Trainer: Janos Bedl. Aangekocht: nihil. Verkocht: Michielsens (Willebroek), Bosman (SK Bree), Lievens (AS Oostende). S.C. LOKEREN Trainer: Ladislaw Novak. Aangekocht: Lubanski (Gornik Zabrze), Somers (Wille broek), Van Lessen (Winterlag), De Vlaeminck (Latem), Dan- neels (Latem), Dalving (Beerschot). Verkocht: Thielemans (Boom), Rogiers (Boom). LA LOUVIÈRE Trainer: Jean Cornelis. Brugge). Verkocht: Crombez (Oudenaarde), Van den Eynde (Eendr. Aalst), Capone (OC Montignies), Deltenre (OC Montignies), Verbist (Gembloers), Végis (Gembloers), Pietquin (Ge mbloers). F.C. LUIK Trainer: Werner Biskup. Aangekocht: Raemaeckers (Beringen), Nicolaes (Ander leeht). Verkocht: Goessens (Xhoffraix), Licki (Xhoffraix), Van- dersmissen (RC Tienen), Germany (RC Tienen), Van Zonho ven (Meerhout), Lemmens (Opitter), Hendrickx (Fléron), Vandenbosch (Tongeren SK). K.V MECHELEN Trainer Andre Bollen. Aangekocht. Van de Sompe (Beveren), Van Marcke (Rotse laar), Aguas (Tornar), Houben (Antwerp), Bellon (Merchtem), Kasprzack (Diest), Dekerpel (Terjoden). Verkocht. Vergote (Union), De Weerdt (Union), Stevens (Beveren), Talbut (vrije transfer), Van Synghel (Oudenaarde), Whitehead (vrije transfer), Leonard (RWDM), Van de Voorde (Dendermonde). RC MECHELEN Trainer Ernst Kunnonlro Cuypers (RWDM). Verkocht Hussner (Servette Genève), Delcorde (TiUeur), Renaerts (SK Tongeren), Van Roosbroeck (Looi Sport). A S. OOSTENDE Trainer Norberto Hofling. Aangekocht Knstina (Turnhout), Lievens (Lierse), Dujar din (Beerschot), Damman (RC Waregem), Degrande (Club Brugge), Vercammen (Antwerp). Verkocht: De Steur (CS Brugge), Van Geersom (Beerschot), Coffyn (leper), De Leeuw (De Panne), Starkey (De Panne)

de Stem | 1975 | | pagina 18