Verlies EIK Appel Gert Ligterink behoudt titelkansen Toine van de Bunder favoriet in Graauw Vogelwaarde doet veel voor de jeugd Havenivedstrijd in Breskens Wiersma: remise in laatste ronde RWDM klopt Feyenoord Lotto VAN DER WIEL OP KOP Harry Goossens manager van Nederlands motorcrossteaiu sport WAGTMANS KOMT MET AMATEUR - PLOEG Concours- hippique in Hulst Zaterdag 9 augustus 1975 15 CLERC: EERSTE PLAATS HOOGEZAND (ANP) - De Amsterdammer Rob Clerc heeft gisteren het achtste internationale KSH-damtoernooi in Hoogezand-Sappemeer verrassend gewonnen. Deze jonge dammer, die vandaag zijn twintigste verjaardag viert, gaf zich zelf hiermee een dag tevoren een fraai geschenk in de vorm van 1.500 gulden als eerste prijs. Harm Wiersma werd tweede en toucheerde 1.250 gulden. Clerc had het niet erg moeilijk tegen Franklin Waldring, die in het middenspel reeds stug moest verdedigen. Clerc had het gehele centrum in zijn bezit en drong zijn tegenstander steeds meer terug waardoor hij een gewon nen eindspel kreeg. Wel meende de Surinaamse kampioen op het eind nog mogelijkheden te zien, maar dat bleek een misrekening. Harm Wiersma ploeterde op dat moment tegen Hugo Ver- poest, die van geen wijken wilde weten. Hij deed er alles aan om een puntendeling te bewerkstel ligen en wat Wiersma ook pro beerde, meer dan een remise zat Na penalty's (Van onze sportredactie). AMSTERDAM-RWD Mo lenbeek heeft gisteravond voor 51.000 toeschouwers de eerste wedstrijd van het in ternationale voetbaltoernooi van Amsterdam tegen Feye noord gewonnen na het ne men van strafschoppen. Na tweemaal vijfenveertig mi nuten was de stand 1-1 door doelpunten van Kristensen in de 14e en Teugels in de 74e minuut. Bij het nemen van strafschop pen scoorden voor RWD Molen beek Nielsen, Martens, Bjerre en Boskamp terwijl het schot van Teugels door Ger Reitsma werd gestopt. Voor Feyenoord scho ten raak: Schneider, Everse en Kreuz terwijl Kristensen en De Jong misten. Martin Vreijsen speelde bij Feyenoord in de ba sisopstelling, maar hij werd la ter vervangen door Steen Olsen. er voor hem niet in. De derde en vierde prijs (1.000,- en 750,- gulden) werden gedeeld door Hans Jansen en Jan de Ruiter, die hun onderlinge duel met re mise besloten, terwijl Paul Ge rmain de vijfde plaats innam. Deze gaf in zijn partij tegen Mostovoy zijn slechte positie maar op met de mededeling dat hij toch altijd op de vijfde plaats eindigde. Waldring en Nimbi deelden de. zesde prijs. In de hoofdgroep moest de eerste prijs door vier spelers worden ge deeld, Overman, Robillard, Van Vloten en Visser. Elke speler ontving 250 gulden. Bij de jeugd zegevierde de nationale kampi oen Jannes van de Wal. De uitslagen en de eindstan den in de drie groepen zijn: Eregroep, elfde ronde: Wiersma (Ned.) - Verpoest (Bel.) 1—1; Germain (Ned.) - Mostovoy (Fra.j 0-2; Schotanus (Ned.) - Gagnon (Can.) 2-0; Waldring (Sur.) - Clerc (Ned.) 0-2; Gui- chet (Haïti) - Nimbi (Kon.) 1-1; Jansen (Ned.) - De Ruiter (Ned.) 1-1. Eindstand: 1. Clerc, 17 pun ten; 2. Wiersma, 16; 3. Jansen, De Ruiter, 15; 5. Germain, 12; 6. Waldring, Nimbi, 11; 8. Ver poest, Mostovoy, Schotanus, 9; 11. Gichet, 6; Gagnon, 2. Hoofdgroep, elfde ronde: Van Vloten (Ned.) - Badiali (Ita.) 1-1; Graas (Ned.) - Visser (Ned.) 0-2; Picard (Bel.) - Spanjer (Ned.) 0-2; Mensonides (Ned.) - San- gare (Ivoorkust) 1-1; Comtois (Can.) - Van Westerloo (Ned.) 1-1; Overman (Sur.) - Robillard (Haïti) 1-1. Eindstand: 1. Overman, Ro billard, Visser, Van Vloten, 15 punten; 5. Mensonides, 13; 6. Spanjer, 12; 7. Van Westerloo, 11; 8. Baldiali, 10; 9. Sangare, 9; 10. Graas, 7; 11. Picard, Com tois, 5. Jeugdgroep (alleen Neder landse namen), elfde ronde: Schippers - Brouwers 2-0; Hos- per - Stokkel 2-0; Schuitema - Keizer 1-1; Scholma - Van Aal ten 1-1; Van der Wal - Dolle- kamp 2-0; Van Leeuwen - Werkman 1-1. Eindstand: 1. Van der Wal, 17 punten-2. Van Leeuwen, Schip pers, 15; 4. Van Aalten, 14; 5. Brouwers, Scholma, 12; 7. Werkman, 11; Schuitema, 10; 9. Keizer, 8; 10. Dollekamp, 7; 11. Hosper, Stokkel, 5 pnt. BREDA - Door een storende zetfout is het bericht over de lotto-uitslag in ons blad van gis teren foutief overgenomen. We publiceren het daarom vandaag oonieuw: In lotto 31 van het afgelopen weekeinde is er geen deelnemer, geweest die zes cijfers juist had aangestreept. Het bedrag dat voor de eerste prijs beschikbaar was zal daarom over de andere Prijzen worden verdeeld. De uitslag van de lotto van het afgelopen weekeinde is: Lotto nr. 31: aantal deelne mers 614.418, inleg- 2.507.669,-, prijzenbedrag 1.191.143. Eerste prijs, geen winnaar, een-vijfde deel van de Prijs naar de jackpot van lotto 32 het restant wordt gelijkelijk verdeeld over de andere prijs klassen. Tweede prijs. 5 win baars, bruto 40.498. Derde Prijs: 85 winnaars, bruto 3082. Vierde prijs: 6391 win naars, 55. Vijfde prijs: 5193 winnaars, 55. (Aangezien het aantal winnaars van de vierde prijs groter was dan dat van de vijfde is het totale bedrag van vierde- en vijfde prijs gelijkelijk verdeeld onder de winnaars van prijsklassen). Jackpot voor lotto 32: 83.379. WENEN (DPA) - Elly Appel is er in de strijd om het Europees tenniskampioenschap niet in geslaagd door te dringen tot de finale. Na de opzienbarende uit schakeling van Martina Navra- tilova verloor de als achtste ge plaatste Elly Appel van de niet geplaatste 17-jarige Regina Marsikova uit Tsjechoslowa- kije. De eerste set, die aan beide kanten veel servicedoorbraken te zien gaf en 45 minuten duurde werd pas door de jonge Tsjechi sche beslist via een tie-break (7-6). Minder moeite had Marsi kova met Elly Appel in de tweede set. Binnen twintig mi nuten had zij deze met 6-2 ge wonnen. In de andere halve finale was er eveneens een verrassing. De uitschakeling van de als tweede geplaatste Olga Morosova (Sov) door Renata Tomanova (Tsj) in twee sets (7-5, 7-6). Door deze overwinning van Tomanova wordt de finale een geheel Tsje chische aangelegenheid. In de achtste finales van het heren dubbelspel werden de Neder landers Gorter en Fok uitge schakeld door de Russen Metre- veli en Kakoelia in twee sets, 6-4, 6-3. De belangrijkste uitslagen zijn: halve finales damesenkel: Renata Tomanona (Tsj) - Olga Morosova (Sov) 7-5,7-6, Regina Marsikova (Tsj) - Elly Appel (Ned) 7-6,6-2. Kwartfinales he ren enkelspel: Janos Benyik (Hon) JanPiseky(Tsj) 6-0,7-6, Baiazs Taroczy (Hon) - Dimitri Surzda (Zwi) 2-6, 6-2, 6-2. Rob Clerc: vervroegd verjaardagscadeau. VELP (ANP) In de voorlaat ste ronde van het Reinbouw- schaaktoernooi om het open kampioenschap van Nederland heeft Gert Ligterink zijn kansen op de titel behouden. Hij won van een zich wat verdedigend opstellende Belg De Bruicker en nam voorlopig de kop over van Peter Scheeren. Lang zal dit echter niet duren want het heeft er alle schijn van dat Scheeren gaat winnen van Roy Dieks, de Nederlandse jeugdkampioen. In de afgebroken stelling heeft Scheeren duidelijk de beste kansen. Rob Hartoch de enige interna tionale meester heeft alles op al les gezet in het duel tegen Henk van der Hauw. Dit resulteerde in een afgebroken stelling, die met moeite door Hartoch remise zal zijn te houden. De belangrijkste uitslagen van de achtste ronde zijn: Scheeren - R. Dieks afgebroken, Ligterink - De Bruicker (Bel) 1-0, Van der Hauw - Hartoch afgebroken, Vogel - Van Baarle remise, Schone WDld) - Van der Heijden afgebroken, Schettler - Boersma afgebroken, Osse- waarde - Raja Pavlovic (Joe) 0—1, Verholt - Kordsachia (WDld) 1-0, Brinkers - Carlier 0-1Van der Lijn - Dekker afge broken. Stand aan de kop na acht ron den: 1. Ligterink 7 punten, 2. Scheeren 6 Vb punt plus 1 afge broken partij, 3/4 Hartoch en R. Dieks 6 punten plus 1 afgebro ken partij, 5/12 De Bruicker, Raja Pavlovic, Verholt, Carlier, Van der Vliet, Vogel, Van Baarle en Smout, allen 6 punten. (Van onze sportredactie) SINT WILLEBRORD - Rinie Wagtmans komt volgend sei zoen met een amateurwieler ploeg terug op de wielermarkt. De Willebrorder, die door een ernstige blessure zelf moest stoppen met fietsen is door het spouwmuurisolatiebedrijf JAVO uit zijn woonplaats bereid gevonden een formatie op te zet ten. Wagtmans streeft er naar om voor het wegseizoen 1976 twaalf renners bijeen te krijgen, waar bij een kern van een stuk of zes, zeven ervaren amateurs. Wagt mans: „Die jongens moeten de renners die voor het eerst bij de amateurs rijden een beetje lei ding geven in de koers". Wagt mans denkt bij de ervaren ren ners aan mannen als Bert Broe- re, terwijl hij er naar streeft om André Verstijlen, Peter Valen- tijn, Reinier Stroosnijder (hij heeft ook contacten met Cabal- lero) en Bart van Est in zijn ploeg op te nemen. Daarnaast tracht Wagtmans enkele Lim burgers aan te trekken. Oor spronkelijk zal de Willebrorder van start gaan met twaalf ren ners, maar het ligt in de bedoe ling de formatie in de loop van het volgend jaar uit te breiden tot zestien man sterk. (Van onze sportmedewerker) EEKLO - Door zijn overwin ning op de Italiaan Ciacomazzi, na zes ronden nog op een ge deelde derde plaats staand, heeft de Nederlandse jeugd- schaker Johnny van der Wiel in het ECI jeugdschaaktoernooi te Eeklo alleen de leiding geno men. Door deze overwinning moet hij de eerste plaats niet meer delen met de Joegoslaaf Lisjak. Lisjak, na zes ronden samen met Van der Wiel met 4,5 uit zes op kop, moest in de ze vende ronde remise toestaan aan de Zwitser Erismann. Hij stelde Van der Wiel hiermee in staat een half punt uit te lopen. De beslissing is echter nog niet ge heel gevallen in Eeklo. Met nog twee partijen voor de boeg zal de Joegoslaaf ongetwijfeld nog al les in het werk stellen koploper Van der Wiel te achterhalen. In de B-groep was de zevende ronde meteen ook de laatste ronde. Na zes ronden hadden de Nederlander Scheeren en de Fransman Debouverie, de lei ding met 4,5 punt. De laatste ronde zou dus de beslissing moe ten brengen. Beiden haalden een vol punt binnen door hun partij met winst af te sluiten. Doordat Debouverie meer weerstand- spunten heeft, werd hij als win naar van dit toernooi aangewe zen. Scheeren moest tevreden zijn met de tweede plaats en het mooie gemiddelde van 5,5 punt uit zeven partijen. De beide deelnemers van de Sasse vereniging „Het Witte Paard", de gebroeders Cardon, konden het in de zevende ronde niet tot winst brengen. Mare ver loor in de A-groep van de Zweed Ekström, zijn broer Helmut moest inde B-groep een punt af staan aan zijn landgenoot Nieuwelink. Uitslagen groep A: Giaco- mazzi (Frnk) - Van der Wiel (Ned) 0-1, Lisjak (Joeg) - Eris mann (Zw) Vi-Vi, Luiminet (Bel) Krijgelmans (Bel) Vb-Vb, Baart (Ned) - Crouch (Eng) Vi-Vb, Jen sen (Noor) - Kristensen (Den) Vb—VbUpton (Schot) - Ondi (Hong) 0-1, Cardon (Ned) - Ek ström (Zw) 0-1, Schubert (Duits) - Triller (Mon) 1-0, Jans- sens (Bel) - Steinegger (Ost) 0-1, Watgen (Lux) - Deleijn(Bel) 0-1. Stand groep A na zeven ron den: 1. Van der Wiel (Ned) 5,5 punt, 2. Lisjak (Joeg) 5 punten, 3. Baart (Ned), Krijgelmans (Bel), 4,5. 5. Crouch (Eng), Ek ström (Zw), Erismann (Zwit), Giacomazzi (Fr), Jensen (Noor), Kristensen (Den), Luiminet (Bel), Ondi (Hong), Allen 4 pun ten. 13. Deleijn (Bel) Schubert (Duits) 3,5 punten, 15. Steineg ger (Ost) 3 punten, 16. Cardon (Ned), Upton (Schot) 2,5 punten. 18. Triller (Mon) 2 punten, 19.' Janssens (Bel), 1,5 punt, 20. Watgen (Lux.) 0 punten. Toine van de Bunder, de te kloppen renner in de koers in Graauw (Van onze sportredactie) GRAAUW. - Toine van de Bun der, de bekende Prijsrijder uit IJzendijke is de onbetwiste fa voriet in de amateurronde van Graauw, die na veel hindernis sen nu toch op zondag 10 augus tus verrreden wordt. Aanvanke- WIELRENNEN—De Zeeuwse Ren en Tourclub „Theo Middel kamp" zal nog aan diverse ju- niorenklassiekers deelnemen, die tellen voor het nationale ju nioren Trofee-klassement. Za terdag starten de Middelkam pers reeds in de Omloop door het Land van Bartje met starts en finish in Assen. Op zondag 17 augustus volgt dan de Acht van Bladel, op 30 augustus de Om loop van het Zuiden te Vessem en op 6 september de Ronde van Midden-Brabant met vertrek en finish in Dongen. Er zal voor deze wedstrijden door de RTC Middelkamp een afvaardiging worden gekozen uit de volgende renners: Ad Polak, Ruud Kouij zer, Henny Gijzel, Cor Vleugel, Frans Kooman en Leo Wolf. (Van onze sportmedewerker) VOGELWAARDE. - Het voet balseizoen staat weer voor de deur. Zo'n zes weken zijn het andere sporten geweest, die de aandacht vroegen. Nu hoort men echter weer allerlei'specu- laties over opstellingen bij de verschillende voetbalverenigin gen. Zo ook bij Vogelwaarde, dat vorig jaar uit de derde klas moest degraderen. Tot het laat ste moment heeft men bij Vo gelwaarde geknokt om een plaats in die derde klasse te be houden. Dat door de degradatie de animo voor de edele voetbal sport zou zijn verminderd is be slist onwaar. Moest er bij de se nioren getreurd worden, bij de junioren werden er kampioen schappen binnengehaald. Twee pupillen-elftallen hadden in de herfst een feestje te vieren, om dat ze kampioen geworden wa ren. De B-junioren onderstreep ten hun faam "dat ze tot de beste B-junioren van Zeeland beho ren" door in Middelburg in een voorwedstrijd voor FC Den Haag-Zeeuws elftal de Zeeuwse beker te pakken. Als men dit opsomt, komt men tot de conclusie, dat Vogel waarde niet bang hoeft te zijn voor de toekomst. Op dit mo ment lopen er in Vogelwaarde genoeg getalenteerde voetbal lers rond, om Vogelwaarde in de toekomst terug te brengen naar het oude niveau. Vogelwaarde is uitgegroeid tot een begrip de af gelopen twaalf jaar. Dat jone spelers een goede begeleiding nodig hebben wordt bij Vogel waarde goed ingezien. Er gaat nooit een elftal elders spelen zonder dat er één of twee bege leiders aanwezig zijn. Er zijn ie dere zaterdag ongeveer vijftien jeugdleiders in de weer om met de jeugd te gaan voetballen, of een tegenstander te ontvangen op het prachtige sportpark. Vrijwel iedere doordeweekse avond is een van hen bovendien bezig om het elftal dat hij moet begeleiden, te trainen. Het spreekt de jeugd aan dat men op die manier kan voetballen. Ieder jaar komen er weer talrijke nieuwe speler van 7 8 jaar bij. Het is niet overdreven te stellen dat vijfenzeventig procent van de jongens in Vogelwaarde die acht jaar zijn, in een pupillenelf- tal spelen. De persoon die de laatste ja ren dit omvangrijke jeugdwerk stimuleert en coördineert is Ad- rie Wauters. Hij heeft de laatste jaren enorm veel werk verzet voor de jeugd van Vogelwaarde, naast het werk dat hij al heeft als bestuurslid van deze vereni ging. Hij ziet er op toe dat alles vlekkeloos verloopt. Als er iets scheef dreigt te lopen, dan is hij er altijd nog om er een mauw aan te passen. Doen er zich toch nog problemen voor, dan worden deze opgelost in vergaderingen van jeugdleiders. Alle leiders komen iedere maand een keer bij elkaar om van gedachten te wisselen en plannen te maken voor de toekomst. Hierdoor wordt voorkomen dat men re gelmatig voor onaangename verrassingen komt te staan. Als er iemand door omstandigheden enige tijd moet wegvallen als leider, dan is door de goede ver standhouding die uit deze bij eenkomsten vloeit, snel iemand bereid de extra taak even over te nemen. De grondlegger van dit mooie werk in Vogelwaarde is Jo de Peerter geweest Enige jaren ge leden heeft hij het jeugdwerk bij Vogelwaarde uit de grond ge stamp. Hij werd hierbij geassis teerd door vele spelers uit het eerste elftal. Nog vele spelende leden van Vogelwaarde werken nu aan de opbouw van hun la tere opvolgers Hoe denkt trainer Bert van der Meijden nu over de toekomst van Vogelwaarde met zijn tot nu toe succesvolle jeugd? Van der Meijden is altijd optimistisch als het over Vogelwaarde gaat. Hij zal Vogelwaarde alleen een goede toekomst kunnen toeden ken. Hij is nu al zo lang als Vogelwaarde-trainer vele avon den in de week bezig. Alleen een sterk vertrouwen in de moge lijkheden kan iemand zo lang op die manier binden. Hij maakt echter de opmerking dat hij veel goede jeugdspelers heeft ge kend. Maar dat lang niet iedere talentvolle jeugdspeler zijn be lofte heeft ingelost. Er zijn ook jongens die zich op later leeftijd aandienen. Een goed jeugdelftal houdt nog niet in dat je enige jaren later over een goed eerste elftal kunt beschikken. Van der Meijden is toch wel tevreden als hij het succesvolle A-juniorenteam van vier jaar geleden weer voor de geest haalt. Dit elftal draaide toen mee in de kop van de Zeeuwse hoofdklasse-competitie. Zeker acht spelers zijn tot het eerste elftal doorgedrongen. Van der Meijden: "Jammer dat we later door een gebrek aan voldoende speler ons moesten terugtrekken uit deze zware competitie. Een speler, die het eerste elftal wil bereiken moet daar heel wat voor opbrengen. Studie is een van de redenen waarom som mige spelers moeten afvallen. Als iemand van de middelbare school komt en verder wil stude ren, dan moet hij vaak een te grote afstand overbruggen om te kunnen trainen en voetballen. Voetbal is nu eenmaal een team sport. Het is dus gewenst, dat de meesten regelmatig met elkaar trainen". Van der Meijden wil hier niet mee zeggen, dat het bijvoorbe eld onmogelijk is om in Nijme gen te studeren en in Vogel waarde te voetballen. Als ie mand het er voor over heeft om regelmatig heen en weer te rei zen is het zeker mogelijk een plaats in het eliteteam te verove ren. Hij noemt ook enkele na men van spelers die hij in staat acht het een heel eind te brengen in de voetbalsport. Enige namen zijn opgetekend: Frans de Rooy (speelt in het Zeeuwse jeugdelf tal), Emery de Schepper (een paar keer meegespeeld in het eerste), Freddy van der Veeken, Ronald Bun (ook speler van het Zeeuwse jeugdelftal; voor hem bestond vorig jaar bovendien belangstelling van de zijde van Feijenoord), Jos Lambert en Honoré Schelfhout (breekt mis schien dit jaar definitief door naar het eerste team). lijk was de amateurkoers in Graauw op zondag 27 juli vast gesteld, maar de organisators in Graauw moesten van die datum afwijken, omdat op diezelfde dag de profkoers m Sas van Gent werd verreden. Een te zware concurrentie dus voor Graauw. Daarna week men uit naar zondag 17 augustus, maar op die dag wordt in 's- Heerenhoek eveneens een ama teurcriterium verreden, zodat 10 augustus tenslotten de defini tieve datum werd. Het wielercomité Graauw heeft achteraf geen reden tot klagen, want er komt een ren- nersveld aan de start bij de ama teurs (totaal 41 inschrijvingen binnen, maar er worden nog een paar Belgen verwacht) dat er zijn mag. Op de eerste plaats na tuurlijk Hebro/Flandria- coureur Van de Bunder, die de vijf voorgaande edities van de Ronde van Graauw op het kleine parkoers in de kom van het dorp, op zijn naam schreef. Van de Bunder is opnieuw de te kloppen man. Hij zal er alles aan doen om voor de zesde maal in successie te zegevieren. Van de Bunder kan echter op zware tegenstand rekenen. Hij krijgt bijvoorbeeld af te rekenen met sterke coureurs als Peter Gödde, de rappe krachtpatser van BIK, Vester Aarts, Frans de Belie, Terry Carroll, Thijs Fase, Kas Fiktorie, Wim Jeremiasse, Heddy Nieuwdorp, Fons Schelfhout, Cees Spaans, Char les de Smit, Van de Spiegel, Johnny Verbeke, Ko Tolhoek, Frans Verstraeten, Wim West dorp en Bertus Wieles. Klin kende namen, die een boeiend wielergevecht waarborgen. De amateurs, die 100 kilometer voor de wielen hebben, gaan om 15.00 uur van start. Als voor wedstrijd is er een duel voor de liefhebbers, die om 13.00 uur- vertrekken voor een rit over 50 kilometer. Bij de liefhebbers een veertigtal inschrijvingen, waar bij alle bekende Zeeuwse troe ven. Van Brussel, Bijvank, Buys, Ter Harmsel, Longejan, Jonk- heijm, Lepoeter, Lijbaert, Van der Ploeg, Pijcke, Steenbakker, Martens, De Valcke, Wielhou- wer, De Vrieze, kortom alle be kende liefhebbers, die zich dit seizoen hebben gepresenteerd bij de nieuwe categorie van de KNWU, waarvoor bijzonder veel belangstelling blijk te be staan. (Van onze sportredactie) BRESKENS. De Breskense zwemvereniging Scheldestroom staat zaterdagmiddag weer borg voor de organisatie van de tradi tionele Havenwedstrijd, een langebaanwedstrijd over 1800 meter waaraan uitsluiten door Zeeuwse zwemmers en zwem sters wordt deelgenomen. De start van deze langebaanwed strijd is om kwart voor drie bij de jachtenbouwonderneming van Frans Maas, waar ook de fi nish is. Het keerpunt is in de handelshaven, aan de bekende schuine kaai. Alle Zeeuwse troeven op de langebaan komen in Breskens in actie. Favorieten op de vrije slag bij de heren zijn: Jaap Keijmel van De Sormvogel en John de Lange van Luctor, die op felle tegenstand mogen rekenen van Pieter Polderman, het jonge ta lent van de organiserende ver eniging Scheldestroom. Kans hebbers zijn eveneens: Karei Weijland (Zeelandia), Leen van Doorn (De Bruinvis) en Ronnie 1 zs, Zit a rt 1\ zich vooral toespitsen tussen vrije slag - zwemster Miriam Over- dulve, de langebaan-specialiste van De Schelde uit Terneuzen en Els van Tatenhove van De Braakman uit Hoek. De Schelde komt voorts met troeven als Ka rin Clemminck, Carla de Vos, en Marjolein van de Neste aan de start. Op de vrije slag behoort ook de sterke Carla Willems van De Stormvogel tot de favorietes. Bij de dames op de schoolslag een fiks aantal troeven. Belang rijkste kandidates voor de zege: Marlies Vercruijsse, Miriam Versluijs en Nettie Pladdet (De Braakman), Lenie van Bodegom (De Stormvogel) en Yvonne Klaasen (De Bruinvis). Walter Falkaber (De Stormvogel) en Dick de Braai (De Bruinvis) zijn de te kloppen mannen bij de schoolslagzwemmers. de Nooijer (De Stormvogel). Bij de dames zal de strijd zi (Van onze sportmedewerker) HULST De Hulsterse S aarden- en ponyvereniging oudt zaterdag 9 augustus een groot concours-hippique voor pony's en paarden, dat betwist zal worden op de OZO-terreinen in Hulst. Voor het concours heb ben alle Zeeuwsch-Vlaamse paardesportverenigingen - met hun paarden- en pony afdelingen - ingeschreven. Dat betekent dat er in totaal zo'n 140 ruiters in actie zullen komen. Het conours begint 's morgens om 9.00 uur. (Van onze sportredactie) axel - Het KNMV heeft voor de Trofee des Nations (7 sep tember in Italië) en voor de Mo- tocross des Nations (14 septem ber in Tsjechoslowakije het zelfde basisteam samengesteld. In beide landenwedstrijden zul len Gerrit Wolsink. Frans Sig- mans en Jo Lammers uitkomen. De ploeg voor de Trofee des Na tions wordt aangevuld met Be nny Wilken, terwijl de ploeg voor de Motocross des Nations wordt gecompleteerd door Peter Herlings. Manager voor beide landenwedstrijden (250 cc en 500 cc) is Harry Goossens uit Axel lo van Dijk zal de zorg voui Je 'Uoujicii jp zich «emen.

de Stem | 1975 | | pagina 15