to afgelast ONDERZOEK NAAR VORMINGSWERK NIEUWE PIJP IN OUDE KLACHTEN OVER HOGE VEERTARIEVEN bruin SOLARIUM Gent wil contact met Amsterdam atia mi üifettft m jjjVier maanden Voor man, die brand stichtte in gerechtsgebouw de romantiek keert weer terug in uw huiskamer Calvé JAN HENDRIKX onder prik Culturele raad: zomer en winter .FILMS IN ZEELAND. Stropers wisten van niets IUGBUK borrelnootjes Baarland Overdracht boot Auto beschadigd Kij keren uit 's-Heerenihoek, H. Beulens uit Rwadendair®^' 8. J. van Hekken uit Goes, 9' G. Veribart uit 's-Heerenh<W 10. F. Franse uat Kwadenttarrn .iie, 11. M. Fieterse uit We. meldinge, 14. Joh. Poelman uji 's-Heer Arendskerke, 16. q Strien uit Woll'aartsdijk. De Concoursbond vloqg met 1)101 oude duiven een wedvlucht vaniuit Doornik hoogste snelheid 1424.78 itipiix I en 5. Joh. Poelman uit 'j. Heer Arendsikerke, 2. D. Rja uit Heinkenszand, 3. F. Ver. meu'len uit Heinkenszand 4 Bh. van Os uit Yerseke, 6. 'e, Vermast uit Yerseke, 7. Visser uit 's-Heer AxeradskeN ke, 8. C. Zehers uit Biezelink 9 en 15. Joih. van de Velde uit 's-Heer Arendskerke, 14, q Koks en zoon uit Goes. Eveneens vanuit Doorrijt met 1389 joruge duiven, how. ste snelheid 1412.47 mpm, 1 II en 14. Steenhard-Princen uit Goes, 2. D. Brouwer uit Goe3, 3. en 13. J. Traas uit V Heer Arendskerke, 4. C. Goed. gebure uit 's-Heer Arendskei. ke, 5. J. van Dalen uit Goes, 6, F. Franse uit Kwadendamme, 7. D. Wagenaar uit Kloetlngs' 8. P. Jansen uit 's-Heer Arendskerke, 9. M. Boudëns uit Kwadendamme, 10. W. van Stel uit Wemeldinge, 12. Vermast uit Yerseke, 15. Boonman uit 's-Heerenhoek. Uitslag Orleans van de aide- ling Zeeland van de Nedei. landse Bond van ZaterdagvBe- gers, aantal duiven 3890, hoog. ste snelheid 1228.79 mpm, 1, 10 en 13. J. Minnaard uit Krabbendijke, 2. J. Doene uit Borsele, 3. C. Moison uit Krabbendiijike, 4. J. Aarnoudst uit Krabbendijike, 5. H. Soheeie uit ZaainSlag, 6. Vis- ser-Lensen uit Axel, 7. Ui Bakker uit Sint PWipsland, 8. G. Neels uit Krabbendijke, 9 en 11. C. Clement uit Krab bendijke, 12. Harms-Goossen uit Axel, 14. Gebroeders Fon- teijne uit Sint Philipsland, 15, A. Kruyse uit Yerseke. Het concours sluit op een snelheid van 1077 mpm. SCHELDEOORD Zondag avond 29 juni wordt om zeven uur op camping Scheldeoord te Baarland de eerste wekelijkse open- ludhtbijeeniklomHt gehouden van «kt seizoen. De samen komsten worden voorbereid door de interkerkelijke recrea tiecommissie Baarlaiïd-Oude- lande. Muzikale medewerking wordt verleend door het Christelijk Gemengd Zangkoor Hic Inde uit 's-Gravenpoldw onder leiding van de heer J. Brouwer. Het orgel wordt bespeeld door mej. Plulien Stroosnijder uit 's-Gravenpolder. De heer M. Geuze uit 's-Heer Arends kerke houdt een korte toe spraak. Naast de samenkom sten begeleidt een recreatiete am iedere dag activiteiten voor jong en oud, zoals het clubuur voor de kinderen van de camping en omliggende plaatsen. Deze cluburen wor den gehouden van maandag tot en met vrijdag en beginnen om 10.00 uiUt. De activiteiten zullen dit jaar starten op maandag 30 juni. TENTIE) "VRIJDAG 27 JUNI ia/o '«Hi; volgens presentatrice Letty Kosterman zien als een Inven tarisatie van de komende ne gen afleveringen. „Zo wal het" gaat volledige uitzendin gen wijden aan bijvoorbeeld „Zo is het toevallig ook nog eens een keer". De opzet van -.Zo was het" had ik liever wat anders gezien. Via frag menten is het goed mogelijk een overzicht te geven van de ontwikkelingen in het televi siebedrijf. Van Barend Bluf naar de Stratemaker op Zee show is een prima onderwerp, evenzo de ontwikkelingen ij1 de kwis-. amusements-, satiri sche-, en actualiteiten pro gramma's. Jammer is het ook dat „Zo was het" zich beperkt tot producten uit de Varastal zodat verbanden nauwelijks leggen zijn. Wat nu over blijf' zijn hoogtepunten uit het tele visieverleden die best amusant zullen ziin maar waarbij de kijker alleen „O ja. dat was er toen ook" kan uitroepen. Mijn vermoeden dat tien afleverin gen een onvolledig beeld nul len geven ligt nogal voor df hand. In dez» eerste inventari satie uitzending zelfs was van het televisiedrama, nota bene het sterkste punt van de VA RA niets te zien. Ongetwijfeld zullen soeciaal afleveringen als .-Bsdiemassa", „Zo is het*- Lurelei en Rudy Carell de moeite waard zijn tegen vier maal een Grabbelton-uitzen ding heb ik zo miin bedenkin gen. JOHAN DIEPSTRATEN -ra (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De Zeeuwse culturele raad heeft gisteren besloten tot een onder zoek van de situatie van het vormings- en ontwikkelings werk in Zeeland. Het onderzoek wordt opgedragen aan het pro vinciaal opbouworgaan Stich ting Zeeland. De raad nam met zijn besluit een wens over van de sectie vor ming en ontwikkeling, die een grondig overzicht wil krijgen van wat er zich afspeelt op het terrein van het vormings- en ontwikkelingswerk in Zeeland. Dit terrein is momenteel volgens de sectie erg onoverzichtelijk. Een van de doelstellingen van het onderzoek is ook ten be hoeve van plaatselijke instellin gen voor vormings- en ontwik kelingswerk en gemeentebestu ren een goed beeld van de situa tie te geven. Dit met het oog op beleidsbeslissingen en samen werkingsmogelijkheden. Bij het onderzoek zullen onder meer worden betrokken de vormings instituten, de creativiteitscen tra, de muziekscholen, de schouwburgen, musea en biblio theken, de centra voor club- en buurthuiswerk, vrouwenorga nisaties, sociale school NKV, de NVSH, de stichting cultuur spreiding Zeeland en de vak bonden. Het overleg vormingswerk Zeeland, waarin diverse organi saties samenwerken, heeft giste ren besloten bij de provincie een aanvrage in te dienen voor een provinciaal consulent vormings- en ontwikkelings werk voor volwassenen. Men zag deze functionaris graag met ingang van januari volgend jaar in dienst treden. De raad zal een gunstig advies uitbrengen over de subsidieaan vrage van de jazz-evenementen Schelde Stichting te Terneuzen. Gebelgd was de raad over hel feit, dat de aanvrage te laat was ingediend. Indien deze stichting volgend jaar weer te laat is met de aanvrage, zal geen subsidie worden gegeven, was het stand punt van de raad. De raad besloot verder de oudheidkundige kring De Vier Ambachten te Hulst te rugges. teunen bij het Hulster gemeen tebestuur inzake de wens tot herstel van het restant van het vroegere Minderbroederkloos ter. De raad besloot ook een posi tief advies uit te brengen over het verzoek van de Goese Ope rettevereniging en de stichting Z.O.M.A. te Aardenburg over de subsidiëring van hun voorstel lingen. 't Zomert Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur: Aangenaam zomerweer en weinig verandering in tempera tuur. 1 Voor zaterdag: aantal uren zon: 7 tot 16; min. temp.: om streeks 9 graden; max. temp, omstreeks 21 graden; Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor zondag aantal uren zon 5 tot 16; Min. temp.: omstreeks 11 graden; Max. temp.: om streeks 22 graden; Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; Kans op een ge heel droog etmaal: 90 procent. DEN HAAG - De waterhoog ten van donderdagmorgen, meegedeeld door Rijkswater staat: Konstanz 452 (plus 4), Rhein- felden 338 (plus 9), Plittersdorf 533 (min 37), Maxau 609 (min 30), Plochingen 207 (min 5) Mannheim 494 (plus 28), Stein- bach 169 (min 2), Mainz 428 (plus 16), Bingen 282 (plus 13) Kaub 358 (plus 22), Trier 331 (plus 11), Koblenz 354 (plus 14), Keulen 337 (plus 38), Ruhrort 479 (plus 12), Lobith 1092 (min 3), Pannerdense kop 1057 (min 9). Nijmegen 883 (min 9), Ussel- «op942 (min 7), Eefde IJssei 470 (plus 10), Deventer 337 (plus 7), Katerveer-Spooldersluis 69 (Plus 6), Monsin 5452 (min 10). borgharen 3849 (min 11), Be- Ifeld 1108 (plus 11), Grave bene den de sluis 501 (plus 1). Morgen, zaterdag 28 juni. Bergen op Zoom 6.45 en 19.00 Hansweert 6 00 en 18 06 Terneuzen 5.22 en 17 30 Vhssingen 4.49 en 17.01 Wemeldinge 6.36 en 18.51 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Vrij onopge merkt pasten de medewerkers van de Afvalwaterleiding in de kanaalzone de afgelopen weken in een buis van de AWL een reparatie-techniek toe, die nieuw is voor het vaste land van Europa. Een aantal flinke scheuren in een A WL-pijp onder de Schelde-boulevard ter hoogte van het stadhuis van Terneuzen repareerde een AWL-team simpelweg door in de oude buis een nieuwe aan te brengen. Dat gaat weliswaar niet zo vlug, als dat het hier beschreven staat. Bij elkaar duurde de repa ratie een dag of acht. Na onlangs nog een flinke schade te hebben gehad in dezelfde pijp maar dan onder de rondweg ter hoogte van de Oesterputten, ontdekten AWL-technici enkele weken ge leden scheurtjes in een soortge lijke pijp bij het stadhuis. De buis werd volledig „gere noveerd", zoals de heer A.J. Krols, directeur van de AWL dat uitdrukt. Dat gebeurde via het aanbrengen van geprefabri ceerde betonnen segmenten tegen de binnenwand van de oude kapotte pijp. Betonijzer aangebracht op de nieuwe hal fronde segmenten zorgde er voor, dat er een ruimte bleef tus sen de oude en de nieuwe wand. Via geboorde gaten in deze seg menten, werd onder druk van een compressor beton in de holte gestuwd^ zodat een volledige nieuwe betonnen buis met een wanddikte van zes centimeter ontstond. De binnenwand van de nieuwe pijp werd met een de- kdaag netjes glad „gepla muurd". Het enige mogelijke nadeel van deze techniek: een vernau wing van de diameter, waardoor een verstopping zou kunnen ontstaan, is inmiddels een voor deel gebleken. De versmalling, diameter 115 centimeter, oor spronkelijk 127, werkt als een venturi, een doorgang die de doorstroming door vernauwing bevordert. In Amerika en ook in Enge land is de techniek: pijp in een pijp, al eerder toegepast. Op het vaste land van'West-Europa nog niet. De heer J. de Zeeuw, chef onderhoudsdienst bij de AWL vertelt dat er in de bouwwereld een grote belangstelling is voor de reparatie-methode, die bij het Terneuzense stadhuis ge bruikt is. De kosten zijn naar verhouding gering geweest. De heer Krols: „Nu kostte het 25.000. Als we dit niet hadden gedaan, dan was het tienvoudige kwijt geweest. Dan had je heel de weg weer open moeten bre ken met alle gevolgen van dien". Hij voegt er nog aan toe, dat de nieuwe pijp is aangelegd, „voor de extra security", extra veilig heid. 1 Nieuwe pijp wordt door de oude aangevoerd. (ADVERTENTIE) PINDA S MET EEN JASJE Weet u relt een leuke borrel nooties babbel' Stuur in naar Calve postbus tOOO Deltt CBS 109 ik 10. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE - Herhaaldelijk wordt het bestuur van de VW te Groede geconfronteerd met klachten van gasten die vinden dat de tarieven voor de overzetveren over de Westerschelde zo hoog zijn. „Onze gasten moeten 4,75 voor auto met chauffeur en 1.- per overige inzittende betalen en dat tikt aan. Heen en terug met vier mensen komt dat op 15,50 voor veel mensen toch nog een aardig bedrag", aldus voorzitter J. Schippens van de VVV Groede. vorig jaar. Jammer dat de beslis sing werd uitgesteld tot onge veer half mei. In maart is het strand meestal op zijn slechtst, toen is ook de onderhavige be slissing genomen en daar is niet meer aan te tornen", aldus het bestuur. De VW Groede zou ook graag zien dat de campings nabij het dorp vergunningen kregen voor stacaravans. „Het zou voor ons dorp belangrijk zijn en verder menen wij dat het kunnen zetten van stavaravans een verlichting zou betekenen in de druk die in de sector tweede woningen op de streek wordt uitgeoefend", al dus voorzitter Schippers. Wat Groede voorts nodig heeft is een slechtweervoorziening. „Met een speelhal zouden wij al een heel stuk geholpen zijn en hope lijk kan dit ooit gerealiseerd worden", zo werd opgemerkt. „Op den duur zullen deze ta rieven toch een handicap gaan betekenen- voor de ontwikkeling van het toerisme", zo meende hij. Gewezen werd op mensen die een stacaravan in west- Zeeuwsch-Vlaanderen hebben elk weekeinde 15,50 alleen al voor de veerboten moeten beta len. „Het kan ook problematisch zijn voor de inwoners van Wal cheren en Zuid-Beveland die erdoor weerhouden kunnen worden, tijdens een dagje uit onze streek te bezoeken", zo is de mening van de VW te Groe de. „Om over familiebezoek maar te zwijgen". Geconstateerd werd tijdens de laatste bestuursvergadering' van de WV Groede dat het strand bij dit badplaatsje aan merkelijk is verbeterd. „Er is weer veel zand aangestoven en het strand is zeker zo goed als (ADVERTENTIE) gezondheid energie levenskracht schoonheid recreatie gezonde make up bezoek onze SHOWROOM Ginnekenmarkt 10 Breda, voor uitvoerige dokumentatie-, bet.OWOO-5t7i5-53621 oi knip onderstaande bon uit zenden aan. ElektroSonar b.v.Breda ANTWOOR0_NR 0Oj_g..n P0«tX.g«l)_ SYSTEEM PHILIPS Of SYSTEEM OSRAM 80N| VOO» P gratis informatie ^straat: ^plaata: 'tal: SOLARIUM Genl mikt hoog, aal is wei het minste wal je kan zeggen na de discussie in de laatste raadsvergadering, waaruit re sulteerde dat Gent liefst zuu willen verbruederen met de hoofdstad van, Nederland, Amsterdam. Oorspronkelijk was door een raadslid voorge steld nauwere banden aan de knopen met Leiden. Dit ter ge legenheid van de 4 00e verjaar dag van de Pacificatie van Gent, die volgend jaar met veel luister in de oude hoofdstad van Vlaanderen wordt ge vierd. Leiden en Gent hebben veel gemeenschappelijke trekken. Zij zijn beide van histonsch belang voor de „vaderlandse" geschiedenis, hebben een be kende universiteit, en hebben ongeveer dezelfde bevolkings structuur. Het raadslid ver telde dat allemaal in een lang betoog, dat meer waard was dan de slappe aandacht, waarmee ze door zijn collega's werd gevolgd. Burgemeester Van den Daele vond het idee met een Nederlandse stad te verbroe deren wel sympathiek. „Maar", zo zei hij, „ondertus sen heb ik reeds contacten ge had met de burgemeester van Amsterdam, met wie ik ook over het aanknopen van nau were banden sprak. Hij scheen wat voor dat voorstel te voe len. Ik meen dat Gent toch veel beter is in het gezelschap van de hoofdstad van Nederland, die dit jaar zijn 700-jarig be staan viert, dan met het kleinere Leiden, dat toch min der uitstraling heeft". Het belangrijkste voor de burgemeester van Gent leek echter dat Amsterdam ook een havenstad is, die zo liet de Ge ntse eërste.burger zich uit de mond vallen, ten opzichte van Rotterdam in dezelfde positie staat als Gent ten opzichte van Antwerpen. Met andere woor den, wil dat zeggen dat Am sterdam zich net als Gent ver drukt voelt, door een grotere havenbroer. Nu goed, eens met elkaar ge- jumelleerd, zoals een verbroe dering - of is het verzustering - tussen steden hier ook wel wordt genoemd, kunnen Gent en Amsterdam in eikaars jas gaan wenen over het onrecht dat hen wordt aangedaan, om dat de voorkeur van de be windslieden uitgaat naar de concurrende havens. En wat de Gentse burgerva der ook niet zei, is dat Gent misschien bij Amsterdam de ondervinding kan gaan op doen voor de bouw van een me tro. Lokale bewindslieden zweren hier nog altijd bij een dergelijk project, om het openbaar vervoer uit de knel te halen Misschien kunnen zij na de aanleg van enkele kilome ters tunnel dan ook tot het be sluit komen, om net als Am sterdam de oorspronkelijke metroprojecten toch maar niet helemaal uit te werken. In Gent moet de eerste spade voor de metro nog altijd de grond in Ondertussen groeit de in druk dat steeds meer mensen van een dergelijke, miljarden opslorpende prestigezaak, niets moeten hebben. -H ~2"% Hier komt de negende vraagstelling in onze monumenten prijsvraag: Zoals u zult opmerken is dit stadhuis in Gothi- sche stijl gebouwd. Sommige gedeelten er van dateren uit de 15e eeuw. In 1771 en de volgende jaren werd het verbouwd door de stadsbouwmeester Boudewijn Kramer. In de 18e eeuw werd het in rococo-stijl vernieuwd. Boven de ramen met kleine ruitjes een kroonlijst met consoles en daarboven een balustrade van zandsteen, met in bét midden het stads- waPen- Ook het interieur is bijzonder mooi en het bekijken OQalï3Cl meer dan waard. In welke plaats staat dit gebouw?. W\ HULST - DE KONING VAN ENGELAND. Charlton Hes ton, Karin Black en George Kennedy zijn de voornaamst helden in Luchthaven in alarm, waarin de toeschouwer nog nooit vertoonde luchtscè- nes kan beleven. De film levert dan ook heel wat huivering wekkende beelden op. De film draait zaterdag en maandag om 20.00 uur en zondag om 21.00 uur. Toegang 14 jaar. Een vuist vol dynamiet toont Rod Steiger en James Coburn in een enorm spannende avon turenfilm, die zondag om 15.00 en om 19 00 uur wordt ver toond. Toegang 14 jaar. TERNEUZEN - LUXOR- THEATER. Met begrijpelijke trots wordt de Nederlandse bekroonde film Kind van de zon, met Josee Ruiter, Cox Habbema, Ramses Shaffy en Kitty Courbois aangekondigd, voor de voorstellingen van vrijdag tot en met dinsdag, elke avond om acht uur en zondag ook om 16.30 uur. Deze film van René de Nie vertelt de hartverwarmende geschiede nis van het meisje Anna en de wereld rondom haar. De rol prent werd uitgekozen door de koninklijke filmvoorstelling. Toegang 18 jaar. Het Popey festival, die zon dag om 14.00 uur wordt ver toond is een kostelijke teken filmserie over de belevenissen van ons aller Popey the Sai- lorman. Van harte aanbevolen voor jong en oud. OOSTBURG - LEDEL- THEATER. Pakt deze week uit met een grote en beroemde his torische film Gejaagd door de wind, met Vivien Leigh, Clark Gable, Leslie Howard, Olivia de Havilland en vele anderen. Margaret Mitchell schreef het spoedig beroemd geworden en daarna gebleven boek, waar naar dit filmepos werd ge maakt. Te zien vanaf vrijdag tot en met dinsdag, elke avond om acht uur en zondag tevens om 14.00 uur. De film werd maar met liefst tien gouden Oscars bekroond. Toegang 14 jaar. VLISSINGEN - ALHAMBRA. Bud Spencer viert zijn krach ten bot in Zij noemden hem platvoet, waarin ook Adal- berto Maria Merli, Raymond Pellegrin en Juliette Nayniel optreden. Bud Spencer is de, om zijn krachtige vuisten, ge respecteerde politie- inspecteur van Napels Rizzo. Hij trekt zich van zijn supe rieuren en wettelijke voor schriften weinig aan. Moei lijkheden lost hij op.zijn eigen manier op. Een hoe. Een ver haal wordt eerst spannend als hij via een door hem k.o. gesla gen matroos een uitgebreide drughandel op het spoor komt. De film loopt vrijdag om 20 uur en zaterdag om 19.00 en 21.30 uur. Ru-Fang de cycloon van Hong-Kong wordt vrijdaga vond om 23 00 uur, tijdens de nachtvoorstelling vertoond en laat heel wat spannende avon turen en veel karategevechten zien. Toegang 18 jaar. Vrouwelijk Fruit is een vro lijke Deense séxfilm waarin Adam en Eva aanvankelijk beginnen in het pretpark Ti- voli in Kopenhagen. Een ge heimzinnige Mr. X. een illu sionist voert hen door de eeu wen heen tot zij, na veel eroti sche avonturen in onze tijd be landen. Zondag om 19.00 en 21.15 uur, maandag en dins dag om 20 uur. Toegang 18 jaar. GOES - GRAND THEATER. Helen Hayes, Keh Berry, Ste- fanie Powers e.a. vertolken de rollen in de uiterst plezierige film Vol gas met Herbie. Her- bie is een bijzonder volkswa gentje met een eigen wil en een eigen intelligentie. De film draait vrijdag, maandag en dinsdag, elke avond om acht uur. Zaterdag en zondag om 19.00 en 21.15 uur. Toegang alle leeftijden. 08-15 De Kazerne, met He len Vita, Joachim Fuchsber- ger, Peter Carsten en Paul Bö- siger en vele anderen, vertol ken de rollen in de aangrij pende film, naar de bestseller Wan Hans Helmuth Kirst. De rolprent geeft een aangrijpend beeld van de Duitse kazerne, een lugubere drilfabriek, waar elke menselijke waardigheid wordt vertrapt. Vrijdagavond om 23 00 uur (nachtvoorstel ling). Toegang 18 jaar. Kuifje en het geheim van het Gulden Vlies draait zondag middag om 14.30 uur. Een spannende film waarin Kuifje adembenemende heel veel avonturen beleeft, alle leeftijden. Toegang (Van onze correspondent) OOSTBURG - „Wij weten van geen jachtgeweer af", verklaar den de metaalbewerker E.H. en de metselaar M.P. uit het Belgi sche Kaprijke, die te Oostburg door de politie waren aange houden met zes wilde konijntjes in hun auto. H. verklaarde heel link dat hij die beestjes in België had geschoten en ze aan zijn maat had gegeven. Hoelang het geleden was, wist hij zich „echt" niet meer te herinneren. Zijn maat dacht zo'n uur of vier. „Merkwaardig", vond de kan tonrechter, mr. C.J.M van Hees, „want de politie constateerde dat de diertjes nog warm waren. „Dat kwam door de warmte in de auto", wist nummer een weer. Na het verhoor volgde de politie de stropers, die langs de Zeeweg te Breskens reden,, maar er als hazen (of als konijnen) vandoor gingen, toen ze merkten dat ze gevolgd werden. „Laat de poli tie nou, exact op de plaats waar jullie gestopt waren een één- loops jachtgeweer vinden", wreef mr. Van Hees hun onder de neus. Dat kon, volgens hun verklaring onmogelijk van hen zijn. Ingevolge de eis van mr. Gelderman werden zij veroor deeld tot een boete van elk vijf tig gulden, verbeurdverklaring van de konijntjes en in beslag name van het jachtgeweer. (Van onze correspondente) MIDDELBURG - Veertien dagen na het plegen van zijn daad is de 25-jarige matroos W.C.M. uit Middelburg dónder dag door de politierechter ver oordeeld tot vier maanden on voorwaardelijke gevangenis straf. In de nacht van 19 op 211 juni heeft de jongeman gepro beerd het gebouw van de arron dissementsrechtbank in Mid delburg in brand te steken. Hij had zich zó kwaad ge maakt over een vonnis dat het ;erechtshof in Den Haag hem iezelfde dag had opgelegd zon der dat hij daar zelf bij aanwezig was geweest, bij gebrek aan een oproep, dat hij dacht als de jus titie zo is, dan hebben ze ook geen gehouwen nodig Nadat hij zichzelf rijkelijk met sterke drank gelaafd had, pakte hij de fiets, reed naar het gerechtsge bouw en sloeg daar een raam in, klom naar binnen en stak.in een kamer van de hoofd-offieier van justitie de brand m een rieten papiermand Hij had het brand bare mandje vastgeklemd tus sen een houten stoel en een hou ten bureau. Zo viel het al bran dend naar beneden, maar op de vloerbedekking stierf het vuur een zachte dood, zodat de schade beperkt bleef Maar volgens de,officier van justitie was het beslist met aan W te danken dat de zaak met even erg uit de hand was gelopen als 5'/j jaar geleden Toen werd er door een brandstichter ruim één miljoen schade aangericht in de rechtbank De officier van justitie eiste zes maanden on voorwaardelijke gevangenis straf en niet alleen voor de brandstichting, maar ook we gens de gepleegde huisvrede breuk, omdat volgens mr W.J Kolkert de hoofd-officier van justitie een gerechtsgebouw niet tot de openbare gebouwen gere kend mag worden. Mr E Schutte, de verdedi ger, vond de vergelijking met de brandstichting van 5*/2 jaar ge leden en deze niet erg geslaagd Bovendien zou de longen moei lijk tegenslagen kunnen ver werken Ook het Zeeuwse Insti tuut voor de Geestelijke Volks gezondheid meende dat zon lange straf voor deze jongen fa taal zou zijn. De politierechter wilde wel rekening houden met deze om standigheden en vonniste vier maanden onvoorwaardelijk. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Op donder dag 10 juli wordt op het Veerse Meer een rijksvaartuig overge dragen aan de commandant van de Koninklijke Marechaussee. Het vaartuig zal te Terneuzen worden gestationeerd. (Van onze correspondent) SLUISKIL - De personenauto van G.J.S. uit Sluiskil die ge parkeerd stond op de achter plaats van zijn woning, werd gedurende de nacht beschadigd. De antenne werd er afgebroken en de ruitenwissers vermeld. (ADVERTENTIE) De grootste „klassieker" van Brabant en Zeeland. Al ruim anderhalve eeuw. Mocht u toch alleen maar van strak en/of stijlvol modern houden: ook daérvoor kunt u volop bij |an Hendrikx terecht! Breda-Boschslr./Calarinastr. Oosierhout-Heuvelstr 10 elke maandag gesloten

de Stem | 1975 | | pagina 3