Anna Golsen zet haar pastoors voor 't raam STIJGING VAN LEDENTAL BIJ STELTKLUUT SNEL VERLOOP VLUCHT VANUIT COMPIèGNE KERMISKOERS IN HULST Ongezellig eoncert Thompsons TENTOONSTELLING IN CLINGE 5STBURG Vanavond Eethuis De Smickel sdingboetiek Leder- [iedingbokser Café ergh Taveerne De DMAKING inzake de ontreiniging BADEN JDEN s: lijke: ihoondijke: 27 SEPTEMBER 1975 te Oostburg: t stad streek Vragenlijstjes Brief Nieuwtjes 4MNS HULST HET ADRES Uitslagen van schietingen Thalia vierde 30-jarig bestaan CREATIEVE VORMING IN CLINGE Axel Clinge Westdorpe D. de Bakker overleden St. Jansteen WOENSDAG 14 MEI 1975 van Zeeland brengen ter anaf heden op het gemeente- ior een ieder ter inzage ligt de jari 1975 van Dow Chemical rneuzen om vergunning inge- le luchtverontreiniging tot het emische fabriek met een 4'e polyethyleenfabriek in de in- t H. Dowweg te Terneuzen op il bekend gemeente Terneu- r 365, inden wordt gelegenheid ge- ing van de aangevraagde ver te dienen, hetzij schriftelijk bij iten aan het college van gede- beland, doch in te dienen in je van burgemeester en wet- n - uiterlijk op de tiende dag deze bekendmaking, hetzij of bij gemachtigde tijdens een orden gehouden op dinsdag 3 ur op het gemeentehuis van t zijn ingeschreven als advo- len te zijn voorzien van een 75 de staten voornoemd, orzitter Vel, griffier al gesloten zijn van 8 mei tol en mheden. JUNI 1975 13.00-19 00 uur 11.00-18.00 uur JUNI 1975 13.00-19 00 uur 11.00-18 00 uur 14.00-18.00 uur AUGUSTUS 1975 11.00-19 00 uur 14.00-18.00 uur MET 27 SEPTEMBER 1975 13.00-19 00 uur 11.00-1800 uur 14.00-18.00 uur SEPTEMBER 1975 13 00-19 00 uur 13.00-18.00 uur 13 00-19 00 uur 10 00-12.00 uur SEPTEMBER 1975 13 00-19 00 uur 11 00-16.00 uur ad gesloten zijn. IJzen- dijke Oostburg i 60,— 30,— 20.— 18.— 16.- .50 12,50 25.- 17.50 1 2 2,- 50 1.50 1.50 50 14.50 25.— 25.- 12.50 ur: per uur- per uur 3IZ. per seiz. per seiz 1 100.— ƒ25.- iur per uur per uur .25 7.25 38.50 50 0.50 0.50 M. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Met ingang van 1 mei j.l. is de heer E.G. Borm uit Hulst afgetreden als penningmeester van de Oost- Zeeuws-Vlaamse vogelwacht de Steltkluut. Hij heeft deze functie vijftien jaar bekleed. Hij wordt opgevolgd door de heer N. v.d. Kerkhove uit Koewacht. Het ledental van de Steltkluut is in het afgelopen jaar gestegen van 388 tot 333, Onderwijs 0e werk groep, die zich bezighoudt met het meedoen aan de in spraakprocedure op de scho len, komt vanavond om kwart over acht bijeen in het houtenkwartier te Hulst- Er zal een globaal overzicht worden gegeven van wat er op de scholen tot nu toe gedaan is. Het ligt in de bedoeling om de slotbij eenkomsten van de inspraak- groepen wat op te fleuren met op de scholen vervaar digd materiaal. Bij de stichting gemeen- schapswenk worden momen teel voor enkele inspraak- groepen vragenlijstjes sa mengesteld, die men als hulpmiddel bij de verdere gedaciftenwisseiing kan ge bruiken. Voor de werkgroep vrjgxeer en vervoer zijn 12 vragen opgesteld, die ook te maken hebben met commu nicatie. Vindt u kabeltelevi sie van belang? Hoe moet voorlichting aan de bevol king worden gegeven In hoeverre worden bewoners van de diverse woonkernen gehandicapt in het gebruik van ook voor hen bestemde voorzieningen, door de be perkte mogelijkheden van het openbaar vervoer? zijn enkele van de vragen. Voor de inspraakgroep vrijetijdsbesteding is ook al een lijstje gereéd. Hierop staan een 35 vragen. Gaat het brengen van professione le theater- en muziekvoor- stellingen ten koste van het amateurverenigimgBleven? Hoe is het beleid met be trekking tot professionele theater- en muziekvoorstel- lingen? Is een kinderboerde rij nodig? zijn enkele van de nog niet aan bod gekomen "ragen, die dit lijstje sieren. zo deelt de secretaris, de heer G .Ottens in zijn jaarverslag mee. Vooral liet veldonderzoek is in het voorbije jaar zeer toe genomen, hetgeen voorname lijk te danken is aan de inzet van het groeiende aantal jeugdleden. Voor liet z.g.n. At las-project werd een groot aantal gegevens verzameld. Van de Polsvliet, Reuzerihoek- se Kreek, Zwartehoekse Kreek en de Jan Bekkershut werden fauna- en floraversla gen gemaakt, terwijl ook werd begonnen met de inventarise ring van de Otheense Kreek, de Mosselbanken, de Voorste en Achterste Kreek en de kreek bij Mauritsfort. Ver schillende leden of groepjes leden zijn begonnen met het bestuderen van een bepaalde vogelsoort in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Eerstdaags ver schijnt de gereedgekomen avi fauna van Oost-Zeeurwsch- Vlaanderen. Het bestuur van de Stelt kluut besteedde -zo blijkt uit het jaarverslag- door het schrijven van bezwaarschrif ten, o.m. met betrekking tot de Mosselbanken, nabij Dow Chemical, het bijwonen van besprekingen op gemeentelijk niveau (CanisvÜet) en het bij wonen van hoorzittingen (Mauritsfort). aandacht aan de bedreigde natuurgebieden. Voor wat de Zwartehoekse kreek betreft, werd te Axel een discussieavond belegd. Er werd hulp verleend bij het verzamelen van natuurwe tenschappelijke gegevens in het gebied vallende in de voorgenomen ruilverkaveling' in de Braakman. Bij dit pro ject werd in vele gevallen sa mengewerkt met en steun ont vangen van de Stichting Zeeuws Coördinatie-orgaan voor Natuur- Landschaps- en Milieubescherming. Om het rapen van kieviets eieren tegen te gaan werd aan de Zeeuws-Vlaamse bur gemeesters gevraagd, niet meer het eerste kievitsei aan te nemen. Tenslotte werd er steun verleend aan de interna tionale actie tegen de vogel- moorden in Italië, en aan de vereniging voor het behoud van de Waddenzee. Tgen het afschieten van scholeksters in Engeland werd een handteke ningenactie op touw gezet. Het bestuur van de Stelt kluut maakt zich volgens het jaarverslag zorgen over het toenemend aantal windbuksen en het daarmee gepaard gaan de schieten op allerlei vogel soorten. Ook het jagen in de natuurgebieden is voor de Steltkluut verontrustend, om dat daardoor de zo nodige rust wordt verstoord. (Van een onzer verslaggevers) het huis daarbij nogal eens vol, nu zijn er twee tot vier CLINGE Als vrijdag in Clinge de driedaagse viering van het eeuwfeest begint, krijgt Anna Colsen (83) het weer druk in haar kruide nierswinkeltje schuin tegen over de kerk in de Graven straat. Onder een drie meter lange glasplaat liggen dan haar nog uit de vorige eeuw daterende documenten op de toonbank uitgestald. Voor het raam prijkt dan de trots van haar verzameling: de portretten van alle negen pastoors, die in de parochie sinds haar ontstaan, nu 100 jaar geleden, zjjn voorge gaan. „Daar heb 1'k nu al jaren op zitten vlassen", zegt Anna Col sen, „om die oude spulletjes nog eens onder de aandacht van wiat meer mensen te bren gen". Be viering van het hon derdjarig bestaan van de paro chie Clinge geeft haar daartoe nu de gelegenheid. Hoewel za terdag om drie uur in de kerk een officiële tentoonstelling wordt geopend, reageerde pas toor Van der Heyden instem mend, toen Anna met haar ini tiatief op de proppen kwam. „Ik had mijn spullen ook wel in de kerk kunnen laten weg leggen, maar zo vind ik het eigenlijk nog leuker", zo moti veert ze onder de hanebalken van haar smaakvol met oude meubels, schilderijen, kleed jes, foto's en een opvallende varen ingerichte huisje. De negen portretten van de achtereenvolgende Clingese pastoors liggen nu nog op de tafel in het voorkamertje uit gespreid. De verzameling werd pas onlangs met haar meest trotse bezit uitgebreid. De foto van pastoor A. Kore- mans, de eerste die Clinge ge kend heeft. Het is een vergro ting van een klein smoezelig portretje, dat een van de Clin- genaren onlangs hoven water bradht. bezoekers) wordt de levens loop van pater Colsen, haar broer, tentoongesteld. Het be treft een door haar neef ver vaardigd plakkaat van meters oppervlakte, waarop de ge schiedenis met tekeningen is geïllustreerd. Eén voorwerp had Anna Colsen nog graag aan haar verzameling toegevoegd. Dat is het uithangbord van het ja ren geleden afgebroken café naast de nieuwe kerk. „Lang verwacht, stil gezwegen, nooit gedacht toch gekregen" moet er- volgens Anna Colsen over de kerk op drat bord hebben ge staan. „Ik ben er nog opuit geweest'" zegt ze, „maar 't bleek al ergens in een stal vertimmerd aan een kribbe. Een klein gedeelte van de expositie die tijdens het eeuw feest van de kerk van Cünge wordt gehouden in het negen tiende eeuwse winkeltje van mevrouw Colsen. (ADVERTENTIE) Tot de documenten, die straks achter het glas op de toonbank te bezichtigen zijn horen een kunstig omrande brief, die in 1®92 vanuit Stan- daardbuiten naar Clinges eer ste pastoor gestuurd werd, een opvallend duidelijke foto, die omstreeks 1895 van de bezoe- kertjes van de kleuterschool werd gemaakt, bidprentjes enz. Een van de' bidprentjes, die pastoor Koremans nog ge maaid; moet hebben, betreft de nagedachtenis van Bruno Tock en Constant Bauwels, „beiden bij den arbeid van den hooi' bouw plotseling door het he melvuur gedood". In haar huisje zelf, waar op zaterdag en zondagen tijdens de koffietafel na de mis nog steeds de nieuwtjes in het dorp en een kritische beoorde ling van de preek aan de orde komen (in vroegere jaren zat VOOR EEN GOEDE BRIL Leverancier voor alle ziekenfondsen. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Willem Teil neeft een sdhieting gehouden «p de liggende wip bij P.van der Steen. Er deden 64 schut ters aan mee. De uitslag hoog vogel J. Ferket Nieuwdorp, eerste zijwegel A. Ringoot Si- uaail tweede zijvogel O. Sa- man Koewacht, meeste vogels A. van Poele Koewacht (vier) Aan de Kiarmlsschietïng te Koewacht Zand, georganiseerd door de Zandschuivers bij K.van Boven deden 31 schut ters mee. De uitslag: hoogvo' gel F. de Waal jr .eerste zijvo gel C. Gijsel (heiden Koe' wacht), tweede zijvogel A. B olieman, Axel, meeste vogels A.de Mei Zuiddorpe en J. de Waal Axel (elk vier). Aan ae zondag 'gehouden kermisscthieting bij K.van Bo ven namen 41 schutters deel. De uislag: hoogvogel P. Mortens, eerste zij-vogel J. Christiaanssen jr, tweede R. David, meeste vogels A.de Ca- l.uwe (drie). Allen uit Koe wacht. Aan de zonöagsehïetinlg bij Thuis weg in café G. van Rum- ste te Koewacht, namen 78 schutters deel. De uitslag: hoogvogel O. Saman Koe wacht, eerste zijvogel K. Hen- sen jr Axel, tweede J. Ferket Nieuwdorp, meeste vogels F. de Block, Koewacht (vier). (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Voor zon dag' 11 mei stond bij de afde ling Zeeland van de Neder landse Bond van postduiven- houders opnieuw een wed vlucht vanuit Compiègne op het programma, evenals een week eerder het geval was- Deze vlucht verliep echter heel wat vlotter. De weersom standigheden waren dan ook gunstiger en met een zuidwes telijke wind in de rug kwa men de duiven tot behoorlijke snelheden en gingen de prij zen vlug af, hoewel voor som migen het nadeel hadden doordat hun duiven van „O- ver" kwamen. Bij de postduivenvereniging g„Nieuw Leven" te Koewacht waar 182 oude d'uiven in concours waren won Qh. Suy 1,5 en 8. hoogste snel heid 1363.4 meter per minuut. 2. Ach. Martens, 3 en 6. R. de Laruelle, 4. R. van Hijfte, 7. G. Jansens, 9. W. Verbiest, 10- L. Belaert. Met 135 jaarlingen: 1, R. de Laruelle (1841.2 mipm), 2 en 8. R. van Hijfte, 3,4 en 9. W. Verbiest, 5. Ge broeders Elegeert, 6. G. Lak- ke. 7- All. Martens, 10. Ach. Martens. Recht voor Allen te Sluis met 143 oude duiven, snelheid eerste prijswinnende duif 1314.- mpro, 1. J. de Zutter, 2. J. Wage, 3. O. Marteijn, 4 en 8. O. Moens, 5. J. Louweret, 6. M. van de Bussohe, 7. O. de Meijer, 9. C. van de Walle, 10. Th. de Buck. Verwachting te Axel in combinatie met Eerlijk Vreest Niemand te Stoppeldijk met 269 duiven, hoogste snelheid 1358.2 mpm. 1, 12 en 13 J. Vinke uit Axel. 2. G. Koek koek uit Axel, 3. Th. de Poor- 'r O'fcJ f* p|f jf iHj if i (Van onze oorrespondent) AXEL De leden en het bestuur met hun dames en de Jeugdleden van de drumband- majorettenpeloton Tbalia uit Axel hebben het 30-jarige be staan gevierd. Het gezelschap, ri totaal 101 personen, had zich voor het feest verzameld in het versierde gezellenhuis, waar men een wafelmaaltijd nuttigde. De leden van Thalia Weken erg enthousiast over deze geste van het bestuur. Voor al degenen, die Thalia «en warm hart toedragen, vindt Wnnenkort een receptie plaats, die wordt vrijdagavond 23 mei gehouden in het clublo kaal 't Gezellenhuis aan de Walstraat. De drumband en bet majorettenpeloton heeft rich op 5 mei, geheel in het nieuw gestoken, gepresenteerd tijdens een show op de Markt 'n Axel. Onder de talrijke toe schouwers bevonden zich toen ook burgemeester en wethou ders van Axel. De drumband beeft inmiddels enkele uitno digingen uit het buitenland ontvangen. Vester Aarts, Bram Geense en Cees Spaans trekken doorbij de finish van de kermiskoers in Hulst, Dat er kermis was in Hulst blijkt wel uit de achtergrond van deze plaat van onze fotograaf Cor J. de Boer, ter uit Stoppeldijk, 4 en 10. M- Klaassen, 5. J. Verstoeten, 6. A. Biommaert, 7. Combinatie Winsen-Visser, 8. P. de Bak ker, allen uit Axel, 9. J. Deu- rinck, lrL E. Boeijkens, 14 en 16. J. Wentzler» allen uit Stop peldijk. De Snelle Duif uit Temhole met 54 duiven, hoogste snel heid 1365. -mpm» 1,3,6,8 en 10. A. Hemelaai', 2 en 9. A. Ver meulen, 4 en 5. Jos de Bot, 7. L. Heijmians. Jong Maar Moedig te Drie wegen, bij Biervliet met 43 duiven. 1 en 8. Combinatie Klaeijsen-Von Hout (1232.- mpm), 2. A. Jansen, 3 en 4. A. Engels, 5 en lrO- J. Blaszijfc, 6 en 7. A, den Hamer, 9. J. Boerman. De Vrede te Sas van Gent in combinatie met De Reisduif te Sluiskil met 318 duiven, hoogste snelheid 1377.98 mpm. 1. P. Claes uit Sluiskil, 2 en 13. G. Snelders, 3,5 en 10. J. du Puy, 4. E. Neyt, 6,7 en lil B. van de Berghe, allen uit Sas van Gent, 8. A. Bouchaute jr, 9. A. van Kerckliove bei den uit Sluiskil, 12. F. van Hoye, 14. Th. van Zele, beiden uit Sas van Gent, 15. J. van Doeselaar uit Sluiskil. De Snelle Duf uit Clinge met 88 oude duiven. 1- E. Pie- sens (1376.22 mpm), 2. P. Ma riman, 3. B. Pilaet, 4. R. van Gaever, 5. E. de Bot, 6. J. Willaert, 7. A. Danekaert, 8. G- Werbroeck, 9. J. de Burger, 10. B. van de Branden. Met 61 jaarlingen: 1, 4 en 6. R. van Gaever (1370.80 mpm), 2. P. Maxiiman, 3. J. van de Bran den, 5. J. Stevens. 7. B, Pilaet, 8. C. Willaent, 9. M. Willaert, 10. G. Stael. Uitslag algemene wedvlucht voor de 'duiven sportvereni gin gen in de gemeente Hulst van uit Compiègne op zondag 4 mei Deelname 801 oude dui ven: 1. P. Bolsens uit Heikant (972.- mpm), 2. L. v,an Vlier- berghen uit Graauw, 3. A. Danckaert uit Clinge, 4. P. Rottier uit Heikant, 5 en 9. Antheunis-Van Helsland uit Hulst, 6- E. van Goethem uit Heikant, 7. G. Werbroeck uit Clinge, 8. L. Biommaert uit Hulst, 10. Ge.br. De Koster uit Graauw, 111. E. Piesens uit Clinge, 12. Ed. 'Maes uit Hei kant, 13. Ed. de Nijs uit Hulst, 14. Ch. Voet uit Hulst, 15. J- Dhanis uit Huist,. Met 499 jaarlingen: 1, P. van Looy en zoon uit Sint Jansteen, 2 en 6. J. Everaert uit Heikant, 3 en 10. R. Hendriks, 4. A.ntheunis- Van Helsland uit Hulst, 5. P. de Caluwé uit Graauw, 7. R. de Gaever, 8. ,F. v.an Gaever, uit Clinge, 9. Gebr. Sturm uit Heikant. (Van onze correspondent)' CLINGE Vanmiddag stel len de kinderen, die meedoen aan de creatieve vorming in Clinge, hun werkstukken ten toon. Dat gebeurt in het ge meenschapscentrum Malper- tuus. Deze open dag, die om twee uur begint, vormt de af sluiting van het seizoen. De kinderen hebben onder meer een complete poppenkast ge maakt, voorzien van zelfge maakte poppen. Ze hebben zeif een stukje geschreven, dat, ze morgen willen opvoeren. Beiaardconcert De stads- beiaardier van Axel en Hulst Marie-Jeanne Moerdijk-Van- derswalm is door de Culturele Raad van VLaarddngen uitge nodigd op vrijdag 8 augustus a.s. van 19.30-20.30 uur als gastbeiaardier een concert te geven oip het oranje-carillon in de toren van de grote kerk in de gemeente Vlaardingen. Drumband Axel De drumband Axel is dit week einde opgetreden in de Mid denfranse plaats Blois. Bij aankomst zaterdagavond maakte men meteen een rond gang door de plaats. Wat later verzorgde men een show op de Place de la République. Zondagmorgen stapte men in een mini-parade, waaraan 12 korpsen meededen. De korp sen verzorgden optredens op verschillende plaatsen in Blois. 's Middaigs vond er een grote parade plaats, waaraan korpsen uit vele Europese lan den deelnamen. Ook daaraan werd meegedaan. Op 19 mei verzorgt de drumband Axel een show tijdens het coneours- hippique in Axel. Het eerste kwartier in de oude, het twee de kwartier in de nieuwe ma rineblauwe uniformen. Emd mei zet de drumband de ope ning van de Noordstoatpro- menade in Axel muzikale luis ter bij. Op 13 juni maakt men muziek bij de opening van het nieuwe zwembad in Axel. Op 9 juli verzorgt men een grote sihow op het Ledelplein te Oostlburg. De show duurt dan van halfaeht tot negen uur. Prognostiek wedstrijd Aan de in café De Landbouw te Clinge gehouden prognostiek- wedstrijd hebben in totaal 141 personen deelgenomen. De winnaars waren: G. Bracke, C. Burm, E. v. d. Brande, W. Bracke, J. v. d. Bergen, F. de Kesel, L. v. d. Kruyssen, J. van Poele, E- van Puyvelde, R. Seger-s ,F. Schelfhout, J. 'Ver stoeten, E. Vermeulen, D. Verbraecker, en R. de Vos. De extra prijs werd- gewonnen door F. de Moor. Voetbal Het elftal van de R.I.A.-veter-anen heeft de vriendschappelijke wedstrijd tegen de veteranenploeg van v. Vogelwaarde met 4-2 ver loren, nadat de Westdorpena- ren bij de rust -al tegen een 4- 0 achterstand moesten aankij ken. Doelman M. van Lent was vooral na rust in goede vorm. De R.I.A.-doelpunten werden gescoord door W. Al- lonsius en C. van den Abele. Kaarting In het bejaar dentehuis 't Verlaet te West dorpe werd een dezer dagen een prijskaarting gehouden. De uitslag van deze kaarting was bij de heren: 1. A. Ka- moen, 2. M. van de Bilt, 3. G. Soetaart. Voor de dames was er tegelijkertijd een wedstrijd ballengooien. Winnares werd mevrouw Soetaart. De kaar ting bij de dames kwam op naam van mevrouw De Koeij- err. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE Giste ren is de heer D. de Bakker plotseling overleden. De heer de Bakker was voorzitter van de plaatselijke bejaardenbond. Deze vereniging verliest in hem een actieve leider. De heer De Bakker was verder regelmatig actief comitélid bij vele gebeurtenissen en in het verleden lid van de gemeente raad van Vogelwaarde. HULST Richard cn Linda Thompson zijn er in Hulst sa men. met Fungus niet in ge slaagd om het publiek in Den Dullaert, zoals eerder in Oost- Souburg wel het geval was, uit zijn stoeltjes te halen. De betrekkelijke lauwheid, waarmee de ongeveer 150 be zoekers de vrolijke electrisehe folkmuziek van de Nederland se groep Fungus over zich heen lieten gaan, was er ken nelijk de oorzaak van, dat de Thompsons (Richard met zijn vrouw Linda) maar matig en thousiast van wal staken met hun luisterliederen. Bepaald indrukwekkend klonk Linda's overigens verdienstelijke zangwerk en Richards subtiele accoustische gitaarspel dan ook niet. Dat had wel zo kun* nen zijn, -als de wat denigre* rende opmerkingen over de wat lege zaal en het gebrek aan communicatie met het wat onwennige publiek, die de Thompsons bij tijd en wijle maakten, achterweg; waren gebleven. Voor wie niet doof en blind was, werd de toch al passieve sfeer daardoor hele» maal verpest. Niat iedereen bleek overigens van de onge zelligheid in de cleane zaal last te hebben. Na elk num mer van het Engelse duo kla terde toch nog een stevig ap plaus op uit de rijen. Of diende dit applaus maar alleen om de ongezelligheid en. onwennig heid wat weig te klappen. De visuele kant van de zaak (met de gitaar spelende Ri chard badend in hei rode licht en een wat rusteloos voor de microfoon in de weer zijnde Linda in lichtblauw) bleek uit eindelijk nog het boeiendste. Wat de nummers van Linda en Richard betreft: het ring in Den Dullaert voornamelijk om muziek van hun twee elpees: rustig gebrachte ballades, af gewisseld met country- en western- en ander vlot werk. Het laat zich raden dat een gezamenlijk optreden met Fungus, zoals in Oost-Souburg, achterwege bleef. De vlotte en helder gebrach te elektrische folkmuziek van Fungus, waar, het allemaal mee begonnen was, bleek niet aan het publiek besteed, dat veelal onderuit gezakt in de plastic stoeltjes de vrolijke melodieën consumeerde. Daar voor is deze met weinig inte ressante Oudhollandse teksten over hoeren, boeren en zeelui, gepaard gaande muziek niet bedoeld. HENK POSTMA Selectieschieting Op zaterdag 24 en zondag 25 mei vinden op die staande wippen te St.-Jansteen selecties chie- tingen plaats voor viertalen. De geselecteerde viertallen zullen uitkomen in het Zeeuwsch-Vlaamse kampioen- Muziekfestival De zaterdag 24 mei en zondag 25 mei houdt de harmonie St.-Jan een tweedaags muziekfestival. Op zaterdag nemen 5 en op de zondag nemen 6 muziekgezel schappen aan het festival deel. Gouden professiefeest - Ter ere van 't gouden professiefeest van zuster Louisa Bogaart is in de parochiekerk te Sint-J-ansteen een mis opgedragen door pas toor Van Leeuwe. Hierna vond in café den Ouden Arend een receptie plaats waarvan door velen gebruik werd gemaakt om de jubilerende zuster te feliciteren en haar met bloe men en geschenken te bedan ken.

de Stem | 1975 | | pagina 7