Rusthuis zuivert zich van blaam 1 n Over! steeds WEDVLUCHTEN VANUIT BEAUMETZ Herziening streekplan geboden Coördinatie-orgaan wil rem op activiteiten Wilma Zeven ontslagen vakantie-oord CNV Oostkapelle G.S.: KER PLUTONI kerkdiensten Inbreker ging er met sieraden vandoor Vereniging voor wetenschappelijk onderwijs denkt na over toekomst stad streek BIJEENKOMST ..STEUN AAN ISRAëU' IN MIDDFJJ1URC Speelstad en kleuterdorp in Vlissingen Coördinatie orgaan: geen verant woording voor plannen van gemeente Tennisbaan Ovezande eind juni bespeelbaar MR. VAN VEEN SPREEKT OP V NO-MEETING ZLM-VOORZ Statenvragen over stank Maxalloys in Vlissingen Vrij koud ZATERDAG 3 MEI 1 y/^ ZATERDAG 3 MEI 1975 (Van een onzer verslaggevers) GOES Er is niets komen vast te staan van financiële mani pulaties door het bestuur en de directrice van het protestants- christelijk rusthuis Nieuw Zorgvliet in Wolphaartsdijk. Gebleken is dat suggesties als zou het bestuur en de directrice op slinkse wijze geld van de bewoners van het rusthuis hebben geleend om eigen schulden te kunnen betalen, elke grond van waar heid missen. Dat is komen vast te staan tijdens de bijzondere vergade ring van de raadscommissies voor volksgezondheid, bejaar denzorg en voor financiën en sociale zorg, dde gisteravond in het Goese stadskantoor aan de kwestie, Nieuw Zorgvliet werd gewijd. De commissies onder voorzitterschap van wethouder drs. Dijkgraaf, stelden het be stuur van het rusthuis en di rectrice mevrouw Kaboord in de gelegenheid te antwoorden op tal van vragen die uit de commissie werden afgevuurd In het bijzonder het P-v.d.A.-raadslid Welleman toonde zich op dit gebied ac tief: hij had maar liefst een serie van twaalf min of meer indringende vragen in petto Vragen die hij had opgetekend tijdens gesprekken met bewo ners van Nieuw Zorgvliet. Aan het begin van de verga dering stelde wethouder Dijk graaf vast dat bepaalde publi caties veel onrust onder de bewoners van het tehuis had veroorzaakt. „Deze verontrus ting zou kunnen ontaarden in wantrouwen. Wij zullen moe ten streven naar het scheppen van betere verhoudingen tus sen het bestuur en de bewo ners", aldus de wethouder. Het raadslid Kaboord (P.v.d.A.)' legde een verkla ring af waarin hij de wijze betreurde waarop het rusthuis In de publiciteit is gebracht. Verscheidene commissieleden, onder wie mevrouw Mol (VVD) en Van Ooyen (Christ, groepering) zetten vraagte kens achter de bevoegd heid van de raadscommissies om in deze zaak een diep gaand onderzoek in te stellen. Van de zijde van het bestuur van het rusthuis werd bij monde van secretaris J.P.J. Ruisaard met klem ontkend dat het bestuur geld zou heb ben geleend van de bewoners- Ook had het bestuur van de bewoners geen voorschot ge vraagd op de te betalen pensi- onprijs. „Het enige dat wij hebben gevraagd is het pensi- ongeld voor de eerste van elke maand te betalen nadat de ge meente een andere methode te verekening van het aow-geld had toegepast". Volgens de heer Ruisaard is het ook mo gelijk dat de bewoners een advies van het bestuur om een eigen bankrekening te openen misverstanden heeft gewekt. Bovendien bleek dat kinderen van sommige bewoners geld van die bankrekening hebben gehaald om de pensionprijs te betalen. Daarvan zouden som mige bewoners onkundig ziin geweest. „Er zijn mensen die gedacht hebben dat die per soonlijke bankrekening een bankrekening van het rusthuis was", zei de heer Ruisaard. Directrice Kaboord deed nog een boekje open over de moei lijkheden die zii met familie leden van rusthuisbewoners heeft gehad over het advies om voor de bewoners een bank rekening te openen. ,.Er is heel wat on de spits gedreven. En door die kranteberichten zijn de bewoners er ook niet geruster op geworden", zei de directrice. Een accountant voegde er aan toe dat hij bij controle van de rekening over 1974 van het rusthuis alies „glad" had bevonden. „Er zijn geen geldleningen noch voorschotten op de pension- prijs ontvangen". (Van onze correspondent) MIDDELBURG Na enke le dagen afwezig te zijn ge weest ontdekte de heer JA.. de W. bij thuiskomst dat was ingebroken. Vermist worden diverse sieraden, ter waarde van f 2000,- Voorts worden vermist een portemonnee met B. frs. 750 en tien blanco be- taalceques. De daders zijn de woning binnengedrongen door verbreking van een ruit aan de achterzijde van het pand. Veiling Terneuzen-Kapelle d.d. 2-5-1975. per stuk sla I 46, bloemkool A 188206. A2 157—180, B2 95—158, C2 37— 61, afwijkend 50102, per bos selderij 5267, per kilogram komkommers 9698, prei 55 61, rabarber 8592, toma ten C2 157174. spinazie 37 42, witlof B 174—177. (Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN De postdui venvereniging Strijd in Vrede te Groede nam met 268 dui ven deel aan een wedvlucht vanuit Beaumetz. G. (Staf) Dusarduijn's duiven vlogen formidabel en wonnen l,3,5en 7. De hoogste snelheid was 1404.03 meter per mi nuut, de snelheid van de laat ste prijswinnende duif be droeg 1256.31 mpm. 2. G. Du- sarduijn Gz. 4. A. Merrelaar, 6 en 8. Ch. Ras 9. L. van de Wege, 10. H. Simpelaar. Uitslag gratis driehonderd- vlucht: Heeften, 1. G. Dusar- duijn Gz., 2. A. Merrelaar, L. van de Wage. 4. Ch. van de Bossche, 5. J. Dierkx. Series aangeduid: 1. G. Dusarduijn 2. G. Dusarduijn, 3. H. Simpe laar, 4. Zutter en zoon, 5. Iz. Maas. Series Onaangeduid: 1. Ch. Ras, 2. A. Merrelaar, 3. Ch. Ras, 4. A. Hendriks. 5. Iz. Vermeulen. Hoop te Biervliet met een deelname van 252 duiven, hoogste snelheid 385.83 mpm. laatste duif 120.55 mpm. 1. J. Moens, 2 en 7. A. Jansen, 3. J. Lecluijze, 4. D. Engels, 5. Joh. de Meijer, 6 en 10. A. du Puy 8. Combinatie De Regl-Bracke, 9. A. de Boevere. De Snelle Duif te Clinge met 51 oude duiven, hoogste snelheid 1361.- mpm. 1 en 9. J. Willaert, 2. J. de Burger, 3. C. Buys, 4. A. Seghers. 5. J. Lei hout, 6. P. Bracke, 7. B. Pilaet, 8. J.de Burger 10. G. Werbroeck. Met 21 jaarling- duiven, snelheid eerste prijs winnende duif 1361.- mpm. 1. J. Willaert, 2. Gebroeders Wil laert, 3. G. Werbroeck, 4. J. de Burger, 5. P. Bracke, 6. M. Willaert, 7. P. Bolssens, 8. J. Stevens, 9. U. Willaert 10.H. de Cock. Eente de Beste te Schoon- Idijke met 165 duiven: 1. 5, 7 en 9. G. de Bever (1434.- mpm), 2. S. Taillie, 3 en 8 Combinatie Deijer-Dobbelaere, 4, 6 en 10. R. Postma. Steeds Sneller te IJzendijke met 261 duiven, hoogste snel heid 1388.- mpm, 1. Putter en zoon, 2. H. Dellaert, 3. P. Del- llaert, 4 en 5. A. Mussche, 6. M. Notschale, 7. Combinatie Jaeger-De Baere, 8. T. Cruson, 9. R. Thomaes, 10. A. Hever- beeke. De Getrouwe Duif te Cad- zand met 235 duiven: 1, 5 en 9. J. van de Passé, 2, 4 en 7. A. Duininek en zoon, 3 en 6. W. van Akker, 8. A. Fremouw, 10. J. Kools. De Snelvliegers te Oostburg met 322 duiven: 1 en 7. J. Wille (1408.- mpm) 1. I. Aal- bregtse. 3. L. Risseeuw, 4. W. van Unen, 5. T. de Jonge, 6. J.de Kijger, 8. B. Veendendaal 9. J. Verkeste, 10. H. Brevet. Combinatie Axel Stoppeldijk met 385 duiven, hoogste snel heid 1412.- mpm. 1,5,6 en 7. M. Kliaassen, 2. G. Koekkoek, 3. R. Herman, 4 en 8. J. Ver- straten 9. P. de Bekker, 10. G. Meijer, allen uit Axel. - Nieuw Leven, Koewacht, met 203 oude duiven, snleheid van de eerste prijswinnende duif 1412.1 mpm. 1 en 8. J. de Block, 2. P. Goossens, 3. Ch. Suy, 4. L. Seghers 5. F. Ro- giest, 6. R. van Hijfte, 7. J. de Hoekx, 9. Th. Engels, 10. G. Jansens. Met 162 jaarlingdui ven 1. L. Seghers (1338.6 mipm), 2 en 7. Fl. Bonne, 3. J. de Schepper, 4. F. Roegiest, 5. A. Geers, 6. L. Belaert, 8. R. Borgt, 9. G. de Caluwé, 10. C. Jansens. De Postduif te Heikant met, 126 oude duiven: 1 en 7. C. Hazevoet, snelheid 1388.2 mpm, 2 en 8. Gebroeders Van Houten, 3. Gebroeders Smet, 4. Ed. Van Goethem, 5 en 6. A. Pieters, 9. R. Danckaert, 10. J. Rottie Met 90 jaarlingduiven: 1 en 9. J. Everaert (1367 8 mpm), 2. Gebroeders Van Houten, 3 en 10. J. Rottier, 4. Gebroeders Sturm, 5. R. Danc kaert, 6. J. Lambreehts, 7. Ed. van Goethem, 8. Ed. Maes. Promirenten van de CHU spreken over actuele Zeeuwse zaken (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Zeer gro te snelheid is geboden met de herziening van het streekplan Midden-Zeeland. Dit is de OHU-statenleden van Zeeland gisteren bijzonder duidelijk geworden tijdens een gecom bineerd werkbezoek met CHU-kamerleden aan de ge meenten Goes en Middelburg, zo verklaarde de heer H. Eversdijk na afloop. Volgens de heer Eversdijk geeft het huidige streekplan geen richting meer aan het beleid. Snelheid was daarom zo nodig, om het evenwicht te houden tussen stad en platte land. Duidelijk was volgens de heer Eversdijk ook geworden, dat ook op het platteland meer gewerkt zou moeten gaan wor den met de vernieuwbouw van woningen in het kader van de woningwet. Dan zouden er ook geen grote bestemmingsplan nen voor dorpen nodig zijn. De CHU-kamerfraktie is van (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - De Vereni ging voor Wetenschappelijk Onderwijs op Gereformeerde Grondslag belegt een regionale Zeeuwse vergadering op don derdag 15 mei in de Getuize- niskerk te Middelburg. De vergadering begint om 19 uur. Op deze bijeenkomst kan kennis worden gemaakt met het nieuwe regionale bestuur van de vereniging. Verder zal prof. dr. J. Blauw van de Vrije Universiteit van Amster dam een inleiding houden over het onderwerp „Waarom links om? - Achtergrond en beteke nis van „nieuw links" bewe gingen" De Vereniging voor Weten schappelijk Onderwijs op Ge reformeerde Grondslag is van af haar oprichting het funda ment geweest voor de Amster damse Vrije Universiteit en het daaraan verbonden acade mische ziekenhuis. Door de in werkingtreding van de wet universitaire bestuurshervor- ming in 1972 moest de vereni ging de bestuursbevoegheid over de Vrije Universiteit over dragen. Mede door andere ver an ringen moest de vereniging zich g jar herbezinnen op haar bestaangrond. Gedachtenwisse- ling hierover is verder een •u.tk. die op de Zeeuwse regi onale vergadering in Middel burg aan de orde zal komen. tVan onze correspondent) MIDDELBURG - Op woens dagavond 14 mei a.s. wordt door de Zeeuwse Werkgroep „Steun aan Israël" een Israël- informatieavond georgani seerd. Deze avond wordt ge houden in de concertzaal (in gang Verwerijstraat) te Mid delburg, aanvang van de avond 20.00 uur. Een welkomstwoord zal ge sproken worden door de bur gemeester van Middelburg, drs. P.A. Wolters. Prof. dr. M. Boertien zal een referaat hou den over het onderwerp: ..Waarom staan wii achter Is raël? Voor geïnteresseerden is er een uitgebreide literatuur stand aanwezig, „bemand" door leden van de Werkgroep. De toegang is vrij. oordeel, dat op het platteland naast de vernieuwbouw de na druk ook moet liggen op de eengezinswoning, zei fraktie- voorzittter ilr. Kruisinga. Inza ke de land- en tuinbouwpo- litiek is de CHU van oor deel, dat er sterkere steun no dig is. Men vond het te be treuren, dat de regering niet de bedrijfsgebouwen had be trokken bij de subsidiemoge lijkheden voor onderhoud van eigen woningen. Ook kerken en pastorieën hadden hieronder moeten vallen. Het is de Twee de- en Eerste Kamerleden van de CHU gisteren ook duidelijk geworden, dat bij gemeentebe sturen onzekerheid bestaat in verband met de gewestvor ming. De CHU is overigens van mening, dat in Zeeland slechts plaats is voor 1 ge west, maar dat men veel gro ter voorstander is van provin cies nieuwe stijl. Tijdens de gesprekken gisteren met de gemeentebesturen van Goes en Middelburg is tenslotte ook de Oosterschelde nog even aan de orde geweest. Die CHU is ab soluut tegen een derde kanaal door Zuid-Beveland. De heer Kruisinga wees inzake de voorgenomen dijkverhogingen nog op het gevaar dat hierdoor het landsohapsschoon kon wor den aangetast en dat dit punt de volle aanacht verdiende. (Var een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het Zeeuws Coördinatie-orgaan voor Na tuus-, Landschaps- en Milieubescherming heeft gedeputeerde staten van Zeeland erop gewezen, dat projectontwikkelaar Wilma in het recreatieplan Bruinisse intensief voorbereidende werk zaamheden verricht voor een toekomstig recreatieproject. Deze activiteiten vinden plaats niettegenstaande het feit, dat G.S. nog geen beslissing hebben genomen over de bezwaren die tegen het plan zijn ingediend. Volgens informatie van het coördinatie-orgaan zouden de werkzaamheden gebeuren buiten verantwoordelijkheid van de gemeente Bruinisse. De gemeente zou ook geen wettelijke mid delen hebben om aan deze activiteiten van Wilma een einde te maken. Het coördinatie-orgaan vindt deze toestand een ongewenste situatie. Het gevaar dreigt namelijk, dat bij de belangenafweging straks de reeds uitgevoerde werken en de daardoor, ontstane verwachtingen zullen worden betrokken. Maar bovendien kan er wel cfegelijk een eind wotden gernagkt a^n de activiteiten van Wilma, zegt het coördinatie-orgaan.' De gemeente Bruinisse hoeft slechts een voorbereidingsbesluit te nemen. Voor de werkzaam heden is dan een aanlegvergunning nodig met toestemming van G.S. Daarom dient G.S. de gemeente Bruinisse te ver plichten op zeer korte termijn voor het plangebied een voor bereidingsbesluit te nemen. (Van onze correspondent) OOSTKAPELLE Het bestuur van het CNV-vakautie- oord in Oostkapelle lieeft zeven mensen op staande voet ontslagen, omdat deze weigerden nog langer dienst te doen als het bestuur niet terugkwam op zijn besluit 40 Surina- mers in het vakantieoord onder te brengen. De 40 Surina- mers komen vandaag in het kader van het CRM-spreidings- beleid naar Zeeland. De zeven ontslagen werkne mers vinden dat de plaatsing van de 40 Surinamers in het vakantieoord het karakter van dit vakantieoord aantast. Ze (Van onze correspondent) VLISSINGEN Speelstad en Kléuterdorp in Vlissingen-stad en Souburg gaan definitief door. Dezer dagen is de orga nisatie van alle kanten beke ken in een bespreking in het clubhuis „De Globe", waar vertegenwoordigers uit Sou burg en Vlissingen tot over eenstemming gekomen zijn over de te volgen werkwijze. De organisatie en financie ring zijn in handen van de Stichting Sociaal Kultureel Werk Vlissingen (SKW), ter wijl in Souburg medewerking wordt verleend door de Op- bouwcormrassie Souburg en het vormingswerk Jonge Vol wassenen. Er zullen twee speelsteden worden gehouden, namelijk in en rondom de Botiedijkeschool in Vlissingen en aan de Zuider zeestraat in Souburg. Hier zullen twee grote ballonhal- len worden geplaatst, waar de evenementen rullen plaats vinden. vinden het verkeerd wan het CNV dat dit uitgaat van een beddenbestand er zijn 450 bedden in liet CNV-vakantie- oord en dat ze te weinig rekening houdt met het sociale karakter van het centrum. In de zomer zijn alle bedden be zet door CNV-ers. Maar in de tussenperiode, zoals op het moment, wordt het centrum druk bezocht door groepen be jaarden, huisvrouwen en con gresgangers. Vandaag bijvoor beeld vertrekt een groep oor logsinvaliden van de Stichting 40-45 weer naar huis. Dit soort gasten vraagt een aparte ver zorging en een rustige sfeer, vinden de zeven jeugdige ver zorgers die in leeftijd variëren van 18 tot en met 24 jr. Door de een zo grote groep jongere en oudere rijksgenoten tussen te planten, wordt er op ons ver zorgers. een te zware wissel getrokken. Het CNV-bestuur heeft bovendien, met deze be slissing onrecht gedaan aan de vakantiegangers die er al aan wezig zijn. vinden de jongelui. De heer C. Vunderink, hoofd bestuurslid van het CNV die het ontslag heeft aange zegd aan de zeven werkne mers. wilde geen commentaar geven op de zaak- Hij zei wel van mening te zijn dat het CNV een juiste beslissing heeft genomen. Vier van de zeven werknemers waren al enkele iaren in waste dienst De drie anderen hadden een tijdelijk dienstverband met liet vakantiecentrum. De zeven Jongelui die op staande voet werden ontslagen, hebben de nacht doorgebracht in het huis van de beheerder van het CNV-wakantiecentrum de heer C. Sparreboom. In de loop van vrijdag zijn zij naar hun res pectievelijke woonplaatsen af gereisd. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De stich ting Zeeuws Coördinatie orgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescher ming vindt het een onjuiste zaak. dat een DACW-subsidie gekoppeld wordt aan een plan dat de planologische procedure nog niet volledig heeft doorlo pen. Het coördinatieorgaan heeft dit aan Gedeputeerde Staten van Zeeland in een open brief geschreven. Het cöördinatieorgaan heeft een dergelijke gang van zaken de afgelopen maanden enkele keren beleefd- Zo werd bij het bestemmingsplan Schotsman- Ruiterplaat op voorhand ge steld, dat geen DACW-subsi die verleend zou worden in dien er tegen dit bestemmings plan bezwaren zouden wor den ingediend. „Een verwer pelijke zaak", zegt het cöördi natieorgaan. Het moet name lijk mogelijk zijn, dat perso nen of belangengroepen bij de tervisielegging van een ont- werpbestemmingsplan de con- sequenties van dat plan toet sen aan hun eigen belangen of doelstellingen. „Wanneer de financiële uitvoerbaarheid van een plan wordt gekoppeld aan het al of niet inbrengen van bezwaren, dan bestaat het ge vaar dat de verantwoordelijk- head voor het doorgaan van het plan wordt verplaatst van bij-voorbeeld een gemeenteraad naai- een belangengroep die nu iuis: geen afwegingstaak heeft". aldus het Zeeuws Coördinatieorgaan. Men voegt nieraan toe. dat het Zeeuws Coördinatieorgaan zich nim mer verantwoordelijk zal ach ten voor het niet doorgaan van een plan wanneer vanwege In gediende bezwaren de DACW- subsidie wordt ingetrokken G.S wordt gevraagd de kop peling tussen DACW-subsidie en nog lopende plannen te voorkomen. Prof. Diensten ZATERDAG 3 MEI VOLLE EVANGELIE GEM. Goes Evangelièóentruim. Wijngaardstraat 19.30 uur: speciale Intra Kerkelij ke Opwekkings- en even- gei isatiedienst voor ieder- ZONDAG 4 MEI NED. HERV. KERK Aardenburg 10.30 uur Da H. Valk. Axel 10 uur Ds. P.J. Pen- nings. Biervliet 9.30 uur de heer I. Vërduijn- Brcskens 9.30 uur Ds. Ph j Leenmans Cadzand Geen dienst. Groede 9.30 uur Ds W Meeiuse. Hoek 10 uur Ds. G.C. Vii- zelaar. Hontenisse 9 uur Da. H.B de Neeling- Hoofdplaat 11 uur Ds. Ph J. Leenmans. Hulst 10.30 uur Da H.B. de Neeling. 19 uur (Basiliek) Pastoor Fiek en Da H.B. de Neeling. Nieuwvliet 11 uur Ds. W Meeuse. Oostburg 10 uur Ds GJ Geuirtsen- Retranchement 10 uur Ds J.W. Schoklking. Sas van Gent 9 uur Ds. J.L v.d. Eijk. Schoondijke 9.30 uur Ds. P.A.L. Brinkman; 19.30 uur: Ds. P-A.L. Brinkman, Ds. G. Gerkema en de heer R de Rijk. St. Anna ter Muiden 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Da. H Valk. Sluis —9.30 uur Ds. C. Balk. Sluiskil 10.30 uur: Ds. J-L v.d Eijk. Terneuzen Grote kerk: 10 uur Ds. D.H. Bosma. H.D. Goede Herderkerk: 10 uur Ds, W.J. van Meeuwen; 19 uur Dienst. Opstandings- kerfk: 10.30 uur Ds. EX Rietveld. H.D. Waterlandkerkje 10.30 uur Ds. J. v.d. Hoek. IJzendijke 9.30 uur de heer Kruidenier. Zaamslag 10 uur Ds. A.T. Deinum- Zuidzande 9 uur Ds J v.d Hoek. GEREF. KERK Terneuzen Noordstraat 10.30 uur: Ds. P. v.d. Veen. Opstandiing^kerfc: 9 en 17 uur Ds. P. v.d. Veen. CIIR GEREF. KERK Zaamslag 10 en 14.30 uur Ds. D.J. var Vuuiren. GEREF. KERK (Vrijge maakt) Axel 10 en 15 uur Ds. J v.d' Wielen- GEREF. GEMEENTE Hoek 9.30 en 14 uur Leen dienst. 'Van een ahzer verslaggevers) OVEZANDE - Als alles naar wens loopt zal Ovezande eind volgende maand een, tennis baan rijk zijn. Dat zei de heer C. Verheek, voorzitter van de tennisvereniging in de in het Trefpunt gehouden ledenver gadering van de Tennisvereni ging. De heer Verbeek stond zijn openingswoord stil bij de voorgeschiedenis van de ten nisbaan. Na een wat moeizaam begin werd uiteindelijk de medewerking verkregen van de gemeente. De Ovezandese tennisvereniging telt thans 84 leden. De kostenbegrotinig voor het eerste seizoen bedraagt, f 2400. De contributie werd vastge steld op f 50 voor senioren en f 25 voor junioren per seizoen. Gedurende de wintermaanden zal in de sporthal in Hein- kenszand worden getraind Het bestuur zal poginigen in het werk stellen een tennisoefen- meester aan te trekken. D- samenstelling van het bestuur is C. Verbeek voorzit ter, J. Hoogstrate secretaris. M. Homdert penningmeester en dr. S. Wisman, lid Tot besluit van de eerste leden vergadering werd een tennis- instructiefilm vertoond. 'Van een onzer verslaggever) MIDDELBURG - De regio nale kring Zeeland van het Verbom! van Nederlandse On dernemingen (V.N.O.) houdt op donderdag 15 mei een openba re ledenvergadering in hotel Britannia te Vlissingen. De vergadering begint om 16.00 uur. Spreker op deze bijeen komst is de voorzitter van het V.N.O.. oud-minister mr. C. van Veen. Hij behandelt een aantal actuele sociaal-econo- misere problemen. Verder zal er een film worden vertoond, die in opdracht van het V.N.O. werd vervaardigd: „Investe ren in de toekomst". In deze film geven vooraanstaande vertegenwoordigers van poli tiële, vakbeweging en onderne merswereld hun visie op de invloed van de overheid en werknemers op de investe ringsbeslissingen in de onder- raming. Terneuzen (Vloc. straat); 9.39, 14 en ij";; Leesdiensr. GEREF. GEMEENTE daal) Axel 1(0 em 14.30 uur I dienst. Terneuzen (Frans laan): 19 en 15 uur Di'f Ravenswaay. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen 9.30, 14 uuir Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS Terneuzen 9.30 uur stond: 10 en 19.30 uitj menlkomst. VOLLE EVANGELIE GBl Goes Evangeliecea;-. Wijngaardstraat - ld.ljjj Gezinssamewkomst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Aardenburg Geen diens, PINKSTERGEMEENTE Terneuzen Geb. „Bethe Verbindingstraat uur: dienst. Woensdag 'J uur: Bidstond (le Verb®" straat 5) MAANDAG 5 MEI NED. HERV. KERK Retranchement 10 mjl J.W. Schokking en Dij v.d. Bij. Schoondijke P A.L. Brinkman en ft Gerlkema. Zuidzande 9 uur Ds J, J Hoek. ROOMS KATH. Axel, H. Grefforius tel. 01150 - 1532, zattij 19.00 u„ zondag 11.00 uur. Aardenburg O.L.Vr. Tenfej opneming zaterdag uur, zondag 9.00 en I uur Breskens, H. 01172-1587. zaterdag lil uur, zondag 10.00 uur. Cadzand, parochie H. cus, zaterdag 19.00 iml zondag 8.00. 10.00. lllj 19.00 uur en zone' uur. Clinge, H. Henricus, 19.00 uur, zondag IU 11 00 uur. Goes, H. Maria M telefoon 01100-6754, dag 19.00 en zondag tl 10.00 uiur. De Hoogte, i lierstraat, zondag uur. Groenedi.ik ,H. Martinis 01148-382. Zaterdag I! ZONDAG 7.30, 9.00. en 17.00 uiur. .Hal O.L. Onbev. Ont. zaier 18.00 uiur, uur. 's-Hcerenhoek. Sint Willi dus. tel. 01105-264, rata 19.00. zomidiaig 7.30, 1.11 10.00 uur. Heinkenszand, H. Blasius 01106-1? 16, zaterdag t zondag 7.30, 9.30 éa 1 uur, -Hoek. H. Kruiskerk. 10 00 en zondag 10.30 e Hoofdplaat, H. Eligius, dag 19.00 en UUT. Hulst, H. Willibrordus, 1 8.30, 10.00, 11.30 enl uur. Kamperland, Molenhoek. 1 dag 10.30 uur. Koewacht, H.H. Philipp' Jacobus, tel. 01146-360)4 terdag 19.00, zondae -1 10.00 uur. Rwadendamme, H. 'tel. 01194-219, A 10.00, zondag 8.00 e»- uur. Kruiningen, hotel De 1 bepr», Markt, uur. Lewedorp, H. 01196-12336, uur, zondag 8.00 et uur. Middelburg, Kerk straat, zaterdag »^l zondag 10.15 en »l De Hoeksteen, zo uiur. Oostburg, H. Eligi® 01170-2003. zaterdag uur zondag 8,30 e' uur. Ovezande, O.L.V. Hei tel. 01105-214, en 10.00 uur. Philippine, zondag 10.00 uur. Rilland-Bath. zaterdag zondag 10.00 uur. Sas van Geut, H. meivaart, tel. 9.30 en 11.00 uur, Sasput, zaterdag zondag 9.00 uur. Schoondijke, zaterdag uur, zondag 10.00 UW-j Sliikplaat, Hulpkerk 17.00 zondag 8.30 uur- Sluis. St.-Jan de Dal* 01178-208. Zaterdag uur, zondag 8.00 uur. Sluiskil, Ant. van 01157-418. Zatertk- 10.45 uur. St.-Jansteen, zondag j J Terneuzen, H. tel. 01150-2327. zondag 11.45 uin^ kerk zaterdag Zondag 9.00 en Kruiskerk (HoeW; 10.00 uur. Opst»® zaterdag 19.00 9.30 en 11.00 uur. Vlissingen, parochi»", ge, zaterdag 19.00 9.30 en 12.00 uur. Puauwenburg, 20 en 19.00 uur 101 V.O.W. Souburg. m kerk, zaterdag dag 10.30 uur. «Jj Westdorpe. H. Man» tel. 01158-527. 19.00, zondag 8.0 UV- Tfl» IJzendijke, O.L.Vr- opneming, tel. Zaterdag 19.00. en 10.30 uur. Zandstraat, zater« uur. Verseke, H Auna. jf 19.15 en z:ffldag Weert zondag 10-Wf 7"i<i.iorpe, zateri» uui. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In dertig jaar tijd produceert een kern centrale ongeveer 2000 kg. plutonium, één der meest gif- £ge stoffen ter wereld. Dit entwaorden gedeputeerde sta ten van Zeeland op desbetref- 1 fende vragen van het PPR- statenlid W. van der Heide. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De sta tenleden J. Ventevogel uit Vlissinigen, mevr. J. Doppegie- ter-Thiel uit Terneuzen en D. Geuze uit Oostburg hebben gedeputeerde staten van Zee land gevraagd of het bedrijf Maxalloys 3 in Vlissingen ver gunningen gevraagd heeft in gevolge de wetten op de luchtverontreiniging de ver ontreiniging oppervlaktewate ren en de hinderwet. Zoals bekend kwam Maxal loys 3 te Vlissingen onlangs in het nieuws, omdat dit be drijf veel stankhinder zou ver oorzaken. Bewoners van Oost- Souburg hebben zelfs een ver zoek tot sluiting van het be drijf ingediend. De vragenstellers willen nu weten van het college of het bedrijf de nodige vergunnin gen heeft gekregen en of er voorwaarden aan die vergun ningen werden verbonden. Vooruitzichten voor zondag en maandag opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18 uur. Zonnige perioden, maar aan vankelijk ook enkele buien. Vrij koud. Weersvooruitzich ten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon 2 tot 11, min. temp. om streeks 4 graden, max. temp. omstreeks 11 graden. Kans op een droge periode v an min stens 12 uur 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal 50 proeent. Voor maandag: aantal uren zon ■j tot 5, min. temp. om streeks 4 graden, max. temp. omstreeks 11 graden. Kans op een droge periode van min- tens 12 uur 90 procent. Kans P een geheel droog etmaal 70 Procent. waterstanden f.£°nstanz 352 plus 2, Rhein- 4-jo 4 min 10, Plittersdorf PWvIn Maxau 504 min 2, h 154 min 4, Stein- mln ,W4™in 4, Mainz 337 K?,.1- Bingen 197 min 2, Wn 2 K min Trier 289 Keiilo Noblenz 261 min 5, min 14 t ^in 6> Ruhrort 405 ÏW d Lobith 1039 min 14, Sf ense k°P 1008 min 12- ^megen 838 min 10, IJssel-' 450 min in'V' Eefde IJsseI 12 Kaïi Deventer 320 min min 9 iT^^Spooldersluis 72 derd n^°5?sin 5462 onveran- BelfeiJ%!laren 3953 min 8 beden rio f - min 9. Grave be en de sluis 508 nlus 6 BergenWl' 7XmAa'S 4 mei 22.31 °D Zoom t°03 fc^o9-34 en 2157 Vlis-in» 06 en 21'29 wémSri?" 8 35 en 21.02 "■eldinge 9.54 en 22.23 gWaapdag 5 mei 23.47 00 200111 11.13 en en 23.07 V& 1°-16 en 22.38 9 44 en 22 10 Idinge 11,04 en 23 3! tot wa ver een ero; op als mai wai mei te elk< Jan her kon ook ters erfp kun 196 zen wet bije co er raac ver; vers* (Va Z pari te 1 stul wer Aut zag heit to's H non aub daa rich liep had vee! wer slee den zij

de Stem | 1975 | | pagina 2