Zuid-Beveland heeft zuiveriiigsplan BOFTE GEEIST VOOR VEROORZAKEN VAN ONGELER Nieuw Zorgvliet bespreekt moeilijkheden TOERSTISCHE DAGEN IN GOES Voort van p UITVOERING KOST 38 MILJOEN Nationale herdenking op 4 mei in Goes zeeland steekt an SJ z( Feest bij Ridder Boudewijngroep in Yerseke GEDEPUTEERDE OPENT „GOES SPORTSTAD *75" Eerste bloesemtocht met aangespannen paard in Zeeland Schieting Ovezande UGBLIK stad streek Goes opent watersport seizoen Middelburg Goes Hansweert Aandeelhouders vergadering Zeeuwse Brugmaatsehappij Hoofdplaat Sluiskil Première nieuwe film van Total Bevrijdings loop in Goes Brainisse In Kinderboerderij in Sas van Gent Zon en regen VRIJDAG 2 MEI 1975 vrijdag 2 MEI 1975 markten GOES-KRABBENDIJJKE, 1 mei Kasaardbeien per doos X 1S2, II 126. Groenten: per stuk bloemkool 3 per kr. I 185201, 4 per kr. 181192, II 122—146, 6 per kr. I 152— 162, II 73—129, 8 per kr. I 116, n 48—74, 10 per kr. 20— 39, afiw. 3149. per bos: radijs 47. per kg: aardappelen 910, spinazie 8,5, peen 12. MIDDELBURG 29 april 1975. Aardappelen: bintje Bo. 16 19, gr. 1516, furore bo. 20, nieuwe aardappelen: gr. eer- nteliuge 203—228, kr. 180— 200. Paprika per stuk 2941. Bloemen: viooltjes /per stuk 16'17. Golden Delicious II 80 8—94, 70—80 74■34, 65—70 6469, 6065 4953. Toma ten I A 260, n A 240, C 197, CC 138. Groenten: natu/urspi- nazie 3775, glasandijvie 160—181, gflossla 18—20 22— 2-4, glassla 16—18 2631, glassla 14—16 1417. kassnii- bonen 576581, kassnijibonen krom 349, rabarber 6584, pe terselie per kist 584600, sel derij per bos 2738, selderij per kilo 182199, selderij per kist 911111, uien 2128, kro ten per bos 6775, rode kool 50—62, breetopeen 26. ramenas per bos 5458, komkommers II 76—91 73, 61—71 63—73, 51—61 59—61, 41—51 47—54. 36—41, 33—41, 31—36, 34 stek per kg 5365, winterbloem kool: aanvoer 3686 kisten 30993 stuks, I 3 200—211, 4 191210, 6 160—109, 8 9C 141, 10 51—69, 12 36—54, II 3 151—186. 4 48—205, 6 126— 193, 8 78—132, 10 33—71. 12 37—51, 15 23—35, afw. 3 120, 4 112—134, 6 73—128, 8 28— 67, 10 15—46. 12 17—34. 15 24—32. 18 1720 Van onze correspondent) OVEZANDE De hand- boog vereniging „Willem Teil" organiseerde een schieting op de staande wippen. Van 14 aangesloten verenigingen wa ren 47 schutters opgekomen. Uitslag van de eerste wip: lste hoofdvogel A.A. van Geense van Zorgvliet uit Elle- woutsdijk: 2e hoofdvogel P. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande; lste zijvogel J. v.d. Walle van Eendracht uit Vlissingen; 2e zij vogel Leo van den Boogaard van Willem Teil uit Ovezande; 3e zijvogel P. de Baar van Willem Teil uit Ovezande; 3e kal O. Steen aart van Vooruitgang uit Kwa- dendamme, deze kreeg ook de 4e kal door loting toegewezen. Meeste kleine vogels R. Grim- mmck van Willem Teil uit Ovezande, zeven vogels. Uitdlag van de tweede wip: Hoofdvogel A. Voet van Sora- nus uit Heinkenszand; lste zij vogel C. Remijn van Spes- Nostra Uit Ovezande; 2e zijvo gel J. de Koyer van Diana uit Yerseke; lste bovenkial A. Voet van Soranus uit Hein kenszand; 2e bovenka! Mevr. Stcenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme; lste onderkal P. de Baar van Willem Teil uit Ovezande; 2e onderkal P. Steketee van Diana uit Yerse ke, beiden bij loting, lste klep W. Voet van Soranus uit Hein kenszand, 2e klep A. de Jon- ge-Rijk van Willem Teil uit Ovezande; 3e klep W. de Jon ge van A.D.L.M. uit Kwaden damme. Meeste kleine vogels A. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande vijf vogels. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De offi cier van justitie in Middelburg heeft donderdagmiddag tijdens de zitting van de meervoudig® kamer van de rechtbank in Middelburg 1500 gulden boete geëist en zes maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid te gen de 32-jarige H.T.N. uit Vrouwenpolder. De man zou 25 oktober van het vorig jaar nabij Veere zo hard gereden hebben met zijn auto dat hij uit de bocht en tegen een aanhangwagen was gevlogen. Daardoor kwam een naast hem zittende huisge noot en werknemer om het leven. Volgens mr* E. Schute, de advocaat van de verdachte, zou het bijna niet meer moge lijk zijn geweest dat zijn cliënt uit de bocht gevlogen was. Want pas tachtig meter na de bocht raakte de auto van H. de iets op de nijweg staande aanhangwagen. Het eventuele harde rijden in de bocht zou dan ook niet van invloed zijn geweest op het ongeluk. Mr. Schute vroeg vrijspraak van het eerste ten laste gelegde. De rechtbank doet op 14 mei om 11 uur uitspraak. De officier van justitie heeft donderdagmiddag bevestiging gevraagd van het' vonnis dat de kantonrechter van Terneu- zen op 21 mei 1974 heeft op gelegd aan een inwoner uit Terneuzen, A. K. De man zou in maart-april vorig jaar in het pand Driewegenstraat 11 verbouwd hebben zonder dat hij daarvoor vergunning had. De verdachte beschouwde een mondelinge samenspraak met een technisch opzichter van de gemeente als een vrijbrief voor de verbouwing. Achteraf bleek dat niet juist geïnterpre teerd te zijn geweest. Het ge beurde wel vaker zei getuige P.N de Regt van bouw- en woningtoezicht van de ge meente Terneuzen dat na een interne verbouwing achteraf toch nog een vergunning wordt verleend. Dat de ge meente deze procedure niet aanhield bij de verbouwing van het pand van de heer K- was gelegen in het feit dat deze verbouwing niet over eenkwam met het bestem mingsplan ter plaatse. Volgens de officier van justitie kon de verbouwing dan ook niet zon der toestemming van de ge meente uitgevoerd worden. De advocaat mr. T. Bouma vond dat de tenlastelegging niet klopte. Bovendien zei nij het een vreemde zaaik te vinden dat zijn cliënt ook niet achter af de vergunning had gekre gen. Als mijn cliënt veroor deeld wordt dan krijgt hij ook nog eens een extra strop van 80.000 gulden want dan moet hij van A en O, de firma waarvan hij filiaalhouder is het verbouwingsgeld terugbe talen. Mr. Bouma vroeg vrij sprak voor zijn cliënt. De rechtbank doet ook hier op 14 mei om 11 uur uitspraak. Acht maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf was de eis die de officier van justitie donderdagmiddag stelde tegen de 27-jarige A.P.H. uit Sint- Annaland op Tholen. Op 12 december van het vorige jaar brak èr in Sint-Amnaland brand uit in een leegstaande woning. Hij bleek te zijn aan gestoken. Op drie plaatsen vonden de politie en de brand weer brandhaarden- Het huis was bovendien helemaal afge sloten van binnenuit. In een berghok lag nog een brandsta pel klaar maar de dader was zover niet gekomen. Voor die tijd stond de zaak al in lich terlaaie. De politiehond wees H. als verdachte aan. Maar donderdagmiddag bleef de man ontkennen. Ook toen ge tuige P. Verschoor opper wachtmeester van de riikspo- litie met drie sloten kwam aandragen die als bewijs moesten dienen dat de sloten Inderdaad van binnenuit afge sloten waren geweest on het moment van de brand. Verder was er de getuigenverklaring van de man die de brand bij de eigenaar van bet pand, de heer H. gemeld had. Op de eerste plaats verbaasde hij de ze getuige door In alle vroegte volledig gekleed aan de deur te verschijnen. Bovendien maakte de verdachte geen aanstalten om naar de brand toe te gaan. Het huis was eni ge tijd eerder gekocht door de vriendin van H. Hij zou er een jeugdsoos in willen beginnen maar toen de rente en aflos sing van het pand dat ze voor 60.009 gulden gekocht hadden niet betaald konden worden dreigden ze failliet verklaard te worden. De officier van justitie achtte de brandstich ting bewezen en eiste acht maanden gevangenisstraf on voorwaardelijk. De uitspraak is bepaald op 14 mei aanstaan' de om 11 uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES Als eerste in Zeeland heeft het waterschap de Brede Watering van Zuid-Beveland zijn uitgewerkte plan tot bestrij ding van de waterverontreiniging klaar. Het plan voorziet onder meer in de aanleg van rioolpersleidingen en rioolwaterzuive ringsinstallaties tot een totaal van 38 miljoen. Bij Waarde aan de Westerschelde komt een zuiveringsinstallatie met een capa citeit van 50.000 inwoner-equivalenten en in de Willem Anna- polder ten oosten van 's-Gravenpolder zal een zuiveringsinstal latie van 100.000 inwoner-equivalenten worden gebouwd. Beide rioolwaterzuiverings installaties zullen niet eerder dan tussen 1984 en 1990 gerea liseerd wionden. „Dat betekent dus dat het zeker nog vijftien jaar zal diuren voordat we de grootste vervuiling van de Westerschelde achter de rug hebben," zegt de heer J. A. van der Graaff, hoofd techni sche dienst van bet water schap de Brede Watering van Zuid-Beveland. Het plan tot bestrijding van de waterver ontreiniging zal vanaf 6 mei gedurende dertig dagen ter in zage worden gelegd op de ge meentehuizen van Goes, Rei- (Van een onzer verslaggevers) GOES Zaterdag 3 mei wordt in Goes het watersport- seizoen met tal van festivitei ten ingeluid. De evenementen zullen onder meer worden bij gewoond door de gedeputeer den A.L. van Geesbergen en mr. J.P. Boersma. Om 11 uur zullen de bestu re van de stichting Goese kaden en de Goese binnen vaartschippers aan B. en W. een vlaggemast aanbieden na bij de St. Maartensbrug. Het geheel zal met muziek worden omlijst. Benoeming Tot leraar in de godsdienstige vakken aan de Christelijke Alkadlamie te Mid delburg is benoemd de heer W. B. Obeink, predikant te Ou derkerk aan de Amstel. Verhuizing Na de verhui zing van de afdeling Landme ten van de gemeente Goes naar de Oude Vismarkt 12 heeft ook de afdeling civiel- technisohe werken van open bare werken een ander heen komen gevonden, en wel aan het Geertseplein in Kloetinge, bereikbaar onder het tel. nr. 28619. Aanrijding Op de Stads weg te Goes heeft een aanrijding plaatsgevonden tus sen een fietser P-J.K. uit Wolphaartsdijk en een perso nenauto, diie bestuurd werd door A.J.W. uit Wolphaarts dijk De personenauto liep aanzienlijke materiële schade op. De fietser kwam met de schrik vrij. Hengelwedstrijd De hen gelsportvereniging „De Pulk' hield haar derde clubwedstrijd in de Westerschelde ter hoogte van De Tramper, waaraan 34 viissers deelnamen. Het aantal bovenmaatse vissen dat gevan gen werd was 33, met een totaal gewicht van vijf kilo gram en 324 gram. Uitslag: 1. A. Kouwer, Hansweert 860 p. 2. T. de Waal, Kruindngen 760 p. 3. A. de Clercq uit Middel burg 569 p. 4. P. Dekker Ca- pelïé 478 p. 5. J.C. Dekker Oapelle 464 p. Óp zaterdag 17 mei vindt de wedstrijd tussen de Pulk te Hansweert en de W.S.V. Rei- merswaal Uit Krabbendijke plaats om de Reimerswaal- cup. Beide verenigingen heb ben deze wisselcup reeds tweemaal in hun bezit gehad. De beslissende wedstrijd wordt in de Tramper gevist van 16.00 tot 19.00 uur merswaal, Borsele en Kapelle. In het rapport worden de kwaliteitseisen van het opper vlaktewater opgesomd en de- maatregelen die genomen wor den om aan die eisen te vol doen. Verder zijn aangegeven de tijdvakken waarbinnen de zuiveringsmaatregelen getrof fen dienen te worden en de financiële consequenties van de waterzuivering. „Ons zuiveringsplan zal elke vijf jaar herzien of aangepast moeten worden aan de hand van de gewijzigde omstandig heden," zegt dijkgraaf Dees. „Op het ogenblik gaan we bij de zuiveringsmaatregelen uit van 65 a 70.000 inwonerequi valenten voor huishoudelijk afvalwater en 35 k 45.000 in wonerequivalenten voor indus trieel afvalwater. Het liigt voor de hand dat deze aantallen in de komende jaren niet meer toereikend zullen zijn". Een probleem apart voor de water schappen vormt voorlopig nog de omvang van de bijdragen van het rijk in de door de waterschappen te maken in vesteringskosten. ,-Wij weten niet welk deel van die f 38 miljoen die de aanleg van persleidingen en zuiveringsin stallaties gaan kosten, het rijk voor zijn rekening zal ne men". (Van een onzer verslaggever,. YERSEKE Leiding, W(-., pen en verkenners van c. Ridder Boudewdjngroep j, Yerseke gaan het 40-jarig b,. staan van hun scouting op mei vieren met activiteiten q een receptie in het „Wacht, schip" aan de Burenpold(t, weg. Na de vlaggenparade o, 9.30 uur houden de welpe- een kermis en bouwen zij w, modelkamp op. 's Middags tij, er een pijlzoekrit voor de wel. pen en demonstraties ter j» van de verkenners, gevolgd door demonstraties aan de ri door welpen en verkenner. De receptie begint om jj uur. Het driemanschap van het waterschap de Brede Watering van Zuid-Beveland bij de presentatie van het plan tot bestrijding van de waterverontreiniging. V.l.n.r. hoofd technische dienst J. A. van der Graaff, griffier J. C. M. Glerum en dijkgraaf D. J. Dees. (Van een onzer verslaggevers) GOES De heer A. L. van Geesbergen lid van gedepu teerde staten van Zeeland, zal op zaterdag 3 mei om 13.30 uur op de Grote Markt in Goes de officiële opening ver richten van de manifestatie Goes Sports tad 1975. De symbolische opening ge schiedt door het loslaten van honderden duiven. Daarna zul len op de Grote Markt ver scheidene sportdemonstraties worden gehouden. Meer dan driehonderd gymnasten van plaatselijke verenigingen doen een massale oefening. Om 13.50 uur rullen leden van een alpinistenvereniging een fclim- demonstratie tegen het stad huis geven. Het programma bevat ver der demonstraties turnen, korfbal en karate. Om 16 uur beginnen de kadefeesten van de stichting Goese Kaden. Bij slecht weer zal het ope- ningsprogramma van Goes Sportstad 1975 voor zover mo gelijk worden afgewerkt in de sporthal De Bevelanden. (Van en onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Op maan dag 23 juni vindt de aandeel houdersvergadering plaats van de Provinciale Zeeuwse Brug maatsehappij in het provincie huis te Middelburg. De verga dering begint na de ochtend zitting van de provinndale sta ten. Tijdens deze vergadering zullen de gebruikelijk Jaar stukken behandeld worden. Voorts staat er een statuten- wijzi' 'tig op de agenda en zal worden gesproken over de presentiegelden. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het dagelijks bestuur van het protestants-christelijk rusthuis Nieuw Zorgvliet in Wolphaartsdijk bespreekt vanavond (vrijdag) in het Goese stadskantoor de moeilijkheden waarin het rusthuis verwikkeld is na geconstateerde tekorten in de ex ploitatie en ander financiële zaken. Bij het gesprek zijn ook aanwezig wethouder drs. J. Dijkgraaf en de directrice van het rusthuis. Onlangs stelde de Goese gemeenteraad zich nog garant voor een lening van Schieting Aan de schie ting gehouden in café Martens te Hoofdplaat werd deelgeno men door 47 schutters De uitslag: hoogvogel: L. Martens uit Hoofdplaat, de Vriend schap; eerste zijvogel P. De Waal uit Sluiskil; tweede zij vogel: C. Stoffels, De Zwaan Het hoogste aantal kleine vo gels (3stuks) werden behaald door R. Timmermans en R Roegies van de Edelweis Waarschoot (B) en C. Buijsse en Fr. Caluwe van de Herle ving Philippine De volgende sdhieting is op zondag 25 mei. Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie te Sluis zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: een bos sleutels, bruine knipportemon- nee, plasticzak met oranje re genkleding, bruine ruitjespet, gouden oorbelletjes, sleutel nr. D44635, sleutel met plaatje nr. 635, band met velg, huis sleutel nr. 53, plastic paraplu met geel handvat, bruine lede ren handschoen, sleutelbos. K.O.T. Tijdens een gezel lig diner voor de leden en hun dames in het clublokaal „Het Hof van Brussel" werd het seizoen 1974-75 van de Sluise biljartvereniging „KOT" be sloten. Tevens werd op deze avond de nieuwe clubkampi oen de heer R. Polderman ge huldigd. Deze behaalde zijn ti tel door zijn algemeen gemid delde ten opzichte van vorig sei zoen met 0.38 te verhogen. De verdere uitslag luidde: 2. C. van Poecke, 0.26, 3. J. Pfister 0.19, 4. L. de Rooij 0.15 5. P. Quataert 0.12, 6. G. van Wes ten 0.06, 7. J. de Bnuijne 0.01, 8. M. van Loocke gelijk, 9- M. Grahame-0.02, 10. J. Smalle- gange -0.04, 11. W. Musson - 0.08 en 12. A. Groosman -0.10. Voor de dames werd op deze feestavond een speciale prijs kamp gewonnen door mevr. G. Smalleganige-Scherbeijn, twee de en derde werden mevr Quataert en mevr. De Rooij. twee ton die het rusthuisbe- stuur wil aangaan. Het exploi tatietekort van het rusthuis zou de laatste vier jaar opge lopen zijn tot f 70.000. Om aan het nodige geld te komen zou het bestuur van Nieuw Zorg vliet zelfs persoonlijke lenin gen hebben aangegaan met be woners van het rusthuis. Van de zijde van het rusthuisbe- stuur is gesteld dat de moei lijkheden voornamelijk te wij ten zijn aan het inmiddels failliet verklaarde centraal ad ministratiekantoor Driebergen. Met name vooral de fracties van de PvdA en PPR in de van de PvdA en PPR in de Goese gemeenteraad hebben scherpe kritiek geleverd op het bestuursbeleid bij Nieuw Zorgvliet. Andere raadsleden bleven niet achter. Volgens de WD'er J. van der Wouw is het huidige bestuur van het rusthuis niet te handhaven. Mogelijk dat vanavond bekend wordt hoe het bestuur van Nieuw Zorgvliet verder denkt te handelen in een zaak die de rust in het tehuis danig heeft verstoord. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De vereniging voor het aange spannen paard „De Zuid-Wes telijke Aanspanning" uit Ber gen op Zoom gaat op donder dag S mei (Hemelvaartsdag) naar Goes om mee te rijden in de bloesemrit, die door de Zeeuwse zustervereniging is georganiseerd. De tocht is bijzonder fraai en trekt langs en door ver schillende pittoreske dorpjes in het Bevelandse landschap. Om tien uur is de start vanuit café Ruimzicht in 's-Heer Hendrikskinderen bij Goes en door de heren De Bel, Brou wers en Corstanje is niets ver geten om het de deelnemers zo aangenaam mogelijk te ma ken. Het is voor de eerste maal in de geschiedenis van „Het Aangespannen Paard", dat een dergelijke rit in Zee land wordt gehouden. (Van een onzer verslaggevers) GOES Onder auspiciën an de Goese Middenstand Centrale worden deze zomer weer een aantal aantrekkelij ke toeristische evenementen georganiseerd door de commis sie .oeristische dagen. Op vrijdag 20 juni vindt op de Grote Markt een zeskamp plaats tussen teams uit de ker nen Goes-Kapel le-Rei mers- waal-Borsele-Kortgene en Wissenkerke onder leiding van het NCRV-zeskampteam. De twee uur durende show begint om 20 uur. Op zaterdag 21 juni wordt op de Grote Markt, aanvang 14 uur, een regionaal concours boogschieten op de liggende wip gehouden door de hand boogvereniging Doel naar Ho ger uit Wolphaartsdijk. Tevens optreden van de boere-nkapel Con Affezione uit Kwaden damme. 's Avonds is er op de Grote Markt een non-stop taptoe, waaraan zullen deelnemen het tamboer- pijper- en trompet- terkor >s Beatrixband uit Hil versum, de drumband Exelsior uit Oosterhout, het tamboer en trompetterkorps Rijnmond- band uit Schiedam en het tamboer-trompetter- en majo- rettenkorps Sandddo uit Hen drik Ho Ambacht. Op donderdag 26 tot en met zaterdag 28 juni houdt de stichting Goese Kade verschil lende festiviteiten om en in de Goese aanloophaven o.a. roei- wedstrijden, waterspelen, een prestatiezwemtocht, demon- s ratie schoonspringen, een bokswedstrijd en een popfesti val. Verder is er een groot jachtenbal in de Prins van Oranje. Op dinsdag 1 juli wordt op de Grote Markt vanaf 13 uur een feestmarkt gehouden door de vereniging van marktkoop lieden met een standwerkers- concours. Op donderdag 3 juli is er van 11 tot 18 uur op de Grote Markt een rommelmarkt van de Goese winkeliers, 's A- vonds om 20 uur treedt de folkloristische groep Aglaia uit Brugge op met een programma va- "endelzwaaien, ballet m mime. Van 22 juli tot en met 1 augustus houdt de Goese volksdansvereniging Vodago verscheidene volksdansevene menten. Op 2 augustus wordt de aalve marathon door het centum van Goes gelopen. examens Aan de Opleidingsschool voor het Christelijk Kleuter onderwijs te Middelburg slaagden voor het diploma Christelijk Onderwijs: M. Baart, J.F. Bremer te Zie rikzee, W.P. van Driel te Ter neuzen, J.L. Geense te Ril- land-Bath, M.J. Hartman te Middelhamis, A.M van Houdt te Scherpenisse, JJ3. Kok en C. Kirekaard te Krabbendijke, M.J. Kole en J.C. Zuidiweg te Kapeile. C.M. Lansen te 's- Gravenpolder, H. J. van der Maas te Burgh, W.A. van de Meeberg te Heijningen, E.B.T. Naber te Bergen op Zoom. J.A. Pleune en K.E. Verj-aal te Scharendijke, C. Quist en T.M. de Wi-'-de te Tholen, C.C. Son- nevijlle te 's-Heer Hendriks- kinderen, H.M. Verhoef-Kra nenborg te Kruiningen, S.J. Wiliemse te Nieuwdorp, E.M. Boogaard en M.C. Sterkenburg te Koudekerk®, T.E. Caljouw te Veere, E.C. Geldof te Oost- kapelle, L. Huij zen te Kloetin ge, C.M. Koole te Serooskerke, Y. Boogert te Oost-Souburg, T.A. Davidse te Sint Laurens, M. J. Janse te Ritthem, M. Geene, C.Y. Jager. M.R. Meij- boom, A.J. van Riet en M.A. van Zweden te Goes. G. de Jonge, I.Oosterhuis, J.M. van Sluys, T.H. Steutel. S. Suur- mond en E. Boer te Vlissin- gen, H. Bergstra, M. de Bruij- ne, S. Dijkstra, M.A. Geerse, H.M. Gideonse, E.H. de Graaff, A. de Groene, C.W. van Keulen, J.H. Kuiper, M.J. Woudenberg te Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op maan dag 12 mei zal in de Stads schouwburg te Middelburg de eerste voorstelling plaatsvin den van een nieuwe film, die werd gemaakt in opdracht van Total raffinaderij Nederland. De nieuwe film heeft als; titel meegekregen „Nieuw zaad voor Zeeland". De eerstel voorstelling voor genodigden begint om 17.15 uur. (Van een onzer GOES Op bevTijdingsfe (5 mei) zal in Goes een bs- vrijdlngsloop worden gchq. den. De start is op het eve-, mententerrein en de finish i de grote markt. Deelnam© aan de loop sta open voor leerlingen van j drie hoogste klassen van 4 basisscholen. Atleten sa AV'56 zullen op bevrij% dag in estafette het bevrij dingsvuur uit maar Goes Brengen. De start van de bevrijding loop voor scholieren op evenemententerrein is om uur. Het bevrijdingsvuur 15, de Grote Markt zal omstreek 14.30 uur worden ontstoken (Van een onzer verslaggever» GOES De nationale ber-| denkingsavond wordt op 1 nii in Goes in de wandelkerk ra de Grote Kerk gehouden. In- se 19.40 en 19.55 uur bespeel organist K. van Eersel het gel. Het gemeentebestuur verte genwoordigd door do weta- ders drs. J. Dijkgraaf, Jï Roose en L.H. de Leeuw- - alsmede de genodigden ea u- dere belangstellenden vera- melen zich hier om 19.55 ut Vervolgens wordt de klein! klok van het stadhuis geliii en wordt een krans g is gelegenheid tot het li van bloemen. Na de twee nuten stilte en het blazen The Last Post door de cornet blazer van de muziekverc ging Hosanna verlaat het zeischap de kerk. In Kloetimge is de ont» tdngsplaats voor de herdettoj het voormalig gemeentel®' Het gemeentebestuur zal vertegenwoordigd zijn burgemeester mr. F.Gi. ber en wethouder J.P. Li® berglh. Om 19.45 uur vert: het gezelschap naar graafplaats. Twee slagwer) van de brassband Excei' zullen de dodenmars s Op de begraafplaats zal krans worden gelegd bij monument van de Cats® militair J.P. Dicaire. Ook» zullen twee minuten stilt! acht worden genomen en The Last Post warden Het enige echt vermakelijke van NCRV's Van Nature ls Rien Poortvliet die niets onbe nut iaat om binnenkort de lie veling van het grote publiek te worden. Hij verscheurt zijn teki nirngen en laat weten dat de lijkjes van dieren die hij heeft meegebracht in de diep vries naast de nassi liggen. Hij komt er vast en zeker. Een andere vrolijke jongen. Lou Lap, was een van de presenta- tors van het VARA-festijn „Een mei in CArré". In een interview zegt hij „Waarom ze mij hebben gevraagd Weef ik niet. Waarschijnlijk omdat ik goed lui, en verder is dat pre senteren zo simpel. Wat moet jt nou zeggen als Jasperientje opkomt 9 Gewoon Jasperina de Jong". Niet Lou Lap mocht deze aankondiging doen maar Guus Oster en hij maakte er iets van. Een vergelijking met de andere Pien die een betere combinatie had gevonden tus sen horeca en politiek dan, nou, wie dan Een briljante toespeling en hij ging maar door. Presenteren is zo moei lijk niet. De stroom artiesten mocht er ijn. Aan klinkende namen ontbrak het niet, maar of dat succes garandeert is nog maar de vraag. Waar ik niet dol op ban ijn medleys van dol op ben zijn medley's van evergreens over Amsterdam, maar het was een elck wat wils programma waar ae Henk van Montfoort j1 hangers als de Vogel W liefhevbers aan bod komen. Zoiets gaat t( van de kwaliteit. De' bijdrage was wel van C geit met een uitspraak alleen van hem kan ver» ten: „De geheelontW»^ hebben gelijk, maar kers veten waarom". „j Jk heb niet dei ndruk®' door de documentaire j" jaar Paaslieuvel" de bW" unieke sfeer in het AJL voel. Voor mij was he. vrijblijvend kijken prentenboek uit vervlog ren. Meer niet. Bij NCRV's „Omzie" morgen" de bedenker ze titel moet dichterlijk"., ratles hebben. 6tond de door de eeuwen heen middelpunt. Waar ik 0" voor was geveurde: veen ralisaties, g eschiede" proberen te verklaren de status van de vr» ■Teen enkele diepgang- J naanceerd eT werd mag blijk" uit een oPj, J van Harriet Freezer: -- kunnen kiezen tussen een carriere en dan Kijk maar eens naar - Stuart". Ik gooi ook som gen door elkaar user JOH DIEPa»" (Van een onzer ve MIDDELBURG In Zeeland weest van een voortgaande groe groeitendens zette door in dezelf Je jaren. Dit in tegenstelling t waarin zich een stabilisatie vo< stuimige groei. Zeeland deed het vorig jaar «,ifs aanmerkelijk beter dan met name het watersportgewest Friesland. Deze gegevens zijn afkom- stie van het onderzoek van de Zeeuwse provinciale Vereni- ring voor Vreemdelingenver keer (V.V.V.) naar het ver loop van het watertoerisme in 1974. Het rapport werd deze week bekend gemaakt Waarom Zeeland het vorig jaar zoveel beter deed dan an dere watersportgewesten, is niet duidelijk. Voor de stabili satie op landelijk niveau wor den twee redenen aangegeven: de slechte zomer en de we reldkampioenschappen voet bal. Het resultaat van vjjf belang rijke sluizen in Zeeland geeft een groeicijfer over 1974 te zien van bijna 9 procent, in vergelijking met 1973. Het aantal aankomsten van ple ziervaartuigen in 26 Zeeuwse havens nam vorig jaar echter toe met 15 procent. Daarente gen groeide het aantal over nachtingen in deze havens met zelfs meer dan 30 procent. Wat betreft het aantal ge schutte pleziervaartuigen in de periode mei tot en met sep tember vorig jaar springt Ter neuzen er zeer duidelijk uit met een groei van 138 procent ten opzichte van 1973. Ook de sluis in het Goese Sas bij Wilhelminadorp kreeg 53 pro cent meer schepen te verwer ken. In Vlissimgen was deze groei een -kleine 5 procent, in Veere ruim 6 procent en in Kats ruim 2 procent Een uitzonderlijke groei kreeg ook het Kanaal door Zuid-Beveland te verwerken,, waar de pleziervaart vorig jaar vervijfvoudigde. Bruinisse boekte vorig jaat een groei van 23 procent op jaarbasis. Wat betreft het aan tal overnachtingen was Bres- kens vorig jaar de drukst be zochte haven, gevolgd door Zierikzee, Veere, Kortgene en Brouwershaven. Zierikzee staat bovenaan als het gaat om het aantal aangekomen jach ten Br< La: zijr ha» Ze( da: kaï gro vot vai Vlis Yei 1 dat wa' vaa kee een kei- staa neu soh ling nal V g-ee voo Ter pro- gen 56 vla; vlag ten. dez pro een (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Als het een beetje meezit dan komt er jn Sas van Gent een kinder- ooerderij. Sas Promotion, een club die zich ten doel stelt de unage van Sas van Gent te verbet iren, gaat binnen een «ag of veertien afgeronde Plannen voor een dergelijk project aan de gemeente voor- 'eggen. Sas Promotion wil ails ter rein voor de kinderboerdrij |?n stuk grond in de wijk oinit Albert kiezen. Met een Kinderboerderij zou de wijk volgens woordvoerder R. van 101 van Sas Promotion, want aanzien betreft heel wat op- Knappen. Om de kinderboerde rij op langere termijn te gaan unnen wil Sas Promotion 5asse bejaarden met liefde oor ueren laten schakelen. fn "®r"itz'chten voor zaterdag opgesteld door het uur °P donderdag om 18.00 #eri!Sder met zonnige een bui"' maar °°k PlaatselÜk ferIee^V0?Iuitzichten in c'j" land. deId over Neder- Y°or zaterdag: temnntal uren zon: 2-9. Min. Maiomstreeks 6 graden, den. Ks"1*5'' omstreeks 13 gra de 'v»„ s een droge perio- procem ïInstens 12 uur: 80 ^etm^o" gehee' (Va S wor inte Bru den, Vla gani Gro nigl de bon E. aan voet Roe van De rust naai kerl dikt •eur naai Ir de Daa Vla: met de voel beh D bek< het stac Jaot alm 45 r nem fran deel peri ciën Vla: ing ring beel fort Ir 360 650 580. mee nen zins kan ter voo keli z?,terf!ag 3 mei gansWe®P zo°m 9.01 en 21.23 Terne,,,!, 26 20.49 Viissi„ 7'58 en 70.21 Wemefrl'' 7'27 on 19 53 hkldinge 8.52 en 21.14

de Stem | 1975 | | pagina 2