ZEVENTIG BELANGSXEIIENDEN VOOR SERVICE-FLAT I OOSTBURG binnenlandvakantie in de lift Slecht weer schrikt toeristen niet af Rotary-manifestatie in het teken van de Westerschelde <o> I Oprichting op komst van overlegorganen Bayer in Brugge vermindert fluor-uitstoot Grote vraag naar Zeeuwse appelen Jachtopziener wordt reservaatbewaker Havencommissie Benelux bezoekt Zeeland Jaarvergadering V.N.G.-Zeeland liever trein dan bus „Land van Waas" stad streek i „Water, land m ruimte99 bekijkt Oosterscheid,e- problemen VRIJ ZONNIG District hijeen in Hulst Teraeuzense politie verbaliseerde rijders onder invloed Informatie bus van politie in Vlissingen honnenbroi r'»rs bouwiuaienaien bv ZESKAMP VAN GRENS- GEMEENTEN Botsing na niet verlenen van voorrang Uitreiking van Getij deboek AANRIJDING MET VEEL SCHADE BTJ HOEK Marttschappelijke dienstverlening DINSDAG 22 APRIL 1975 3 (Van een onzer verslaggevers! MIDDELBURG De lande lijke vereniging „Water, land en ruimte", de voortzetting van de vroegere Vereniging voor Landaanwinning, komt zich eind mei in Middelburg oriënteren op de Oosterschel- deproblematiek. Voorlichting zullen verstrek ken ir. Spaangaren van de Deltadienst van rijkswater staat en drs. Saeijs, weten schappelijk medewerker van de afdeling milieu-onderzoek van rijkswaterstaat 's-Heer Arendskerke. Hel onderwerp waarop de voorlichtingsavond op 29 mei wordt toegespitst, is de stormvloedoaissondam, waar rijkswaterstaat sedert ongeveer een half jaar druk op- studeert. De aanvang van de bijeenkomst in de Middel burgse schouwburg is half acht. Aansluitend vindt vrij dagmorgen 30 mei een excur sie naar de Oostersehelde plaats. Het reisprogramma voorziet in een bustocht van het station Middelburg per bus naar Schouwen-Duiiveland en vandaar per boot naar de werk- eilanden. Ongeveer vier uur verwacht men terug in Mid delburg te zijn. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In liet na jaar zal de havencommissie van het Beneluxparlement een hezoek aan Zeeland brengen Met name worden hier dan bezocht Vlissingen-oost en Terncuzen. Deze havencom missie lieeft als voorzitter drs. Id.C. Verburg, directeur van het E.T.I. in Zeeland. In juni brengt de commissie een be zoek aan Gent Vooruitzichten voor woens dag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur: vrij zonnig en overwegend droog. Overdag iets lagere temperaturen. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor woensdag: aantal uren zon: 2 tot 9, min. temp.: omstreeks 5 graden, max. temp.:- omstreeks 14 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent. Kans op een geheel droog etmaal; 60 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 3 tot 14, min. temp.: om streeks 3 graden, max. temp.: omstreeks 13 graden. Kans op oen droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. hoogwater De waterhoogten van maan- dagmorgen, meegedeeld door Rijkswaterstaat: Konstanz 318 (plus 5), Rhamfelden 291 (plus 6). Plittersdorf 483 (min 19), Maxau 544 (min 28), Plochin- gen 190 (plus 4), Mannheim «8 (min 16), Steinbaoh 212 imin 20), Mainz 416 (min 18), Ringen 278 (min 20), Kaub «7 (min 27), Trier 402 (min 10), Koblenz 383 (min 28), Keulen 410 (min 27), Ruhrort 000 (min 24), Lobith 1239 (mm 4, Pannerdense kop 1199 (Win 4), Pannerdense kop 1199 IJselkop 1067 (plus 1), "Me IJsel 590 (plus 20), De venter 455 (plus 25). Kater- veer-Spooiderskiis 127 (plus 14), Monsin 5474 (min 6), borgharen 4068 (min 13), Bel- feld 1263 (plus 16), Grave be neden de Sluis 544 (plus 2). (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „In het algemeen gesproken zit de binnenlandvakantie in de lift. Het verblijf in eigen land tij dens de vakantie krijgt meer aandacht dan het lang gehad heeft Veel Nederlanders worden de lange trein-, bus- of autoreizen naar zuidelijke vakantiebestemmingen beu, evenals het feit dat men daar in het hoogseizoen nog bij elkaar op de (Nederlandse) lip zit". Dit zei gistermorgen provin ciaal V W-directeur Jo de' Regt, die dank zij de vorig jaar gestarte bemiddeliragcen- trale een goed overzicht heeft (Van een onzer verslaggevers HULST Vrijdag en zater dag zal Hulster gemeenschaps centrum Den Dullaert verza melpunt zijn van talrijke, veelal vanwege hun functie belangrijke personen uit Zuid west-Nederland en zélfs daar buiten. Dan houdt daar name lijk het district 160 (Zuid west-Nederland) van de inter nationale Rotary-beweging d® jaarlijkse districtsconferen tie Zaterdag staat deze twee daagse manifestatie in het te ken van de Westerschelde, haar -ontwikkeling en beteke nis. De heren A. Kinsbergen (gouverneur van de provincie Antwerpen), A- Kaland (lid van de gedeputeerde staten van Zeeland), en mr. J. van Aartsen (oud commissaris van de koningin) komen er dan tussen elf en een uur over diit onderwerp praten. Vrijdagmorgen omstreeks half elf komen de deelnemers in Zeeuwsch-Vlaanderen aan. Ze kunnen dan meteen mee doen met een sterrit door de streek. „Beleeft de eenvoud van de echte Zeeuw en waant u even in de klederdracht van Janna en Ko", zo luidt dan onder meer het motto. Da deelnemers zijn dan ook uitgenodigd in „wandelkos tuum" te verschijnen. „Wij houden het in Zeeuwsch- Vlaanderen eenvoudig", zo wordt iedereen in het pro- grammafold-ertj e op liet hart gedrukt. Voor de dames be sta-at zaterdagavond een be perkte mogelliikhedd tot ver kleden, voordat om acht uur de gezellige avond begint. „Fellowship bij borrel en Zeeuwse hap" zo wordt dit programma-onderdeel in woor den vervat. Fellowship zo wordt de deelnemers uitgelegd is de be- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De afde- Hn-» Zeeland van de Vereni ging van Nederlandse Ge meenten houdt haar algemene jaarvergadering op donderdag 15 mei in de schouwburg te Middelburg. De vergadering begint om 10.15 uur. Tijdens het huishoudelijke gedeelte komt een voorstel aan de orde om de contributie te verhegen tot twee cent per inwoner. Verder wordt voor gesteld de heer W. Oolsen, weuho» der van Sas van Gent, te benoemen als bestuurslid en de heer Haverhoek te herbe noemen. De Zeeuwse afdeling van d VNG zal worden ont vangen door B. en W. van Mid delburg op het stadhuis. In de middagbijeenkomst wordt een 'nleiding gehouden door mr. L.G. van Rijen, hoofddi recteur van de V.N.G. De heer Van Rei jen zal spreken over „gewestvorming in een nieuwe fase". reidiheid van- mensen van goe den wille om naar elkaar te luisteren, om elkaar beter te begrijpen en zo beter te kun nen dienen in en buiten de Rotary. „Blijf niet alleen in uw eigen clubje, schuif eens "an bij anderen, vooral bij de buitenlanders. Ook dat is Ro tary". Zo adviseren de organi sators de deelnemers- Speciale bussen rijden na de „Fellowship" van-af Den Dul laert naar de hotels tanigs de West-Zeeuwsehvlaia-mse kust, waar de deelnemers de nacht zullen doorbrengen. Andere programma-onderdelen van het tweedaagse evenement: broodjesmaaltiijd in de Braak man, Pannelover Rotary, uit reiking van het stipendium „Bestudering van onze toe komstige samenwerking", op gesteld door oud-gouverneur ir. J. Matthijssen en een wan deling naar de Hulster basi liek om daar een orgelconcert te beluisteren van Ariie Keij- zer De deelnemers worden vrij dagmiddag verwelkomd door gouverneur dr. G. Krol en burgemeester P. Molthoff van Hulst. Na de welkomstwoor den houdt de „representatieve president van de Rotarybewe- ging" C.D. Spencer uit Enge land een rede. Zaterdagmiddag om kwart voor vier wordt de conferentie officieel geslo ten. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De ge meentepolitie van Terneuzen heeft de laatste nachten een verscherpte controle uitgeoe fend op automobilisten. R. de K. uit Hontenisse bleek onder invloed te verkeren toen hij nabij de Middensluis te Ter- neuzen met zijn auto een lichtmast omver reed. Zowel de lichtmast als de auto liepen flinke schade op. Te Sluiskil stond G.B. uit die plaats met ziijn auto voor gesorteerd in de Baljuwstraat, om links de Rijksweg op te rijden, toen hij werd aangere den door de achterop komende autobestuurder A.R. uit Sas van Gent. Laatstgenoemde bleek eveneens onder invloed te verkeren. In de nacht van zondag op maandag werd de Tern-euzense automobilist P.K. op de Cbur- ohillllaan i-n zijm woonplaats aangehouden. B-ij controle bleek hij eveneens te veel al cohol te hebben gebruikt. Hij werd na verhoor heen gezon den. De Terneuzenaar J.C.B. en W.B. uit Oostburg kregen van de Terneuzense gemeentepoli tie een rijverbod opgelegd we gens alcoholgibruik. van de belangstelling voor Zeeland als vakantieland! „De centrale heeft zo'n 600 verhuurobjecten. De periode 5 juli tot 9 augustus zit vdl op enkele objecten na. Iets meer ruimte is beschikbaar op 9 au gustus en ook over het voor seizoen mogen we eigenlijk niet klagen Al met al een goed beeld, zeker als men be seft. dat het no-g maar half april is. De vraag komt in het -algemeen wat later los, maar het Slechte weer van vóriig jaar heeft toch erg weinig ne gatieve invloed gehad", aldu* de heer De Regt. Een ontwikkeling, die ook elders in de toeristische sector gemerkt wordt. „De belang stelling is goed te noemen. Vorig jaar hebben wij onze verhuurprijzen voor 1975 niet verhoogd. De oliecrisis was net achter de mg en het weer in 1974 was slecht. Maar juli en augustus 1975 zitten goed vol, wel is er nog ruimte ge noeg in ^Uni", aldus een ver. huurkantoor in C-adza-nd Biad. De woordvoerder van een verhuurkantoor n-alhij het Veerse Meer zei, dat de objec ten d-irect bij de zee in het seizoen allemaal al volgeboekt zijn. „Bij het Veerse Meer zijn nog huizen vrij, evenals on Zuid-Beveland". Bij de campings, waar wij navraag deden omtrent de sei zoenverwachtingen bleken nogan wat verschillen te zijn. De campings direct aan de Zeeuwse kusten hebben geen klagen. „Het gaat prima", al dus een oampinig-exploitant in Nieuw v! iet. „De seizoenplaat sen zijn bezet en reserverin gen voor het hoogseizoen zijn met meer te maken. Ook de verhuur loopt goed". „Het begint een beetje te lopen, hetzelfde als andere ja ren juli zit ver vol. maar in augustus en juni hebben wij nog plaats", aldus een exploi tant in Cadzand-Bad. „Het ziet er goed uit", zo zei een cam pinghouder in Koudekerke op Walcheren. De belangstelling, ook voor het ninksterweekeiri de, is erg goed te noemen. Tot eind augustus zitten we zo goed als vol, dan houden die Duitse vakanties op en zakt het in". Een camping-exploitant, die zijn bedrijf op een flink eind van de kust in West-Zeeuwseh Vlaanderen exploiteert, is minder optimistisch. „Bij ons en ook verschillende collega's ziet het er niet zo best uit. We hebben een erg slecht voorsei zoen gehad en in juni b.v. nog niets kunnen verhuren. De bouwvakvakantie zit vol, maar die kun je wel honderd keer volboeken. Wij moeten het hebben van de twijfelaars mensen die nu nog niet weten waar ze na-ar toe gaan. Als het een beetje mooi weer blijft, dan verwachten wij er nog wat van, ma-ar anders ziet het er voor ons toch somber uit", zo zei deze. (Van een onzer verslaggever®) VLISSINGEN Op vrijdag 25 aipri-1 bezoekt de politie- Inforimatiebus van het ministe rie van binnenlandse zaken Vlissingen. De bus komt te staan op het parkeerterrein a-am ,de Spuistraat. De politie- tn formatiebus is voor bezoe kers geopend van 10.30 tot 2-0.00 uuir. Naast het verschaf fen van informatie aan belang stellenden over de vele aspec ten van het politieberoep, heeft de informatiebus ook een wer- vingskarakter. Ro gwater Morgen, woensdag 23 april 1351™ °P Z°°m 120 Hansweert 0.38 en 13.16 terns -zen 0.05 en 12.44 V' gen1?11_ "fimeldinge 1.11 en 13.42 F VLAVUIZEN R005ENDAAL01630 - 41452 BREDA.01600-73350 ZUNDERt0j696-335I^J (Van onze correspondent) GOES De twee centrale veilingen van Zeeland veilen op het ogenblik wekelijks vele duizenden kilo's appelen van het ras Golden Delicious uit de koelhuizen en de afzet hiervan heeft een bijzonder gunstig verloop De grootste aanvoeren zijn nu voorbij. Degenen die nog fruit in voorraad hebben ontvangen hiervoor op dit moment beste prijzen en dat komt door de grote -.raag zowel voor de bin nenlandse markt als voor ex port. Op de binnenlandse markt is weinig concurrentie. Appe len van de nieuwe oogst van het zuidelijk schaars en duur. betrekikelijkschaars en duur. De appelen uit >de Nederlandse koelhuizen die thans wo-rden aangeboden zijn van een pri ma kwaliteit en lekkerder dan ze de laatste jaren waren. De lage temperaturen van deze tijd snelerv daa:-bii een belang rijke rol. Dit stimuleert de vraag in het binnenland, maar ook het buitenland heeft ont- deld dat de Nederlandse Gol den Delicious dit jaar best van kwaliteit is. Op het ogenblik doet zich de situatie voor dat er vanuit ons land veel Golden Delicious na-ar Frankrijk wordt verlaten. Alleen al van af de centrale veiling Kapelle- Terneuzen gin-g vorige week ruim 50 ton Golden Delicious naar Frankrijk. Verder is er ook export naar België en zijn Engeland en de Scandinavi sche landen en West-DuitsI-and (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Rond 70 mensen hebben daadwerkelijk belangstelling getoond voor een initiatief van de stichting Serviceflats in Oostburg om nabij he tGrote Gat een twee verdiepte""" nu- met daar in 51 wooneenheden met één slaapkamer en 22 wooneenhe den met twee slaapkamers te realiseren. De huurprijzen van deze flats bestemd voor bejaar den die nog niet in het bejaar dentehuis willen, maar het met die dagelijkse beslomme- li 1 (Van onze correspondent BRAAKMAN Na veer tien jaar jachtopziener te zijn geweest in het Braakman-ge bied, is de heer C. Riemslag per 1 m-ei benoemd als bewa ker van de Zeeuwsch-Vlaamse reservaten van Staatsbosbeheer Het gebied strekt zich uit de Braakman, Canisvliet te Sas van Gent, de Vlaamse Keek, nabij Nieuw Namen, de Put ting te Hengstdijk en enkele kleine gebieden in west (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De inwo ners van zes grensgemeenten in West-Vlaanderen en West- Zeeuwsch- Vlaanderen, name lijk Aardenburg, Maldegem, Moerkerke, St. Laurens, Mid delburg (België) en St. Mar- griete, komen op 7 augustus tegen elkaar uit in een zes kamp. Voor de organisatie van de wedstrijd, waarbij een grote wisselbèker is te verdienen, zorgt de gemeente St Lau rens. Met het voorbereiden van het evenement wordt op 10 mei begonnen. Bij wijze van start wordt op die datum namelijk een zesfcarrmhal in de parochiezaal van St. Lau- reins ge-houden. Tijdens het laatste twee- maandelii'ke contact van het „verbroederingscomité der grensgemeenten" is niet alleen gesproken over de organisatie van de zeskamp. Ook werden de mogelijkheden besproken om de smokkelroute officieel erkend te krijgen. aan de markt. Als gevolg van deze grote vraag zijn'de prij zen flink opgelopen. Op een voorverk-oopveiling var Gol den Delicio-us vrijdagmiddag ln Kapelle-Terneuzen werd voor de klasse 1 70-80 mm een prijs betaald van 93 cent per kg. en voor de klasse I 60-70 mm een prijs van 77 en een half cent per kg. De klasse II Golden Delicious in de maat 70-80 mm breed toen 86 cent per kg. Dat zijn prijzen die de teler in geen jaren heeft ge had. ringen wat gemakkelijker wil len hebben bedragen op basis van het huidige prijspeil respectievelijk f 575 en f 675 per maand. „Belangstellenden komen met name uit Zeeuwsch- Vlaanderen, maar ook hebben ons verzoeken om informatie bereikt uit o.m. de Randstad", aidius stichtings-seoretaresse, mevrouw S. J. van Dronke- laar. „Het betreft voorname lijk mensen, voor wie het ei gen huis te groot is, die niet zoveel zin meer in tuinieren hebben en bepaalde geringe service op prijs stellen. Koken (Van een onzer veriflaggevers) ZELZATE De actiegroep „Werkgroep Verkeer Land van Waas" is van mening dat de spoorlijn Brussel-Dendermon- de-Lokeren-Zelzate ook voor personenvervoer gebruikt moet kunnen worden. Zelzate heeft wel een spoorverbinding, maar die wordt alleen benut voor goederenvervoer. De actiegroep vindt het én- begrijpelijk van de Belgische spoorwergen, de N.M.B.S., dat men in de kanaalzone geen goederentreinen laat rijden. Een plan van spoorwegmensen zelf om een personentrein ze ven ritten per dag te laten maken tussen de zeeha-ven van Gent en Zelzate, is door de N.M.B.S. afgewezen. Met deze personentrein kunnen volgens de actiegroep dagelijks 3500 reizigers worden vervoerd. De huidige busverbindingen in de Belgische kanaalzone worden onvoldoende genoemd. Aange voerd wondt dat personenver voer tussen Lokeren en Zelza te maar één treinstel „kost" De actiegroep heeft over dit alles een brief gestuurd naar de N.M.B.S. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De uit Mariakerke (B) afkomstige bestuurder van een personen auto, A. van D. verleende op het kruispunt Rijksweg 61 en de Provinciale weg te Sas van Gent volgens de politie geen voorrang aan A.V. Uit Axel. Beide auto's liepen bij de daarop volgende botsing scha de op. b.v. moet men zielf doen, e% apartement heeft dian ook een eigen keuken". Verwacht wordt, diat binnen kort toestemming voor de bouw afkomt en dat eind dit najaar met de bouw wordt be gonnen. „Het is op een prach tige p-liaats geprojecteerd en bezwaren tegen de bouw zijn niet binnengekomen", aldus mevrouw Van Dronkelaar. Op 25 april hoüdt het stich tingsbestuur een hearing in hotel Du Commerce in Oost burg. Hierop zal o.m. burge meester A. Schipper zijn visie (Van een onzer verslaggevers) BRUGGE Bayer Rick- mann in Brugge gaat zo snel mogelijk de smeltovens van aardgas overschakelen op elec- triciteit. De fluor-uitstoot kan hierdoor met 98 procent wor den verminderd. Zoals bekend heeft het bedrijf Bayer Rick- mann in Brugge maandenlang in het middelpunt van de be langstelling bestaan omdat volgens actiegroepen deze fa briek een ongezonde hoeveel held fluor de lucht in zou bla zen. Met het omschakelen van de smeltovens is een bedrag van 70 milioen Belgische francs gemoeid, ofwel ongeveer vijf miljoen gulden. Als de om schakeling is voltooid, dan is eigenlijk een schoorsteen overbodig: Bij het electrisch smeltproces komen namelijk geen verbrandingsgassen meer vrij- In het kader vande strijd tegen met name de actiegroep „Tussen Haven en Polder" die vindt dat Bayer uit Brugge moet verdwijnen, doet de gla- zuurfahrtek enorm veel mnmte om aan te toner dat het be- •driif de vezondheid van de mensen, die -ond de fabriek wonen, niet in gevaar brengt Dageliiks wordt bii de mon ding van de 'cboorsteen geme ten wat aan fhior de lucht in gaaf. Dat wordt gea,q3T1 4oor insnecteurs van het ministerie van arbeid en tewerkstelling Aap de ingang van de fnbp'ek staat een r g n snuffnlkloV" waaroo bet publiek kan afle zen wat Bauer rfie rf-ne aan luebtgprnntreinTginw heeB „e- daan Ter ror^ed-dnrt U-oft. Baver een dpzpr -tngen een z.g.n fhior-fessipT penuhti- ceerd dat echter door de ac- tie°Tnen een .monrment van gehUnv-rUvi-'osg" wordt ge- r» Otov-n rj I""»,-» .o+iorrnnni-. rrt pvnan loton Rqy. er te zullen voortzetten. geven op het stichten van deze service-flat. Op de hearing zal moeten blijken hoe de belang stelling voor de serviceflat ligt, omdat men dan duidelijk de vraag hiernaar wil aanto nen. Van 14.00 tot 15.00 uur be staat gelegenheid de maquette en de diverse tekeningen van de serviceflat, ontwerpen dioor architectenbureau Rosenkramz b.v. te bekijken. Dit bureau verzorgt ook een toelichting op het ontwerp, terwijl een vertegenwoordiger van Stevin Ontwikkelingsmaatschappij de huren nader zal toeliohten. De hearing begint om 5.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op dins dag 29 a-pril zal het eerste exemplaar van het „Getijde- boek" van Joop Daim in ont vangst worden genomen door de heer H. M. Hefting, waar nemend hoofd van de afdeling kunstonderwijs van het minis terie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. De plechtigheid vindt plaats om 14.00 uur in de abdij te Mid delburg. Tijdens de bijeen komst zal een diashow worden gepresenteerd door Rob van Hoek ter nadere kennismaking met het werk van Joop Dam. Na afloop zal er een bezoek worden gebracht" aan de ten toonstelling „archeologisch project Oostersehelde" in het Zeeuws Museum e-n aan de tentoonstelling Getij ueboek" in het Zeeuws kunstenaarscen trum. (Van onze correspondent) HOEK Op het kruispunt provinciale we-g Biervliet - Terhole en de Koudepolderse- straat nabii Hoek, veranderde de autobestuurder J.A.R. uit Hoek plotseling van richting. Daardoor hotste een lid van de rijksverkeersnobtie, PG. uit Tem»-:"en. die met de motor achter de auto reed, er tegen san. '--vel d„ auto als de mot —orden flink bescha digd deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. C Riemslag. Zeeuwsch-Vlaanideren. Gedu rende de veertien jaar die de heer Riemslag als jachtopzie ner in de Braakman werkte hebben zeer vele Zeeuwscih- Vlamiitgen hem als een ware natuurliefhebber leren kennen. Dooa- zijn rondleidingen in het Braakman,gebied en door zijn lezingen met zijn dia's heeft hij in alle lagen van de bevol king de liefde tot de natuur wakker gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de vergadering van de Zeeuwse raad voor maatschappelijke dienstverlening op maandag 28 april komt een voorstel aan de orde voor een structuur en werkwijze van een Zeeuws provinciaal overlegorgaan voor de zwakzinnigenzorg. Op dezelfde vergadering wordt ook een nota besproken van een ad viescommissie inzake de oprichting van een provinciaal platform van instellingen voor algemeen maatschappelijk werk en/of ge zinsverzorging. Reeds voriig Jaar mei werd door een aiantal vertegenwoor digers uit de zwakzinnigen zorg in Zeeland in principe besloten een provinciaal over legorgaan zwakzinnigenzorg (P.O.Z.) op te richten. Een voorbereidingsgroep heeft nu een voorstel hiervoor aan geboden. Daarbij wordt uit drukkelijk aangegeven, dat het op te richten orgaan geen uitvoerende instantie is en dat het overlegorgaan geen in breuk bedoelt te maken op de huidige zelfstandigheid van de instellingen voor zwakzinni genzorg. Ails doel van het pro vinciaal overlegorgaan zwak zinnigenzorg wordt vermeld, te zorgen voor een optimaal succes van aiMie inspanningen in de zwakzinnigenzorg, een gezamenlijk doordenken en voorbereiden van het beleid zonder de onafhankelijkheid van de instellingen aan te tas ten, zorgen dat het gezamen lijke overleg zijn invloed doet geldein op de beleidsbepaling en beleidsuitvoering mede door het geven van adviezen aan de overheid. In het voorstel, dat de Zeeuwse raad voor maatschap pelijke dienstverlening gaat bespreken, worden ook enkele prioriteiten aangegeven voor het werk van de P.O.Z. onder meer het bevorderen van de onderlinge samenwerking met betrekking tot opvang, bege leiding, therapie en vrijetijds besteding. en het opstellen van selectienormen zodat elke ge handicapte de voor hem-haar optimale plaats kan krijgen. Inzake een provinciaal plat form voor instellingen van al gemeen maatschappelijk werk en-ol gezinsverzorging heeft de betreffende commissie een interimrapport" uitgebracht. De commissie wil namelijk baar ideeën toetsen alvorens met haar werk verder te gaan. De commissie wil het bedoelde provinciale platform de vorm geven van een sectie bij de Zeeuwse raad voor de maat schappelijke dienstverlening. De doelstelling van de nieuwe sectie zou moeten zijn: dienen als ontwikkelingsorgaam ten behoeve van een verdere uit bouw en verdieping van het maatschappelijk werk en de gezinsverzorging in Zeeland en het behartigen van de be langen van de instellingen, van het maatschappelijk werk en de gezinsverzorging in re latie onder meer tot andere gebieden van de maatschappe lijke dienstverlening en de to tale welzijnszorg. De commis sie is ook tot de slotsom geko men, dat voor deze nieuwe sectie een nieuwe staffunctio naris zal moeten worden aan gesteld.

de Stem | 1975 | | pagina 3