„Domme arbeiders zijn er niet meer'9 Eerste paal voor gemeentehuis Kruiningen eind mei de grond in STICHTING WERKNEMERS CONFECTIE WORDT DEZE WEEK OPGERICHT Vaste kracht voor Zeeuwse oorlogsslachtoffers weid NIEUWE CNV-BESTWRDER SYTZE JORRITSMA Vrijwilligers- centrale in Goes van start Bejaardenschieting in s'Heerenhoek ST.-PHILIPS- LAND WEER VOORAAN MEI KRÜISCOLIECTE Veel aanmeldingen voor Prinses Beatrixschool ZEEUWSC 1400 WEI Stimulering werk- gelegenheic in confecti Buislegging persleiding UGBLIK Schraal weer stad streelt H V V -Vlissm gen won visstrijd De Leeglopers Philippine Politierapport Goes GROTE VRAAG NAAR PEREN Goes 's-GravenpoIder NKV-Lewedorp huldigde zeven leden Kruiningse school in finale kookwedstrijd DINSDAG 11 MAART 1975 fV&iir %'fp; markten GOES, 10 maart Groen ten: per 'stuk: Kropsla 815, knolselderij met groen 9. Per kg: Aardappelen 9—10, groene sav. kool 1522, rode kool 4,8018, boerenkool 20, prei A 52—55, witlof I 190—210, II 95210, peen 22, uien 16, spi nazie 160170 (Van een onzer verslaggevers) GOES Sytze Jorritsma (42) is de opvolger van Henk Guichelaar als districtsbestuur der van de industriebond CNV in Zeeland en West-Brabant. De geboren en getogen Fries Jorritsma werkte sinds 1968 als districtbestuurder in Apeldoorn. Een taak die het hele Veluwegebied en de kop van Overijsel bestreek. (Van onze correspondent!. 's-HEERENHOEK Zondag hield de visclub De Leeglopers uit 's-Heerenhoek een wed strijd tegen de HVV-Vlissin- gen. In totaal namen er 104 vissers aan deel. Er 'werden 28 vissen onder de maat en 47 boven de maat gevangen. De beker werd ge wonnen door de HHV-Vlissin- gen met 1830 punten. De uit slag was verder als volgt: 1. P. Hoondert 730 punten. 2 G Brandt 610 pnt., 3 mevr. Goedhart 480 pnt., 4 G. Man- naart 430 pnt., 5 C. Slot 400 pnt., 6 J. v. d. Wart 385 pnt.. 7 J. Oelle 330 pnt., 8 Willemse 310 pnt., 9 L. Moison 305 pnt., 10 A. v. Damme 290 pnt.. 11 J. Gastel 290 pnt., 12 A. School meester 265 pnt., 13 J. PoJfliet 250 pnt., 14 F. Rijsdijk 230 pnt., 15 J. van Gearsdaale 220 pnt. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op 15 maart gaat in Goes een experiment van start met een Goese vrijwille- gerscentrale. Het experiment loopt tot eind juli van dit jaar. Een werkpoep, bestaande Uit afgevaardigden van het so ciaal centrum, de protestants maatschappelijke dienstverle ning, het ontmoetingscentrum ide Veste en de buurtvereni ging Goes-zuid, is reeds enige tijd bezig met het coördineren van ail het vrijwilligerswerk dat in de gemeente Goes plaats vindt. Vrpag daarbij vas, wat al deze instellingen deden en hoe ze dichter bij de bevol king gebracht konden wor den. De werkgroep denkt nu zo ver te zijn, dat de vrijwi^igers- centrale kan functioneren. De doelstellingen ervan zijn: het verlenen van hulp op vrijwil lige basis, coördinatie van reeds aanwezige vormen van professionele hulpverlening en coördinatie van het reeds be staande vrijwilligerswerk. De vrijwilligerscentrale Goes hieeft inmiddels een in ventarisatie gemaakt van wat er reeds gedaan werd. Dat bleken onder meer te zijn een boodschappendienst, een ver- voerscentrale en een bezoek dienst. Met de Goese vrijwilligers centrale kan contaot worden opgenomen middels mevr. Janssens van de protestants maatschappelijke dienstverle ning (04100-8420) op maan dag- en dinsdagmorgen tussen 8.30 en 10.00 uur en op de overige dagen met mevr. Neeve van het sociaal centrum even eens tussen 8.30 en 10.00 uur (01100-3930). De hiulp, die die- Goiese vrijwilligerscentrale verstrekt#, is kosteloos. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN Begin mei van dit jaar zal aan het Oude Plein in Kruiningen de eerste paal worden geslagen voor het gemeentehuis van Reimerswaal. Het nieuwe bestuurscentrum kan plaatsbieden aan een zeventigtal ambtenaren. presentatief moet zijn. Zo kan de raadszaal b.v. voor ver scheidene activiteiten worden gebruikt. Ook zijn zodanige voorzieningen getroffen, dat het gebouw voor gehandicap ten in rolstoel gemakkelijk toegankelijk zal zijn. Naast constructieve muren zal in de diverse werkruimten gebruik worden gemaakt van ver plaatsbare kaïstenwan-den. waardoor de ruimten naar be lieven kunnen worden inge deeld. Het gebouw, waarvoor (in clusief alles) bijna 4.5 miljoen gulden is uitgetrokken, zal onverwachte bouiwonderbro- kingen daargelaten, omstreeks september volgend jaar in ge bruik worden geribmen. Het ontwerp van het nieuwe gemeentehuis is van de sa menwerkende architectenbu reaus Rothuizen en 't Hooft uit Goes en C. J. Klap uit Waarde. De indeling van het gebouw is in samenspraak met het gemeentebestuur, de afde lingschefs en andere ambtena ren tot stand gekomen. Als gevo-lg van het enigszins glooi ende terrein is voor de vorm geving gekozen voor het z.g. spllit-level systeem. Dat wil zeggen dat het gebouw schijn baar twee bouwlagen telt. maar in feite vier verdiepin gen omvat. Bewust hebben op drachtgevers en ontwerpers gestreefd naar het verwezen lijken van een gemeentehuis, dat zowel functioneel als re- Bij de situering van het nieuwe gemeentehuis in Krui ningen is in grote mate reke ning gehouden met het karak ter van Kmimngen met zijn kromme straten en hoekige pleintjes.' Als bouwmateriaal zal vrij veel baksteen in com binatie met gestraald beton worden toegepast. Op het voorplein is een parkeeruimte voorzien voor ongeveer 60 au to's. MIDDELBURG (ANP) Waarschijnlijk zal nog deze week de akte van oprichting van de stichting Werknemers Confectie bij de notaris passe ren. De stichting is ingesteld door de minister van Sociale Zaken en heeft tot doel de werkgelegenheid in de confec- tie-industrie te bevorderen. Daarnaast helpt de stichting Werknemers, die door sluiting of inkrimping van het bedrijf werkloos dreigen te worden, passend werk te vinden, voor- Voorlichting Vanavond 11 maart houdt de oudersoom- missie van de r.k. basisschool te Philippine een voorlich tingsavond voor de ouders van 'die leerlingen van deze school over bet thema: „Wat voor soort onderwijs voor mijn kinid na het verliaiten van de basisschool"? Als sprekers voor deze avond zijn uitgeno digd die heer De Rijk, direc teur Nijverheidsschool te Sas van Gent en de heer Kerck- aert, conrektor, Zeldenrust- college te Terneuzen. De avond, die wordt gehouiden in de la gere school, begint om 19.30 uur. al diegenen, die moeilijk snel zijn in te schakelen. De stich ting kan voor h-oogsteps zes maanden ook zelf mensen in dienst nemen. Hoofdingenieur-directeur J. van der Gijp van de arbeids voorziening in Zeeland, die voorzitter wordt van de stich ting, verwacht in de toekomst nog meer ontslagen in de con- fectie-industrie. Volgens hem moet de nieuwe stichting daarom nauw samenwerken met de arbeidsbureaus en met de al bestaande stichting STRUCON van het ministerie van Economische Zaken. Deze signaleert de zwakke plekken in de oonfectie-industrie en bekijkt of een bedrijf nog le vensvatbaar is. Dat maakt het mogelijk, werknemers tijdig bij de stichting werknemers confectie in te schrij ven. Op basis van de gewone cao kan dan met behulp van de arbeidsbureaus binnen of bm- ten de bedrijfstak nieuw werk worden gezocht, voord-at spra ke is van feitelijke werkloos heid. In het bestuur van de stich ting hebben naast de heer Van der Gijp vertegenwoordigers van werkgevers- en werkne mersorganisaties en van de ministeries van Economische en Sociale Zaken zitting. „Ik probeer zo snel mogelijk een geschikte woning in Goes te vinden, want dat is voor een snelle inwerking nu een maal noodzakelijk", zegt de nieuwe CNV-industriebpncjs- m-an. Je kan wel zeggen dat Sytze Jorritsma in het professionele vakbondswerk een laatbloeier is. Toch stelde hij al van jongsaf daadwerkelijk belang stelling in de christelijke vak beweging. Als metaalbewerker volgde hij kadercursussen van de christelijke metaalbond en na die scholing verwisselde hii al gauw de freesbank voor het bureau op het CMBB-kantoor in Apeldoorn. Jorritsma: „Het werk op de fabriek schonk me niet meer de bevrediging om er door ge motiveerd te worden. Het vak bondswerk schenkt me heel wat meer persoonlijke voldoe ning". Als een van de belangrijkste maar ook moeilijkste taken van een bestuurder van een industriebond beschouwt Sytze Jorritsma het doorbreken van de onverschilligheid' van de meeste werknemers voor het werk van de vakorganisatie. „Dit duidelijke gebrek aan in teresse is een kwalijke zaak. Temeer omdat er eigenlijk geen domme arbeiders meer zijn zoals vroeger vaak werd beweerd. De werknemers zijn over het algemeen veel be wuster geworden van hun rechten. Juist daarom zou ik wensen dat zij veel intensie ver dan nu het geval is samen met de vakbonden meespreken en meedenken over de maat schappelijke veranderingen die aan de gang zijn. Het gaat immers vooral om de belangen van de werknemers zelf, om zaken als medezeggenschap en het aanvaarden van een stuk verantwoordelijkheid. Geluk kig is 'n groeiend aantal werk nemers er zich van bewust dat het tegenwoordig en in de toe komst niet in de eerste plaats gaat om de centen". Tn dit verband Hóópt Jorrits ma dan- ook dat er van werk nemerszijde veel belangstel ling zal worden getoond voor de binnenkort door de indus triebond CNV in Goes en Mid delburg te houden cursus over moderne arbeidsverhoudin gen. Over de problemen die wor den opgeroepen door de groei ende industrie in zijn nieuwe werkgebied zegt Sytze Jorrits ma: „Vanzelfsprekend moet bij de vestiging van een nieu we industrie of een fabriefcs- uitbreiding voorop staan dat de veiligheid en bescherming van de werknemers en de be volking voldoende gewaar borgd zijn. Als het een levens gevaarlijk bedrijf is kan het antwoord op de vraag of een dergelijke fabriek er moet ko men niet moeilijk zijn. Heel wat moeilijker is de afweging van de vraag of er gepleit moet worden voor werkgelegenheid voor ieder een of dat men moet leren leven met het bestaan van werkloosheid in onze samenle ving. Ook een discussie over dit actuele onderwerp is bin nen de vakorganisatie belang wekkend en zinvol". VLISSINGEN Doof Marine te Vlisslngen werd» het strand te Dishoek t sperboei uit de Tweede Wer.( oorlog gevonden. De ev- «ieven - o pruimingsdienst Culemborg werd schuwd. Deze identity, het oorlogstuig als zijnde m gevaarlijk soort mijn. Dee werd opgeblazen. GOES Het afgi weekend is ingebroken Ireneschool aan de Kaï. foeliestraat te Goes. Doer"; breken van een ruit ait daders binnengekomen.yj mist worden drie stopt, Ches MIDDELBURG Tjji, de afwezigheid van de f P., woonachtig in een woning op het Dampte;" Middelburg, is uit hun weggehaald een roodgoj damesarmband, een goj schakelarmband met mi;j, ren van de Eiffeltores. Keulse Dom, de Big-Be- een gouden tientje. Ve; wordt vermist een gouden- met twee briljantjes, een den damesring met grap een gouden ketting met gertje, een zilveren' kst met steen, een zilveren met steentjes, een goudkls dameshorloge en oranje ply oorbellen. Dit alles bij eju voor een bedrag van f l.iuj Waarschijnlijk is er g gemaakt van een valse omdat er geen sporen braak gevonden zijn. Wytze Jorritsma, de nieuwe districtsbestuurder van de industriebond CNV in Zeeland en West-Brabant. Vrouwengilde De af deling Goes vain het R.K. Vrouwengilde houdt op dón- derdag 13 maart een bijeen komst in de Prins van Oranje te Goes, aanvang 20.80 uur. Vertoond wordt de film „Del tawater". Daarna wordt er een inleiding gegeven over het onderwerp openbare wa- Het Goese r.k. Vrouwengilde opent het nieuwe fietsseizoen op 20 maart. KAPEiLLE Er is op het ogenblik een grote vraag naar peren. Via de Zeeuwse veilin gen worden er elke week gro te hoeveelheden Conferenoepe- ren uit de koelhuizen aangebo den. De afzet geeft geen enkel probleem. Goes-Krabbendijke had in, het begin van deze week een aanbod van ruim 100 ton van deze peren. Ka- pelle-Terneuzen veilde woens dag 40 ton Conference en vrij dag 70 ton. De peren worden' bijna alle maal gekocht voor de export waarbij Engeland op het ogen blik een zeer belangrijke af nemer is. Ook de Scandinavi sche landen en Frankrijk ko pen veel Zeeuwse peren. Door de zeer grote perenvoorraden aan het begin van dit jaar waren er wat zorgen over de afzet, maar dit blijkt geep problemen te geven. Vooral omdat elders in West Europa de voorraden kleiner zijn dan normaal. Op de voorverkoop veiling van 65 ton Conference- peren vrijdagmiddag in Kapel- Ie -Terneuzen werden de na volgende prijzen besteed: 1 65—70 86 ct. I 60—65 76-77 et. I 55-60 70 ct. II 45-55 mm 44- 45 ot. ('Van onze correspondent) s'-HEERENHOEK De heer A. van den Dries van De Vrije Schutters uit 's-Heeren hoek heeft de schieting voor bejaarden en invaliden, die bij de heer van Lier werd gehou den, gewonnen. De uitslag was eerste hoofdvogel M. Nijsten van Vrije-Sohutters uit 's-Heerenhoek; 2e hoofdvo gel J. Rijk van Zeelandia uit Ovezande; eerste zijvogel A.A. Geense van' Zorgvliet uit Elle- woutsdijk tweede zijvogel M. Nijsten van Vrye Schutters uit 's-Heerenhoek; derde zijvogel P. Rijk van Vios uit 's-Heer- enihoek; eerste kal Jeroen .Vet te van Concordia uit 's-Heer enhoek; tweede kal P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek derde kal A. v. Loo van Voor uitgang uit Kwadendamme; vierde zijvoigel Mevr. Steen- aert van Vooruitgang uit Kwa dendamme. In het geheel wer den zes van de tien hoge vo gels bij loting toegekend. Meeste kleine vogels A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwaden damme, negen vogels. (Van een onzer verslaggevers) ST.-PHILIPSLAND De gemeente St.-Philips- land is voor de negen tiende keer uit de bus gekomen als de Neder landse gemeente die ge middeld het meest heeft gegeven aan de in 1974 gehouden collecte van hef Nederlandse Rode Kruis. St.-Phiiipsland is ook voor de 22e keer in de provincie Zeeland de plaats waar gemiddeld het gulst is gegeven aan de Rode Kruis-collec- te. De landelijke en pro vinciale prijs van het Rode Kruis wordt op vrijdag 14 maart aan het bestuur van de afdeling St.-Philipsland uitge reikt door res. mr. E.T.M. Baron Van Voorst tot Voorst, de landelijk voorzitter van het Rode Kruis en mr, J.J. van der Weel, voorzitter van het Rode Kruis in Zee land. De bijeenkomst wordt om 19.30 uur ge houden in het dorpshuis tn St.-Philipsland. (Van onize oorrespondent) KRUININGEN Een groot aantal mensen heeft de huis houd- en nijverheidsschool ZLM Prinses Beatrixschool in Kruiningen bezocht tijdens de open dag, die in de school gehouden werd. De aanmel ding van meisjes, die nu nog in de zesde klas van de lagere school zitten, overtrof alle ver wachtingen. In gesprekken met de meisjes en ouders viel het de directrice, mej. H. Brouwers op, dat de plaatse lijk wat kleinere school in vertrouwde omgeving voor ve len belangrijk is. (Van eanenzer verslaggevers) KRUININGEN - Op donder- dag 13 maart otn 15.00 uur zal wethouder H. Comelisse van de gemeente Reimerswaal de eerste buis leggen voor de ri- oolpersleiding tussen Yerseke en Waarde. De buis zal gelegd worden langs de rijksweg 58 in Kruiningen ongeveer ter hoogte van de verkeerslichten nabij de weg naar de veerha ven. Na de officiële buisleg ging is er een ontvangst in de burgemeesterskamer van het gemeentehuis in Kruiningen. De Zeeuwse oorlogsslachtoffertjes in de Berghuyskazerne in Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het hoofdbestuur van de Bond van Nederlandse Militaire Oor logsslachtoffers is voornemens in diverse delen van het land een bureau met een vaste me dewerker op te richten ten behoeve van hulpverlening aan de leden. Dit vertelde za terdag hoofdbestuurslid C. de Jager op de jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de Bond van Nederlandse Mi litaire Oorlogsslachtoffers (BNMO) in de generaal-ma- joor Berghuyskazerne te Mid delburg. De heer De Jager wees er op, dat het vaak gebeurt dat leden op stel en sprong hulp nodig hebben. Voorzitter P. Paree van de afdeling Zeeland had eerder al deze problema tiek aangeroerd. Eén van de belangrijkste taken van het bestuur was, zo zei hij, de leden regelmatig te bezoeken. Maar de nodige tijd hiertoe ontbrak. Daarom had de Zeeuwse afdeling zich al eer der bezig gehouden met de mogelijkheid om een vaste kracht aan te trekken. Hoofd bestuurslid De Jager deed de suggestie aan de Zeeuwse af deling eens uit te kijken naar een persoon, die reeds gepen sioneerd was of op het punt stond gepensioneerd te worden bij een sociale dienst. De Zeeuwse jaarvergadering zaterdag in Middelburg werd door zo'n 100 leden bezocht. De afdeling telt momenteel 125 leden militaire oorlogs slachtoffers en 52 leden oor logsweduwen. Er werden za terdag onderscheidingen uitge reikt aan de heer C. Adriaanse uit St. Laurens (10 jaar lid) en mevr. J. van de Est-Mi- chielsen uit Terneuzen en mevr. Ester-Van de Vrie uit Viissingen (beiden 25 jaar lid). Bazar De bazar, die de kerkeraad Goes-zuid van de Nederlands hervormde kerk vrijdag en zaterdag hield in de Hoogte in Goes-zuid, vorm de het sluitsituk van een aantal acties ten bate van een nieuw pijporgel in de Hoogte. De bazar heeft het afgelopen weekeinde 4494,50 opge bracht. Daarbij kwam nog de opbrengst van de verloting van 3413,-. Hiermee heeft de bevolking van Goes-Zuid het ontbrekende bedrag van 10.000 gulden voor het nieuwe pijp orgel in de Hoogte zo goed als bijeengebracht. Volgens de heer Van Hout, één der organisatoren, kan het nieuwe pijporgel binnen één tot twee maanden wellióht in gebruik worden genomen. Ik weet ook wel, dat het mijn vak is om over televisie te schrijven, de naam Terug blik zegt het al, maar er zijn soms van die radioprogram ma's, die meer publiciteit ver dienen dan ze krijgen. Gister middag zond de NOS een ra dio-documentaire uit over de ziekte reuma. Met de eerste zin van de commentaarstem werd de uitzending meteen getypeerd: „Je moet ermee le ren leven, maar het valt om de dooie dood niet mee". Spe cialisten kwamen voor de microfoon, maar ook lijders die vertelden over de psychi sche gevolgen en hun moei lijkheden om zich aan te pas sen. Om drie redenen pleit ik voor tv-uitzenddng van derge lijke documentaires: bij radio ontbreekt het visuele, zodat de uitleg van fysiotherapeutische oefeningen en beschreven ge bruiksvoorwerpen min of meer de mist ingingen, radio heeft een kleinere bereikbaar heid dan tv en bovendien werd het op een onmogelijke tijd uitgezonden. Het is triest te constateren, d'at zo- een documentaire radio werk blijft, temeer daar op de maandagavond de ene Ameri kaanse serie na de andere over het scherm raast. In „Hoogtepunten uit de kliniek" ginz het om misvormingen, die via plastische chirurgie behandeld worden. Wat het doe! van dit soort uitzendin gen is, weet ik niet. Als het erom gaat publiekelijk te la ten zien hoeveel men is gevor derd in een bepaalde tak van de medische wetenschap, dan valt er niets op aan te mer ken. De gewone leek kan slechts uitroepen: tjonge, tjon- Afsluiting straat verband roet herbestaftj werkzaamheden zal het deelte van de Poelvoorde: gelegen tussen de Fortran straat en de Burg. Jaw I straat tot ongeveer 26 ma afgesloten rijn voor alle keer in beide richtingen. (Van een onzer verslag LEWEDORP Tijdens e goed bezochte vergada heeft de afdeling Lewei van het NKV onlangs era i vental leden gehiuMfijgd. Dei den werden in de bloemelj1 gezet en onderscheiden re wege hun 25-jarig, 40-jarig e 50-jarig lidmaatschap van i afdeling. Aan de heren J. ïe meulen, J. Grim, P. Kaas e C. de Jonge werd de zilvere speld uitgereikt voor hun jarig lidmaatschap. De heer(| Steenbakker kreeg de voor rijn 40-jarig lidma en voor hun 50-jarig lid: sohap werden met de g< speld onderscheiden de leid C. Vermeulen en Jac. Tr«j De laatste drie gehuldigld hebben de afdeling hun dit) sten bewezen door het beï den van bestuursfuncties. I gehuldigde kregen van de f deling een rokertje aanj den en voor hun echtgenote waren er bloemen. Op die 'tl gadering werd verder nogtd lezing gehouden door speeteur v.d Velde van i centrale volksbank. Het eiële gedeelte werd besli door pastoor Clement en i NKV-voorritter. ge wat knap allemaal, i' niet. Behalve dit verdient tweede verhaal uit de gesel, denis van jubilerend AmsieJ dam aandacht. Zoals iedere weet, viert Amsterdam f* dat tot uiting komt in culturele festiviteiten, de i, leg van de metro en ook A blijft niet achter. Een tonet| stuk onder regie van John'f Rest met o.a. Ton van Duin ven, die heel wat meer I dan imitaties van een poepchinees en prins I flard, Josine van Dalsiffl haar rol als Anna Persijnj even iets anders dan de f bruikelijke rollen van ziek bij voorkeur gestuurde metó en als ze niet onbenul!'j MMS-liedjes zingt met tril'* de neusvleugels, is ze heel J centabel. Meer dan dat want gisteravond was er *L kleine glansrol voor haar rtl gelegd. Fouten, die in de Dvnai#! der Kleine Luyden werden Pi maakt waren hierin vern*| den. De auteurs spraken een nauwelijks te volP. brabbel middeI-Nederlan:| maar gewoon 20e eeuws H' lands. Het hoogdravend reto sche, waarin je snel verf met dit soort onderwerp! was eelukkig nergens te k| kennen. De verdienste 'Ij teks'sehrWver Kees HoliertJ*! mag niet onvermeld blijfl hii bad een scenario gescjjl ven met vlotte dialogen, rv.l het haast niet mis kon ga®"'I Anderhalf uur toneel van S^l te klasse, of zoals tante W'm zou zeggen: „Fei realistisch*1 toch mooi". JOHAN DIEPSTRATEN DINSDAG 11 MAART isl f Arb (Van een onzer verslaggever MIDDELBURG Zeer 1 nenkort gaat in Den Haag stichting van start die tot d heeft de werkgelegenheid de confectieindustrie te bev deren. De stichting zal in nam samenwerking met de we: nemers trachten werknemt uit de confectiebedrijven werkloos zijn geworden ontslagen dreigen te word weer in 'de confectiesector te schakelen. De stichting nauwe betrekkingen ond<- houden met de stichting stri turering confectie-indust (Strucon), die in het leven geroepen door het ministei van Economische Zaken. J stichting Strucon zal zich ro name bezig houden met h onderzoek naar de lokale beidsmarktsituatie van de co fectie-industrie. De stichting bevordering en instandhoudii van de werkgelegenheid in confectie-industrie heeft e voorzitter de heer J. van d Gijp, hoofdmspecte-ur-direi tear van de arbeidsvoorrienii in de pirovincie Zeeland. (Van onze correspondent»' KRUININGEN Leerlin gen van vijf huishoudschole zullen 26 maart in Amsterdar uitkomen in de finale van et door de Internationale Hui; houdlbeurs en Conimex uLtgc schreven wedstrijd in het me ken van recepten voor ee eenvoudige rijsttafelmaaltijc bestaande uit: rijst, een groer tegerecht (sajoer) en ee vleesgerecht. In deze einc strijd wist zich o.a. te plaatse: de Huishoudschool Prinses Be atirix te Kruiningen Vooruitzichten voor woens dag en donderdag opgestel door het KNMI op maanda om 18.00 uur. Droog en schraa weer. Plaatselijk lichte vors In de nacht. Weersvooruitöefhten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor woensdag: Aanta. órón zon: 1 tót 7. Min. temp: omstreeks 1 graad, max. temp.: omstreeks 7 graden kans od een drogie periode var minstens 12 uur: 95 procent kans op een geheel droog et maal: 80 procent. Voor donderdag: Aantal óren zon: 1 tot 7. Min. temp: omstreeks 1 graad, max, tamp.: omstreeks 7 graden, kans op een droge periode var mmstens 12 uur: 95 procent, kans op een geheel droog et- maai: 90 procent. waterstanden DEN HAAG De water hoogten van maandagmorgen, meegedeeld door rijkswater staat: Konstanz 281 onveran- derd. Rheinfelden 194 plus 1, Phttersdorf 328 plus 3, Maxau Plus 6, Plochingen 147 - ft Mannheim 209 -8, Steinbach pl.5, Mainz 246 onveran- Bingen 125 pl.l, Kaub io °nveranderd. Trier 308 - to, Koblenz 195 -7, Keulen 160 a-lot "1 315 pi. 6, Lobith -6, Pannerdense Kop 908 -4, Nijmegen 737 -4, XJsselkop 853 •f, Eefde IJssel 416 -20, De- .n'er. 296 -12, Katerveer spool- ?nns 54 onveranderd, Mon- Poif i i "34, Borgharen 3990 -10, 5,>4 pi IQ82 9' ve kneden hoogwater Morgen, woensdag 12 maart. Bergen op Zoom 3.46 Hansweert 2.50 en 15.18 terneuzen 2.10 en 14.38 .meldinge 3.37 en 15.56. viissingen 1.43 en 14.05 en

de Stem | 1975 | | pagina 2