twee zusters van het h. hart Vijftig jaar in klooster m HM M De Stem/De Vrlfe Zeeuw Te huur aan de groenrand van Breda 3- en 4 kamerflats Groengordel voor mosselbanken Motie tegen inspectrice niet ingetrokken Iren" axil Snippers uit raad Terneuzen Voorzichtige woningbouw Terneuzen kaartte na over collecte Open dag buurthuis HL-vergade- ring in Sluiskil ZATERDAG ZONDAG stad ersoneel gevraagd Maatschappelijke dienstverlening huwelijken J)NIELAAN 275, BREDA fl 600 -56242 diversen by w. BLOMMAERT /EZEL België GEWOON Nieuw-Namen WEDGWOOD De Vos Eggermont B.V. in zeeland zaterdag 1 februari 1975 '.00 uur. 19.00 uur. gen eit. )9 - 3231696235 I Te koop nieuwe en gebruik caravans o.a. Astral en Kip CARAVANBEDR. LANSE Lapdijk 10, Moerdijk, 01683-348. caravans Opruiming inruil vanaf f 75 Opruiming caravanonderde alles met 10% korting. Nieu caravans voor oude prijz Koenen Caravans, Zuidwe Singel 26 of' Camping Kle Melanen (zie richtingaanwij op veilingterrein), Bergen Zoom. Tel. 01640-37445 186063. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Maandag hopen de zusters Albertine Venhoven en Georgine Meert uit Sluiskil hun vijftigjarig kloosterjubileum te vieren. Op die dag is het precies vftftig jaar geleden, dat de beide zusters toetraden tot de orde van de Zusters van het H. Hart. In de middag wordt in de kloosterzaal van het bij het Sint Liduinaziekenhuis behorende klooster een receptie gegeven van de heugelijke feit. Zuster Albertine wend 70 Jaar geleden geboren in het Overrijselse Meohelen. Op 3 februari 1925 trad zij in Moer dijk tot genoemde orde toe. In het Ign-atiusziekenuis te Breda zij daarna de verpleeg- mg, waarvan zij het behaalde. In 1935 kwam zuster Albertine naar het St. Liduinariekenhuis in Sluiskil. Zij heeft eigenlijk een dubbel jubileum te vieren, omdat zij veertig jaar in dl is. Tot augustus 1973 zij in de verpleging ge* A/ERKEND KOK J ynrrrpn ■35657. Stationsplein 9, RooseM UaaL L ii\JL gvll GEZOCHT betrouwbare manter vla 1 soonlijke huwelijksbemlddelij Iratis boekje EUROPA telefoon 02510-23720. SERIEUZE NETTE HEER i.b. auto, leeft. 50 jaar wenst cof «tact m. repr. j. vrouw, wc'Vu'. of gescheiden dame met got ontwikkeling en karakter, tijd 40-50 jr woonachtig. Zeeland of W.-Brabant om jij i relatie op te bouwen (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De drie colleges van B. en W. van Aardenburg Oostburg en Sluis zijn uiterst bezorgd over de kostenontwik- keling van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening; In West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Uit mededelingen van mr. H.P.L. van den Beid, gedaan in de laatste raadsvergadering; n Sluis bleek dat de begro ting 1975 ongeveer een half miljoen gulden hoger was dan de rekening 1973 aangeeft. De drie colleges zullen zich per brief wenden tot het bestuur van de stichting teneinde een sprek te kunnen bewerk stelligen. Doel van dit gesprek is wegen te vinden om de nit dr pan gestegen kosten te, kunnen terugdringen. I VLAMVERZINKEN lantaarnpalen, t.v.-masten>| n cabine van 10 m s halen! Parallelweg 13, BW n naar de heer Vaane. 'SCHAP ideren voor de verkoop hermingmiddelen bestemd voj ureau van dit blad. Kleurenschieting zaterdag I februari bij 1 P. VAN DIJK Hengstdijk. Aanvang uur. Schieting zaterdag 1 *ebruJj m JAC DE WAAL fdoosterzande. Aanvang uur. Koningsschleting zondag 1 bruari CAFé „CENTRAAL Zulddorpe. Alleen voor den „Willem TeU". Aan» 14.30 uur. Schieting zaterdag 1 feb*tf CAFé „CENTRAAL Zuiddorpe. Inleg f 5,35, f 5,00 gratis f 21.00. Aan 14.30 uur.- Schieting zaterdag 1 febrU' Hulst. Begin 15.00 uur. Bel 01140-4481 INKOOP I inboedels, oud porselein, werk, antiek. Bontehond 1 25. Hulst. CARNAVALSSCHIETIN Voorlopig bericht. - maandag 10 en dinsdag februari bij W. Blorontf* Hulst. (Van een onzer verslaggevers) TERN'EUZEN Een motie jan de VVD- en GPV-fracties de Terneuzense gemeente- ad om een eerder door deze ad aangenomen motie van keuring tegen de in het openhaar geuite kritiek van «nerwijsinspectrice drs. W. P. Bouwman in te trekken, is1 door de raad verworpen. De heer W. de Zeeuw (VVD) die de motie indiende, "oerde aan dat na een gesprek de inspectrice hem was gebleken dat haar kritiek niet onrechte was geweest, 't tij zei schaadde het on- tijs niet, maar werkte ver- erend", zei de heer De «euw nu. Destijds had hij °°k gestemd voor de motie van afkeuring. Nu hij van in- was veranderd was hij mening dat deze motie moest worden ingetrok- I, Vreemd vond hij het jyerigens dat de motie van «keuring door B. en W. niet SJ» de inspectrice was doorge- Seven. Burgemeester Aschoff ont: ®™de het de raad de vroege- motie in te trekken. „Ik J™ zelf ook met de inspectri- Scspmken. Ook wij streven normale verhoudingen i» r inspectrice. We hopen verband weldra een ge- met het hele college van en W en de inspectrice te hebben. We willen op liat ■tiet 20 km van Breda gesprek wachten. Het is verstandig dat nu al te j™n doorkruisen", aldus de I ^meester. Die vond het 'tnier diat de kwestie nu ui?. wene opgerakeld. „Ik zie vsil f h<,e <3*>or inkveVdken soli m°tie het komende ee- ™k kan worden doorkruist", de reactie van de heer De SS™. Behalve WD - en «-fracties vonden de ande- h,,Iracties het net als de Jfwoorzitter beter af te khten of in het komende iriÜ»15]! ®- oo TV- e" de inspee ®Lkaar zullen vinden. werkt. Vele jaren laing was zij assistente van de internist dr DorrepaaL De in Sluiskil geboren zus ter Georgnine, 72, trad tege- lijk met zuster Albertine in Moerdijk tot de orde toe. In Breda volgde zij aan de huis houdschool een opleiding lera res koken-voedinigsleer. Daar na keerde rij terug in het klooster te Moerdijk, waar zij enige tijd de zorg voor het rectoraat had. Tussen 1936 en 1951 was zuster Georgine overste in Dalfsen, Noord- scharwoude, Halsteren en Til burg. In 1951 kwam zij in het ziekenhuis in Sluiskil werken. Zij bouwde er de dieetkeuken op, en gaf er meer dan twaalf jaar leiding aan. Tussen 1903 en 1973 was zuster Georgine overste in Warmer. In mei 1973 keerde zij terug naar haar geboorteplaats om van haar oude dag te genieten. Het is niet verwonderlijk dat de beide zusters nogal verknocht zijn aan het St. Li duinaziekenhuis. Over de be richten dat het ziekenhuis zou moeten verdwijnen zegt zuster Albertine: „We hopen, dat die berichten niet waar zijn. We hebben aan de opbouw meege werkt En wanneer dat dan zou verdwijnen, diam is dat wel erg". De twee zusters verklaren in dankbaarheid terug te zien op de vijftig jaren kloosterle ven, die nu achter hen liggen. Zuster Georgine: „We hebben altijd hard mogen werken voor andere mensen. Daar zijn we dankbaar voor. Want waar is een mensenleven anders voor"? Voor hen beiden anders dat dienstbaar zijn aan andere mensen ook de reden om in het klooster te gaan. Waarbij zuster Georgine nog aantekent, dat het ook wel „een eer voor de familie" was. Sedert 1968 dragen de beide zusters hun kloosterkleed niet meer. Zij voelen zich happy in hun burgerkleren en zien het als_ een teken van de grotere vrijheid, die kloosterlingen vandaag de dag genieten. Zij vinden dat een goede zaak. Zuster Georgine„Vroeger werd er bepaald waar je moest wonen, hoe de inrich ting _was en al dat soort zaken. Nu is er veel meer inspraak". Zuster Albertine: „Doordat je Wij al die zaken meebeslist, fcrijg je ook meer verantwoor delijkheidegevoel". Tenslotte heeft de afschaf fing van het kloosterkleed er ook voor een deel toe bijge dragen, dat men religieuzen als gewone mensen is gaan be schouwen. Zuster Georgine daarover „Vroeger waren zus ters eigelijk niet van de-ze we reld. Ze hadden iets bovenna tuurlijks. Als kind heb ik bij voorbeeld altijd gedacht, dat zusters niet naar de w.c. hoef den. Dat denken klinderen te genwoordig niet meer"...., z< ze lachend. Wie de zusters wil felicite ren met hun gouden jubileum, kan maandagmiddag in de kloosterzaal terecht. Tussen 16 en 17.30 uur nemen de zusters de gelukwensen in ontvangst. In het klooster zal het feest over enkele weken gevierd worden. (Van een onzer verslaggevers) De heer H. de Jonge was van mening dat b. en w. van Terneuzen het besluit om tij dens recepties alleen alcohol vrije dranken te presenteren, moeten herzien. „Ook het pro vinciaal bestuur zegt dat de mensen zelf verantwoordelijk zijn voor wat ze drinken", zei hij. Hij kreeg van b. en w. de toezegging dat ze de zaak nog- eens zullen bekijken. Wethouder P. Hiuijbrecht heeft de raad een nota beloofd over de rol, die b. en w. hebben gespeeld hij de ver loop van de 328 leegstaande flats in de Katspolder. De transactie gaat overigens tus sen de woningbouwvereniging en de koper. Momenteel stel len notarissen de transportac tie in verband met deze ver koop samen. De raad besloot het aan bod van het rijk te aanvaar den om een mobiele schuim- werper voor bluswerkzaamhe den op het Kanaal van Gent naar Terneuzen op rijkskosten aan te schaffen. D heer H. Wijnja van de WD was er voor. Hij hoopte echteT dat andere instanties evenveel oog zullen hebben voor de proble men, die het vervoer van ge vaarlijke stoffen ook elders oplevert. In dit verband doel de hij onder meer op de Wes- terschelde. —Mevrouw M. Doppeigiert- Thiel zei ook blij te zijn met het cadeautje van het rijk, maar vroeg ridh wel af of het de gemeente misschien toch niet geld gaat kosten. „Rijks waterstaat wil maximaal een bedrag van ƒ100.900 uitgeven, de brandweercommandant denkt dat de apparatuur ƒ175.000, zoniet twee ton gaat kosten, er staat in de overeen komst dat de gemeente Ter neuzen de apparatuur gaat aan schaffen en betekent dat dan ook dat de gemeente het ver schil tussen die ton en de aamfcoopsprijs zal moeten bij leggen"? was haar vraag. Bur gemeester Aschoff stelde haar gerust met de mededeling dat het rijk alles betaalt. Op een vraag van de heer J. Hame- link (P.v.d.A.) deelde hij mee dat het personeel, dat straks met de apparatuur moet omgaan geïnstrueerd wordt. Carnavalsbal In zaal Thffiemam wordt vanavond een carnavalsbal gehouden. De op brengst is bestemd boor de voetbalvereniging Hulsterloo. De organisatie gebeurt in sa menwerking met de carnavals vereniging De Mollen. Het fes tijn begint om halfnegen. De muziek wordt verzorgd door het orkest Otjeng uit Sint- Jansteen. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 3558, b.g.g. 2209 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Om wat meer bekendheid te geven aan het buurt- en clubhuiswerk houdt het buurthuis „De Bol ster" aan de Kastanjelaan in Terneuzen, vandaag, zaterdag en morgen enkele open da gen. Tijdens de twee dagen zijn ook een aantal activiteiten gepland, zoals binigo, en een grabbelton. Voor zondag staat de vertoning van „Spartacus", een avonturenfilm op het pro gramma. Gedurende de opendagen loopt er in het buurthuis even eens, een tentoonstelling van allerlei handvaardigheidspro- djukten. Verder is er nog een informatiestand over het werk van het buurthuis en van de Centrale Stichting. De ope ningstijden zijn vandaag van 10-22 uur en morgen, zondag van 14-17 uur. (ADVERTENTIE) (Van onze cörresponden) SLUISKIL De afdeling Sluiskil van Herwonnen Le venskracht hield de afgelopen week jaar jaarvergadering in café Dallinga te Sluiskil. In zijn openingswoord herinnerde voorzitter A. Buying de leden eraan dat de „Blaauwe Wim pel" in Zeeland, een onder scheiding voor een bepaalde hoeveelheid verkochte loten nog steeds in handen van de afdeling Sluiskil is. Verder bedankte hij de leden voor het vele werk dat ze in 1974 ver zetten. „Herwonnen Levenskracht'' te Sluiskil is van plan om binnenkort een binigo-avond voor de leden op touiw te zet ten. Ook is er propagandisten- avond in het verschiet. Over een mogelijk reisje bestaat nog geen zekerheid. De afdeling heeft nu in to taal 425 donateurs. Na het agendagedeelte te hebben af gewerkt hield de heer A. Vos, afdelingsbestuurder uit West- diorpe een inleiding over het onderwerp „De inhoud van het woord welzijn". Men vroeg van de aanwezigen medewer king om van bet NKV, waar van Herwonnen Levenskracht een onderdeel is, zoveel moge lijk een „Welzijnsbond te ma ken. Aan de buitenkant van Breda in de wijk Ypelaar. Tegen het Mastbos en Ulvenhoutse bossen aan, via snelwegen in een wip waar ook in Nederland. En natuurlijk ook dichtbij België. De 3 kamerflats bestaan uit 81 m2 woonruimte exclusief berging, de 4 kamerflats 93 m2. De badkamer is voorzien van ligbad, douche en wastafel. De keuken wordt van warm water voorzien d.m.v.eenelektra boiler. 3 kamerflats vanaf f 400,- p.m., 4 kamerflats vanaf f 450,- p.m., garages f 50,- p.m. (deze prijzen incl. sérvicekosten). Inlichtingen: Jacobus Recourt bv N.Z. Voorburgwal 298 Amsterdam Tel. 020-249527 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met het vaststellen van het bestem mingsplan Nieuw Neuzenpol- der 2 heeft de gemeenteraad van Terneuzen formeel de in poldering van de Mosselban ken ten behoeve van de uit breiding van Dow Chemical mogelijk gemaakt. Slechts één raadslid, namelijk H. Mager- mans (P.P.R.) stemde tegen het betreffende voorstel. De andere raadsleden hadden niet zoveel moeite als hij met de gedachte dat de Mosselbanken gaan verdwijnen. Dat door de inpoldering meer werkgele genheid ontstaat, woog voor hen zwaarder dan het verlies van het natuurgebied. Dit verlies was ook voor B. en W. een moeilijk te verteren zaak, zo liet wethouder drs. R. Barbé weten. Toch is uiteinde lijk gekozen voor industriële ontwikkeling. „Niet vanwege verhoging van particuliere consumptie, maar ter verster king van de werkgelegen heid", aldus wethouder Barbé. Volgens hem zal de uitbrei ding van Dow Chemical wei nig stankoverlast voor de be volking van Terneuzen opleve- ten. „Ook nu heeft men wei nig last van het bedrijf en bovendien neemt Dow intern heel wat maatregelen om overlast zoveel mogelijk te be perken", voerde de wethouder aian Hij deelde de raadsleden mee dat rond het nieuwe in dustrieterrein een forse groen gordel zal worden aangelegd. Die groengordel wordt in het bestek opgenomen. Net als diverse raadsleden vond ook drs. Barbé het heel wat dat het nieuwe indus trieterrein tot zeven meter bo ven NAP wordt opgehoogd. Hij deelde mee dat Dow aan het bekijken is of enkele de len van het terrein - en dan met name de plaatsen waar de fabrieksinstallaties komen niet wat lager kunnen worden, zodat daarmee een extra waarborg voor het voorkomen van geluidshinder wordt ge schapen. Uitvoeren van dit, plan betekent dat Dow op ei gen terrein ongeveer anderhalf miljoen kulbiefce meter grond zal moeten verzetten. Wethouder Barbé ging nog in op op merkingen van de heer Magermans dat bezwaren tegen de inpoldering van de Mosselbanken zouden worden genegeerd. „We negeren de bezwaren niet. De waarde van de Mosselbanken is zeer groot. We vinden het jammer dat dit moet gebeuren, maar het is tevens onvermijdelijk. We hebben de bezwaren gewogen en gezien andere belangen een andere keuze gemaakt. Ove rigens liggen er bij de Kroon nog altijd 5500 bezwaren en ook de Kroon zal die bezwa ren tegen de andere belangen, die ermee zijn gemoeid, afwe gen", aldus de heer Barbé. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Terneuzen gaat het wat betreft de wo ningbouw duidelijk voorzichti ger aandoen. Dit blijkt uit het aantal woningen dat het afge lopen jaar binnen deze ge meente gebouwd is. In een cijferbijlage van de nieuw jaarstoespraak van burgemees ter J. Aschoff, staat te lezen dat de gemeente verwacht dat er in 1974 260 woningen ge reed gekomen rijn. In 1973 waren dat er 708. Het bevolkingsaantal van die gemeente Terneuzen bedraagt op het ogenblik 33.229. Dat wiU zeggen dat Terneuzen er het afgelopen jaar 258 nieuwe inwoners heeft bij gekregen. Het aantal aanrijdingen bin nen de gemeente is in 1974 ook aanzienlijk teruggelopen. Het aantal was in 1974 548 tegen 578 in 1973. Het aantal doden in het verkeer liep te rug van 11 naar 7. De openba re bibliotheek van Terneuzen Dlijkt steeds meer in trek te komen. Het voorbije jaar kreeg de bibliotheek er dui zend leden bij zodat het le denbestand nu ongeveer 7.000 bedraagt. Het aantal uitlenin gen steeg in 1974 met ruim 55.000. Gisteren werd ook het jaar verslag van de dienst openba re werken van de gemeente Terneuzen gepubliceerd. Hier uit blijlkt ondermeer dat de herstelwerkzaamheden aan de Axelsestraat in Terneuzen en aan de Terneuzeosestoaat in Zaamslag vrijwel voor niets rijn geweest. De oorzaak is volgens openbare werken de grote verkeersbelasting van de beide straten. Positief punt hierhij is dat de verkeersbe lasting van de Axelsestraat met zo'n vier vijfduizend voertuigen per etmaal is afge nomen door de aanleg van de nieuwe rondweg, onlangs ge doopt tot Scheldéboulevard. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeen teraad van Terneuzen heeft nagekaart over de ook in Ter neuzen gehouden Portugal-col lecte. SGP, GPV, VVD en CDA toonden zich in meer of mindere mate niet gelukkig met het feit dat B. en W. toestemming hadden gegeven voor deze collecte. „Uit de schamele opbrengst in Terneuzen is ook wel ge bleken dat de bevolking van Terneuzen de collecte afwijst," zei mevrouw M. Coster-De Krijger (WD) „Ik wil het college geen ernstig verwijt maken, maar de naam van de collecte was misleidend", zei drs. J. Hamelink (CDA). „Het ging om een politieke partij. Als de collecte bedoeld was geweest voor communis ten, dan had je jullie eens moeten horen", zei mevrouw J. Doppegieter-Thiel (CDA) aan het adres van de PvdA. PvdA-fraetievoorzitter J. Hamelink verdedigde uiter aard de houding van B. en W. „Als je niet wilt geven hou je je beurs dicht. En dan ga je niet op en kinderachtige ma nier de actie belemmeren", was rijn oordeel. Burgemees ter J. Aschoff zei geen kwaad te zien in een collecte die door serieuze mensen m bate van mensen in een ander land wordt gehouden. Hij zei het beneden de maat te vinden de doelstelling van de collecte te toetsen aan de eigen nor men. BERGEN OP ZOOM Luxor, 2O.0öuur: Gold, 14 J. 23.30 uur: Sex-avontuxen van een huwelijksizwendelaar. Roxy, 14.00 uur: Nieuwe avon turen van Dik Trom a.L 18.43 en 21.15 uur: Warmte en wel lust op Corsica 18 j. Markiezenhof, Steenfoergse- straat - Expositie „Tien beeld houwers - vijftig beelden" (t.m, 2 felbr.) Open dag. van 14.00-17.00 uur. EEKLO (B) Galerie Ledeganck, Exposi tie tekeningen en aquarellen van de Eedese kunstenaar Jan Bruëns (tm. 10 febr.) Open van 14.30-19.00 uur, zon. van 10.00-12.30 uur. Op ma. geslo ten. GOES Grand, 20.00 uur: The great Gatsby 14 j. Museum voor Z. en N. Be veland, Expositie Leendert Nelly Tjoonk-Ruissen met bloemsderkunst en Cor Ruis- sen, schilder-graficus (t.m. 2 feta-.) Open di. t.m. zat. van 10.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur. HENGSTDIJK P. van Dijk, 15.00 aur: Kleurenschieting. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur: De peetvader 18 j. W. Blommaert, 16.00 uur: Schieting. Galerie van Geyt, Expositie tekeningen, etsen en litho's vain de graficus-schrijver Wil liam D. Kuik (t.m. 24 febr.) Trefpunt, Expositie schilderij en van Ben Bonte (t.m. 28 febr.) Open dag. van 10.00- 18.00 uur, op zond. van 14.00- 18.00 uur. KLOOSTERZANDE Jac de Waal, 16.00 uur Schieting. MIDDELBURG City, 20.00 uur: Bertrand in on(t)roerend goed. Vleeshal, Expositie Stedelij ke Muntslag van de Stichting Gemeentelijk Cultuurfonds te 's-Gravenhage (t.m. 4 febr.) Open dag. van 10.00-17.00 uur.' OOSTBURG Ledel Theater, 20.00 uur: Emanuelle 18 j. ROTTERDAM De Doelen (kleine zaal), 20.00 uur: Festival van de Rotterdamse Harmonie- en Fanfare-orkesten. Schouwburg, 20.00 uur: „Cyrano de Berge rac" van Edmond Rostand. Hofplein Theater, „Het feno- meem" door Henk van Ulsen. Gedramatiseerde documentaire over het leven van de kuinst- schilder Han van Meegeren. Piccolo Theater, 20.15 uur: „Autokerkhof' van Arabal door Stadstoneel Rotterdam. TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: De vijf van de vierdaagse 14 j. Zuidland Theater, 20.00 uur: „Graifin Mariza" door de Hoofdstad Operette. Museum, Uitleencentrum voor beeldende kunsten (t.m. 1 mrt.) VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: De ka nonnen van Navarone 14 j. Het Weeshuis, Veerplein 16, Expositie Nederlandse beeld houwers. (t.m. 8 febr.) ZUIDDORPE Café Centraal, 14.30 uur: Schieting. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uur: „De dag waarop de paus werd ontvoerd" van Joao Bethencourt. Kon. Vlaamse Opera, 20.00 uur: „Peter Gri mes". Fakkeltheater, 20.30 uur: „Wittezwartepietpoppen'" van Joe Orton. Meir Theater, 20.30 uur: „Spring uit het raam schat, we gaan trouwen" van Dimitri Frenkel Frank. BERGEN OP ZOOM Luxor - 14.00 uur: Kid 14 j.; 16.30 en 20.00 uur: 14 j. Roxy - 14.00 uur: Nieuw avonturen van Dik Trom, ah{ 16.00, 18.45 en 21.15 uuSi Warmte en wellust op Gotslc% 18 j. Exposities - Zie onder zater dag EEKLO (B) Exposities - Zie onder zater dag GOES Grand -14.30 uur: Winneten tegen Old Shurehand, a.Lj 20.00 uur: The great Gatsby, 14 j. Exposities - Zie onder zater dag. GRAAUW P. de Caluwi 15.00 uur) Schieting. HULST Bioscoopgebouw -15.00 uurr Tarzan's grootste gevecht, 14 j.; 20.00 uur: De peetvader, 18 3 Exposities - Zie onder zater dag. KOEWACHT J. de Kind - 16.00 uum Schieting. LAMS WAARDE P. Claessens - 14.30 uurt Sehietinig op twee wippen, ge- Wg. dioor Sociëteit De Vre de. MIDDELBURG City - 14.30 uur: Bertrand in oni(t)roerend gloed; 20.00 uurs Vampiertiröus. Exposities - Zie onder zater dag. OOSTBURG Ledeltheater - 14.00 uur: Oorlogshel Batanigios, aX ;16.30 en 20.00 uur: Bmmanuelle, 18 ROTTERDAM De Doelen (grote zaal) - 14.30 uur: Wiener Syimphoni- ker o.l.v. Carlo Maria Gaulini; 20.15 uur: Jazz-concert m.m.v, Wim Overgaauw, Oscar Har- ris, Kenny Clark en Mir. Slim, Schouwburg - 20.00 uur: „Cy rano de Bergerac", van Ed mond Rostand. Groote Schouwburg - 20.15 tuur: An dre van Duin's Pretmachine. Hofplein Theater - 20.15 uur: „Het fenomeen?', door Henk van Ulsen. Gedramatiseerde documentaire over het leven van die kunstschilder Han van Meegeren. Piccolo Theater 13.00 en 15.15 uur: „Wiedius, wie maakt hier muziek"?, door het Kindertheater Wie- dus. TERHOLE R. van Geertruij - 18.30 uurt prijskaarting. TERNEUZEN Luxor -14.00 uur: De avon turen van Tom en Jerry, a.l.; 16.30 en 20.00 uur: De vijf van de vierdaagse, 14 j. Exposities - Zie onder zater dag. VLISSINGEN Alhambra - 15.00 uur: De wraak van Ivamhoe, a.L; 20.00 uur: De kanonnen van Nava rone, 14 j. Expositie - Zie onder zater dag ZUIDDORPE Café Centraal - 14,30 uur: Koningsschietdng, georg. door Willem Teil. ANTWERPEN Kon Vlaamse Opera - 14.30 uur; „Pelléas et Mélisande", van C. Debussy 20.00 uur: ,,De brave soldaat Schweijk". Kon. Ned. Schouwburg - 15.00 en 20.00 uur: „De dag waarop de paus werd ontvoerd", van Joao Bethencourt Fakkelthea ter - 20.30 uiur: „Wittezwarte- pietepoppen", van Joe Orton. Meir Theater - 20.00 uur: „Spring uit het raam schat, we gaan trouwen", van Dimitri Frenkel Frank. GENT Kon Opera - 14.30 uur: „Tanmhauser", van R. Wagner; 20.00 uur: „Die lustige boer", van L. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN s TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 815 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, en zondag van 20.00 - 22.00 uur, tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwseh-Vlaanderen: tel. 01140-3751. Midden-Zeeland 01100- 4944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat Terneuzen, tel. 01150 7920. privé Lorentzlaan 50, Terneuzen, tel. 01150 - 5745; algemeen redacteur Zeeland drs. J. Bouwmans, kantoor Klokstraat 1, Goes tel. 01100 - 8030, privé Zuidvliet- straat 53, Goes, tel. 01100-8138; redacteur Midden-Zeeland: G. van Berkel, kantoor Klokstraat 1. Goes, tel. 01100 - 8030, privé Voorburcht 37, Kapelle tel 01102 2320; redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone P. de Schipper kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150 - 7920 privé Noordstraat 45 Hoek, teL 01154 - 1556, redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen H. Postma, kantoor Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140 - 3751, privé Walmolenstraat 12, Hulst, tel. 01140 4159 Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm, Melkweg 40, Oostburg, tel 01170 - 3370; foto-journalist voor Zeeland C. J. de Boer. kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, teL 01150-7920, privé Langs de Kreek 56, Terneuzen, tel. 01150- 3137, sportredactie Zeeland A. Koomen, Troelstralaan 8, Axel, tel. 01155 - 2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: W. Hendriks, tel. 01140 - 3751. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland C. Menu, tel. 01100 - 4316.

de Stem | 1975 | | pagina 5